abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zaterdag 15 januari 2005 @ 22:24:12 #1
13684 Deadre
Schijt aan jou
pi_24588350
Anderhalf jaar geleden werd het leven van de toen elf-jarige Jeffrey Werring totaal verwoest. Een 43-jarige pedofiel mishandelde de jongen om hem vervolgens zwaar seksueel te misbruiken. In De Telegraaf van vandaag wordt de zaak in een paginagroot artikel uitgelicht. De details zijn schokkend.

Voor het eerst sinds de gruweldaad kijkt de vader van Jeffrey, de 38-jarige Ruud Werring, terug. Het seksuele misbruik van Jeffrey heeft diepe wonden achtergelaten in het gezin. Zo vertelt Ruud: "Mijn zoon is letterlijk gehandicapt geslagen door een gestoorde pedofiel. Nooit meer wordt hij het vrolijke kind dat hij was. Nooit zal hij nog normaal en zelfstandig functioneren. Als ouder kom je niet los van de moedwillige verwoesting van je kind. Ons hele gezin is uit elkaar geslagen. We zijn voor het leven getekend."

Het drama speelde zich af op 1 september 2003. Jeffrey nam na school een sluiproute, om zo eerder thuis te zijn. Ter hoogte van een zandafgraving kwam de 43-jarige René G. te voorschijn en zette een groot vlindermes op de keel van Jeffrey. Deze had in zijn auto staan posten, op zoek naar wat vertier: een kind van zijn gading. "Omdat hij zin had in seks en wat spanning moest afreageren", zo zei de kinderbeul later aan de recherche.

"Ik vind je een knap ventje"
Ik vind jou wel een knap ventje." Het waren de eerste woorden die de pedofiel zei. Vervolgens ging G. een uur lang tekeer op Jeffrey. Na een hoop gegil werd Jeffrey met een voorwerp bewusteloos geslagen.

Ruud Werring: "In de rechtszaal verklaarde G. mijn zoon met een steentje op het hoofd te hebben geslagen. Een steentje, zei hij, terwijl hij met duim en wijsvinger iets van drie centimeter aangaf. Een forensisch specialist heeft de hoofdwonden van Jeffrey onderzocht: de inslagen waren ontstaan door een hard voorwerp, minimaal 25 centimeter groot. Hij heeft op hem ingebeukt met een kei – iets anders kan het niet geweest zijn – en hem daarna achtergelaten om te sterven."

Ruim zes uur na het delict werd Jeffrey gevonden. Zwaar gewond werd hij afgevoerd naar het ziekenhuis. Daar constateerden medici alleen al drie schedelbasisfracturen. Allerlei complicaties in de vorm van infecties, zoals een longontsteking, en heftige koortsen teisterenden het lichaam van de jongen die kunstmatig in coma werd gehouden. Na zes weken was de jongen in staat om met gebaren duidelijk te maken wat er gebeurd was. Praten kon hij toen nog niet, maar het balletje ging rollen.

De gevolgen zijn niet te overzien
Uiteindelijk kreeg de baas van G. argwaan en stapte naar de politie. G. bleek jarenlang op de plaatselijke kinderboerderij te hebben gewerkt en daar te zijn weggestuurd omdat hij zich voortdurend aan jonge jongens vergreep. G. bleek al eerder voor zedendelicten veroordeeld te zijn.

Exact een jaar na dato werd G. veroordeeld. De rechter legde hem vier jaar cel plus tbs op. Voor de vader van Jeffrey is de straf onbegrijpelijk laag. "Je ziet dit iedere keer weer gebeuren in Nederland. Pedofielen die geen strobreed in de weg wordt gelegd omdat ze zogenaamd niet op heterdaad betrapt kunnen worden."

Jeffrey woont tegenwoordig in een revalidatiecentrum. Artsen hebben bij hem vastgesteld dat hij afasie heeft. De jongen lijdt aan blijvende spraakstoornissen. Ook zijn karakter is veranderd. "Ik heb afscheid moeten nemen van de oude Jeffrey en een heel ander kind teruggekregen", zegt zijn vader. Psychisch is de jongen een wrak. "Vorige week vertelde Jeffrey ons op zijn eigen manier dat hij vóór het gebeuren in God geloofde. 'Maar nu niet meer', zei hij toen. 'Waarom zou God mij dit aandoen?'"

bron: van 't FP

Zieke afschuwelijke daad, wat nog zieker is dat hij voor deze walgelijke daad ook nog eens 4 jaar krijgt
Schijt aan iedereen
pi_24588415
Ik heb het vanmorgen inderdaad al gelezen. Het is te absurd voor woorden dat er in Nederland voor dit soort afschuwelijke daden dit soort lage straffen worden uitgedeeld
"If you see someone without a smile, give them one of yours.”
pi_24588433
Zijn eigenlijk geen woorden voor

Dat sommige mensen wezens zo enorm ziek zijn om dat een onschuldig kind aan te doen. Onvoorstelbaar


In mijn visie verdient zo'n dader dus ook totaal het leven niet meer. Maar ja we hebben geen doodstraf meer. Is die rechter trouwens ook gestoord. 4 jaar? wat een belediging voor die ouders en dat jongetje
pi_24588443
quote:
Op zaterdag 15 januari 2005 22:28 schreef MrX1982 het volgende:
Zijn eigenlijk geen woorden voor

Dat sommige mensen wezens zo enorm ziek zijn om dat een onschuldig kind aan te doen. Onvoorstelbaar


In mijn visie verdient zo'n dader dus ook totaal het leven niet meer. Maar ja we hebben geen doodstraf meer.
Helaas niet, dat zou het enige wenselijke zijn
"If you see someone without a smile, give them one of yours.”
  zaterdag 15 januari 2005 @ 22:30:14 #5
53283 Captain_Chaos
Aláááááááárm.....
pi_24588460
Soms is rechtspraak geen recht doen.

Ik zie het tenenkrommend aan en schreeuw om lange straffen.
Dit soort personen moet permanent uit de samenleving worden weggenomen.
Alleen het risico is al te groot om op te dringen aan de meest weerlozen uit die samenleving.

Dit soort berichten verzieken mijn complete dag; al was hij nog zo briljant tot dit moment.
Uitwassen als deze maken maken mij niet bepaald trots een schakel in de vervolging van zulke mensen te zijn.
Jawohl Herr Kaloin!
pi_24588486
Ik vind de daden van deze man acceptabel aangezien het om een Nederlander gaat. Daarom zal ik nu ook meteen uit dit topic vertrekken. Als het om een Marokkaan, Antilliaan of Turk ging was ik hier nog even blijven posten. Tot de volgende keer, liefs, Disorder.
pi_24588586
Voor vrede en rechtvaardigheid - Tegen alle soorten vormen van geweld.
  FOK!-Schrikkelbaas zaterdag 15 januari 2005 @ 22:41:22 #8
1972 Swetsenegger
Egocentrische Narcist
pi_24588640
Als vader zou je na zo'n uitspraak de dader toch gewoon kaport schieten....
pi_24588656
Over 4 jaar kan hij weer zijn gang gaan..
  zaterdag 15 januari 2005 @ 22:47:58 #10
81237 releaze
best of both worlds
pi_24588760
stond er ook in het artikel waarom de rechtbank heft besloten tot 4 jaar? want het is een lage straf, dat zeker, maar de motivatie erachter? ik kan het nu niet in perspectief zetten. het enge wat ik weet is gruweldaad => 4 jaar+tbs (alhoewel hij waarschijnlijk zijn hele leven aan tbs zal zitten, dus alsnog zon beetje levenslang achter de tralies van een gesloten inrichting zal zitten)
  FOK!-Schrikkelbaas zaterdag 15 januari 2005 @ 22:59:18 #11
1972 Swetsenegger
Egocentrische Narcist
pi_24588970
quote:
Op zaterdag 15 januari 2005 22:47 schreef releaze het volgende:
(alhoewel hij waarschijnlijk zijn hele leven aan tbs zal zitten, dus alsnog zon beetje levenslang achter de tralies van een gesloten inrichting zal zitten)
Godzijdank, mijn kinderen zijn veilig. Met TBS'ers gebeurt gelukkig nooit wat... tijdens weekendverlof ofzo .
  zaterdag 15 januari 2005 @ 23:04:53 #12
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_24589049
Ik ben voor de invoering van de doodstraf Sharia of whatever........

KUT NEDERLANDSE BELEID !!!!!!!!!!!!!...... Als het mijn kind was, dan had die gozert de volgende dag nog niet eens de zon onder zien gaan. FUCK IT.

Damn.. ik ben pissed als ik zoiets lees.
pi_24589060
WHAAAA Te erg dit!

Die kerel moeten ze stelselmatig fileren!!!
pi_24589082
Las het in de krant, ik zag ook een foto van het slachtoffertje voordat hij misbruikt was (gewoon leuk kindje) en erna... die blik in zijn ogen, damn.


Die pedo mogen ze van mij gewoon castreren en daarna ophangen.
Zou ook echt niet bij mijn kindje of wat dan ook moeten gebeuren, zieke mensen
X
  zaterdag 15 januari 2005 @ 23:07:10 #15
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_24589163
stel dat dat een Marokkaan was geweest dan waren er 900 reacties gekomen
Voor vrede en rechtvaardigheid - Tegen alle soorten vormen van geweld.
pi_24589176
quote:
Op zaterdag 15 januari 2005 22:42 schreef Meh7 het volgende:
Over 4 jaar kan hij weer zijn gang gaan..
Nee, hij heeft TBS gekregen. Wat ik op zich ook wel kan begrijpen als de man ook daadwerkelijk niet goed bij z'n hoofd is en die mogelijkheid is er wel als je zoiets doet, maar goed, ik weet niet wat de resultaten van zo'n onderzoek zijn, dus echt belangrijk is dat nu niet. Het gaat er in ieder geval om dat-ie niet over vier jaar weer vrij kan lopen levens te verzieken.

Helaas is theorie geen garantie, zoals in dit geval al is gebleken: een bekende pedoseksueel die op een kinderboerderij werkt, jongens betast, en waartegen niets gedaan wordt. Bizar en verschrikkelijk voor zijn slachtoffers.
  FOK!-Schrikkelbaas zaterdag 15 januari 2005 @ 23:11:58 #18
1972 Swetsenegger
Egocentrische Narcist
pi_24589205
quote:
Op zaterdag 15 januari 2005 23:09 schreef Meki het volgende:
stel dat dat een Marokkaan was geweest dan waren er 900 reacties gekomen
Flikkerstraal nou eens op teringmongool met je polarisatie.
  zaterdag 15 januari 2005 @ 23:15:15 #19
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_24589271
quote:
Op zaterdag 15 januari 2005 23:09 schreef Meki het volgende:
stel dat dat een Marokkaan was geweest dan waren er 900 reacties gekomen
En als het slachtoffer een bekende Nederlander was.... 11.000 reakties. Waarbij de dader nog niet eens een Marokkaan was..... Maar ergens heb je wel gelijk....
pi_24589312
Ik vond het wel zeer aangrijpend toen ik het artikel vanochtend las, maar iets anders valt bijna niet te verwachten na zo'n gruwelijke misdaad. Het is vooral natuurlijk zo spijtig dat een leuke jongen verandert is door zo'n monster in een hele andere jongen, op een negatieve manier. Gewoon een leven verwoest, ja.
  zaterdag 15 januari 2005 @ 23:18:44 #21
53283 Captain_Chaos
Aláááááááárm.....
pi_24589328
quote:
Op zaterdag 15 januari 2005 23:09 schreef Meki het volgende:
stel dat dat een Marokkaan was geweest dan waren er 900 reacties gekomen
Kap daar nou toch eens mee joh huilebalk !
Jawohl Herr Kaloin!
pi_24589340
En dan komt hij vrij, schiet pa hem neer, en krijgt pa 18 jaar.

Ziek
Op zondag 6 mei 2012 16:24 schreef Tamashii het volgende:
Dat kan niet. Dit stond in de Volkskrant. :'(
  zaterdag 15 januari 2005 @ 23:20:34 #23
13462 BansheeBoy
Assimilatie = Laxatie = Stront
pi_24589358
quote:
Op zaterdag 15 januari 2005 23:09 schreef Meki het volgende:
stel dat dat een Marokkaan was geweest dan waren er 900 reacties gekomen
Ja klopt. Veel mensen zouden er dan de Islam nog bijhalen

Er is inderdaad veel hypocrisie op Fok! waarde Meki

Misgun niemand zijn profijt, laat elk op hoope bouwe. Ofschoon wie mij ook benijdt, fortuin moet zijn loop behouden.
Bansheeboy: Fok!ker van de week!
[Without heart we would be mere machines]
Bergkamp, Zlatan, Van Persie, Ziyech, Quaresma
pi_24589384
quote:
Op zaterdag 15 januari 2005 23:20 schreef BansheeBoy het volgende:

[..]

Ja klopt. Veel mensen zouden er dan de Islam nog bijhalen

Er is inderdaad veel hypocrisie op Fok! waarde Meki

juist
Voor vrede en rechtvaardigheid - Tegen alle soorten vormen van geweld.
  zaterdag 15 januari 2005 @ 23:23:29 #25
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_24589420
De volgende politieke moord zou wel eens een persoonlijk motief kunnen hebben.
(als vergelding op het Nederlandse strafrecht).
En die kans schat ik zeker niet klein in.
pi_24589443
TBS afschaffen, waarom noemt niemand dat?
(bij geweld tegen kinderen altijd zeer langdurige gevangenisstraf)
pi_24589488
Ik geloof dat het tijd wordt dat de heren geleerden inzien dat er bepaalde mensen een dermate grote genetische afwijking hebben dat ze niet meer kunnen functioneren in deze wereld. Ik houd het op een fout in de genen, onherstelbaar. Zonder deze personen af in een soort van gevangenis, bescherm de maatschappij tegen dit soort creaturen.
Doodstraf, ik ben God niet, oordelen over leven en dood wil ik niet. Wel wil ik veilig kunnen leven, alsmede voor de mensen om mijn heen, kinderen en volwassenen.
En dit soort types passen niet in onze samenleving.

Ik verwijt ze veel, maar blijkbaar zit er iets fout tussen hun oren dat ze niet anders kunnen. Opsluiten voor de rest van hun leven.
  zaterdag 15 januari 2005 @ 23:31:15 #28
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_24589562
quote:
Op zaterdag 15 januari 2005 23:25 schreef Ruimer het volgende:
TBS afschaffen, waarom noemt niemand dat?
Eens.... de psyche van de mens is uniek en valt niet wetmatig vast te leggen.
  zaterdag 15 januari 2005 @ 23:32:29 #29
53283 Captain_Chaos
Aláááááááárm.....
pi_24589597
quote:
Op zaterdag 15 januari 2005 23:20 schreef BansheeBoy het volgende:

[..]

Ja klopt. Veel mensen zouden er dan de Islam nog bijhalen

Er is inderdaad veel hypocrisie op Fok! waarde Meki

Volgens mij zijn jullie steeds de eersten die menen te moeten refereren naar Islam of marokkanen. Beide termen zijn hier nog niet gebezigd tot jullie komst in dit topic. Het zou jullie sieren wanneer jullie de mishandeling met blijvend zwaar lichamelijk en geestelijk letsel voor een kind als gevolg niet zouden aanwenden voor jullie kruistocht tegen vermeende moslimhaat. Op deze manier halen jullie stelselmatig de kern uit goede topics waarin breed maatschappelijke problemen worden besproken.

Ik kan me nauwelijks voorstellen dat jullie menen op deze wijze enig begrip voor jullie kruistocht te krijgen.

't Moest me even van het hart al vrees ik dat mijn pleidooi aan dovemansoren is gericht.
Jawohl Herr Kaloin!
  zaterdag 15 januari 2005 @ 23:33:21 #30
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_24589618
quote:
Op zaterdag 15 januari 2005 23:20 schreef BansheeBoy het volgende:
Ja klopt. Veel mensen zouden er dan de Islam nog bijhalen
Toch maar de invoering van de sharia , op deze manier wordt het ook niks (Assalaamoe Alaikoem collega)
pi_24589681
TBS is overigens een typisch Nederlands (autochtoon) wangedrocht
pi_24589749
Nou, het principe van TBS vind ik allesbehalve slecht, en ik geloof -geen bron- dat dat over het algemeen ook wel in psychologische en sociologische kringen wordt geaccepteerd. Het gaat echter volledig fout wanneer en omdat er kennelijk niet voldoende opgelet wordt, en daar moet dus wat tegen gedaan worden. En, ja, dat kan wellicht betekenen dat er een strenger regime moet heersen. Ik weet het niet.
pi_24589768
Natuurlijk is het geaccepteerd bij het psycho-beroepsvolk. Het is hun brood.
pi_24589785
Hij moet dood, gelukkig houden gevangenen niet erg van dit soort mensen en na die 4.5 jaar kunnen wij het fixen.
  zaterdag 15 januari 2005 @ 23:40:21 #35
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_24589796
quote:
Op zaterdag 15 januari 2005 23:38 schreef Monidique het volgende:
Nou, het principe van TBS vind ik allesbehalve slecht, en ik geloof -geen bron- dat dat over het algemeen ook wel in psychologische en sociologische kringen wordt geaccepteerd. Het gaat echter volledig fout wanneer en omdat er kennelijk niet voldoende opgelet wordt, en daar moet dus wat tegen gedaan worden. En, ja, dat kan wellicht betekenen dat er een strenger regime moet heersen. Ik weet het niet.
Werp je blikveld eens op Singapore....
pi_24589818
quote:
Op zaterdag 15 januari 2005 23:39 schreef Ruimer het volgende:
Natuurlijk is het geaccepteerd bij het psycho-beroepsvolk. Het is hun brood.
Ik verwachtte eerlijk gezegd wel dat er zoiets geantwoord zou worden. Ach... het zal wel.
pi_24589846
quote:
Op zaterdag 15 januari 2005 23:11 schreef Swetsenegger het volgende:

[..]

Flikkerstraal nou eens op teringmongool met je polarisatie.
Kan je niet normaal in goede woorden reageren
Voor vrede en rechtvaardigheid - Tegen alle soorten vormen van geweld.
  zaterdag 15 januari 2005 @ 23:44:33 #38
53283 Captain_Chaos
Aláááááááárm.....
pi_24589911
Het voordeel van TBS is dat het geen vastgestelde tijdsduur heeft. TBS tót genezen verklaard is het dan ook eigenlijk. Die genezing is nu juist waar de schoen nogal eens wringt. Het is in mijn ogen een alleszins nuttig vervolg op een gevangenisstraf. Het idiote is natuurlijk weer dat we TBS-ers weekendverlof geven waarvan ze, hoe kán het ook gebeuren, niet terugkeren of waarin ze de gruwelijkste misdrijven plegen. TBS is 'een' manier die niet altijd zaligmakend is. Overigens is het wel typisch Nederlands om mensen die absoluut uit de samenleving moeten worden geweerd een tweede kans te geven met alle gevolgen van dien. Ons justitiele systeem is steevast ingericht op terugkeer in de maatschappij terwijl er 'klanten' komen die niet terug moeten keren. Het verkeerde middel wordt dus op de verkeerde personen losgelaten. Ik denk dat Nederland een beetje van die terugkeergarantie af moet. Dat zou een boel ellende schelen.
Jawohl Herr Kaloin!
pi_24589913
quote:
Op zaterdag 15 januari 2005 23:38 schreef Monidique het volgende:
Nou, het principe van TBS vind ik allesbehalve slecht, en ik geloof -geen bron- dat dat over het algemeen ook wel in psychologische en sociologische kringen wordt geaccepteerd. Het gaat echter volledig fout wanneer en omdat er kennelijk niet voldoende opgelet wordt, en daar moet dus wat tegen gedaan worden. En, ja, dat kan wellicht betekenen dat er een strenger regime moet heersen. Ik weet het niet.
Als we nou geld over hadden zou ik zeggen: prima, maar dat hebben we niet. Volgens mij kost het bakken met geld en aangezien het slachtoffer de rest van zijn leven intensieve zorg nodig zal hebben zou ik liever zien dat daar flink wat geld in wordt gestoken. De prioriteiten liggen in Nederland zo belachelijk scheef.
  zaterdag 15 januari 2005 @ 23:48:53 #40
93264 Spideyman
"With great power.....
pi_24590008
Ik zou niet gek opkijken als er in de komende jaren een groepering op staat die het recht in eigen hand gaan nemen.

Snipers in de omgeving van de gevangenispoort en wanneer er zo'n kinderverkrachter vrij komt gelijk een kogel door de kop van 500 meter afstand.
..... comes great responsibility"
--==Forza PSV==-- --==Forza Nilis==--
I Shot Her Above The Kneecap, She Can Still Walk - Jack Bauer
pi_24590120
quote:
Op zaterdag 15 januari 2005 23:44 schreef Captain_Chaos het volgende:
Het voordeel van TBS is dat het geen vastgestelde tijdsduur heeft.
Het nadeel is dat het tegenwoordig al moet beginnen tijdens de gevangenisstraf. En als er geen plaats is, krijgt de crimineel schadevergoeding.
Gewoon afschaffen.
Maar de belangen zijn zeer groot. (vrijwel uitsluitend autochtone belangen)
pi_24590263
Ik vind de naam TBS, ter beschikking van de staat, veelbelovend. Ik denk dat het concept beter uitgewerkt zou kunnen worden.

Laat zulk soort mensen bijvoorbeeld met hun handen een tunnel van Schiphol naar laat zeggen Groningen graven. Als ze klaar zijn mogen ze vrij.
pi_24590300
Zo'n kerel moet je aan een troep hongerige wilde zwijnen geven.
God gaf de mens vrijheid en we kunnen dus al met al aannemen dat hij niet verantwoordelijk is voor menselijke misdaden. Alleen hij die de mens heeft geschapen draagt echter de volle verantwoordelijkheid voor de stront.
  zondag 16 januari 2005 @ 00:01:14 #44
6290 Dr_Crouton
Uw advertentieruimte hier.
pi_24590310
OMG, just kill that bastard!
The Internets, I needs it..
  zondag 16 januari 2005 @ 00:07:42 #45
38549 dewd
100% pure
pi_24590467
4 jaar?? Wat voor een zielige straf is dit. Die jongen heeft levenslang, als ik dit soort dingen lees krijg ik een sterk gevoel om de doodstraf maar weer eens in te voeren. TBS betekend geen ene moer, als een of andere kneus met een diploma vindt dat de dader er "klaar" voor is dan wordt zo een gast gewoon weer vrij gelaten. Dat verdient ie echt niet, hoe ziek hij zogenaamd ook mag zijn...


OT Ohw Meki en bansheeboy, mooi weer in die slachtofferrol gekropen, krijgen jullie les hierin in je moskee ofzo.
  zondag 16 januari 2005 @ 00:19:37 #46
262 Re
Kiss & Swallow
pi_24590730
quote:
Op zondag 16 januari 2005 00:07 schreef dewd het volgende:
4 jaar?? Wat voor een zielige straf is dit. Die jongen heeft levenslang, als ik dit soort dingen lees krijg ik een sterk gevoel om de doodstraf maar weer eens in te voeren. TBS betekend geen ene moer, als een of andere kneus met een diploma vindt dat de dader er "klaar" voor is dan wordt zo een gast gewoon weer vrij gelaten. Dat verdient ie echt niet, hoe ziek hij zogenaamd ook mag zijn...


OT Ohw Meki en bansheeboy, mooi weer in die slachtofferrol gekropen, krijgen jullie les hierin in je moskee ofzo.
doodstraf is te mild, aan de andere kant stel dat het een ziekte is die te genenzen zou zijn in de toekomst...
04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15
pi_24590830
Walgelijk misdrijf.

TBS is de enige juiste straf.
pi_24590882
quote:
Op zondag 16 januari 2005 00:24 schreef SCH het volgende:
Walgelijk misdrijf.

TBC is de enige juiste straf.
God gaf de mens vrijheid en we kunnen dus al met al aannemen dat hij niet verantwoordelijk is voor menselijke misdaden. Alleen hij die de mens heeft geschapen draagt echter de volle verantwoordelijkheid voor de stront.
pi_24590903
TBC hoeft niet zo erg te zijn hoor.
pi_24590920
quote:
Op zondag 16 januari 2005 00:26 schreef SCH het volgende:
TBC hoeft niet zo erg te zijn hoor.
zonder behandeling uiteraard
God gaf de mens vrijheid en we kunnen dus al met al aannemen dat hij niet verantwoordelijk is voor menselijke misdaden. Alleen hij die de mens heeft geschapen draagt echter de volle verantwoordelijkheid voor de stront.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')