gohquote:Op woensdag 2 juni 2004 12:35 schreef GenesiZ het volgende:
Tjees. De zon is wel heeel erg groot vergeleken met venus.
Ik bedoel het ook meer als tip, vooral omdat het wel eens mooi weer kan zijn dinsdag. Kan best leuk zijn om even naar te kijken.quote:Op woensdag 2 juni 2004 12:35 schreef Byte_Me het volgende:
ik denk niet dat ik het ga volgen in de zin van de hele tijd kijken. af en toe een kijkje nemen. maar bedankt voor de tip.
Ja. Die stip is zo groot als een grote zonnevlek, en die kan je met het blote oog ook zien.quote:Op woensdag 2 juni 2004 12:42 schreef Xternal het volgende:
Kun je dit met het blote oog zien (even los van het feit dat je natuurlijk niet tegen de zon in moet kijken ...)
Als je je eclipsbrilletje nog hebt van de zonsverduistering van 1999 kun je het idd met het blote oog zienquote:Op woensdag 2 juni 2004 12:42 schreef Xternal het volgende:
Kun je dit met het blote oog zien (even los van het feit dat je natuurlijk niet tegen de zon in moet kijken ...)
Die heb ik niet meerquote:Op woensdag 2 juni 2004 12:53 schreef ReCreative het volgende:
Als je je eclipsbrilletje nog hebt van de zonsverduistering van 1999 kun je het idd met het blote oog zien.
quote:Op woensdag 2 juni 2004 13:23 schreef Xternal het volgende:
[..]
Die heb ik niet meer
Pfff je moet er gewoon direct doorheen kijken! Slappelingquote:Op woensdag 2 juni 2004 12:53 schreef ReCreative het volgende:
Als je een binoculair hebt of een telescoop kun je proberen een projectie te maken op een stuk papier, kunnen er nog meer mensen tegelijk kijken.
Is een cd echt zo gevaarlijk? Ik heb er een keer een gedeeltelijke zonsverduistering mee gezien...quote:Op woensdag 2 juni 2004 13:25 schreef ReCreative het volgende:
iig niet door een cd of een belicht negatief heen kijken, dat is erg gevaarlijk.
Als het echt niet kan, waar kun je zo'n eclipsbrilletje kopen?quote:Op woensdag 2 juni 2004 16:23 schreef Rasing het volgende:
[..]
Is een cd echt zo gevaarlijk? Ik heb er een keer een gedeeltelijke zonsverduistering mee gezien...
't Is niet zo dat het teveel licht doorlaat, maar wel erg veel UV en IR, vandaar dat het afgeraden wordt. Koop een stuk lasglasquote:Op woensdag 2 juni 2004 16:23 schreef Rasing het volgende:
[..]
Is een cd echt zo gevaarlijk? Ik heb er een keer een gedeeltelijke zonsverduistering mee gezien...
Het is af te raden om een eclipsbrilletje uit 1999 te gebruiken, zeker als het erg gekreukeld is. Gebruik het alleen als het erg echt nog nieuw uitziet.quote:Op woensdag 2 juni 2004 16:36 schreef ReCreative het volgende:
[..]
't Is niet zo dat het teveel licht doorlaat, maar wel erg veel UV en IR, vandaar dat het afgeraden wordt. Koop een stuk lasglas.
En waar je eclipsbrilletjes koopt weet ik eigenlijk niet... Telescoopwinkel??
Ja, ik heb ook nog een plastic zonnekijkertje hier dat ik kreeg in Nederland om te kijken. Die moet je idd eerst goed bekijken, elke kreukel zou een scheurtje kunnen veroorzaken waardoor de bescherming vervalt.quote:Op woensdag 2 juni 2004 21:09 schreef BabeWatcher het volgende:
Het is af te raden om een eclipsbrilletje uit 1999 te gebruiken, zeker als het erg gekreukeld is. Gebruik het alleen als het erg echt nog nieuw uitziet.
Dat is zeker waar, helemaal als je weet dat je vaak helemaal niet beseft wanneer het schadelijk wordtquote:Ik heb in 1999 gratis een brilletje gekregen bij de sterrenwacht. Probeer Planetarium als er 1 in de buurt is of anders een fotowinkel of opticien. In 1999 kon je bijna overal zo'n brilletje krijgen.
Het gevaar bij huis-tuin en keukenfilters zit hem in het te lang kijken, je raakt gewoon geboeid door zo'n zeldzaam verschijnsel.
Zolang Venus nog maar als een zwarte stip voorbij komt en niet als een groene stip....quote:Op donderdag 3 juni 2004 01:07 schreef drelletje het volgende:
Okee hier is het topic. Het beste wat je kan gebruiken qua veiligheid is een lasglas nummer 14 die is nog beter dan zo een brilletje, Het enige wat minder is is dat je de zon groen zal zien
De aarde past 1.100.000 maal in de zon. Moet je nagaanquote:Op woensdag 2 juni 2004 12:35 schreef GenesiZ het volgende:
Tjees. De zon is wel heeel erg groot vergeleken met venus.
veiligheid is het belangrijkste... JE ogen kunnen kapotgaan zonder dat je het door hebt...quote:Op donderdag 3 juni 2004 08:47 schreef Walter_Sobchak het volgende:
[..]
Zolang Venus nog maar als een zwarte stip voorbij komt en niet als een groene stip....
Ik heb iig mijn eclips brilletje nog maar 's opgedoken
Ach, er moet toch voldoende te zien zijn. Het duurt tenslotte de hele ochtend dus er is vast wel een opklaring tussendoorquote:Op donderdag 3 juni 2004 18:48 schreef Viola_Holt het volgende:
----------------------------- dinsdag 8 juni
Zonneschijn (%) 40
Neerslagkans (%) 20
Neerslaghoeveelheid (mm) 0
Minimumtemperatuur (ºC) 10
Middagtemperatuur (ºC) 20
Windrichting NW
Windkracht (bft) 4
niet bepaald een stralende dag
maar gelukkig is het een verwachting, geen voorspelling
helaas heb ik niet de hele ochtend de tijd om te wachten op een opklaringquote:Op donderdag 3 juni 2004 18:57 schreef Againzender het volgende:
[..]
Ach, er moet toch voldoende te zien zijn. Het duurt tenslotte de hele ochtend dus er is vast wel een opklaring tussendoor
6 Juni 2012quote:Op zaterdag 5 juni 2004 10:36 schreef Petomaan het volgende:
5. De volgende overgang van Venus is al weer in 2012!
Het zwarte druppeleffect is allang verklaard. We zien Venus kleiner dan zij in werkelijkheid is. Dit komt door het felle licht van de zon. Aan de rand van de zon zien we wel de werkelijke grootte van Venus, maar midden op de zonneschijf niet.quote:Op zaterdag 5 juni 2004 10:36 schreef Petomaan het volgende:
3. Met de huidige technieken denk je dat de Venus-overgang geen geheimen meer kent. Toch doet zich nog steeds een overklaarbaar verschijnsel voor: het zogenaamde zwarte druppeleffect, waarbij Venus in eerste instantie aan de rand van de zonneschijf blijft 'kleven', voordat de planeet zijn weg vervolgt.
verrek, dat klopt ook nogquote:Op zondag 6 juni 2004 18:18 schreef drelletje het volgende:
het weer wat voorspelt is, is zon en geen wolkje aan de lucht en 30 graden... OEH YEAH
FOTO'Squote:Op maandag 7 juni 2004 01:43 schreef -CRASH- het volgende:
Astrofolie op de videocam ....
Astrofolie op de digicam ....
Astrofolie op de verrekijker....
Een eclipsbril ....
Alle benodigde battarijen opgeladen ....
Laat Venus nu maar komen![]()
Ik zal m'n best doen...quote:Op maandag 7 juni 2004 10:36 schreef Marvin-THE-MARTiAN het volgende:
[..]
FOTO'S(tenminste; je wil ze toch wel met ons delen hier... ?!?)
![]()
Wat een onwijs coole stream van de zon met Venus die in beeld schuift!!quote:Op maandag 7 juni 2004 11:08 schreef -CRASH- het volgende:
[..]
Ik zal m'n best doen...
Want ik had een foto site ( http://photos.heremy.com/ )
maar die is weg.
hier kun je de huidige positie van venus zien.
Venus komt van links het beeld in.
[afbeelding]
FF een test foto........ Ok ..... is te zien dan komen hier
morgen ook foto's
[afbeelding]
quote:Op maandag 7 juni 2004 16:55 schreef Franzki het volgende:
dat is het stokje dat de occulterende schijf in het midden omhoog houdt...
Kijk morgen maar eens op de webcams van de Dutch Open Telescope op www.Venusvoordezon.nl, dat worden pas spectaculaire beelden!!!
Je kunt ook iets minder spammen.quote:Op maandag 7 juni 2004 16:55 schreef Franzki het volgende:
dat is het stokje dat de occulterende schijf in het midden omhoog houdt...
Kijk morgen maar eens op de webcams van de Dutch Open Telescope op www.Venusvoordezon.nl, dat worden pas spectaculaire beelden!!!
Morgen ACHT juni niet vandaag (de 7e)...quote:Op maandag 7 juni 2004 17:29 schreef Dezz het volgende:
Nou ik heb er eigenlijk niets van gezien, keek ik naar de verkeerde zon ofzo
Oepsquote:Op maandag 7 juni 2004 17:31 schreef Marvin-THE-MARTiAN het volgende:
[..]
Morgen ACHT juni niet vandaag (de 7e)...
Mooie beelden inderdaad. Ook erg mooi om die protuberansen te zien vanaf de zon. Die incidentele witte strepen zijn meteorieten die voorbij schieten neem ik aan?quote:Op maandag 7 juni 2004 16:55 schreef Franzki het volgende:
dat is het stokje dat de occulterende schijf in het midden omhoog houdt...
Kijk morgen maar eens op de webcams van de Dutch Open Telescope op www.Venusvoordezon.nl, dat worden pas spectaculaire beelden!!!
Nou zeg! Je mag toch wel spammen voor iets wat ongeveer 1x in de 300 jaar plaatsvindt?quote:Op maandag 7 juni 2004 17:02 schreef pfaf het volgende:
[..]
Je kunt ook iets minder spammen.
Meteorieten zie je alleen als hier op aarde.quote:Op maandag 7 juni 2004 17:38 schreef Xternal het volgende:
[..]
Mooie beelden inderdaad. Ook erg mooi om die protuberansen te zien vanaf de zon. Die incidentele witte strepen zijn meteorieten die voorbij schieten neem ik aan?
Nou...... dat is bij jou berekening dan 2 x in 300 jaar.quote:Op maandag 7 juni 2004 17:43 schreef Xternal het volgende:
[..]
Nou zeg! Je mag toch wel spammen voor iets wat ongeveer 1x in de 300 jaar plaatsvindt?
Ik heb toen de zonsverduistering gekeken zonder brilletje of iets. Maar nooit langer dan 3 sec ofzo naar de zon gekeken. Ze zeiden dat het schadelijk was, ook al was het licht niet scherp door de verduistering. Gelukkig nix aan over gehoudenquote:Op woensdag 2 juni 2004 16:23 schreef Rasing het volgende:
[..]
Is een cd echt zo gevaarlijk? Ik heb er een keer een gedeeltelijke zonsverduistering mee gezien...
De langetermijneffecten van UV-straling zijn ook niet zo fijn voor je ogen, dus je kan toch maar beter zorgen voor een echt goede bescherming.quote:Op maandag 7 juni 2004 18:50 schreef benchMarc het volgende:
[..]
Ik heb toen de zonsverduistering gekeken zonder brilletje of iets. Maar nooit langer dan 3 sec ofzo naar de zon gekeken. Ze zeiden dat het schadelijk was, ook al was het licht niet scherp door de verduistering. Gelukkig nix aan over gehouden
De simpelste manier.....quote:Op dinsdag 8 juni 2004 00:12 schreef MrLunk het volgende:
hoe zou je dit simpel kunnen projecteren ?
bijvoorbeeld met behulp van een verrekijker of vergrootglas ?
Is dit überhaupt mogelijk met dergelijke simpele middelen ?
Greetz,
Peter Lunk
http://www.mrlunk.nl
Psssssstt .....kijk eens naar de datumquote:Op dinsdag 8 juni 2004 05:52 schreef -CRASH- het volgende:
Goedemorgen allemaal......
De zonsopkomst van vandaag....
quote:Op dinsdag 8 juni 2004 06:57 schreef -CRASH- het volgende:
[..]
Psssssstt .....kijk eens naar de datum
Maar aan niemand zeggen......
Jaja een foto uit de toekomst
Ja later op de dag verander ik de datum.quote:Op dinsdag 8 juni 2004 07:00 schreef Marvin-THE-MARTiAN het volgende:
[..]
![]()
*kuch* datum bijstellen *kuch*
ENENENENENEN al pics?? nog steeds clea skies???
he cool je kunt ook je eigen lathitude logitude instellen en vervolgens kun je rechtsbovenin zien in #sec hoelang het nog duurt voor first contactquote:Op dinsdag 8 juni 2004 06:35 schreef Marvin-THE-MARTiAN het volgende:
-edit- helaas helaas heb ik niet de apparatuur hier om het zelf rechtstreeks te kijken maar er zijn zat links en streams te vinden. Deze is best aardig! Is van de Japanse Uni (site = in eng.) waar je op een progje ziet lopen waar venus is ten opzichte van de zon...
ja, klein hapje uit de zon...quote:Op dinsdag 8 juni 2004 07:23 schreef -Lotte- het volgende:
weeeeee... ziet iemand al iets?
wat had je verwacht dan verder ?quote:Op dinsdag 8 juni 2004 07:29 schreef RichardQuest het volgende:
D'r is echt helemaal niks aan
Iets dat ik wel kon zien bijvoorbeeldquote:Op dinsdag 8 juni 2004 07:30 schreef Viola_Holt het volgende:
[..]
wat had je verwacht dan verder ?
Ik zie ook nog niets. Ik kijk over een half uur of een uur wel weer evenquote:Op dinsdag 8 juni 2004 07:32 schreef Pool het volgende:
Ik zie nog niets hierMisschien dat het in Brabant later begint? (we lopen hier altijd achter hehe)
quote:Op dinsdag 8 juni 2004 07:58 schreef devilish1980 het volgende:
-knip-
Amsterdam genomen met eenETX90RA en een minolta dimage Z1
![]()
jepquote:Op dinsdag 8 juni 2004 08:59 schreef Petomaan het volgende:
Even voor de duidelijkheid: Venus is toch vanaf rechtsonder verschenen? Op sommige webcams en plaatjes zie ik ze van linksboven verschijnen, maar is dat niet omdat telescopen het beeld omkeren?
Daar zou ik mee uitkijken.quote:Op dinsdag 8 juni 2004 08:53 schreef srblackbird het volgende:
2 blanco cd's werken bij mij anders prima...
quote:Op dinsdag 8 juni 2004 09:07 schreef MOD het volgende:
Ohw w8 ik zie een minuscuul klein micro puntje ergens in die zon ja, how spectacular!!
quote:Op dinsdag 8 juni 2004 09:07 schreef err het volgende:
wat doen jullie voor de lens van je film/fotocamera?
quote:Op dinsdag 8 juni 2004 09:07 schreef MOD het volgende:
Ohw w8 ik zie een minuscuul klein micro puntje ergens in die zon ja, how spectacular!!
Jawel hoor want dit gebeurt ca. elke 122 jaar en dan getween met ca. 8 jaar ertussen...quote:Op dinsdag 8 juni 2004 09:10 schreef srblackbird het volgende:
[..]
![]()
Je zult dit mooit meer live zien....
1999 met de bijna totale eclips vond ik wel ff beterquote:Op dinsdag 8 juni 2004 09:10 schreef srblackbird het volgende:
[..]
![]()
Je zult dit mooit meer live zien....
En jij zit de hele dag met je hand in je broek (te zoeken)quote:Op dinsdag 8 juni 2004 11:39 schreef Little_Meanie het volgende:
Jezus wat een nerds zijn jullie allemaal, een beetje heel de dag vrijmaken om de hele tijd naar een stipje op de zon te kijken![]()
Nog een betere tip.... Zo beschadig je je ogenquote:Op dinsdag 8 juni 2004 11:41 schreef frensz het volgende:
Tip voor als je geen eclips brilletje bezit, 2 diskette's achter elkaar en open zetten werkt ook perfect. Je ziet een heel klein zwart stipje.
quote:Op dinsdag 8 juni 2004 11:39 schreef Little_Meanie het volgende:
Jezus wat een nerds zijn jullie allemaal, een beetje heel de dag vrijmaken om de hele tijd naar een stipje op de zon te kijken![]()
Jij zit met je hand in je broek naar de zon te kijkenquote:Op dinsdag 8 juni 2004 11:52 schreef -CRASH- het volgende:
[..]
En jij zit de hele dag met je hand in je broek (te zoeken)
Daar issie weerquote:Op dinsdag 8 juni 2004 11:55 schreef Marvin-THE-MARTiAN het volgende:
[..]
als je het niet mooi vind pl**r dan maar op!
![]()
@ -CRASH- de pic
doet 't niet... kun je hem nogmaals plaatsen?? Daarnaast damn ben ik vanochtend lekker i-net aan het afstruinen knalt de router eruit(staat op kamer van een andere huisgenoot die zijn kamer opslot heeft etc...) Ik naar werk ligt fok eruit...
![]()
Maar coole pic's![]()
![]()
![]()
Goh... je hebt het gevondenquote:Op dinsdag 8 juni 2004 12:01 schreef CompuMess het volgende:
De 'enorme' zonsverduistering aan de gang...Venus is momenteel in haar overgangsperiode en schuift langzaam voor 't zonnetje langs...
[afbeelding]
Breedbeeld: *Klik*
idd, het is dat kleine stipje linksonderin beeld.
Uit de hand genomen foto, met een eclipsbril (uit 1999) tegen de lens gedrukt. Niet ideaal, maar het werkt wel!![]()
Nog wat analoge zonsverduistering uit 1999: *klik*
Jawel, had wat last van zonlicht tijdens het zoeken.quote:Op dinsdag 8 juni 2004 12:02 schreef -CRASH- het volgende:
[..]
Goh... je hebt het gevonden![]()
Moet eerst ff vanmiddag een kabel halen (die ze vergeten hadden in de videotas te doen)quote:Op dinsdag 8 juni 2004 12:45 schreef Marvin-THE-MARTiAN het volgende:
-CRASH- hoesnel denk je dat je de stream (of een ingekorte versie daarvan) kan plaatsen op fok?? (de resolutie mag hoog blijven
--> breedbandje...
)
*= erg nieuwsgierig![]()
Ze zullen wel een warme Venusheuvel hebbenquote:Op dinsdag 8 juni 2004 12:46 schreef k3vil het volgende:
Wat doen die vrouwen in me omgeving raar
Even een blik werpen kan geen kwaad, 5 minuten lang staren wel. Ik zie overigens niets met een CD.quote:Op dinsdag 8 juni 2004 12:51 schreef Skwish het volgende:
Ik heb geen speciale zonnebril
CD's laten ook schadelijke straling door?
Door mij wel...quote:Op dinsdag 8 juni 2004 12:52 schreef Steijn het volgende:
dit is de eerste keer dat het verschijnsel met de huidige technologie gedocumenteerd kan worden.
Nee hoor, over 8 jaar is er weer een. En dan pas weer over 122 jaar en dan weer eentje na 8 jaar, enz.quote:Op dinsdag 8 juni 2004 12:57 schreef apestartje het volgende:
en voorlopig de laatste keer ook
volgende venus over 714 jaar
Helaas, er zijn hier teveel wolken om een fatsoenlijk contrast te behalen.quote:Op dinsdag 8 juni 2004 12:57 schreef Steijn het volgende:
Een kijken of ik nog een verrekijker kan vinden, dan projecteer ik hem gewoon op een vel papier.
Maar het duurt weer 714 jaar voordat je het in Nederland weer kan zien.quote:Op dinsdag 8 juni 2004 13:02 schreef Steijn het volgende:
[..]
Nee hoor, over 8 jaar is er weer een. En dan pas weer over 122 jaar en dan weer eentje na 8 jaar, enz.
Mwah, dat hou ik wel vol denk ik. Pak in 2135 ook nog even de volledige zonsverduistering mee.quote:Op dinsdag 8 juni 2004 13:04 schreef -CRASH- het volgende:
[..]
Maar het duurt weer 714 jaar voordat je het in Nederland weer kan zien.
Dus geniet er nou nog de laatste 16 minuten van
Is pas geweestquote:Op dinsdag 8 juni 2004 13:12 schreef Steijn het volgende:
Is er ook een Mercuriusovergang?
Heb je al een totale zonsverduistering meegemaakt dan? Ik kan me herinneren van de 97% zonsverduistering een paar jaar terug (niet die cirkelvormige maar daarvoor) dat het ineens een heel stuk kouder werd, dat was echt heel speciaal.quote:Op dinsdag 8 juni 2004 13:18 schreef whosvegas het volgende:
Geef mij maar een gewone (totale) zonsverduistering, iets minder bijzonder, maar veel spectaculairder.
Saturnus moet ook wel leuk zijn.quote:Op dinsdag 8 juni 2004 13:20 schreef Frasier het volgende:
Jammer dat er geen Jupiter-overgang mogelijk is. Dat zou wel mooi zijn.
In 1999, in Roemenie, 2006 wil ik naar de verduistering in turkije, die duurt ook nog langer, 4 min totaliteit, terwijl we in 1999 maar 2 min totaliteit hadden.quote:Op dinsdag 8 juni 2004 13:18 schreef whosvegas het volgende:
Geef mij maar een gewone (totale) zonsverduistering, iets minder bijzonder, maar veel spectaculairder.
Venus heeft geen koude zijde, zowel de dag als de nacht zijde heeft een temp van rond de 500 graden (geloof ik). Dat de temp aan de dag en nacht zijde niet van elkaar verschilt, komt omdat Venus een dikke dampring heeft waar geen warmte uit kan ontsnappen.quote:Op dinsdag 8 juni 2004 13:22 schreef Marvin-THE-MARTiAN het volgende:
Geweldig ...
Ik was ook nog effe langs andere sites gegaan (oa die van SOHO --> aanrader!!! check ook die andere pic's die er staan) Daarnaast zag ik dat in 2005 de Venus Express alweer vertrekt![]()
[afbeelding]
hier wat info
Daarnaast Het lijkt me dat Venus ook een koude kant heeft als ik zo naar de data kijk... voor de rest komen de getals matigheden wel met elkaar overeen (Venus vs Aarde) maar deze sprongen eruit!!! Ik snap nu dat de opp temp op Venus (aan de ene kant) zeer hoog is,
1 Venus day 243 Earth days
1 Venus year 224.7 Earth days
(een dag op Venus duurt -bijna- een Venus jaar...)
Oh ja nog maar 60 sec en dan is het weer voorbij....)
quote:Op dinsdag 8 juni 2004 13:12 schreef Steijn het volgende:
Is er ook een Mercuriusovergang?
Maar e'e'n (en een beetje) jaar lang geen flux ontvangen kan toch niet in zijn geheel worden gecompenseerd door de atmosfeer of werkt die echt als een thermosfles??quote:Op dinsdag 8 juni 2004 13:29 schreef whosvegas het volgende:
[..]
Venus heeft geen koude zijde, zowel de dag als de nacht zijde heeft een temp van rond de 500 graden (geloof ik). Dat de temp aan de dag en nacht zijde niet van elkaar verschilt, komt omdat Venus een dikke dampring heeft waar geen warmte uit kan ontsnappen.
Kijk je naar andere hemellichamen (maan, mercurius) zonder dampkring, dan zie je dat de dag en nachttemperatuur veel meer verschilt.
Ja, de atmosfeer van Venus werkt als een thermosfles (het welbekende broeikas effect), daarom is de temperatuur aan het oppervlakte van Venus ook zo belachelijk hoog.quote:Op dinsdag 8 juni 2004 13:38 schreef Marvin-THE-MARTiAN het volgende:
[..]
Maar e'e'n (en een beetje) jaar lang geen flux ontvangen kan toch niet in zijn geheel worden gecompenseerd door de atmosfeer of werkt die echt als een thermosfles??
*bergt zijn schaatsen maar alvast weer op...quote:Op dinsdag 8 juni 2004 14:56 schreef whosvegas het volgende:
[..]
Ja, de atmosfeer van Venus werkt als een thermosfles (het welbekende broeikas effect), daarom is de temperatuur aan het oppervlakte van Venus ook zo belachelijk hoog.
Heeft de zon ook een hart of zow??quote:Op dinsdag 8 juni 2004 13:32 schreef Marvin-THE-MARTiAN het volgende:
[..]
[afbeelding]
alstublieft![]()
filmpje
En wat verder opmerkelijk is dat de baan van Venus - in tegenstelling tot alle andere planeten - in omgekeerde richting verloopt!quote:Op dinsdag 8 juni 2004 13:22 schreef Marvin-THE-MARTiAN het volgende:
Geweldig ...
Ik was ook nog effe langs andere sites gegaan (oa die van SOHO --> aanrader!!! check ook die andere pic's die er staan) Daarnaast zag ik dat in 2005 de Venus Express alweer vertrekt![]()
[afbeelding]
hier wat info
Daarnaast Het lijkt me dat Venus ook een koude kant heeft als ik zo naar de data kijk... voor de rest komen de getals matigheden wel met elkaar overeen (Venus vs Aarde) maar deze sprongen eruit!!! Ik snap nu dat de opp temp op Venus (aan de ene kant) zeer hoog is,
1 Venus day 243 Earth days
1 Venus year 224.7 Earth days
(een dag op Venus duurt -bijna- een Venus jaar...)
Oh ja nog maar 60 sec en dan is het weer voorbij....)
blabla je lult, dat is dus niet waar, alle planeten bewegen in de zelfde richting tegen de klok in....quote:Op dinsdag 8 juni 2004 16:41 schreef Petomaan het volgende:
[..]
En wat verder opmerkelijk is dat de baan van Venus - in tegenstelling tot alle andere planeten - in omgekeerde richting verloopt!
Ik wist niet dat we zoveel planeten in ons stelsel haddenquote:Op dinsdag 8 juni 2004 13:32 schreef Marvin-THE-MARTiAN het volgende:
[..]
[afbeelding]
alstublieft![]()
filmpje
Yeah rightquote:Op dinsdag 8 juni 2004 16:41 schreef Petomaan het volgende:
[..]
En wat verder opmerkelijk is dat de baan van Venus - in tegenstelling tot alle andere planeten - in omgekeerde richting verloopt!
http://www.infoster.be/negepl/overvi.htmlquote:De omloopbanen van de planeten zijn ellipsen met de Zon in één van de brandpunten. Met uitzondering van Mercurius en Pluto zijn alle banen bijna cirkelvormig. De banen van de planeten liggen allemaal ongeveer in hetzelfde vlak (de ecliptica die bepaald wordt door het baanvlak van de Aarde) . Het eclipticavlak wijkt slechts 7 graden af van het vlak van de Zonsevenaar. De baan van Pluto wijkt het meest af van het eclipticavlak (ongeveer 17 graden). De omloop van de planeten rond de zon is voor allen in dezelfde richting (tegenwijzerzin als wij er op neer kijken vanaf de noordpool van de zon); en de rotatie rond hun as is, met uitzondering van Venus en Uranus, ook in dezelfde richting.
De baan van Venus loopt niet in tegenovergestelde richting, haar draairichting is echter wel omgekeerd aan die van andere planeten (ze draait dus in een andere richting om haar eigen as, dan de andere planeten).quote:Op dinsdag 8 juni 2004 16:41 schreef Petomaan het volgende:
En wat verder opmerkelijk is dat de baan van Venus - in tegenstelling tot alle andere planeten - in omgekeerde richting verloopt!
quote:Op dinsdag 8 juni 2004 16:58 schreef devilish1980 het volgende:
[..]
blabla je lult, dat is dus niet waar, alle planeten bewegen in de zelfde richting tegen de klok in....
er zijn een aantal manen, die draaien tegen de natuurlijke richting in....
DIVX of WMV maar trek er gerust een tijdje voor uit.quote:Op dinsdag 8 juni 2004 17:48 schreef -CRASH- het volgende:
Zo ik heb net het laatste half uur van de transit op de harde schijf gezet.
Weet iemand een proggie waarmee je de grootte (6.488.973.312)van de film
aanzienlijker kleiner kan maken.
Hoezo?quote:Op dinsdag 8 juni 2004 17:43 schreef BabeWatcher het volgende:
Ik vraag me trouwens wel af hoe ze bij Uranus bepalen wat de noordpool is.
Mag allebei zijn.quote:Op dinsdag 8 juni 2004 17:54 schreef Steijn het volgende:
[..]
DIVX of WMV maar trek er gerust een tijdje voor uit.
Dat heeft niks met de baan om de zon te maken.quote:Op dinsdag 8 juni 2004 17:58 schreef BabeWatcher het volgende:
Stomme vraag
bij Venus zit de noordpool onder..... laat maar verder
http://www.infoster.be/negepl/uranus.htmlquote:-
en bij Uranus de helft van het (Uranus)jaar naar de zon en de andere helft van de zon af
hehe, paar knuppels op school deden dat ook, was wel de laatste keer dat ze zoiets zagenquote:Op woensdag 2 juni 2004 16:16 schreef cyber_rebel het volgende:
[..]
Pfff je moet er gewoon direct doorheen kijken! Slappeling![]()
Dat bedoelde ik dus ook ... Sorry dad!quote:Op dinsdag 8 juni 2004 17:24 schreef Leshy het volgende:
De baan van Venus loopt niet in tegenovergestelde richting, haar draairichting is echter wel omgekeerd aan die van andere planeten (ze draait dus in een andere richting om haar eigen as, dan de andere planeten).
quote:Op woensdag 9 juni 2004 00:10 schreef firecow het volgende:
ook 1 van mij 800mm 1op1 crop
[afbeelding]
het kan zo een stofje op je ccd zijnquote:Op woensdag 9 juni 2004 00:10 schreef firecow het volgende:
ook 1 van mij 800mm 1op1 crop
[afbeelding]
Dies wel lekkerquote:Op woensdag 9 juni 2004 00:10 schreef firecow het volgende:
ook 1 van mij 800mm 1op1 crop
[afbeelding]
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
<a href="http://www.vwkweb.nl/" rel="nofollow" target="_blank">[b]Vereniging voor weerkunde en klimatologie[/b]</a>
<a href="http://www.estofex.org/" rel="nofollow" target="_blank">[b]ESTOFEX[/b]</a>
quote:Op donderdag 10 juni 2004 10:02 schreef Marvin-THE-MARTiAN het volgende:
![]()
![]()
![]()
Keep 'm comming!!
@-CRASH- al succes geboekt met het decoden van de film??
quote:Op donderdag 10 juni 2004 14:41 schreef -CRASH- het volgende:
Een filmpje van een half uur is nu
meer dan 6 gig
-Update-
16:41
Ik heb de film nu op maar 365 MB (Divx)
En nu beginnen we met het eerste
volle LongPlay video bandje...
Maar ik zal af en toe eens een frame hier neerzetten.
IK zal je een stukkie film mailenquote:Op donderdag 10 juni 2004 16:59 schreef Marvin-THE-MARTiAN het volgende:
[..]![]()
kan bijna niet meer uithouden die spanning, die spanning, DIE SPANNING!!!
![]()
![]()
quote:Op donderdag 10 juni 2004 17:03 schreef -CRASH- het volgende:
[..]
IK zal je een stukkie film mailen
Dan is er een klein stukkie spanning weg.
Is onderwegquote:Op donderdag 10 juni 2004 17:11 schreef Marvin-THE-MARTiAN het volgende:
[..]top; als het goed is kun je m'n mailadres zien in mijn profiel...
(gelieve niet de 365mb variant opsturen... kan die helaas niet aan... paar mb moet wel lukken)
Hoeveel mm zou die lens zijn?quote:Op donderdag 10 juni 2004 17:41 schreef drelletje het volgende:
[afbeelding] di is wel de mooiste foto die ik er van heb gezien
Ik heb geen idee...quote:Op donderdag 10 juni 2004 17:43 schreef Steijn het volgende:
[..]
Hoeveel mm zou die lens zijn?
DOT Telescopequote:Op donderdag 10 juni 2004 17:43 schreef Steijn het volgende:
[..]
Hoeveel mm zou die lens zijn?
quote:Op donderdag 10 juni 2004 20:20 schreef -CRASH- het volgende:
quote:This is the qmail-send program at ilse.nl.
I'm afraid I wasn't able to deliver your message to the following addresses.
This is a permanent error; I've given up. Sorry it didn't work out.
The users mailfolder is over the allowed quota (size).
2000 mm valt eigenlijk nog wel mee vind ik. Wat een hoogte trouwens op die foto, fantastisch.quote:Op donderdag 10 juni 2004 20:25 schreef -CRASH- het volgende:
Prime mirror (Cervit): aperture 45 cm, focal length 200 cm
klopt ... euhm ik heb wel een ander adres maar dat laat ik liever niet al te lang openbaar staan... (ik wil hem wel posten maar ook weer snel verwijderenquote:Op vrijdag 11 juni 2004 01:43 schreef -CRASH- het volgende:
Volgens mij heb je m'n mail niet ontvangen...
[..]
We regelen vanavond wel iets,quote:Op vrijdag 11 juni 2004 09:41 schreef Marvin-THE-MARTiAN het volgende:
[..]
klopt ... euhm ik heb wel een ander adres maar dat laat ik liever niet al te lang openbaar staan... (ik wil hem wel posten maar ook weer snel verwijderen) Hoe groot was eigenlijk het bestand wat je wou sturen??
quote:Op maandag 21 juni 2004 03:43 schreef -CRASH- het volgende:
http://science.nasa.gov/s(...)y_08jun04_page14.htm
This image shows the International Space Station and Venus
transiting the Sun at the same time. The event was visible inside
a narrow corridor (only a few hundred meters wide) stretching across Slovakia.
[afbeelding]
Kheb geen eigen sitequote:Op maandag 21 juni 2004 14:36 schreef Marvin-THE-MARTiAN het volgende:
[..]![]()
is het al gelukt met het decoden?? en zo ja; kun je hier dan een linkje posten war we hem kunnen zien?? De teaser was mooi maar kort![]()
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |