In de naam van de Ené God die meest Barmhartig die meest Genadevol en die meest Liefdevol isWij schonken hem wijsheid, terwijl hij nog een kind was. En zachtmoedigheid van Ons en reinheid. En hij was vroom. Vriendelijk en goed voor zijn ouders. En hij was trots noch opstandig. Vrede was met hem op de dag zijner geboorte, en op zijn sterfdag, en zal eveneens met hem zijn op de dag waarop hij weer tot leven zal worden gewekt. (Koran 19.12 t/m 19.15)
In deze gezegende vastenmaand Ramadan en op de gezegende dag van Vrijdag (Djumah) 22 oktober is onze 15 jarige zoon Abdurrauf Fatih Haselhoef, vreedzaam en rustig, thuis in het bijzijn van zijn grootmoeder en zusjes, onder de handen van zijn vader en in de armen van zijn moeder overleden.
Abdurrauf leed sinds zijn geboorte aan de vooralsnog ongeneeslijke ziekte Cystic Fibrosis / Mucovicidose. (
Zie deze link Door deze ziekte waren zijn longen onherstelbaar beschadigd. Daardoor was hij de laatste jaren van zijn leven afhankelijk geworden van extra zuurstof maar ging hij toch nog met rolstoel naar havo 4.
Ondanks dat Abdurrauf wist dat hij niet oud zou worden en hij zo vaak adem snakte en hij naar het contact met kinderen van zijn eigen leeftijd verlangde, heeft hij nooit geklaagd. Hij droeg zijn lot zo waardig zo sereen en met zoveel tevredenheid, dat ik en velen met mij hiervan iets zouden kunnen leren. Absolute tevredenheid over de gift van het leven, hoe klein dan ook.
In de Islamitische traditie zijn chronische zieken voorbestemd om naar het paradijs te gaan en wachten kinderen, ongeacht het geloof van de ouders, de ouders op bij de poorten van het paradijs. De kinderen worden ontvangen door de profeet Abraham tezamen met familieleden en vrienden die eerder zijn overleden. De kinderen willen echter het paradijs niet naar binnen gaan tenzij God die meest Liefdevol en meest Barmhartig is, hun enige wens zal vervullen. En hun enige wens is dat God de Genadevolle de zonden van hun ouders vergeeft en dat zij tezamen met hun ouders in het paradijs zullen zijn. En wie o wie op deze aarde zou niet alles doen om een kinderwens te vervullen. Laat staan onze Heer die de Schepper is van de Hemelen en de aarde.
De absolute zekerheid dat Abdurrauf nu in nog betere omstandigheden bij God is en wij hem na onze dood zullen ontmoeten geeft heel veel troost. Het verdriet van het gemis wat wij nu ervaren is enigszins vergelijkbaar met het verdriet wat men ervaart bij het intens afscheid nemen van iemand die vertrekt naar een mooi vakantie oord.
Tegelijkertijd voelen wij de aanwezigheid van Abdurrauf zo sterk dat het lijkt alsof hij nog steeds in ons midden aanwezig is.
Abdurrauf is op 23 oktober 2004 begraven in Den Haag onder belangstelling en medeleven van vele familieleden en vrienden van de familie.
Familie Haselhoef