Nee, helaas dat kan niet.quote:Op woensdag 18 mei 2005 16:49 schreef Megumi het volgende:
Kan je de telefoon niet op een ander kanaal zetten? I.p.v. de router.
DECT telefoons kan je niet met de hand van kanaal veranderen (Dat is tegen het DECT protocol in, het protocol werkt samen met andere telefoons in de buurt, zodat er nooit 2 telefoons op hetzelfde kanaal staan, ook wisselt het kanaal continu (frequencyhopping)).quote:Op woensdag 18 mei 2005 16:49 schreef Megumi het volgende:
Kan je de telefoon niet op een ander kanaal zetten? I.p.v. de router.
Dan stoort de wlan nog op die dect telefoon.quote:Op woensdag 18 mei 2005 16:48 schreef sweex het volgende:
Oplossing...gewoon een telefoon met snoer
Het is wel mogelijk, maar dat brengt voor mij teveel ongemakken met zich mee. Ik heb geen meterkast aansluiting van de ptt, ik woon in een oud huis waar de lijn gewoon door de muur naar binnen komt.quote:Op donderdag 19 mei 2005 13:13 schreef Fliepke het volgende:
ik zou je router gewoon wat verder wegzetten of is dat geen optie?
Hmm erg vervelend danquote:Op donderdag 19 mei 2005 13:30 schreef Dirkh het volgende:
[..]
Het is wel mogelijk, maar dat brengt voor mij teveel ongemakken met zich mee. Ik heb geen meterkast aansluiting van de ptt, ik woon in een oud huis waar de lijn gewoon door de muur naar binnen komt.
Dus één aansluitpunt van daar uit, waar dus ook de splitter zit.
Omdat ik boven mijn werkruimte heb, staat daar ook het basisstation van de telefoon en de hoofdpc met router in één kamer.
Ik heb het basisstation even naar beneden gehaald. De ruis is een heel klein beetje minder, maar niet voldoende.quote:Op donderdag 19 mei 2005 14:15 schreef dvr het volgende:
Als een goede splitter niet helpt ontstaat de storing blijkbaar via de ether; die apparaten pikken elkaars radiogolven op. Dan helpt alleen het vergroten van de afstand, of het afschermen van de een voor de ander. Ik zou toch ofwel het basisstation van de telefoon, of de router eens beneden zetten.
Als de internetverbinding wegvalt als de telefoon gebruikt wordt, gaat het toch echt mis bij de splitter.quote:Op donderdag 19 mei 2005 14:29 schreef Dirkh het volgende:
[..]
Ik heb het basisstation even naar beneden gehaald. De ruis is een heel klein beetje minder, maar niet voldoende.
Wel verbreekt de internetverbinding op het moment dat ik de telefoon gebruik.
Op een of andere manier zit de frequentie elkaar in de weg o.i.d.
Daar dacht ik vanmorgen ook aan, omdat ik nog een oude splitter had. Dus ben ik naar de winkel gegaan om een nieuwe splitter te halen, ook van Sitecom. Het leek me beter om alles maar van één merk te kopen, zodat daar iig geen conflicten ontstaan.quote:Op donderdag 19 mei 2005 15:52 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Als de internetverbinding wegvalt als de telefoon gebruikt wordt, gaat het toch echt mis bij de splitter.
Heb je line en adsl niet omgedraaid?quote:Op donderdag 19 mei 2005 16:07 schreef Dirkh het volgende:
[..]
Daar dacht ik vanmorgen ook aan, omdat ik nog een oude splitter had. Dus ben ik naar de winkel gegaan om een nieuwe splitter te halen, ook van Sitecom. Het leek me beter om alles maar van één merk te kopen, zodat daar iig geen conflicten ontstaan.
Maar dat gaf geen oplossing. Ook heb ik alle snoertjes, van de telefoonaansluiting vervangen met nieuwe snoeren en stekkertjes.
Ik ben het voor alle zekerheid even wezen checken, maar met de nieuwe splitter kan dat niet eens. Line heeft een vast kabeltje, de telefoon en adsl aansluiting zitten overigens wel goed.quote:Op donderdag 19 mei 2005 16:13 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Heb je line en adsl niet omgedraaid?
De gehele verbinding wordt verbroken. Ik melde eerst dat dat niet zo was, maar dat klopte niet.quote:Op donderdag 19 mei 2005 17:13 schreef cygnusx het volgende:
dirk, weet je zeker dat je nog wel op je lan verbinding wel internet hebt als je gaat telefoneren? en als je met vaste telefoons belt blijft het netwerk wel aan?
Ik heb alle 13 kanalen geprobeerd. Op zich maakte dat niks uit, misschien minimaal, maar niet echt een verbetering.quote:zo ja, dan weet ik het niet, dan word het gewoon stoeien met de kanalen van je wlan router denk ik.
De splitter is als eerste aangesloten, van daar uit dus de adsl lijn naar de router en de telefoonlijn naar de telefoon.quote:en zo nee, dan heb je (net zoals ik) je splitter niet op de juiste plaats laten splitten, niet op het hoofdpunt waar de telefoonlin je huis binnen komt zeg maar.
ik heb hetzelfde dus, en hiervoor had je gewoon een usb modem ofzo?quote:Op donderdag 19 mei 2005 18:18 schreef Dirkh het volgende:
[..]
De gehele verbinding wordt verbroken. Ik melde eerst dat dat niet zo was, maar dat klopte niet.
Ik heb geen vaste telefoon om dat te testen. Ik heb het dus wel met twee soorten dect telefoons getest.
[..]
Ik heb alle 13 kanalen geprobeerd. Op zich maakte dat niks uit, misschien minimaal, maar niet echt een verbetering.
[..]
De splitter is als eerste aangesloten, van daar uit dus de adsl lijn naar de router en de telefoonlijn naar de telefoon.
Alle kabels zijn voorzien van modulaire stekkertjes, zo ook de telefoonstekker zelf. Dus geen ouderwets schroefjes-stekker. (of hoe dat ook heten mag)
Dit heeft altijd zo gezeten en heeft altijd zonder problemen gewerkt. Totdat ik dus de router aansloot. En daar hoefde ik niet veel voor te doen, stekkerte er in en klaar. (bij wijze van spreken) ik hoefde er dus geen nieuwe kabeltjes voor aan te leggen.
(wat ik dus later wel heb gedaan, om dat uit te sluiten)
Ik heb Sitecom al gemaild vanmiddag, misschien dat het een bekend probleem is en me een duw in de goede richting kunnen geven.
Ja klopt, zo'n kikker.quote:Op donderdag 19 mei 2005 19:14 schreef cygnusx het volgende:
[..]
ik heb hetzelfde dus, en hiervoor had je gewoon een usb modem ofzo?
Nou, nee (ik ben verantwsoordelijk voor de sitecom support...)quote:Op donderdag 19 mei 2005 18:18 schreef Dirkh het volgende:
Ik heb Sitecom al gemaild vanmiddag, misschien dat het een bekend probleem is en me een duw in de goede richting kunnen geven.
2 uur rijden van Rotterdam, dus dat is ver van R'dam.quote:Op donderdag 19 mei 2005 20:07 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Nou, nee (ik ben verantwsoordelijk voor de sitecom support...)
Zeker omdat de hele adsl verbinding wegvalt blijf ik denken dat het ergens bij isra/splitter mis gaat.
Vreemd is het natuurlijk wel dat het eerst goed functioneerde.
Hmz, woon je in de buurt van Rdam?
Vaste telefoon is prima. Wanneer die ook stoort weet je zeker dat het niet in wifi zit (maar dat weet ik eigenlijk sowieso al)quote:Op donderdag 19 mei 2005 21:08 schreef Dirkh het volgende:
[..]
2 uur rijden van Rotterdam, dus dat is ver van R'dam.
Ik zal morgen eens ergens een vaste telefoon lenen, om te kijken of het inderdaad op de lijn zit, i.p.v. de frequentie van de router/telefoon.
Dan kan ik van daar uit mijn conclussie's wel trekken, hoop ik.
Intussen hou ik me beschikbaar voor allerlei tips. Want vaak zijn het de simpelste dingen waar het al fout gaat, zoals snoertjes niet goed aangesloten e.d.
2Mhz?quote:Op donderdag 19 mei 2005 21:27 schreef SausVoorOverDePastaNova het volgende:
Dect en wifi opereren in ongeveer hetzelfde frequenciegebied. Beide rond de 2MHz. Ik vind het niet raar dat het stoort.
Als je de ADSL-aansluiting van de router eens loshaalt dan zou je die router nog steeds via WiFi moeten kunnen bereiken ( http://192.168.0.1 ?) Als je dan gaat bellen met je dect telefoon (gewoon vanachter je laptop, waarom ook nietquote:Op donderdag 19 mei 2005 21:08 schreef Dirkh het volgende:
Ik zal morgen eens ergens een vaste telefoon lenen, om te kijken of het inderdaad op de lijn zit, i.p.v. de frequentie van de router/telefoon.
Dan kan ik van daar uit mijn conclussie's wel trekken, hoop ik.
Intussen hou ik me beschikbaar voor allerlei tips. Want vaak zijn het de simpelste dingen waar het al fout gaat, zoals snoertjes niet goed aangesloten e.d.
Ik wel. Al sta je met je dect naast een access point of wlan router, dan nog hoor je geen storing te hebben. Net zoals dects onderling niet mogen storen.quote:Op donderdag 19 mei 2005 21:27 schreef SausVoorOverDePastaNova het volgende:
Ik vind het niet raar dat het stoort.
Ik ga dat nu proberen.quote:Op donderdag 19 mei 2005 21:44 schreef Light het volgende:
[..]
Als je de ADSL-aansluiting van de router eens loshaalt dan zou je die router nog steeds via WiFi moeten kunnen bereiken ( http://192.168.0.1 ?) Als je dan gaat bellen met je dect telefoon (gewoon vanachter je laptop, waarom ook niet) dan zou je nog steeds de router moeten kunnen bereiken. Als dat werkt dan zit de storing iig niet in het WiFi deel
quote:
Mjah, daar komt mijn ervaring om de hoek en die modems zijn eigenlijk nooit kapot.quote:Op donderdag 19 mei 2005 22:39 schreef Light het volgende:
Dus wlan stoort niet.
Telefoon lijkt me ook niet de oorzaak, een andere geeft immers hetzelfde resultaat.
Splitter ook niet, is ook vervangen.
Kabels, zou kunnen, maar er is al eens wat vervangen. Is de kabel splitter-router al eens vervangen?
Blijft voor mij alleen nog de wlan router over, en dan wel een modem aansluiting van dat ding.
quote:Op donderdag 19 mei 2005 22:39 schreef Light het volgende:
Is de kabel splitter-router al eens vervangen?
quote:Die was nieuw, bij aankoop van de router.
Het is een router en modem in één.quote:Blijft voor mij alleen nog de wlan router over, en dan wel een modem aansluiting van dat ding.
Omdat je zonder problemen kan bellen OF zonder problemen kan internetten (alleen niet tegelijkertijd) moet het pas vanaf de splitter misgaan, en dus niet voor de splitter in de KPN bekabeling.quote:Op donderdag 19 mei 2005 22:48 schreef Dirkh het volgende:
[..]
[..]
[..]
Het is een router en modem in één.
Het zou mooi zijn, als de bekabeling doorgemeten zou kunnen worden. Misschien een idee om iemand dit te laten doen. Ik kan dat zelf niet, omdat ik in een oud huis woon, met "oude" aansluitingen en niet een kastje in de meterkast heb zitten. Het zit gewoon in de muur en van daar uit kan je wat doen.
Maar voor die tijd, wil ik natuurlijk alles uitsluiten, want iemand van de KPN laten komen, zal wel de nodige kosten met zich meebrengen.
Hmmja, ik geloof dat ik dat even gemist had net. En dan is het idd wel onwaarschijnlijk dat het modem stuk is. Maar aan de andere kant is de storing wel veel erger geworden. Dat spreekt weer niet voor dit exemplaarquote:Op donderdag 19 mei 2005 22:44 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Mjah, daar komt mijn ervaring om de hoek en die modems zijn eigenlijk nooit kapot.
Het ZOU de connector in het modem van de RJ-11 kunnen zijn, maar dit soort DOA's komen dus zelden voor.
En aangezien de telefoon ook al stoorde voordat deze router werd neer gezet....
Modem en splitter EN kabel vanaf splitter naar modem is tegelijkertijd vervangen.quote:Op donderdag 19 mei 2005 22:55 schreef Light het volgende:
[..]
Hmmja, ik geloof dat ik dat even gemist had net. En dan is het idd wel onwaarschijnlijk dat het modem stuk is. Maar aan de andere kant is de storing wel veel erger geworden. Dat spreekt weer niet voor dit exemplaar
Dat zal ik morgen zeker gaan doen, alle bekabeling los halen en gewoonweg stukje voor stukje vervangen en tussentijds kijken of het de oplossing is. Zo kan ik ook achterhalen waar het probleem lag.quote:Op donderdag 19 mei 2005 22:59 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Modem en splitter EN kabel vanaf splitter naar modem is tegelijkertijd vervangen.
Gewoon vanaf de splitter tot aan het modem de oude situatie herstellen, indien dan de 'lichte' storing weer terug is, weet je in ieder geval dat een van de nieuwe brakker is als de oude.
BLIJFT de heftige storing, kan het niet anders dan het modem zijn (of een toevallig overleden DECT set, maar dat zou wel HEEL toevallig zijn)
Maar je oude splitter gaf OOK met je oude modem het probleem?quote:Op donderdag 19 mei 2005 23:09 schreef Dirkh het volgende:
[..]
Dat zal ik morgen zeker gaan doen, alle bekabeling los halen en gewoonweg stukje voor stukje vervangen en tussentijds kijken of het de oplossing is. Zo kan ik ook achterhalen waar het probleem lag.
De oude splitter gaf overigens ook het probleem, waardoor ik besloot om een nieuwe splitter te kopen.
Ik heb ook twee verschillende dect telefoons geprobeerd.
Ik zal morgenochtend hier meteen mee aan de gang. Bedankt voor de support en ik laat weten of het lukt en waar het probleem zat. (sprak hij hoopvol)
Nee, daar was wel een kraakje te horen, maar nooit iets om me daar druk om te maken. Het is dat mijn vrouw het zei, anders was het me niet eens opgevallen.quote:Op donderdag 19 mei 2005 23:16 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Maar je oude splitter gaf OOK met je oude modem het probleem?
Daarom blijf ik bij mijn vermoeden dat het toch het nieuwe modem is. Of de kabel van splitter naar modem.quote:Op donderdag 19 mei 2005 23:30 schreef Dirkh het volgende:
[..]
Nee, daar was wel een kraakje te horen, maar nooit iets om me daar druk om te maken. Het is dat mijn vrouw het zei, anders was het me niet eens opgevallen.
Wel de oude splitter, met de nieuwe router/modem. Daar was het probleem hetzelfde als nu.
Dit is een grapje, toch?quote:[b] je een kwaliteitsmodem haalt, (ik heb sweex..)
quote:Op vrijdag 20 mei 2005 12:40 schreef Dirkh het volgende:
Allereerst, het is opgelost.
Wat heb ik allemaal gedaan. Ik heb splitter direct aangesloten op het aansluitpunt van de KPN. Voorheen liep er een kabel, naar mijn werkruimte en daar had ik een aansluitpunt van waaruit alles was aangesloten.
Dit loste niks op.
Toen heb ik een geleend vast toestel aangesloten en die kraakte ook enorm.
Het enige wat ik dus nog niet vervangen had, was de telefoonstekker die ik had aangesloten op de splitter. Drie maal raden, waar het dus aan lag. Een doodnormale KPN stekker, dus niet een gamma ding. Daar zat dus de storing in.
Waarom die storing er niet was bij mijn vorige wifi, is mij een raadsel. Maar dat doet er nu ook niet meer toe.
Bedankt voor het meedenken en de hulp.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |