abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_23293077
Zozo, hoe kan hier nog geen topic over bestaan.

Een band die drie gitaarhelden hun master heeft bezorgd; Clapton, Jeff Beck en Jimmy Page, en Led Zeppelin uit de grond heeft gestampt + tallozen (in)direct heeft geinspireerd heeft een eigen topic toch meer dan verdiend!!



Even een korte bio/disco:
1964: Een ventje genaamd Eric Clapp voegt zich bij een puur bluescollectief. In '64 nemen the yardbirds t album 'Five live Yardbirds' op en het nummer For Your Love wordt begin '65 wereldwijd een nummer 1 hit.
Eric Clapp, die ondertussen Clapton heet, is het met het commerciele helemaal niet eens. Hij wil puur, weg clapton, enter de jonge Jeff Beck.
Daarmee worden Having a rave up, The yardbirds, tegenwoordig door het leven gaand als Roger the Engeneer', en Little Games opgenomen. Beck brengt de distortion gitaar in de band en gaf ze een creativere en meer interessante sound. Het psychedelische Heart Full of Soul mag genoemd worden.

66: Bassist Samwell-Smith verlaat de band. Jimmy Page die het sessiegitarist zijn zat is, vervangt hem in eerste instantie op bass. Als het duidelijk wordt dat hij meer in zn mars heeft neemt rythm gitarist Chris Dreja het over en wordt Jimmy 2e leadgitarist.
Deze droom lin-up was natuurlijk te mooi om waar te zijn, dus het duurde ook maar even; de enige opgenomen single was happenings ten years ago maar die mag dan ook wel zijn.
Eind '66 verlaat ook Jeff Beck de band nadat ie niet was komen op meerdere shows en de puf verloor. Beck vormt met zanger Rod Stewart en bassist Ron Wood (The birds) zijn Jeff Beck Group.
'68: Een breuk in muzikale wensen leidt ertoe dat Keith Relf and Jim McCarty er van tussen gaan.
Jimmy Page besluit ze te vervangen door John Bonham op de kruk en Robert Plant achter de mic te zetten.
Ze gaan door als 'the new yardbirds' om aan de contractuele verplichtingen te voldoen. Als dan originele bassist Chris Dreja óók vertrekt wordt hij vervangen door John paul Jones en Led Zeppelin is geboren.

En dan nu de reden waarom ik een yardbirds topic zocht:
Na 35 jaar (2003) is er weer een superalbum opgenomen! Birdland heet het. De band is herbouwd rond Chris Reja and McCarty en er zijn een aantal nieuwe nr geschreven en oude gecovered.
Op zich niet zo bijzonder ware het niet dat, hou u vast, Brian May, Slash, Steve Lukather, Steve Vai, Joe Satriani, Jeff "Skunk" Baxter en natuurlijk ook mr. Jeff Beck himself er hun volledige meedewerking aan verleend hebben.
ZIjn er nog meer mensen die dit album inmiddels al ontdekt hebben?

Voor wie welk nr speelt: hier

[ Bericht 1% gewijzigd door Fixxxer op 13-11-2004 22:50:00 ]
Metal Up Your Ass!! Bouque de Pheauteau
pi_23293182
quote:
Op zaterdag 13 november 2004 18:44 schreef Fixxxer het volgende:
ZIjn er nog meer mensen die dit album inmiddels al ontdekt hebben?
Wel gezien dat ie er was, nog niet geluisterd. Yardbirds ten tijde van Jeff Beck waren werkelijk geniaal en ernstig onderschat .
"If you are depressed you shouldn't be in C major!" - Rick Beato
  Redactie Frontpage zaterdag 13 november 2004 @ 19:46:23 #3
38148 crew  Innisdemon
pi_23294592
Yardbirds
'Me' is géén bezittelijk voornaamwoord
pi_23296519
Die nieuwe ken ik nog niet, maar het oude werk kan ik zeer waarderen.
pi_23297088
Ik had hem laatst per ongeluk ged/l zeg maar. Ik kende wel wat maar wou eens een heel album hebben. Dus ik het luisteren -> hey das vet --> hey het is een nieuw album --> hey allemaal gastgitaristen! Elke pijl stelt een week voor zeg maar behalve de 1e

Ik zag dat ik de naam van t album vergeten was erbij te zetten.

Maar idd

[ Bericht 5% gewijzigd door Fixxxer op 13-11-2004 23:07:56 ]
Metal Up Your Ass!! Bouque de Pheauteau
pi_23298092
Hier was zeker al een album van, maar die is al laaaaaaaang weg gezakt hehe.

The Yardbirds rule!
Mijn band: Conorach || MySpace || Twitter || Lastfm
"The band makes it rock. The crew makes it roll" - Dave Mustaine
There are two kinds of people in the world: those who like Heavy Metal and those who hate music.
pi_23300313
quote:
Op zaterdag 13 november 2004 23:42 schreef Witchfynder het volgende:
Hier was zeker al een album van, maar die is al laaaaaaaang weg gezakt hehe.

The Yardbirds rule!
Je bedoelt een topic? De search vindt het iig niet en als Seborik het zich niet kan herinneren...
Metal Up Your Ass!! Bouque de Pheauteau
  zondag 14 november 2004 @ 10:38:45 #8
9568 Witchfynder
/dev/bassguitar
pi_23302243
Erm, ja, topic. De search is nog te klein en kleuterig om dat te kunnen vinden.

Maar Seborik heeft ook in dat topic gepost hehe. Maar geeft niet. Niks mis met nieuwe topics.
Mijn band: Conorach || MySpace || Twitter || Lastfm
"The band makes it rock. The crew makes it roll" - Dave Mustaine
There are two kinds of people in the world: those who like Heavy Metal and those who hate music.
  zondag 14 november 2004 @ 23:28:47 #9
106856 MociN
Live your own legend
pi_23319110
Hey een topic over The Yardbirds wat leuk zeg! Goeie muziek hoor!
pi_23320145
Nog favoriete nummers mensen?
Metal Up Your Ass!! Bouque de Pheauteau
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')