quote:
Op zaterdag 18 juni 2005 13:00 schreef Erasmusch het volgende:quote van LN
[..]
![]()
Hoewel Bosschaart natuurlijk ook een echte Feyenoorder is, maar die heb ik dan ook nog niet opgegeven.
Hier het interview
quote:
Voetbaljunk die meneer zegt tegen Coen Moulijn
Feyenoorder Tim Vincken is geen jongen van overstapjes en driedubbele sharen. Positie kiezen, mannetje voorbij en zoeken naar de perfecte voorzet; show is bijzaak voor de rechtsbuiten van Oranje onder 20. Een gesprek over de schoonheid van de vleugel en zijn liefde voor de Kuip.
Het is niet lang zoeken naar de liefhebber in Tim Vincken. De jonge rechtsbuiten van Feyenoord is een voetbaljunk, verslaafd aan de bal in al zijn verschijningsvormen. "Ik kijk en lees alles", zegt Vincken, rechtsbuiten van Feyenoord en Oranje onder 20. "Als ik aan een voetbalquiz meedoe, win ik meestal. Ik ben nieuwsgierig en hou van het spelletje. Op televisie mis ik weinig en ik kijk graag een voetbal-dvd, over Dennis Bergkamp of Johan Cruijff bijvoorbeeld. Maar als ik naar voetbal kijk, let ik het meest op vleugelspelers."
Vincken geeft moeiteloos een analyse van alle sterke buitenspelers in Europa. Zijn favoriet heet Joaquin, vleugelflitser van Betis Sevilla en de Spaanse nationale ploeg. "Hij kan echt alles", aldus Vincken. "Joaquin is de meest complete buitenspeler van Europa. Op het WK in 2002 ben ik voor het eerst onder de indruk geraakt van zijn spel. Nu probeer ik zoveel mogelijk beelden van hem te zien. Zijn keuzes, zijn acties, zijn snelheid, zijn voorzet; hij is een voorbeeld in alles." Met name de effectiviteit in het spel van de Spanjaard spreekt aan bij de jeugdinternational. Joaquin heeft onnavolgbare bewegingen, maar kiest óók geregeld de snelste weg naar de voorzet of het doel.
"Zo probeer ik ook te spelen en te denken", aldus Vincken. "Een schaar is leuk, maar het moet wel effect hebben. Een actie is vaak een kwestie van timing; wanneer versnel je. Hetzelfde geldt voor je positie ten opzichte van de verdediger. Bied je jezelf een metertje dieper aan, of wacht je even. Marc Overmars was een meester in het zoeken van de diepte, hij voelde die momenten perfect aan. Qua spelstijl lijk ik denk ik het meest op hem." Zijn spel vindt zijn oorsprong op de trapveldjes van Berkel en Rodenrijs, nabij Rotterdam. Vincken is geen jongen van panna op de pleintjes. "Ik speelde meestal gewoon op gras, misschien dat ik daarom wat zakelijker voetbal dan sommige andere aanvallers. Een panna is leuk, maar alleen als ik er ook echt wat mee opschiet."
Feyenoord strikte het talent al op 9-jarige leeftijd. Trainer Patrick van Leeuwen van de D2 aarzelfde niet en posteerde de jonge voetballer direct als rechtsbuiten. "Ik heb nooit meer ergens anders gespeeld", aldus Vincken. "Toen ik klein was keek ik vooral naar Gaston Taument. Ik ben een Feyenoord-supporter en hij was in die tijd erg goed. Nu speelt Romeo Castelen bij ons als een echte rechtsbuiten, na Taument heeft Feyenoord er niet veel meer gehad."
Vincken benadert zijn vak ambachtelijk. "Ik ben bereid om 100.000 keer te oefenen als ik iets nog niet goed genoeg beheers. Neem mijn voorzet, die is dankzij de individuele trainingen van Igor Korneev ernorm verbeterd. Hij kan exact uitleggen hoe je op welk moment moet trappen. Nét iets meer met de wreef of juist nét iets meer met de binnenkant. En het kan nog veel beter. Binnen een paar jaar moet iedere voorzet die ik geef een kans opleveren. Dan pas ben ik tevreden."
Al lang vóórdat hij op Varkenoord ging spelen, werd Vincken verliefd op Feyenoord. Zijn vloeiende Rijnmond-accent laat hem nauwelijks een andere keuze. "In 1993 stond ik op de Coolsingel om het kampioenschap te vieren. Ik was een jaar of 5, maar ik weet het nog precies. En in 1999 was ik er weer, bij de laatste landstitel. Als supporter was het heel bijzonder om in het eerste te debuteren dit seizoen, uit bij NEC. Al deed het extra pijn dat we die wedstrijd verloren."
Vincken is pas 18, maar voor zijn gevoel lag hij met zijn debuut wat achter op schema. Pas in de laatste weken van de competitie maakte hij vaker deel uit van de A-selectie. "Met jongen als Affelay of babbel heb ik altijd in de Nederlandse jeugdteams gespeeld. Maar zij debuteerden al in de eredivisie toen ik nog bij Jong Feyenoord rondliep. Dat stak wel een beetje. Dan zat je naar Studio Sport te kijken op zondag en zag je al die jongens door het beeld lopen. Dat wilde ik ook."
Met het beloftenteam van Feyenoord verspeelde hij op de laatste speeldag het kampioenschap. Aan 020 notabene. Trainer Mario Been was woedend en verweet een aantal van zijn spelers een gebrek aan inzet. Vincken kon zich er wel iets bij voorstellen. "Jongens die écht weten wat Feyenoord betekent, geven altijd 100 pricent. Ik ben iedere keer weer trots om dat shirt ana te trekken, daar voel ik echt iets bij. Feyenoord betekent heel veel voor heel veel mensen. Als voetballer moet je dat altijd beseffen, vind ik."
De jongen aanvaller kent zijn klassieken. De Feyenoorders die in 1970 de Europa Cup wonnen, noemt hij zonder al te veel moeite. En Coen Moulijn krijgt altijd netjes een hand: dag meneer Moulijn. "Ik ben bijna alle oudspelers die bij Feyenoord komen bij naam", aldus Vincken. "Veel jongens niet, maar ik vind dat dat eigenlijk wel zo hoort."
Het WK-jeugd is een perfect podium om zijn eigen naam te vestigen, beseft Vincken. Ook richting de nieuwe trainer Erwin Koeman. In het tweede duel met Australië begin de Feyenoorder op de bank, maar na zijn sterke invalbeurt kan Foppe de Haan voorlopig niet meer om hem heen. "De impact van het tournooi is groot", ziet Vincken. "Iedere dag is er meer pers. Dat is allemaal nieuw voor me, maar ik vind het best leuk. Voor dit tournooi kenden niet zoveel mensen mijn naam, straks wel denk ik. Als ik goed presteer, is dat toch reclame. De stijl van Quincy springt misschien meer in het oog, maar hopelijk waardeert het publiek mijn spel straks ook."
quote:
Selectiespeler onder Erwin KoemanTim Vincken maakt in de voorbereiding deel uit van de A-selectie van de nieuwe Feyenoord-trainer Erwin Koeman. "Ik hoop dat ik komend seizoen wat meer speelminuten krijg", aldus Vincken. "Maar dat zal ook afhangen van eventuele nieuwe spelers en ik heb in principe Romeo Castelen nog voor me.
Als er weinig perspectief is, is het misschien beter om uitgeleend te worden aan een goeie club. Maar ik ga eerst mijn stinkende best doen bij Feyenoord."
De aanvaller staat morgen in elk geval in de basis tegen Benin, het laatste groepsduel van Oranje in Tilburg.
Trainer Foppe de Haan koos in de wedstrijd tegen Australië (
schrijver stukje schreef Japan ![]()
) voor Collins John aan de rechterkant, omdat hij meer dynamiek tussen de drie aanvallers wilde. Dat experiment pakte echter niet goed uit.
"Met Tim weet je precies wat je hebt", aldus De Haan. "Een echte rechtsbuiten, die zijn taken altijd uitvoert. Die jongen ziet het, heeft snelheid én een heel behoorlijke voorzet."
Overgenomen uit het AD/De Dordtenaar omdat hij nergens op internet stond.
Tim Vincken, een echte Feyenoorder
Voorbehouden voor typefouten.
En ja, ik heb dit zelf helemaal over zitten typen