Hoe moet ik dat concreet voor me zien?quote:Op vrijdag 10 juni 2005 08:54 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
De vrouw en man zijn in de Islam complementair aan elkaar²
Man en vrouw zijn niet gelijk, zowel geestelijk als fysiek niet. De vrouw heeft (sociale en fysieke) eigenschappen die nuttig zijn die de man van nature niet heeft en vice versa. De Islamitische man heeft als plicht zijn gezin te verzorgen en te voorzien van alle noodzakelijkheden (kleding, voeding, onderdak etc.). En de vrouw heeft voornl. als taak om de opvoeding van de kinderen voor zich te nemen en het huishouden. De Islamitische vrouw wordt als een parel gezien die men goed dient te behandelen. Immers we hebben allemaal een moeder, en de vrouwen onder ons weten wat het bv. is om 9 maanden een kind te dragen, elke nacht wakker te worden en borstvoeding te geven aan kind o.i.d. Vrouwen verdienen respect, en dat krijgen ze echt in de Islam. Alleen werken wij niet op basis van gelijkheid zoals het hier in het Westen gaat maar op basis van "elkaar aanvullen/aanvoelen"quote:Op vrijdag 10 juni 2005 08:54 schreef Alicey het volgende:
[..]
Hoe moet ik dat concreet voor me zien?
Hoe kijkt de islam aan tegen een man en een vrouw die besluiten de rollen anders te verdelen?quote:Op vrijdag 10 juni 2005 09:12 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Man en vrouw zijn niet gelijk, zowel geestelijk als fysiek niet. De vrouw heeft (sociale en fysieke) eigenschappen die nuttig zijn die de man van nature niet heeft en vice versa. De Islamitische man heeft als plicht zijn gezin te verzorgen en te voorzien van alle noodzakelijkheden (kleding, voeding, onderdak etc.). En de vrouw heeft voornl. als taak om de opvoeding van de kinderen voor zich te nemen en het huishouden. De Islamitische vrouw wordt als een parel gezien die men goed dient te behandelen. Immers we hebben allemaal een moeder, en de vrouwen onder ons weten wat het bv. is om 9 maanden een kind te dragen, elke nacht wakker te worden en borstvoeding te geven aan kind o.i.d. Vrouwen verdienen respect, en dat krijgen ze echt in de Islam. Alleen werken wij niet op basis van gelijkheid zoals het hier in het Westen gaat maar op basis van "elkaar aanvullen/aanvoelen"²
Het is geen probleem voor een vrouw om te werken, het is het werk, de werkomgeving en de situatie die bepaalt of het mag of niet. Dit geldt overigens ook voor de man. Een man mag helpen in het huishouden. Het wordt zelfs aangemoedigd om elkaar in alles te helpen in het belang van de (liefdes)relatie en het gezinsleven. En natuurlijk is het geen probleem als de vrouw en man beslissen om het anders in te delen, zolang dit maar in overeenstemming is met het geloof en men niet ingaat tegen de geboden en verbodenquote:Op vrijdag 10 juni 2005 09:44 schreef Alicey het volgende:
[..]
Hoe kijkt de islam aan tegen een man en een vrouw die besluiten de rollen anders te verdelen?
Wat is de limiet dan die het geloof deze man en vrouw die het anders willen indelen oplegd? Logisch gezien zal hij niet het kind kunnen dragen... maar stel dat hij het kind zou willen opvoeden omdat zijn vrouw een belangrijke positie heeft binnen een gemeentelijke (westerse) instantie waarin ze contact heeft met veel andere mannen?quote:Op vrijdag 10 juni 2005 09:53 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Het is geen probleem voor een vrouw om te werken, het is het werk, de werkomgeving en de situatie die bepaalt of het mag of niet. Dit geldt overigens ook voor de man. Een man mag helpen in het huishouden. Het wordt zelfs aangemoedigd om elkaar in alles te helpen in het belang van de (liefdes)relatie en het gezinsleven. En natuurlijk is het geen probleem als de vrouw en man beslissen om het anders in te delen, zolang dit maar in overeenstemming is met het geloof en men niet ingaat tegen de geboden en verboden²
Het omdraaien van de rollen is op zich geen probleem als dit maar met wederzijds goedvinden is en het huishouden daar NIET onder lijdt. De primaire taak voor de vrouw is Islamitisch gezien nl. het opvoeden en verzorgen van de kinderen. Het voorbeeld dat jij hierboven geeft is vanuit Islamitisch oogpunt niet geoorloofd omdat ze teveel in contact zou komen met mannen. Islamitisch gezien is het zelfs verboden voor een man ( en ook voor een vrouw ) om alleen in kamer te zijn met een vrouw ( in het geval van de vrouw gaat het dan om een man uiteraardquote:Op vrijdag 10 juni 2005 09:56 schreef -Lotte- het volgende:
[..]
Wat is de limiet dan die het geloof deze man en vrouw die het anders willen indelen oplegd? Logisch gezien zal hij niet het kind kunnen dragen... maar stel dat hij het kind zou willen opvoeden omdat zijn vrouw een belangrijke positie heeft binnen een gemeentelijke (westerse) instantie waarin ze contact heeft met veel andere mannen?
Daar is helemaal niets mis mee, het is dus wel mogelijk. Het gaat erom dat het huishouden de verantwoordelijkheid BLIJFT van de vrouw en hier dus niet onder mag lijden. En het levensonderhoud BLIJFT de verantwoordelijkheid van de man, ongeacht de gemaakte afspraken. Tevens gaat het er ook om wat voor soort werk en in welke omgeving/situatie ze buitenshuis gaat doen...quote:Aanvulling, je zegt elke keer dat een man mag HELPEN in het huishouden, maar niet dat het mogelijk is dat de rollen gewoon worden omgedraaid. En wat zou er mis zijn met een 50/50 verdeling. Beide werken 3 a 4 dagen, voeden samen het kind op en doen samen het huishouden?
En stel nou dat deze vrouw gewoon geestelijk/lichamelijk minder capabel is dan de man om deze taak te doen? Denk je niet dat zulke regels meer gegeven zijn als een soort van basis om vanuit te werken voor als je beide geen voorkeur hebt? Ik ken genoeg vrouwen die dolgraag lekker thuis voor de buis zitten en tussendoor wat kinderen opvoeden, veel liever dan een full-time job. Ikzelf ben echt totaal geen meisje-meisje... ik speelde nooit met poppen en werk als 1 van de weinige vrouwen in een mannencultuur ( ict ).quote:Op vrijdag 10 juni 2005 10:15 schreef BansheeBoy het volgende:
Het omdraaien van de rollen is op zich geen probleem als dit maar met wederzijds goedvinden is en het huishouden daar NIET onder lijdt. De primaire taak voor de vrouw is Islamitisch gezien nl. het opvoeden en verzorgen van de kinderen.
En als je al getrouwd bent? Dan kan je niet meer huwen, althans, niet zonder scheidingquote:Het voorbeeld dat jij hierboven geeft is vanuit Islamitisch oogpunt niet geoorloofd omdat ze teveel in contact zou komen met mannen. Islamitisch gezien is het zelfs verboden voor een man ( en ook voor een vrouw ) om alleen in kamer te zijn met een vrouw ( in het geval van de vrouw gaat het dan om een man uiteraard) die je kan huwen.
God heeft de vrouwen tot moeders benoemd. Dat is dus een eervolle rol.quote:Op vrijdag 10 juni 2005 10:25 schreef -Lotte- het volgende:
[..]
En stel nou dat deze vrouw gewoon geestelijk/lichamelijk minder capabel is dan de man om deze taak te doen? Denk je niet dat zulke regels meer gegeven zijn als een soort van basis om vanuit te werken voor als je beide geen voorkeur hebt? Ik ken genoeg vrouwen die dolgraag lekker thuis voor de buis zitten en tussendoor wat kinderen opvoeden, veel liever dan een full-time job. Ikzelf ben echt totaal geen meisje-meisje... ik speelde nooit met poppen en werk als 1 van de weinige vrouwen in een mannencultuur ( ict ).
Maar ik heb mijzelf niet gemaakt, ik ben een product van mijn ouders en van de natuur. Ergens is er iets dat bepaald heeft dat ik zo denk, waarom ik zo ben. Ik zou het daarom super-oneerlijk vinden als ik een islamitische man zou trouwen die mij zou willen verplichten in zo'n rol te stoppen omdat het nou eenmaal 'moet'.
Ik hoop dat je begrijpt waarom het vanuit mijn standpunt belachelijk klinkt... ik zie ook geen enkele reden waarom het nodig zou zijn om als vrouw verantwoordelijk te zijn voor het huishouden. Ik kan misschien wel beter in het levensonderhoud voorzien dan menige man.
Waar ik dan over nadenk... had God op dat moment echt niets beters te doen dan mij het leven zo zuur maken, of waaren de profeten zo vrouw-onvriendelijk ( grr paulus ) en gooiden ze er wat van hun eigen gedachten tussendoor.
[..]
En als je al getrouwd bent? Dan kan je niet meer huwen, althans, niet zonder scheiding
Er is toch iets als vertrouwen? Je gaat toch een eed aan als je elkaar het ja-woord geeft? Waarom zou je dan moeten trouwen als het toch niets voorsteld?
Op zich is er toch niets mis met vrouwen die de traditie niet vinden passen voor zichzelf?quote:Op vrijdag 10 juni 2005 10:59 schreef Tiesemans het volgende:
[..]
God heeft de vrouwen tot moeders benoemd. Dat is dus een eervolle rol.
Ik houd veel van mijn moeder en het is niet in waarde uit te drukken.
Doch mijn vader en moeder zijn gescheiden.
Vandaag de dag vinden veel vrouwen het ook aantrekkelijk om de mannenwereld gelijk(e) te zijn.
Ik denk dat er ergens wel een grens is. Er zijn ook aardig wat vrouwen die redelijk traditioneel zijn. Verder hoeven werk en studie, mits met mate, de huishoudelijke taken van een vrouw niet in de weg te staan.quote:Het mogelijke gevolg kan zijn dat dadelijk de liefdevolle moeder zoals we die tientallen jaren hebben gekend, (te weten de "traditionele huisvrouw") langzaam aan verdwijnt en daarvoor in de plaats moeders komen die vaak minder emotioneel betrokken zijn met hun kinderen aangezien zij zichzelf ook een leven toedichten doormiddel van werk en studie..
Niet alle vrouwen willen kinderen.quote:Terwijl hele dagen met het kind doorbrengen juist de intense emotionele band sterkt tussen moeder en kind, en welk zo enorm gewenst is. (zo zegt ook deze zoon)
Het ligt er aan. Een vrouw die zich niet in een verzorgende, huishoudelijke rol kan stoppen en dit toch doet lijkt mij nog veel schadelijker.quote:Het gevolg van carrierre vrouwen lijkt mij dan ook veel verstoorde moeder, kinder , echtgenoot problemen en nog meer psychiater voer in de realiteit van ongelovige mensen.
Dat ben ik met je eens.quote:Een man die z'n ja woord geeft aan een vrouw dient van haar ziel meer te houden dan van haar vlees (vind ik).
Er zijn ook vrouwen die op die manier hun huwelijk met mannen zien.quote:Het zou namelijk smadelijk zijn, en een totaal gebrek aan eer beteken als op een dag je je vrouw "tot de dood ons scheidt" aan de kant zet omdat het lichaam waarin zij leeft, door ouderdom minder welgevallig word, terwijl ze juist een geschenk is van God.
Het verdedigen van traditionele normen an sich heb ik niets op tegen. Wat dat betreft is het imo ook wel iets te ver doorgeschoten met emancipatie. De keuze is er, en mannen en vrouwen zijn gelijkwaardig in de meeste gevallen. Tegenwoordig lijkt het echter not done meer om traditioneel te leven. Dat is iets wat ik wel jammer vind.quote:Trouwen is (vind ik) iets tussen God en het echtpaar endus niet tussen het echtpaar en de populaire culturele tradities, of de moderne tradities zoals flitsscheiden..
Ik persoonlijk vind het danook niet verkeerd hoe de Islam op vele mogelijke manieren "traditionele" normen probeert te verdedigen in haar gemeenschap.
Wat zie jij hier als eer van een vrouw?quote:Er is niets mooiers dan een vrouw die haar eer ten volste bezit.
Het soort broeders dat opmerkingen over een fotoboek gaat maken wanneer een vrouw naar hun zin een te grote bek heeft?quote:En enige wijze (mits mogelijk) afgeschermd word tegen, door lust bevangen broeders die het niet zo nauw nemen met respect en vroomheid jegens (onbekende, ongehuwde) vrouwen wanneer ze deze tegenkomen en deze niet kennen.
(mijn mening)
Voor de vrouwen die in die rol willen zitten wel ja, voor de overigen is het een levenslange pijnigingquote:Op vrijdag 10 juni 2005 10:59 schreef Tiesemans het volgende:
[..]
God heeft de vrouwen tot moeders benoemd. Dat is dus een eervolle rol.
quote:Het mogelijke gevolg kan zijn dat dadelijk de liefdevolle moeder zoals we die tientallen jaren hebben gekend, (te weten de "traditionele huisvrouw")
Dat heet de drang tot ontwikkelen, een drang die genetisch bepaald is door mijn schepper.quote:langzaam aan verdwijnt en daarvoor in de plaats moeders komen die vaak minder emotioneel betrokken zijn met hun kinderen aangezien zij zichzelf ook een leven toedichten doormiddel van werk en studie..
Een emotionele band met een vader willen kinderen ook, alleen die kennen ze vaak niet omdat die vaak de hele dag werkt.. en dat komt deels omdat door religie en cultuur deze band onmogelijk gemaakt wordt.quote:Terwijl hele dagen met het kind doorbrengen juist de intense emotionele band sterkt tussen moeder en kind, en welk zo enorm gewenst is. (zo zegt ook deze zoon)
Of een perfecte balans van twee mensen die beide evenveel om de kinderen geven en die beide betrokken willen zijn bij de opvoeding, ipv het op 1 persoon af te schepen. Een kind kan veel meer leren van twee personen dan van 1...quote:Het gevolg van carrierre vrouwen lijkt mij dan ook veel verstoorde moeder, kinder , echtgenoot problemen en nog meer psychiater voer in de realiteit van ongelovige mensen.
Ook al wordt hij vaak mannelijk bestempeld, hij is geslachtsloos...quote:(God weet namelijk hoe het is om eenzaam te zijn als man zonder vrouw !)
Tradiotioneel mag zeker aangemoedigd worden, daar is niets mis mee. Maar geef personen de ruimte die ze nodig hebben om een iets andere manier van leven te kiezen.quote:Ik persoonlijk vind het danook niet verkeerd hoe de Islam op vele mogelijke manieren "traditionele" normen probeert te verdedigen in haar gemeenschap.
Er ligt namelijk een grote les van opvoedkundigheid in verborgen voor wie het wil begrijpen.
Er is niets mooiers dan een vrouw die haar eer ten volste bezit.
En enige wijze (mits mogelijk) afgeschermd word tegen, door lust bevangen broeders die het niet zo nauw nemen met respect en vroomheid jegens (onbekende, ongehuwde) vrouwen wanneer ze deze tegenkomen en deze niet kennen.
(mijn mening)
En vrouwen moeten overwonnen worden... beetje hard-to-get...quote:Op vrijdag 10 juni 2005 11:13 schreef Alicey het volgende:
[..]
Vindt hij vast niet erg, want mannen zijn toch superieur.
quote:Op vrijdag 10 juni 2005 11:06 schreef Alicey het volgende:
Wat zie jij hier als eer van een vrouw?
[..]
Het soort broeders dat opmerkingen over een fotoboek gaat maken wanneer een vrouw naar hun zin een te grote bek heeft?
Ik hoop echter dat je ook op de rest kunt reageren, ik ben wel benieuwd hoe diep het bij jou nou precies gaat (no pun intendedquote:Op vrijdag 10 juni 2005 11:30 schreef Tiesemans het volgende:
[..]
Tja ik ben ook mens , en zeker niet achtelijk
God is almachtig en nee hij speelt niet met z'n leuter (FOEI !! wat een beeldspraak Lotte !)quote:Op vrijdag 10 juni 2005 11:12 schreef -Lotte- het volgende:
[quote](God weet namelijk hoe het is om eenzaam te zijn als man zonder vrouw !)
Ook al wordt hij vaak mannelijk bestempeld, hij is geslachtsloos...
Althans... of jij moet hem liever zien als een gefrusteerde vent die boven met een goddelijke leuter zit te treuren omdat hij niets heeft om ermee te doen.
Sorry dat ik op sommige punten zo hard tegen je inga, maar ik hoop dat je begrijpt dat dit echt juist hetgene is waar ik mij mijn hele leven al tegen verzet.
Ik bestempelde hem niet als iemand met de menselijke emotie van het alleen voelen zonder vrouw...quote:Op vrijdag 10 juni 2005 11:37 schreef Tiesemans het volgende:
God is almachtig en nee hij speelt niet met z'n leuter (FOEI !! wat een beeldspraak Lotte !)
Het geloof zou mij dwingen, de cultuur zou mij dwingen...quote:En je mag hard tegen me ingaan, hopelijk begrijp jij echter ook dat ik als man maar met moeite kan begrijpen waarom jij je zou verzetten ??
Niemand die je dwingt toch .........?
LoL...quote:Op vrijdag 10 juni 2005 11:31 schreef Alicey het volgende:
[..]
Ik hoop echter dat je ook op de rest kunt reageren, ik ben wel benieuwd hoe diep het bij jou nou precies gaat (no pun intended).
quote:Op vrijdag 10 juni 2005 11:39 schreef -Lotte- het volgende:
Een vrouw mag trouwens niet werken in een omgeving met heel veel mannen, want dan kan ze mogelijk verleid worden. Hoe zit het met islamitische mannen die tussen veel 'westerse' vrouwen moeten werken. In hun eigen cultuur zien ze weinig van vrouwen, terwijl westerse vrouwen met dit weer nogal eens schaars gekleed kunnen zijn.
Mag dat wel vanuit het geloof... en waarom dat wel en andersom niet?
Uhm Lotte, ook jou zal ik zo spoedig mogelijk, wederom te woord staan.quote:Op vrijdag 10 juni 2005 11:44 schreef -Lotte- het volgende:
[..]
Ik bestempelde hem niet als iemand met de menselijke emotie van het alleen voelen zonder vrouw...
maar je hebt net uitgelegd hoe je het bedoelde, dus ik zal me inhouden..
en als we op dit moment nog veroordeeld zouden worden voor blasfemie dan kan ik wel blijven rennen
[..]
Het geloof zou mij dwingen, de cultuur zou mij dwingen...
Ik zou niet Lotte kunnen zijn zoals ik nu ben en toch in jouw cultuur geaccepteerd kunnen worden.
Ik zou worden gezien als iemand met geen respect voor de man(hoewel ik dat zeker wel heb, als hij het ook voor mij heeft).. ik zou worden gezien als iemand die tegen de geboden ingaat (ik hoor in de keuken en bij de kinderen)... en ik zou mijzelf onterecht blootstellen aan de gevaren van het zijn bij andere mannen (hetgeen ik altijd toch wel een plezierige plek kan vinden).
quote:Op vrijdag 10 juni 2005 11:39 schreef -Lotte- het volgende:
Een vrouw mag trouwens niet werken in een omgeving met heel veel mannen, want dan kan ze mogelijk verleid worden. Hoe zit het met islamitische mannen die tussen veel 'westerse' vrouwen moeten werken. In hun eigen cultuur zien ze weinig van vrouwen, terwijl westerse vrouwen met dit weer nogal eens schaars gekleed kunnen zijn.
Mag dat wel vanuit het geloof... en waarom dat wel en andersom niet?
quote:Op vrijdag 10 juni 2005 11:13 schreef Alicey het volgende:
[..]
Vindt hij vast niet erg, want mannen zijn toch superieur.
Ach, mannen en vrouwen hebben beiden een voorsprong op bepaalde gebieden. Een vent die zowel fysiek sterker, emotioneel sterker en intelligenter is dan mij zie ik echter graag.quote:Op vrijdag 10 juni 2005 12:14 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Vrouwen zijn veel superieurder dan mannen in meeste gevallen![]()
quote:Op vrijdag 10 juni 2005 12:16 schreef Alicey het volgende:
[..]
Ach, mannen en vrouwen hebben beiden een voorsprong op bepaalde gebieden. Een vent die zowel fysiek sterker, emotioneel sterker en intelligenter is dan mij zie ik echter graag.Maar dat gaat erg off-topic
Ja, ik moet absoluut een dominante partner hebben.quote:Op vrijdag 10 juni 2005 12:21 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Laat Lotte het dan maar niet lezen, jij hebt een liever dominanter partner?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |