Goed, het heeft een tijdje geduurd, maar hier de redenen waarom ik Nederland nul komma niks ga missen:
-Het was vandaag 25,7 graden. In Nederland was het 2 graden of zo? Het is hier trouwens ook winter, dus de zomer komt er nog aan. En als het hier koud is (5-10 graden) dan is het toch droog. Regenen doet het erg weinig, in tegenstelling tot Nederland!
-Het is hier oneindig veel groter en ruimer. God wat een ruimte. Weg uit de blokkendoos die Nederland is... Overal volop parkeergelegenheid, elk huis heeft een garage, huizen zijn allemaal vrijstaand, overal is ruimte, alles is weids opgezet en er kan nog veeeeel meer bij gebouwd worden. Nederland daarentegen met zijn rijtjeshuisjes, tuintjes ter grootte van een postzegel en alles volgebouwd, ik moet er niet aan denken om daar weer tussen te moeten. Zo claustrofobisch, triest welhaast.
-Engels is een prachtige taal, veel mooier en rijker dan het Nederlands. Verklaar me maar voor gek, maar ik heb een taal-fetish en heb het geluk tweetalig opgegroeid te zijn (Engels/Nederlands, ook in het buitenland) waardoor ik inderdaad dat oordeel kan vellen
![]()
-Geen mierenneukende overheidsbemoeienis. God wat een vrijheid. Ja, natuurlijk is het een ellende om het land in te komen, en ja de FBI en CIA mogen/kunnen hier alles, enzovoorts, MAAR de lokale en federale overheid vallen je niet lastig metstompzinnige regeltjes zoals in Nederland. Je mag in Nederland je kont nog niet keren of er is wel een wet die dat verbiedt, er een toetsing door een welstandscommissie aan verbindt en er vervolgens ook nog eens belasting over heft. Walgelijk vond ik dat. Je mag niets, helemaal niets. Hier ben je als burger veel vrijer.
-Vrijwel alles is goedkoper dan in Nederland. 6% BTW (ik lach me nog steeds dood). Rijbewijs was 24 dollar (inclusief 3 gratis herkansingen als je faalt). Oh en ik mocht gewoon langskomen zonder afspraak, een uurtje wachten weliswaar, maar niet de nazi-praktijken van het CBR met hun maandenlange wachtlijsten. Maar goed, terug naar dit punt... er is geen BPM bij auto's, geen gemeentelijke belasting, kleding kost de helft, electronica kost de helft, DVDs en CDs kosten iets meer dan de helft, benzine kost minder dan 1/3, enzovoorts enzovoorts. In Nederland word je helemaal leeggezogen door de belastingdienst en vervolgens door de middenstand (waarschijnlijk als gevolg van belastingen die de overheid hun oplegt). Of door wat voor reden dan ook. Maar hier kun je met hetzelfde geld bijna 2x zo veel.
-HUIZEN! In Nederland kost een woning nu gemiddeld, wat, 230000 euro? 500000 ouderwetse guldens? Voor een 2-onder-1-kap met een klein tuintje en met een beetje geluk een kleine garage? Hier heb je voor dat bedrag een gigantische vrijstaande woning met 6 kamers, 3 badkamers, een 2-car garage, een game room, een enorme lap grond, enz. enz. Mocht ik het geluk hebben om hier te kunnen blijven en over 2-3 jaar een greencard te bezitten, dan kan ik voor 100-120k dollar een hele mooi vrijstaande woning met grond/garage kopen. In een buurt die je in Nederland als 'villawijk' zou bestempelen.
-Nog iets over woningen - ze zijn hier allemaal anders! Niet die saaie, grijze eenheidsworst zoals in Nederland. Over NL gesproken, wee de gebeente als je daar zelfs maar je kozijnen een andere kleur wil verven, dat mag natuurlijk niet! Nee, je moet bij de rest van de buurt passen, en een commissie met sukkeltjes gaat dat voor jou beslissen nadat je bij de overheid langs bent geweest voor een pruts vergunninkje (lees: extra belasting). Anyway: woningen zijn hier nog betaalbaar! Voor 2x mijn huidige jaarinkomen heb ik een bovenmodale woning, met 2x mijn oude jaarinkomen kon ik in Nederland nog geen garage kopen.
![]()
En dan te denken dat mensen hier ook al klagen over de hoge woningprijs... arme Nederlanders.
-Je hoeft hier niet ja-ren-lang op een wachtlijst voor een huurwoning. Sterker nog, er is aanbod van honderden appartementencomplexen. Ik heb er meerdere bezocht en al de eerste dag een keuze gemaakt. Niks wachtlijst, niks inschrijfgeld, niks wekelijks het aanbod doorzoeken, je keus opgeven en hopen dat jij de woning krijgt met je schamele 3 jaar inschrijfduur. Gewoon dezelfde week nog een prachtige huurwoning hebben!
-Amerika gooit zijn cultuur tenminste niet in de uitverkoop zoals Nederland, waar politici en 'intellectuelen' op hun achterste poten staan om de Nederlandse normen/waarden in de uitverkoop te gooien of in te ruilen voor een Europese grondwet. Als ze die tenminste al niet te grabbel hebben gegooid door hele hordes barbaren uit het Rifgebergte het land binnen te laten en vervolgens hun gang te laten gaan toen die doorkregen dat Nederlander geregeerd wordt door slappe minkukels. Hier mag je nog trots zijn op je land, sterker nog dat wordt van je verwacht. In Nederland... daar mag je al geen vlag op je tas dragen want dan ben je een walgelijk figuur
![]()
-Het is een zegening om verlost te zijn van Marokkanen, Turken en dergelijke. Weg overlast. Noem me maar een racist of xenofoob maar ik had het helemaal gehad met hun 'cultuurverrijking'. Alle culturen in de VS gedragen zich als Amerikaan, voelen zich Amerikaan. Misschien omdat men hier veel selectiever is in wie het land inkomt. In Nederland betekent (goed, beteken
de, maar de schade is al gedaan) kansarm meteen een verblijfsvergunning. Hier betekent het een enkeltje terug naar waar je vandaan kwam.
-Ik ben ingenieur. In Nederland vond ik het altijd verbazingwekkend dat technici met de nek aangekeken worden, dat bèta's veelal minder verdienen dan 'bla-bla mannetjes' die economie, marketing of wat dan ook gestudeerd hebben. Ofwel dat, ofwel de nivellering die je overal in Nederland ziet, is er dan ook de oorzaak van dat technici in Nederland belachelijk weinig verdienen. Hier verdien je een veelvoud (er zullen niet veel Nederlanders zijn die per maand hetzelfde verdienen als wat ik nu 2-wekelijks(!) gestort krijg) en krijg je ook veel meer respect. Niet dat dat per se hoeft, maar het is wel frappant. In Nederland is techniek maar saai en stoffig, iets voor nerds. Hier wordt het volop gestimuleerd en is men heel geïnteresseerd in technische opleidingen. Er zijn hier zowaar vrouwelijke ingenieurs, iets wat je in Nederland NOOIT zult meemaken (die ene % uitgezonderd dan)! Hoe het in de toekomst met Nederland moet gaan weet ik niet, maar ik vrees het ergste. Zonder technici en met alleen maar mensen die bedreven zijn in Powerpoint zal het niet erg goed gaan met de kenniseconomie...
-Men is hier erg vriendelijk. Met de -toegegeven- belachelijke buitenlandse politiek van de VS zal dit misschien veel Nederlanders die nooit in Amerika geweest zijn verbazen, maar iedereen staat je te woord als je iets vraagt en onbekenden groeten je op straat. Deuren worden voor je open gehouden, er is geen aggressie in het verkeer en je krijgt gewoon ruimte als je die nodig hebt, enz. enz. ls je tegen iemand aanloopt verontschuldigen
zij zich, zelfs al is het overduidelijk
jouw schuld!
-Personeel weet hier tenminste wat 'de klant is koning' betekent. Daar kunnen ze in Nederland nog wat van leren, je bent hier als klant echt als koning te rijk. Service staat boven alles.
-Als je van winkelen houdt, dan zit je hier goed. Winkels te overvloed. Je kunt het zo gek niet bedenken of er zijn winkels voor. Er zit hier vlakbij een shopping mall die bijna even groot is als België! Met daaromheen in een straal van 3km nog meer kleine malls en winkels. Een hele wijk die opgezet is als winkelcentrum, kun je het je voorstellen?!
-Airconditioning thuis en in de winkels. Heerlijk, lekker koel 's zomers en warm 's winters.
-De uber lekkere single chick in mijn projectteam die wel laat merken er zin in te hebben
![]()
-CHOCOLADE IJS!!!! Ik kan hier de supermarkt ingaan (en als ik geluk heb, niet verdwalen in die enorme hal) en gewoon chocolade ijs kopen. In Nederland heb je die alleen biologisch, of in belachelijke smaken als pistache-straciatella, vanille-mint-banaan-hazelnoot
![]()
Toegegeven, er zijn ook nadelen:
-De openbare toiletten. Men vindt het hier blijkbaar fijn om alles te horen van iemand die op een WC zit... lekker als je bij binnenkomst iemand de smerigste scheten hoort laten
![]()
De wanden om een toilet heen beginnen pas 30cm boven de grond en houden bij 2m alweer op. Bovendien zijn ze van papiermaché of zo gemaakt... ik vertik het om die te gebruiken, ik ga thuis wel.
-Groente is er veel minder in de supermarkt en je betaalt ook nog eens de hoofdprijs. Ingevroren is er gelukkig wel wat keus en de prijs valt dan ook weer mee, maar vers is er heel weinig en het kost 3x zoveel als in Nederland.
-Te voet ergens heengaan hoef je hier niet te proberen. Het is met de auto of helemaal niet. Fiets- en voetpaden zijn er niet. Dat is heel jammer, want er is volop ruimte om die aan te leggen en het weer is fantastisch.
-Kaas, yoghurt e.d. is er bijna niet. Amerikaanse kaas is lekker op hamburgers e.d. maar niet op brood. Yoghurt is er alleen in kleine verpakkingen, waarom ze niet per liter verkocht wordt weet ik niet. Ook is er geen hagelslag, stelletje ongelovige heidenen!
-Men is hier veel geloviger. Ik heb het niet zo op de
criminelen, pedo's, gedachtenpolitie en wereldvreemden van de kerk... nu heb ik er nog absoluut niet mee te maken gehad, maar het is gewoon een feit dat veel mensen hier geloofsfanatiekelingen zijn.
Ik hoop nooit meer terug te keren naar Nederland. Veel te bekrompen, nat en klein. Hopelijk houdt de telecom markt zich de komende 3 jaar sterk, daarna heb ik een greencard. Tot die tijd moet ik bij ontslag het land uit, en hoe ik hierna ooit nog in Nederland gelukkig kan zijn weet ik niet. Ik vond de afgelopen 12 jaar (daarvoor woonde ik in het buitenland) al erg genoeg!
Als je de kans krijgt, neem hem. Zorg wel eerst dat je een HBO/universitaire opleiding hebt. Laat de rest van Nederland maar met de andere Europeanen blaten over hoe slecht, eng en gemeen Amerika is, zonder dat ze er ooit zelf geweest zijn. Dit is een prachtig land!
[ Bericht 0% gewijzigd door StefanP op 16-02-2005 02:41:29 ]
"Welfare culture is bad not just because, as in Europe, it's bankrupting the state, but because it enfeebles the citizenry, it erodes self-reliance and resourcefulness."
-Mark Steyn