Destijds heb ik 'm in de bioscoop gezien. Ik heb nog nooit zo'n rotgevoel overgehouden aan een film. Erg indrukwekkend, en dan bedoel ik met name het einde van La Haine.
Overigens wel grappig dat Saïd Taghmaoui, de arabische jongen, later in de film The Three Kings opduikt, als Capt. Said
Ik heb de film een paar dagen geleden voor een spotprijs gekocht op dvd en net bekeken.
Een heel indrukwekkende film, en heel erg realistisch gemaakt.
Laat je niet afschrikken door de Franse taal en het zwart/wit beeld, de film is zeker de moeite waard.
(slechts 6.99 Euro bij Free record shop)
quote:http://www.google.com/search?q=la+haine&domains=forum.fok.nl&sitesearch=forum.fok.nl
Op maandag 12 januari 2004 14:59 schreef Gorro het volgende:
La HaineFijn dat er tegenwoordig wat meer aandacht besteed wordt aan de openingsposts. Nu nog de search leren gebruiken
quote:Oh ja, de normale search is natuurlijk voor normale users uitgeschakeld overdag
Op maandag 12 januari 2004 15:02 schreef haaahaha het volgende:[..]
http://www.google.com/search?q=la+haine&domains=forum.fok.nl&sitesearch=forum.fok.nl
Zeg maar, waar staat ie?
Mijn excuses.
quote:Cool.
Op maandag 12 januari 2004 15:03 schreef Gorro het volgende:[..]
Oh ja, de normale search is natuurlijk voor normale users uitgeschakeld overdag
Mijn excuses.
Film is een topper!
Mooie openingspost in dit topic trouwens!
Ik heb 'm op DVD dus als je weer eens op bezoek bent kun je 'm wel zienquote:Op maandag 7 november 2005 20:03 schreef kamagurka het volgende:
Briljante film inderdaad, heb hem al een tijd niet gezien, maar moest er ook gelijk aan denken bij het nieuws dezer dagenVerplichte kost wat mij betreft
Verrek, krijg nou wat! Is doc gebanned?quote:Op dinsdag 8 november 2005 09:26 schreef LiverpoolFC het volgende:
[..]
Ik heb 'm op DVD dus als je weer eens op bezoek bent kun je 'm wel zien
wie?quote:Op dinsdag 8 november 2005 13:58 schreef kamagurka het volgende:
[..]
Verrek, krijg nou wat! Is doc gebanned?
quote:Rellen in Frankrijk: Wat zijn de oorzaken? Kan het ook hier gebeuren?
Rotterdam
Dinsdag 15 november Rotterdam
Nivon – Dirk Smitsstraat 76 (zijstraat van de Jonker Fransstraat)
Zaal open: 19.00 uur
Inleiding en discussie: 19.30-20.45 uur
Pauze: 20.45-21.00 uur
Vertoning film: 21.00-22.30 uur
De jongeren in de Franse voorsteden zijn in opstand gekomen. Een golf van protest kwam los nadat twee tieners in de Parijse buitenwijk Clichy-sous-Bois – op de vlucht voor de politie – de dood vonden in een elektriciteitshuisje. De volgende dag schoot de politie tijdens Ramadan traangas naar binnen in een moskee, en riep minister Sarkozy op voor nog harder optreden. Als een olievlek verspreidden de rellen zich over de rest van Parijs en Frankrijk, waarbij gebouwen en honderden auto’s in brand werden gestoken. Een van de jongeren zei op televisie: ‘Dit is ons nieuwe mei ‘68!’
Inmiddels heeft de regering de noodtoestand afgekondigd en spreekt de politie van een ‘burgeroorlog’. Maar hoe repressiever en gewelddadiger wordt opgetreden, hoe sterker de vraag naar boven komt waar deze rellen vandaan komen: wat zijn de feiten over de armoede en sociale achterstand in deze voorsteden, en met welke harde realiteit worden jongeren geconfronteerd die een baan zoeken? Hoe diepgeworteld is discriminatie op de arbeidsmarkt, en hoe sterk is het racisme bij de Franse politie? Wat zijn de overeenkomsten met Nederland – en kunnen deze rellen ook hier gebeuren? Kom langs en discussieer mee!
Aansluitend op de discussie zal de film ‘ La Haine’ (De Haat) worden vertoond van Matthieu Kassovitz uit 1995, over drie vrienden – een Arabische, joodse en zwarte jongen – in een voorstad van Parijs. De film is een ijzersterke aanklacht tegen racisme en politiegeweld en heeft 10 jaar na dato slechts aan actualiteit gewonnen.
Woensdag 16 november: Deze zelfde meeting in Amsterdam. Hou deze site in de gaten voor updates
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |