quote:
Onder de leuzen 'Spreiding van inkomen, kennis en macht' en 'ecologie boven economie' presenteerde SP-leider Marijnissen maandag het ontwerpverkiezingsprogram van zijn partij. De Socialistische Partij wil zo'n 33 miljard gulden extra uitgeven.
Het extra geld moet vooral aan zorg, onderwijs en de verhoging van lage inkomens worden besteed. Zo'n 7 miljard gulden komt uit de economische groei en zo'n 16 miljard uit bezuinigingen, vooral bij Defensie. ,,Grootverdieners en bedrijven'' gaan meer belasting betalen en mensen met een laag inkomen minder. Per saldo krijgt de staat zo 8 miljard gulden meer aan inkomsten.De SP tilt minder zwaar aan het terugdringen van de staatsschuld dan andere partijen: ,,Wij sluiten verlaging van het begrotingsoverschot niet uit.'' Marijnissen sprak over een ,,realistisch plan'', dat hij wil laten narekenen door het Centraal Planbureau (CPB).
Buitenlandse inspiratie
De SP wil dat de marine wordt opgeheven en de sterkte van land- en luchtmacht gehalveerd. Net als de EU-lidstaten Ierland, Oostenrijk en Zweden wil de SP Nederland niet in de NAVO. De uitgaven aan Defensie kunnen zo al met al met 6 miljard gulden omlaag.
Voor de WAO kijkt de SP naar Duitsland. Werkgevers worden op straffe van sancties verplicht 5 procent van hun personeelsbestand uit WAO-ers te laten bestaan, bij grote ondernemingen 7 procent. Samen met andere maatregelen zou zo de instroom in de WAO met 50.000 mensen per jaar worden verminderd. Dat levert ruimte voor 3,5 miljard gulden aan extra uitgaven.
In de gezondheidszorg wil de SP toe naar een ,,nationale zorgverzekering'' voor alle burgers met ,,premies geheel naar draagkracht''. De drie pijlers van het huidige stelsel - AWBZ, ziekenfonds en particuliere verzekeringen - gaan hierin op. Dat levert minder bureaucratie op en de SP denkt zo 1 miljard gulden aan beheerskosten te besparen.
72 procent inkomstenbelasting
De Socialistische Partij wil net als voor 1990 een tarief van 72 procent in de inkomstenbelasting en dat moet dan drukken op inkomens vanaf een half miljoen gulden. Ook de vermogensbelasting moet terugkomen, met daarnaast een vermogenswinstbelasting. De aftrek van hypotheekrente wordt begrensd tot een hypotheeksom van 4,2 ton en is voor iedereen gelijk, dus niet afhankelijk van het inkomen.
De SP wil ruim 1 miljard gulden extra uittrekken voor een ,,Noodplan Spoor'' en bovendien de privatiseringen in het openbaar vervoer terugdraaien. De leden van de SP spreken zich op 19 januari in Den Bosch uit over het programma 'Eerste weg links'.
NOG meer straffen als je eens een keer je handen wil laten wapperen in NL.
Niet in de NAVO (nadat het ons 50 jaar uit oorlog heeft gehouden) en het leger half opheffen. EN DAN NOG eens de MARINE
Slim, als waterland!
kansloos figuur, die Marrijnisen
quote:Ik ben altijd 'links' geweest (misschien ben ik het nog wel). Ik heb ook ooit overwogen om SP te stemmen, maar dit gaat echt te ver. Er zijn nou eenmaal verschillen in inkomen en dat is maar goed ook. Die 72% belasting begint inderdaad (zoals ik al vaak hoor) op diefstal te lijken.
Op dinsdag 25 september 2001 14:14 schreef KingShakur het volgende:
Heftige discussie al op de FP in http://www.fokzine.net/news.fok?id=11443
[..]
Het is goed dat er partijen als de SP bestaan om het evenwicht in de democratie te bewaren, maar je moet er toch niet aan denken dat de SP in de regering komt.
quote:72% belasting lijkt mij ook belachelijk, hoewel ik de buitensporige loonsverhoging van sommige bestuurders die tegelijkertijd oproepen tot loonmatiging net zo belachelijk vind.
Op dinsdag 25 september 2001 14:25 schreef Eresie het volgende:[..]
Ik ben altijd 'links' geweest (misschien ben ik het nog wel). Ik heb ook ooit overwogen om SP te stemmen, maar dit gaat echt te ver. Er zijn nou eenmaal verschillen in inkomen en dat is maar goed ook. Die 72% belasting begint inderdaad (zoals ik al vaak hoor) op diefstal te lijken.
Het is goed dat er partijen als de SP bestaan om het evenwicht in de democratie te bewaren, maar je moet er toch niet aan denken dat de SP in de regering komt.
quote:Stelletje zeurende blagen hier. Waarschijnlijk niemand van jullie verdient genoeg om voor die 72% belasting in aanmerking te komen. En om het dan diefstal te noemen... 99% van de mensen die genoeg verdienen om voor dit percentage in aanmerking te komen zijn ook diegenen die 5000 werknemers ontslaan omdat er niet genoeg verdiend wordt en tegelijkertijd de eigen bonus met 40% verhogen omdat ze dat 'verdiend' hebben.
Op dinsdag 25 september 2001 15:13 schreef mad26 het volgende:
Neee!!! Geen 72%! Ik heb net een goedbetalende baan!
quote:Eerst lezen voor je reageert... of krijgen jullie echt zo belachelijk veel? Wat moet iemand ooit voor werk doen om zoveel te verdienen (das wat anders dan te krijgen dus)?
De Socialistische Partij wil net als voor 1990 een tarief van 72 procent in de inkomstenbelasting en dat moet dan drukken op inkomens vanaf een half miljoen gulden
[..]
--------
Stelletje zeurende blagen hier.
-------
Ach ja... Welkom bij de groep
--------
Waarschijnlijk niemand van jullie verdient genoeg om voor die 72% belasting in aanmerking te komen.
------------
Nee, die wonen allemaal in Belgie
-----------
En om het dan diefstal te noemen... 99% van de mensen die genoeg verdienen om voor dit percentage in aanmerking te komen zijn ook diegenen die 5000 werknemers ontslaan omdat er niet genoeg verdiend wordt en tegelijkertijd de eigen bonus met 40% verhogen omdat ze dat 'verdiend' hebben.
---------
Dat is inderdaad ziek. Maar een belastingverhoging zal eerder leiden tot nog hogere topsalarissen (om de belastingverhoging te compenseren). Dat vergroot eerder het probleem dan dan dat het werkelijk een oplossing biedt.
De enigen die van deze maatregel rijk worden zijn de belastingadviseurs. Niemand anders. En weet je wat meer voor de hand ligt: verhoging van het 50% tarief. Daar vallen heel wat meer mensen in.
quote:
Op dinsdag 25 september 2001 14:14 schreef KingShakur het volgende:
Heftige discussie al op de FP in http://www.fokzine.net/news.fok?id=11443
[..]De aftrek van hypotheekrente wordt begrensd tot een hypotheeksom van 4,2 ton en is voor iedereen gelijk, dus niet afhankelijk van het inkomen.
quote:Waarschijnlijk moven die dan allemaal acuut naar het buitenland...
Op dinsdag 25 september 2001 15:47 schreef CeeJee het volgende:
En de topmanagers hebben dan weer een reden om de hogere belastingen te noemen als reden voor een enorme loonsverhoging.
quote:Deze kende ik nog niet
Op dinsdag 25 september 2001 16:11 schreef dalai-incognito het volgende:
o ja dit wou ik ook nog ff kwijt[afbeelding][afbeelding][afbeelding]
Als je meer dan een half miljoen verdient dan verdien je gewoon te veel. NIEMAND heeft zoveel geld nodig, NIEMAND verdient zoveel geld, ik vind het dus niet meer dan billijk dat je dan het grootste gedeelte van wat je meer verdient afstaat. Je maakt mij niet wijs dat je dat geld nodig hebt, bovendien zal je er echt niet veel gelukkiger van worden als je 3 rolls royces ipv 2 in de garage hebt staan. (en zo ja, dan ben je weliswaar materieel rijk maar geestelijk straatarm...)
Zoals het nu is, betekent meer geld meer macht. En meer macht betekent meer geld. Dat zorgt er dus voor dat rijken steeds rijker zullen worden en meer macht krijgen, en de echte armen daarentegen zullen steeds armer worden en minder te zeggen hebben. Dat is een hele slechte zaak, het zorgt voor een steeds grotere tweedeling. Alleen egoistische mensen die toevallig aan de goede kant van de grens zitten zullen het hier mee kunnen vinden. "Ikke ikke ikke en de rest kan stikke" mentaliteit is dat. Die mensen moeten eens wat verder kijken dan hun beperkte wereldvisie waarin zij zelf het enige middelpunt willen zijn.
quote:Een beperkte wereldvisie hebben we allemaal, maar dat is een andere discussie.
Op dinsdag 25 september 2001 16:19 schreef Schorpioen het volgende:
Die mensen moeten eens wat verder kijken dan hun beperkte wereldvisie waarin zij zelf het enige middelpunt willen zijn.
Zoals al opgemekt zit op dit forum waarschijnlijk niemand die meer dan een half miljoen per jaar verdient, dus egoisme is het toch vaak niet een reden om tegen het plan van de SP te zijn.
quote:Nee maar veel willen wel zoveel verdienen, maar worden al kwaad als er iemand oppert om grenzen aan rijkdom te stellen. Dat is hetzelfde. Met het geld dat 1 rijke verbrast aan luxeartikelen en dure feesten en grote huizen aan de riviera, kunnen een heleboel straatarme mensen hun dagelijkse boterham kopen om niet dood te gaan aan de honger. Mensen die tegen zwaardere belasting van rijken zijn gaan voorbij aan het feit dat je met een salaris van een half miljoen per jaar al veel meer geld verdient dan je daadwerkelijk nodig hebt. Als je dan niet bereid bent 72% daarvan af te staan om tot een betere verdeling te komen, dan ben je gewoon egoistisch bezig.
Op dinsdag 25 september 2001 16:23 schreef Eresie het volgende:Zoals al opgemekt zit op dit forum waarschijnlijk niemand die meer dan een half miljoen per jaar verdient, dus egoisme is het toch vaak niet een reden om tegen het plan van de SP te zijn.
quote:[..]
Op dinsdag 25 september 2001 16:47 schreef Schorpioen onder meer:
Nee maar veel willen wel zoveel verdienen, maar worden al kwaad als er iemand oppert om grenzen aan rijkdom te stellen. Dat is hetzelfde. Met het geld dat 1 rijke verbrast aan luxeartikelen en dure feesten en grote huizen aan de riviera, kunnen een heleboel straatarme mensen hun dagelijkse boterham kopen om niet dood te gaan aan de honger.
--------------
We hebben het natuurlijk over de Nederlandse situatie. Er komt in Nederland niemand om van de honger. De SP is niet van plan om het geld naar echt arme mensen te sturen.
Ga ook eens bij jezelf na hoeveel luxeartikelen jij hebt die je eventueel zou kunnen missen. Waarschijnlijk heb jij ook tv, een PC en verbras je zelf ook genoeg geld aan dingen die onzinnig zijn (cafe, film e.d.). Zolang jij van deze materiele dingen geniet, moet je niet verwachten dat anderen dat ze hun luxe opgeven. In de ogen van mensen zonder voedsel ben jij net zo egoistisch als ik in jouw ogen ben.
--------
Mensen die tegen zwaardere belasting van rijken zijn gaan voorbij aan het feit dat je met een salaris van een half miljoen per jaar al veel meer geld verdient dan je daadwerkelijk nodig hebt.
-------
ik ben ervan overtuigd dat de gemiddelde Nederlander meer verdiend dan ie nodig heeft. Niet alleen de mensen die meer dan een half miljoen per jaar verdienen.
---------------------
Als je dan niet bereid bent 72% daarvan af te staan om tot een betere verdeling te komen, dan ben je gewoon egoistisch bezig.
-----
Als dat geld direct naar echte arme(!) mensen gaat heb ik daar geen enkel probleem mee. Lees eens goed in het artikel waar de SP het geld voor wil gebruiken. Niet voor het vullen van lege magen.
------
Maakt niet uit, iedereen is op zijn tijd wel egoistisch, maar geef dat dan gewoon toe.
----
Toegegeven
----
Kom er dan voor uit dat je alleen om je eigen welvaart geeft en de welvaart van de rest van de wereld je gestolen kan worden.
---
Als dat zo zou zijn zou ik geen belasting betalen, geen geld aan goede doelen geven en geen lid zijn van een politieke partij (wat dus allemaal wel het geval is)
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |