Dit is een post van niets he.quote:Op zondag 25 juli 2004 18:58 schreef twi het volgende:
Noem me debiel, maar ik heb gewoon een originele doosjes en boekjes manie. Ik hoef niet allemaal losslingerende Philips-CD'tjes, ik wil iets tastbaars, wat ik netjes in bijbehorend hoesje kan leggen. Geen geprinte shit in jewelcase of whatever.
Er staat me iets bij dat dit alleen maar geldt voor muziek... (maar ik weet het niet zeker..)quote:Op zondag 25 juli 2004 19:25 schreef MaddoxX het volgende:
Kopieren van muziek, games, dvd's mag mits je het orgineel bezit; maar je mag het niet doorverkopen/uitlenen omdat je de rechten er niet voor hebt.
je mag van alles een back up draaien...quote:Op zondag 25 juli 2004 19:29 schreef The_stranger het volgende:
[..]
Er staat me iets bij dat dit alleen maar geldt voor muziek... (maar ik weet het niet zeker..)
Ja. klopt inderdaad, mijn stelling geldt voor het legaal kopieren van een muziek CD van bijv. de buurman..quote:Op dinsdag 27 juli 2004 02:44 schreef Gamedemon het volgende:
[..]
je mag van alles een back up draaien...
zolang je het orgineel maar hebt...
ook leuk in amerika heeft iemand een cd maatschappij aangeklaagt omdat hij geen back up voor in de auto kon maken door de nieuwe beveiliging...had ie geloof ik gewonnen ook
Dat mag sowieso natuurlijk niet, bij geen enkele vorm van media.quote:Op dinsdag 27 juli 2004 15:05 schreef The_stranger het volgende:
[..]
Ja. klopt inderdaad, mijn stelling geldt voor het legaal kopieren van een muziek CD van bijv. de buurman..
nee je moet het orgineel zelf hebben iddquote:Op dinsdag 27 juli 2004 15:30 schreef Rodie83 het volgende:
[..]
Dat mag sowieso natuurlijk niet, bij geen enkele vorm van media.
Voor mij is het een tegenvaller als een boekje in een CD-hoesje geen flut voorstelt, dat vind ik jammer. Daarbij ben ik gewoon minder voorzichtig met m'n originele waar, dan met gerecorde CD-R/DVD+R's. Ik weet dat jij het je misschien niet kunt voorstellen, maar waarom zou jij nu voor mij gaan bepalen wat ik wel of niet belangrijk vind aan het kopen van software, games en muziek? Welk recht heb jij daartoe?quote:Op zondag 25 juli 2004 19:23 schreef Furby het volgende:
Dit is een post van niets he.
Gebrande cd's passen in dezelfde dooskes als gekochte. Wat is dat met "losslingerende" ???
Verder koop ik geen film of spel om het boekje wat erbij zit. Dat het erbij zit is een pluspunt.
Dit is wel een hele cheape schot, je hebt dat project klaarblijkelijk goed in de gaten gehouden, dus dan weet je ook exact waar het over ging: het elkaar laten kennen van muziek die je anders niet aan zou raken. "Het doel heiligt de middelen" vind ik een beetje een matig cliche, maar 't feit dat ik op z'n minst tien CD's heb gekocht naar aanleiding van dat project spreekt wel boekdelen.quote:overigens vind ik jou wel een beetje veel hypocriet. was jij het niet die een eigen site had gemaakt om de Fok cd uitwisselprogramma mee bij te houdenJa he
Leuk en aardig, maar ik heb mezelf niet heilig verklaard. Die hypocretie kun je me nu dus toedichten, ook aan de hand van dit leuke verhaaltje hierboven wat vast wel waar zal zijn, maar volgens mij reageer je op een post dat ik een hoesjesmanie zou hebben. Al m'n CDs en games een hele hoop software (ook al zou ik 't niet willen, zou ik wel moeten met een eigen bedrijfje) is legaal en compleet, met boekje en hoesje.quote:Nou, ik heb nieuws voor je, spellen mag je doorverkopen vanwege dat je spelplezier verkoopt en niet data op zich maar muziek mag je niet eens uitlenen omdat het een kunstwerk is dat je mag luisteren (ik heb die regels overigens niet zelf verzonnen)
Nou de regels heb je volgens mij wel zelf verzonnen. We hebben het hier over licentierecht. Als jij een spel koopt, koop je een licentie om de software te gebruiken. Je koopt niet de software maar het recht het te gebruiken. Je moet je officieel eerst registreren om er LEGAAL gebruik van te maken, PERSOONSGEBONDEN DUS. Er zijn andere licentievormen, zoals configuratiegebonden licenties, maar dat is meer bij besturingsystemen. Technisch gezien mag je een spel niet eens doorverkopen. Niemand houd zich er aan en bij videospellen is het zelf zo, dat tegenwoordig steeds minder een registratiekaart wordt meegeleverd is wat anders, maar je moet geen wetten gaan verzinnen.quote:Op zondag 25 juli 2004 19:23 schreef Furby het volgende:
Nou, ik heb nieuws voor je, spellen mag je doorverkopen vanwege dat je spelplezier verkoopt en niet data op zich maar muziek mag je niet eens uitlenen omdat het een kunstwerk is dat je mag luisteren (ik heb die regels overigens niet zelf verzonnen)
en de meeste spellen die ik heb krijg je niet zo makkelijkquote:Op woensdag 28 juli 2004 13:11 schreef the_legend_killer het volgende:
The_legend_killer laat alleen spellen branden als je ze moeilijk krijgt in de winkel.
Alleen The_legend_Killer 1ste persoonsvorm en 2de persoonvorm hebben een brander???quote:Op woensdag 28 juli 2004 13:11 schreef the_legend_killer het volgende:
The_legend_killer laat alleen spellen branden als je ze moeilijk krijgt in de winkel.
Dit is dus niet zo. Computerspellen mogen niet worden gekopieerd. Volgens de Auteurswet van 1912 mag iedereen, zonder voorafgaande toestemming van de auteur "voor eigen oefening, studie of gebruik" zelf een kopie maken van bv. een cd, MP3-muziekbestand of film. Deze uitzondering geldt echter niet voor computerspellen en andere software.quote:Op dinsdag 27 juli 2004 02:44 schreef Gamedemon het volgende:
[..]
je mag van alles een back up draaien...
zolang je het orgineel maar hebt...
ook leuk in amerika heeft iemand een cd maatschappij aangeklaagt omdat hij geen back up voor in de auto kon maken door de nieuwe beveiliging...had ie geloof ik gewonnen ook
zover ik weet mag je een back up draaien van alles wat je hebt mits je het orgineel ook in huis hebtquote:Op woensdag 28 juli 2004 15:06 schreef G-Mart het volgende:
[..]
Dit is dus niet zo. Computerspellen mogen niet worden gekopieerd. Volgens de Auteurswet van 1912 mag iedereen, zonder voorafgaande toestemming van de auteur "voor eigen oefening, studie of gebruik" zelf een kopie maken van bv. een cd, MP3-muziekbestand of film. Deze uitzondering geldt echter niet voor computerspellen en andere software.
Dat is dus niet zo, is overigens terug te vinden in alle rechtsdocumenten m.b.t. uitspraken van dit soort zaken.quote:Op woensdag 28 juli 2004 15:37 schreef Gamedemon het volgende:
[..]
zover ik weet mag je een back up draaien van alles wat je hebt mits je het orgineel ook in huis hebt
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |