abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  donderdag 20 januari 2005 @ 20:10:46 #61
67174 Dos37
Come on Twente
pi_24655605
Mooie collum ik heb er ook weer zin aan
Premier League toto winnaar 2007-2008 en [b]2008-2009[/b]
Held Blaise NKUFO [b]All time topscoorder in Enschede[/b]
[b]WE WON IT ELEVEN TIMES![/b]
pi_24657897
Leuke vooruitblik hoor! Wat me wel weer opvalt is het grote aantal opsommingen die soms ook erg lang zijn. Dit kan wel wat minder.

Een voorbeeld van een te lange opsomming: (hier kwam ik moeilijk doorheen)
quote:
Kunnen de spelers het nog opbrengen om zich helemaal uit de naad te werken voor iemand die vertrekt of krijgen met name de jongens die buiten de boot vallen een meer lakse houding, die in een ploeg waar het om het collectief draait dodelijk kan zijn?
En ik zag nog een spelfoutje: locale moet lokale zijn.
That's all folks!
pi_24662214
Mja een vooruitblik op de tweede helft van de competitie kan je creatief weinig mee beginnen natuurlijk. Het blijft koffiedik kijken. Het is wat Vaduz al zegt meer een opsomming van clubs dan dat er echt een aantrekkelijke column van gemaakt is. Het mist een juicy eigen mening.
pi_24663119
Het is wel interessant maar niet zozeer een column, als eindredacteur van de krant had ik er het kopje 'analyse' boven gezet en als zodanig in de krant gezet en gevraagd of je ook nog even een column wil schrijven
pi_24671585
Soms moet er even zoiets tussendoor he...

Overigens zou ik jouw voorbeeld geen opsomming willen noemen Vaduz.

Een opsomming is een rij namen o.i.d.
ASWH, de trots van de regio
www.thuisuiteten.nl
pi_24694941
Altijd makkelijk om als eerst op je spelers af te geven..
pi_24694981
" En hoe zit het met die jongens die Co niet meer zouden vertrouwen, zoals José Fortes Rodriguez zei bij zijn vertrek?"

Had Fortes nou maar bij ons gebleven.. Co gaat toch weg
pi_24695051
Maar goed, wie gaat er dit seizoen degraderen?
pi_24695182
quote:
Op vrijdag 21 januari 2005 17:07 schreef methodmich het volgende:
Soms moet er even zoiets tussendoor he...

Overigens zou ik jouw voorbeeld geen opsomming willen noemen Vaduz.

Een opsomming is een rij namen o.i.d.
Daar heb je gelijk in, ik bedoel meer dat je zinnen soms te lang rekt. Hierdoor leest het niet altijd even lekker weg en moet ik sommige zinnen vaak nog een keer doorlezen. Ik zou vaker voor korte en bondige zinnen kiezen. Iets meer afwisseling dus.
That's all folks!
pi_24707581
Jij houdt ook niet van Couperus dan zeker?
ASWH, de trots van de regio
www.thuisuiteten.nl
  maandag 24 januari 2005 @ 03:01:44 #71
44591 Stanley_Climbfall
out of your league
pi_24717576
MM is van de 'old school'. Maak anders twee columns: eentje voor de zapgeneratie en een 'classic'.

Half off topic: MM, schrijf je ook wel eens een maatschappijkritische column? (die dus niets met voetbal te maken heeft zeg ik er maar even bij. Spreekkoren kennen we nu wel.)

Het 'machtsmisbruik' door de leerling in het huidige klassikale schoolsysteem. De alledaagse 'kleine' terreur die door politici wordt genegeerd, waar we maar aan moeten wennen. Het feit dat Balkenende staat voor zijn zaak en inhoudelijk sterk en betrouwbaar is, maar dat de hele wereld drukker is met z'n kapsel.

Dat soort zaken dus. Leg jouw vinger op mijn zere plek.
pi_24725972
Nee, dat doe ik eigenlijk niet. Daar hebben we op FOK anderen voor.
ASWH, de trots van de regio
www.thuisuiteten.nl
  maandag 24 januari 2005 @ 17:51:36 #73
67174 Dos37
Come on Twente
pi_24726658
quote:
Op maandag 24 januari 2005 17:11 schreef methodmich het volgende:
Nee, dat doe ik eigenlijk niet. Daar hebben we op FOK anderen voor.
Precies gewoon bij voetbal houden SunChaser ofzo gaat toch ook geen collum schrijven over voetbal
Premier League toto winnaar 2007-2008 en [b]2008-2009[/b]
Held Blaise NKUFO [b]All time topscoorder in Enschede[/b]
[b]WE WON IT ELEVEN TIMES![/b]
  maandag 24 januari 2005 @ 19:34:05 #74
44591 Stanley_Climbfall
out of your league
pi_24728292
Is dat die Bob Saget figuur? Nee, maar mijn punt is juist dat ik denk dat dat wel een frisse wind zou kunnen zijn. Ik respecteer het uiteraard als je daar zelf anders over denkt.
pi_24728440
Ja, okee, maar ik heb daar minder over te vertellen dan over de edele voetbalsport.
ASWH, de trots van de regio
www.thuisuiteten.nl
pi_24731567
quote:
Op zondag 23 januari 2005 15:41 schreef methodmich het volgende:
Jij houdt ook niet van Couperus dan zeker?
Af en toe is een Couperusje niet erg, maar ik ben meer van het moderne gebeuren.
That's all folks!
pi_24745583
Voor zaterdag al:
quote:
IETS MEER ENTHOUSIASME VOOR UGUR

Sinds vorige week weten we wat hij gaat doen. De man die voetbalminnend Nederland en Turkije toch zeker enige tijd bezig hield, maakte toen bekend voor welk van deze twee landen hij interlandvoetbal zal gaan spelen. De keuze van Ugur Yildirim, rechtsbuiten van SC Heerenveen, viel op ons land. Een besluit dat je eigenlijk alleen maar zou kunnen toejuichen, maar dat wat mij betreft nogal lauw ontvangen wordt.

Wie de voorgeschiedenis kent, zal allicht ietwat verrast geweest zijn door Yildirims keuze. Hij verklaarde eerder namelijk dat hij in principe voor Turkije uit wilde komen, omdat daar zijn hart lag en het toch het land van zijn ouders was. Later matigde hij zijn toon al een beetje, door te verklaren dat hij er over na zou gaan denken als Nederland hem eerder zou benaderen. Welnu, onlangs nodigde zowel de Turkse bondscoach Ersun Yanal als onze eigen Marco van Basten hem uit en dus stond Ugur voor een duivels dilemma.

Dat hij, ondanks dat hij in Apeldoorn is geboren en al zijn hele leven in Nederland woont en voetbalt, in eerste instantie voor Turkije wilde kiezen, verbaast me niet echt. Als jonge rechtsbuiten van Go Ahead Eagles was een selectie voor Nederland ver weg. Zeker met Dick Advocaat als bondscoach. Onder Van Basten is het klimaat rond Oranje echter dusdanig veranderd, dat iedere speler uit de eredivisie weer spontaan begint te dromen van een interlandloopbaan. Verrassend was het dan ook niet dat Van Basten, na Yildirims fraaie entree in de eredivisie, bij hem is uitgekomen. Alleen al omdat Romeo Castelen voorlopig even lijkt te hebben afgehaakt, is de keuze voor Yildirim een logische. Yildirim is geen rechtsbuiten die een man passeert en vervolgens met kalk aan de schoenen een voorzet aflevert. Yildirim is iemand die gewoon de voorzet rond de man heen slingert en bovendien ook een fijne vrije trap kan nemen. Iemand die je er goed bij kunt hebben.

Waarom dan toch zo sceptisch gereageerd door sommige voetballiefhebbers? Het feit dat Yildirim geen Nederlandse roots heeft, kan er niet aan bijdragen. Er spelen al sinds jaren Surinamers voor Oranje. Wat was ons team in 1988 geweest zonder Gullit en Rijkaard? Patrick Kluivert is recordtopscorer van Oranje, Aron Winter werd kortstondig recordinternational en Edgar Davids is zelfs de huidige aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat er Surinamers meedoen is al jaren geen vreemd fenomeen meer.

De laatste jaren beginnen echter de jongens van Marokkaanse en Turkse komaf ons voetbal te veroveren. Die denken anders, dat is een feit. Zij hebben toch wat meer binding met hun vaderland en afkomst dan de Surinamers. In ieder geval hebben zij ook een beter alternatief, want Marokko en Turkije zijn redelijke voetballanden. Op die manier kon het gebeuren dat jongens als Boutahar en El Hamdaoui wel voor Jong Oranje uitkwamen, maar uiteindelijk Marokko prefereerden. Boukhari deed het zelfs al in de jeugd. Dries Boussatta speelde zelfs voor beide nationale elftallen. Stuk voor stuk jongens die in Nederland zijn opgegroeid.

Misschien dat daar de schoen wringt. Ze gaven aan dat ze, ondanks hun goede leven hier, toch voor het land van hun ouders wilden spelen. Sommige mensen noemen dat ondankbaar. Persoonlijk zie ik dat niet zo. Maar het bevreemdt me dan wel, dat jongens als Boulahrouz en nu dus Yildirim, dan toch niet echt welkom lijken. Zij kiezen voor ons, waarom dan zo lauw? Zij kunnen uitgroeien tot voorbeelden voor andere jonge Marokkaanse en Turkse voetballers, zoals de eerste Surinamers dat waren voor jongens als Gullit en Rijkaard.

Het speelt vast mee dat Yildirim aangaf zijn keuze met het verstand gemaakt te hebben. Hij koos op voetbaltechnische gronden, omdat ons systeem beter past bij zijn spel. Wanneer hij op die manier een club had gekozen, had iedereen hem verstandig genoemd. Nu het echter om Oranje gaat, beginnen sommigen over de eer en de trots. Ach, neem van mij aan dat het grootste deel van de internationals van de laatste jaren echt niet voor de eer van Nederland voetbalt. Voor de eer van zichzelf, dat wil ik wel geloven, maar wie krijgt er echt kriebels van ons volkslied? Ik schat dat het ophoudt bij Dirk Kuijt.

Vandaar dat ik eigenlijk wil vragen om Yildirim straks, wanneer hij voor het eerst voor Oranje speelt, een hartelijke ontvangst te geven. Geef hem het gevoel dat hij welkom is en dat we hem er graag bij zien. Al is het alleen maar vanwege zijn lef voor Nederland te kiezen en omdat hij hiermee een pionier kan worden. Wedden dat als dit gebeurt, Ugur straks ook nog overtuigd kan raken dat zijn keuze voor Nederland misschien wel meer uit het hart kwam dan hij nu misschien denkt?
ASWH, de trots van de regio
www.thuisuiteten.nl
pi_24745820
Leuke column, met een sterk einde.
That's all folks!
  dinsdag 25 januari 2005 @ 19:00:46 #79
50936 The_Hives
Is nu tripple oom Hives O+ !!!
pi_24745855
niet verkeerd
AFC AJAX Kampioen 2012-2013
Fok! Federatie
1918,1919,1931,1932,1934,1937,1939,1947,1957,1960,1966,1967,1968,1970,1972,1973,1977,1979,1980 1982,1983,1985,1990,1994,1995,1996,1998,2002,2004,2011,2012,2013
  dinsdag 25 januari 2005 @ 19:14:17 #80
44591 Stanley_Climbfall
out of your league
pi_24746120
Helemaal mee eens! Bezorg Ugur (en ons allemaal) kippenvel en hij kan nog van grote waarde zijn.

Jammer dat ze uit spelen tegen Engeland (toch?). Ik kreeg een warm gevoel bij je column. Mooi.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')