Ze hebben me 6 dagen gegeven om alles te herstellen, maar dat ging niet, punt 1 ik weigerde, punt 2 ik werk gewoon fulltime,dus ik kreeg niet eens de kans om de sleutel op te halen!quote:Op woensdag 20 oktober 2004 15:09 schreef Mark het volgende:
Ben bang van wel, maar dat is gevoelsmatig
Je zult wel borg betaald hebben, die ze nu weigeren uit te betalen? Om hoeveel gaat het?
Volgens mij had jij gewoon niet moeten tekenen als je geen inzage hebt gehad in die papieren. (Mits het al op papier staatquote:Op woensdag 20 oktober 2004 15:11 schreef cinnamongirl het volgende:
Ik denk zelf dat ik wellicht kans maak -zij het bij een rechter.
De verhuurder is m.i. verplicht om mij een lijst te geven van ALLE wijzigingen die zijn aangebracht door de vorige verhuurder, voordat ik teken.
En die lijst is er niet, dus ben ik onvoldoende geinformeerd.
Waardoor de verhuurder niet aan de eisen voldoet om de kosten op mij te verhalen.
Ja, maar ik dacht dat de vloer en de wastafel de enige wijzigingen waren, dus daarom heb ik het overnameformulier getekend.quote:Op woensdag 20 oktober 2004 15:14 schreef Serinde het volgende:
[..]
Volgens mij had jij gewoon niet moeten tekenen als je geen inzage hebt gehad in die papieren. (Mits het al op papier staat)
Je wist op het moment van tekenen, dat je niet voldoende geďnformeerd was, imo.
Is dat verplicht zo'n lijst ? Weer wat geleerd dan ...
Het contract is getekend in januari 2001.quote:Op woensdag 20 oktober 2004 16:57 schreef cora4033 het volgende:
Je valt nog in het oude huurrecht met 2001, want toen is het contract getekend. Dus die verplichting in oude staat terugbrengen geldt nog wel, als ik me niet heeeeeel erg vergis.
Ik ben bang dat je een probleem hebt als die wijzigingen verder niet beschreven zijn.
En overnameformulier zonder beschrijving van welke punten er ter overname worden aangeboden is ook merkwaardig.
Mijn vraag is of de verhuurder het overnameformulier mede heeft ondertekend anders zou je misschien kunnen zeggen dat ze hadden kunnen verwachten dat een leek niet de inschatting kan maken wat precies onder "wijzigingen aangebracht door vorige huurder" werd verstaan als er geen duidelijke beschrijving is. Maar ik vind hem lastig![]()
Heb je dat overnameformulier dus met de oud huurder opgesteld of ook met de verhuurder?
Artikel 224 lid 2bw is krachtens 208b ( het opoleveringsverhaal) niet van toepassing op overeenkomsten die gesloten zijn t.t van het oude recht.quote:Op woensdag 20 oktober 2004 20:02 schreef Tarak het volgende:
Het gaat niet om oude staat, het gaat om goede staat. De nieuwe huurwet is immers al van toepassing. Wanneer je contract hebt getekend maakt voor dit geval niet uit.
Klopt helemaal Cora. De overgangswet bepaald dat dit gedeelte van het nieuwe huurrecht niet geldt voor overeenkomsten gesloten voor 1 augustus 2003.quote:Op woensdag 20 oktober 2004 21:34 schreef cora4033 het volgende:
[..]
Artikel 224 lid 2bw is krachtens 208b ( het opoleveringsverhaal) niet van toepassing op overeenkomsten die gesloten zijn t.t van het oude recht.
De omgedraaide bewijstlast zoals gesteld in het nieuwe huurrecht is dus nog niet van toepassing.
Niettemin denk ik dat je op basis van redelijkheid en billijkheid een eind komt.
Ja, maar ik HEB het huis ook precies achtergelaten zoals ik gekregen!! Ik heb zelf namelijk geen wijzigingen aangebracht aan het huis... dat heeft de vorige huurder gedaan....quote:Op donderdag 21 oktober 2004 08:44 schreef Jerroentje het volgende:
[..]
Met andere woorden: het gehuurde dient opgeleverd te worden in de staat waarin je het gekregen hebt. Als je wat ondertekent moet je dat altijd eerst goed doorlezen.........dus opleveren in de staat waarin je het gekregen hebt, helaas.......
Ik weet niet uit m'n hoofd of dit zo is, als jullie het zeggen zal het wel zo zijn. Maar deze wet is een formalisering van wat al jarenlang uit de jurisprudentie naar voren kwam. Oplevering van woningen moet in goede staat en niet in oude staat.quote:Op donderdag 21 oktober 2004 08:44 schreef Jerroentje het volgende:
[..]
Klopt helemaal Cora. De overgangswet bepaald dat dit gedeelte van het nieuwe huurrecht niet geldt voor overeenkomsten gesloten voor 1 augustus 2003.
Met andere woorden: het gehuurde dient opgeleverd te worden in de staat waarin je het gekregen hebt. Als je wat ondertekent moet je dat altijd eerst goed doorlezen.........dus opleveren in de staat waarin je het gekregen hebt, helaas.......
Sterker nog ik heb mijn bezwaarschrift al ingediend bij de woningbouwvereniging! Plus een versie gemaakt in de derde persoon, die gaat bij een onbevredigend antwoord naar de Geschillencommissie en de landelijke Huurcommissie!quote:Op donderdag 21 oktober 2004 19:08 schreef Tarak het volgende:
[..]
Heb je nu al gebeld Cinnamongirl in plaats van alle formulieren te bestuderen?
De huurcommissie is in deze niet bevoegd.quote:Op vrijdag 22 oktober 2004 09:50 schreef cinnamongirl het volgende:
[..]
Sterker nog ik heb mijn bezwaarschrift al ingediend bij de woningbouwvereniging! Plus een versie gemaakt in de derde persoon, die gaat bij een onbevredigend antwoord naar de Geschillencommissie en de landelijke Huurcommissie!
We zijn helaas al beyond bellen...de medewerkers die ik dan aan de lijn krijg, hebben geen van alle echt verstand van het huurrecht en kunnen dus echt geen beslissing hierover maken.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |