quote:
Ruslan Valeev in basis tegen Vitesse
Ruslan Valeev heeft een basisplek afgedwongen bij De Graafschap. De aanvaller speelt donderdagavond tegen Vitesse als linksbuiten. Valeev dankt zijn plaats aan de goede invalbeurt tegen NEC.
Garry de Graef is tegen de Arnhemmers geschorst. Zijn plek op het middenveld wordt waarschijnlijk ingenomen door Dick Kooijman, al wilde trainer Gert Kruys daarover niets kwijt. Verder trainde Dave Bus apart van de groep, maar de verdediger uit Lichtenvoorde zal zeker spelen. Bus kreeg dinsdag op de training last van zijn enkel, maar is op tijd hersteld. Op de laatste training ontbraken alleen Darije Kalezic en Andre Karnebeek door blessures. De Graafschap reist donderdag dus met een nagenoeg fitte selectie af naar Gelredome.
Voor Jhon van Beukering en Mamadou Zongo is het duel tegen Vitesse speciaal. Beide spelers kwamen vorig seizoen nog uit voor de Arnhemmers. Zongo werd begin dit seizoen gehuurd,
maar is inmiddels zijn basisplaats kwijtgeraakt bij De Graafschap.
Vermoedelijke opstelling: Van Dijk, Bot, Bus, Van der Kruis, Berck Beelenkamp; Kooijman, Vandenbroeck, Van Leerdam; Magno, V.Beukering, Valeev.
quote:
ave Bus op tijd fit voor Vitesse
Dave Bus heeft woensdag een geslaagde laatste test gedaan. De verdediger stapte een dag eerder uit voorzorg uit de training. "Ik had wat irritatie aan de enkel en toen ging ik er iets doorheen. Maar we wilden geen enkel risico genomen."
"Ik ben 100 procent fit. We willen met een goed gevoel de winterstop in gaan. Wat er daarna dan nog bij komt zullen we dan wel weer zien", aldus Bus. Over Vitesse zegt de Achterhoeker: "Hofs vind ik een goede speler. De spitsen zijn razendsnel, maar als we dezelfde instelling tonen als zondag hebben we daar zeker mogelijkheden."
quote:
kruys herkent zich wel in Nick Hofs
Het strijdplan van De Graafschap donderdag bij Vitesse zal weinig afwijken van andere uitwedstrijden dit seizoen. De Doetinchemmers willen met een behoudend concept Vitesse van scoren afhouden. In de omschakeling denkt De Graafschap vervolgens kans te maken om zelf gevaarlijk te worden.
"Vitesse is een ploeg met veel loopvermogen. Ze hebben zeker ruimte nodig om te voetballen", zegt Kruys over de opponent. De coach verwacht een lastige avond. "We realiseren ons dat NEC veel blessures en schorsingen had. Maar die eerste 3 punten doen wel wat. Kruys liet weten gecharmeerd te zijn van een aantal spelers bij Vitesse. "Hofs is natuurlijk een geweldige voetballer. Ik herken wel iets van mijzelf van vroeger in zijn spel." Ook rechtsback Stijn Vreven kan Kruys wel bekoren. "Hadden wij maar wat meer van dat soort types. Een speler als Vreven weet heel goed waar het omgaat. Echte winnaars inderdaad. Wij hebben toch te weinig van dat soort jongens."
Kruys maakte geen opstelling bekend, maar liet wel weten dat Ruslan Valeev speelt. "Als hij zo voetbalt als tegen NEC staat hij in de basis. Hij heeft toen wel wat laten zien vind ik."