Alleen heeft dat tegengas niet echt veel zin! Als je echt iets voor elkaar wil krijgen(en dat wil Wilder) moet je toch echt in de regering zitten.quote:Op donderdag 23 december 2004 13:14 schreef Posdnous het volgende:
Zowel Wilders als de SP zijn ook geen partijen die in de regering moeten komen te zitten, maar perfect zijn voor de oppositie.
Te extreem (en beperkt) om effectief kabinetsbeleid over de hele linie uit te stippelen, maar goed om sterk tegengas te geven.
Hoe kan dat nou? Wilders heeft maar twee punten: islamisering en Turkije/EU en zelfs daarin heeft hij plannen die niet binnen de wet vallen. Dus een algemeen kabinetsbeleid is al helemaal uitgesloten.quote:Op donderdag 23 december 2004 13:18 schreef Brad_Prit het volgende:
[..]
Alleen heeft dat tegengas niet echt veel zin! Als je echt iets voor elkaar wil krijgen(en dat wil Wilder) moet je toch echt in de regering zitten.
eensch... op het moment dat het erop gaat lijken dat Wilders in de regering kot wordt ie vermoordquote:Op donderdag 23 december 2004 13:11 schreef Morkje het volgende:
Stelling: Wilders zal nooit aan een regering deelnemen.
Het bevalt hem prima zo. Lekker in de oppositie en zelfs buiten de 2de kamer een beetje tegen alles aanschoppen. Zelf heeft hij geen haalbaar alternatief. Bij regeringsdeelname is het onvermijdelijk dat hij zijn kiezers teleur gaat stellen. (en dan krijgen we dus weer hetzelfde verhaal als met de LPF)
(in navolging van: De SP gaat nooit in een regering zitten)
Waar baseer je dat opquote:Op donderdag 23 december 2004 13:27 schreef Brad_Prit het volgende:
Hij komt nu met die 2 punten naar buiten ja.Maar hij zal toch wel meer ideeen hebben?
mocht tie willenquote:Op donderdag 23 december 2004 13:28 schreef Freeflyer het volgende:
[..]
eensch... op het moment dat het erop gaat lijken dat Wilders in de regering kot wordt ie vermoord
Hij kan toch mensen aantrekken met kennis op andere gebieden.quote:Op donderdag 23 december 2004 13:30 schreef Posdnous het volgende:
[..]
Waar baseer je dat opdie punten zijn zijn expertise, van de rest heeft hij nauwelijks verstand. Dus dat wordt op het laatste moment wat kennis 'inhuren' voor op de lijst, maar dat zet natuurlijk geen zoden aan de dijk. Da weet hij zelf ook wel hoor.
ik denk dat hij eerst maar eens moet bewijzen dat hij wat op kan bouwen.quote:Op donderdag 23 december 2004 13:54 schreef Brad_Prit het volgende:
[..]
Hij kan toch mensen aantrekken met kennis op andere gebieden.
Iedereen in de politiek heeft toch zijn eigen ding? Jij vind dus dat je geen goede partij kan oprichten als de oprichter niet overal in gespecialiseerd is![]()
quote:Op donderdag 23 december 2004 14:06 schreef du_ke het volgende:
[..]
ik denk dat hij eerst maar eens moet bewijzen dat hij wat op kan bouwen.
Overigens ben ik van mening dat een hypepartij (dus net opgerichte partij zonder fatsoenlijke organisatie en een breed program) niet zoveel in de regering te zoeken heeft. En ik weet wel ongeveer zeker dat van de partijen die in dit land noodzakelijker wijs regeren (PvdA, VVD CDA) er geen een met wilders in zee wil.
Voorlopig komt 'de Groep Wilders' niet verder als anti-moslim geblaat met extremere standpunten als extreem-rechtse veroordeelde racisten, oh sorry, hij wil ook harder kunnen rijden op de snelweg, da's ook een belangrijk politiek punt van hem. Dat omvat het hele Wilders programma nu.quote:Op donderdag 23 december 2004 13:54 schreef Brad_Prit het volgende:
[..]
Hij kan toch mensen aantrekken met kennis op andere gebieden.
Iedereen in de politiek heeft toch zijn eigen ding? Jij vind dus dat je geen goede partij kan oprichten als de oprichter niet overal in gespecialiseerd is![]()
Weet wel zeker van nietquote:Op donderdag 23 december 2004 14:11 schreef Brad_Prit het volgende:
[..]
Zeker weten dat AL deze partijen met hem willen regeren als hij hoog in de peiling staat.!
Kul-argument.quote:Op donderdag 23 december 2004 13:14 schreef Posdnous het volgende:
Zowel Wilders als de SP zijn ook geen partijen die in de regering moeten komen te zitten, maar perfect zijn voor de oppositie.
Te extreem (en beperkt) om effectief kabinetsbeleid over de hele linie uit te stippelen, maar goed om sterk tegengas te geven.
Waar baseer je dat opquote:Op donderdag 23 december 2004 13:30 schreef Posdnous het volgende:
[..]
Da weet hij zelf ook wel hoor.
Misschien kun je de term bewust denken even verhelderen?quote:Op donderdag 23 december 2004 14:57 schreef thabit het volgende:
[..]
Waar baseer je dat opIn zijn populistische geblaat heb ik nog geen enkele vorm van bewust denken waargenomen.
Als de partij van Wilders in 2007 de grootste wordt, wie denk je dan dat Wilders eerste keus is bij het zoeken van een coaltiepartner?quote:Op donderdag 23 december 2004 14:06 schreef du_ke het volgende:
En ik weet wel ongeveer zeker dat van de partijen die in dit land noodzakelijker wijs regeren (PvdA, VVD CDA) er geen een met wilders in zee wil.
Omdat het vauit de oppositie erg gemakkelijk is om maar van alles te brullen, maar als je eenmaal in de regerin zit er vanzelf achterkomt dat het toch wel even wat anders zit. Als ze dan toch proberen hun harde lijn aan te houden heb je binnen no time een regeringscrisis.quote:Op donderdag 23 december 2004 14:46 schreef DaveM het volgende:
[..]
Kul-argument.
Waarom zouden Wilders en de SP geen effectief kabinetsbeleid kunnen uitstippelen?
Ik denk dat je gelijk hebt, maar wil wel een nuancering aanbrengen. Wilders heeft vooralsnog zo goed als een one-issue partij (nog niet genoemd in dit topic: hij wil ook de maximum-snelheid afschaffen) zonder werkbare oplossingen. Dat wil echter niet zeggen dat Wilders nooit aan een regering deel zou nemen. Het is denkbaar dat hij, of nog aan te trekken mensen binnen zijn partij, tot nieuwe inzichten komt en een samenhangend partijprogramma opstelt dat hem voor andere partijen tot een acceptabele partner maakt. Bij de komende verkiezingen zie ik dat echter nog niet gebeuren.quote:Op donderdag 23 december 2004 13:11 schreef Morkje het volgende:
Stelling: Wilders zal nooit aan een regering deelnemen.
Het bevalt hem prima zo. Lekker in de oppositie en zelfs buiten de 2de kamer een beetje tegen alles aanschoppen. Zelf heeft hij geen haalbaar alternatief. Bij regeringsdeelname is het onvermijdelijk dat hij zijn kiezers teleur gaat stellen. (en dan krijgen we dus weer hetzelfde verhaal als met de LPF)
(in navolging van: De SP gaat nooit in een regering zitten)
onbewust dacht ik ...quote:Op donderdag 23 december 2004 14:57 schreef thabit het volgende:
[..]
Waar baseer je dat opIn zijn populistische geblaat heb ik nog geen enkele vorm van bewust denken waargenomen.
Nooit is misschien een groot woord. Maar als hij zichzelf zo nuanceert (en zn plannen wat haalbaarder en doordachter maakt) dat andere partijen wel met hem zouden willen regeren, dan houdt hij 1 of 2 zetels over. Want dan is hij gewoon rechtser dan de VVD, en al zijn kiezers zitten daar niet op te wachten.quote:Op vrijdag 24 december 2004 11:50 schreef Parabola het volgende:
[..]
Ik denk dat je gelijk hebt, maar wil wel een nuancering aanbrengen. Wilders heeft vooralsnog zo goed als een one-issue partij (nog niet genoemd in dit topic: hij wil ook de maximum-snelheid afschaffen) zonder werkbare oplossingen. Dat wil echter niet zeggen dat Wilders nooit aan een regering deel zou nemen. Het is denkbaar dat hij, of nog aan te trekken mensen binnen zijn partij, tot nieuwe inzichten komt en een samenhangend partijprogramma opstelt dat hem voor andere partijen tot een acceptabele partner maakt. Bij de komende verkiezingen zie ik dat echter nog niet gebeuren.
Een andere reden waarom Wilders in 2007 zeker niet gaat regeren is dat de andere partijen geleerd hebben van het echec van Balkenende I. Los van welk standpunt dan ook, heeft de korte geschiedenis van dat kabinet laten zien dat niemand erbij gebaat is een partij in de regering op te nemen enkel en alleen vanwege het electorale succes van die partij. Mocht Wilders daadwerkelijk in de Kamer komen met een zeteltje of veel, dan mag je rekenen op een hoop gedoe, omdat snelle groeiers nu eenmaal gelukszoekers aantrekken. Op zichzelf is dit gedoe nog wel een acceptabel bijverschijnsel van de democratie,. maar geen zinnig denkend mens zal opnieuw de fout maken dit gedoe binnen zijn kabinet te noden, en al helemaal niet zo kort na het voorgaande fiasco
Als je vooraf goede afspraken maakt is er toch niks aan de hand? Je zegt het zelf al:quote:Op vrijdag 24 december 2004 11:35 schreef Stroomschok het volgende:
Omdat het vauit de oppositie erg gemakkelijk is om maar van alles te brullen, maar als je eenmaal in de regerin zit er vanzelf achterkomt dat het toch wel even wat anders zit. Als ze dan toch proberen hun harde lijn aan te houden heb je binnen no time een regeringscrisis.
Helemaal mee eens, maar ik zie niet in waarom kleine partijen aan weerszijden van het midden daar minder toe bereid zouden zijn.quote:Beleidsvoering is compromises maken.
Het ligt er maar net aan. Als Wilders er in zou slagen om een normale partij op te richten die een meerderheid krijgt in 2007 dan zal hij op dit punt zeker niet toegeven aan coalitiegenoten. Als er in andere landen ook zulke ontwikkelingen plaatsvinden en die landen vormen samen een machtsblok binnen de EU dan kunnen het nog spannende tijden worden in Ankara.quote:En je kan hier en daar wel een beetje met geld schuiven, en wat regeltjes instellen, maar een hoop staat toch gewoon vast dus de invloed blijft beperkt.
Zo kan Wilders wel tegen Turkije/EU zijn maar als hij in de regering zou zitten zou hij al snel inzien dat hij geen ene reet heeft in te brengen.
Vind je deze aanpassing goed? De gemiddelde Europese burger heeft imo alleen baat bij een goede handelsovereenkomst (= economische win-win situatie). De voordelen van een lidmaatschap gelden vooral voor multinationals, terwijl de vele nadelen op het bordje van de gemiddelde EU-burger belanden, zodat uiteindelijk alleen de Turken en de Europese multinationals de echte winnaars zijn.quote:Uiteindelijk is er maar 1 allesbepalende factor: geld en invloed (invloed=geld). Europa kan Europese multinationals kunnen beide vergroten door Turkije toe te voegen en dus zal het gebeuren maakt verder bar weinig uit wat de publieke opinie is.
Eens.quote:Zo kan iedereen kan wel zijn tegen verkeersboetes, iedereen wil ze wel afgeschaft zien, maar iedereen vergeet ook even voor het gemak dat dit een grote inkomstenbron voor de overheid is en als ze afgeschaft zouden worden stijgen er onherroepelijk andere iinkomstenbronnen.
Inderdaad belachelijk.quote:Zo bijvoorbeeld ook die belachelijk no-claim voor het ziekenfonds. Ja je kan je no claim terug krijgen, maar in de tussentijd is ne premie ook verhoogt.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |