De beste oordopjes zijn de Sony MDR-E888LP (lang snoer) of MDR-E888SP (kort snoer voor afstandsbediening). Je moet daarvoor op e-Bay kijken, meestal zijn het winkels uit Hong Kong die ze verkopen, daar heb ik die van mij ook vandaan.
In Nederland zijn ze lastig te vinden en meestal iets van ¤80.
Voor het allerbeste geluid de zwarte kapjes met de papieren filters er vanaf halen.
Ze hebben aardig wat inspeeltijd nodig voordat ze op hun best klinken, maar het resultaat is ongeloofelijk voor zulke kleine koptelefoontjes. Super helder, gedetailleerd, vloeiend, mooie strakke bas en heel ruimtelijk.
Volgens mensen van head-fi.org klinken ze zonder de kapjes nog beter dan de Etymotic ER-6 en de Shure E2 en komen ze dicht in de buurt bij de $200 modellen van die merken.
Ze zijn dan overigens ook vele malen beter dan de populaire Sony EX-71 en veel beter dan de PX-100, die ik allebei ook heb.
The effect of a Pan Galactic Gargle Blaster is like having your brains smashed out by a slice of lemon wrapped around a large gold brick.
Damn it feels good to be a hamster.