Ach ja, 1.3 miljard of 1.6 miljardquote:Op donderdag 27 mei 2004 01:02 schreef HarigeKerel het volgende:
China Population: 1,286,975,468 (July 2003 est.)
http://www.cia.gov/cia/publications/factbook/geos/ch.html#People![]()
ey Strijder, kben wel met je eens dat er misshien toch wel meer dan 1.3 miljard chinezen wonen (rond 1.4 of 1.5 miljard) want heel veel kinderen die illegaal (je mag niet meer dan 1 kind) geboren word, word niet mee gerekend in de bevolkings-populatie in het mainland China. En als je wereldwijd bekijkt heeft buiten-China zeker tegen de 1.6 miljard Chinezen (dus 300 miljoen chinezen in ut buitenland)quote:Op donderdag 27 mei 2004 01:29 schreef Strijder het volgende:
[..]
Ach ja, 1.3 miljard of 1.6 miljard![]()
De 1-kind politiek is vanaf 1988 eerst op het buitenland al losgelaten en sinds 1998 mogen mensen in steden ook meer dan 1 kind hebben zonder gevolgen...quote:Op donderdag 27 mei 2004 05:15 schreef AzN-Chino het volgende:
[..]
ey Strijder, kben wel met je eens dat er misshien toch wel meer dan 1.3 miljard chinezen wonen (rond 1.4 of 1.5 miljard) want heel veel kinderen die illegaal (je mag niet meer dan 1 kind) geboren word, word niet mee gerekend in de bevolkings-populatie in het mainland China. En als je wereldwijd bekijkt heeft buiten-China zeker tegen de 1.6 miljard Chinezen (dus 300 miljoen chinezen in ut buitenland)
Ja man.. dat lukt ook zo makkelijk.. Chinese regering probeert wel, maar om voor 500+ miljoen mensen een goede sociale verzekering neer te zetten is niet zomaar gedaan..quote:Op donderdag 27 mei 2004 08:54 schreef HarigeKerel het volgende:
Wellicht willen ze dat de Chineze overheid maatregelen neemt zodat de boeren niet meer afhankelijk zijn van hun kinderen, vroeger was dat ook zo in NL, je weet wel voordat vadertje Drees alles voor onze bejaarden regelde
Dat ligt dan gewoon aan hun eigen onkunde, als de Sovjets/VS het decennia terug al konden hebben de Chinezen geen excuus.quote:Op donderdag 27 mei 2004 09:22 schreef Wuder het volgende:
Ja man.. dat lukt ook zo makkelijk..
Moet kunnen hoor, het betalen is wat anders.quote:Chinese regering probeert wel, maar om voor 500+ miljoen mensen een goede sociale verzekering neer te zetten is niet zomaar gedaan..
Dat heeft verder niks met het bankwezen van doen, het merendeel van de Chinezen heeft gewoon toegang tot een bank rek.quote:Probleem in China is dat de bankwezen nog niet zo goed functioneert als in het Westen...
1) Amerika sociale verzekeringenquote:Op donderdag 27 mei 2004 09:32 schreef HarigeKerel het volgende:
[..]
Dat ligt dan gewoon aan hun eigen onkunde, als de Sovjets/VS het decennia terug al konden hebben de Chinezen geen excuus.
[..]
Moet kunnen hoor, het betalen is wat anders.
[..]
Dat heeft verder niks met het bankwezen van doen, het merendeel van de Chinezen heeft gewoon toegang tot een bank rek.
Ja, mocht je meer info willen hebben kijk even op www.ssa.govquote:Op donderdag 27 mei 2004 09:57 schreef Wuder het volgende:
1) Amerika sociale verzekeringen![]()
Ja, iemand die niet kon werken kreeg gewoon geld.quote:Sovjet Unie sociale verzekeringen?
In de Sovjet-Unie kreeg men ook vaak voedsel via de coorporatie, in de VS voedselbonnen.quote:Iedereen kreeg wel geld.. alleen geen eten..
Ja, alleen lullig voor de landloze boeren die naar de stad trekken, geen uitkering, geen werk vaak en geen land.quote:Dat is eigenlijk nog best een positieve voor de boeren. De meeste boeren hebben te weinig geld, maar hebben een overschot aan eten door eigen grond..
Veel is relatief, er zijn ook veel mensen om belasting te betalen natuurlijk.quote:2) De nu wettelijk in China vastgesteld WW-uitkering is 200 yuan per maand.
200 yuan is ongeveer 25 euro.
Simpele rekensom: 25x12x500.000.000 = 1.5x10^11 = 150 miljard euro..
Ok, een deel van het geld krijgt de overheid weer terug uit belastinginkomsten, maar het blijft veel..
Misschien moeten ze dat eerst dan maar eens regelen voordat ze een Chinees op de maan zetten toch?quote:3) In China kun je wel een bankrekening openen, maar de geldtransacties verlopen nog steeds niet goed en de meesten mensen krijgen hun salaris nog steeds contant..
Nee, het bankwezen functioneert nog steeds niet goed genoeg..
Defensie is niet stom.quote:Op donderdag 27 mei 2004 00:52 schreef Strijder het volgende:
[..]
Het vreemdelingenlegioen is niet echt een elite-eenheid, meer een elite-leger. Niet zo gespecialiseerd, maar kunnen wel alles aan. En check da link man![]()
Zoals je zelf al zei, worden die troepen vaak ingezet zonder dat men er weet van heeft. Hoe kunnen ze dan bekend worden van hun missies ? Klopt niet helemaal dus.
Keuze genoeg ?
==> VS, zo'n 300 miljoen mensen.
==> China, meer dan 1,6 miljard mensen.
Je ijlt, ik heb de cijfers niet bij de hand, maar meer als een teken van goodwill was het niet, leuk meegenomen maar niet noodzakelijk, itt de 2e wereldoorlog.quote:Op donderdag 27 mei 2004 01:03 schreef Strijder het volgende:
[..]
Maar dus toch met hulp van anderen. Noord-Korea trouwens ook met hulp van China.
Klets niet uit je nek, klein is niet noodzakelijk makkelijk omver te lopen.quote:[..]
Granada was gewoon ontzettend klein, moet wel heel gek zijn als dat zou mislukken. Was overigens ook weer een smerige actie van de VS, puur uit haat/angst ? voor het communisme. Wat dat betreft zouden ze China direct moeten aanvallen.
Dat zeg ik al de hele tijd, een hoop soldaten met technologisch minder hoogstaand materiaal is geen garantie dat je wint, high tech wins the race.quote:[..]
Hee, nu telt een kleine hoeveelheid high-tech opeens wel ?
Bijzaak, heb jij van je vijand gewonnen dan heb je een militair succes behaald.quote:[..]
Je had het over Kosovo. En wat heb je aan een militair succes als blijkt dat dat succes die genocide helpt gebeuren ?
Van wat ik ervan begrijp heeft de UN ook voor een terugtrekking gestemd, vraag me niet waarom.quote:[..]
Niet negatieve opinie, maar gewoon niet doorgegaan. Waarom is niet echt bekend, er bestaan vermoedens (zoals o.a. toezeggingen van Saddam, het behaald hebben van het doel (bevrijding Koeweit), etc.).
En hey, als het tot een oorlog komt tussen de VS en China dan is dat waarschijnlijk het doel aan beide kanten.quote:[..]
Dat Afghaanse deel dat plat en bewoond is is alleen niet zo heel groot. En als het wel bewoond is, dan zijn het meestal steden. Ergo: het is dus alleen in en rond de steden veilig, voor de rest niet.
[quote]
Precies, en dat is van belang, want daar woont de burgerij en staat alle infrastructuur
[quote]
[..]
Als je doel vernietiging van de vijand is, dan heb je gewonnen.
(Moet je wel accepteren dat je beter bent dan Hitler, die wilde dat ook met de Oost-Europeanen doen.)
Geintje zeker.quote:Op donderdag 27 mei 2004 01:12 schreef Strijder het volgende:
[..]
Wat hebben ze dan van Vietnam geleerd ?
Wat hebben ze van Korea geleerd ?
En waar passen ze dat toe ?
En als je al die scenarios kan trainen, waarom mislukt Irak dan (zeker gezien al de ervaring die uit Korea en Vietnam hebben) ?
Je kan nooit toetsen hoe een soldaat reageert op een echte gevechtssituatie behalve door hem die situatie te plaatsen. Kulredenering dus.quote:[..]
Als een leger zulke mensen toelaat, dan zijn ze of wanhopig op zoek naar mensen of er mankeert wat aan de mentaliteit in het algemeen.
Nederlandse onderzeeërs staan wereldwijd in hoog aanzien vanwege het feit dat ze superstil en superstealthy zijn en dus de mogelijkheid hebben om een CBG de grond in te boren. Dit is dan ook geen toeval maar de reden dat Nederlandse onderzeeërs zo hoog in aanzien staan, en dat komt weer door de uitgebreide high tech die we op dit gebied bezitten. We hebben dan misschien niet veel hier maar met de high tech die erachter steekt is absoluut niks mis.quote:[..]
Het gaat even niet om HS of IBS, maar om een standaard Nederlandse onderzeeergroep die blijkbaar met alle gemak een carrier-groep de onderkant van de waterspiegel laat zien. Tis al een paar jaartjes geleden, maar zo'n carrier-groep is al gauw >10 miljard dollar (omgerekend naar nu misschien nog wel veel meer), heeft duizenden mensen aan boord, wordt geleid door een admiraal, heeft tig vliegtuigen aan boord, etc.. Toeval kan je niet uitsluiten, maar dit soort toeval doet je een oorlog verliezen nog voordat je hem begonnen bent
Van de nieuwste ontwikkelingen ben ik niet op de hoogte, ik ga bijlezen als ik thuisben en kijken of Army Knowledge Online iets heeft over Russisch wapentuig.quote:Op donderdag 27 mei 2004 01:25 schreef Strijder het volgende:
[..]
De nieuwste raketten made in Russia moet je niet onderschatten. Een heleboel zijn van hetzelfde niveau als de NAVO-standaard.
Je kan onmogelijk oordelen of ze het wel of niet halen aan de hand van de 'Amerikaanse mentaliteit'.quote:[..]
Nou, niet vooroorlogse tactieken. Ze vertrouwen veels te veel op hun superioriteit en techniek. En dat wordt alleen maar erger. (Je gaf zelf al een paar voorbeelden).
Gezien de standaard Amerikaanse mentaliteit, halen ze het dan/dus gewoon niet. Jammer voor ze, maar wel terecht.
Hoe China het zou doen is inderdaad moeilijk te zeggen. De meeste ervaring die ze hebben komt van voor WO2 en de Korea-oorlog. Pas sinds de dood van Mao zijn ze aan het veranderen (dankzij Deng Xiaoping). Het tempo en de aard en de kwaliteit (zoals wij die kunnen zien) doen echter vermoeden dat dat allemaal wel snor zit.
Leg trouwens ook even uit wat je bedoelt met 'de concurrenten'?quote:Op woensdag 26 mei 2004 19:50 schreef sp3c het volgende:
[..]
ja je hebt gelijk ik bedoel XM 8
[afbeelding]
oicw is weg, xm 8 wordt het
Rebellen ? Die invasie was een regelrechte strijd tegen het socialisme. Hij is voor de VS geod afgelopen.quote:Op donderdag 27 mei 2004 12:29 schreef Piro het volgende:
[..]
Je ijlt, ik heb de cijfers niet bij de hand, maar meer als een teken van goodwill was het niet, leuk meegenomen maar niet noodzakelijk, itt de 2e wereldoorlog.
[..]
Klets niet uit je nek, klein is niet noodzakelijk makkelijk omver te lopen.
In Granada is er sprake geweest van geluk, toen de Ranger divisies onder het AA geschut landden op het eiland hadden ze uitgeroeid kunnen zijn, namelijk, de luchtverdediging die gebruikt werd stond op een heuvel, en kon de landende vliegtuigen dus niet beschieten omdat ze eronder vlogen.
Dat type luchtverdediging heeft echter een pin waardoor hij lager dan 0% kan schieten, als die rebellen daar genoeg verstand van hun equipment hadden gehad en die beveiliging eruit hadden gesloopt waren er 4 ranger divisies volledig aan stukken geschoten en had je een échte oorlog gehad.
Je spreekt jezelf nu even tegen.quote:[..]
Dat zeg ik al de hele tijd, een hoop soldaten met technologisch minder hoogstaand materiaal is geen garantie dat je wint, high tech wins the race.
Dat hangt dus af van je vraagstelling. Als je doel is totale uitroeiing van de vijand, ja dan heb je gewonnen.quote:[..]
Bijzaak, heb jij van je vijand gewonnen dan heb je een militair succes behaald.
In de praktijk waarschijnlijk wel ja (dat zou bijna iedereen doen. Of ze het ook willen doen is een andere vraag.).quote:[..]
Van wat ik ervan begrijp heeft de UN ook voor een terugtrekking gestemd, vraag me niet waarom.
[..]
En hey, als het tot een oorlog komt tussen de VS en China dan is dat waarschijnlijk het doel aan beide kanten.
Ze kunnen leren van alle voorgaande gevechten. Beste voorbeeld is misschien nog wel Stalingrad, maar ook Tsjetsjenie en Bosnie zijn prima geschikt hiervoor. En als de bevolking niet blij met je is, wat doe je daar dan ?quote:Op donderdag 27 mei 2004 12:41 schreef Piro het volgende:
[..]
Geintje zeker.
In Korea en Viëtnam is geen woestijn, en jungle tactiek pas je niet in een woestijn toe, dat kan je zelf ook kunnen bedenken.
Verder is een training een stap voor de real deal, je kan eindeloos trainen en dat is maar goed ook, zodat je een idee hebt hoe je kan functioneren en de vijand zoveel mogelijk dwars kan zitten, maar geen enkel plan overleeft het contact met de vijand intact, en daarom is praktijkervaring zo'n belangerijk goed.
In Golf I hadden ze uitgebreide praktijkervaring opgedaan hoe men in de woestijn een gevecht aangaat, maar omdat ze zich terugtrokken is er nooit ervaring opgedaan met de bezetting van een land waar een bevolkingsgroep totaal niet blij met je is.
Het geloof maakt niets uit. Bush en co. zeggen ook Christelijk te zijn maar voor mij zijn ze eerder een schande dan een aanwinst daarvoor.quote:En dan nog maar volledig in het midden gelaten dat godsdienstige fanatici daar de dienst uitmaken.
Van incompetentie kun je spreken, maar het is niet geheel aan de coalitie te wijten.
Daarvoor is de opleiding en de training. Die filterd er ook niet alles uit, maar toch wel bijna alles.quote:[..]
Je kan nooit toetsen hoe een soldaat reageert op een echte gevechtssituatie behalve door hem die situatie te plaatsen. Kulredenering dus.
Dat iemand zegt dat ie een ander vermoordt is geen garantie dat hij ook tot actie overgaat, het zijn meestal uitingen die in een opwelling van haat worden gedaan.
Iets om trots op te zijn inderdaad (tis alleen de vraag hoelang we nog uberhaupt duikboten hebbenquote:[..]
Nederlandse onderzeeërs staan wereldwijd in hoog aanzien vanwege het feit dat ze superstil en superstealthy zijn en dus de mogelijkheid hebben om een CBG de grond in te boren. Dit is dan ook geen toeval maar de reden dat Nederlandse onderzeeërs zo hoog in aanzien staan, en dat komt weer door de uitgebreide high tech die we op dit gebied bezitten. We hebben dan misschien niet veel hier maar met de high tech die erachter steekt is absoluut niks mis.
Hollandse Signaalapparaten.
De Fokker G1, Fokker DR1
Onze onderzeeboten, en vast nog veel meer.
Toonbeelden van hightech en dingen die door de hele NATO legers gebruikt worden (MUV de Fokkers dan)
Dat betwijfel ik. Als je die filmpjes ziet van de Amerikanen in Irak, of van de 'gemiddelde' Amerikaan over Irak, dan lijkt het er niet op dat ze ook maar iets van die mentaliteit hebben aangepast (sterker nog, ze lijken er steeds meer aan vast te houden, behalve degene die hebben ervaren dat er ook andere dingen bestaan).quote:Op donderdag 27 mei 2004 12:50 schreef Piro het volgende:
[..]
Van de nieuwste ontwikkelingen ben ik niet op de hoogte, ik ga bijlezen als ik thuisben en kijken of Army Knowledge Online iets heeft over Russisch wapentuig.
[..]
Je kan onmogelijk oordelen of ze het wel of niet halen aan de hand van de 'Amerikaanse mentaliteit'.
Je moet niet vergeten dat als het tot een oorlog zou komen die radicaal anders zou zijn dan wat we daarvoor hebben gezien, op iets als 'de amerikaanse mentaliteit' kun je dus onmogelijk een oordeel baseren. Bovendien is die mentaliteit een fictief iets. Hooguit zou je een motief kunnen aanwijzen imo.
Ook dat betwijfel ik dus, want na Mao zijn ze eigenlijk een heleboel zaken gaan verbeteren. Als eerste de economie ==> in circa 30 jaar tijd hebben ze dus hun economie verbouwd tot een van de grootste/belangrijkste/veelbelovendste van de wereld. Een jaar of wat geleden zijn ze begonnen met het leger aan te passen. Misschien is China nu dan niet de sterkste, binnen 20-25 jaar zijn ze ook de militaire wereldmacht.quote:Dat ze het niet halen betwijfel ik ook ten zeerste, te meer vanwege dus die verouderde doctrines die in China nog in gebruik zijn. Sinodefense zegt daar helaas heel weinig over.
Jawel. Het wekt achteloosheid in de hand en vermindert de alertheid. Dat laatse is een zorg voor henzelf, het eerste kost mensenlevens (zowel die van henzelf als die van anderen).quote:Dat ze op een superieure techniek vertrouwen neem ik ze niet kwalijk, en ik denk ook niet dat jij dat doet.
Vooruitgang kan ook achteruitgang blijken.quote:Op superioriteit in getallen kunnen ze niet vertrouwen als ze tegen de Chinezen, Russen of Noord Koreanen zouden vechten omdat zij een leger van vergelijkbare grootte kunnen onderhouden, ik denk dat CENTCOM dat ook wel door heeft.
Trouwens, zoals eerder gezegd, er is altijd ruimte voor innovatie door middel van tests, geen enkel leger is een conservatief orgaan, stilstand is achteruitgang.
Het is anders wel de bedoeling, want voor (ogenschijnlijk) minder geld krijg je meer terug.quote:Op donderdag 27 mei 2004 13:01 schreef Piro het volgende:
[..]
Ik ben totaal niet op de hoogte van het Nederlandse leger, ik neem aan dat dit soldier modernification ding als tegenhanger van Land Warrior is bedoeld, leuk, leuk, maar om nou mensen weg te bezuinigen getuigt weer van bijzonder gebrekkig inzicht.
Ten eerste: er moet geïnvesteerd worden, dit past niet in de huidige trend van alles bezuinigen.
Ten tweede: dat ie 100% efficiënter is is fantastisch, maar als je dan gelijk de helft van je troepenmacht wegbezuinigd heb je de andere helft die werk voor 2 moet verzetten, dat werkt gewoon niet.
En wat is dat swingrole ding van de Klu?
Okquote:Op donderdag 27 mei 2004 10:17 schreef HarigeKerel het volgende:
[..]
Ja, mocht je meer info willen hebben kijk even op www.ssa.gov
[..]
Ja, iemand die niet kon werken kreeg gewoon geld.
[..]
In de Sovjet-Unie kreeg men ook vaak voedsel via de coorporatie, in de VS voedselbonnen.
[..]
Ja, alleen lullig voor de landloze boeren die naar de stad trekken, geen uitkering, geen werk vaak en geen land.
[..]
Veel is relatief, er zijn ook veel mensen om belasting te betalen natuurlijk.
[..]
Misschien moeten ze dat eerst dan maar eens regelen voordat ze een Chinees op de maan zetten toch?
Wat ie daar wil doen is mij ook niet duidelijk, de VS was er ook eens en vond niks anders dan stenen![]()
Nou, in China kan je als vrouw met 45 jaar als met pensioen gaan en als man met 50 jaar.quote:Op donderdag 27 mei 2004 09:32 schreef HarigeKerel het volgende:
[..]
Dat ligt dan gewoon aan hun eigen onkunde, als de Sovjets/VS het decennia terug al konden hebben de Chinezen geen excuus.
[..]
Is een staatsgreep gepleegd als ik het me goed herinner.quote:Op donderdag 27 mei 2004 21:09 schreef Strijder het volgende:
[..]
Rebellen ? Die invasie was een regelrechte strijd tegen het socialisme. Hij is voor de VS geod afgelopen.
Voor Granada niet.
Ik weet de precieze getallen niet, maar wat ik wel weet is dat het RUIM meer was dan de Nederlandse luchtmacht, en niet al die 125 toestellen waren jagers, bovendien was pilotenervaring een veel grotere factor dan het nu is.quote:[..]
Je spreekt jezelf nu even tegen.
Een kleine hoeveelheid (Nederlandse luchtmacht) met high-tech (Fokker vliegtuigen) won het niet van een numerieke meerderheid (de Duitsers). Waarom zou het nu dan wel werken ?
Wat je dan doet zal mij een rotzorg wezen eerlijk gezegd, war is a dirty game, en elke oorlog is erop uit om de tegenstander volledig de steentijd in te schoppen.quote:[..]
Dat hangt dus af van je vraagstelling. Als je doel is totale uitroeiing van de vijand, ja dan heb je gewonnen.
Maar ik gaf er gelijk bij aan wat je dan doet (en gelukkig hebben we niet veel meer mensen gehad die dachten zoals Hitler).
quote:[..]
In de praktijk waarschijnlijk wel ja (dat zou bijna iedereen doen. Of ze het ook willen doen is een andere vraag.).
Nee.quote:Op donderdag 27 mei 2004 22:00 schreef Piro het volgende:
[..]
Is een staatsgreep gepleegd als ik het me goed herinner.
Wel iets meer dan ruim hoor. Nederland had maar een handvol vliegtuigen, de rest was nog niet klaar. De Me109 was ook een heel goed vliegtuig, maar lang niet zo goed als de Fokkers. Klik.quote:[..]
Ik weet de precieze getallen niet, maar wat ik wel weet is dat het RUIM meer was dan de Nederlandse luchtmacht, en niet al die 125 toestellen waren jagers, bovendien was pilotenervaring een veel grotere factor dan het nu is.
De gehele Duitse luchtwaffe had een gratis training tijdens de Spaanse burgeroorlog, die ontbrak bij de Nederlandse luchtmacht.
Zo worden ze helaas wel gevoerd ja.quote:[..]
Wat je dan doet zal mij een rotzorg wezen eerlijk gezegd, war is a dirty game, en elke oorlog is erop uit om de tegenstander volledig de steentijd in te schoppen.
quote:Op donderdag 27 mei 2004 22:02 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
even een paar dingen
strijder en wuder zijn duidelijk pro communisme.
Niet alleen religie, overtuiging ook (bijvoorbeeld communisme of kapitalisme). Het hangt er wel vanaf wat die overtuiging wil. Veel geloven vinden bijvoorbeeld dat je je tegenstander goed moet behandelen, het zijn ook mensen. Als jij iemand tegenover je hebt die dat niet vind, dan krijg je het moeilijk.quote:2 geloof speelt zeker een belangrijke factor in het beheersen van een gebied religie zorgt ervoor dat het volk zich verenigt verder zorgt voor een ongekende wilskracht om voor je land te sterven
en als VS GI ken je de gebruiken niet.
Het was in beide gevallen niet eerlijk. China moest toestaan dat haar bevolking gedrogeerd kon worden (ze moest haar eigen mensen junk laten worden). Dat valt met geen goud goed te praten.quote:3 In WO 1 was duitsland niet de agressor.
en verder was de behandeling van china eerlijker de duitsers moesten 5 keer de wereld goudvooraad betalen.
1) Ik ben TOTAAL niet pro communisme. Ik denk dat er op dit wereld niet zoveel mensen pro-Communisme zijn. Ik ben pro-China en ik ben ook van overtuigd dat de regering daar nu de beste oplossing is.quote:Op donderdag 27 mei 2004 22:02 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
even een paar dingen
strijder en wuder zijn duidelijk pro communisme.
2 geloof speelt zeker een belangrijke factor in het beheersen van een gebied religie zorgt ervoor dat het volk zich verenigt verder zorgt voor een ongekende wilskracht om voor je land te sterven
en als VS GI ken je de gebruiken niet.
3 In WO 1 was duitsland niet de agressor.
en verder was de behandeling van china eerlijker de duitsers moesten 5 keer de wereld goudvooraad betalen.
Hey, ik wil soldaat worden, geen officier, stel die vraag aan mijn toekomstige superieuren.quote:Op donderdag 27 mei 2004 21:14 schreef Strijder het volgende:
[..]
Ze kunnen leren van alle voorgaande gevechten. Beste voorbeeld is misschien nog wel Stalingrad, maar ook Tsjetsjenie en Bosnie zijn prima geschikt hiervoor. En als de bevolking niet blij met je is, wat doe je daar dan ?
In deze weldegelijk, dit soort verzet is veel heviger dan in WW2, en daar waren ze een stuk minder lief.quote:[..]
Het geloof maakt niets uit. Bush en co. zeggen ook Christelijk te zijn maar voor mij zijn ze eerder een schande dan een aanwinst daarvoor.
Die opleiding en training is alleen dat je weet wat je moet doen, op een echte gevechtssituatie en de vele dingen die erbij horen kun je niet trainen.quote:[..]
Daarvoor is de opleiding en de training. Die filterd er ook niet alles uit, maar toch wel bijna alles.
Met de huidige instelling van deze niksnutten niet lang meer.quote:[..]
Iets om trots op te zijn inderdaad (tis alleen de vraag hoelang we nog uberhaupt duikboten hebben).
Maar dat was tijdens een oefening, ze wisten dus dat er wat ging gebeuren.
Dat is een verassend groot deel, maar je hebt wel een punt.quote:Op donderdag 27 mei 2004 21:20 schreef Strijder het volgende:
[..]
Dat betwijfel ik. Als je die filmpjes ziet van de Amerikanen in Irak, of van de 'gemiddelde' Amerikaan over Irak, dan lijkt het er niet op dat ze ook maar iets van die mentaliteit hebben aangepast (sterker nog, ze lijken er steeds meer aan vast te houden, behalve degene die hebben ervaren dat er ook andere dingen bestaan).
Zie ik ook wel gebeuren als tussen nu en 25 jaar de pleuris niet uitbreekt, en dat zie ik eerlijk gezegd wel gebeuren.quote:[..]
Ook dat betwijfel ik dus, want na Mao zijn ze eigenlijk een heleboel zaken gaan verbeteren. Als eerste de economie ==> in circa 30 jaar tijd hebben ze dus hun economie verbouwd tot een van de grootste/belangrijkste/veelbelovendste van de wereld. Een jaar of wat geleden zijn ze begonnen met het leger aan te passen. Misschien is China nu dan niet de sterkste, binnen 20-25 jaar zijn ze ook de militaire wereldmacht.
Je overdrijft, dat gebeurt pas als je gaat automatiseren en denken dat alles zichzelf oplost, zolang de piloten, infanteristen, tankers en mariniers ZELF nog in het veld staan is het enige waar ze op kunnen vertrouwen hun eigen vaardigheden, hun wapens, en hun voer, vaar, en vliegtuigen.quote:[..]
Jawel. Het wekt achteloosheid in de hand en vermindert de alertheid. Dat laatse is een zorg voor henzelf, het eerste kost mensenlevens (zowel die van henzelf als die van anderen).
Onderbouw.quote:[..]
Vooruitgang kan ook achteruitgang blijken.
China heeft met zijn fikken van Taiwan af te blijven, maar dat is mijn mening.quote:Op donderdag 27 mei 2004 22:34 schreef Wuder het volgende:
Trouwens, wat vinden jullie van het China-Taiwan probleem?
3. Ken je feiten.quote:Op donderdag 27 mei 2004 22:18 schreef Wuder het volgende:
[..]
1) Ik ben TOTAAL niet pro communisme. Ik denk dat er op dit wereld niet zoveel mensen pro-Communisme zijn. Ik ben pro-China en ik ben ook van overtuigd dat de regering daar nu de beste oplossing is.
2) zou best..
3) Duitsland is niet de agressor? Ja ok... ze vielen alleen belgie en frankrijk binnen..
Verder waren de oneerlijke verdragen omtrend China 30-40 jaar voor WW1. China moest bv in een verdrag nadat het 8 landen leger (waaronder NL) China binnenviel en won, 400 miljoen "liang" (ongeveer 50 gram) zilver betalen.. En dat is maar een van de vele oneerlijke verdragen..
Hierbij bega je de fout (die de VS dus ook telkens maakt) dat het niet meer van toepassing zou zijn. Het is wel degelijk van toepassing. Niet letterlijk, en je moet het natuurlijk omzetten naar nu, maar zeer zeker wel van toepassing.quote:Op donderdag 27 mei 2004 22:20 schreef Piro het volgende:
[..]
Hey, ik wil soldaat worden, geen officier, stel die vraag aan mijn toekomstige superieuren.
Hun beweegreden in Irak is olie, dat is duidelijk.
En met Stalingrad moet je voorzichtig zijn, je kan niet eindeloos teruggaan, veel van de ervaringen en tactieken in de 2e wereldoorlog zijn niet relevant meer.
Ik zie geloof in deze als een visie/levensvisie, net zo goed als atheisme er eentje is. Maar het maakt weinig uit, bijna elke visie wordt misbruikt door mensen die voor zichzelf bezig zijn i.p.v. die visie. Het zou dan een stuk aangenamer zijn hier op aard.quote:[..]
In deze weldegelijk, dit soort verzet is veel heviger dan in WW2, en daar waren ze een stuk minder lief.
Misschien dat dat ook een oorzaak is, maar godsdienst speelt een rol geloof ik.
Oke.quote:[..]
Die opleiding en training is alleen dat je weet wat je moet doen, op een echte gevechtssituatie en de vele dingen die erbij horen kun je niet trainen.
Deze niksnutten ? Het voorbeeld was van een paar jaar geleden, en als je het Nederlandse leger bedoelt, ik denk dat dat nog steeds tot een van de beste ter wereld hoort.quote:[..]
Met de huidige instelling van deze niksnutten niet lang meer.
Haal je kop uit het zand en lees het vorige topic, ik was daar een van de weinigen die pro Chinees was, begin geen termen naar mensen te smijten als die niet waar zijn.quote:Op donderdag 27 mei 2004 22:39 schreef Wuder het volgende:
Onderbouw? Of zijn jouw argumenten: alles wat pro-Amerika is, is goed?
Het is deels van toepassing, maar de tactieken zijn grotendeels niet meer van deze tijd omdat er zoveel dingen bij zijn gekomen, luchtsteun, helicopters, UAV's, het zou stom zijn om een doctrine op stalingrad te baseren als dat betekent dat die tactiek alleen met zeer gelimiteerde mogelijkheden is ontworpen.quote:Op donderdag 27 mei 2004 22:41 schreef Strijder het volgende:
[..]
Hierbij bega je de fout (die de VS dus ook telkens maakt) dat het niet meer van toepassing zou zijn. Het is wel degelijk van toepassing. Niet letterlijk, en je moet het natuurlijk omzetten naar nu, maar zeer zeker wel van toepassing.
Levensvisie zou een betere benaming kunnen zijn ja.quote:[..]
Ik zie geloof in deze als een visie/levensvisie, net zo goed als atheisme er eentje is. Maar het maakt weinig uit, bijna elke visie wordt misbruikt door mensen die voor zichzelf bezig zijn i.p.v. die visie. Het zou dan een stuk aangenamer zijn hier op aard.
Ik bedoel die kortetermijnsdenkertjes in Den Haag, en dan wijs ik niet specifiek naar links rechts of centrum.quote:[..]
Oke.
[..]
Deze niksnutten ? Het voorbeeld was van een paar jaar geleden, en als je het Nederlandse leger bedoelt, ik denk dat dat nog steeds tot een van de beste ter wereld hoort.
Maakt me geen moer uit.quote:Op donderdag 27 mei 2004 22:22 schreef Wuder het volgende:
Trouwens we gaan steeds meer richting een Chinese ideologie discussie dan over het Chinese leger
Ik zie het meer als een wond in de Chinese geschiedenis die een keer opgelost moet worden en liefst zonder bemoeienis van buitenaf...quote:Op donderdag 27 mei 2004 22:43 schreef Piro het volgende:
[..]
Haal je kop uit het zand en lees het vorige topic, ik was daar een van de weinigen die pro Chinees was, begin geen termen naar mensen te smijten als die niet waar zijn.
Welk recht heeft China om een soeverein land dat zich aan de mensenrechten en verdragen houdt, binnen te vallen?
Ik zie het gewoon als penisnijd van Hu Jintao omdat Taiwan meer vrijheden en een hogere welvaart kent.
Voor zover ik weet is Taiwan net zo erg als China.quote:Op donderdag 27 mei 2004 22:55 schreef Wuder het volgende:
[..]
Ik zie het meer als een wond in de Chinese geschiedenis die een keer opgelost moet worden en liefst zonder bemoeienis van buitenaf...
De meeste mensen op het vasteland willen Taiwan aanvallen.. liefst nu al.. tis maar dat de regering nog slim is om de mensen tegen te houden.. Als er nu een referendum gehouden zou worden over een aanval op Taiwan, zou het makkelijk de meerderheid krijgen..
En de hele Taiwan probleem zit veel dieper geworteld dan je denkt. Democratie is niet altijd wat iedereen het belangrijkste vind.. anders waren er nu 1 miljard Chinezen in Taiwan..
Maar goed, ik zal na de examens wel even de topics lezen
Mensen zijn ook ontevreden over de gang van zaken hier, maar soms is de binding met eigen land (hoe klote ook) en familie en vrienden sterker dan de drang naar een betere levensstandaard, er zijn genoeg chinese en viëtnamese bootvluchtelingen die wel weggaan.quote:Op donderdag 27 mei 2004 22:55 schreef Wuder het volgende:
[..]
Ik zie het meer als een wond in de Chinese geschiedenis die een keer opgelost moet worden en liefst zonder bemoeienis van buitenaf...
De meeste mensen op het vasteland willen Taiwan aanvallen.. liefst nu al.. tis maar dat de regering nog slim is om de mensen tegen te houden.. Als er nu een referendum gehouden zou worden over een aanval op Taiwan, zou het makkelijk de meerderheid krijgen..
En de hele Taiwan probleem zit veel dieper geworteld dan je denkt. Democratie is niet altijd wat iedereen het belangrijkste vind.. anders waren er nu 1 miljard Chinezen in Taiwan..
Maar goed, ik zal na de examens wel even de topics lezen
Yeah right, die oplossing komt er voorlopig niet, zie het wel gebeuren dat China taiwan binnen wil vallen, en dan heb je echt de poppen aan het dansen.quote:Op donderdag 27 mei 2004 23:13 schreef Strijder het volgende:
[..]
Voor zover ik weet is Taiwan net zo erg als China.
Beiden erkennen de ander niet als land en zeggen dat de ander een afvallige provincie is.
Beiden hebben een ministerie die zaken regelt voor die afvallige provincie.
Beiden hebben probleem![]()
En het is inderdaad te hopen dat zij zelf met een goede oplossing komen.
Met de huidige Chinese ontwikkelingen zie ik die oplossing wel komen. Als Taiwan nu ook meewerkt, is China helemaal klaar als nieuwe wereldmacht.
Probleem is nu dat Taiwan zichzelf, zoals vroeger, niet meer als China zien.quote:Op donderdag 27 mei 2004 23:13 schreef Strijder het volgende:
[..]
Voor zover ik weet is Taiwan net zo erg als China.
Beiden erkennen de ander niet als land en zeggen dat de ander een afvallige provincie is.
Beiden hebben een ministerie die zaken regelt voor die afvallige provincie.
Beiden hebben probleem![]()
En het is inderdaad te hopen dat zij zelf met een goede oplossing komen.
Met de huidige Chinese ontwikkelingen zie ik die oplossing wel komen. Als Taiwan nu ook meewerkt, is China helemaal klaar als nieuwe wereldmacht.
Het is diepgeworteld voor de huidige Chinezen..quote:Op donderdag 27 mei 2004 23:34 schreef Piro het volgende:
[..]
Mensen zijn ook ontevreden over de gang van zaken hier, maar soms is de binding met eigen land (hoe klote ook) en familie en vrienden sterker dan de drang naar een betere levensstandaard, er zijn genoeg chinese en viëtnamese bootvluchtelingen die wel weggaan.
Bovendien is het taiwan probleem er pas sinds de nationalisten zich op taiwan terugtrokken, zo diepgeworteld is dat niet.
De meeste anti-onafhankelijkheid Taiwanezen zijn vaak zakenlieden. Deze zakenlieden leven van het vaste land en ze weten wat er kan gebeuren..quote:Op donderdag 27 mei 2004 23:36 schreef Piro het volgende:
[..]
Yeah right, die oplossing komt er voorlopig niet, zie het wel gebeuren dat China taiwan binnen wil vallen, en dan heb je echt de poppen aan het dansen.
Alhoewel, uit economisch oogpunt lijkt me dat onverstandig, veel westerse concerns hebben productiecentra in china, bij een dreiging van oorlog wordt die hele hap opgedoekt.
Over welke top heb je het nou.quote:Op donderdag 27 mei 2004 23:42 schreef Wuder het volgende:
[..]
De meeste anti-onafhankelijkheid Taiwanezen zijn vaak zakenlieden. Deze zakenlieden leven van het vaste land en ze weten wat er kan gebeuren..
Verder is het leger ook niet compleet gemotiveerd om te vechten. Er heerst daar ook een twee-strijd. De oude-top wil liever met een legertje het vasteland terugeisenDie erkennen nog steeds "één China". Het leger ziet het vaste land niet als echte vijand.
Wat een hoop penisnijd zeg, het is wel duidelijk dat Beijing Taiwan niet kan horen of zien, ik detecteer jaloezie.quote:Op donderdag 27 mei 2004 23:45 schreef Wuder het volgende:
Tekst.
Ja doe ik morgen ok? Nu even goed uitrusten voor de examensquote:Op donderdag 27 mei 2004 23:47 schreef Piro het volgende:
[..]
Over welke top heb je het nou.
Tief eens een tabelletje neer met de standpunten van Taiwan en de DPRC.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |