abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_23318052
In Duitsland gaat het in de media nu heel erg over wat hier in Nederland is gebeurt is, en nog steeds gebeurt. Men denkt daar dat het ook snel dezelfde kant op zou kunnen gaan in Duitsland.

De laatste nieuwsjournaals op de publieke televisie openen zelfs over of de "nederlandse problemen" ook in duitsland voorkomen. Het is echt een groot onderwerp in duitsland op het moment.

Zie oa het volgende nieuwsbericht.
quote:
„Holland ist überall”

14. November 2004 Der bayerische Innenminister Günter Beckstein (CSU) und der innenpolitische Sprecher der SPD-Fraktion, Dieter Wiefelspütz, haben davor gewarnt, daß es in Deutschland wie in den Niederlanden zu Gewalt zwischen muslimischen Einwanderern und Einheimischen kommen könne.

In Großstädten gebe es Ghettos und Parallelkulturen, und dies berge Konflikte in sich, sagte Beckstein der „Bild am Sonntag”. „Wir müssen den Dialog der Gutwilligen und die Integration von Ausländern fördern, aber auch massiver als bisher einfordern”, so Beckstein. „In Deutschland lebende Ausländer müssen unsere Sprache lernen und unsere Leitkultur anerkennen.”

Wiefelspütz forderte die islamischen Gemeinden in Deutschland auf, sich klar von Gewalttätern und religiösem Wahn zu distanzieren. „Holland ist überall", sagte der SPD-Politiker der Zeitung. „Das könnte auch bei uns passieren. Niemand sollte sich in Sicherheit wiegen.”

Schavan: Imame sollen auf Deutsch predigen

Seit ein radikaler Muslim vor zwei Wochen in den Niederlanden einen islamkritischen Filmemacher ermordet hat, reißt dort eine Serie von Anschlägen auf Moscheen und Kirchen nicht ab. Erst am Samstag war wieder eine Moschee in Flammen aufgegangen, diesmal in Helden bei Venlo. Die Taten haben in dem Land eine heftige Diskussion über die bisher großzügige Politik gegenüber Ausländern ausgelöst.

Auch weitere Unionspolitiker verlangten angesichts der Situation in den Niederlanden Veränderungen in Deutschland. Die stellvertretende CDU-Vorsitzende und baden-württembergische Kultusministerin Annette Schavan forderte eine Pflicht für Imame, in Moscheen in deutscher Sprache zu predigen. „Wir dürfen nicht weiter zulassen, daß in Moscheen in Sprachen gepredigt wird, die außerhalb der islamischen Gemeinde nicht verstanden werden”, sagte Schavan der Deutschen Presse-Agentur. Andernfalls befördere man die kulturelle Abgrenzung und die gegenseitige Skepsis. Geistliche Führer, die in Arabisch oder anderen Sprachen predigten, setzten sich dem Verdacht von Hetzreden gegen Andersgläubige aus.
Nederlandse samenvatting:
quote:
In de krant Bild am Sonntag hebben Duitse politici vandaag gewaarschuwd voor "Nederlandse toestanden" in hun land. Ze vrezen dat het ook in Duitsland tot conflicten tussen islamitische allochtonen en autochtonen kan komen.

"Nederland is ten prooi gevallen aan de illusie van een multiculturele samenleving", aldus de Beierse minister van Binnenlandse Zaken, Günther Beckstein van de CSU. Hij waarschuwde voor mogelijke conflicten door getto's en "parallelculturen" in de grote steden.

Beckstein pleitte voor een serieuzere aanpak van dialoog en integratie. "We moeten de dialoog met de goedwilligen aangaan en de integratie van buitenlanders stimuleren", zo zei hij. "Buitenlanders die in Duitsland leven, moeten onze taal leren en onze cultuur respecteren."

Dieter Wiefelspütz van de SPD zei in het interview dat islamitische gemeenschappen in Duitsland duidelijker afstand moeten nemen van "geweldsdaden en religieuze waan". "Holland is overal", aldus de sociaal-democraat.
In Duitsland wil men gelukkig nu voordat het daar op dezelfde wijze escaleert zoals hier, maatregelen gaan nemen die de integratie zou moeten bevorden en de polarisatie zou moeten verminderen.

Zo wil men bijvoorbeeld gaan kijken naar uithuwelijking, het overbrengen van familie, en het laten scholen van imans in duitsland en misschien het verplicht stellen van de duitse taal in moskeeen.

[ Bericht 16% gewijzigd door Keraunos op 14-11-2004 23:08:36 (nederlandse samenvatting toegevoegd) ]
pi_23318107
Dit leest niet echt fijn.
slettebak [@] gmail.com
  zondag 14 november 2004 @ 22:59:14 #3
38161 faculty
Always around
pi_23318340
tolk SVP!
What goes around, Comes around
pi_23318380
Wir haben das nicht gewürst
pi_23318396
Als die kutmoffen nou hier ook eens integreren ! Spreek Nederlands !
pi_23318407
quote:
Op zondag 14 november 2004 22:59 schreef faculty het volgende:
tolk SVP!
Had je maar moeten opletten op school.
  zondag 14 november 2004 @ 23:04:48 #7
38161 faculty
Always around
pi_23318466
gast ik heb duits na de 2e laten vallen.. frans heb ik gekozen.. heb altijd 3en gestaan voor duits en ben daardoor ook van vwo afgetieft naar havo toe.. dus zeik niet
What goes around, Comes around
  zondag 14 november 2004 @ 23:04:52 #8
72115 Rebelbitch
sometimes life's a bitch!
pi_23318470
moet eerlijk zeggen dat ik me meer zorgen maak over hoe het in Néderland aangepakt gaat worden....
een werkweek is gewoon een vervelende onderbreking van het weekend...
pi_23318485
quote:
Op zondag 14 november 2004 23:01 schreef Gallo het volgende:
Als die kutmoffen nou hier ook eens integreren ! Spreek Nederlands !
Het gaat er om wat er nu in duitsland speelt, dus kom ik aan met een duits nieuwsbericht over dit onderwerp.. Jammer voor die paar mensen die geen duits kunnen lezen, terwijl het toch schribarend veel op nederlands lijkt.
  zondag 14 november 2004 @ 23:06:28 #10
15080 static
03.09.2006 - 11:35
pi_23318506
quote:
Op zondag 14 november 2004 22:59 schreef faculty het volgende:
tolk SVP!
Duitse politici vrezen Nederlandse taferelen
Yvonne riep ergens: [b]Static is gewoon Static, je leeft met hem of niet.
Geen verborgen agenda's, trouw, grote muil, lief hartje, bang voor bloed, scheld FA's graag uit voor lul.[/b]
pi_23318515
quote:
Op zondag 14 november 2004 23:05 schreef Keraunos het volgende:

[..]

Het gaat er om wat er nu in duitsland speelt, dus kom ik aan met een duits nieuwsbericht over dit onderwerp.. Jammer voor die paar mensen die geen duits kunnen lezen, terwijl het toch schribarend veel op nederlands lijkt.
Ja sorry, zodra ik 'Bayern' en 'CDU' in 1 zin lees begint het mij al te jeuken.
pi_23318567
CSU
pi_23318606
Lijkt mij dat dit ook geld voor de rest van Europa....
pi_23318637
"Nederlandse taferelen": de term alleen al
Ik kwam, Ik zag en kneep er tussenuit
pi_23318868
Wat is het nou? Balkenende noemt het "onnederlandse taferelen" en dan nu dit
Garanties geef je op stofzuigers.
pi_23318913
Ik verwacht overigens dat het "racistische " geweld snel overslaat naar Vlaanderen. En vandaaruit kan er vanalles gebeuren.

Wellicht wat er in de koran staat over het gevecht tussen de vredige islam en de mensen van satan (de ongelovigen) toch een waarheidsbasis heeft. Dat dit gevecht niet van de ene op de andere dag begint lijkt me duidelijk. Rond 2012 zullen we weten of de koran gelijk heeft in de voorspelling dat de ongelovigen Mekka en Medina vernietigen en dan satan alle ongelovigen daarom in de hel stort. (De strijders van Allah zullen dan allemaal in het paradijs zitten).

Het lijkt me niet dat het geweld overslaat naar Duitsland, immers de Duitsers ontsporen niet zo snel. Echter, als ze ontsporen .....
pi_23319017
quote:
De Beierse minister van binnendingese aangelegenheden Beckstein en dinges hebben ervoor gewaarschuwd dat het in Duitsland ook tot geweld tussen moslims en autochtonen kan komen.

In de grote steden is er ghetto-vorming en zijn er langs elkaar levende culturen, en daarin schuilt het gevaar van conflicten, meldt Beckstein in het 'van bil op zondag'. We moeten de dialoog tussen welwillenden, en de integratie van buitenlanders bevorderen, ook intensiever dan voorheen. In Duitsland wonende buitenlanders moeten Duits leren en onze basisprincipes erkennen.

Weifelpoets roept de Islamitische gemeenschap in Duitsland op om zich te distantieren van religieus geweld. 'Nederland is overal', vertelde de SPD politicus aan de krant. Dit kan ook ons overkomen, niemand zou zich moeten berusten.

Drs. Clavan: Imams moeten in Duits predikken
Sinds een radicale moslim in Nederland twee weken geleden een Islam-kritische filmmaker vermoordde is het tot aanslagen gekomen op kerken en moskeeen. Zaterdag is er weer een moskee in vlammen opgegaan, ditmaal in Venlo. De incidenten hebben in het land tot heftige discussies geleid over het tot recentelijk zoetsappige beleid ten aanzien van buitenlanders.

enzovoorts.
pi_23322397
In een ander artikel zeggen ze ook heel mooi: "Nederland is ten prooi gevallen aan de illusie van een multicultirele samenleving".

En ik denk dat het ook zo is, maar dat had je een paar jaar geleden nog niet eens mogen zeggen.
pi_23322815
Nee, niet de illusie, maar berusting of zelfs naieve arrogantie. Al die buitenlandse mensen zouden staan te trappelen om onze geweldige normen en waarden over te nemen, Nederland, het lichtbaken in een duistere wereld. Nou, niet dus. Nederlanders zijn niet het enige chauvinistische volkje dat rondloopt, dat meent dat iedereen zich maar moet conformeren.

Toch is dat te zwart-wit. Er zijn ook 'culturen' waar geen problemen mee zijn. Ik zie ergens wel een patroon waar het vaak lijkt mis te gaan, maar dat heeft eerder met een bepaalde belijdenis van een bepaalde godsdienst te maken en niet eens met etniciteit/afkomst. Maar ja, van heilige huisjes blijf je liever af.
pi_23322988
't Probleem is vaak ook dat niet moslim-allochtonen en moslim-allochtonen onder 1 woord allochtonen gaan.
Waardoor allochtonen in het algemeen sowieso al een slechtere naam krijgen.

En dan lees ik nog op de frontpage uit het nieuwsbericht waar het over gaat dit:
quote:
"Nederland is ten prooi gevallen aan de illusie van een multiculturele samenleving", aldus de Beierse minister van Binnenlandse Zaken, Günther Beckstein van de CSU. Hij waarschuwde voor mogelijke conflicten door getto's en "parallelculturen" in de grote steden.
Om meteen de hele multiculturele samenleving als mislukking af te schilderen omdat alleen het moslim gedeelte een problematiek vormt, worden wij het andere gedeelte van de multiculturele samenleving ook als mislukking afgeschilderd.
pi_23323223
Wat space-chinees zegt.

In Cultuur en Historie loopt een topic over Chinezen in Nederland, en ik lees er vrijwel niets anders dan positieve berichten.
  maandag 15 november 2004 @ 09:49:46 #22
62583 RigorMortis
Ik ben een fokker.
pi_23323299
quote:
Op zondag 14 november 2004 23:01 schreef Gallo het volgende:
Als die kutmoffen nou hier ook eens integreren ! Spreek Nederlands !
De in Nederland woonachtige Duitsers die ik ken spreken vele malen beter Nederlands dan de gemiddelde Marokkaan, Arabier of Chinees. Dus niet zo snel sneue conclusies trekken, en je vooral niet aangevallen voelen.
pi_23323658
quote:
Op maandag 15 november 2004 09:44 schreef xFriendx het volgende:
Wat space-chinees zegt.

In Cultuur en Historie loopt een topic over Chinezen in Nederland, en ik lees er vrijwel niets anders dan positieve berichten.
Ja dat komt omdat Chinezen hier naar toe kwamen om te werken en dat was vooral voordat Nederland een multiculturele/xenofiele puinhoop was.

Chinezen
pi_23323781
Er bestaat in duitsland geen 'uit de hand gelopen' moslim-probleem, de minister van binnenlandse zaken, Otto Schily zit al sinds 11 september (en ervoor eigenlijk al, al begin 2001 waarschuwde hij voor ontwikkelend extremisme) heel na op de in het land aanwezige terreur-cellen; Dat moest ook wel, omdat 11 september vanuit Hamburg georganiseerd werd, enkel kan duitsland zich beroepen op goed functionerende tegenmaatregelen ...

Duitsland heeft ten opzichte van nederland ongeveer twee jaar voorsprong, en het zou goed zijn als de nederlandse inlichtingendiensten eens in de leer gingen bij de duitse, zeker een goede europese samenwerking op dat gebied zou positief zijn...

Wat die CSU-man nu doet is gewoon gebruik maken van een leuke politieke profileringsmogelijkheid:
Die tactiek heeft in Nederland goed gefunctioneerd om een sociaal-liberaal kabinet dat gesteund werd door een grote meerderheid te doen vallen in korte tijd ...
Het is bijna het bewust creeeren van een vijand en een probleem, in de hoop dat de CDU/CSU hiermee stemmen kan winnen, wat eerder een wanhoopsoffensief is, aangezien ze ondanks dat de huidige regering erg impopulair is, de CDU/CSU zelfs een nog negatiever beeld hebben, overigens voornamelijk veroorzaakt door CSU-intriges uit Beieren (het kamp Stoiber).

Ik denk echter dat dat terrein in duitsland erg goed afgehandeld wordt door Otto Schily, een van de beste ministers van binnenlandse zaken in dld ooit.
Bovendien heeft duitsland een zeker voordeel erbij dat zo'n conflict wat betreft gezag over de inlichtingendiensten, tussen ministerie van justitie en binnenland compleet ontbreekt.
quote:
Op maandag 15 november 2004 10:16 schreef vanvugh het volgende:

[..]

Ja dat komt omdat Chinezen hier naar toe kwamen om te werken en dat was vooral voordat Nederland een multiculturele/xenofiele puinhoop was.

Chinezen
onzin, ook turken en marokkanen werden hierheen gehaald om te werken door werkgevers, kort nadat de regering in de 50'er jaren het in hun bol haalde dat nederland vol zou zijn, en veel geld uitgaf voor een emigratie-politiek, waardoor 150.000 jonge ondernemende nederlanders wegtrokken, wat onmiddelijk tot een arbeiderstekort leidde ... waardoor de gastarbeider-politiek wel moest komen, echter dit nogal goedkoop werd opgezet en zoner rekening te houden met de gevolgen op langere termijn...

Chinezen zijn een voorbeeld van een niet integrerende gemeenschap, het grootste deel spreekt geen nederlands, en ze kennen hun eigen criminaliteit (voornamelijk maffia-achtige afpersingspraktijken) waarop de politie vrijwel geen grip kan krijgen door gerbek aan medewrking vanuit de gemeenschap.
"Whatever you feel like: Life’s not one color, nor are you my only reader" - Ausonius, Epigrammata 25
pi_23324047
quote:
Op maandag 15 november 2004 10:22 schreef RM-rf het volgende:

Chinezen zijn een voorbeeld van een niet integrerende gemeenschap, het grootste deel spreekt geen nederlands, en ze kennen hun eigen criminaliteit (voornamelijk maffia-achtige afpersingspraktijken) waarop de politie vrijwel geen grip kan krijgen door gerbek aan medewrking vanuit de gemeenschap.
pi_23324402
In Duitsland wonen praktisch geen Marokkanen.
Allah Al Watan Al Malik
pi_23324734
quote:
Op maandag 15 november 2004 10:54 schreef Mutant01 het volgende:
In Duitsland wonen praktisch geen Marokkanen.
Dus?
pi_23324742
quote:
Op maandag 15 november 2004 10:54 schreef Mutant01 het volgende:
In Duitsland wonen praktisch geen Marokkanen.
duitsland kent enkel een grotere minderheid van 2.4% turken, iets meer dan 90% zijn van etnisch duitse afkomst.
Daarnaast ontstaat er momenteel ook eerder een probleem rondom de russen en servo-kroaten, orthodoxen,
zeker de rusland-duitsers, de vroegere duitstalige minderheid in rusland die sinds 1990 massaal naar duitsland zijn gehaald, veroorzaken problemen: het is een redelijk geisoleerde gemeenschap, met eigen woonwijken, eigen scholen en kerken..

Ondanks dat vroeger het duits de voertaal was, is dat in duitsland zelf langzaam veranderd naar het russisch, de meeste tweede generatie rusland-duitsers die nu in de pubertijd komen, voelen zich eerder rus dan duitser.
Nadat ze vroeger een duitstalige minderheid in rusland waren, zijn ze nu een russische minderheid in duitsland ...
"Whatever you feel like: Life’s not one color, nor are you my only reader" - Ausonius, Epigrammata 25
  maandag 15 november 2004 @ 11:16:54 #29
62583 RigorMortis
Ik ben een fokker.
pi_23324832
quote:
Op maandag 15 november 2004 10:54 schreef Mutant01 het volgende:
In Duitsland wonen praktisch geen Marokkanen.
Nee natuurlijk niet, daar wonen Duitsers van Marokkaanse afkomst.
pi_23325019
quote:
Op maandag 15 november 2004 11:16 schreef RigorMortis het volgende:

[..]

Nee natuurlijk niet, daar wonen Duitsers van Marokkaanse afkomst.
erg weinig, simpelweg omdater nooit veel behoefte was vele gastarbeiders uit marokko te halen, de duitsers begonnnen al met gastarbeider-werving eind 50'er, begin 60'er jaren, het grootste deel daarvan zijn ofwel italianen, spanjaarden en grieken (de eerste gastarbeiders-golf) en daarna kwamen turken ...

In Nederland zijn uiteindelijk weinig mensen tijdens de eerste golf gehaald, simpelweg omdat men in nederland altijd wat te traag was; in de 50'er jaren was er nog flink geinvesteerd in een emigratie-politiek, waardoor 150.00 mensen wegtrokken en men wilde niet direkt toegeven dat dat een enorm grote fout was...
Pas toen de omringende landen de tweede golf gastarbeiders haalden, ging nederland echt meedoen (de krapte op de arbeidsmarkt was toen enorm), dat waren de turken, omdat men in nederland problemen had qua werving in turkije, begon men ook in het dichterbij liggende marokko te werven.
"Whatever you feel like: Life’s not one color, nor are you my only reader" - Ausonius, Epigrammata 25
pi_23325175
quote:
Op maandag 15 november 2004 11:27 schreef RM-rf het volgende:

Pas toen de omringende landen de tweede golf gastarbeiders haalden, ging nederland echt meedoen (de krapte op de arbeidsmarkt was toen enorm), dat waren de turken, omdat men in nederland problemen had qua werving in turkije, begon men ook in het dichterbij liggende marokko te werven.
En niet te vergeten het feit dat de Marokkanen nog goedkoper en meer 'handelbaar' waren dan Turken die dankzij de vele gastarbeiders in Duitsland door kregen hoe de vork in de steel zat en praatjes kregen en dankzij de medewerking van Marokkaanse regering en het feit dat de Marokkanen in grote meerderheid analfabeet waren.

Maar da's rechts nederland in hun dadendrang even ontschoten natuurlijk, hun verantwoordelijkheid voor dit probleem.

[ Bericht 6% gewijzigd door #ANONIEM op 15-11-2004 11:38:14 ]
  maandag 15 november 2004 @ 13:26:08 #32
959 opa
De man met de witte shawl
pi_23327176
Oe dekseltjes.

Nederland eindelijk gidsland.
Hee, Grufti ! Ab! in die Urne !!
  maandag 15 november 2004 @ 13:45:47 #33
3647 B.R.Oekhoest
Taalpotpourrist Berend Rinus
pi_23327587
Das bose ist immer und uberall......
De moraal zit in een crisis, niemand weet meer wat van wie is.
Mijn broer Tinus zeker niet; de minkukel neemt steeds ongevraagd bezit van mijn FOK!account. Beste vent wel verder, overigens: http://fotoboek.fok.nl/Tinus_O..
pi_23327821
quote:
Op maandag 15 november 2004 13:26 schreef opa het volgende:
Oe dekseltjes.

Nederland eindelijk gidsland.
gidsland voor de CSU, die opaatjes in hun lederhosen die aan de biertisch confereren over vroeger, toen de jeugdigen tenminste vanuit staatswege nog in organsaties gezet werden om lichamelijke oefening te praktiseren en trouw aan volk, leider en vaderland leerden ...

Nu nog wachten aan steunbetuigingen vanuit Oostenrijk...
"Whatever you feel like: Life’s not one color, nor are you my only reader" - Ausonius, Epigrammata 25
  maandag 15 november 2004 @ 14:13:46 #35
959 opa
De man met de witte shawl
pi_23328235
quote:
Op maandag 15 november 2004 13:55 schreef RM-rf het volgende:

[..]

gidsland voor de CSU, die opaatjes in hun lederhosen die aan de biertisch confereren over vroeger, toen de jeugdigen tenminste vanuit staatswege nog in organsaties gezet werden om lichamelijke oefening te praktiseren en trouw aan volk, leider en vaderland leerden ...

Nu nog wachten aan steunbetuigingen vanuit Oostenrijk...
En jij had het toch ook over Schilly?
Hee, Grufti ! Ab! in die Urne !!
pi_23328592
quote:
Op maandag 15 november 2004 14:13 schreef opa het volgende:

[..]

En jij had het toch ook over Schilly?
Schilly is al sinds 2001 bezig ermee, die waaarschuwde al voor teroristische islamitische netwerken in juni 2001 (voor de 11 september aanslagen)...
Schilly staat voor een succesvol beleid tegen extremistische Imams, heeft al meerdere terreur-cellen in duitsland opgerolt en een grotere aanslag in duitsland voorkomen; bovendien weet hij de extremistische vleugel in de Islamitische gemeenschap goed geisoleerd te houden: een indam-strategie zonder op conflict-basis te werken.

het is Schilly helemaal niet te doen om stemmenwinst, of polarisatie, maar het is een vorm van bestuur, waarin hij consequent is, open en eerlijk; en daarbij ook erg succesvol, in ieder geval een stuk succesvol dat de parade van nederlandse 'veel praten en weinig uitvoerbaar beleid voorstaan'-politici die in Nederland de laatste paar jaren de dienst uitmaken..

Natuurlijk wil de CSU, of de badem-würtembergse CDU (die van het verbod om religieuze hoofdoeken te dragen in scholen, en die hierop gelijk een uitzondering instelde, dat nl. rooms-katholieke nonnen dat wel mochten) wel graag een beetje polarisatie gebruiken, omdat ze verder succes hebben met hun oppositie (sterker nog, de CDU duikelt steeds verder in de omvragen, ondanks dat schröders kabinet niet erg populair is, is enkel het alternatief nog minder betrouwbaar).

Het gaat gewoon om politiek, en zowel Bush in amerika als allerhande neo-conservatieven in Europa ontdekken nu dat een vage vijand een leuke reclame is voor de harde neo-conservatieve politiek; de enige truc is dat je dan wel een paar onlusten nodig hebt, maar daarvoor is 'polarisatie' uitgedacht, en nederland is het europese bewijs ervoor dat dat werkt, zelfs een stabiel, economisch zeer sterk land binnen 2 jaar kan afzakken in interne conflicten als je maar flink en hard gaat schreeuwen dat alles zo slecht is...
"Whatever you feel like: Life’s not one color, nor are you my only reader" - Ausonius, Epigrammata 25
pi_23374994
Duitse Groenen: Vice-fractievoorzitter Ströbel pleit voor een publieke islamitische feestdag , bijvoorbeeld aan het eind van de Ramadan. Dit zou ten koste gaan van één van de Christelijke Feestdagen in Duitsland. "Zon handreiking is nu nodig, om 'Hollandse Toestanden' te voorkomen", meent hij.
pi_23375354
quote:
Op woensdag 17 november 2004 12:47 schreef Frutsel het volgende:
Duitse Groenen: Vice-fractievoorzitter Ströbel pleit voor een publieke islamitische feestdag , bijvoorbeeld aan het eind van de Ramadan. Dit zou ten koste gaan van één van de Christelijke Feestdagen in Duitsland. "Zon handreiking is nu nodig, om 'Hollandse Toestanden' te voorkomen", meent hij.
Enkel Jürgen Trittin, de groene minister van milieu en een echte linkse rakker heeft hem hierin gesteund, verder is er overal afkeuring van zulke plannen, ook overduidelijk uit eigen rangen der Grünen:
quote:
Bundesinnenminister Otto Schily (SPD) nannte den Vorschlag abwegig. "Wir haben eher noch zu viel als zu wenige Feiertage." Es komme darauf an, mehr zu arbeiten, nicht weniger, sagte Schily. Ähnlich argumentierten auch Politiker der SPD-Fraktion. Die Integrationsbeauftragte der Bundesregierung, Marieluise Beck (Grüne), hält den Vorstoß ihres Parteifreundes für keine kluge Idee. Im übrigen könnten Muslime auch jetzt ihre Feiertage begehen. Es gebe die Möglichkeit, dafür frei zu nehmen.
Hartmut Koschyk, CDU/CSU voor binnenland-politiek verklaarde:
quote:
Noch ist der Qualm der ausgebrannten Moscheen und Kirchen in den Niederlanden nicht ganz abgezogen, da zündelt der grüne Fraktions-Vize Ströbele und versucht den Kampf der Kulturen nach Deutschland hineinzutragen
Wel is het thema momenteel het hoofd binnenlands politiek thema; de vergelijkingen analyses van wat in Nederland gebeurt is, compleet met waarschuwingen dat dit ook in Duitsland kan gebeuren (ondanks dat Duitsland een stuk minder allochtonen heeft, en zeker minder moslims, alswel deze beter geintegreerd zijn).

Mogelijk is het deels ook omdat het andere hoofdthema, het gezondheidscompromis tussen CDU en CSU dat een heikel brandpunt is en mogelijk tot een verdere splijting leidt, erg zware kost is, en voornamelijk een partij-intern punt is ...
Dan een beetje te lasteren over een buurland, en hoe slecht het daar gaat, is een soort van guitige ontspanning

[ Bericht 12% gewijzigd door RM-rf op 17-11-2004 13:14:46 ]
"Whatever you feel like: Life’s not one color, nor are you my only reader" - Ausonius, Epigrammata 25
  woensdag 17 november 2004 @ 13:27:58 #39
15717 Festen
or is just me?
pi_23375759
quote:
Op zondag 14 november 2004 23:11 schreef Maximus.Proximus het volgende:
"Nederlandse taferelen": de term alleen al
Gelukkig hebben ze vanuit Duitsland nog geen busladingen "Ich bin wutend"-kaarten onze kant opgestuurd. Met vingerwijzen zijn wij Nederlanders altijd er goed.
"Gentlemen! You can't fight in here, this is the War Room!"
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')