Maar hoe werkt dat dan bij een blinde, die nooit een referentiekader heeft kunnen aanleggen?quote:Op zaterdag 19 februari 2005 01:21 schreef tommy4487 het volgende:
zo lastig lijkt het me niet kleuren kan hij in gedachten natuurlijk wel zien doe je ogen maar een dicht en je ziet kleuren
Blinden hebben ook een realiteit hoor. Het zullen niet de beelden zijn die wij ervaren, maar het zijn wel degelijk beelden. (Als ze beelden zien dan)quote:Op zaterdag 19 februari 2005 02:49 schreef Salvad0R het volgende:
als geboren blinden beelden zien van realiteit vind ik dat een bewijs voor het bestaan van reincarnatie.
Denk je dat een goed punt hebt, maar hoe ziet hij die beker dan voor zich, zou hij er een driedimensionaal plaatje van kunnen maken in zijn hoofd, en hoe zou die er dan uit zien? Maar wat als ie bijvoorbeeld over de eiffeltoren droomt, hoe ziet die eruit?quote:Op zaterdag 19 februari 2005 02:42 schreef Mork_Van_Ork het volgende:
Ik denk zoals wij ook dromen. Als wij ergens van dromen zien we het beeld wat we ervan kennen/in ons hoofd hebben. Blinden hebben wel nooit gezien, maar hebben vast wel een idee van hoe het eruit zou moeten zien, ik denk dat ze dat dan zien. Door aanraking hebben ze bijvoorbeeld wel een aardig beeld van bijvoorbeeld een beker of van gezichten. Weet het niet zeker, maar denk dus in 'abstracte', voor hun niet abstracte natuurlijk, beelden.
Verder misschien wel veel meer met geluiden en gevoelens, en geen beeld.
Ik denk dat je dat beter kunt vragen aan een blinde.quote:Op zaterdag 19 februari 2005 01:18 schreef BaggerUser het volgende:
Ik bedoel.. die mensen hebben geen kleur , vorm besef.. dus dat lijkt me lastig dromen..
quote:Op zaterdag 19 februari 2005 03:31 schreef timmeeeh het volgende:
ik ben dus heel mijn leven al blind
quote:Hobbies/interesses: uitgaan, films, muziek, snowboarding
quote:
Snowboarden had ook best vetgedrukt mogen worden. Zelden een blinde snowboarder gezien.quote:
Als ik denk, dan praat ik niet. Je zult zien dat mensen die niet goed kunnen praten meestal wel heel slim zijn, dus dat is niet zo.quote:Op zaterdag 19 februari 2005 09:30 schreef Adnan het volgende:
Hoe denkt een persoon die niet kan praten? Ik bedoel als wij denken dan praten we eigenlijk een beetje stilletjes tegen ons zelf...hmm hoe denkt zo iemand?
En hoe ga je dit forum lezen?quote:Op zaterdag 19 februari 2005 05:28 schreef DeX090 het volgende:
[..]
Snowboarden had ook best vetgedrukt mogen worden. Zelden een blinde snowboarder gezien.
Hehe, snowboarder met navigator.
Aangepaste computer. Ik heb met iemand gesproken op het internet en die was blind.quote:Op zaterdag 19 februari 2005 10:33 schreef Rietvaerder het volgende:
[..]
En hoe ga je dit forum lezen?
duhquote:Op zaterdag 19 februari 2005 13:09 schreef timmeeeh het volgende:
hehehe okay okay, het was een geintje
ik ben niet blind.
hoezo? dat is echt zo hoor..quote:
bronquote:Wanneer je zeer slechtziend of blind geboren wordt, zoals ikzelf, zul je nooit kunnen dromen alsof je kunt zien. Alleen wazige beelden of het ontbreken van beelden komen dan terug in je dromen.
Zelf heb ik eens gedroomd dat ik kon zien. Een verborgen wens waarschijnlijk, maar onmiddellijk kwam er nòg een verborgen wens naar boven, namelijk zelfstandig een normaal gedrukt boek lezen. Dus pakte ik een boek en sloeg het open. Op dat moment ontstond er een geheugenconflict, want ik heb geen herinnering of voorstelling van hoe het is om in een normaal boek te lezen.
In mijn dromen werden de letters heel groot en kon ik ze met mijn handen voelen. Dit was het gevolg van het feit dat ik normaal een braille-lezer ben. (Ik weet dat wakker worden bij sommige blinden een teleurstellend gevoel geeft wanneer ze net gedroomd hebben dat ze konden zien, terwijl ze bij het ontwaken toch nog blind zijn).
Een mens kan dus geen dingen dromen waarvan hij of zij zich geen voorstelling kan maken. Onze dromen maken wij zelf, puttend uit het geheugen.
Mensen die tijdens hun leven blind of zeer slechtziend zijn geworden, kunnen daarom wèl normale beelden dromen. Deze beelden beginnen echter na een aantal jaren te vervagen. Een voorbeeld: na twintig jaar droomt iemand van zijn dochter, die inmiddels 24 is, maar hij ziet haar in zijn droom nog steeds als vierjarig meisje.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |