Niet iedereen is even goed in 't doorlezen van een topicquote:Op vrijdag 23 juli 2004 22:48 schreef Alicey het volgende:
Qua intelligentie zijn er bij mannen veel uitschieters. Zo zijn er relatief veel erg intelligente mannen, en zijn er ook relatief veel erg domme mannen, terwijl bij vrouwen het meer bij het gemiddelde ligt, en er minder erg intelligente of erg domme vrouwen zijn.
plus dat de categorie 'peace' niet echt genieën bevat, meer weldoeners of goede leidersquote:Op vrijdag 23 juli 2004 22:45 schreef UnleashMitch het volgende:
[..]
Allemaal leuk en aardig maar als dat de standaard voor genialiteit is dan moet je voor de grap ook even nagaan hoe vaak de man die prijs dan gewonnen heeft. Bv in categorie 1 hebben dan 2 vrouwen de prijs gewonnen in 101 jaar (ervan uit gaande dat 1903 het beginjaar was, het meest positieve geval dus) en dus 99 mannen ! Dus als je dit als argument aan wilt voeren is het eerder een argument voor dan tegen de stelling.
Tijn noemde dit ook. Het is mij niet bekend. Heb je daar misschien een bron voor? (Of Tijn?) Ik wil het wel van jullie aannemen, maar ik zou dat onderzoek zelf wel eens willen beoordelen.quote:Op vrijdag 23 juli 2004 22:48 schreef Alicey het volgende:
Qua intelligentie zijn er bij mannen veel uitschieters. Zo zijn er relatief veel erg intelligente mannen, en zijn er ook relatief veel erg domme mannen, terwijl bij vrouwen het meer bij het gemiddelde ligt, en er minder erg intelligente of erg domme vrouwen zijn.
Ik weet niet wat hier de basis voor kan zijn, ik ben wel benieuwd of iemand er iets over weet.
Je zegt exact wat ik al eerder zei, schat.quote:Op vrijdag 23 juli 2004 22:56 schreef Alicey het volgende:
[..]
En hiermee wil je zeggen?Doe eens alsof ik heel erg blond ben?
Mm, we hebben iig geen vrouwelijke Hitler gehad. Dat is op zijn minst goed voor 1.000 nobelprijswinnaars als compensatie...quote:Op vrijdag 23 juli 2004 22:18 schreef Hayek het volgende:
Ik had laatst een discussie met een kennis van me en we kwamen tot de conclusie dat alle geniale mensen uit de vroegste geschiedenis tot nu, allemaal man zijn. Of het nou gaat om wetenschappers, componisten, filosofen, etc. Ik heb lang zitten zoeken maar ik kan geen enkele vrouw vinden die je 'geniaal' zou kunnen noemen.
Bij mannen kan je er zo honderd opnoemen, bijvoorbeeld; Einstein, Mozart, Ceasar, Vergilius, Hawkins, Rembrandt, Newton, Plato, Bell, von Mises, Freud, Hitler, Bach, je kan eindeloos doorgaan..
maar ik ben nog nooit een vrouw tegen gekomen die in dit soort lijstjes past..
Vaak wordt het argument aangedragen dat vrouwen nou eenmaal niet mochten studeren, of dat men als vrouw niet erkend wordt, maar als er een vrouw zou zijn die zo kon componeren als Mozart, dan kan ik me niet voorstellen dat dit niet zou worden opgemerkt.
Heeft iemand hier een verklaring voor? Is het misschien biologisch bepaald dat de man nou eenmaal moet presteren en de vrouw niet? Ik ben er nog niet uit...
In de topicpost stelde ik dat wanneer je zegmaar de legendarische genieën gaat nalopen er nooit vrouwen tussen zitten, als je goed zoekt zullen er vast wel vrouwen te vinden zijn die een prijs hebben gekregen, maar in verhouding stelt het nog steeds niets voor. Als van alle genieën 1% vrouw is dan is het duidelijk dat er geen sprake van toeval is maar dat er een andere verklaring moet zijn.quote:Op vrijdag 23 juli 2004 22:53 schreef OllieA het volgende:
En dat ie ze niet tegenkomt is tot daar en toe, maar ze zijn er dus in elk geval wel. Dat was de bedoeling van dat lijstje.
Als je de discussie algemener wilt maken zal je toch eerst genialiteit moeten gaan definiëren, want anders ontstaat er toch echt een soort cirkelredenering: We definiëren genialiteit aan mannelijke activiteiten, en vervolgens constateren we dat er veel meer mannelijke genieën zijn en dat mannen dus intelligenter zijn dan vrouwen. Dat zou een nogal slordige manier van argumenteren zijn.
Ik las een stuk van het onderzoek en de conclusie in een studieboek van mijn moeder (die pedagogiek studeert in Leiden). Ik kan haar wel vragen naar het boek, maar ik weet niet of ze het nog heeft.quote:Op vrijdag 23 juli 2004 22:57 schreef OllieA het volgende:
[..]
Tijn noemde dit ook. Het is mij niet bekend. Heb je daar misschien een bron voor? (Of Tijn?) Ik wil het wel van jullie aannemen, maar ik zou dat onderzoek zelf wel eens willen beoordelen.
volgens sommige mensen zou je Thatcher kunnen noemen..quote:Op vrijdag 23 juli 2004 22:58 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Mm, we hebben iig geen vrouwelijke Hitler gehad. Dat is op zijn minst goed voor 1.000 nobelprijswinnaars als compensatie....
Nu zie ik het ja.. Ik ben geloof ik niet helemaal helder meer.quote:Op vrijdag 23 juli 2004 22:57 schreef Tijn het volgende:
[..]
Je zegt exact wat ik al eerder zei, schat.
Het maakt niet uit, het is juist wel een leuk argument in dit topic.
Ik probeer het te vinden maar ik vind dit vaak zonder bron vermelding.quote:Op vrijdag 23 juli 2004 22:57 schreef OllieA het volgende:
[..]
Tijn noemde dit ook. Het is mij niet bekend. Heb je daar misschien een bron voor? (Of Tijn?) Ik wil het wel van jullie aannemen, maar ik zou dat onderzoek zelf wel eens willen beoordelen.
Als je auteurs, titel, tijdschrift en jaar zou kunnen achterhalen ben ik je zeer erkentelijk.quote:Op vrijdag 23 juli 2004 22:58 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik las een stuk van het onderzoek en de conclusie in een studieboek van mijn moeder (die pedagogiek studeert in Leiden). Ik kan haar wel vragen naar het boek, maar ik weet niet of ze het nog heeft.
Heeft te maken met het inkicken van de mannelijke hormonen in een foetus als het geslacht bepaald wordt. Bij vrouwen gebeurt er niets met de hersentjes, bij mannen gaan de vrij agressieve mannelijke hormonen te keer. Hierbij kan zowel naar onderen als naar boven veel fout gaan en dus krijg je meer afwijkingen van het gemiddelde.quote:Op vrijdag 23 juli 2004 22:57 schreef OllieA het volgende:
[..]
Tijn noemde dit ook. Het is mij niet bekend. Heb je daar misschien een bron voor? (Of Tijn?) Ik wil het wel van jullie aannemen, maar ik zou dat onderzoek zelf wel eens willen beoordelen.
In zijn algemeenheid ben ik dat wel met je eens, maar je zou toch eens de moeite kunnen nemen om iets te lezen over bijvoorbeeld Bertha Suttner. Overigens zijn niet alle peaceprijzen enkel politiek gemotiveerde prijzen.quote:Op vrijdag 23 juli 2004 22:55 schreef Hayek het volgende:
[..]
plus dat de categorie 'peace' niet echt genieën bevat, meer weldoeners of goede leiders
Dat verschijnsel ken ik, ja, maar ik vraag met af of dat meetbaar is in algemene IQ-batterijen, in de gespecialiseerde voor de hogere niveau's, of in beide.quote:Op vrijdag 23 juli 2004 23:02 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Heeft te maken met het inkicken van de mannelijke hormonen in een foetus als het geslacht bepaald wordt. Bij vrouwen gebeurt er niets met de hersentjes, bij mannen gaan de vrij agressieve mannelijke hormonen te keer. Hierbij kan zowel naar onderen als naar boven veel fout gaan en dus krijg je meer afwijkingen van het gemiddelde.
Geen idee.quote:Op vrijdag 23 juli 2004 23:07 schreef OllieA het volgende:
[..]
Dat verschijnsel ken ik, ja, maar ik vraag met af of dat meetbaar is in algemene IQ-batterijen, in de gespecialiseerde voor de hogere niveau's, of in beide.
(Ik heb namelijk het idee dat dit effect vooral zou kunnen optreden in tests die specifieke onderdelen van de intelligentie meten. Maar ik zal er niet verder over doorzeuren. Ben gewoon nieuwsgierig)
Ik weet het niet hoor. Die 1% van je daar geloof ik nog niet zo hard in, vooralsnog.quote:Op vrijdag 23 juli 2004 22:58 schreef Hayek het volgende:
[..]
In de topicpost stelde ik dat wanneer je zegmaar de legendarische genieën gaat nalopen er nooit vrouwen tussen zitten, als je goed zoekt zullen er vast wel vrouwen te vinden zijn die een prijs hebben gekregen, maar in verhouding stelt het nog steeds niets voor. Als van alle genieën 1% vrouw is dan is het duidelijk dat er geen sprake van toeval is maar dat er een andere verklaring moet zijn.
Hm, ik heb hier Alicey een oprechte vraag gesteld. Alicey is toch een vrouw?quote:Op vrijdag 23 juli 2004 23:12 schreef thumb-bolt-on het volgende:
Wat ik niet helemaal eerlijk vind aan een topic als deze (en ik wil hem niet naar R&P hebben hoor), is dat er niet geluisterd wordt naar vrouwen.
Dat is echt zo, neem een gezelschap en een man en een vrouwen openen tegelijkertijd met een zin dan gaan alle ogen en oren onmiddellijk naar de man uit.
Het is trouwens wel de reden dat ik als vrouw liever schrijf dan praat. En wie zegt dat er met de OP gewoon simpelweg geen oren waren?
Daar ben ik het niet mee eens. Vrouwen zijn geniepige gifmengers en komen er daarom vaker mee weg. Over intelligentie gesproken.quote:Op vrijdag 23 juli 2004 23:21 schreef Ryan3 het volgende:
Gemiddeld niet minder intelligent, maar minder uitschieters. Het gedrag wordt toch ook voor een groot deel bepaald door hormonen en neurotransmitters. Dat zie je ook bij misdaad. Maar 5% wordt begaan door vrouwen. Dat is ook geen toeval natuurlijk.
Mogelijk werd er minder gedocumenteerd tijdens de matriarchale culturele hoogtepunten in de geschiedenis....quote:Op vrijdag 23 juli 2004 22:58 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Mm, we hebben iig geen vrouwelijke Hitler gehad. Dat is op zijn minst goed voor 1.000 nobelprijswinnaars als compensatie....
intelligentie is niet hetzelfde als genialiteit...quote:Op vrijdag 23 juli 2004 23:24 schreef thumb-bolt-on het volgende:
Daar ben ik het niet mee eens. Vrouwen zijn geniepige gifmengers en komen er daarom vaker mee weg. Over intelligentie gesproken..
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |