Ik ben net terug uit Indonesië en ik heb veel moois gezien. Ik ben onder meer op zoek gegaan naar de overblijfselen van de Nederlandse tijd. Ik ben me eerlijk gezegd rot geschrokken. Veel gebouwen zijn totaal niet onderhouden, of vernietigd en andere gebouwen verpauperen of verdwijnen!!
Nederland heeft m.i. de plicht Indonesië te helpen met het restaureren van alle Nederlandse koloniale gebouwen en architectuur. Er is al veel verdwenen, maar er is nog veel te redden!! Dit is een win-win situatie. Voor Indonesië is het goed, omdat juist deze gebouwen en bouwwerken veel touristen aantrekken en vor Nederland is het belangrijk dat een belangrijk stukje van onze geschiedenis en cultuur in de Oost gewaarborgd blijft.
Als voorbeeld post ik hier een foto van mij met op de achtergrond de LAATSTE Nederlandse ophaalbrug in Jakarta. Deze brug is inmiddels voor het publiek gesloten (ivm de toestand) en dreigt zonder onderhoud in het water te storten!! Hier MOET wat aan gedaan worden, dit is in aller belang!! Dit geldt voor veel meer gebouwen en monumenten. Nederland en Indonesi:e moeten hier werk van maken en men kan eens een kijkje nemen in Brazilië waar men veel meer werk heeft gemaakt met het restaureren van dit type erfgoed.