Je bedoelt tvp, Grote Baas Meneer?quote:
Ik zal niet gelijk met begrippen als tonnica etc gaan roepen hoor! Ik zal de eerste paar lessen gewoon de basis akkoorden aan leren, heeft mijn gitaar leraar ook gedaan en hij begon daarna pas met theorie, werkt veel beter imo.quote:Meestal kun je dat soort theorie het beste uitleggen aan de hand van een praktisch voorbeeld, bijv. een simpel Beatles-nummer (of Good Charlotte of whatever) en dan de functie van de verschillende accoorden in het nummer laten zien (wat is de tonica, de subdominant, dominant etc.).
oorspronkelijke tekst verwijderd, laat maarquote:Op woensdag 8 juni 2005 11:05 schreef --H-I-M-- het volgende:
[..]
Knocking on Heaven's door (gnr versie)
flapdrol.quote:Op woensdag 8 juni 2005 19:06 schreef Laxe het volgende:
[..]
WAAAH, de reden om GnR definitief af te schrijven, die baggercover van een nummer dat elke band zonder inspiratie wel een keer vermoord. Fout-Amerikaanse pompeuze bluf zonder inhoud.
...maar over het gitaarwerk zeg ik niks![]()
Ik zou je nog foto's sturen, ze komen eraan!quote:Op woensdag 8 juni 2005 20:16 schreef Jorikjet het volgende:
ziet er snel uit!
tvpquote:Op woensdag 8 juni 2005 20:09 schreef Tique het volgende:
Ik zal mij ook wel even aanmelden
Mijn gitaar (sinds vandaag):
[[url=http://img295.echo.cx/img295/1970/foto0464hc.th.jpg]afbeelding][/URL]
[[url=http://img295.echo.cx/img295/4763/foto0484ei.th.jpg]afbeelding][/URL]
[[url=http://img295.echo.cx/img295/6743/foto0476sh.th.jpg]afbeelding][/URL]
[[url=http://img174.echo.cx/img174/6660/foto0456yz.th.jpg]afbeelding][/URL]
[[url=http://img174.echo.cx/img174/834/foto0446lm.th.jpg]afbeelding][/URL]
Nee man, gewoon oefenen... Je ziet toch aan zijn reaktie dat hij het gewoon over snaren heeft die meeklinken terwijl ze niet moeten meeklinken? Dit plus een beginnnersset is maar 1 advies waardig: Oefenenquote:Op donderdag 9 juni 2005 14:56 schreef TC_Artemis het volgende:
Miss je volume output op je gitaar iets lager zetten en je versterker iets zachter?
Ja, dan zal je wel met je handpalm aan de snaren komen, ben je ook echt beginner? Want dat is hét beginnersprobleem....quote:Op donderdag 9 juni 2005 15:39 schreef Tique het volgende:
Mjah..t gebeurd ook als ik die snaren niet aanraak dus he..maarja..ik zal gewoon te slecht zijn ofzow
]quote:Op donderdag 9 juni 2005 17:10 schreef Ibanez het volgende:
[..]
Ja, dan zal je wel met je handpalm aan de snaren komen, ben je ook echt beginner? Want dat is hét beginnersprobleem....
Het ligt aan je afstelling (action). Door het gepruts met je snaren en je brug is de afstand van je snaren tot de hals en van de brug tot de kam waarschijnlijk een beetje veranderd. Ik heb het ook wel eens gehad, dat je snaren buzzen of tegen hoger gelegen frets aan kletteren.quote:Op donderdag 9 juni 2005 19:03 schreef Hugo- het volgende:
Ik heb nu zoiets raars met mijn gitaar. Ik zal het zo goed mogelijk uit proberen te leggen, misschien herkent iemand dit.
Ik ging vandaag even al mijn snaren verwisselen, en even wat onderdelen erafhalen (brug en dat ding waar m'n snaren aan de onderkant aanvast zitten kweet niet hoe dat ding heet). Nou ja, eventjes die onderdelen afstoffen enzo, elementjes ook, onderdeeltjes er weer op, en m'n snaren er weer op. Ik merkte alleen dat mijn brug te laag stond, dus snaren er weer af, brug omhoog, snaren er weer op, nu stond mijn brug weer gewoon goed.
Ik heb nu alleen iets heel raars met mijn hoge E snaar. Zodra ik bij mijn hoge G kom (14e fret) hoor ik een afgedempt geluid, alsof hij tegen mijn fret aankomt. De fret daarna is wel gewoon een G#, maar de 16e fret is óók een G#.Die fret daarna is wel gewoon een A#, hij gaat dus wel met een grote secunde omhoog dan.
Iemand een idee hoe dit komt? Moet ik mijn frets laten vervangen of ligt het aan de brug? Ik heb overigens wel eens meer gehad dat mijn 14e fret dof klonk, maar dat ging toen vanzelf weer weg.
Meestal gebeurt het juist alleen maar op één of twee frets. Het heeft te maken met de hoek die de snaar ten opzichte van de hals maakt wanneer je hem op de fret indrukt. En die hoek wordt bepaald door hoe ver je van de brug (of kam) zit, en door de hoogte van de snaar t.o.v. de hals. Ik vermoed dat je je snaar een fractie hoger moet zetten. Hij geeft immers dezelfde toon op twee frets omdat hij bij de laagste fret ook al het ijzertje van de hogere raakt - denk ik zo te lezen.quote:Op donderdag 9 juni 2005 19:26 schreef Hugo- het volgende:
Hmm, ja maar waarom is het dan alleen met die ene toon? Ik heb mijn brug juist zo afgesteld dat de snaren niet erg kletteren, de rest van mijn snaren kletteren namelijk helemaal niet.
Ik denk ook dat je een beetje een intonatieprobleempje hebt, wanneer je op dezelfde snaar twee dezelfde toonsoorten kunt spelen, zo kort bijelkaar! Wanneer je een gitaar helemaal leeg maakt, moet je toch bij opbouw de intonatie en de aktie weer helemaal af stellen. Denk dat het advies om de gitarenboer op te zoeken tot nu het beste is.quote:Op donderdag 9 juni 2005 20:08 schreef Hugo- het volgende:
Ok, is goed, dan zal ik mijn brug nog net even iets hoger zetten. Dankje!
Beginnerssetjes, elektrisch zijn er vaak al vanaf 300 euro. Akkoestische heb je al voor rond de 100 euro.quote:Op vrijdag 10 juni 2005 10:07 schreef Yildiz het volgende:
Ik zit al n hele tijd (lees maanden) te denken om gitaar te gaan spelen, gister was ik op een festival en daar heb ik de knoop doorgehakt.
Ik wil het gewoon gaan leren!
Met mijn 20 jaar, voltijd student, is dat misschien een beetje laat maar whatever.
Wat zouden zo ongeveer de kosten zijn?
Een gitaar, versterker / speaker / nogiets en waar kan ik het beste gaan leren, een conservatorium?
Tja proberen kun je altijd he ...quote:Op vrijdag 10 juni 2005 12:07 schreef Svyatagor het volgende:
Maar het heeft wel zin om eens op een conservatorium rond te vragen of er geen studenten zijn die jou les willen geven. Heel veel gitaarstudenten willen best voor een acceptabel bedrag jou les geven, soms zelfs voor een stage, aangezien het gros van de prof. gitaristen docent wordt.
Inderdaad, en je moet van tevoren ook al een behoorlijke theoretische voorkennis hebben en vaardigheid op het gebied van solfège, dus het herkennen van akkoorden, tonen en intervallen en dergelijke...quote:Op vrijdag 10 juni 2005 12:05 schreef Ibanez het volgende:
Conservatorium zou ik nog maar even niet over nadenken!![]()
![]()
Je moet nl. meer dan 1 instrument aardig beheersen wil je überhaupt een toelating doen daar. Privé les of muziekschool lijkt me een betere keuze. Veel kun je ook wel van internet leren; nadeel hiervan is, leer je het fout kom je er de eerste tijd niet achter.
Ah, ik heb ook even rondgezocht op muziekschoolquote:Op vrijdag 10 juni 2005 12:07 schreef Svyatagor het volgende:
Maar het heeft wel zin om eens op een conservatorium rond te vragen of er geen studenten zijn die jou les willen geven. Heel veel gitaarstudenten willen best voor een acceptabel bedrag jou les geven, soms zelfs voor een stage, aangezien het gros van de conservatoriumstudenten docent wordt.
Mjah dat zij de bassist uit mn band ook al ja. Best klote.quote:Op vrijdag 10 juni 2005 10:05 schreef Ibanez het volgende:
[..]
Ik denk ook dat je een beetje een intonatieprobleempje hebt, wanneer je op dezelfde snaar twee dezelfde toonsoorten kunt spelen, zo kort bijelkaar! Wanneer je een gitaar helemaal leeg maakt, moet je toch bij opbouw de intonatie en de aktie weer helemaal af stellen. Denk dat het advies om de gitarenboer op te zoeken tot nu het beste is.
Succesquote:Op vrijdag 10 juni 2005 15:42 schreef Hugo- het volgende:
[..]
Mjah dat zij de bassist uit mn band ook al ja. Best klote.Vanavond een optreden maar gelukkig zal ik bij geen van onze liedjes die tonen veel gebruiken dus dat komt wel goed.
Dus gewoon, zoals ik een beetje in gedachten had, met een iets meer ervaren klasgenoot gaan "jammen" zeg maar?quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |