Maar daar houden de Chinezen helaas goed huis.quote:Op woensdag 26 mei 2004 00:38 schreef Strijder het volgende:
[..]
Je hoort er inderdaad heel weinig over. Er zijn ook niet zo heel veel mensen in dat gebied trouwens, dus procentueel gezien kan het nog wel eens anders zijn dan we nu denken. Over Tibet hoor je trouwens ook heel weinig (maar goed, dat is dan ook bijzonder dunbevolkt).
21 B2 Spirits, die vliegen op 15 kilometer hoogte, betwijfel of je dat haalt met flak.quote:[..]
Neuh, maar wide-spread flak doet het ook wel aardig (gewoon lukraak in de lucht schieten, bijvoorbeeld een gebied in de lucht in 1 keer 'flakkeren'. Of je iets raakt, zeer onwaarschijnlijk, maar wat je raakt is geheid pleite.
Overigens heeft de VS nu ook weer niet zo ontzettend veel stealth-vliegtuigen hoor.
En controleren kan je niet, ze zijn stealth![]()
Dat zeg ik net, hightech is om je personeel te beschermen, en ze dus efficienter te maken (wat ook met hightech gebeurt, maar bescherming, met als gevolg een hogere levensverwachting, is ook efficiency)quote:[..]
Dat zijn middelen om het doel te bereiken. Nogmaals, met een goede bescherming van je personeel kan dat personeel veel meer. Maar dat is dus een middel om je doel te bereiken. Door bijvoorbeeld robots te gebruiken hoef je je personeel niet meer te beschermen, zodat je daarop kan bezuinigen (vervolgens moet je wel weer die robot beschermen, maar goed).
Dat lijkt op de isolationpolitiek die de VS in de jaren 30 voerde.quote:[..]
Ik denk dat de Chinese aanpak best wel werkt. De Chinezen zijn van nature vrij egocentrisch ingesteld (==> ze bemoeien zich zo weinig mogelijk met de rest van de wereld) en zijn voor het merendeel trots op hun land. Vergelijk dat eens met de VS, bijzonder exocentrisch en enorm trots op hun land (zo trots dat ze het anderen opleggen). Of Rusland, redelijk egocentrisch met veel trots (behalve hun bondgenoten, die worden redelijk gesteund, ook nu nog).
Overigens, er is niet zo heel veel te vinden over de elite-eenheden van China.
Of je daar blij mee moet zijn ?
In ieder geval, google is een uitkomst.
Ik heb films over de SAS en Spetsnaz gezien, commandos is een algemene omschrijving, seals zijn ook commandos.quote:Op woensdag 26 mei 2004 00:40 schreef Strijder het volgende:
[..]
Als jij een zo'n film ziet, gaat die dan over de GSG9, de SAS, de Spetsnaz, de commandos, etc., of gaat die over Delta Force en de SEALs ?
De seals zijn gewoon een elite-eenheid, meer niet.
Een leuk overzichtje overigens.
Wat is verliezen? Korea hebben ze aardig gedaan.quote:Op woensdag 26 mei 2004 00:44 schreef Strijder het volgende:
[..]
Dat geldt zeker voor de verdediger. Je hoeft alleen maar te weten waar ze aan land komen, en je hebt geen eens een satelliet nodig want jij weet al wat daar is. Probleem voor China is de grote oppervlakte van het land (maar goed, ze hebben genoeg mensen om die evenredig te verdelen).
[quote]
Maar je weet niet waar ze aan land komen, wie zegt überhaupt dat ze een amfibische landing wagen?
[quote]
[..]
Laat ik het anders zeggen: ik zie de VS telkens een oorlog goed beginnen, slecht laten verlopen en dan verliezen ze. En vaak niet eens op van die heel moeilijke zaken, maar op zaken die echt iedere randdebiel je kan vertellen. Als jij als 'wereldmacht' telkens zulke blunders blijft maken, dan mankeert er iets heel ernstigs aan je manier van aanpak. Gezien Irak is dat dus nog steeds niet veranderd (en ik heb ook niet het idee dat het nu wel zou veranderen).
quote:[..]
Okee.
De meeste landen zijn redelijk naar binnen gericht, met name de VS zijn redelijk naar buiten gericht (onder Bush en co. dan, voordat zij er waren ging het met de VS ook wel redelijk).quote:Op woensdag 26 mei 2004 00:48 schreef Piro het volgende:
[..]
Maar daar houden de Chinezen helaas goed huis.
Overigens is het onveilige gebied wel dunbevolkt, aan de kust veel minder.
[..]
21 B2 Spirits, die vliegen op 15 kilometer hoogte, betwijfel of je dat haalt met flak.
Kunnen o.a. dit meeslepen.
NUCLEAR
16 B61
16 B83
16 AGM-129 ACM
16 AGM-131 SRAM 2
CONVENTIONAL
80 MK82
16 MK84
36 CBU87
36 CBU89
36 CBU97
PRECISION
8 GBU 27
12 JDAM
8 AGM-154 JSOW
8 AGM-137 TSSAM
Ziet ernaar uit dat 21 van die dingen flink veel kunnen platsmijten.
[..]
Dat zeg ik net, hightech is om je personeel te beschermen, en ze dus efficienter te maken (wat ook met hightech gebeurt, maar bescherming, met als gevolg een hogere levensverwachting, is ook efficiency)
[..]
Dat lijkt op de isolationpolitiek die de VS in de jaren 30 voerde.
Laat de rest maar verrotten, wij kunnen het wel alleen af.
Dat gaat je op termijn opbreken, multilaterale samenwerking, desnoods in een machtsblok als je een ons kent ons gevoel wil, is een must.
Vroegahquote:Op woensdag 26 mei 2004 00:51 schreef Piro het volgende:
[..]
Ik heb films over de SAS en Spetsnaz gezien, commandos is een algemene omschrijving, seals zijn ook commandos.
De GSG9 is als het goed is meer een CT unit zoals de Russische Alpha.
Als ze gewoon een elite eenheid zijn, waarom worden SEALs (en vroeger ook Spetsnaz) tot de top gerekend, dus boven andere eenheden uitstijgend?
Wat weet jij wat zij niet weten?
Succesquote:Op woensdag 26 mei 2004 01:00 schreef Piro het volgende:
Zeg, ik ga slapen, ik heb morgen twee proefwerken achter elkaar.
Ach en wehkamp!
Tot morgen, ruzie niet teveel zonder me.
Met behulp van anderen.quote:Op woensdag 26 mei 2004 00:59 schreef Piro het volgende:
[..]
Wat is verliezen? Korea hebben ze aardig gedaan.
Alleenquote:Vietnam was een Fiasco.
Maar was ook miezerig klein landje.quote:Granada was een succes.
Met behulp van anderen.quote:WW2 was een succes.
De genocide waartegen Milosevic vocht heeft inmiddels plaatsgevonden, dus ook mislukt. Met behulp van anderen.quote:Kosovo ook, hier en daar wat obstakels en nog niet geheel af, maar wel gewonnen, milosevic wordt gekgemaakt door de bureaucratische machine hier en zijn hulpjes zijn grotendeels opgeruimd.
Door verkeerde aanpak en daardoor negatieve publieke opinie met de staart tussen de benen afgedropen. Alleen.quote:Somalië hebben ze uiteindelijk gehaald waar ze voor kwamen, de lijken van die soldaten, why stick around?
Niet echt. Alleen de westerse bases zijn veilig (afgezien van mortieren en raketten), voor de rest nog steeds in handen van de warlords of de Taliban. In eerste instantie alleen.quote:Afghanistan heeft ook steeds betere uitzichten imo.
Met behulp van anderen.quote:Golf I hebben ze zich om een of andere vage reden teruggetrokken, zouden ze zo gewonnen hebben.
Irak --> de meeste doden zijn gevallen nadat de president zegt dat de oorlog voorbij is.quote:Vietnam was de enige oorlog waar ze echt volledig bij in de pan gehakt zijn, 500 soldaten dood per week op zijn hoogtepunt.
Als er geen vijand meer over is (letterlijk) heb je verloren.quote:Bovendien, als ik de president was, china helemaal de steentijd in bombardeer, en me terugtrek als er geen huizen overeind staan, heb ik dan gewonnen of verloren?
[..]
De absolute body-count valt tot nu toe erg mee. Volgens die redenatie zou de tweede wereldoorlog ook een nederlaag voor de amerikanen zijn geweest. Wat natuurlijk onzin is.quote:Op woensdag 26 mei 2004 01:23 schreef Strijder het volgende:
Irak --> de meeste doden zijn gevallen nadat de president zegt dat de oorlog voorbij is.
Over onzin uitkramen gesproken !quote:Op woensdag 26 mei 2004 08:53 schreef Wuder het volgende:
2) Bombarderen van steden. Laten we zeggen een een kruisrakket. Het kost 500.000 dollar? Hoeveel schade geeft het? Je kan een huizenblok verknallen. Hoeveel huizenblokken (afgezien van hoogbouw) zijn er in een stad als Beijing? Ongeveer 1 miljoen? Ach ja.. van mij mag je als Amerikaan 500.000x1.000.000 neerpleuren voor bombarderen hoor. Dan moet je ook al je tanks verkopen.
Het plat bombarderen van Chinese steden is gewoon geen optie. Een stad als Dresden werd door een paar duizend bommenwerpers tegelijk bestookt en een stad als Dresden is 1/1000 van een stad in China.
Het vreemdelingenlegioen kan ik geen Specfor eenheid noemen, dat zie ik meer als een USMC achtig iets, zonder de marine landingen.quote:Op woensdag 26 mei 2004 01:12 schreef Strijder het volgende:
[..]
Vroegah, toen had je de VS en de USSR.
Dan bleef je automatisch bij de seals en de spetsnaz hangen (alhoewel er altijd weinig over de spetsnaz werd verteld, het bleef altijd terugkomen op de Amerikanen).
Tegenwoordig noemt iedereen zijn troepen maar spec ops, Amerikaanse stijl hier, samenwerking met de Amerikanen daar.
En weinig resultaat overal.
Nogmaals, de seals kunnen veel en kunnen goed doen, daar twijfel ik niet aan.
Waar ik wel aan twijfel (eigenlijk weet ik het wel zeker), is dat de seals niet de beste zijn. Wie dat wel is is moeilijk te bepalen (de SAS, de commandos, de GSG9, de GIGN of het vreemdelingenlegioen, ze maken allemaal kans. Zeker op hun specialiteit.).
Ik denk verder dat de Chinese elite-eenheden gewoon erg goed zijn (en anders worden ze dat binnen afzienbare tijd). Om te beginnen hebben ze keuze genoeg. Verder hebben ze vrij lange historie met die troepen (misschien niet altijd zo lang als andere landen, andere landen hebben dat ook niet (plus dat het niet veel hoeft te betekenen) ).
Trouwens nog een leuke link.
Research je feiten, Korea is voor het leeuwendeel door de VS opgeknapt uit naam van de UN, het aantal geallieerde troepen was verwaarloosbaar als je naar het gehele plaatje kijkt.quote:Op woensdag 26 mei 2004 01:23 schreef Strijder het volgende:
[..]
Met behulp van anderen.
[..]
Alleen
[..]
Maar was ook miezerig klein landje.
[..]
Met behulp van anderen.
[..]
De genocide waartegen Milosevic vocht heeft inmiddels plaatsgevonden, dus ook mislukt. Met behulp van anderen.
[..]
Door verkeerde aanpak en daardoor negatieve publieke opinie met de staart tussen de benen afgedropen. Alleen.
[..]
Niet echt. Alleen de westerse bases zijn veilig (afgezien van mortieren en raketten), voor de rest nog steeds in handen van de warlords of de Taliban. In eerste instantie alleen.
[..]
Met behulp van anderen.
[..]
Irak --> de meeste doden zijn gevallen nadat de president zegt dat de oorlog voorbij is.
[..]
Als er geen vijand meer over is (letterlijk) heb je verloren.
Om te beginnen van jezelf .![]()
1. Dus er gebeurde niks totdat Chiang Kai Shek gepakt werd?quote:Op woensdag 26 mei 2004 08:53 schreef Wuder het volgende:
Ik heb even de discussie van gisternacht doorgelezen en ik wil graag een paar dingen toevoegen en verbeteren.
1) De invasie van Japan in China. Als je het oppervlakkig bekijkt, is het Japan gelukt om bijna de helft van China te veroveren. Als je kijkt hoe ze dat hebben gedaan..
Voor de Invasie van Japan had China al 30 jaar last van Burgeroorlogen. Het noordoosten van China inclusief Korea was al van Japan. Japan had heel veel Chinezen kunnen recruteren voor het Japanse leger. (De helft van het Japanse leger destijds in China, bestond uit niet-Japanners) Verder was de centrale regering (de nationalisten) ook heel dom. Ze vonden het communisme een ziekte en de Japanners een schaafwond. Het was totdat de Japanners het hele noordoosten al had veroverd, via andere wegen Shanghai bezet en een patriotische Generaal, Tsjan Kei Tjek/Jiang Je Shi gijzelde, voordat de Centrale Regering besloot om te verzetten tegen Japan.
Dit is maar een samenvatting van de invasie van Japan. Voordat je iets gaat claimen en vergelijken tussen de China en de Chinese situatie van toen en nu... onderzoek eerst even, want je zult anders alleen maar onzin uitkramen!
2) Bombarderen van steden. Laten we zeggen een een kruisrakket. Het kost 500.000 dollar? Hoeveel schade geeft het? Je kan een huizenblok verknallen. Hoeveel huizenblokken (afgezien van hoogbouw) zijn er in een stad als Beijing? Ongeveer 1 miljoen? Ach ja.. van mij mag je als Amerikaan 500.000x1.000.000 neerpleuren voor bombarderen hoor. Dan moet je ook al je tanks verkopen.
Het plat bombarderen van Chinese steden is gewoon geen optie. Een stad als Dresden werd door een paar duizend bommenwerpers tegelijk bestookt en een stad als Dresden is 1/1000 van een stad in China.
3) Luchtoverwicht. Luchtoverwicht zullen de Amerikanen uiteindelijk wel bereiken denk ik, daar twijfel ik niet over. Chinese luchtmacht is op dit moment gewoon niet sterk genoeg om een hele oorlog lang weerstand te bieden. Maar er zal wel een gevecht komen die de Amerikanen nooit hebben gezien.
4) Onvoorspelbaarheid en slechte vergelijkingen.
De Chineze zijn onvoorspelbaar. De informatie die nu bekend zijn over het Chinese leger is heel weinig.
Verder wordt het Amerikaanse leger als almachtig beschouwt. Maar hoe beschouw je iets als almachtig? Je moet het eerst met een ander leger vergelijken waar tegen heeft gevochten!
Met het Iraakse leger? HAHHAHAHAHAHHA
Met het Somalische "leger"? HAHHAHAHAHAHAH
Met het Joegoslavische leger? HAHAHHAHAHAHAH
Met het Vietnamese leger? HAHAHAHHAHAHAHAHAH Oh wacht.. Amerika heeft verloren tegen een paar mannetjes met hooivorken..
De Chinezen leden verliezen tegen de Vietnamezen in 2 oorlogen, maar konden nog steeds makkelijk grondoverwicht bereiken! Betekent het nu dat de Chinezen sterker zijn dan de Amerikanen?
Met het Chinese leger van de Koreaanse oorlog? Zo... Amerikanen krijgen weer een asswhooping!!
Wat ik wilde zeggen is: De Chinezen en de Amerikanen zijn nooit tegen elkaar gezet. Dit zijn alleen maar speculaties. De Amerikanen zijn battle-tested.. maar tegen wat? Tegen inferieure legermachten!
Ik kan nu ook zo doorgaan met speculeren.. Een Amerikaan is gemiddeld 1.80? Een Chinees is gemiddeld 1.70! Als we de vuistregels van "hoe lager hoe minder kans om geraakt te worden" kunnen geloven.. hebben de Chinezen hier een tactische voordeel! Verder is zwart haar natuurlijk veel betere camouflage dan blond haar!
Of wacht! De Amerikanen deserteren nu al... laten we ze tegen een land inzetten met VEEL minder kans op overleven dan in Irak.. (wel aannemen dat China geen Amerikaanse doelen heeft aangevallen)... gevolg: scheitende Amerikanen die graag naar mammi willen!
Was het niet zo dat een paar Nederlandse diesel-onderzeeboten ooit bij een oefening een hele carrier-group naar de haaien heeft gejaagd?
Nou... is de Nederlandse marine nu beter dan de Amerikaanse?
Een vergelijking kun je wel maken. De Amerikanen hebben met al hun materiaal al moeite met een kakkerlak zoals Irak.. hun kunnen ze dan overwinnen tegen een draak zoals China?
Nee sorry.. Het Chinese leger is het beste voor hun doel: Het verdedigen van China!
Correctie: voor de invasie van Japan had China last van opstanden, niet van burgeroorlogen. Er waren gewoon veel opstanden en sommigen (volgens mij één of twee) dreigden over te lopen in een burgeroorlog. Japan heeft in die tijd heel veel Manzhouguo mensen kunnen recruteren (dezen worden vaak als niet Han-Chinezen beschouwd).quote:Op woensdag 26 mei 2004 08:53 schreef Wuder het volgende:
Ik heb even de discussie van gisternacht doorgelezen en ik wil graag een paar dingen toevoegen en verbeteren.
1) De invasie van Japan in China. Als je het oppervlakkig bekijkt, is het Japan gelukt om bijna de helft van China te veroveren. Als je kijkt hoe ze dat hebben gedaan..
Voor de Invasie van Japan had China al 30 jaar last van Burgeroorlogen. Het noordoosten van China inclusief Korea was al van Japan. Japan had heel veel Chinezen kunnen recruteren voor het Japanse leger. (De helft van het Japanse leger destijds in China, bestond uit niet-Japanners) Verder was de centrale regering (de nationalisten) ook heel dom. Ze vonden het communisme een ziekte en de Japanners een schaafwond. Het was totdat de Japanners het hele noordoosten al had veroverd, via andere wegen Shanghai bezet en een patriotische Generaal, Tsjan Kei Tjek/Jiang Je Shi gijzelde, voordat de Centrale Regering besloot om te verzetten tegen Japan.
Dit is maar een samenvatting van de invasie van Japan. Voordat je iets gaat claimen en vergelijken tussen de China en de Chinese situatie van toen en nu... onderzoek eerst even, want je zult anders alleen maar onzin uitkramen!
Er gebeurde wel degelijk wat vanuit de Nanjing overheid tegen de Japanners voordat Chiang Kai-shek gekidnapt was en daarna de oorlog begon. In de periode van 1931-1937 waren er diverse veroveringen (voornamelijk in 1933-35) van Japan in China (in totaal 8), alleen bij de zevende verovering heeft Chiang Kai-shek geen weerstand geboden. Je moet ook begrijpen, dat een groot deel van de troepen de Communisten probeerden te verslaan bij de Lange Mars en dat vergde veel van het Nationalistische leger, ze hadden de belangrijkste troepen achter de communisten gezet en de wat mindere troepen mochten Japan bestrijden.quote:Piro schreef het volgende:
1. Dus er gebeurde niks totdat Chiang Kai Shek gepakt werd?
Leermoment!quote:Op woensdag 26 mei 2004 16:50 schreef HotFudge het volgende:
[..]
Correctie: voor de invasie van Japan had China last van opstanden, niet van burgeroorlogen. Er waren gewoon veel opstanden en sommigen (volgens mij één of twee) dreigden over te lopen in een burgeroorlog. Japan heeft in die tijd heel veel Manzhouguo mensen kunnen recruteren (dezen worden vaak als niet Han-Chinezen beschouwd).
De Nationalisten waren absoluut niet dom, zij vochten gewoon voor hun eigen doelen, waaronder democratie, socialisme en nationalisme. Tijdens de Chinese-Japanse oorlog werd er wel verkeerd gehandeld, maar dat is iets anders dan dom. De strategie van de Nationalisten was niet goed genoeg. De Nationalisten vergelijkten de Communisten (CCP) met een probleem aan het hart en de inname van Manchuria (Masjoerije en in die tijd dus Manzhouguo of Manchukuo) door Japan werd als een huidziekte gezien. De Nationalisten wilden eerst problemen in het land zelf oplossen (dus de CCP uitroeien en belegeren) en zich daarna pas weer richten op Manchuria.
Zhang Xueliang -die generaal- kidnapte inderdaad Chiang Kai-shek, om hem te overtuigen van een Verenigd Front met de Communisten tegen de Japanners. Dit was een beetje vreemd omdat Zhang Xueliang in dezelfde partij zat als Chiang Kai-shek.
Dit was echter nog niet het begin van de oorlog, die begon met het Marco Polo Incident in 1937.
Dat was eigenlijk sarcasme, maar ook vriendelijk bedankt.quote:Op woensdag 26 mei 2004 16:56 schreef HotFudge het volgende:
En er is nog een edit bij
Dat sarcasme was wel duidelijk hoorquote:Op woensdag 26 mei 2004 17:04 schreef Piro het volgende:
[..]
Dat was eigenlijk sarcasme, maar ook vriendelijk bedankt.
Ik dacht overigens dat ze de keurslagers van het Nationalistische leger bij Nanking en Shanghai hadden ingezet, en de plaatsen waar Japan landde.
Weer wat nieuws.
Zelf Chinees, of specialiseer je in Japan tijdens ww2?
Je hebt gelijkquote:Op woensdag 26 mei 2004 17:07 schreef HotFudge het volgende:
[..]
Dat sarcasme was wel duidelijk hoor![]()
Zelf geen Chinees - Moderne Chinese Geschiedenis specialisatie
Leuk onderwerp, die hoek van de aardkloot vind ik sowieso leuk.quote:Op woensdag 26 mei 2004 17:07 schreef HotFudge het volgende:
[..]
Dat sarcasme was wel duidelijk hoor![]()
Zelf geen Chinees - Moderne Chinese Geschiedenis specialisatie
Waar trek je de grens tot hoever je iets kan terugvoeren?quote:Op woensdag 26 mei 2004 18:10 schreef Wuder het volgende:
[..]
Je hebt gelijk
Had niet echt veel tijd meer vanmorgen om iets goed te typen
Maar de hele Invasie door japan kun je nog verder terugvoeren naar de Opium Oorlog.. maar daar zal ik maar niet dieper op ingaan
Maar over het algemeen wordt Jiang gezien als iemand die grote fouten heeft gemaakt aan het begin van de Japanse invasie.
Waarom ga je er dan ook op IN!quote:Op woensdag 26 mei 2004 17:07 schreef HotFudge het volgende:
[..]
Dat sarcasme was wel duidelijk hoor![]()
Zelf geen Chinees - Moderne Chinese Geschiedenis specialisatie
1) Lees bovenquote:Op woensdag 26 mei 2004 15:40 schreef Piro het volgende:
[..]
blaat
Artikel over:quote:The air force is, meanwhile, preparing to launch a major lobbying effort to support the F/A-22 programme, which is expected to cite the results of an air-to-air exercise staged between USAF Boeing F-15Cs and Indian air force Sukhoi Su-30MKs last February. Details of the engagements are still classified, but it is clear a poor showing by the F-15C has shaken the air force's fighter pilot community. Service leaders have claimed that US-trained pilots in Sukhoi fighters usually defeat similar pilots in F-15s and Lockheed Martin F-16s, but now appear concerned that they have lost advantages in training and equipment. The exercise "certainly had us take a step back", says New.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |