Je moet er maar vanuit gaan dat dat in de loop der tijd beter gaat. Hier toch een paar tools.
Als je geen approach chart hebt en zonder FSnavigator (of een ander navigatieprogramma) vliegt, dan is het vrij moeiljk om de ILS frequentie van een baan te achterhalen, dus is het misschien aan te raden om FS navigator te downloaden. Zie vorige posts.
Dan de approach en landing.
Ik vlieg van Rome Fiumicino naar Elmas Mil op Corsica (LIRF-LIEE). Cruise altitude is 20000 voet; FL200.
![]()
Als ik zo'n 70 nautical miles (nm) tot Elmas te gaan heb krijg ik van ATC al een heading, clearance om te dalen en de baan die ik kan verwachten. Expect ILS runway 32.
![]()
![]()
Ik schakel De-Icing in, verlaag mijn snelheid en zet de daling in.
![]()
Dan word ik overgeheveld naar Approach, die me tot 2700 voet laat dalen en me de ILS clearance geeft.
![]()
Op dat moment zet ik de CRS op 320, want we landen op baan 32.
De NAV1 van de radio stem ik af op frequentie 109.50. Nu zie je op de HSI twee roze pijltjes die je positie t.o.v. de baan aangeeft (onderste horizontaal, rechter verticaal).
![]()
![]()
Nu kun je op de autopilot de APP (approach) knop indrukken. Je vliegtuig corrigeert zichzelf. Zodra het gecentreerd is (established on the localizer) zal het vliegtuig zelf de daling verder inzetten. Snelheid rond 160, flaps 15. Exacte settings zijn afhankelijk van het gewicht e.d.
Je kunt nu een straight in approach maken.
![]()