dan gaan we maar even verder in het andere topic, niet waar?quote:Op zondag 13 maart 2005 10:29 schreef The_Hives het volgende:
nee
quote:Op zondag 13 maart 2005 10:31 schreef The_Hives het volgende:
nee, kuttitel en kut-user die dat geopend heeft.
quote:Wie zit straks nog bij Ajax?
Ajax zit zonder technisch directeur, Louis van Gaal is weg.
Ajax zit zonder trainer, Ronald Koeman is opgestapt.
Spelers en club zijn snel gebaat bij een oplossing, de problemen liggen op de loer. Een inventarisatie.
Ajax zoekt een technisch directeur en een trainer, maar de club zal ook binnen een paar maanden de selectie voor volgend seizoen moeten vormgeven. Zeven spelerscontracten lopen deze zomer af en liefst twaald spelers hebben een verbintenis tot medio 2006.
Om te voorkomen dat voetballers hun contractperiode uitdienen en vervolgens transfervrij vertrekken, is Ajax er financieel (en sportief) bij gebaat ruim een jaar van tevoren duidelijkheid te krijgen over de toekomst van de spelers in kwestie.
Daarnaast heeft Ajax nog drie voetballers - twee Argentijnen en een Braziliaan - voor dit seizoen gehuurd. Ook zij moeten snel weten waar ze aan toe zijn. En dat alles in de wetenschap dat een technisch directeur (bewaker van de lange termijn) en een trainer (die dagelijks met de voetballers moet werken) vooralsnog ontbreken. Zij zijn normaal gesproken de twee belangrijkste architecten van de selectie.
Ajax' problemen laten zich het eenvoudigst per linie beschrijven.
De keepers.
Drie doelmannen voor de A-selectie volstaan. Het contract van Hans Vonk loopt af en Kenneth Vermeer wordt beschouwd als een groot talent. Probleem opgelost, zou je zeggen. Maar Bogdan Lobont en Maarten Stekelenburg kunnen het zich allebei niet permitteren (nog) een jaar op de bank te zitten. Wie wijkt, wie mag blijven?
De verdedigers.
Hatem Trabelsi wil graag hogerop, Maxwell ook. Nigel de Jong kan een vervanger van Trabelsi zijn, maar hij is één van de spelers wier contract volgend jaar afloopt. Ajax wil wel langer met hem door, maar de Amsterdammer houdt (voorlopig?) de boot af. Zeker is dat Ajax op zoek moet naar een linksback, nu het contract met John O'Brien is ontbonden. En een extra linksbenige centrale verdediger zou ook niet misstaan.
De middenvelders.
Tomas Galasek is aan slijtage onderhevig. Steven Pienaar lijkst de voetballust bij Ajax te zijn kwijtgeraakt en hij wil zijn contract niet verlengen. Rafael van der Vaart heeft aangegeven dat het misschien voor alle partijen beter is als hij na dit seizoen vertrekt. "Mijn contract loopt nog een seizoen door, maar ik ben toe aan een nieuwe uitdaging. Ook voor de club is het beter als ik komende zomer vertrek, want dan kan nog een aardig bedrag worden ontvangen." Al onder de opgestapte trainer Koeman was Ajax op zoek naar een ervaren middenvelder, liefst met leidinggevende capaciteiten om de balans in de jonge selectie te herstellen. Ajax' adviseur Johan Cruijff liet zich onlangs ontvallen dat het aantal buitenlandse spelers te groot is. Een Nederlands alternatief, bijvoorbeeld in de persoon van oud-Ajacied Denny Landzaad (AZ) kost veel geld. Daarvoor zal de club de financiele ruimte moeten creëren.
De aanvallers.
Het contract van Yannis Anastasiou loopt af. Nourdin Boukhari heeft een verbintenis tot juli 2006. Met Etienne Esajas, een snelle en behendige linkerspits, heeft Ajax een vervanger in huis, maar de club heeft nog geen aanstalten gemaakt het aflopende contract van de speler van Jong Ajax te verlengen.
Angelos Charisteas en Ryan Babel liggen tot respectievelijk 2008 en 2007 vast. Ajax zou het contract met Babel best willen opbreken, maar het talent en diens zaakwaarnemer kijken dit seizoen nog even aan. De achttienjarige aanvaller is gebaat bij het spelen van veel wedstrijden, maar de komst van Charisteas heeft dat er niet gemakkelijker op gemaakt.
quote:O, ironie: directeur Ajax maakt zichzelf onmisbaar.
Als Arie van Eijden zegt dat zijn vertrek niet in het belang is van Ajax, heeft hij op dit moment gelijk. De club moet immers een nieuwe technisch directeur en een nieuwe hoofdtrainer aanstellen. En dat allemaal in een periode waarin ook de selectie van Ajax voor het seizoen 2005/2006 vorm dient te krijgen.
De algemeen directeur van Ajax ligt onder vuur en daar heeft hij het (grotendeels) zelf naar gemaakt. Van Eijden bood Ronald Koeman contractverlenging op een moment dat hij had kunnen weten dat de trainer/coach van Ajax op zijn manier al het beste uit het elftal had gehaald. Het voetbal werd in zijn laatste periode eerder slechter dan beter, de conflicten op de werkvloer stapelden zich op en de sfeer vertroebelde.
Het aanstellen van technisch directeur Louis van Gaal bleek eveneens een grote vergissing te zijn. En niet alleen omdat adviseur Johan Cruijff mordicus tegen was. De visie van 'bouwer' Van Gaal strookte niet met die van 'puzzelaar' Koeman. Van Gaal wilde gaandeweg meer zeggenschap over het eerste elftal hebben, maar de trainer hield zijn poot stijf. Op het moment dat de directie de kant van Koeman koos, stapte Van Gaal op.
Vier maanden later volgde Koeman het voorbeeld van de technisch directeur. Zijn rijk was definitief ingestort en de trainer zag geen mogelijkheid meer op de rokende puinhopen een nieuw bastion te bouwen.
Twee grove taxatiefouten van de directie van Ajax trekken een zware wissel op de club. In het bedrijfsleven kost dat de verantwoordelijken over het algeem hun baan, maar niet bij Ajax, dat weliswaar een beursgenoteerde onderneming is, maar tevens een bedrijf waar de letters AFC nog altijd van veel meer betekenis zijn dan de letters nv.
In de praktijk komt het erop neer dat de directie de taken en de beslissingsbevoegdheid deels heeft overgenomen van wat vroeger het bestuur was. En de RvC, onder voorzitterschap van John Jaakke, adviseert de directie en houdt de vinger aan de pols.
Ajax heeft na de beursgang lang naar zijn eigen gezicht gezocht. De visionair Frank Kales, de voorganger van Van Eijden, voelde zich beperkt door de achterban, die de directeur een veel te commerciële route verweet.
En de afstand tussen de vereniging Ajax en het voetbalbedrijf was voor Kales niet groot genoeg om aan de tentakels van De Toekomst te ontkomen.
Zijn opvolger Van Eijden zocht het dichter bij huis, en aanvankelijk met veel succes. Oud-spelers werden weer (jeugd)trainer bij Ajax, de geldverslindende filialen in Afrika en Belgie werden van de hand gedaan of financieel aan banden gelegd en het exorbitante aantal van 65 contractspelers werd drastisch teruggebracht. Ajax kwam voor het eerst sinds de beursnotering weer in de zwarte cijfers.
Niet in de laatst plaats vanwege de trainerswissel Co Adriaanse - Ronald Koeman die Ajax tussen 2001 en 2003 geen windeieren legde. Publicitair voldeed Adriaanse niet aan de eisen/verwachtingen van het management - en voor nog vele anderen binnen en buiten de vereniging - maar ook de risicovolle speelstijl van de trainer in voor de club cruciale wedstrijden waren hen een doorn in het oog. De thuiswedstrijd tegen Celtic (voorronde CL) waarin Ajax met vier aanvallers speelde en met 3 - 1 verloor, luidde de val van Adriaanse in.
Koeman bracht Ajax daarna de kunst van het overleven bij. Na jaren van sportieve rampspoed werd de club tweemaal landskampioen, won zij de beker en werde de kwartfinales van de CL bereikt.
De landstitel van 2004 verbloemde nog enigszins de sportieve neergang onder Koeman, wiens eventuele opvolgers Marco Van Basten en John van 't Schip door de KNVB werden weggeplukt om de scepter te zwaaien bij het Nederlands Elftal.
De directie vond het niet nodig (of te duur) om in de zomer spits Berbatov van Bayer Leverkusen over te nemen, voor het geval Zlatan Ibrahimovic zou worden verkocht. Toen de Zweed alsnog verkaste (Juventus), werd zijn vervanger Arouna Koné medisch niet goedgekeurd. Het holde de selectie nog verder uit.
Falend beleid heeft Ajax veel pijn gedaan en verscheidene kopstukken uit de Arena verdreven. Hetgeen Van Eijden op dit moment ironisch genoeg onmisbaar maakt in de organisatie. De algemeen directeur en voorzitter John Jaakke klopten op de deur van Johan Cruijff, wiens adviezen eerder in de wind waren geslagen.
Van Eijden heeft voor zichzelf in 2006 'een evaluatiemoment' ingelast. Het zou hem sieren als hij zijn eigen functioneren een jaar eerder onder de loep neemt.
Mee eens.quote:Op zondag 13 maart 2005 10:27 schreef The_Hives het volgende:
Laat Krol en TBS het maar afmaken. Geen interim
Misschien lost dat de prblemen wel opquote:Op zondag 13 maart 2005 11:32 schreef RedGuy het volgende:
Dat artikel over die spelers is wel erg negatief, zo lijkt het alsof Ajax binnenkort haast geen spelers van de huidige selectie over heeft..
Over 3 jaar haalt Ajax vast wel een periodetitel in de GGD met spelers als Mitea als aanvoerder.quote:Op zondag 13 maart 2005 12:08 schreef Againzender het volgende:
[..]
Misschien lost dat de prblemen wel op
Zeker rotterdamse humorquote:Op zondag 13 maart 2005 12:12 schreef RedGuy het volgende:
[..]
Over 3 jaar haalt Ajax vast wel een periodetitel in de GGD met spelers als Mitea als aanvoerder.
even afwachten of het echt zo staat.quote:Op zondag 13 maart 2005 12:17 schreef F1Bas het volgende:
AJAX: Stekelenburg,Trabelsi,De Jong,
Escudé,Maxwell,Maduro,Heitinga,Sneijder
Rosales,Charisteas,Boukhari
Heitinga op het middenveld en De Jong centraal achterin!!!![]()
Of de Jong linksback, Maxwell linkshalf en Heitinga centraal.quote:Op zondag 13 maart 2005 12:18 schreef mitt het volgende:
[..]
even afwachten of het echt zo staat.
ik zie eerder De Jong als rechtshalf staan.
Precies, gewoon weer 3 punten in de pocket.quote:Op zondag 13 maart 2005 17:00 schreef methodmich het volgende:
Gewonnen. Vraag niet hoe, maar gewonnen!
Hoe zo een penalty wordt ingeschoten is echt typerend voor het spel. Zwak, met een boogje..quote:Op zondag 13 maart 2005 17:57 schreef F1Bas het volgende:
Het leek weer echt nergens op, heb alleen de 2de helft kunnen zien maar het was niet al te best.
Zelfs een penalty kan er niet in 1 keer in.
Maar ja 3 punten maar dat is het dan ook wel
Tja, Rosales is al weken drama, maar die staat er elke keer wel gewoon in. de Ridder mag het soms 15-20 min proberen, komt koud in het veld en dan heb je natuurlijk veel minder mogelijkheden om in de wedstrijd te komen. Ook komt hij er vaakin om iets te corrigeren, en dat is heel anders voetballen dan iets proberen op te bouwen.quote:Op zondag 13 maart 2005 18:53 schreef F1Bas het volgende:
De Ridder speelde erg kort maar toen hij eenmaal de bal had was het ook drama.
Ga alsjeblieft terug naar het matjesforum, 4-0 was het vandaag he?quote:Op maandag 14 maart 2005 02:02 schreef JAM het volgende:
Is die hele 'Van der Vaart is een teringmiet'-discussie nou opeens van de kaart?
Jammer.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |