Roodkapje rekent af met de wolvenSp!ts - maandag 2 oktober 2006
Haar muziekmaatje nam de benen, zijn opvolger kreeg een beroerte, haar relatie liep door drugs en drank op de klippen en ze lag juridisch overhoop haar ex-manager. Zangeres Amy Lee kreeg in de aanloop naar het tweede Evanescence-album nogal wat voor de kiezen. Hoewel? "Zelf zie ik het meer als inspiratie.",,Kijk, ze hebben me een t-shirt kado gegeven", vertelt zangeres Amy Lee vol trots. Ze heeft het speciaal aangetrokken voor het interview. "Het is een plaatje van Roodkapje die de Wolf een trap in zijn ballen geeft, leuk he." We zijn in Barcelona, waar Amy Lee begin september met gitarist John LeCompte een voorproefje gaf van het nieuwe album The Open Door. Het is alweer dik drie jaar geleden sinds Evanescence de gothic rock-wereld veroverde met het debuut Fallen - in de hedendaagse muziek een eeuwigheid. Toch zijn de Spaanse fans haar niet vergeten, getuige het enthousiaste onthaal én het originele kadootje.
EllendeEr is nogal wat gebeurd met Evanescence tussen Fallen en The Open Door. Even wat ellende op een rijtje: samen met jeugdvriend en gitarist Ben Moody had Amy het debuut van de band bij elkaar geschreven, maar midden in een tournee hield Moody het plotseling voor gezien. Als opvolger werd Terry Balsamo aangetrokken. Met hem schreef Amy de meeste nummers voor The Open Door, maar in november werd Balsamo getroffen door een beroerte. En dan was er ook nog de ruzie met ex-manager Dennis Rider - Amy beschuldigde hem onder meer van aanranding - en de pijnlijke breuk met haar vriend Shaun Morgan, zanger van rockband Seether. Die laatste belandde vorig jaar met drugs- en drankverslaving in een afkickkliniek.
UitlaatklepEr zijn bands om minder problemen gestopt, maar volgens Amy valt het allemaal wel mee. "Het wordt een beetje opgeblazen, alsof dit het ergste jaar van mijn leven is geweest. Zo gáán de dingen soms gewoon. Natuurlijk speelde er het een en ander, je kunt het tegenslagen noemen, ik zie het meer als inspiratie. Muziek is voor mij de plek om al mijn negatieve ervaringen in te verwerken. En als ik dat niet had? Dan zou ik wel een andere uitlaatklep vinden; schilderen, koken, weet ik veel. Het zit in mijn aard om mezelf op één of andere manier creatief uit te drukken." Dat wil niet zeggen dat de plaat één lange klaagzang is geworden. "Nee, mijn teksten zijn in vergelijking met het eerste album veel volwassener geworden, veel krachtiger. Het gaat gelukkig niet meer allemaal over hoe bang en gekwetst ik ben."
Neem de eerste single Call me when you're sober, met een videoclip waarin Amy Lee als Roodkapje tussen de wolven te zien is - vandaar ook het shirt. De wolven staan symbool voor ex-vriend Morgan, met wie ze in het nummer hard afrekent. Voor wie denkt dat de songtitel klinkt als een uitnodiging om toch weer een keertje de telefoon te pakken, kan Amy duidelijk zijn: "Hij wás nooit nuchter, dus hij hóeft nooit meer te bellen. Ik heb te lang moeten omgaan met een verslaafde, met iemand die je verwaarloost en tegen je liegt. Tegen het einde was ik volkomen uitgeput, nu heb ik gezegd wat ik wilde zeggen en ben ik er helemaal klaar mee."
BeroerteAmy Lee kijkt inmiddels liever vooruit, naar de tournee die dit najaar zal beginnen en die onder meer langs het Amsterdamse Paradiso leidt. Schrijfpartner Terry Balsamo zal er weer bij zijn, bezweert Amy, al kon hij lange tijd nauwelijks zijn gitaar vasthouden. "Het gaat een stuk beter met hem. Twee weken terug hebben we voor het eerst weer met zijn allen samen gespeeld, dat was echt ontroerend." De schok was destijds wel groot, al heeft Balsamo's beroerte volgens Amy de plaat nauwelijks beïnvloed. "Het gebeurde een paar dagen nadat hij al zijn partijen had opgenomen. Dat is op zich wel griezelig. Maar toen we eenmaal van de schrik waren bekomen, zijn we gewoon doorgegaan met opnemen. Terry kwam er gewoon bij zitten in de studio en zei wat hij ervan vond, dus wat dat betreft was er geen probleem. Het heeft ons dichter bij elkaar gebracht, denk ik. En als het de band al heeft veranderd, dan is het alleen in de zin dat we allemaal ons leven nu meer op prijs stellen."
Lees
hier de recensie van The Open Door.
Everything Is About Sex Except Sex. Sex Is About Power