Het is misschien niet fraai, maar de minst slechte oplossing. Vind ik.quote:Op maandag 2 mei 2005 11:13 schreef Alicey het volgende:
Daar zit op zich wel wat in.. Voor een land is het sowieso ook heel anders dan voor een individu.
Er zijn wel waarborgen, maar ik weet niet hoever die gaan. Onafhankelijkheid is mi. een groot goed voor een centrale bank, omdat politieke spelletjes met de munt alleen maar tot kwaad kunnen leiden. Zie Italiaanse toestanden, bijvoorbeeld.quote:Is er echter wel voldoende waarborg dat de ECB geen misbruik zal maken van haar bevoegdheden?
Nee. De Tweede Kamer moet het verdrag goedkeuren (niet het kabinet), en VVD, PvdA en CDA hebben aangegeven dat bij een opkomst van 30% of meer, ze de uitslag over zullen nemen. D'66 en Groenlinks nemen de uitslag sowieso over.quote:Had de regering niet reeds gezegd dat ze toch wel Ja zouden stemmen, ongeacht de uitkomst van het referendum?
Het is misschien inderdaad een noodzakelijk kwaad.quote:Op maandag 2 mei 2005 11:23 schreef Doffy het volgende:
[..]
Het is misschien niet fraai, maar de minst slechte oplossing. Vind ik.
De Nederlandse Centrale Bank had voor zover ik weet niet zoveel invloed als de ECB krijgt.quote:Er zijn wel waarborgen, maar ik weet niet hoever die gaan. Onafhankelijkheid is mi. een groot goed voor een centrale bank, omdat politieke spelletjes met de munt alleen maar tot kwaad kunnen leiden. Zie Italiaanse toestanden, bijvoorbeeld.
Daarbij, de Nederlandse Centrale Bank was ook altijd onafhankelijk. Die heeft toch ook nooit misbruik gemaakt van haar positie?
Dat klinkt dan op zich positief..quote:Nee. De Tweede Kamer moet het verdrag goedkeuren (niet het kabinet), en VVD, PvdA en CDA hebben aangegeven dat bij een opkomst van 30% of meer, ze de uitslag over zullen nemen. D'66 en Groenlinks nemen de uitslag sowieso over.
Mja, dat klopt natuurlijk. Er zal dan wel onderhandeld gaan worden, dat lijkt me duidelijk. In de Grondwet staat echter ook: als na 2 jaar na goedkeuring door het EP van de Grondwet (ie oktober 2004) 4/5e van de lidstaten ermee heeft ingestemd, dan 'zal de Europese Commissie moeten vergaderen'. Vermoedelijk zou dat betekenen dat die 4/5e doorgaan als 'kopgroep' en de overige lidstaten maar moeten zien wat ze doen. In de praktijk zal het zo simpel niet liggen, want als bijvoorbeeld Frankrijk niet meedoet, dan ontbreekt er toch wel iets.quote:Op maandag 2 mei 2005 11:16 schreef Yosomite het volgende:
In de samenvatting die elk huishouden heeft gekregen? staat:
Als een lidstaat van de Europese Unie 'nee'zegt tegen het verdrag tot vaststelling van een grondwet voor Europa, treedt het verdrag niet in werking.
Je hebt hier denk ik wel een punt met het feit dat elke lidstaat "beter" wellicht op een eigen manier invult..quote:Op maandag 2 mei 2005 11:33 schreef Doffy het volgende:
[..]
Mja, dat klopt natuurlijk. Er zal dan wel onderhandeld gaan worden, dat lijkt me duidelijk. In de Grondwet staat echter ook: als na 2 jaar na goedkeuring door het EP van de Grondwet (ie oktober 2004) 4/5e van de lidstaten ermee heeft ingestemd, dan 'zal de Europese Commissie moeten vergaderen'. Vermoedelijk zou dat betekenen dat die 4/5e doorgaan als 'kopgroep' en de overige lidstaten maar moeten zien wat ze doen. In de praktijk zal het zo simpel niet liggen, want als bijvoorbeeld Frankrijk niet meedoet, dan ontbreekt er toch wel iets.
Sommigen lijken nogal veel te verwachten van her-onderhandelingen. Ik weet echter niet of dat zo simpel is. Het is een compromis tussen (voornamelijk) de 15 'oude' landen; heronderhandelingen zouden ook gevoerd moeten worden met de 10 nieuwe lidstaten, en ik weet niet of dat wel zo'n fijn idee is. Daarbij is het maar helemaal de vraag wat er 'beter' zou worden.
Het onderlijnde kan ik wel ontkennen.quote:Op maandag 2 mei 2005 11:18 schreef Doffy het volgende:
[..]
Het is wel de grondslag van het bestaan van EU. Het is begonnen als de 'europese gemeenschap voor kolen en staal', werd toen de europese economische gemeenschap (eeg), toen de europe gemeenschap (eg) en nu de europese unie. Je kunt niet ontkennen dat het de vrije-markt economie is geweest die ons altijd verbonden heeft, en die nu nog de grondslag vormt voor de vrede en welvaart op dit continent. De wijze waarop je dit invult -met een socialistische danwel liberale inslag- is natuurlijk een politieke kwestie. En daarom is het ook goed dat het EP meer te zeggen krijgt, zodat de wil van de europese burger meer zal doordringen in Brussel.
[..]
Dit is een zwaktebod.quote:Op maandag 2 mei 2005 11:23 schreef Doffy het volgende:
Het is misschien niet fraai, maar de minst slechte oplossing. Vind ik.
En welke 'betere serie afspraken' had jij dan precies in gedachten? Wat denk jij klaar te spelen bij 'heronderhandelingen'?quote:Op maandag 2 mei 2005 11:42 schreef Yosomite het volgende:
Dit is een zwaktebod.
En daar moet je nooit voor gaan als je ervan overtuigd bent dat het mogelijk moet zijn een veel betere serie afspraken te kunnen maken.
Ik ookquote:Op maandag 2 mei 2005 12:00 schreef Yosomite het volgende:
Hé ik hoor hier tuuuuuuuuuuut
ze doen het dus nog !quote:Op maandag 2 mei 2005 12:00 schreef Yosomite het volgende:
Hé ik hoor hier tuuuuuuuuuuut
Misschien wel ja.quote:
Juist wel.quote:Op maandag 2 mei 2005 11:49 schreef Doffy het volgende:
Een vrije-markt economie op zich veroorzaakt deze problemen niet, Yosomite. Je kunt een sociale vrije markt hebben, of een liberale. Europa neigt momenteel -vind ik- soms wat teveel naar het zuivere liberalisme. Daarom is het juist ook goed dat de positie van het EP versterkt wordt, zodat de stem van de burgers voor een meer sociaal europa beter gehoord zal worden. Dat is hoogst noodzakelijk, vind ik. Wat de Grondwet echter introduceert aan nieuwe liberale bepalingen, vind ik eerlijk gezegd wel meevallen. Tegen stemmen zal Europa echter niet 'vanzelf' socialer maken.
Ik zie niet in waar je die ruimte ziet om met een 'nee' meer te bereiken. De weg naar meer sociale verbeteringen loopt juist via de democratie, zoals het altijd gegaan is.quote:Op maandag 2 mei 2005 12:11 schreef Yosomite het volgende:
Juist wel.
We hebben een steeds meer liberale vrije markt economie. Het sociale element wordt steeds meer weggefilterd.
Door nu een duidelijk 'NEE' te zeggen, geven we de onderhandelaars de mogelijkheid om meerdere sociale elementen in de grondwet te brengen.
Ik vind dat we van de VS kunnen leren. Daar zijn fouten gemaakt, en die hoeven wij niet na te gaan doen. De sociale wetgeving, een sociaal Europa waar ook de zwakkeren een fatsoenlijk bestaan kunnen opbouwen is iets waar ik duidelijk voor sta. En ik zie dat beter en eerder bereikt met een 'NEE' .
Gevonden!quote:Op maandag 2 mei 2005 12:07 schreef Maethor het volgende:
[..]
Misschien wel ja.Ik zit hier vrij afgelegen maar dat zou geen probleem moeten zijn...
6 juni. Bedankt alvast.quote:Op maandag 2 mei 2005 12:13 schreef Yosomite het volgende:
[..]
Ik wil je de volgende keer wel waarschuwen.![]()
(Wanneer is dat trouwens?)
quote:
Toch maar per sms dan.quote:Op maandag 2 mei 2005 12:07 schreef Maethor het volgende:
[..]
Misschien wel ja.Ik zit hier vrij afgelegen maar dat zou geen probleem moeten zijn...
Thanksquote:
Klinkt leuk en interessant!quote:Op maandag 2 mei 2005 14:46 schreef miss_sly het volgende:
Ik werk o.a. voor een interimbedrijf en ik ga bij ergens even administratieve assistentie verlenen omdat ze het niet meer aan kunnen ivm een groot project dat ze gescored hebben.
Heb er wel zin in, ga nu met SAP werken, dat is naast Baan volgens mij het enige grote pakket dat ik nog niet ken, ga wat werk dat ik ken en leuk vind doen (crediteurenkant) en een nieuw stukkie op de projectadministratie. Misschien morgen al een dagje beginnen, en dan volgende week dinsdag weer, geloof ik. Beetje Dordrecht, beetje Den Bosch.
En verder:quote:Op maandag 2 mei 2005 12:20 schreef Doffy het volgende:
[..]
Ik zie niet in waar je die ruimte ziet om met een 'nee' meer te bereiken. De weg naar meer sociale verbeteringen loopt juist via de democratie, zoals het altijd gegaan is.
Blijkbaar weet je dan wat je moet weten, en weet je dit ook goed te presenteren.quote:Op maandag 2 mei 2005 14:47 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Thanks
Ik wist wel dat ik het vrijwel op zak had, maar het is toch fijn als het ook werkelijk zo is
Bovendien is mijn ervaring dat als ik ergens op gesprek kom, dat ik dusdanig goed overkom, dat ik de baan/opdracht heb
SAP is net als Glovia, Promass, Exact (uitgebreide versie dan) en Multivers een uitgebreid ERP-pakket. Daar heb ik al behoorlijk veel en diepgaande ervaring mee. SAP zal dan weer net iets anders werken, dus daarom vind ik het ook erg leuk om dit nu eens van dichtbij te gaan bekijkenquote:Op maandag 2 mei 2005 14:51 schreef Alicey het volgende:
[..]
Klinkt leuk en interessant!
SAP is trouwens volgens mij wel iets meer dan een pakket.
Ik vind het allemaal erg ingewikkelde pakketten.quote:Op maandag 2 mei 2005 14:57 schreef miss_sly het volgende:
[..]
SAP is net als Glovia, Promass, Exact (uitgebreide versie dan) en Multivers een uitgebreid ERP-pakket. Daar heb ik al behoorlijk veel en diepgaande ervaring mee. SAP zal dan weer net iets anders werken, dus daarom vind ik het ook erg leuk om dit nu eens van dichtbij te gaan bekijken
Ik vind al die pakketten reuzeinteressant
Daar gaan we danquote:Op maandag 2 mei 2005 14:52 schreef Yosomite het volgende:
Er zijn een aantal dwingende redenen om de Grondwet af te wijzen, hier nog een serie:
Ik ben het met je eens dat de naam 'grondwet' wat pathetisch gekozen is, omdat het inderdaad geen constitutie is in de zin zoals Nederland die kent, of zelfs een federatie als de VS. Dat neemt niet weg dat er niettemin verdragen in opgenomen zijn die de grondslag van het bestaan van de Unie beschrijven, alsmede de grondrechten die haar burgers toekomen. Dat maakt dit document tot wel degelijk een fundamenteel verdrag. Of je dat 'grondwet' moet noemen, daarover kan je soebatten (en persoonlijk vind ik het wat onhandig, maar goed).quote:1. Hij heeft geen enkele bestaansreden, grondgedachte of theoretische rechtvaardiging en behelst geen nieuwe leidende beginselen.
Giscard d'Estaing was de voorzitter van de conventie, die zelf leden telde uit alle lidstaten. Het document is goedgekeurd door zowel de Europese Commissie als het Europees Parlement. Voor zover Europa een democratische legitimiteit kent, is het document dus ook democratisch legitiem. Daar komt bij dat de Grondwet die democratische legitimiteit versterkt.quote:2. Hij heeft geen democratische legitimiteit, want hij is opgesteld door één enkele, niet-representatieve gepensioneerde politicus (de Europese conventie),
Het document is gericht op versterking van de democratische legitimiteit van Europa, alsmede een stroomlijning van de beslissingscyclus. Dit was des te urgenter, omdat de Unie inmiddels 25 leden kent, per 2007 zelfs 27 en in 2014 welicht 28 of nog meer. De bestaande structuren zouden tot een stilstand hebben geleid die dit continent zich politiek en economisch niet kan trekken.quote:is geschreven met het oog op een versterking van de bestaande EU-instellingen en niet gericht op een herstel van hun gebreken, en is daarna door een EU-congres van belanghebbenden gejast.
De bevolking werd niet geraadpleegd? Hallo!? Wat wil je, je met elke individuele regel bemoeien? Moeten alle 450 miljoen Europeanen zich met elke regel gaan bemoeien?quote:De bevolking werd niet geraadpleegd en bleef intussen grotendeels in het duister tasten.
Wat een flauwekul. Alsof de bestaande verdragen niet minstens zo complex zijn. Alsof de wetgeving van lidstaten zo doorzichtig en eenvoudig is. Stel dat de grondwet afgewezen wordt, en er moet opnieuw onderhandeld worden, denk je dat er dan een eenvoudiger document uit komt? Of zou het nóg meer compromissen bevatten?quote:3. Hij zal het 'democratisch tekort' eerder vergroten dan verkleinen, aangezien de slecht geschreven tekst van meer dan 300 bladzijden, wemelt van de duidelijke tegenstrijdigheden, zelfs deskundigen in verwarring brengt en eerder ondoorzichtig dan verhelderend is.
Dat is gewoon pertinent onwaar. De Grondwet versterkt juist de invloed van nationale parlementen en burgers van de Unie. Tevens stimuleert het de openheid binnen de EU, en vereenvoudigt het een groot aantal beslissingsprocessen.quote:4. Zijn voorkeur gaat uit naar centralisatie, want hij steunt het primaat van de EU-wetgeving, kent substantieel nieuw gezag toe aan de Brusselse instellingen en bevat onvoldoende waarborgen voor de soevereine macht en het subsidiariteitsbeginsel.
De Grondwet is GEEN federaal document, dat staat zelfs in de tekst zelf.quote:5. Hij zal vermoedelijk ook automatisch een juridische weg volgen zoals die van het Amerikaanse wettelijke federalisme, dat volgens juristen en theoretici concentratie van gezag verkiest boven decentralisatie, ook al kent het specifieke bevoegdheden toe aan de staat en reserveert het alle andere voor het volk - doordat in de beoogde grondwet waarborgen ontbreken.
Heb je het document gelezen? Voor EU-begrippen is het een doorbraak dat zoveel processen worden vereenvoudigd, dat het Parlement meer te zeggen krijgt, de Commissie onder beter toezicht komt en vrijwel alle vergaderingen (ook van de raad van ministers en de raad van europa) openbaar worden. Ketelsteen? Openbaarheid! Democratie! Het is nog lang niet perfect, maar wel een duidelijke stap in de jusite richting.quote:6. Hij leidt niet tot opheffing of herstel van gebrekkige en verkwistende EU-instellingen, maar prutst wat in de marge en voegt een nieuwe laag ketelsteen toe.
Turkije staat hier ten enen male buiten.quote:7. Zijn aanvaarding zal de problemen van de Turkse toetreding nog compliceren, want hij biedt parlementaire vertegenwoordiging aan een dichtbevolkte, grote, nieuwe lidstaat waarvan de toetreding tot de EU in vrijwel alle andere lidstaten door een meerderheid van de bevolking ongewenst wordt geacht.
Wat is dit voor flauwekul?quote:8. Hij is inmiddels een monumentale bron van politieke verlegenheid, die - op de meest toegewijde pleitbezorgers na - iedereen maar al te graag zou vergeten.
Er kan in Brussel nog een boel veranderen, absoluut. Maar dat gaat niet gebeuren door rucksichlos 'nee' te zeggen, met de impliciete mededeling 'zoek het verder maar uit'. Het is makkelijk om dingen af te schieten, maar ik heb nog niet één tegenstemmer concrete tegen-voorstellen in zien dienen.quote:[b]Afwijzing van de Grondwet hoeft niet gelijk te staan aan verzet tegen het integratieproces of tegen het project-Europa, maar kan als voorwaardelijke steun daaraan worden gezien, als ze wordt opgevat als een 'Ja, maar...' - vóór een democratische Europese Unie, maar tégen het ambtelijke establishment in Brussel.
Bravo. Wat een overwinningquote:De afwijzing ervan zal niet, zoals vaak wordt gedreigd, de EU te gronde richten, maar zal hoogstens een vastgelopen status-quo in stand houden.
Zal ik het dan maar ff naar POL sturen dan ? Ik denk alleen dat ze dan wel schrikken van de andere gespreksonderwerpen hier in WFLquote:Op maandag 2 mei 2005 18:42 schreef Alicey het volgende:
LOL Er was opeens een discussie.
(Hoewel het wel over politiek ging en niet direct over wetenschap, filosofie of levensbeschouwing)
Ik denk dat het een van de oudste wetenschappen is eik.quote:Op maandag 2 mei 2005 19:07 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Zal ik het dan maar ff naar POL sturen dan ? Ik denk alleen dat ze dan wel schrikken van de andere gespreksonderwerpen hier in WFL
wat is de link tussen porno en wetenschap...
Het wordt dus alleen maar beter!quote:Op maandag 2 mei 2005 21:07 schreef Bensel het volgende:
nee, d oudste wetenschap is hoe je de vrouwen aan de haren de grot binnen moest slepen
Leg uit!quote:Op maandag 2 mei 2005 21:10 schreef Reya het volgende:
Nota bene ik moest vandaag bij een verjaardag in het gareel om de natuurwetenschappen te redden
tegenwoordig gebeurt het andersomquote:
Dat kan alleen maar zo'n kutfeminist zijn.quote:Op maandag 2 mei 2005 21:33 schreef Alicey het volgende:
[..]
Vrouwen slepen een man aan de haren hun grot in?
Ja, dat lijkt mij ook.. Ach, er zullen vast mannen zijn die het prettig vinden, maar doe mij maar een holbewoner die het op ouderwetse manier doet.quote:Op maandag 2 mei 2005 21:37 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Dat kan alleen maar zo'n kutfeminist zijn.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |