Kijk, da's nog eens een pakkende titel voor een tentoonstelling in een museum.
Nee, het gaat niet over oude rommel. Ook niet (direct) over scheldwoorden. Het is een tentoonstelling over infectieziekten, hun veroorzakers en (mogelijke) behandelingen er tegen. De volledige naam is dan ook: 'Teringzooi: Infectieziekten bekeken."
maar da's minder pakkend als topictitel.
Ook wordt, m.b.v. wassen modellen, de uitwerking van diverse ziekten als Syfilis, AIDS, Lepra en de Pest op het lichaam zichtbaar gemaakt.
Het affice:
![]()
Zeker de modellen met de gevolgen van geslachtsziektes zijn op zichzelf al een uitstekende reclame voor het gebruik van condooms:
De gevolgen van Syfilis:
(de plaatjes werken als een spammail voor viagra: click to enlarge
![]()
)
![]()
![]()
Maar er is ook plaats voor luchtiger materiaal, zoals spotprenten en (oude) 'bewustzijnscampagnes', zoals dat nu zou heten:
![]()
Het RIVM maakt er in het Infectieziekten Bulletin overigens ook melding van. (
Hier dus)
De tentoonstelling loopt nog tot april 2005. in Museum Boerhaave in Leiden Lijkt me eenmooie tentoonstelling, voor als je eens in wat anders geinteresseerd bent dan een zaal met schilderijtjes
![]()
.