FOK!forum / General Chat / Trots op je land/afkomst
V.zaterdag 29 januari 2005 @ 22:55
N.a.v. Nederlandse vlag moet van schooltas vraag ik mij werkelijk af wat daar eigenlijk het nut van is, en hoe oprecht het allemaal is.

In het topic wordt uitvoerig betoogd dat er niets mis is met patriottisme, trots zijn op je land en je afkomst. Ikzelf vind dat nogal overdreven en vooral onzinnig; hoe kun je trots zijn op dingen waar je zelf niet verantwoordelijk voor bent? Trots zijn op je land, betekent dus dat je trots bent op wat andere mensen voor elkaar hebben gekregen, want anders was je trots op jezelf. Je bent trots op prestaties en verworvenheden, waar je zelf weinig tot vrijwel niets uitstaande hebt, maar wel van kunt profiteren.
Net zoals de trots op de 'afkomst'. Wat is 'trots op je afkomst'? ben je dan trots op je ouders? Je opa en oma? En waarom ben je daar trots op? Wat heeft dat met jouw prestaties te maken, en sterker nog, waarom dient dat mede uitgedragen te worden door een Nederlands vlaggetje? Of heeft het toch te maken met andere zaken? Het niet hebben van een Mediterraan uiterlijk, bijvoorbeeld? Ik vraag het maar.

Ik vind het prima als mensen er trots op zijn Nederlander te zijn, al is het niet míjn ding, maar wat mij opvalt in het voornoemde topic, is dat de mensen die om het hardst schreeuwen dat er niets mis is met trots zijn op je land toevallig ook degenen zijn die hier op Fok! steevast opduiken in topics over wat er allemaal wel niet mis is in dit land en daar stevige duiten in diverse zakken doen.
Nederland is te tolerant, Nederland is doorgeslagen, Nederland is halfzacht, de rechters zijn links, de wachtlijsten zijn te lang, er worden hier aan de lopende band politieke moorden gepleegd, er wordt niets gedaan aan veiligheid, je mag nergens meer roken, je moet je overal kunnen identificeren, allochtonen worden aan de lopende band geknuffeld, we hebben geen inspraak gehad in de Euro, voor niks krijg je een bon aan je broek en heeft die kutpolitie niet iets beters te doen en je mag ook al geen inbrekers het graf in schieten.

Mag ik dan vragen, na een bloemlezinkje uit een litanie van klachten over ons kloteland, waar die mensen dan zo ongelooflijk trots zijn in dit land, dat een regionaal kutberichtje over een Nederlands vlaggetje op een tas tot nationale crisis wordt gebombardeerd?

Is die trots wel zo oprecht? Want eerlijk gezegd heb ik moeite om daar de logica van te zien, namelijk. Of is de trots selectief? Wij zijn zo ongelooflijk trots op ... [vul maar in] en op die hele berg shit niet en alleen dát al noopt ons tot het uiten van die trots middels een vlaggetje.

Of is het gewoon wat het over het algemeen is...? Een vlaggetje, een symbool, waarmee je actief laat blijken van 'Hollandschen bloet' te zijn? Heel stoer, maar ook net laf genoeg om je onschuldig te kunnen beroepen op je trots op... op... nou ja, op een paar Nederlandse dingen... waar je ook nog eens niet zelf verantwoordelijk voor bent.

Trots op het toevallige feit dat jouw electromicroscopische bouwsteentjes na een interstellaire tocht van miljarden jaren in een klotsende apotheose bij elkaar zijn geragd in een Hollandsche baarmoeder.

Tsja... ik weet het niet, hoor. Kan iemand het mij uitleggen?

V.

[ Bericht 0% gewijzigd door V. op 29-01-2005 23:06:06 ]
Amun-Razaterdag 29 januari 2005 @ 23:06
Ik blijf bij de stelling dat je trots moet zijn op je afkomst, whatever die dan ook mag zijn. Ik ben 100% Nederlander, en daar ben ik gewoon trots op. De commotie in de maatschappij van tegenwoordig is dat er andere rassen die zichzelf geintegrreerd noemen in Nederland in opstand komen wanneer de Nederlandse man iets van zich laat horen, en zijn mening geeft. Dat is het grote probleem, mensen kunnen hedendaags de mening van een ander niet meer respecteren, laat staan dat ze er naar luisteren en er open voor staan. Tuurlijk mag een Marokkaan in Nederland komen wonen en zeggen dat hij trots is dat hij van Marokkaanse afkomst is. Dat mag. Tuurlijk mag dat, maar op het moment dat de Marokkaan hier in Nederland komt, en zegt dat hij de mening van een ander, laat staan zijn vaderlandsliefde niet accepteert/respecteert, dan ben ik van mening je maar terug moet gaan waar je vandaan komt. Een Nederlands vlaggetje op een schooltas is toch niet zo erg? Ik heb een Nederlandse vlag van 2 meter bij 3 meter op mijn muur van mijn kamer hangen, en ik heb verschillende Oranje shirten waar Nederland/Holland opstaat.

Is dat een schande?
Moet je daarop aangekeken worden?

Ik ga vanavond nog een Nederlands vlaggetje op mijn schooltas stikken, al is het alleen maar om te bewijzen dat ik een Nederlander ben, iemand met een mening. Dat een ander het als provocerend ziet zal me werkelijk aan m'n anus oxyderen.
wadgemzaterdag 29 januari 2005 @ 23:08
Eensch.

Daargelaten dat ik in Nederland heel weinig kan vinden om trots op te zijn, vind ik trots zijn op iets waar je geen fuck mee te maken hebt (of hebt gehad) had compleet onzinnig.

Dat je trots bent op iets wat je kinderen gedaan hebben, oké, maar voorvaderen? Mooi niet.
V.zaterdag 29 januari 2005 @ 23:11
quote:
Op zaterdag 29 januari 2005 23:06 schreef Amun-Ra het volgende:
Ik blijf bij de stelling dat je trots moet zijn op je afkomst, whatever die dan ook mag zijn.
Waarom 'moet' dat?
quote:
Ik ben 100% Nederlander, en daar ben ik gewoon trots op.
Gefeliciteerd.
quote:
De commotie in de maatschappij van tegenwoordig is dat er andere rassen die zichzelf geintegrreerd noemen in Nederland in opstand komen wanneer de Nederlandse man iets van zich laat horen
De commotie in het topic dat ik aanhaal is over een verbod op een vlaggetje door een Nederlandse meneer aan het adres van een andere Nederlandse manspersoon.

En mijn betoog gaat niet over wat Marokkanen anderen opleggen (en het selectief weggelaten wat Nederlanders anderen opleggen).

De discussie gaat wmb over de trots. Niet over wie of wat het al dan niet ingebeeld betwist of het vanavond puberaal obstinaat vlaggetjes gaan stikken.

V.
SadKingBillyzaterdag 29 januari 2005 @ 23:16
... Maar als de betreffende meneer een marokkaan was en zijn vlaggetje een marokkaanse vlag, stond je lijnrecht aan de andere kant van het verhaal en vind je dat die meneer inderdaad trots mag zijn op zijn afkomst..

Oftewel, "blaat"...
Frasierzaterdag 29 januari 2005 @ 23:19
De vraag is meer waarom er hier in Nederland zo moeilijk wordt gedaan als je er voor uit komt dat je trots bent om Hollander te zijn.
V.zaterdag 29 januari 2005 @ 23:19
quote:
Op zaterdag 29 januari 2005 23:16 schreef SadKingBilly het volgende:
... Maar als de betreffende meneer een marokkaan was en zijn vlaggetje een marokkaanse vlag, stond je lijnrecht aan de andere kant van het verhaal en vind je dat die meneer inderdaad trots mag zijn op zijn afkomst..

Oftewel, "blaat"...
Nee. Die vraag is in principe universeel, hoe graag jij de discussie onzuiver zou willen maken

V.
V.zaterdag 29 januari 2005 @ 23:21
quote:
Op zaterdag 29 januari 2005 23:19 schreef Frasier het volgende:
De vraag is meer waarom er hier in Nederland zo moeilijk wordt gedaan als je er voor uit komt dat je trots bent om Hollander te zijn.
Nee, want ik heb gemotiveerd waarom ik de trots onzinnig vind, gecombineerd met de vraag of iemand argumenten zou kunnen aandragen voor het andere perspectief.

Doe eens gek, doe eens moeite.

V.
Arceezaterdag 29 januari 2005 @ 23:23
quote:
Op zaterdag 29 januari 2005 22:55 schreef Verbal het volgende:
hoe kun je trots zijn op dingen waar je zelf niet verantwoordelijk voor bent?
Je kunt bijvoorbeeld een trotse oom of tante zijn terwijl je zelf niet verantwoordelijk bent voor 't desbetreffende neefje dan wel nichtje.
Zzyzxzaterdag 29 januari 2005 @ 23:26
quote:
Op zaterdag 29 januari 2005 22:55 schreef Verbal het volgende:
Trots op het toevallige feit dat jouw electromicroscopische bouwsteentjes na een interstellaire tocht van miljarden jaren in een klotsende apotheose bij elkaar zijn geragd in een Hollandsche baarmoeder.
Zo horen zinnen geschreven te worden.
pomtiedomzaterdag 29 januari 2005 @ 23:30
Ik ben er trots op om Nederlander te zijn en Europeaan, maar dat uitdragen met vlaggen en kleding vindt ik te ver gaan. Ik snap wel dat sommigen dat doen omdat allochtonen (ja, soory ik haal het toch aan) ook heel erg uitdragen trots te zijn op hun afkomst (zij het land of religie). Of dacht je dat die hoofddoekjes voor de sier worden gedragen? (de Islam verplicht ze niet)

Het is alleen weer zo krom dat Nederlanders het niet mogen en andere in Nederland wel.
chatterzaterdag 29 januari 2005 @ 23:35
Laten we de situatie eens omdraaien. Ik heb zelf heel vaak in het buitenland gewoond en heb daar altijd een Nederlands vlaggetje op mijn werkplek en in mijn huis gehad. Of hij stond op mijn bureau, mijn kast, of op mijn pc, dat maakt verder niet uit, maar hij was altijd duidelijk te zien.
Hebben de mensen in die landen daar problemen over gemaakt ???
Nee, helemaal niet. Net zo min, als dat ik er problemen van maakte dat men allemaal een vlaggetje van het land van oorsprong meenam. Op die manier kwamen we er een keertje achter, dat er 18 verschillende nationaliteiten op 1 kantoor waren. We hebben toen zelfs, onder elkaar, een "nationaliteiten dag" in het leven geroepen. Dan stopten we eerder met werken en gingen we een restaurant in en vertelden we over onze landen. Iedereen vertelde en luisterde vol overgave.
Niemand heeft ooit geroepen, dat een vlag weg moest, of iets dergelijks. Sterker nog, een Griekse en een Turkse vlag stonden naast elkaar, net zoals een Israelische en een Palestijnse vlag.

Het gebeurt alleen in Nederland dat iemand een debiele reactie teweeg kan brengen, over iets dergelijks als een vlag.

Ik heb zelfs scholen gezien, waar iedere dag de vlag gehesen en gestreken wordt, uit respect voor het land. Dat respect moet iedereen die in Nederland ook tonen, naar de Nederlandse vlag toe. Ze zijn hier komen wonen en de meesten zijn inmiddels (ook) Nederlands geworden. Dus dan ben je min of meer verplicht, om respect te tonen aan de Nederlandse vlag. In vroeger tijden werd je opgepakt als landverrader, als je dat namelijk niet deed. Gelukkig is dat nu niet meer zo, maar een beetje respect tonen, aan de tekenen van het land waar je woont, is iets, dat bij sommige mensen heel ver te zoeken is.
Persoonlijk ben ik van mening dat die mensen dan ook geen enkele zeggenschap hebben over dit soort zaken. Geen respect, geen zeggenschap.
Dat wilde ik eventjes kwijt.
IntroVzaterdag 29 januari 2005 @ 23:37
Als je trots nou eens vervangt door 'blij'. Dan ben je blij een Nederlander te zijn. Daar kan ik me best iets bij voorstellen.

En er zijn vast een hoop mensen die zeggen trots te zijn dat ze Nederlander zijn, maar eigenlijk blij zijn dat ze Nederlander zijn, niet?
Arceezaterdag 29 januari 2005 @ 23:42
Ik weet niet of ik trots ben op Nederland en ik heb zeker niet de behoefte om met een vlaggetje rond te lopen, maar ik voel me hier wel erg thuis en verdedig m'n land graag.
Pracissorzaterdag 29 januari 2005 @ 23:43
quote:
Op zaterdag 29 januari 2005 23:35 schreef chatter het volgende:
Laten we de situatie eens omdraaien. Ik heb zelf heel vaak in het buitenland gewoond en heb daar altijd een Nederlands vlaggetje op mijn werkplek en in mijn huis gehad. Of hij stond op mijn bureau, mijn kast, of op mijn pc, dat maakt verder niet uit, maar hij was altijd duidelijk te zien.
Hebben de mensen in die landen daar problemen over gemaakt ???
Nee, helemaal niet. Net zo min, als dat ik er problemen van maakte dat men allemaal een vlaggetje van het land van oorsprong meenam. Op die manier kwamen we er een keertje achter, dat er 18 verschillende nationaliteiten op 1 kantoor waren. We hebben toen zelfs, onder elkaar, een "nationaliteiten dag" in het leven geroepen. Dan stopten we eerder met werken en gingen we een restaurant in en vertelden we over onze landen. Iedereen vertelde en luisterde vol overgave.
Niemand heeft ooit geroepen, dat een vlag weg moest, of iets dergelijks. Sterker nog, een Griekse en een Turkse vlag stonden naast elkaar, net zoals een Israelische en een Palestijnse vlag.

Het gebeurt alleen in Nederland dat iemand een debiele reactie teweeg kan brengen, over iets dergelijks als een vlag.

Ik heb zelfs scholen gezien, waar iedere dag de vlag gehesen en gestreken wordt, uit respect voor het land. Dat respect moet iedereen die in Nederland ook tonen, naar de Nederlandse vlag toe. Ze zijn hier komen wonen en de meesten zijn inmiddels (ook) Nederlands geworden. Dus dan ben je min of meer verplicht, om respect te tonen aan de Nederlandse vlag. In vroeger tijden werd je opgepakt als landverrader, als je dat namelijk niet deed. Gelukkig is dat nu niet meer zo, maar een beetje respect tonen, aan de tekenen van het land waar je woont, is iets, dat bij sommige mensen heel ver te zoeken is.
Persoonlijk ben ik van mening dat die mensen dan ook geen enkele zeggenschap hebben over dit soort zaken. Geen respect, geen zeggenschap.
Dat wilde ik eventjes kwijt.
Amen!
Monidiquezaterdag 29 januari 2005 @ 23:44
Ik denk dat het "gewoon" een doodnormale menselijke neiging is, het identificeren met De Groep.
Pracissorzaterdag 29 januari 2005 @ 23:46
Ik ben trots op mijn afkomst en vindt dat iedereen daar recht op heeft. Trots zijn op je afkomst hoeft niet in te houden dat je anderen dat niet gunt, maar ik denk juist dat door het totale gebrek aan chauvinisme het voor allochtonen niet aantrekkelijk is om zich 'nederlander' te voelen omdat de nederlanders daar zelf niet eens trots op lijken te zijn. Gelukkig verandert dat onder 'linkse' en 'rechtse' jongeren
The.PhantoMzondag 30 januari 2005 @ 00:15
quote:
Op zaterdag 29 januari 2005 23:06 schreef Amun-Ra het volgende:
Is dat een schande?
Moet je daarop aangekeken worden?
nee joh, prima dat je trots bent op je afkomst

Maar ik kan er alleen niet inkomen dat je trots bent om nederlander te zijn het woord nederlander klinkt alleen al zo degenerend, zowel als de betekenis IMO
Blessedzondag 30 januari 2005 @ 00:28
Ook ik heb flink wat te klagen over Nederland en toch ben ik er trots op. Nou en, dan ben sta ik niet iedere dag tulpen te kweken en dan draag ik niet iedere dag klompen. Mijn voorouders hebben dit land opgebouwd en ik ben op het moment de toekomst van mijn voorouders. Ik bouw dit land op, ter plekke. Natuurlijk ben ik trots op Nederland, het kouwe kikkerlandje, ik hou ervan. Van de platte horizonten en de wadden. Heck, ik ben zelfs trots op het Koningshuis!
Maar omdat ik er niet was toen van Nederland gemaakt werd wat het vandaag de dag is, betekent niet dat ik er niet trots op kan zijn. Natuurlijk wel. Ik ben ook retetrots op mijn ouders en denk je dat ik hen heb gemáákt?
Ben jij nooit trots op iemand anders? Ben jij er niet trots op dat je bij je ouders vandaan komt?

En, omdat je het niet kan inzien waarom iemand trots is op zijn vaderland, is natuurlijk geen reden om meteen maar te zeggen dat zo'n Nederlandse vlag op je rugzak toch wil betekenen dat je een racist bent. Om daarna heel voorzichtig "ik vraag het maar" neer te plempen.
LoggedInzondag 30 januari 2005 @ 00:28
ik vraag me toch af of het nederland van nu iets is om trots op te zijn..

het land (de grond) is iets waar je van kan houden.. maar de huide sociale/ maatschappelijke situatie laat erg veel te wensen over

en om nou trots te zijn om nederlander te zijn? wat hebben wij nou bereikt dat de belgen niet hebben? en dan heb ik het dus over goede dingen
Jettzondag 30 januari 2005 @ 00:31
ik vind dat het er aan ligt hoe je je vlag draagt...
klinkt raar
maar als je kisten aan hebt, met witte veters, bretels lonsdale/fred perry ga me dan niet vertellen dat je je dan niet geintimideerd voelt
van my mag je best trots zyn op je land, trots voor je eigen land is een positiefs iets.
alleen jammer dat er altyd mensne blyven die het voor andere mensen dus verpesten
waardoor het snel al rasistisch word gezien
lees merken als; lonsdale, fred perry, karl kani en fubu..
Blessedzondag 30 januari 2005 @ 00:31
quote:
Op zondag 30 januari 2005 00:28 schreef LoggedIn het volgende:
ik vraag me toch af of het nederland van nu iets is om trots op te zijn..
Natuurlijk wel. Iedere tijd, ieder volk en ieder land kent zijn problemen.
wonkozondag 30 januari 2005 @ 00:34
quote:
Op zaterdag 29 januari 2005 23:21 schreef Verbal het volgende:

[..]

Nee, want ik heb gemotiveerd waarom ik de trots onzinnig vind, gecombineerd met de vraag of iemand argumenten zou kunnen aandragen voor het andere perspectief.

Doe eens gek, doe eens moeite.

V.
Sommige mensen vinden die trots niet onzinnig. Net als dat jij het wel onzinnig vindt. Easy
Blessedzondag 30 januari 2005 @ 00:35
quote:
Op zondag 30 januari 2005 00:34 schreef wonko het volgende:

[..]

Sommige mensen vinden die trots niet onzinnig. Net als dat jij het wel onzinnig vindt. Easy
Uh maar je bereikt veel minder als je niet over die trots heen stapt (of durft te stappen). Heel vaak wordt je leven er niet gezelliger op... zeg maar.
wonkozondag 30 januari 2005 @ 00:38
quote:
Op zondag 30 januari 2005 00:35 schreef Blessed het volgende:
Uh maar je bereikt veel minder als je niet over die trots heen stapt (of durft te stappen). Heel vaak wordt je leven er niet gezelliger op... zeg maar.
Dus het feit dat jij trots bent op het land waar je geboren bent moet je maar loslaten omdat sommigen dat onzinnig of weet ik veel vinden? Omdat hun mening anders is? Daar wordt de wereld beter van zeg.
Blessedzondag 30 januari 2005 @ 00:40
quote:
Op zondag 30 januari 2005 00:38 schreef wonko het volgende:

[..]

Dus het feit dat jij trots bent op het land waar je geboren bent moet je maar loslaten omdat sommigen dat onzinnig of weet ik veel vinden? Omdat hun mening anders is? Daar wordt de wereld beter van zeg.
Nee. Ik ben ook vóór de trots (in dit geval).
Ik vind gewoon dat ie (of zij) wel een punt heeft, ergens.

Maar er is trots, en er is trots.


De wereld kan trouwens best een beetje beter worden als we wat meer over onze trots heen zouden durven stappen. Als niemand ooit de eerste stap doet, doet niemand het en daar wordt de wereld ook niet beter van.
wonkozondag 30 januari 2005 @ 00:42
quote:
Op zondag 30 januari 2005 00:40 schreef Blessed het volgende:

[..]

Nee. Ik ben ook vóór de trots (in dit geval).
Ik vind gewoon dat ie (of zij) wel een punt heeft, ergens.

Maar er is trots, en er is trots.


De wereld kan trouwens best een beetje beter worden als we wat meer over onze trots heen zouden durven stappen. Als niemand ooit de eerste stap doet, doet niemand het en daar wordt de wereld ook niet beter van.
Mooi ideaalbeeld waaraan de mens helaas niet kan voldoen met zijn beperkte vermogens. Zo ontwikkeld zijn we niet en worden we niet. Niet met de huidige beperkte mogelijkheden.
Dagblad_De_Limburgerzondag 30 januari 2005 @ 00:43
Flikker toch eens op met dit soort stoere praat,
het onderwerp zelf is beladen genoeg zonder ook nog stormfronttaal..

[ Bericht 87% gewijzigd door yvonne op 30-01-2005 11:36:56 ]
Blessedzondag 30 januari 2005 @ 00:47
quote:
Op zondag 30 januari 2005 00:42 schreef wonko het volgende:

[..]

Mooi ideaalbeeld waaraan de mens helaas niet kan voldoen met zijn beperkte vermogens. Zo ontwikkeld zijn we niet en worden we niet. Niet met de huidige beperkte mogelijkheden.
Natuurlijk wel. Als ik het kan, kan jij het ook. Kwestie van oefenen.
Zeggen "dat kan niet" is niet meer dan een lullig excuusje om het ook maar niet eens te hoeven proberen.
wonkozondag 30 januari 2005 @ 00:51
quote:
Op zondag 30 januari 2005 00:47 schreef Blessed het volgende:

[..]

Natuurlijk wel. Als ik het kan, kan jij het ook. Kwestie van oefenen.
Zeggen "dat kan niet" is niet meer dan een lullig excuusje om het ook maar niet eens te hoeven proberen.
Euh...heb ik ergens gezegd dat ik ook leid aan die trots? En zolang er nog massa's mensen als een debiel naar schermpjes ziiten te kijken om miljonairs achter een dood stuk koe aan te zien rennen geloof ik niet dat de mensheid in zijn geheel tot dat soort dingen in staat is.
Blessedzondag 30 januari 2005 @ 01:03
quote:
Op zondag 30 januari 2005 00:51 schreef wonko het volgende:

[..]

Euh...heb ik ergens gezegd dat ik ook leid aan die trots? En zolang er nog massa's mensen als een debiel naar schermpjes ziiten te kijken om miljonairs achter een dood stuk koe aan te zien rennen geloof ik niet dat de mensheid in zijn geheel tot dat soort dingen in staat is.
Iemand moet ergens beginnen en wellicht is diegene al begonnen terwijl er nog steeds massa's mensen als een debiel naar schermpjes zitten te kijken om miljonairs achter een dood stuk koe aan te zien rennen.
wonkozondag 30 januari 2005 @ 01:12
quote:
Op zondag 30 januari 2005 01:03 schreef Blessed het volgende:
Iemand moet ergens beginnen en wellicht is diegene al begonnen terwijl er nog steeds massa's mensen als een debiel naar schermpjes zitten te kijken om miljonairs achter een dood stuk koe aan te zien rennen.
Dat is zo...kan alleen wel eens heel lang gaan duren dan
Blessedzondag 30 januari 2005 @ 01:14
quote:
Op zondag 30 januari 2005 01:12 schreef wonko het volgende:

[..]

Dat is zo...kan alleen wel eens heel lang gaan duren dan
Mja, nou ja... grote veranderingen beginnen altijd klein
wonkozondag 30 januari 2005 @ 01:23
quote:
Op zondag 30 januari 2005 01:14 schreef Blessed het volgende:

[..]

Mja, nou ja... grote veranderingen beginnen altijd klein
Klopt...en als iedereen tegelijk zou veranderen gaat er ergens iets heel erg fout gok ik
maartenazondag 30 januari 2005 @ 01:28
De helft van de Amerikanen heeft een stikker met de vlag of een ander patriotisch symbool op de auto. In Canada (net vorige maand nog geweest) zie je ook overal de Maple Leaf hangen en op auto's geplakt etc.... Canadezen zijn ook erg trots op hun land. Je ziet ook ontzettend veel Mexicanen rondrijden met Viva Mexico op hun auto.

Maar in Europa kan dat allemaal niet meer sinds de tweede wereldoorlog geloof ik..... Ik zie het probleem er niet van. Ik heb ook een mooie NL stikker op mijn auto
the_legend_killerzondag 30 januari 2005 @ 01:30
Ik ben trots op me Limburgse afkomst.
Maar voor me NL'se afkomst schaam ik me.

Ik wil uit Australie komen... is stoer land.
dannizondag 30 januari 2005 @ 01:42
quote:
Op zaterdag 29 januari 2005 22:55 schreef Verbal het volgende:
In het topic wordt uitvoerig betoogd dat er niets mis is met patriottisme, trots zijn op je land en je afkomst. Ikzelf vind dat nogal overdreven en vooral onzinnig; hoe kun je trots zijn op dingen waar je zelf niet verantwoordelijk voor bent? Trots zijn op je land, betekent dus dat je trots bent op wat andere mensen voor elkaar hebben gekregen, want anders was je trots op jezelf.
Mensen zijn kudde dieren, het gaat om de eenhiedsgevoel denk ik.
Iedereen heeft dat. Als blanken het goed doen in de wereld en je kijkt naar jezelf..
En je ziet dat jezelf ook blank bent. Dan loop je wat rechter en arroganter over straat denk ik..

Dat is wat de taliban enz probeert tegen te gaan.

Witte gasten neerschieten (want blank wordt immers geassocieerd het westen)
voordat we nog arroganter worden.
Ik ben zelf blank en zie het om me heen.
Veel witten vinden zichzelf heel wat.
Ik deel die mening niet en ben niet zo.
Ik heb teveel discriminiatie gezien in en het breekt m,n hart.
Ik geloof in liefde en 'just getting along with eachother'

(en ok.. afentoe wat drastischere maatregelen, maar dat hoort..
zelfs in de meest vreedzame gemeenschap )
the_legend_killerzondag 30 januari 2005 @ 01:44
Ik wordt Australiaan
wonkozondag 30 januari 2005 @ 01:46
quote:
Op zondag 30 januari 2005 01:44 schreef the_legend_killer het volgende:
Ik wordt Australiaan
Mooi...ga je dan wel op ayers rock wonen? Dan ben je echt de man.
Blessedzondag 30 januari 2005 @ 01:47
quote:
Op zondag 30 januari 2005 01:46 schreef wonko het volgende:

[..]

Mooi...ga je dan wel op ayers rock wonen? Dan ben je echt de man.
the_legend_killerzondag 30 januari 2005 @ 01:50
quote:
Op zondag 30 januari 2005 01:46 schreef wonko het volgende:

[..]

Mooi...ga je dan wel op ayers rock wonen? Dan ben je echt de man.
Ik ga er wel een maandje naar toe.
Maar ik blijf hier in het Limburg wonen.
NightH4wkzondag 30 januari 2005 @ 02:02
Het ligt eraan waar het een symbool voor moet zijn, zelfde met t-shirts met Che erop.
wonkozondag 30 januari 2005 @ 02:32
quote:
Op zondag 30 januari 2005 02:02 schreef NightH4wk het volgende:
Het ligt eraan waar het een symbool voor moet zijn, zelfde met t-shirts met Che erop.
Gadver....denken mensen een statement mee te maken. Wat een ongelovelijke eikels zijn dat.
NightH4wkzondag 30 januari 2005 @ 02:39
quote:
Op zondag 30 januari 2005 02:32 schreef wonko het volgende:

[..]

Gadver....denken mensen een statement mee te maken. Wat een ongelovelijke eikels zijn dat.
Mensen die symbolen gaan verkrachten heb ik problemen mee iig.
wonkozondag 30 januari 2005 @ 02:41
quote:
Op zondag 30 januari 2005 02:39 schreef NightH4wk het volgende:

[..]

Mensen die symbolen gaan verkrachten heb ik problemen mee iig.
Sinds wanneer is een dode terrorist een symbool?
NightH4wkzondag 30 januari 2005 @ 02:43
quote:
Op zondag 30 januari 2005 02:41 schreef wonko het volgende:

[..]

Sinds wanneer is een dode terrorist een symbool?
Dat moet je aan die apen vragen die er t-shirts van dragen. Hij is imo alleen nog nuttig als voorbeeld van hoe foute lui hun werk kunnen doen.
JeroenCEzondag 30 januari 2005 @ 02:48
ik ben Fries en daar ben ik best trots op.

Wat mij altijd opvalt is dat de personen die het hardst roepen dat "we" harder moeten optreden tegen "illegaal" verblijvende medemensen en import nederlanders, eigenlijk ook de personen zijn die het minst toevoegen aan een beter Nederland.

Karboenkeltjezondag 30 januari 2005 @ 02:53
Goed, zullen we even aannemen dat Nederland als natie toch wel een aantal bewonderenswaardige zaken heeft geproduceerd? Ook wat minder mooie dingen maar hé, niets is volmaakt. Nu zijn er ook een aantal eigenschappen die burgers van een land cultureel gezien delen. Soms kan je dan een verbondenheid met je landgenoten en de geschiedenis van een land voelen. Dat uit zich dan in trots. Waarom is dat nuttig?

Mensen die trots zijn op hun land zich vaak inzetten voor dat land, ik heb geen idee hoe dat zich uit in praktische handelingen of levenswijzen. Ik zie mezelf wel terug in een aantal typisch Nederlandse eigenschappen, het vermogen tot kritisch naar zaken kijken (ik de rest van de wereld bekend als "zeiken" of "mierenneuken") bijvoorbeeld.

Ik vind dat de negatieve kanten van nationale trots erg vaak belicht worden. Op die manier schep je een sfeer waarin de belachelijke situatie dat iemand zijn eigen vlag niet op zjjn mouw kan dragen omdat dat negatieve reacties en associaties oproept voorkomt. Ik heb die behoefte niet, ik ben wars van symboliek (als ik deze niet mooi of zo vind) maar ik vind het heel raar dat het bijna niet zomaar kan.
JeroenCEzondag 30 januari 2005 @ 02:57
Het enige echt positieve aan "het trots zijn op eigen land en cultuur" is dat dat die eigen cultuur ook weer in stand houdt. Verschil in cultuur maakt de wereld weer wat kleurrijker vind ik.
Xtreemzondag 30 januari 2005 @ 03:00
quote:
Op zondag 30 januari 2005 02:53 schreef Karboenkeltje het volgende:
Goed, zullen we even aannemen dat Nederland als natie toch wel een aantal bewonderenswaardige zaken heeft geproduceerd? Ook wat minder mooie dingen maar hé, niets is volmaakt. Nu zijn er ook een aantal eigenschappen die burgers van een land cultureel gezien delen. Soms kan je dan een verbondenheid met je landgenoten en de geschiedenis van een land voelen. Dat uit zich dan in trots. Waarom is dat nuttig?

Mensen die trots zijn op hun land zich vaak inzetten voor dat land, ik heb geen idee hoe dat zich uit in praktische handelingen of levenswijzen. Ik zie mezelf wel terug in een aantal typisch Nederlandse eigenschappen, het vermogen tot kritisch naar zaken kijken (ik de rest van de wereld bekend als "zeiken" of "mierenneuken") bijvoorbeeld.

Ik vind dat de negatieve kanten van nationale trots erg vaak belicht worden. Op die manier schep je een sfeer waarin de belachelijke situatie dat iemand zijn eigen vlag niet op zjjn mouw kan dragen omdat dat negatieve reacties en associaties oproept voorkomt. Ik heb die behoefte niet, ik ben wars van symboliek (als ik deze niet mooi of zo vind) maar ik vind het heel raar dat het bijna niet zomaar kan.
Juist.
Zoals wij bijna doorslaan in het 'niet trots mogen zijn' (het labal 'nationalist' of erger is zeer snel geplakt) zo slaat de VS door in het 'trots moeten zijn'..... waar in de VS de positieve kanten overbelicht worden, worden in NL de negatieve kanten overbelicht. Een groepsgevoel met je landgenoten ( '' samen helpen we de economie er boven op" ) heeft een positieve uitwerking. Uiteraard moet men uitkijken voor doorslaan, maar nu dreigen (naja, een paar jaar terug dan) we door te slaan naar de andere kant.
Ja ik ben trots op het feit dat ik Nederlander ben. Heb ik daar iets aan bij gedragen? nee, absoluut niet. Maar mijn ouders en grootouders wel... Heb ik iets tegen niet-nederlanders? nee. ik heb alleen wat tegen mensen die (in meer of mindere mate) bewust niet voor een eigen inkomen zorgen, autochtoon of allochtoon
wonkozondag 30 januari 2005 @ 03:01
quote:
Op zondag 30 januari 2005 02:43 schreef NightH4wk het volgende:

[..]

Dat moet je aan die apen vragen die er t-shirts van dragen. Hij is imo alleen nog nuttig als voorbeeld van hoe foute lui hun werk kunnen doen.
Ik ken een vrij leuke kroeg in Praag waar ze die zak ook als boegbeeld gebruiken. Lekker commercieel uitmelken. Nog beter.
HarigeKerelzondag 30 januari 2005 @ 03:35
Op het Nederland van nu ben ik niet zo trots, vooral omdat het zoveel beter had kunnen zijn.
Maar goed ik ben een Nederlander en dus een echte azijnpisser en een zeikerd.
Maar nee, echt trots op het feit dat ik een Nederland ben dat ben ik niet, trots dat ik een Westerling ben daartegen weer wel.
Latonzondag 30 januari 2005 @ 03:49
quote:
Op zaterdag 29 januari 2005 22:55 schreef Verbal het volgende:
Trots op het toevallige feit dat jouw electromicroscopische bouwsteentjes na een interstellaire tocht van miljarden jaren in een klotsende apotheose bij elkaar zijn geragd in een Hollandsche baarmoeder.
LangeJanzondag 30 januari 2005 @ 04:29
Ok, dus volgens jou moet ik mijn vader dus ook maar gaan vragen niet meer trots op mij te zijn. Ik heb alles wat ik voor elkaar gekregen heb immers zelf gedaan. Dus moet ik degene en de enige zijn die trots is op mezelf en alle andere mensen moeten dat dan maar niet zijn, aangezien zij er niks voor hebben gedaan. Ik moet dan ook maar niet meer trots zijn op mijn vader voor wat hij in zijn leven tot nu toe heeft bereikt.

Ik ben trots op mijn land zoals een zoon is op zijn vader. Nederland is mijn vader en ik ben zijn zoon.

Er is ook nog zoiets als de term "Met gepaste trots". Dat zou ook in moeten houden dat er zoiets bestaat als "ongepaste trots"

Ik vind het dragen van de vlag tot nog toe vallen onder het kopje "gepaste trots", dus dat moet gewoon mogen.
Greetingszondag 30 januari 2005 @ 04:31
Ik ben alleen maar trots op Nederlandse sporters... voor de rest vind ik het een RUKLAND!
Nataliezondag 30 januari 2005 @ 10:44
Trots, trots op Nederland? Trots op het feit dat ik een Nederlands paspoort heb? Ik weet niet of ik het wel zo wil noemen. Ik deel de "hoe kun je trots zijn op dingen waar je zelf niet verantwoordelijk voor bent?" met Verbal.
Ja, natuurlijk ben ik blij met mijn nationaliteit, maar dat heeft wat mij betreft niet echt met trots te maken. Ik ben westers, Europees, ik kom uit een rijk land waar je nog redelijk veilig over straat kunt. Blij? Ja. Trots? Nee.
Net als mijn afkomst. Mijn grootouders komen uit voormalig Nederlands-Indië. Dat vind ik leuk. Grappig omdat het aan mij niet te zien is, en bijzonder omdat van beide culturen wat mee heb gekregen.
Maar ik zou het niet als 'trots' willen omschrijven.

Mbt Nederland: mijn nationaliteit zal ik nooit opgegeven, maar als ik de kans krijg om te te vestigen en een leven op te bouwen in een ander land, dan zal ik die zéker aangrijpen. Ik voel namelijk verder weinig binding met dit lapje grond.
V.zondag 30 januari 2005 @ 11:28
quote:
Op zondag 30 januari 2005 00:43 schreef Dagblad_De_Limburger het volgende:
Hey Verbal, linkse rakker, er wordt al jaren massaal vlaggetjes gedragen door allochtonen. Nu er een Nederlander in het nieuws komt, die als reactie op die allochtonen een Nederlands vlaggetje draagt ga je pas zeggen "je kunt toch niet trots zijn op je land".
Wat mij betreft IS het geen nieuws-item. als je een beetje begrijpend kon lezen had je dat wel kunnen concluderen. Daarnaast zijn het niet 'de linkse rakkers' die aandacht besteden aan dit 'wereldnieuws', en dáár reageer ik op.
quote:
Maar lieve jongen ik begrijp het wel hoor, als de groenlinks-brigade zou lezen dat jij iets negatiefs durft te zeggen over Marokkanen/andere allochtonen zullen ze jou wel even mores leren.
Vind je jezelf nu niet een beetje zielig
quote:
Ik zelf kots graag op:
-Verbal
Nou, vier er feest mee, zou ik zeggen. Mijn pis kan er niet lauw van worden, eerlijk gezegd

V.
Leatherfacezondag 30 januari 2005 @ 11:33
Nederland, mooie puinwaaierafzetting
The.PhantoMzondag 30 januari 2005 @ 13:57
quote:
Op zondag 30 januari 2005 00:28 schreef Blessed het volgende:
Mijn voorouders hebben dit land opgebouwd en ik ben op het moment de toekomst van mijn voorouders. Ik bouw dit land op, ter plekke. Natuurlijk ben ik trots op Nederland, het kouwe kikkerlandje, ik hou ervan. Van de platte horizonten en de wadden. Heck, ik ben zelfs trots op het Koningshuis!
OMFG
Blessedzondag 30 januari 2005 @ 14:02
quote:
Op zondag 30 januari 2005 13:57 schreef The.PhantoM het volgende:

[..]

OMFG
Wat is er zo grappig aan?
Pracissorzondag 30 januari 2005 @ 14:07
quote:
Op zondag 30 januari 2005 13:57 schreef The.PhantoM het volgende:

[..]

OMFG
Ja, ik zie het lollige ook niet helemaal... ik ben het met hem eens.
Karboenkeltjezondag 30 januari 2005 @ 14:14
quote:
Op zondag 30 januari 2005 04:29 schreef LangeJan het volgende:
Ok, dus volgens jou moet ik mijn vader dus ook maar gaan vragen niet meer trots op mij te zijn. Ik heb alles wat ik voor elkaar gekregen heb immers zelf gedaan.
Nou, je vader heeft je natuurlijk wel gemaakt. Een ontwerper is toch ook trots op een auto van zijn ontwerp?
The.PhantoMzondag 30 januari 2005 @ 14:21
quote:
Op zondag 30 januari 2005 14:02 schreef Blessed het volgende:

[..]

Wat is er zo grappig aan?
je doet je sig tenminste geen eer aan
Blessedzondag 30 januari 2005 @ 14:28
quote:
Op zondag 30 januari 2005 14:21 schreef The.PhantoM het volgende:

[..]

je doet je sig tenminste geen eer aan
Omdat jij het er niet mee eens bent, zeker?
Jij behoort zeker tot die groep Nederlanders die altijd maar loopt te zeiken op hoe verrot alles wel niet is, en ondertussen ook geen zak doet om het een beetje beter te maken?

Somebody call a whèèèèèèèèèèmbulance!

(zou je trouwens nog even willen antwoorden op de vraag waaróm het zo grappig is? of heb je daar geen fatsoenlijk antwoord op?)

[ Bericht 10% gewijzigd door Blessed op 30-01-2005 14:31:53 (moest er nog even bij) ]
Nataliezondag 30 januari 2005 @ 14:55
Waarom is het toch dat sommige mensen in dit topic het nodig vonden om de mening of de beleving van een ander belachelijk te maken? Is het zo moeilijk om gewoon te accepteren dat er mensen zijn die er anders over denken dan jij? Schijnbaar wel.
mechatronicszondag 30 januari 2005 @ 15:01
quote:
Op zondag 30 januari 2005 04:29 schreef LangeJan het volgende:
Ok, dus volgens jou moet ik mijn vader dus ook maar gaan vragen niet meer trots op mij te zijn. Ik heb alles wat ik voor elkaar gekregen heb immers zelf gedaan. Dus moet ik degene en de enige zijn die trots is op mezelf en alle andere mensen moeten dat dan maar niet zijn, aangezien zij er niks voor hebben gedaan. Ik moet dan ook maar niet meer trots zijn op mijn vader voor wat hij in zijn leven tot nu toe heeft bereikt.

Ik ben trots op mijn land zoals een zoon is op zijn vader. Nederland is mijn vader en ik ben zijn zoon.

Er is ook nog zoiets als de term "Met gepaste trots". Dat zou ook in moeten houden dat er zoiets bestaat als "ongepaste trots"

Ik vind het dragen van de vlag tot nog toe vallen onder het kopje "gepaste trots", dus dat moet gewoon mogen.
Hier ben ik het mee eens, idd, gepastte trots is best. Moet zeker kunnen, en zoals Maartena op de vorige pagina zei
quote:
Op zondag 30 januari 2005 01:28 schreef maartena het volgende:
De helft van de Amerikanen heeft een stikker met de vlag of een ander patriotisch symbool op de auto. In Canada (net vorige maand nog geweest) zie je ook overal de Maple Leaf hangen en op auto's geplakt etc.... Canadezen zijn ook erg trots op hun land. Je ziet ook ontzettend veel Mexicanen rondrijden met Viva Mexico op hun auto.

Maar in Europa kan dat allemaal niet meer sinds de tweede wereldoorlog geloof ik..... Ik zie het probleem er niet van. Ik heb ook een mooie NL stikker op mijn auto
, iedereen in de VS, Canada en Mexico doet er ook aan mee, en dan kan ik zelf nog even de landen Zwitserland, Fiji, Australie en NieuwZeeland opnoemen.
Daar lopen de meeste studenten met een vlag van hun eigen land op de tas, op een kledingstuk, op de achterkant van een auto, aan de vlaggenstok, ergens in de woonkamer, of wat dan ook.
En degene die geen symbool dragen, zijn niet per definitie NIET TROTS met hun land.
Die vinden het misschien niet nodig om te uitten, maar zijn er wel trots op.
Dit viel me gewoon al op toen ik aldaar was, dus ik heb er wat rond lopen vragen.
quote:
Op zondag 30 januari 2005 14:21 schreef The.PhantoM het volgende:

[..]

je doet je sig tenminste geen eer aan
Okey, jij loved New York City, ben je daar wel eens geweest tijdens een demo van Puerto Rico ?
Daar liepen al die gasten met n vlag van dat land, al die vlaggen uidelen, flink veel muziek, goede sfeer, niks mis mee, toch?
Dus wat jij wil zeggen is, je mag trots zijn op NYC. Jij draagt het ook in je signature mee, en jahoor, ik heb ook een shirt met I NYC.
Maar ondertussen heb ik ook 4 oranje shirts, met Nederland groot op de rug, die ik keihard in Zwitserland verdient heb, en waar ik er zeer trots was dat ik een Nederlander was, en mijn land heb mogen vertegenwoordigen.
En nu ga jij mij vertellen dat ik dat oranje shirt niet meer mag dragen? Of (ik heb nog geen vlaggetje op mn rugtas zitten hoor) dat ik die er bij voorbaat niet op mag zetten?
K vindt het allemaal een beetje vreemd.
We kunnen allemaal wel een onderscheid maken tussen een persoon die
  • Normaal gekleed is, een militaire intresse heeft, en gewoon een nederlands vlaggetje op zn rugtas draagt
    en
  • Iemand met een zwart jack, met een Nederlands vlag, grote zwarte kisten met witte veters, loshangende witte of rode bretels, kale kop en merkkleding wat iemand heeft lopen associeren met een duitse NSDAP uit WW2.

    Dat kunnen we toch wel? Hoop ik?
  • Lugerzondag 30 januari 2005 @ 15:51
    quote:
    Op zaterdag 29 januari 2005 22:55 schreef Verbal het volgende:
    Ikzelf vind dat nogal overdreven en vooral onzinnig; hoe kun je trots zijn op dingen waar je zelf niet verantwoordelijk voor bent? Trots zijn op je land, betekent dus dat je trots bent op wat andere mensen voor elkaar hebben gekregen, want anders was je trots op jezelf. Je bent trots op prestaties en verworvenheden, waar je zelf weinig tot vrijwel niets uitstaande hebt, maar wel van kunt profiteren.
    Precies, belachelijk die ouders die trots zijn op hun kinderen
    Lugerzondag 30 januari 2005 @ 15:54
    quote:
    Op zaterdag 29 januari 2005 23:11 schreef Verbal het volgende:


    De commotie in het topic dat ik aanhaal is over een verbod op een vlaggetje door een Nederlandse meneer aan het adres van een andere Nederlandse manspersoon.
    En waarom doet die andere NLe meneer dat volgens zijn eigen zeggen? Omdat de Marokkanen op school daar het provocerend vinden.
    DeHeldjeszondag 30 januari 2005 @ 16:04
    quote:
    Op zondag 30 januari 2005 00:15 schreef The.PhantoM het volgende:

    [..]

    nee joh, prima dat je trots bent op je afkomst

    Maar ik kan er alleen niet inkomen dat je trots bent om nederlander te zijn [afbeelding] het woord nederlander klinkt alleen al zo degenerend, zowel als de betekenis IMO


    "Kijk mama! Een echte Amerikaanse eikel." "Nee schat. Dat is poep."
    ikkememzondag 30 januari 2005 @ 17:23
    quote:
    Op zondag 30 januari 2005 16:04 schreef DeHeldjes het volgende:

    [..]

    [afbeelding]

    "Kijk mama! Een echte Amerikaanse eikel." "Nee schat. Dat is poep."
    Ook trots op jezelf zeker.
    The.PhantoMzondag 30 januari 2005 @ 17:40
    quote:
    Op zondag 30 januari 2005 15:01 schreef mechatronics het volgende:

    En nu ga jij mij vertellen dat ik dat oranje shirt niet meer mag dragen? Of (ik heb nog geen vlaggetje op mn rugtas zitten hoor) dat ik die er bij voorbaat niet op mag zetten?
    K vindt het allemaal een beetje vreemd.
    ho eens even. Kheb nergens gezegd dat je geen oranje shirts mag dragen. Kvind het prima dat je het doet, moet je zelf weten. Desnoods loop je met een vlaggestok in je reet, met daaraan de nederlandse vlag, over straat, zal mij een worst wezen. Tuurlijk mag je trots zijn op NL, maar ik vroeg me alleen maar af waarom je trots zou zijn op NL
    Ik lig altijd strak bij het zien van die unox reclame En dan om te lezen dat mensen daar trots op zijn, dat vindt ik grappig.

    En waarom ik geen ene reet doe om dit land beter te maken. Waarom zou ik? Als ik dit een kutland vindt ga ik heus niet me best doen om het hier beter te maken. En als ik het zou willen, hoe zou ik het dan moeten doen? En ook al zou ik in de politiek zitten, kheb het niet zo op het normen en waarden stelsel zoals menig NL. EN jullie hebben trouwens voor balkende gekozen, ik niet. Kga niet zijn troep opruimen. Ik verhuis liever naar een land waar ik me goed voel, en daar wil ik graag me best doen om het ook zo te houden.
    Blessedzondag 30 januari 2005 @ 17:50
    quote:
    Op zondag 30 januari 2005 17:40 schreef The.PhantoM het volgende:

    En waarom ik geen ene reet doe om dit land beter te maken. Waarom zou ik?
    Nou, omdat je hier woont en omdat je het kut vindt. Dus, als je het beter zou maken, zou je het ook geen kutland meer vinden. Want dan is het beter. Of wórdt het beter.

    Het is gewoon zo makkelijk om te zeiken en er verder geen zak aan te doen. Dat is zo zwak.
    The.PhantoMzondag 30 januari 2005 @ 18:04
    quote:
    Op zondag 30 januari 2005 17:50 schreef Blessed het volgende:

    [..]

    Nou, omdat je hier woont en omdat je het kut vindt. Dus, als je het beter zou maken, zou je het ook geen kutland meer vinden. Want dan is het beter. Of wórdt het beter.
    Ik kan het nog wel een paar jaartjes volhouden om door dit stront land te baggeren
    quote:
    Het is gewoon zo makkelijk om te zeiken en er verder geen zak aan te doen. Dat is zo zwak.
    Oke sorry , kzal morgen meteen een brief aan onze peter balkende schrijven dat het zo niet langer meer kan en vragen of hij iets aan dit kutland wil doen Kzal h'm persoonlijk vragen om af te treden, en vragen of hij ze smoel nooit meer op tv wilt vertonen. En dan gelijk de belasting verlaagt, en het koningshuis plat bombadeerdt. Ik denk wel dat ie instemt, en anders gaan we toch lekker samen met z'n tweeen protesteren

    Mag ik trouwens vragen wat jij aan dit land toevoegt om het beter te maken?
    GoZaHhzondag 30 januari 2005 @ 18:09
    whaha zeggen dat dit land een kutland is is zowwww zielug...er zyn ongeveer 150 landen wara het leven ZONDER TWYFEL veel slechter is.
    denk eerst is aan al die andere landen die nixz zyn...dan mag je egt trots zyn op NEderland...dat ons volk dat allemaal bereikt heeft...en dat je daar deel uit van mag maken is fantastisch....en het is ook fantastisch dat er veel mensen hier heen komen...om van dit land een multiculturele en veelzydige supernatie te maken.

    weetje wat een eer het moet zyn om dele uit te maken van zo'n grote civilisatie.
    DENK NA

    en az je denkt...mmm dit land vinnik niet leuk/mooi....ga dan lekr een doel zoeken hirow...want dan is er gewoon iets mis met het leven dat je leid
    Xtreemzondag 30 januari 2005 @ 18:13
    Gozah, leer Nederlands, dan kun je ook trots zijn op de taal......
    The.PhantoMzondag 30 januari 2005 @ 18:18
    quote:
    Op zondag 30 januari 2005 18:09 schreef GoZaHh het volgende:
    whaha zeggen dat dit land een kutland is is zowwww zielug...er zyn ongeveer 150 landen wara het leven ZONDER TWYFEL veel slechter is.
    denk eerst is aan al die andere landen die nixz zyn...dan mag je egt trots zyn op NEderland...dat ons volk dat allemaal bereikt heeft...en dat je daar deel uit van mag maken is fantastisch....en het is ook fantastisch dat er veel mensen hier heen komen...om van dit land een multiculturele en veelzydige supernatie te maken.

    weetje wat een eer het moet zyn om dele uit te maken van zo'n grote civilisatie.
    DENK NA

    en az je denkt...mmm dit land vinnik niet leuk/mooi....ga dan lekr een doel zoeken hirow...want dan is er gewoon iets mis met het leven dat je leid
    YO BR33ZAH, WHATS POPPIN' ,
    Blessedzondag 30 januari 2005 @ 18:22
    quote:
    Op zondag 30 januari 2005 18:04 schreef The.PhantoM het volgende:


    Mag ik trouwens vragen wat jij aan dit land toevoegt om het beter te maken?
    Natuurlijk. Ik probeer vriendelijk te zijn tegen iedereen die ik tegenkom, ik probeer ook vriendelijk te blijven als iemand me niet behandelt zoals ik meen behandeld te moeten worden (al is dat soms moeilijk). Ik probeer mensen ook de 'andere kant' te laten zien van een verhaal. Ik help mensen met tassen dragen, maak een praatje op straat, geef die zwerver eens wat extra's, probeer mijn vooroordelen zoveel mogelijk teniet te doen. Ik doe vriendelijk in de winkel, probeer iedereen met respect te behandelen, probeer mijn ruzies op een kalme manier op te lossen, heb op mijn eigen manier geprotesteerd tegen de moord op Theo van Gogh (briefjes in brievenbussen met vredelievende leuzen erop), ik rij geen auto en ben dat ook niet van plan, ik probeer zoveel mogelijk mensen het goede van het leven te laten zien, ik help waar ik kan, laat iedereen zijn mening hebben... jezus, ik doe zoveel.

    Dit maakt me geen heilige want ik ga ook de fout in, absoluut. Maar als iedereen zo zou leven, zou de wereld er al een stuk beter uitzien. Ik probeer gewoon het goede voorbeeld te stellen.

    Jan Peter Balkenende zou niets hoeven doen als wij het met z'n allen niet zouden verkloten.
    We moeten gewoon mensen zien als individuen en niet als groepen.
    GoZaHhzondag 30 januari 2005 @ 18:23
    whaha je weet ni eens wat breezah is az je dit al breezah vind
    no shit elk willekeurig meisje uit de randstad is erger ;x

    en breezah is meer van:

    Haaiii Du$hiii...No0iwt Te BreKen N*sjo0ww :$:$
    Ho0uw o0k Ffhannn Joee :$:$

    me vriendin is een beetje zow
    ikkememzondag 30 januari 2005 @ 18:35
    quote:
    Op zondag 30 januari 2005 18:13 schreef Xtreem het volgende:
    Gozah, leer Nederlands, dan kun je ook trots zijn op de taal......
    Lees hem liever als jouw.
    En ik hou van mijn land,mag ik.
    The.PhantoMzondag 30 januari 2005 @ 18:36
    quote:
    Op zondag 30 januari 2005 18:22 schreef Blessed het volgende:

    [..]

    Jan Peter Balkenende zou niets hoeven doen als wij het met z'n allen niet zouden verkloten.
    Jah en dan op z'n luie reet geld verdienen net zoals het koningshuis, no way!

    Maar goed hoor dat jij al die dingen doet Maar wat is er slecht aan auto rijden? En gooi je ook voor elk afrikaantje dat dood gaat ook een briefje door de brievenbus? Alleen ik vraag me af of dat niet na een tijdje wordt gezien als 'spam door de brievenbus'
    het_fokschaapzondag 30 januari 2005 @ 18:46
    ik ben niet "trots" een nederlander te zijn. dat zou betekenen dat als er buitenaardsen zouden bestaan dat ik trots zou moeten zijn dat ik een aardbewoner ben

    het is gewoon groepsgedrag bestaande uit wat losse verhalen waarmee men zich verbonden voelt omdat dit als vaderlandse geschiedenis verkondigd wordt. tevens wordt vaderlandsliefde of trots versterkt tijdens sportevenementen waar men zelf ook weinig mee te maken heeft.

    kunnen we misschien een lijst opstellen met zaken welke de trots van de nederlander opwekken

    Michiel de Ruyter
    Jan Pieterszoon Coen
    Mussert
    NSB
    Volkert vd Graaf
    VOC
    Oranje (voetbal)
    Oranje (koningshuis)
    ...
    ...
    ...

    [ Bericht 1% gewijzigd door het_fokschaap op 30-01-2005 19:01:43 ]
    Blessedzondag 30 januari 2005 @ 18:46
    quote:
    Op zondag 30 januari 2005 18:36 schreef The.PhantoM het volgende:

    [..]

    Jah en dan op z'n luie reet geld verdienen net zoals het koningshuis, no way!

    Maar goed hoor dat jij al die dingen doet Maar wat is er slecht aan auto rijden? En gooi je ook voor elk afrikaantje dat dood gaat ook een briefje door de brievenbus? Alleen ik vraag me af of dat niet na een tijdje wordt gezien als 'spam door de brievenbus'
    auto rijden is slecht voor het milieu ook. het ov ook, natuurlijk, maar het is in ieder geval één auto minder. modern idealisme, kiezen tussen het ene en het andere. Ik gooide toen die briefjes door de brievenbus omdat heel Nederland in rep en roer was. Maar 'mijn werk' is niet alleen voor Nederland, het is voor ieder mens overal - ook Afrikaantjes. Mocht je nog verder willen weten hoe mijn standpunten in elkaar zitten uit interesse, zonder je sarcasme in de rondte te smijten, zou je ook wat mailtjes met me uit kunnen wisselen of zo. Het is toch veel te veel om samen te vatten op een forum.
    GoZaHhzondag 30 januari 2005 @ 18:55
    mensen sterven by bosjes in Afrika en jullie zyn aan het klagen over bosjes Afrikaantjes...wtf
    Praagzondag 30 januari 2005 @ 19:02
    hm, zal ik dan ook maar die vlag uit m'n avatar halen?
    kheb overigens ook een Tsjechisch schild op m'n tas zitten.

    Zo 1:
    Dr.Nikitamaandag 31 januari 2005 @ 10:46
    Ik ben 100% buitenlander die bijna haar hele leven in Nederland heeft gewoond. Ja, ik ben trots op Nederland, dat ik er mag wonen en dat ik een fijne toekomst op heb mogen bouwen, ben ook trots op dat vele Nederlanders dit mogelijk hebben gemaakt. Ben trots op de zorgstelsel, op de vrijheden die dit kikkerlandje kent en zo kan ik wel uren doorgaan. Er is toch zoveel aan Nederland waar je trots op kan zijn, maar je moet het wél willen zien.

    Voor degene die het niet met me eens zijn, ga eens een paar jaar in een land wonen waar vrijheden en het aspect van de zorg voor minder bedeelden niet zo goed geregeld zijn, dán praten we wel verder....
    RaisinGirlmaandag 31 januari 2005 @ 11:10
    quote:
    'Ich bin stolz ein Deutscher zu sein'. Deze uitspraak van CDU-secretaris Meyer is in Duitsland aanleiding tot hevige commotie. Groenen beschuldigen hem ervan de lijfspreuk van neo-nazi's te gebruiken. Meyer zelf wilde zo zijn liefde voor het vaderland onderstrepen, iets wat veel Duitsers niet durven, willen of kunnen.

    Nederlanders schiet soms een brok in de keel bij het horen van het Wilhelmus. Amerikanen zweren met de hand op het hart trouw aan de natie. Maar als het Duitse volkslied weerklinkt, staat minister Joschka Fischer (Buitenlandse Zaken) met zijn handen in zijn zakken en zijn lippen stijf op elkaar voor zich uit te staren. De groene politicus weet zich dan geen raad.

    Alleen de derde strofe mag worden gezongen. De overige versregels, waaronder Deutschland, Deutschland über alles. Alles in die Welt, zijn al decennia streng verboden.
    Mogen de oosterburen publiekelijk verklaren dat ze trots zijn Duitser te zijn? Dat ze de Duitse natie en het vaderland liefhebben? Een debat over deze vragen doet de hartstochten oplaaien. Historicus Arnulf Baring, auteur van het boek ‘Leve Duitsland’, ziet het debat als een bewijs dat de Duitsers geestelijk gestoord zijn als het om vaderland en natie gaat. “Zij bevinden zich nog steeds in de greep van de Tweede Wereldoorlog”.
    Niet alleen de Duitsers zijn 'geestelijk gestoord' als het om uitingen van nationalisme gaat, en 'in de greep van de Tweede Wereldoorlog'. Hetzelfde geldt voor Nederlanders en zovele mensen die nationalisme al snel verdacht en eng vinden omdat het ze doet denken aan het verleden. Het is het verschil tussen Ich bin stolz ein Deutscher zu sein en Ich bin stolz so ein Deutscher nicht geworden zu sein. Mensen zien of alleen het positieve of alleen het negatieve.

    Mensen die nationalisme afkeuren, vergeten dat nationalisme belangrijk is voor het creëren van eenheid, saamhorigheid en verbondenheid. Gevoelens van saamhorigheid zijn noodzakelijk om iets over te hebben voor een ander, om samen te werken en dingen voor elkaar te krijgen. Zonder een gevoel van verbondenheid zou een staat niet kunnen functioneren, diezelfde staat waar je belasting aan afdraagt en die voor je 'zorgt' als je ziek en/of oud bent. Het nationalisme is bewust voor dit doeleinde uitgevonden en daarom ook functioneel. Mensen die doorschieten naar het andere extreme en net doen alsof er geen enkele reden is om trots te zijn op je afkomst of je land schieten ook voorbij aan deze positieve kanten en doen voor een deel aan zelfverloochening. Immers, als individu ben je hoe dan ook en op vele manieren verbonden aan het collectief, je hele leven ben je daarop 'afgericht'.
    Karboenkeltjemaandag 31 januari 2005 @ 11:55
    quote:
    Op zondag 30 januari 2005 18:09 schreef GoZaHh het volgende:

    DENK NA
    Bij een land hoort ook een taal.
    Shark.Baitmaandag 31 januari 2005 @ 12:31
    Als vreemde eend in de bijt en remigrant vind ik dat Nederlanders oplopen met oogkleppen. Ze zijn goed in een storm opwerpen in een glas water. Het glas water dat hun wereldje is. Er zijn veel meer buitenlanders in de wereld dan Nederlanders. Live with it.

    Klagen is volkssport nummer 1. Na bierdrinken ws. De kleine minderheid schreeuwt nu het hardst, de media geilt op sensatie, schreeuwende mensen = sensatie.
    Zodra men dat doorheeft zal het over zijn met het geluister naar de jankende huillie's die zichzelf een slachtofferrol opleggen, en zichzelf daardoor in een positie van onmacht en woede maneuvreren.

    Trots zijn ze, op Nederland. Alle buitenlanders eruit, want, zo redeneren zij, Nederland kan het niet aan, scheep een ander maar met ons probleem op, hebben wij er geen last van. Nederland, dat al 3 en een halve eeuw lang heerser was over het grootste moslim land ter wereld. En nu zouden ze niet eens een handvol oproerkraaiers aankunnen.

    Ik vind het raar dat die jongen zijn vlag eraf moet halen. Maar ja, er zijn zoveel dingen raar. In elk westers land is er wel iets aan te merken. Hoe meer mogelijkheden er zijn, hoe meer men klaagt. Utopia is Nederland niet, maar ik weet dat het heel wat slechter kan.

    Echt.