Omgquote:Op donderdag 9 juni 2005 20:44 schreef hermanberghuis het volgende:
ten derde ik heb met zowel dat meisje van bijna 18 als met haar familie gesprekken gevoerd op niveau ze heeft net haar examen Gymnasuim gedaan dus dan begrijp je wel dat die gesprekken op niveau zijn
quote:Op vrijdag 10 juni 2005 17:53 schreef stijgende_ster het volgende:
Ja, als jij DE Herman bent, zit je gebakken man! Ze wil je niet!
Als je ergens niet op hoeft te rekenen, dan is het wel dat het zelfbeeld van een willekeurig persoon overeen stemt met de manier waarop anderen die persoon ervaren. En ik denk zelfs: hoe extremer anderen zoiemand ervaren, hoe groter het verschil is tussen de manier waarop anderen die persoon ziet, en hoe die persoon zichzelf ziet.quote:Op woensdag 15 juni 2005 00:48 schreef LaZZ het volgende:
Je loopt je gewoon te fucken Herman, dat zou je moeten weten. Zeker met zo'n hoofd.
Daar ben ik het totaal niet mee eens. Als mensen iemand ervaren als een vervelend iemand waar ze niet mee willen praten zal die persoon zichzelf echt niet voorstellen als een geslaagd iemand met goede sociale kansen. Net als andersom ook niet geval.quote:Op woensdag 15 juni 2005 00:52 schreef HenryHill het volgende:
[..]
Als je ergens niet op hoeft te rekenen, dan is het wel dat het zelfbeeld van een willekeurig persoon overeen stemt met de manier waarop anderen die persoon ervaren. En ik denk zelfs: hoe extremer anderen zoiemand ervaren, hoe groter het verschil is tussen de manier waarop anderen die persoon ziet, en hoe die persoon zichzelf ziet.
Feit is wel dat mensen die door anderen vaak als behoorlijk succesvol gezien worden, zichzelf vaak niet zo succesvol zien - wel een beetje succesvol, maar niet zo erg als dat anderen denken. En het tweede deel van jouw post staaft mijn stelling volgens mij precies:quote:Op woensdag 15 juni 2005 00:57 schreef LaZZ het volgende:
[..]
Daar ben ik het totaal niet mee eens. Als mensen iemand ervaren als een vervelend iemand waar ze niet mee willen praten zal die persoon zichzelf echt niet voorstellen als een geslaagd iemand met goede sociale kansen. Net als andersom ook niet geval.
Hierin mag ik mijzelf wel als voorbeeld nemen: ik ben namelijk een vrij zelfverzekerde jongen en kan sociaal gezien heel goed meekomen en zo ik mezelf ook, andere mensen ervaren dan ook niet als een kansloze aap. Anders zouden ze me niet bellen om gezellig mee te gaan naar vul maar in.
Of je moet er totaal wat anders mee bedoelen, dat zou ook kunnen natuurlijk...quote:Overigens begrijp ik hermannetje ergens wel. Hij word immers "aanbeden", althans zo ziet hij dat misschien, maar dit is natuurlijk vaak met een groot sarcasme en meer omdat men hem eigenlijk een vrij pathetisch figuurtje vind. Hij ziet dit vooral als populariteit.
Wel verklaarbaar dus, enigszins.
Dat onderschrijft jouw stelling inderdaad, hij is inderdaad een extreme. Maar zoals jij het beschreef in jouw post begreep ik het als 2 extremen. Dus iemand ziet zichzelf succesvol, dan is het juist niet zo en andersom. Dat vond ik niet echt juist.quote:Op woensdag 15 juni 2005 01:01 schreef HenryHill het volgende:
[..]
Feit is wel dat mensen die door anderen vaak als behoorlijk succesvol gezien worden, zichzelf vaak niet zo succesvol zien - wel een beetje succesvol, maar niet zo erg als dat anderen denken. En het tweede deel van jouw post staaft mijn stelling volgens mij precies:
[..]
Of je moet er totaal wat anders mee bedoelen, dat zou ook kunnen natuurlijk...
Daar ben ik het wel mee eens. Dus dan zou mijn gereviseerde stelling worden: Mensen neigen hun eigen zelfbeeld vaak naar het gemiddelde te brengen. Losers zien zichzelf beter dan dat anderen hen zien, terwijl 'succesvolle' mensen soms de neiging hebben hun succes te onderwaarderen. Alhoewel er ook succesvolle mensen zijn die zichzelf als god beginnen te zien (Napoleon en andere strategen, bijvoorbeeld)quote:Op woensdag 15 juni 2005 01:05 schreef LaZZ het volgende:
...hij is inderdaad een extreme. Maar zoals jij het beschreef in jouw post begreep ik het als 2 extremen. Dus iemand ziet zichzelf succesvol, dan is het juist niet zo en andersom. Dat vond ik niet echt juist.
(...)
Terwijl jezelf natuurlijk veel beter inziet wat je ook allemaal fout doet. Fouten zie je zelf vaak groter dan een buitenstaander. Vandaar... denk ik...
Dat vind ik inderdaad een goede stelling!quote:Op woensdag 15 juni 2005 01:17 schreef HenryHill het volgende:
[..]
Daar ben ik het wel mee eens. Dus dan zou mijn gereviseerde stelling worden: Mensen neigen hun eigen zelfbeeld vaak naar het gemiddelde te brengen. Losers zien zichzelf beter dan dat anderen hen zien, terwijl 'succesvolle' mensen soms de neiging hebben hun succes te onderwaarderen. Alhoewel er ook succesvolle mensen zijn die zichzelf als god beginnen te zien (Napoleon en andere strategen, bijvoorbeeld)
Hmm. Lastig
*mee eens is*quote:Op woensdag 15 juni 2005 01:17 schreef HenryHill het volgende:
[..]
Daar ben ik het wel mee eens. Dus dan zou mijn gereviseerde stelling worden: Mensen neigen hun eigen zelfbeeld vaak naar het gemiddelde te brengen. Losers zien zichzelf beter dan dat anderen hen zien, terwijl 'succesvolle' mensen soms de neiging hebben hun succes te onderwaarderen. Alhoewel er ook succesvolle mensen zijn die zichzelf als god beginnen te zien (Napoleon en andere strategen, bijvoorbeeld)
Hmm. Lastig
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |