abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  woensdag 7 juli 2004 @ 17:39:54 #51
30618 KingCold
I Rule Everything
pi_20469239
quote:
Op zaterdag 3 juli 2004 10:43 schreef Johan_de_With het volgende:

[..]

Het is hier ook niet duidelijk of het om de Allgemeine SS gaat, of over de Waffen SS.

Beiden het uiterste tuig, maar de Waffen SS had inderdaad enkele formidabele eenheden.
Hmwah, dat viel ook nog wel mee als je dat vergeleek met de gewone wehrmacht. Wel waren ze fanatieker.
  woensdag 7 juli 2004 @ 17:41:35 #52
72545 Megumi
Go Rin No Sho
pi_20469283
quote:
Op zaterdag 3 juli 2004 10:23 schreef Johan_de_With het volgende:

[..]

Over welke heldendaden van dit uitschot zou niet mogen worden gesproken?
Ik vindt dit zo dom. Als ze had gewonnen had jij nu gewoon is de SS gezeten. Achteraf is makelijk praten.
Wordt als iemand die voortdurend dood is. De ware volgeling van bushidõ sterft elke ochtend en avond opnieuw. En wordt niet gehinderd door angst voor de dood. Yamamoto Tsunetomo's hagakure.
pi_20469338
quote:
Op woensdag 7 juli 2004 17:41 schreef Megumi het volgende:

[..]

Ik vindt dit zo dom
Het spijt me, na dit pareltje moest ik lachen. Kun je het nog eens proberen?
pi_20469368
quote:
Op woensdag 7 juli 2004 17:43 schreef Johan_de_With het volgende:

[..]

Het spijt me, na dit pareltje moest ik lachen. Kun je het nog eens proberen?
Om de rest moest ik trouwens ook lachen, hoor, maak je geen zorgen.
pi_20469415
quote:
Op woensdag 7 juli 2004 17:39 schreef KingCold het volgende:

[..]

Hmwah, dat viel ook nog wel mee als je dat vergeleek met de gewone wehrmacht. Wel waren ze fanatieker.
Die ''Viking''-divisie waarvan eerder sprake was was wel uitgelezen.
  woensdag 7 juli 2004 @ 18:09:05 #56
95428 Austerlitz
Schweinerei!
pi_20469795
quote:
Op woensdag 7 juli 2004 16:17 schreef _The_General_ het volgende:

[..]

Onzin, het moorden was een verkapte straf voor ss'ers die zich eerder in de strijd laf hadden gedragen, verwond waren of misdaden hadden begaan!

Er was wel enige roulatie maar niet van Kz lager dienst naar een elite front eenheid, immers mensen praten en men wilt geen Kz bewakers die te veel vertellen tegen je frontsoldaten hebben!
Aangezien in het oosten hele regimenten (doodskopregimenten van theodor Eicke) betrokken waren bij misdaden is het onzin om te beweren dat alleen wat minder presterende of laffe soldaten betrokken waren bij misdaden. Ook einsatzkommando's zijn geronseld uit de waffen SS en met lokkertjes binnen gehaald, niks geen soldaten waar wat mee aan de hand was. Men kon zich vrijwillig hiervoor aanmelden en er werd niet verteld dat het om moord ging.

Het was in eerste instantie ook niet de bedoeling dat kampbewakers naar gevechtseenheden kwamen maar als de verliezen zo hoog zijn dan doet men het toch, op bevel van Hitler en die heeft wel meer rare beslissingen genomen. Waarom zouden slavische mensen op den duur wel toegelaten worden en arische kampbewakers niet? Niet om de misdaden want die werden ook door bepaalde SS-regimenten gepleegd. En wat is het verschil tussen moorden en misdaden begaan?

[ Bericht 2% gewijzigd door Austerlitz op 07-07-2004 18:29:33 ]
pi_20470192
Sterker nog, de 'einsatzgruppen' werden opgedoekt omdat het massale moorden (tienduizenden hebben wij het hier over, niet tientallen, honderden of duizenden maar tienduizenden mensen} het 'moreel van de soldaten aantastte'.

Daarna is men gaan experimenteren om meer 'humanere' methoden te vinden, ja sorry, zo werdt het toendertijd gesteld.
SS (Waffen & Algemeine) en Wehrmacht hebben wel degelijk hieraan meegedaan en geheel vrijwillig, al dat goedpraten wat ik hier lees vindt ik persoonlijk misselijk makend.
pi_20491448
In Hitler's moordenaars door Guido Knopp, op pagina 212 als ik mij niet vergis, staat een hele zwik aan oorlogsmisdaden van de Waffen SS, met name van de Ruiterij en de Wiking-divisie.
  donderdag 8 juli 2004 @ 16:13:44 #59
95428 Austerlitz
Schweinerei!
pi_20491820
quote:
Op donderdag 8 juli 2004 15:52 schreef Johan_de_With het volgende:
In Hitler's moordenaars door Guido Knopp, op pagina 212 als ik mij niet vergis, staat een hele zwik aan oorlogsmisdaden van de Waffen SS, met name van de Ruiterij en de Wiking-divisie.
Op dat boek baseer ik mijn informatie ook. Naar mijn mening het beste boek over de SS. In elk geval de meest recente, volgens de laatste onderzoeken.
pi_20506663
quote:
Op vrijdag 2 juli 2004 10:40 schreef Netsplitter het volgende:
dom, blond, blauwe ogen....
Je moest het reine uitstralen...
Voor de rest maakte het volgens mij niet uit....
Damn ik voeldoe aan alles eisen :\
  zondag 11 juli 2004 @ 21:05:06 #61
93727 kofkof
draait het maar om, hahahah!
pi_20558513
Het is onzin dat je perce blond haar, blauwe ogen etc moest hebben. Je moest kunnen aantonen dat je een volbloed Duitser was, ook moest je wel raciale Duitse kenmerken in je hebben anders kon je niet bij de SS. Later toen Duitsland verliezen kreeg mochten er ook niet-Germanen bij de SS (De moslimdivisies getuigen hiervan)
quote:
In mei 1945 telde de Waffen-SS, door de oprichting van alle 'vreemde' eenheden, bijna 1 miljoen manschappen. Van een elite strijdmacht was, met uitzondering van de stamdivisies en enkele relatief jonge divisies als 'Hitlerjugend' en 'Hohenstauffen' al lang geen sprake meer. De Waffen-SS was een multinationaal massaleger geworden.
Multinationaal ook Multicutureel maar niet Multiraciaal (alles bleef binnen het kakausische ras)

Ik zou trouwens ook niet aan de eisen voldoen voor de SS, al had ik het graag eens gezien, lijkt me machtig
  maandag 12 juli 2004 @ 21:46:49 #62
96097 Tyrhraustur
Fenrir zal sterven
pi_20583809
Laat ik hier een klein bescheiden schopje tegenaan geven. Ik heb al een tijdje dit topic niet ingekeken, en nou is ook niet het beste moment om te reageren (i.v.m. tijdnood). Maar laat ik voorop stellen dat al hoewel ik geen moeite heb om enige sympathie op te brengen voor de buitenlandse vrijwilligers van de SS, ik zeker geen sympathie kan opbrengen voor de onmenselijke daden van zoweel machthebbers als uitvoerders binnen de nazi staat.
Wat het nog erger maakt is dat het vernederen en vermoorden vooral gebeurde op onschuldige burgers, wiens enig misdaad de uiting van een andere etniciteit was. Deze daden zijn één van de lafste te bedenken, en een ieder die denkt hier sympathie voor op te kunnen brengen, denkt niet.

Doch dit een smet is op het blazoen van ook de SS weerhoudt dit mij er niet van om sympathie voor de meeste Dietse SS mannen op te brengen. De militaire daden van deze SS zijn indrukwekkend en zeker iets om trots op te zijn. Nou heb ik mij wel te éénzijdig opgesteld. Automatisch duikt men in deze topics in de loopgraaf en ik dat evenzeer gedaan, wellicht te veel turend naar de andere loopgraaf zonder het hoofd ooit naar achteren te draaien. Mijn excuses hiervoor.

Ik heb bewust nooit een boek opengeslagen wat over de SS gaat, dit om de reden dat 'objectief' schrijven over het verleden onmogelijk is, de geschiedenis is een en al patstelling nooit zal de geschiedenis objectief geschreven worden. Ik ben van mening dat dit onderwerp nog te dichtbij ligt, nog steeds neemt de 'partij' stelling en heeft de ander 'partij' pat. Dit is uiteraard een grove fout vanmij bij enig iets wat naar discussie neigt.
Audaces fortuna juvat.
Beati pauperes spiritu.
  maandag 12 juli 2004 @ 22:01:13 #63
95428 Austerlitz
Schweinerei!
pi_20584159
quote:
Op maandag 12 juli 2004 21:46 schreef Tyrhraustur het volgende:
. De militaire daden van deze SS zijn indrukwekkend en zeker iets om trots op te zijn. Nou heb ik mij wel te éénzijdig opgesteld.
Bepaalde SS-eenheden hebben militaire sterke staaltjes geleverd, net zoals de luftwaffe, wehrmacht etc, niet allemaal. Veel SS-eenheden hebben niks bijzonders gepresteerd.
  zondag 25 juli 2004 @ 17:34:23 #64
100191 PirE
Geaux Tigers
pi_20848522
quote:
PREWAR TO 1940:
At first, recruitment standards for Waffen-SS troops (Leibstandarte & SSVT, perhaps to a lesser extent the SSTK) were extremely tough. Recruits were expected to be
*between the ages of 17 and 22
*at least 168 CM tall. (5' 9" - Himmler's height)
*with no criminal record
*since 1935, SS recruits were required to have a pure "Aryan" genealogy (aka no Jewish forebears) going back to 1800 for enlisted men and 1750 for officers

Terms of service:
Minimum 4 years for enlisted men, 12 years for NCO's and 25 years for officers.
The requirements were in fact so stringent that only 15 out of 100 applicants were accepted. RFSS Himmler boasted that not only did her personally look at the photographs of officer applicants for the SS, but that his organization did not accept a candidate with even "one filled tooth!" Such absurdist standards did not please the more practical SS leaders such as "Sepp" Dietrich.

1940-42: FREIWILLIGEN, VOLKSDEUTSCHE AND REICHDEUTSCHE
At the end of 1939, Himmler wanted to raise the strength of the Waffen-SS to the manpower equivalent of 4 divisions, but he was limited in the number of Germans he could recruit by the German Army. But where could he find the troops to fufill his dreams for the Waffen-SS?

SS personnel officer Gottlob Berger was able to satisfy Himmler wishes via several means for recruits who could be classified as "Reichdeutsche" (German citizens), "Volksdeutsche" (ethnic Germans living in foreign countries) and "Freiwilligen" (volunteers).

Freiwilligen:
From 1940-43, especially after the 1941 invasion of the Soviet Union, the Waffen-SS was able to raise several Western European volunteer legions such as:
*Freikorps Danemark
*SS-Regiment Westland
*Freiwilligen Legion Norwegen
RFSS Himmler considered volunteers from countries such as Norway and Denmark as "Nordic" enough for the Waffen-SS. Recruiting of freiwilligen and volksdeutsche outside of Germany was carried out by a system of recruiting commands (ersatzkommandos), recruiting inspectorates (ersatzinspectionen) and recruitment centers (werbestellen). The basic recruiting book was named "Der ruft die SS" (The Call of the SS) and was translated into multiple languages. The Waffen-SS also make use of a huge portfolio attractive poster propaganda. The SS recruiting office attempted to stress the pan-european "ideal" of the Waffen-SS, but this was just so much cynical manipulation then and even now - as some revisionist historians even go so far as to say the Waffen-SS was the precursor to NATO. The Waffen-SS would play to whatever nationalist, ethnic, anticommunist, religious, or ideological angle they could to fill the ranks of Himmler's legions.

With regards to physical standards for freiwilligen volunteers, it is difficult to mention specifics. Doubtless the troops were not expected to be the Aryan warriors of the Liebstandarte, but were expected to be healthy and at least not look like a Untermensch. Many of the freiwilligen troops were soldiers of the armed forces of their occupied countries, and so possessing an adequate military bearing.

Volksdeutsche:
Many Eastern European countries did have sizeable minority populations of Germans due to centuries of migration & colonization. The Nazis made a great of propaganda about the "oppressed" Volksdeutsche living in countries such as Czechoslovakia, Poland, and Yugoslavia, and they used this propaganda to justify their invasion and occupation. As Germany overran these countries, the Nazi administration made great attempts to identify the citizenry who could be classified as "ethnic" German, not only in the occupied nations but also the Axis satellite nations such as Rumania and Hungary. The Waffen-SS were particularly interested in these ethnic Germans because these volksdeutsche were not subject to the enlistment regulations of the Wehrmacht. By May 1940 the SS were using this legal loophole to recruit tens of thousands of Volksdeutsche, some of which were sprinkled throughout various Waffen-SS units and other which formed the basis for a specific unit such as 7th SS-Freiwilligen-Gebirgs Division Prinz Eugen.

Volksdeutsche volunteers or conscripts were generally found to be of less caliber than Reichdeutsche or even western European freiwilligen. Language became an issue, as many of these volksdeutsche communities did not speak German as a German would understand it. However, Himmler's pressing needs for volksdeutsche manpower for the Waffen-SS overruled any stringent adherence to standards.

Reichdeutsche:
Strange as it may seem, the Waffen-SS had a difficult time recruiting Germans! This was due to several reasons. Hitler did not want the Waffen-SS to become a bloated organization like the SA and so deliberately tried to limit its size. (In fact, much of Himmler's efforts to grow the Waffen-SS were behind Hitler's back). The Wehrmacht was especially wary of the Waffen-SS and did all it could to limit its growth to a minimum. For example, it restricted the SS recruiting campaigns. So even though the SS had a established infrastructure of "SS-districts" (SS-Oberabschnitte), each with a recruiting center, it couldn't raise the enough troops.

Gottlob Berger turned to alternate methods to get the German youth into the Waffen-SS. One effective method was administrative sleigh of hand, as when he managed to get various Totenkopf Standarten transferred into the Waffen-SS, in addition to the most abled-bodied of the Allgemeine-SS. The SS also cozied up to the Nazi youth organization Hitlerjugend - figuring it could convince or coerce these impressionable teenagers to volunteer for the Waffen-SS before they became old enough to be subject for military service.

Recruiting standards for German SS volunteers was undoubtedly strict but certainly not carried to the extremes of the prewar years. Certainly a filled tooth was acceptable at this point, although the regulations against "Jewish blood" were probably still in place.

Despite all these efforts at easing recruiting standards and seeking alternate sources, the Waffen-SS still had trouble filling its quotas for troops. By April 1942 the Waffen-SS was feeling the strain of massive casualties and the strain caused by the decline in the "aryanness" of its troops. One battalion CO wrote to Himmler that the recent replacements of his unit as "hardly justifies the standards of the SS as 'racial selection'."
Gewoon even zoeken op Leibstandarte
“Never assume you will win, never feel safe, never feel confident, never send a "We got this!" text, never take anything for granted, never pose for a picture late in the game, always expect the worst while rooting for the best.”
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')