anders lees je het topic ff doorquote:Op dinsdag 8 juni 2004 14:24 schreef jercovski het volgende:
ga je em nou kopen ofniet??
helemaal gelijkquote:Op woensdag 9 juni 2004 23:59 schreef MikdawG het volgende:
Tommy, in het hele topic noem je de MKI MR2 de SW11... Maar het is toch AW11, als ik me niet vergis?
Full Veilside kitquote:Op donderdag 10 juni 2004 13:14 schreef BoostedImport het volgende:
Zeker wel hot
Deze is trouwens ook wel leuk
[afbeelding]
Zeg dan "... vind ik... ". Meningen enzo hequote:Op donderdag 10 juni 2004 14:58 schreef MikdawG het volgende:
De Veilside kit is echt zo verschrikkelijk lelijk.Verpest alle lijnen van de SW20.
dat zeg ik...quote:Op donderdag 10 juni 2004 15:23 schreef johnwoo het volgende:
maar ik ben het wel met Michael eens
Heb jij eigenlijk al wat leuke dingen met je 2 gedaan?quote:Op donderdag 10 juni 2004 15:23 schreef johnwoo het volgende:
maar ik ben het wel met Michael eens
inderdaad. is hij ook van die schurfterige schijtmotor afquote:Op donderdag 10 juni 2004 23:38 schreef Patrick281 het volgende:
Wanneer verander je je icoon naar de Toyota.
quote:Op donderdag 10 juni 2004 23:39 schreef Tjabbo het volgende:
[..]
inderdaad. is hij ook van die schurfterige schijtmotor af
En bedankt.......quote:Op donderdag 10 juni 2004 23:39 schreef Tjabbo het volgende:
[..]
inderdaad. is hij ook van die schurfterige schijtmotor af
quote:Op vrijdag 11 juni 2004 08:49 schreef rvdboomen het volgende:
[..]
En bedankt.......
Mijn motor is nog steeds heiliger als de MR2.
Rustig kerel rustig... 't is maar een garpje.quote:Op vrijdag 11 juni 2004 08:49 schreef rvdboomen het volgende:
[..]
En bedankt.......
Mijn motor is nog steeds heiliger als de MR2.
Ohhhquote:Op vrijdag 11 juni 2004 09:14 schreef Tjabbo het volgende:
[..]
Rustig kerel rustig... 't is maar een garpje.
ik meende dat hij al geantwoord had dat hij nog niets gedaan had.quote:Op maandag 14 juni 2004 16:26 schreef MikdawG het volgende:
Ik heb geen subwoofer. Was gewoon een optie.Ik vraag het je nog maar een keer johnwoo:
Heb je al wat aan je auto gemodificeerd?
ook hot, als je er geen 1 zou rijden?quote:Op dinsdag 15 juni 2004 22:37 schreef sonny het volgende:
Hot, aangezien ik er ook een rijd.
Wat soort lampen dan? Laat mij eens meegenietenquote:Op maandag 14 juni 2004 21:35 schreef johnwoo het volgende:
Oh, overheen gelezen
Maar nee, er is nog niks aan gebeurd. Eerst even sparen voor nieuwe remschijven en blokjes (vakantie zit in de weg, die gaat dit jaar ook wat kosten), dat gebeurt denk ik in augustus/september. Vervolgens staan er een aantal puntjes op de agenda:
1. Open uitlaat (Skytune schijnt goed en niet al te prijzig te zijn volgens mede-MR2-bezitters, 500 euro incl inbouw en BTW)
2. Taillight mod, hangt er een beetje vanaf of/wanneer die inkoopactie doorgaatZonder inkoopactie blijven de originele lichten er voorlopig nog opzitten, want die vind ik ook wel mooi
3. Nieuwe velgen+banden, dit zal denk ik nog wel ff duren aangezien het nogal aan de prijs isMisschien begin 2005 ofzo.
Dus ik denk dat de uitlaat de eerste mod gaat worden, ik mik op oktober
P.S. wat zit er bij jou dan links? Nog een opbergvak? En wat voor mod-plannen heb je zelf?
Huidig:quote:Op woensdag 16 juni 2004 07:16 schreef StephanL het volgende:
[..]
Wat soort lampen dan? Laat mij eens meegenieten
vriend van me heb zulke lampen ( met carbon accent erin) op ze eclipse gedaan, dat staat toch wel strak hoor.quote:
Me 2quote:Op woensdag 16 juni 2004 10:41 schreef Tommy_Kuklinski het volgende:
* mhr-zip vind het orgineel het mooist
2.2 Turbo? Die is anders nooit gemaakt door Toyota hoor. Of ga je zelf een GTE kop op een 5S zetten? De normale 2.2 (5S-FE, 133 PK) is een stuk trager dan de 2.0 GTi (3S-GE, 156 of 175 PK), laat staan de 2.0 Turbo (3S-GTE, 204 tot 245 PK). Een zelfgemaakte 5S-GTE zou natuurlijk wel meesterlijk zijnquote:Op dinsdag 22 juni 2004 11:10 schreef Oksel het volgende:
Ik ga er ook 1 rijden. Maar dan wel een 2.2 Turbo uitvoering. Geil.
GTE kop gaat niet op een 5S blok (is niet slim tenminste) omdat deze andere olie en water kanalen heeft...quote:Op dinsdag 22 juni 2004 11:15 schreef johnwoo het volgende:
[..]
2.2 Turbo? Die is anders nooit gemaakt door Toyota hoor. Of ga je zelf een GTE kop op een 5S zetten? De normale 2.2 (5S-FE, 133 PK) is een stuk trager dan de 2.0 GTi (3S-GE, 156 of 175 PK), laat staan de 2.0 Turbo (3S-GTE, 204 tot 245 PK). Een zelfgemaakte 5S-GTE zou natuurlijk wel meesterlijk zijn
quote:Op donderdag 10 juni 2004 13:14 schreef BoostedImport het volgende:
Zeker wel hot
Deze is trouwens ook wel leuk
[afbeelding]
Nice, gefeliciteerd ermeequote:Op zondag 4 juli 2004 21:13 schreef Ger-E het volgende:
WHAaaaaaaaa
Ik heb er ook 1 gekocht.
Een Zwarte, en in mega nette staat.
Deze week staat ie rijklaar......
Foto's volgen
quote:Op zaterdag 10 juli 2004 09:15 schreef Ger-E het volgende:
Eindelijk wat foto's:
En OW wa ben ik trots......
[afbeelding]
[afbeelding]
Ben erg heftig met mijn website bezig om te voorzien van alle specs en foto's.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |