Een site xhtml 1.1 strict maken is eigenlijk verrassend eenvoudig, hoewel je voor sommige handigheidjes je dan wel truken met DHTML moet uithalenquote:Op maandag 8 november 2004 19:10 schreef E.r.w.i.n het volgende:
[..]
Mooi!
Het voorbeeldje dat ik ElisaB gestuurd heb, is volledig XHTML 1.1 strict compliant, in elkaar gezet met div's en voorzien van een W3C compliant stylesheet. Daarnaast ook nog een fucking retesimpel (lees: stelt niks voor), lijkt mij een goed begin.
Oftewel, heeft mevrouw al wat vooruitgang geboekt. Zo ja, waar is het te bewonderen?
*kuch*quote:Op maandag 8 november 2004 19:19 schreef ElisaB het volgende:
[..]
Geduld, geduld, geduld
Als er iets te zien is, dan zal ik het zeker melden
Als je goede HTML schreef is switchen naar XHTML slechts een kwestie van lowercase tags, "/" aan het eind van tags zonder closing tags en...That's all I guessquote:Op vrijdag 19 november 2004 00:48 schreef Siegfried het volgende:
Hmm, tvp.
Die div-jes heb ik ook nog niet begrepen..
Moet ik toch eens naar gaan kijken! Ben ook járen geleden begonnen met HTML, waardoor XHTML nu een heel stuk moeilijker is om aan te leren. Ik haal voortdurend alles door elkaar!
Het gaat inderdaad om de functie/betekenis van de content. Het gaat erom dat je in XHTML géén tags gebruikt die ook maar iets met layout te maken hebben.quote:Op maandag 8 november 2004 20:51 schreef Maethor het volgende:
Tables mag je nog wel daarvoor gebruiken. Daar zijn ze ook voor bedoeld. De clou is volgens mij dat (X)HTML bedoeld is om functies van woorden, groepen van woorden en andere onderdelen aan te geven, en niet zo zeer om te stylen. Voor stylen is er CSS.
Als je dan toch al bezig was content en opmaak te scheiden, waarom geef je die span dan geen ID of Class.quote:Op maandag 8 november 2004 23:52 schreef daReaper het volgende:
Netter is toch:
<span style="color: #F00">woord</span>
en
<h1 style='color: blue; enzo'><img src="bla.jpg" alt="H1 tekst die ws. ook op het plaatje staat"/></h1>
Dat pleit dus ook sterk voor een CSS benadering voor je design. Je hoeft dan alleen de CSS aan te passen en verder helemaal niks als een klant een 'compleet nieuw design' wilquote:Op vrijdag 19 november 2004 08:59 schreef CrustyClown het volgende:
Pff.. nu ik al dat HTML gedoe lees moet ik weer denken aan de website die ik nog moet onderhouden. Na 2 maanden wilde ze al een compleet nieuw design. Als da zo effe dorogaat ben ik zo door al mijn ideeen heeb zeg.
quote:Maar om even terug on-topic te komen. Als je beetje bent uitgekeken dan kan je ook een intro of dynamisch menu proberen te maken met flash..
ok :pquote:Op vrijdag 19 november 2004 13:04 schreef Geqxon het volgende:
http://www.w3schools.com/xhtml/xhtml_html.asp
XHTML vs HTML
http://www.w3schools.com/dtd/default.asp
DTD Tutorial
http://www.w3schools.com/xml/xml_syntax.asp
XML Syntax
Ik heb dit zojuist "even" doorgelezen, en ik vind het machtig interessant. Een aanrader om dit even door te lezen
daReaper > zet voor je eindslashes (die achter hr, br en img tags staan) eerst nog even een spatie
Who needs flash anywayquote:Op vrijdag 19 november 2004 13:21 schreef TheMarco het volgende:
Ik kom steeds meer terug van Flash. Erg leuk maar onderhoudbaarheid met veel flash in een site is echt 0,0 vooral als het om menus of andere dingen met veel links erin gaat. Ik zou het persoonlijk alleen voor dingen gebruiken die 'standalone' zijn en niet regelmatig veranderen. Animaties, games etc. prima maar site functionaliteit? nah...![]()
En alleen op deze manier zal je het echt leren! Gewoon doorgaan!quote:Op vrijdag 19 november 2004 16:44 schreef ElisaB het volgende:
Ik zit me wezenloos te lezen en te proberen. Het kwartje begint langzaam te vallen. Ik zal jullie op de hoogte brengen als ik iets onder de knie heb!
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |