Dat laatste lijkt tegenstrijdig, je zou denken dat je er iets op moet spuiten wat ze vies vinden. Maar de filosofie klopt, weet ik uit ervaring! Ik heb een maand lang een feliway verstuiver in het stopcontact gehad toen ik een nieuwe bank had gekocht. De oude hadden ze werkelijk aan gort getrokken. Maar de nieuwe is een jaar later nog steeds heelquote:Krabt de kat toch op een ongewenste plaats, dek deze dan af (bijv. met plastic of aluminiumfolie) en zet de krabpaal ervoor.
Eventueel de ongewenste krabplaats (b.v. de sofa) tijdelijk verplaatsen.
Als de kat heeft geleerd de krabpaal te gebruiken, dan kan men deze langzaam (een paar centimeter per dag) naar de gewenste plek verschuiven.
Met wat tijd en moeite kan men op deze wijze ongewenst krabgedrag voorkomen.
3. Soms kan een een spray die ferohormonen (geurhormonen) bevat het krabben stoppen. (Feliway spray)
Klopt en hoe versletener een krabpaal is en hoe meer hun eigen geur erop zit des te beterquote:Op donderdag 12 mei 2005 00:56 schreef sjokkie het volgende:
Een kat/poes krabt aan iets om zijn eigen geur af tezetten.
Een krabpaal ruikt ook anders door dat fijne sisal en hoe meer ze daar aan krabben des te meer geur komt er van sisal af
Allereerst omdat ik al die nepvachtjes echt vreselijk lelijk vindquote:Op donderdag 4 september 2008 08:10 schreef Dipkip het volgende:
Waarom moet het een kaal plankje zijn?
quote:Op donderdag 4 september 2008 14:13 schreef Stiemie het volgende:
Allereerst omdat ik al die nepvachtjes echt vreselijk lelijk vindDie vreselijke kleurtjes en printjes (zachtroze poezenvoetjesprint *ril*)
Daar heb je wel een goed punt, hoewel ik denk dat vlooien ook wel in het sisal gaan zitten. Ik zit er over te denken zelf een krabpaal te maken en dan met wasbare hoezen om de plankjes.quote:Op donderdag 4 september 2008 14:13 schreef Stiemie het volgende:
En daarnaast omdat ik het ook hygienischer vind. Onze katten spugen er nog wel eens op en zo'n houten plankje boen je even onder de kraan schoon met een doekje. Ook qua haren/ eventuele vlooien (* klopt af na al 4 jaar geen vlo gezien te hebben) is het makkelijker schoon te houden
Ik heb de mijne gehaald in een dierenspeciaalzaak, hij kostte E65,- . Deze komt uit een zaak op de Van Woustraat, vlakbij de Albert Cuijp markt. Dierenhandel Exota heet het geloof ikquote:Op donderdag 4 september 2008 19:28 schreef Dipkip het volgende:
Ewelina, die van jou is tof, weet je misschien waar ik die kan kopen?
Die IKEA paal heb ik vandaag naar staan kijken maar ik vind hoe die plankjes zitten ten opzichte van elkaar niet echt logisch, ik vraag me af of ze daar wel op gaan. Hij ziet er wel tof uit inderdaadmaar de troep is ook weer een goed argument.
Dat ding met het mandje er boven op vind ik niet handig als krabpaal, mijn kat vond m heerlijk om op te liggen (en in dr slaap vanaf te donderen) maar als ze er aan wilde krabben schoof hij weg, omdat ie niks weegt en niet vastzit. En hij is niet hoog genoeg om je uit te rekken en dan te krabben (dat rechtopstaande krabben wat ze graag doen). Dus qua krabbelen was ie al snel uit de gratie ten faveure van de bank
Dipkip bedoelde je die krabbelton die ik plaatste? Want dan zoek ik nog wel even verder naar een andere oplossing...quote:Op donderdag 4 september 2008 19:28 schreef Dipkip het volgende:
Dat ding met het mandje er boven op vind ik niet handig als krabpaal, mijn kat vond m heerlijk om op te liggen (en in dr slaap vanaf te donderen) maar als ze er aan wilde krabben schoof hij weg, omdat ie niks weegt en niet vastzit. En hij is niet hoog genoeg om je uit te rekken en dan te krabben (dat rechtopstaande krabben wat ze graag doen). Dus qua krabbelen was ie al snel uit de gratie ten faveure van de bank
Nee, dat mandje met een holletje er onder van riet, die van IKEA. Maar ik zou als je die ton wil kopen wel opletten wat ie weegt. Dat mandje van mij woog nog niet eens de helft van wat mn kat woog, had ik er over nagedacht had ik dus kunnen weten dat het ging verschuiven.quote:Op zaterdag 6 september 2008 12:09 schreef Stiemie het volgende:
Dipkip bedoelde je die krabbelton die ik plaatste? Want dan zoek ik nog wel even verder naar een andere oplossing...
Vriendelijk van je, dat je dat zomaar voor ze wilt doen.quote:Op maandag 8 september 2008 10:23 schreef ferrari_rood het volgende:
Ik zal in ieder geval een kleine krabpaal aan de muur bevestigen voor je dunne lange kat.
Hoe heb je dat precies gedaan?quote:Op maandag 15 september 2008 11:08 schreef ferrari_rood het volgende:
Wij hebben onze lange smalle krabpaal halverwege een keer extra vastgezet in de muur. Bij mijn ouders viel de nl een keer om met 3 katten erin.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |