Ik heb het overigens nog over de loting voor de final eliminations
![]()
De deelnemers staan op 2 na (die worden geslecteerd door K-1 zelf) al vast voor die eliminations beginnen, daar kan de K-1 weinig invloed op uitoefenen (op die 2 geselecteerde vechters na dan).
Waar ze dan vervolgens wel veel invloed op hebben, zijn degenen die ze door willen hebben bij het matchen van de final eliminations. Dus dan kan het lastig worden.
De finale is overigens wel eerlijk verlopen. K-1 heeft daar namelijk geen invloed op. Ze hebben een loting-systeem dat gaat als volgt: ze hebben een bak vol met balletjes met daarop de nummers 1 t/m 8. Elke vechter neemt een balletje uit die bak en het nummer bepaalt de volgorde van de vechters die dan hun plaats uitkiezen.
Je moet je dus voorstellen dat er 8 cabines klaarstaan, die dan de brackets voor moeten stellen. Vervolgens gaat de vechter die met de loting nummer 1 heeft getrokken als eerste in een cabine staan. Dan nummer 2,3, enzovoorts, net zo lang tot iedereen een plek heeft.
Vechters kunnen dus enigszins zelf invloed uitoefenen op hun weg naar de finale. Wat je iig vaak ziet, is dat de eerste helemaal links gaat zitten van de bracket. Op die plek heb je de meeste rust na de eerste wedstrijd en de meeste tijd om te herstellen (er komen immers nog 3 wedstrijden daarna). Ook zie je dat vechters op die manier iemand uitkiezen die hen 'waarschijnlijk' wel ligt. Dat dit niet altijd zo is, zie je aan Mighty Mo die zichzelf matchte met Kaoklai. En ook Sefo trouwens met Musashi, die respectievelijk de tweede en de eerste keus mochten maken.
En helaas was het toen dat de nederlanders de laatste nummers in de loting hadden. Aerts/Botha hadden 5/6, en matchten elkaar. Bonjasky en Hoost bleven over als laatste partij in de tweede bracket.
Dus op zich zit daar geen enkele opzet in, hopelijk is dat nu wat duidelijk.
![]()
Neemt overigens niet weg dat K-1 vaak smerige spelletjes spelen, zoals Schilt (2002) en Graham (vorig jaar) wegsturen met een soort oprotpremie. Schilt had ineens 'zgnd' een blessure, opgelopen met bowlen
![]()
(yeah right
![]()
). Schilt werd vervangen door Hoost, die in de eliminations al had verloren van Sapp, en we weten hoe dat allemaal is afgelopen... Leko is trouwens ook een mooi voorbeeld met ruzie tussen K-1 en het management. Gelukkig heeft Leko door dat MMA niet alles is en wil zo snel mogelijk terug in K-1.
Kan het alleen maar toejuichen