abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  donderdag 12 mei 2005 @ 21:15:00 #1
24188 Belana
kloon van belana
pi_26957200
voor renzell...

Renzell zei als laatste:

Als ik wil gaan kolven, wat is dan in godsnaam een goed moment om daarmee te beginnen? Ik geef nu zo'n beetje om de 4 uur borstvoeding, steeds 1 borst per keer. Dit gaat vooralsnog zonder enig probleem. Maar nu over het kolven... in een borst zit natuurlijk voor en achtermelk bedacht ik me, dus het lijkt me dat als je gaat kolven, je dat wel bij een volle borst moet doen, zodat ook de achtermelk meekomt. Hiervoor bestaat vast en zeker een handig systeem waar ik niet van op de hoogte ben. Kan iemand mij dit vertellen of heeft iemand misschien een goede tip voor een website waar het duidelijk op staat?
En trouwens; mijn god, wat zijn die kolven duur!!! Vandaag ff de prenatal ingelopen, maar dat wordt toch een tweedehandsje denk ik zo...
stormy waters...
sailin'
  FOK!fossiel donderdag 12 mei 2005 @ 21:31:47 #2
2628 Karin
pi_26957643
Renzell ik kolfde in het begin 's ochtends. Dan had Bram de ene borst leeggedronken en een beetje uit de andere en die andere kolfde ik dan helemaal leeg met soms nog een beetje uit de eerste. Vooral 's ochtends zaten mijn borsten erg vol. Het is wel een gedoe hoor meteen 's ochtends. Maargoed dat ging wel het beste. Later dat ik echt een voorraad moest gaan aanleggen dat ik moest gaan werken kolfde ik vaak een uur voordat ik dacht dat Bram weer kwam beide borsten (ook meestal 's ochtends, dan ging dat toch echt het beste).
Verwacht de eerste keer niet dat je er veel uithaalt, ik was al blij met 10 cc. Het wordt echt beter. Ik moest het echt even leren en over die drempel heen.
pi_26958054
Ik kolfde ook smorgens als Thijs aan de ene borst dronk kolfde ik de andere af.
Hier kwam de eerste paar keer ook niet zoveel uit mijn borsten maar na een week had ik echt veel met kolven.
s6 ermee
ik zal eens overleggen hier want ik heb hier nog een kolf liggen die niet zoveel gebruikt is aangezien ik niet werk, maar meer gebruikte voor dagen als wij eens weg wilden overleg gepleegd en als je intresse hebt hoor ik het wel koetje@xs4all.nl groetjes bar
We hopen dat ze je vleugels geven, zodat je overal kunt komen, dat je terugkomt in onze dromen, en met ons meevliegt in ons leven
Blonde haren,blauwogen zomaar uit een sprookjesboek gevlogen...
pi_26958132
Renzell, ik kolf mijn beide borsten 'leeg' na de laatste voeding rond 23 uur. Lars meldt zich dan pas weer zo tussen 4.30 en 6.00 uur en tegen die tijd voelen mijn borsten alweer erg vol aan.

Je schrijft al dat je zo om de 4 uur voedt. Zit er bij jullie ook al wat meer tijd tussen zeg maar de laatste avondvoeding en de eerste ochtendvoeding?

Veel succes ermee!
  † In Memoriam † donderdag 12 mei 2005 @ 22:02:26 #5
34726 Fratz
Max
pi_26958700
wat is achtermelk?
There are no secrets in life, just hidden truths that lie beneath the surface.
pi_26960055
De eerste melk die uit de borst komt bevat weinig vet, en naarmate de borst leger wordt, is de melk die er uit komt vetter. Die vettere melk noemen ze achtermelk, de eerste melk noemen ze voormelk.

Over het kolven: ik kolf meestal 's ochtends want dan zitten ze erg vol bij mij (Tomas houdt van uitslapen...)

Een website met veel info: http://www.angelfire.com/ma2/abelskamp/kolven.html
She said you can paint your sky any colour
And you can paint your dark as dark as you need
And you can paint your light as light as you please
It's all up to you
pi_26960099
Oh, alleen die tips op die site over wat te doen met overgebleven melk zou ik zelf niet zo snel opvolgen (gebruiken in het pannenkoekenbeslag?)
She said you can paint your sky any colour
And you can paint your dark as dark as you need
And you can paint your light as light as you please
It's all up to you
pi_26960586
hihi tearsong

poemojn had in het vorige topic ook een goede link over voor-/achtermelk

renzell, fijn dat 't voeden zo goed gaat! althans, om de 4 uur vind ik heel goed klinken (dat red ik lang niet altijd..). en dan nog maar 1 borst per keer ook. alle ruimte om te kolven zou ik denken. je kunt bijvoorbeeld tegelijk met het voeden de ander borst kolven (al lijkt me dat een heel gedoe en ook erg onrustig voor de baby). maar de toeschietreflex is dan misschien wel beter. ach, en dat is ook een beetje een kwestie van oefenen/trainen, heb ik gemerkt, en anders zijn daar nog hulpmiddeltjes voor te krijgen. maar vlak na 't voeden bijvoorbeeld? of een uurtje na 't voeden. na 3 uur is er alweer ruimschoots nieuwe melk aangemaakt hoor. bovendien wordt er tijdens het voeden ook altijd nog weer wat melk aangemaakt.

tweedehands zijn kolven inderdaad een stuk goedkoper, orienteer je eerst wel even goed op de kolf die je wilt, er zijn veel verschillen in. ik ben nog steeds erg blij met mijn tweedehands dubbele elektrische medela. en mocht je zo gauw niet vinden wat je zoekt op de tweedehands markt: koop een hele goede nieuwe en je kunt er na afloop nog een mooi bedrag voor vragen. (maar ja, dat kan een tijdje duren... )
  vrijdag 13 mei 2005 @ 14:00:49 #9
105888 renzell
Ik wil alleen maar zwemmen.
pi_26975364
He meiden, bedankt voor de tips. Ik reageer een beetje laat, maar was druk met... tja, je kent het; voeden, verschonen, badje, boodschappen en weer uitgeput je bed in. Maarre... ik ga denk ik in eerste instantie maar eens 's ochtends proberen. Julius schijnt inderdaad steeds beter te begrijpen dat de nachten zijn om te slapen. Hij slaapt dan (vaak, lang niet altijd) periodes van ongeveer vijf uur. Vannacht bijvoorbeeld gevoed om 00.00uur, om 05.00uur en toen weer rond 09.00uur 's ochtends. Heel netjes dus.

Bix, dat van 1 borst per keer. Is dat gek of niet? Die kraamhulp zei me dat dat normaal was, dus ik heb het maar gedaan zo. Nou ja, het mannetje schijnt tevreen te zijn, dus ik zal me er maar geen zorgen over maken. Maar jij geeft Anna dus altijd twee borsten? En hoe lang drinkt ze dan uit iedere borst?
  vrijdag 13 mei 2005 @ 14:02:42 #10
105888 renzell
Ik wil alleen maar zwemmen.
pi_26975423
Trouwens fijn om te weten dat er na een uur of drie al weer genoeg melk is, want dat was eigenlijk vooral wat mij onhandig leek aan het kolven. Dat je nooit weet wanneer die borst weer vol zit...
pi_26975761
neee da's niet gek, da's juist heel fijn lijkt me. (is bij mij niet genoeg, zie je). hoelang anna drinkt varieert nogal.
  vrijdag 13 mei 2005 @ 14:22:07 #12
105888 renzell
Ik wil alleen maar zwemmen.
pi_26976160
Ja, is ook heerlijk! loop alleen de hele dag met 1 tiet groter dan de andere....
pi_26976318
haha, dat probleem heb ik ook, geen gezicht (voor mij tenminste, denk dat er weinig mensen zijn die er verder op letten).
She said you can paint your sky any colour
And you can paint your dark as dark as you need
And you can paint your light as light as you please
It's all up to you
  vrijdag 13 mei 2005 @ 14:28:43 #14
63367 Jdee
diep ademhalen... hou vast...
pi_26976400
Ela drinkt hier ook beide borsten, zij het niet de 2e borst helemaal. Behalve de eerste ochtendvoeding en 'savonds, als ze wat vaker komt, dan drinkt ze maar 1 borst (maar ze komt dan ook vaker, dus dat heft elkaar op). Het lijkt me ook wel fijn, 1 borst maar. Want je kan dan inderdaad na Julius's voeding proberen dan te kolven. Na 2 uur zitten, dacht ik, je borsten weer op volle sterkte vol. En het opsparen van gekolfde voeding mag ook. Ik kolf nu tegenwoordig na de ochtendvoeding in 20 mins de tweede borst leeg en de gedronken borst verder leeg. Zolang je zorgt dat alles ready to go is, kost het niet veel extra energie.

en wel zorgen dat je vriezer niet aan het ontdooien is, want dan kun je dus bekant en liter kwijtraken
..en laat gaan...
pi_26976410
quote:
Op donderdag 12 mei 2005 22:47 schreef TearSong het volgende:
Oh, alleen die tips op die site over wat te doen met overgebleven melk zou ik zelf niet zo snel opvolgen (gebruiken in het pannenkoekenbeslag?)
Toch maf, aangezien je er anders gewoon koeienmelk in gooit. Als je er over na gaat denken is dat eigenlijk veel raarder.
pi_26976867
Jdee, ik had nog op je berichtje gereageerd bij de Moeders, want je hóeft die melk niet weg te gooien.

Hier ook één borst per keer.
  vrijdag 13 mei 2005 @ 14:46:09 #17
63367 Jdee
diep ademhalen... hou vast...
pi_26976959
(verschillende groottes tieten) eh ja, das dan wel weer waar
..en laat gaan...
  vrijdag 13 mei 2005 @ 14:46:38 #18
63367 Jdee
diep ademhalen... hou vast...
pi_26976974
oh DARN!
..en laat gaan...
  vrijdag 13 mei 2005 @ 15:32:35 #19
105888 renzell
Ik wil alleen maar zwemmen.
pi_26978663
hmmm, een liter moedersmelk naar de galleminkies is minder... daar doe je dan zo je best voor!
Als Ela beide borsten drinkt, begin je dan bij elke voeding met de borst waar je de vorige keer geeindigt bent? Kan het dus nooit zo zijn dat er bij de volgende voeding nog niet genoeg melk is aangemaakt?
In dat geval moet ik meneertje nooitgenoeg hier misschien ook maar eens een toetje uit mammies tweede borst aan gaan bieden. Hij lijkt namelijk steeds meer onverzadigbaar, de kleine veelvraat.

En tja... dat van die ongelijke tieten valt verder ook geen hond op hoor. Behalve ikzelf als ik 's ochtends in m'n blootje voor de badkamerspiegel sta.
  vrijdag 13 mei 2005 @ 15:55:51 #20
63367 Jdee
diep ademhalen... hou vast...
pi_26979634
inderdaad (2x): 67 (ja ik heb ze geteld ik was echt pissed gisteren) ijsblokvakjes, grrrr...
En ik geef de borst als eerste waar ze de vorige keer mee geeindigd is, en geef de 2e borst pas als ze aan de eerste gaat trekken (letterlijk ) en die helemaal soepel a-la-ballonnetje-met-douchegel voelt. Het komt savonds weleens voor dat ze dat trekken eerder doet, en mn borsten zijn dan ook minder vol, krijgen de kans niet om voller te raken denk ik. Maar uiteindelijk krijgt ze wel genoeg, en als ze meer wil kost het 2 dagen om daaraan echt goed te kunnen voldoen. Maar gaat wel ok hoor. Je kan het hem gewoon aanbieden, als ie dan enthousiast nog een tweede tsr opwekt, drinkt ie dat ook nog wel op. Of hij laat je dan lekkende achter "hoef nie meer", hihi.
..en laat gaan...
pi_26979692
In het begin 2 borsten per voeding en nu 1 voeding per keer en voor het slapen gaan 2 borsten
We hopen dat ze je vleugels geven, zodat je overal kunt komen, dat je terugkomt in onze dromen, en met ons meevliegt in ons leven
Blonde haren,blauwogen zomaar uit een sprookjesboek gevlogen...
pi_27004981
Ik weet zeker dat ik borstvoeding wil gaan geven. Maar nu al krijg ik tegenstrijdige adviezen over de kolf. Mijn schoonzusje vindt namelijk een handkolf echt niks. Zelf heeft ze de enkele Medela gehad, de electrische.

Dus heb ik een paar vraagjes. Welke kolf gebruiken jullie? Wat heeft jullie voorkeur elektrisch of hand en waarom? Welke raden jullie mij later aan? Wat kan ik beter doen nu al kopen kopen of wachten tot na de geboorte?

Ben wel nieuwsgierig. Ook omdat die dingen vrij duur zijn, kan ik alvast beginnen met sparen.
pi_27006089
Ik heb gewoon een handkolf van Avent. En voor mij werkt dat prima. Ik ben totaal 20 tot 30 min. bezig als ik beide borsten wil kolven en aangezien ik nooit echt haast heb als ik aan het kolven ben is dat voor mij snel genoeg. Een electrische kolf vond ik iets te duur om voor de bevalling al aan te schaffen, terwijl ik helemaal niet wist hoe het met de borstvoeding zou gaan en of ik er gebruik van zou maken.
Uiteindelijk was ik wel blij dat ik de handkolf in huis had (en de kraamhulp ook!) want ik heb hem vanaf dag 1 gebruikt

Met electrische kolven heb ik geen ervaring dus ik kan de vergelijkign niet maken helaas.
She said you can paint your sky any colour
And you can paint your dark as dark as you need
And you can paint your light as light as you please
It's all up to you
pi_27006165
ik heb zoals ik hierboven al schreef de dubbele mini-electra van Medela. ben er heel tevreden mee, kolven kost me slechts een minuut of 10. ('t ding produceert wel een stom geluid overigens, je voelt je echt een koe aan de machine). heb 'm via marktplaats, en als hij niet stuk gaat kan ik 'm daar denk ik ook wel weer kwijt.
  zaterdag 14 mei 2005 @ 16:52:37 #25
37478 Luchtbel
Memories in progress
pi_27006223
Ik wou net zeggen ja, dat geluid. Ik hou absoluut niet van dat gedoe aan m'n lijf en ik moet eerlijk zeggen dat het geluid me echt kwaad maakte. Dus als je daar niet zo goed tegen kunt zou ik daar niet voor gaan.
  zaterdag 14 mei 2005 @ 19:05:05 #26
3011 E.T.
hormonaal stuiterballetje
pi_27008941
Ik had de Avent Isis voor de bevalling al gekocht en net als Tearsong heb ik 'm vanaf dag 1 gebruikt.. en de rest van de 8,5 maand bv heb ik 'm ook dagelijks gebruikt. Ik heb 'n tijdje een Ameda dubbele electrische gehuurd om op m'n werk te kolven (met de gedachte dat 2 borsten tegelijk sneller zou gaan) maar incl. schoonmaken enzo was ik net zo lang van de afdeling af als met de Avent. (en de opbrengst maakte ook niet uit)
Het voordeel van de Avent vond ik weer dat ik op m'n gemak een boekje erbij kon lezen oid (je hebt 1 hand vrij).

De avent is trouwens ook heel veilig 2e hands te koop, hij kan nl. helemaal uitgekookt worden en evt. kapotte onderdelen worden heel makkelijk nieuw opgestuurd door Avent
I can only please one person per day. Today is not your day. Tomorrow isn't looking too good either.
pi_27009010
Persoonlijk gaat mijn voorkeur ook uit naar de avent. Ik vind het ook niet zo duur. Ben blij wat ervaringen te horen van gebruikers van de handkolf. Ik denk dat ik die dan ook ga aanschaffen. Min of meer had ik mijn keuze al gemaakt. Maar mijn schoonzusje is een typje die veel weet. Uhm, maar ik weet dat ik naar haar niet hoef te luisteren. Moet ook zeggen dat ik het geluid van de elctrische niet pretig vindt. Ik heb er een keer naast gezeten toen ze aan het kolven was. Naar mezelf luisteren is het beste!!
pi_27009076
Ik heb nog een tweedehands Avent te koop trouwens met heel veel extra onderdelen als reserve. Maar dat even terzijde Ik heb zowel electrisch als met de hand gekolfd, ik vond het met de hand veel fijner. Je kunt veel beter de kracht doseren, je hebt niet dat rare geluid erbij, bent niet aan een vaste plek gebonden, en mijn opbrengst was ook beter met de hand. Voor de electrische kolf moet je trouwens ook twee kolfsetjes hebben, die zijn ook 25 euro per stuk dus ook als je een electrische kolf gaat huren ben je dat geld kwijt. Ik zou wel zorgen dat je toch een kolf in huis hebt van te voren, wij moesten 's avonds laat nog op marktplaats iemand in Almere zoeken met een kolf omdat ik opeens uit het ziekenhuis kwam, Myrthe de borst niet wilde pakken en ik op ontploffen stond
  zaterdag 14 mei 2005 @ 20:40:29 #29
31820 Martineke
Mama van Maxim en Romijn
pi_27011066
ik heb de handkolf van avent en de electrische van medela. die van avent is het fijnste vind ik, ik dacht altijd dat de electrische sneller zou zijn, ik heb het getest en de uitkomt was dat ik de borst met de avent sneller leeg was dan met de electrische. geluid is ook niet alles, en dat zuigsysteem vind ik ook irritant, de handkolf houd de spanning aan en het blijft stromen, de electrische zuigt steeds opnieuw aan.
pi_27011171
Ik zou best wel al spulletjes willen kopen, maar kan het nog niet. Ik kan op een of andere manier het nog niet over mijn hart verkrijgen iets te kopen. Wel weet ik al heel erg goed wat ik wil. En de ervaringen van jullie sterken mij alleen nog maar meer in mijn beslissing. In juni nadat ik bij de vlos geweest ben zal ik eens tot aanschaf van dit soort spullen over gaan.
  zaterdag 14 mei 2005 @ 21:38:44 #31
105888 renzell
Ik wil alleen maar zwemmen.
pi_27012520
Zeg Ladybos; wat wil je hebben voor die avent? Enne, da's een handkolf, toch? Ik ben eventueel wel geinteresseerd...
  zaterdag 14 mei 2005 @ 23:07:20 #32
61800 Rottdog
May all your dreams come true
  zaterdag 14 mei 2005 @ 23:32:26 #33
3011 E.T.
hormonaal stuiterballetje
pi_27015283
Rottdog, leuk al die links, maar persoonlijk is er maar eentje die ik in overweging zou nemen
(een van de ondersten, een Avent met flesjes (ok, ze noemen het reisbekers), spelen en de hele mikmak) De rest vind ik de vraagprijs (veel) te hoog of oud enzo. (zeker bij elektrische e.d. telt dat mee)
I can only please one person per day. Today is not your day. Tomorrow isn't looking too good either.
  zondag 15 mei 2005 @ 10:42:01 #34
105888 renzell
Ik wil alleen maar zwemmen.
pi_27020695
Dank je Rottdog!
Ik lees dat Avent en Medela zo'n beetje de twee merken zijn, klopt dat? En tot nu toe lees ik met name positieve verhalen over de Avent.
Dusseh... Ladybos; laat me nog ff weten hoe het zit met die Avent van jou als je dit leest. deze dame verandert binnenkort in een melkkoetje...
  maandag 16 mei 2005 @ 17:35:48 #35
105888 renzell
Ik wil alleen maar zwemmen.
pi_27057873
Ik heb een vraag voor iedereen die borstvoeding geeft.
Hoe ontstond er bij jullie na verloop van tijd een consequent dagritme? Gaven de kindjes dat zelf aan of hebben jullie daar in veel gestuurd? En als je er in stuurt, hoe doe je dat dan? Maak je een kindje bijvoorbeeld wakker voor een voeding of niet?
Julius bijvoorbeeld, doet het echt driedubbelfantastisch met drinken. Het enige dat ik lastig vind is dat ie nog geen vast ritme heeft. Hierdoor is het voor mij vrijwel onmogelijk om afspraken te plannen. Morgen bijvoorbeeld tandarts, overmorgen sollicitatie.... ik weet gewoon niet van tevoren of ik het ga redden om er op dat tijdstip te zijn. Het mannetje begint wel steeds beter te snappen dat de avond en de nacht bedoeld zijn om te slapen, al slaapt ie nog niet door (maar dat zou met 5 weken ook wel heel vroeg zijn). Maar de tijden waarop ik hem voed, verschillen nogal. Wel zit ie sinds een week of twee redelijk steady op 6 voedingen per dag, dus dat is fijn. Ik zou echter graag iets meer structuur aanbrengen in zijn dagritme, maar weet dus niet goed hoe. Aan de andere kant kan het natuurlijk zijn dat ie zelf na verloop van tijd een beter ritme ontwikkeld. Dat zou helemaal fantastisch zijn.
Hoe zijn jullie ervaringen hiermee?
pi_27058093
ik voedde en voed nog steeds op verzoek Thijs komt nog steeds om de 3 a 4 uur
We hopen dat ze je vleugels geven, zodat je overal kunt komen, dat je terugkomt in onze dromen, en met ons meevliegt in ons leven
Blonde haren,blauwogen zomaar uit een sprookjesboek gevlogen...
pi_27059300
Ik voed op verzoek. Maar als ik ergens naar toe moet, voed ik voor ik wegga. Zo heb ik nog nooit midden in een supermarkt of op een afspraak hoeven voeden.
Of een bekende uitspraak van het bv-forum: voeden op verzoek is ook voeden op het verzoek van de moeder.
pi_27059413
Uhmm ikke doe dus nog steeds zoals Poemojn
We hopen dat ze je vleugels geven, zodat je overal kunt komen, dat je terugkomt in onze dromen, en met ons meevliegt in ons leven
Blonde haren,blauwogen zomaar uit een sprookjesboek gevlogen...
pi_27059501
quote:
Op maandag 16 mei 2005 18:32 schreef poemojn het volgende:
Ik voed op verzoek. Maar als ik ergens naar toe moet, voed ik voor ik wegga. Zo heb ik nog nooit midden in een supermarkt of op een afspraak hoeven voeden.
Of een bekende uitspraak van het bv-forum: voeden op verzoek is ook voeden op het verzoek van de moeder.
Die uitspraak moet ik onthouden, vind ik goed klinken en ook voor mij heel logisch.
  maandag 16 mei 2005 @ 18:57:18 #40
105888 renzell
Ik wil alleen maar zwemmen.
pi_27059949
Bar_en Mar; Je zegt dat je Thijs om de drie a vier uur voedt, maar zijn die tijden iedere dag ongeveer hetzelfde, of wisselt het per dag?
En maken jullie dus inderdaad je kindjes wel eens wakker voor een voeding als je ergens naartoe moet?
pi_27060081
Ik neem Myrthe gewoonlijk mee, dus dan moet ze wel wakker worden als ze sliep. Maar je kunt Julius misschien half-wakker maken, voeden, en weer in slaap krijgen?
  maandag 16 mei 2005 @ 19:09:58 #42
105888 renzell
Ik wil alleen maar zwemmen.
pi_27060313
Ja, dat zou inderdaad misschien kunnen. Dat wil ik in ieder geval wel gaan proberen. Want ook als ik het ventje meeneem heb je dikke kans dat ie lekker ligt te pitten, hij is nog zo klein.
Ik wil hem zoveel mogelijk rust en regelmaat bieden nu ie nog zo petieterig is en hem de kans geven zijn eigen ritme te vinden. Realiteit is echter dat dat gewoon niet altijd kan en dat is ook niet erg, het is alleen nog ff zoeken...
pi_27061240
Stel dat Julius jongste kind was, dan zou je hem waarschijnlijk ook wakker maken als de oudere kinderen naar school moeten of opgehaald moeten worden. Mij leek het daarom geen ramp als Myrthe zich eens aan mijn schema moest aanpassen.
pi_27061330
quote:
Op maandag 16 mei 2005 18:57 schreef renzell het volgende:
Bar_en Mar; Je zegt dat je Thijs om de drie a vier uur voedt, maar zijn die tijden iedere dag ongeveer hetzelfde, of wisselt het per dag?
Thijs zijn tijden zijn vrijwel altijd wel het zelfde maar het kan ook nog wel eens wisselen als we bv een eind met de auto rijden en hij ligt te slapen, of tijdens een wandeling.

En echt wakker maken hoef ik niet eigenlijk meestal w8 ik dan nog even tot hij wakker is.
We hopen dat ze je vleugels geven, zodat je overal kunt komen, dat je terugkomt in onze dromen, en met ons meevliegt in ons leven
Blonde haren,blauwogen zomaar uit een sprookjesboek gevlogen...
  maandag 16 mei 2005 @ 20:34:56 #45
31820 Martineke
Mama van Maxim en Romijn
pi_27063169
ook ik voed op verzoek, en ik neem maxim mee en voed hem gewoon als hij honger heeft. maar das bij tandarts erg lastig natuurlijk, dan doe ik vantevoren kolven en dat meenemen, of bij papa achterlaten zodat die hem kan voeden met die afgekolfde melk.
over het algemeen eet maxim om de 3 uur. geen vaste tijden, tijd gaat lopen vanaf het moment dat hij smorgen swakker word, dat kan zijn om 7 uur maar ook om 10 uur pas,
  maandag 16 mei 2005 @ 20:53:23 #46
105888 renzell
Ik wil alleen maar zwemmen.
pi_27063829
En 's nachts dan? Slaapt ie 's nachts door of voed je dan ook om de drie uur?
pi_27068439
Thijs slaapt hier meestal van een uurtje of 9/10 tot smorgens een uurtje of 5 soms 6 en ook dat kan uitwijken naar bv 8 uur
We hopen dat ze je vleugels geven, zodat je overal kunt komen, dat je terugkomt in onze dromen, en met ons meevliegt in ons leven
Blonde haren,blauwogen zomaar uit een sprookjesboek gevlogen...
pi_27069196
renzell oei da's ook wel snel dat je op sollicitatiegesprek moet! is het ver weg? in zulke gevallen inderdaad het ritme zoveel mogelijk aan jouw schema aanpassen hoor, dat kan echt geen kwaad. en verder als het lukt gekolfde melk (of kunstvoeding) achterlaten voor degene die op Julius past, voor 't geval hij eerder weer honger krijgt dan jij terug bent.

hier ook nog steeds geen echt vaste tijden, ik laat het inderdaad nogal afhangen van hoe vroeg Anna 's ochtends haar eerste voeding krijgt (en ook natuurlijk van haar honger gedurende de dag). maar het lukt altijd aardig om het om bepaalde activiteiten heen te regelen allemaal. alleen zijn we vandaag tijdens een vrij lange autorit (met files.. ) wel een keer gestopt om Anna te voeden, ze was zo huilerig en viel maar niet in slaap. terwijl we die afstand normaal gesproken gewoon in 1 ruk rijden.

en over dat wakker maken: als ik het gevoel heb dat Anna wat al te lang blijft slapen en mijn borsten staan op ontploffen, maak ik haar ook wel wakker hoor.
  dinsdag 17 mei 2005 @ 11:03:13 #49
105888 renzell
Ik wil alleen maar zwemmen.
pi_27077331
Sollicitatiegesprek is gelukkig vrij dichtbij. Ik ben alleen nog niet aan het kolven, dus kan ook geen melk achterlaten bij paps... Maar ik heb het wel al een keer geprobeerd om hem wakker te maken voor een voeding en dat ging prima, dus ik ga er maar niet meer zo spastisch over doen. We moeten ons maar gewoon een beetje aanpassen aan elkaar, Julius en ik.
Gisteren heeft ie trouwens maar 5 voedingen gehad!!!
Da's wel heel weinig of niet? Voor zo'n klein mupke... Maar het meneertje is hartstikke tevreden, dus volgens mij zit het wel goed.
pi_27078069
Is niet veel, maar als hij goed groeit, plast & poept mag dat gewoon.
Succes bij dat sollicitatiegesprek Renzell!
  dinsdag 17 mei 2005 @ 11:44:16 #51
105888 renzell
Ik wil alleen maar zwemmen.
pi_27078385
Thanks.
We gaan het straks zien, heb zo de eerste afspraak bij het consultatiebureau, dus weet dan direct of ie inderdaad goed gegroeid is. Ben benieuwd!
  dinsdag 17 mei 2005 @ 11:48:28 #52
31820 Martineke
Mama van Maxim en Romijn
pi_27078485
snachts slaapt maxim gewoon door dan voed ik dus niet om de 3 uur. van 22 uur tot 09.00 ong

maar toen hij iets kleiner was voedde ik hem rond 12 uur en dan ging hij slapen tot een uur of 5 ong, dan kreeg hij weer een voeding en sliep hij weer door tot een uur of half 8 om vervolgens weer gevoed te worden.
pi_27078548
Veel succes bij het gesprek, renzell

Ik voed ook op verzoek. Gaat prima. Mensen vragen weleens als ze op bezoek willen komen: wanneer voedt je? Ze vinden het toch vaak vreemd als ik zeg dat ik dat niet precies weet.
David krijgt nu ongeveer 4 voedingen per 24 uur maar ook dat verschilt. Ik geef ook weleens een troostborst (zoals ik dat noem) en dan drinkt hij maar 5 minuutjes ofzo. Eigenlijk doe ik maar wat maar het gaat al bijna 4 maanden prima zo dus ik vind het wel best.
Kolven heb ik best een hekel aan dus dat doe ik alleen op mijn werk.
  woensdag 18 mei 2005 @ 13:34:48 #54
63367 Jdee
diep ademhalen... hou vast...
pi_27115172
tjemig, 5 voedingen? zowee... Ela zit nu al op 3, en daar komen er nog wel 5 bij voor de dag om is... ze spuugt nogal veel en haalt dat dan in (tenminste, dat is mijn verklaring)...
Avent Isis heb ik trouwens, naar grote tevredenheid, enige is dat de kolf gaat piepen als je de kalk uit t water waar je het in kookt niet eraf veegt erna...
..en laat gaan...
pi_27136398
Ik zit nu op een ochtendvoeding en een avondvoeding eigenlijk, alleen die avondvoeding gaan we ook straks laten vallen, Thijs lijkt er geen genoeg meer aan te hebben helaas, althans zo leek het iig, nu is hij ook nog niet geweest.

De bekermelk tijdens zijn broodmaaltijd en van zijn pap is hier al (kunst)melk.
We hopen dat ze je vleugels geven, zodat je overal kunt komen, dat je terugkomt in onze dromen, en met ons meevliegt in ons leven
Blonde haren,blauwogen zomaar uit een sprookjesboek gevlogen...
  donderdag 19 mei 2005 @ 07:54:54 #56
105888 renzell
Ik wil alleen maar zwemmen.
pi_27139239
Nou, Jdee, dat van die vijf was een uitzondering geloof ik hoor, want de afgelopen dagen waren het er ineens weer zeven en de week hiervoor zes, dus er is nog niet echt een peil op te trekken.
En Bar... de ochtend en avondvoeding zijn dus nog bv begrijp ik? Ging dat goed, dat afbouwen naar maar twee voedingen per dag?
pi_27140251
Bar, ik weet niet hoe lang je bv wilt geven, maar je kunt de productie weer opkrikken door vaker aan te leggen, mocht je dat willen.. Dan zou je eerst kunnen aanleggen en daarna een beker opvolgmelk kunnen geven om 't aan te vullen.
Myrthe krijgt ook nog een keer of 5/6 per dag.
  donderdag 19 mei 2005 @ 19:08:34 #58
105888 renzell
Ik wil alleen maar zwemmen.
pi_27159683
poemojn; heb jij van tevoren besloten dat je Myrthe zo lang bv wilde geven, of bealt het gewoon zo goed dat er geen enkele reden is om mee te stoppen? En accepteert ze bijvoorbeeld wel flesjes als je die geeft?
pi_27160446
Allebei een beetje, Renzell. Ik had vaak al gelezen dat de WHO aanraadt tot 2 jaar te voeden. Dat idee vond ik eerst erg vreemd, maar ik las oa op het bv-forum verhalen van moeders die hun oudere kind bv blijven geven, en hoe je daarin meegroeit, en dat het meestal in huis is dus niet provocerend oid. Zo raakte ik daar wat aan gewend. En hier kwam Tan bijvoorbeeld ook veel, leek me wel een normaal mens, geen freak of maffioos maar geeft toch lang bv. Toen ik zwanger was was het 'ik geef bv als het lukt', en toen het in de eerste weken erg moeizaam ging las ik van alles over de voordelen ed om mezelf te motiveren. Werkte wel goed. Toen kwam ik dus ook de voordelen tegen van lang bv geven (bijv een kind dat in het 2e levensjaar bv krijgt krijgt 120% binnen van de benodigde voedingsstoffen, een kind dat geen bv krijgt krijgt dan vaan 70% binnen doordat peuters vaak moeilijke eters zijn.. bron niet bij de hand, is een citaat van een vbn-contactpersoon).
Verder is Myrthe niet volledig ingeent, dus vind ik het idee dat ze langer meeprofiteert van mijn antistoffen wel prettig.
Of ze flesjes accepteert weet ik niet, hebben we heel lang niet geprobeerd en ik heb geen flessenspenen in huis. Maar als je dat vanaf de eerste maand introduceert en bijhoudt zou dat geen problemen moeten geven. Mocht ik eens wat langer van huis zijn oid kan Myrthe indien nodig nu ook gewoon uit een beker drinken (dat kan trouwens ook met jongere baby's wel -> cupfeeding). De noodzaak voor flesjes is er bij ons niet.
Verder is het nu alleen maar makkelijker. In het begin duurde een voeding snel een uur (incl verschonen), daarna een half uur, en nu vaak maximaal 10 minuten. 't Is nu vaak verbonden aan het slapen-gaan, dus vaak valt ze aan de borst in slaap (mag niet van het cb ivm tandjes enzo, maar ik zie verder veel info die dat standpunt tegenspreekt, dus voorlopig blijft het zo). Hoe lang ik doorga weet ik niet, is geen planning voor gemaakt. Een reden voor afbouwen zou bijv kunnen zijn dat we graag een 2e kind willen oid, maar dat speelt nog niet.
Plus tot slot (wat een verhaal ): waarom zou ik geld uitgeven aan nutrilon oid als ik veel makkelijker kan doorgaan met borstvoeden, en dat minstens zo goed voor haar/ons* is?

* voor mij is bijv ook belangrijk dat je bij 2 jr voeden in je hele leven gemiddeld 50% minder kans hebt op reuma (zit in mijn familie), plus dat nu overstappen op flesvoeding Myrthe's kans op overgewicht later zeer waarschijnlijk vergroot, en ze is al zwaar genoeg.
pi_27165063
Grappig trouwens dat jij het 'zo lang' vindt, want dat gevoel heb ik zelf helemaal niet.
Hier vind je op een ander forum een draadje met een hele serie vrouwen die langer dan 8 mnd bv geven.
pi_27165670
zo extreem lang is 't toch inderdaad nog niet. myrthe is nu 8mnd? een jaar is vrij normaal volgens mij, als alles goed gaat tenminste. (toch verbaas ik me er vaak over hoe makkelijk sommige mensen beslissen om vroeg te stoppen.) langer dan een jaar wordt al wat uitzonderlijker geloof ik, en ik weet ook niet of ik dat zelf zou doen. maar als het goed gaat, waarom niet eigenlijk. een vriendin van me heeft 't zelfs tot 3 jaar volgehouden met haar jongste... (alleen 's avonds nog op 't laatst hoor, maar toch). dat vond ik wel wat extreem. maar we zijn hier ook niks gewend wat dat betreft.
pi_27166023
ik had me inderdaad ook voorgenomen gewoon weer een jaartje te voeden, bij alicia ben ik toen iets eerder gestopt, maar dat kwam door de zwangerschap. Daarna wel weer geprobeerd haar weer aan de borst te krijgen toen het mis ging maar de lust ontbrak haar en mij de energie. Ze heb nog wel heel lang alleen maar een troostborst gehad. En deze keer ? Ik ga het jaar helaas niet vol maken, Jayden heb er steeds minder zin in (en ik de energie) hij heb nu 6 tanden, nummer 7 zit er aan te komen en hij bijt uit enthousiastme behoorlijk. Nee zeggen, loskoppelen of wat dan ook werkt averrechts, dan weigert die na weer aanleggen te drinken of doet het direct weer (met een behoorlijke grijns). Niets zeggen is ook geen optie, hij bijt tot het bloed

Ik heb op moederdag heel bewust de voeding gegeven met het idee, dit was het dan. En laat het nu afhangen van hem zelf, wil hij niet of bijt ie jammer dan niet, ik probeer het dan later nog wel, maar zorg ook dat als ik er niets in krijg wel vervanging kan aanbieden (tot nu toe is dat 1 maal een flesje geweest) en ik zie wel wanneer het helemaal over is.
pi_27166043
Maandag is ze 11 maanden. Drie jaar lijkt mij zo ook lang, maar we zien dan wel weer hoe het gaat.. Ik vind 't wel grappig ook om over de problemen te lezen die ze dan tegen komen. Zoals 'hoe leer je je kind netjes om de borst te vragen ipv trui omhoog te rukken'. Dat speelt hier (nog?) helemaal niet.
(De meesten moeten vragen om 'mama tinken' of kloppen op de arm vd moeder.)
pi_27166131
Wat vervelend Knorretje. Myrthe deed dat pas ook (nu 4 tanden), maar bij haar helpt het wel om haar los te koppelen, mezelf weer helemaal aankleden (als statement) en dan omdraaien en negeren. Niet lang hoor, maar ze begint dan helemaal boos te huilen, even laten uitrazen en weer verder proberen, daarna heeft ze me niet meer gebeten.

Een die-hard methode is nog: kind in je borst smoren zodat-ie wel moet loslaten om naar adem te happen, maar dat is niet erg kindvriendelijk. Hoewel borstbijten ook niet echt moedervriendelijk is natuurlijk.
pi_27166253
quote:
Op donderdag 19 mei 2005 22:00 schreef poemojn het volgende:
Wat vervelend Knorretje. Myrthe deed dat pas ook (nu 4 tanden), maar bij haar helpt het wel om haar los te koppelen, mezelf weer helemaal aankleden (als statement) en dan omdraaien en negeren. Niet lang hoor, maar ze begint dan helemaal boos te huilen, even laten uitrazen en weer verder proberen, daarna heeft ze me niet meer gebeten.
klinkt als alicia Helaas lijkt Jayden meer op zijn pa. Een enorme temperament volle etterbak (en tevens sadist in spe)

Het is beslist niet het enige hoor waar hij moeilijk in is. Het is voornamelijk jammer voor mij, had het me anders voorgesteld etc etc.

(en dat voor iemand die 3 jaar geleden pertinent niet wilde borstvoeden)
pi_27166453
oops oja 11 maanden alweer.

knor, jammer zeg maar dat lijken mij goede redenen om 't toch maar af te bouwen nu. en het is fantastisch dat je 't al die tijd wel gedaan hebt, zeker omdat het niet altijd even makkelijk ging (toch?). hij accepteert nu dus wel de fles?

hihi poemojn grappig dat die aankleed-'straf' zo goed gewerkt heeft bij jullie.

ik hoop dat Anna voorlopig nog ff tandeloos blijft.
  donderdag 19 mei 2005 @ 22:18:18 #67
105888 renzell
Ik wil alleen maar zwemmen.
pi_27166911
Typisch inderdaad, dat een jaar in mijn ogen blijkbaar al lang is. Het komt waarschijnlijk doordat ik alleen maar mensen ken die veel eerder zijn gestopt dan jij. Meestal overigens door heel begrijpelijke redenen borstvoeding die terug liep of ondraaglijk veel pijn deed.
Ik heb zelf nog geen concrete voornemens wat betreft de termijn, maar snap jou voordelen heel goed. Ik ben dan ook zeker van plan nog een tijd door te gaan. Nu gaat het gelukkig vooralsnog van een leien dakje hier, maar ik zit dan ook nog thuis en ben alleen maar met het mannetje bezig de hele dag. Het lastigste lijkt me toch het kolven straks (en het plannen van voedingen etc) als ik weer aan het werk ga (en dat is wel de bedoeling). Bovendien lijkt het me voor de verandering ook wel weer eens leuk om een keertje goed door te zakken in de kroeg (maar goed... ook dan kan een kolf van pas komen ).
Toch lijkt het me heel gek als je kind zo oud is dat ie erom kan vragen. Ik weet, het gebeurt in heel veel landen veel meer dan hier en volkomen begrijpelijk en terecht, maar ik geloof toch niet dat ik mijn kind twee volledige jaren borstvoeding zou willen geven. Ik weet niet, het is een gevoelsmatige kwestie denk ik. Misschien denk ik er straks heel anders over, maar een kindje dat aan mij vraagt of ie even uit mijn borsten mag drinken.... kweenie
  donderdag 19 mei 2005 @ 22:22:20 #68
105888 renzell
Ik wil alleen maar zwemmen.
pi_27167076
PS- dat met die tandjes.... AUW!!!
pi_27167394
quote:
Op donderdag 19 mei 2005 22:07 schreef bixister het volgende:
oops oja 11 maanden alweer.

knor, jammer zeg maar dat lijken mij goede redenen om 't toch maar af te bouwen nu. en het is fantastisch dat je 't al die tijd wel gedaan hebt, zeker omdat het niet altijd even makkelijk ging (toch?). hij accepteert nu dus wel de fles?

hihi poemojn grappig dat die aankleed-'straf' zo goed gewerkt heeft bij jullie.

ik hoop dat Anna voorlopig nog ff tandeloos blijft.
Hij is nog steeds niet dol op de fles, maar ja het is niet mijn schuld dat ie die moet nemen he
Ik kan wel onderhand een winkel beginnen in fles soorten en speensoorten (alhoewel die laatsten hier worden verslonden, want ook die bijt hij supersnel lek)
pi_27169158
Leuk Knorretje, die karakterbeschrijving van Danny.
Succes met Jayden verder, hopelijk krijg je hem nog aangeleerd dat hij niet alles kapot mag bijten.

Je merkt vanzelf wel wat Julius en jou 't beste bevalt Renzell.
  donderdag 19 mei 2005 @ 23:06:53 #71
3011 E.T.
hormonaal stuiterballetje
pi_27169277
Toen ik zwanger was, was het voor mij helemaal geen issue: ik ging bv geven.. punt. Later in de zwangerschap kwam daar het voorbehoud bij "als het maar wel lukt" (ondertussen wel zo ver ingelezen, dat ik niet voor verrassingen kwam te staan) en ik wilde minimaal die zes maanden volmaken. Toen Saskia een maand of vier was (en we dus ook de 'bv-dip' overleefd hadden) kwam de overtuiging dat ik gewoon zou blijven voeden zolang als het voor Saskia en mij goed voelde en 't goed ging. (had nog wel een vaag idee over dat d'r eerste verjaardag wel een moment van heroverweging zou zijn). Toen Saskia 9 maanden was heb ik een ongelovelijke buikgriep gehad van een paar dagen en die dagen heb ik dus geen bv aangemaakt (ik had ook totaal geen stuwing oid). Saskia kreeg als ze in de buurt was bv en de rest uit de vriezer, maar het bv-peil was dusdanig gezakt dat ze er geen voldoening meer van had (ik had nog net voldoende voor 1 voeding.. maar dan verdeeld over de hele dag, was echt een paar slokken per voeding). Ik kon toen goed leven met het feit dat 9 maanden ook wel heel mooi was en had de puf niet meer om nog heel vaak aan te leggen (en 't was al zo'n 'schoot-kind.. not) en heb 't toen maar laten gaan.
Ik denk wel dat als die buikgriep er niet tussendoor was gekomen dat ik heel wat langer zelf gevoed zou hebben. Maar ik heb er wel vrede mee dat 't zo is gegaan.
Bijten heb ik trouwens nooit last van gehad, alleen af en toe dat de boventandjes 'schuurden' maar daar kon Saskia ook niets aan doen.

Jayden is echt een kopie van z'n vader dan! Niet alleen uiterlijk, maar ook innerlijk
I can only please one person per day. Today is not your day. Tomorrow isn't looking too good either.
  donderdag 19 mei 2005 @ 23:11:36 #72
3011 E.T.
hormonaal stuiterballetje
pi_27169503
Ow, Renzell.. Ik kan me nog heel goed een doorzakkende knorretje herrinneren in de kroeg toen ze Alicia nog bv gaf Tussendoor heeft ze voeding afgekolfd.
Heb zelf ook wel eens een erg gezellig avondje gehad. Vlak voor ik wegging kolfde ik, en meteen toen ik thuiskwam, die voeding weggegooid ivm alcohol en de volgende ochtend was er weer niets aan het handje

En ik klopte altijd op mijn decollete (net boven m'n borsten, gewoon jezelf op je borst kloppen zeg maar) vlak voor een voeding (ook met het idee dat ik niet wilde hebben dat Saskia m'n trui omhoog ging trekken. Ondanks dat ze 't nog niet kon vragen, legde ze regelmatig d'r handje op m'n borst vlak voor een voeding
I can only please one person per day. Today is not your day. Tomorrow isn't looking too good either.
pi_27170592
Hier gelukkig ook nog geen tandjes, maar toch kan Thijs behoorlijk zijn boven en onder tanvleesgebit behoorlijk lopen "knijpen"

Ik weet niet goed wat ik nu wil, het loopt in preciepe nog allemaal goed net in de late avond is het minder, merk ik.

Renzell het afbouwen is hier netjes afgelopen door de bijvoeding die Thijs tegenwoordig erbij heeft.
en dat is heel geleidlijk gegaan.
We hopen dat ze je vleugels geven, zodat je overal kunt komen, dat je terugkomt in onze dromen, en met ons meevliegt in ons leven
Blonde haren,blauwogen zomaar uit een sprookjesboek gevlogen...
  vrijdag 20 mei 2005 @ 00:09:17 #74
22740 Grijs
en eigenwijs
pi_27171753
Ik had vantevoren ook nooit gedacht dat ik Judith 14 maanden zou borstvoeden. Bij Daan was de borstvoeding 'mislukt' en toen ik zwanger was van Judith heb ik lang getwijfeld of ik er wel aan zou beginnen. Daarom maar een 'mini-cursus borstvoeden' gevolgd. Daarna was ik nog niet echt overtuigd, ik had meer iets van: "We zien wel hoe gaat en als het niet gaat, dan krijgt ze de fles". Het ging in het begin erg goed. En later ging het ook goed, doordat ik me vantevoren goed verdiept had in mogelijke problemen (vooral het voorkomen van borstontstekingen, want daar was ik erg bang voor door mijn ervaring met Daan).
Toen de borstvoeding eenmaal 'liep', verschoof ik steeds een beetje de grens, hoewel ik niet echt een grens had bedacht. Eerst wilde ik de eerste paar weken volhouden, toen kijken of de 6 maanden zou lukken en toen dat ging vond ik een jaar toch wel lang genoeg. Totdat ze bijna 1 werd en ik me afvroeg wat er dan voor haar veranderde: niks dus. Dus we zijn doorgegaan totdat zij echt de borst weigerde.
"Het meeste werk is onbegonnen werk
...eenmaal begonnen wordt het al snel minder"
- [i]Rikkert Zuiderveld[/i]
pi_27172096
Ja, dat verschuiven van grenzen had ik ook. Eerst 10 dagen, toen 6 weken (kraamverzorgster had gezegd dat het daarna makkelijker zou worden, en dat de pijn dan over moest zijn), toen 'nog even een paar weken doorbijten want het gaat nu al beter'.. en toen gaf ik ineens 10 maanden borstvoeding.
Maar 1 jaar borstvoeding lijkt me wel een 'mijlpaal' gevoelsmatig, meer dan 6 maanden.
  vrijdag 20 mei 2005 @ 09:54:44 #76
105888 renzell
Ik wil alleen maar zwemmen.
pi_27176388
Kan me dat heel goed voorstellen, dat je je grenzen steeds blijft verschuiven. En dat is ook prima denk ik. Je kunt toch van tevoren niet bedenken hoe hoe je er later in zult staan. Voorlopig ga ik voor de drie maanden minimaal en daarna zie ik wel. Bevalt het nog en gaat het goed, dan prima. Zo niet, dan niet.
Trouwens; dat van een doorzakkend knorretje is ook fijn om te horen! Niet dat ik zo'n enorme zuipschuit ben, maar een lekker wijntje op een terrasje zal er straks echt wel weer een keer in gaan denk ik zo. Laat die lente maar komen!

E.T.- dat handje is overigens wel weer heel schattig
  vrijdag 20 mei 2005 @ 11:27:27 #77
34891 melonovy
La Kutschie
pi_27179118
Ik geef ook borstvoeding, dat gaat goed, alleen heb ik al vanaf het begin tepelkloven, ze blijven door het krachtige zuigen in stand, ze herstellen wel, alleen af en toe zuigt Yoram bij zijn laatste slokje een puntje aan mijn tepel en bloedt de kloof weer. Het aanleggen is zeer pijnlijk, de pijn schiet me soms door mijn hoofd heen, Yoram neemt wel een grote hap, maar zuigt errug krachtig. Gisteren heb ik 3 voedingen gekolfd en met de fles gegeven, dit gaf mijn tepels wat rust, maar het kost me 2x zoveel tijd, en de tijd gaat al zo hard...
Ik smeer na de voeding nog een drup bv op de kloofjes, daarna laat ik ze opdrogen aan de lucht en smeer ik ze nog eens in met bepanthen. Maar zoals ik al schreef ze zijn nog steeds niet helemaal hersteld en dus blijft het voeden (aanleggen) pijnlijk.

Ik vroeg me af of tepelhoedjes uit komst kunnen bieden? Of heeft iemand nog een goede tip?
Het voelt goed hè?
A je to!
pi_27179367
Mel: het zou misschien tijdelijk kunnen helpen, maar zodra je stopt met het gebruik van die tepelhoedjes komen de kloofjes toch net zo snel weer terug?
She said you can paint your sky any colour
And you can paint your dark as dark as you need
And you can paint your light as light as you please
It's all up to you
  vrijdag 20 mei 2005 @ 12:18:36 #79
63367 Jdee
diep ademhalen... hou vast...
pi_27180771
bel anders even een VBN-er, die hebben misschien nog andere tips en ideetjes... Succes en helende tepels gewenst!
..en laat gaan...
pi_27181466
Bij mij hielp dat wel tegen de pijn (tepelhoedjes dus) maar voor ik pijnloos zonder die dingen kon voeden was Myrthe 9 weken, en je productie wordt minder goed op gang gebracht dan wanneer je naturel voedt. Gelcompressen kunnen misschien ook verlichting geven? (Mother mates, zijnn online en via sommige lactatiekundigen te bestellen.) En steeds verschillende aanleghoudingen gebruiken zodat een ander stukje sterk belast wordt en de plek met de kloof wat wordt ontzien. Probeer bijv de rugbyhouding eens, zie http://www.borstvoeding.com/houdingen.html .
Succes & sterkte!
  vrijdag 20 mei 2005 @ 12:54:25 #81
34891 melonovy
La Kutschie
pi_27181747
Andere houdingen pas ik idd al toe, kolven gaat ook niet iedere keer erg goed, jammer genoeg.
VBN ga ik idd ook nog even bellen.
Wat doet een gelcompress?
Waar kan ik tepelhoedjes kopen?

Tepelhoedjes wou ik gebruiken om mijn tepels de kans te geven te helen en om natuurlijk de pijn bij het voeden te verzachten.
Het voelt goed hè?
A je to!
  vrijdag 20 mei 2005 @ 13:09:35 #82
80443 snakelady
ssss...ssss...
pi_27182234
Hier gaat de borstvoeding heel goed,heb een beetje last van mijn tepels met aanleggen maar is gelukkig nog goed te doen.
Demi heeft wel een enorme zuigbehoefte en zou het liefste de hele dag aan de borst willen hangen, dat kan natuurlijk niet .
Gelukkig heeft ze haar eigen knuistje ook gevonden en is het fijn om daar op te sabbelen.
"One cries because one is sad. For example, I cry because others are stupid, and that makes me sad."
pi_27182306
Mel: ik heb nog tepelhoedjes liggen hier. Ongebruikt, gewoon nog in de verpakking (van Avent geloof ik). Ik heb ze bij de prenatal gehaald. Maar zelf heb ik ze verder niet nodig gehad dus als je wil kan ik ze op de post gooien. Of langsdroppen, je woont geloof ik in de omgeving hier
She said you can paint your sky any colour
And you can paint your dark as dark as you need
And you can paint your light as light as you please
It's all up to you
  vrijdag 20 mei 2005 @ 14:49:40 #84
34891 melonovy
La Kutschie
pi_27185980
Tearsong, super! Ik heb je gemaild hoor!
Diverse VBN-contactpersonen zijn niet te breiken, vanavond nog maar eens proberen.
Het voelt goed hè?
A je to!
pi_27187268
Mel: reclamepraatje Mother Mates

Van tepelhoedjes bestaan volgens mij verschillende maten, mail dus ook elkaar de maat even. Dit begreep ik tenminste van de kraamverzorgster die ze voor mij bij de apotheek gehaald had.
quote:
http://www.borstvoeding.ecoparents.com/kloven.html
Behandelen van tepelkloven

De behandeling van tepelkloven bestaat uit:
Neem de oorzaak weg
Voed in verschillende houdingen
Doe na het voeden, als de tepel droog is, een beetje gezuiverde lanoline (Purelan of Lansinoh) op de tepels. Zorg ervoor dat het zo weinig is dat je het niet hoeft af te vegen voor de volgende voeding.
In combinatie met de lanoline kun je tepelbeschermers gebruiken. Zorg dat je bh niet te strak zit als je tepelbeschremers gebruikt.
Er zijn speciale hydrogelverbanden verkrijgbaar bij lactatiekundigen die voor een snelle genezing zorgen en vaak meteen de pijn verlichten. Gebruik alleen producten die speciaal goedgekeurd zijn voor gebruik op de tepels, om te voorkomen dat je baby ongewenste residueen van het gelverband binnen krijgt.
Voorkom dat de tepels uitdrogen. Laat je tepels niet onnodig lang aan de lucht drogen: als de melk en speekselresten van je baby zijn opgedroogd, doe dan meteen wat lanoline of een speciaal gelverband op je tepels. Door te voorkomen dat je tepels uitdrogen, genezen de kloven sneller en voorkom je vorming van harde korstjes, die je baby er weer afdrinkt bij de volgende voeding
Als de kloven niet willen genezen kan het zijn dat je spruw hebt, dat kan de huisarts of lactatiekundige wel zien.
pi_27202344
ik heb niet alle delen van het bv topic doorgelezen maar ergens zal het vast wel eerder aan de orde gekomen zijn.

Ik heb de volgende vraag :
Mijn zoontje van bijna 9 maanden heeft onder 2 errug scherpe tandjes...tot dusver geen probleem. Af en toe beet hij per ongeluk maar daar was mee te leven, is misschien 3 keer voorgekomen.
Maar nu krijgt meneer boven ook een tandje [vandeweek ontdekt] en nu beet hij gisteren een paar keer voorzichtig maar toch wel pijnlijk. Vandaag was het tijdens 2 voedingen weer raak! Zelfs tijdens zijn laatste avondvoeding ben ik er mee gestopt en heb hem een fles gegeven .
Ik heb hard AUW geroepen en zelfs vanavond uit reactie een tik op zijn wang gegeven...dan kijkt hij me wel verwonderd aan, maar vervolgens wil hij weer drinken en hoppakee...weer even vastpakken met die geniepige tandjes
Ik heb het 4 x geprobeerd vanavond met hard auw roepen en hem eraf te halen, maar 4x bleef hij bijten, darna durfde ik het niet meer te proberen
Hij bijt ook niet in het tepelhof zal ik maar zeggen, maar precies op het 'tuutje' ..net als iemand die nagels bijt zo met die voortandjes stevig knagen haha.
Ik wil nog niet stoppen met de bv....dus hoe kan ik dit oplossen, of beter gezegd...hoe leg ik hem uit dan hij niet mag bijten zonder dat ik dadelijk een tepel kwijt ben

-edit-
Ik lees nu pas hierboven dat er ook al over kleine bijtertjes is gepraat en dat daar al wat tips staan Desondanks zijn alle tips en ervaringen welkom

[ Bericht 7% gewijzigd door MiSs-TaKe op 20-05-2005 23:34:25 ]
Never argue with an idiot, they drag you down to their level... and then beat you with experience!
pi_27202826
Je zei al dat je niet alles gelezen had.
Die 2e tip van mij in een pot hierboven (in de borst smoren) zou ik zelf niet snel uitproberen (kreeg al bijna ruzie hier omdat m'n man zag dat ik dat hier neergezet had ) maar is iets wat op het bv-forum wel regelmatig genoemd werd al tip tegen hardnekkige bijters, en als de moeder perse bv wilde blijven geven.
Misschien kun je kijken of er een bepaald moment tijdens de voeding is waarop hij begint te bijten. Bijv als er een tsr (toeschietreflex) moet komen of als hij uitgedronken is. Vaak zijn dat momenten waarop een baby zich verveelt en gaat spelen met z'n nieuwe tandjes. Dan kun je het bijten misschien voor zijn.
Verder idd nee zeggen, loskoppelen, evt even negeren. 'Au' roepen kan een kind erg leuk vinden, dan probeert hij als spelletje weer die reactie van je los te krijgen en blijft bijten. Je kunt dus beter rustig blijven. Maar het is ook erg afhankelijk van het karakter van je kind wat werkt (zie Knorretje's post hierboven) dus de 'werkende' tip geven is een beetje moeilijk. Misschien hebben ze op het bv-forum meer ideeen: http://www.network54.com/Forum/89719 . Deze tips heb ik ook daar vandaan gehaald een tijdje geleden.
pi_27211897
idd....als ik Auw roep laat hij los en kijkt me dan ontdeugend aan....met echt z'on sneaky grijns op zijn gezicht, vervolgens doet hij weer net of hij wil drinken maar bijt dan een keertje en laat zelf meteen los om mijn gezicht te zien en dan zie ik die grijns van hem weer haha. Hij maakt er dus nú al een spelletje van

Dat smoren heb ik vanmorgen geprobeerd.....in eerste instantie vond ik het moeilijk om niet uit reactie direct Auw te roepen, maar deze keer was ik erop voorbereid, en ja hoor.... hij ging weer zitten kabbelen. Ik heb direct zijn hoofd vastegepakt en er flink ingeduwd Dit duurde uiteraard maar een halve seconde want daar schrok hij wel van en hij liet direct los. Ik heb hem even laten spelen en toen maar weer opnieuw aangelegd..toen dronk hij wel weer goed door.
Never argue with an idiot, they drag you down to their level... and then beat you with experience!
  zaterdag 21 mei 2005 @ 19:45:04 #89
34891 melonovy
La Kutschie
pi_27224096
Ik heb vrijdagmiddag vlak voor sluitingstijd nog even tepelhoedjes gekocht bij de apotheek, maar het voeden was niet minder pijnlijk gegaan. Na 1 voeding die dingen weer opgeborgen.
's Avonds een VBN-er gebeld voor tips enzo, alle trucjes die ze opperde heb ik al eens geprobeerd, toch een goed gesprek gehad, dat gaf me weer wat kracht... Want om eerlijk te zijn begon het me allemaal zo tegen te staan. Ik heb er geen enkele plezier aan op deze manier, dat doet me verdriet, het maakt me moe en chagrijnig en niemand die daar wat mee opschiet.
Uiteindelijk heb ik gisteravond besloten een pak friso1 te kopen, ik heb Yoram 1 poedermelk-fles gegeven en sindsdien iedere voeding gekolfd en met de fles gegeven. Het gaat aardig goed, gelukkig gaat het kolven goed, al kost het me wel veel tijd...
Nu hebben mijn tepels de kans om te genezen en dan wil ik weer verder kijken of het borstvoeden wel lukt zonder pijn, (kolven) en kloven. Nu maar hopen dat Yoram de borst dan weer goed pakt. Ik hoop op een goede afloop!
Het voelt goed hè?
A je to!
pi_27230032
Hopelijk helpt het, MiSs-TaKe.

Melonovy, succes met kolven! Heb je nog verder tips gekregen van de VBN-cp om het sneller te laten genezen?
Heb je aan beide kanten kloven? Anders kun je nl misschien wel regelmatig 1 kant live voeden, of om de 2/3 voeding een voeding (gedeeltelijk) live doen, om bij Yoram de techniek wat bij te houden.
Succes ermee!
  zaterdag 21 mei 2005 @ 22:47:14 #91
3011 E.T.
hormonaal stuiterballetje
pi_27230679
mel, toen ik een pijnlijke (bloedende) kloof had heb ik ook tijdelijk 1 kant gekolfd. Ik heb toen van die schelpen gekocht van Avent en die in m'n bh gedragen dan komt er continue lucht bij en zit de tepel niet 'opgesloten' in je bh. Het zag er niet uit, die schelp in m'n beha, maar ik was wel binnen een paar dagen van m'n kloof af
I can only please one person per day. Today is not your day. Tomorrow isn't looking too good either.
pi_27233010
Ja en Mel, ik heb met Joshua 2 weken lang gekolfd. En toen weer opnieuw Joshua aan de borst gekregen. Dus ik zou niet zo snel bang zijn dat Yoram de borst dan niet meer zou willen. Ga jij gewoon maar eerst aan die tepelkloven werken en dan komt de rest wel weer.

Hier toch echt het tegenover gestelde. Bij mij gaat de bv uitstekend, totaal nergens geen last van. Ze pakt goed en drinkt/slurpt heel goed
pi_27259147
lewis, fijn!

melonovy wat balen zeg.. hopelijk helen de wondjes snel en gaat het daarna kloofloos verder! succes met kolven.

gisteren ging ik voor 't eerst een hele middag weg, hetgeen inhield 2 voedingen overslaan. ik kon niet kolven waar ik was. (had ook niks meegenomen). pff wat een pijnlijke stuwing op 't laatst! was echt blij dat ik weer thuis was. (hoewel het uitje heel leuk was hoor ).
  maandag 23 mei 2005 @ 13:18:03 #94
34891 melonovy
La Kutschie
pi_27272504
Hoera links gaat het voeden pijnloos. Gisteravond maar even geprobbeerd Yoram links aan te leggen, ik was te moe om een flesje op te warmen, dus ik dacht ik probeer het even, het ging dus goed! Woei!
Links gaat helemaal goed, de kloof is heel klein en heelt wonderbaarlijk snel en goed. Rechts is de kloof nog niet geheeld, maar gaat ook de goede kant op. De pijn is al aanzienlijk minder.
Ik moet nog wel heel goed opletten hoe ik Yoram aanleg, en bij het 'puntje zuigen'bij het laatste slokje moet ik hem voor zijn.
De bakerhouding is niet prettig, ws leg ik Yoram niet goed aan, zal die houding nog eens goed bestuderen, liggend en de madoonahouding gaan wel goed.
Na het voeden heb ik een witte dop op mijn tepels, en is voornamelijk mijn zere tepel nog een poos gevoelig, hopelijk is dat ook snel over en staat dat in verhouding met de kloven.
Ik ben blij dat het de goede kant op gaat, maar de eerste keer pijnloos voeden was erg fijn! Als ik me nu snel wat fitter ga voelen, gaat het hier helemaal goed komen
Het voelt goed hè?
A je to!
pi_27273117
quote:
Op maandag 23 mei 2005 13:18 schreef melonovy het volgende:
*
Na het voeden heb ik een witte dop op mijn tepels
Dat klinkt toch alsof hij niet helemaal goed aanligt, en bijvoorbeeld je tepel klem zet tussen zijn tongetje en verhemelte oid. Zei die VBN'er nog wat over aanleggen e.d.?
Wel fijn dat het links nu goed gaat, hopelijk heelt rechts ook en heb je het klovengedoen nu gehad, kloven zijn niet koel
  maandag 23 mei 2005 @ 13:57:54 #96
80443 snakelady
ssss...ssss...
pi_27273920
dat is goed nieuws Mel.
"One cries because one is sad. For example, I cry because others are stupid, and that makes me sad."
  maandag 23 mei 2005 @ 20:58:05 #97
63367 Jdee
diep ademhalen... hou vast...
pi_27287914
< even trotse mama modus omdat dat ff nodig is voor de moraal >
ondanks t algehele spannende dieten-gedoe van de afgelopen en komende weken toch even een trotse pos mededeling over mn meisjes drinkgedrag posten (ik moet toch ergens de moed vandaan halen, niewaar, om door te zetten ): ze klikt niet meer tijdens t drinken sinds, ja sinds een week! dus beter vacuum.\wel slobbert madam halverwege de voeding nog weleens een beetje waardoor een mondje terugloopt (zo over mn buik mn broek in, en bedankt... ) maar geen geklik-tak-tik meer. begalve ff tijdens de tsr trouwens maar dit is al heel wat. jeuuuu voor ela!

zo, dat had ik ff nodig...

< /tmm >

en hup tepels van Mel
..en laat gaan...
  maandag 23 mei 2005 @ 21:03:30 #98
34891 melonovy
La Kutschie
pi_27288128
Woei!
Jdee! en Ela! Ga zo door!

Hier alles nog steeds hetzelfde, heb vandaag weer heerlijk bortvoeding gegeven, Yoram kwam alleen erg vaak, waardoor mijn tepels op een gegeven moment nog wel gevoelig werden. Ik heb dus nog wel even een flesje afgekolfde melk gegeven, maar het gaat hier de goede kant op!
Het voelt goed hè?
A je to!
  maandag 23 mei 2005 @ 21:12:05 #99
3011 E.T.
hormonaal stuiterballetje
pi_27288425
Wat een goede verhalen hier!!
I can only please one person per day. Today is not your day. Tomorrow isn't looking too good either.
  dinsdag 24 mei 2005 @ 12:45:33 #100
80443 snakelady
ssss...ssss...
pi_27304973
mooi zo jdee en mel
"One cries because one is sad. For example, I cry because others are stupid, and that makes me sad."
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')