euhm die zijn niet voor verschillende toerentallen hoor... als het goed is neemt iedere turbo een aantal cilinders voor zn rekening... in dit geval een 12cilinder (toch??) dus 3 cilinders per turbo...quote:Op donderdag 6 mei 2004 20:47 schreef Yakult het volgende:
Ik zou zeggen 4 turbo's, en dan voor verschillende toerentallen, net als bij een EB110 dacht ik.
Dit klopt, alleen laat een supercharger geen hoge toerentallen toe... het is dus voornamelijk om koppel te generen in de lage en het midden toeren gebied....quote:Op donderdag 6 mei 2004 23:03 schreef Youp het volgende:
[..]
een compressor ofwel 'supercharger' zit idd op de krukas waardoor hij wat vermogen wegneemt... maar hij levert in principe wel vanaf 1 toer per minuut al vermogen... wat een turbo dus weer niet doet... het wel bekende 'turbo gat' heeft een compressor dus niet..
Ow, ik dacht ergens gelezen te hebben dat elke cylinder-rij 2 turbo's had, een lage- en een hogedruk turbo. Weet het niet zeker. Hier een plaatje (waar ik het niet uit op kan makenquote:Op donderdag 6 mei 2004 23:03 schreef Youp het volgende:
[..]
euhm die zijn niet voor verschillende toerentallen hoor... als het goed is neemt iedere turbo een aantal cilinders voor zn rekening... in dit geval een 12cilinder (toch??) dus 3 cilinders per turbo...
ik durf het voor deze auto ook niet te zeggen... maar bijvoorbeeld een skyline met zn 6cilinder in lijn heeft ook 2 turbo's... en die zijn toch echtwel exact het zelfdequote:Op donderdag 6 mei 2004 23:22 schreef Yakult het volgende:
[..]
Ow, ik dacht ergens gelezen te hebben dat elke cylinder-rij 2 turbo's had, een lage- en een hogedruk turbo. Weet het niet zeker. Hier een plaatje (waar ik het niet uit op kan maken)
[afbeelding]
Dat is helemaal leuk, wel een lillike kar.quote:Op vrijdag 7 mei 2004 00:44 schreef yup het volgende:
Je kan beide ook doen, dus een supercharged turbo blok... Lancia S4 heeft had dit ook, was een group-B rallywagen:
[afbeelding]
Dit ding, maar alleen dan de group-B versie ervan had een supercharged turbo 1.8 liter blok...
[afbeelding]
Rally-versie. 470 pk @ 8000 rpm...
Geen turbo-lag, en ook geen supercharger-hoge-toeren-luiheid
Vorm volgt functie, oftewel, het maakte niet uit hoe het eruitzag, zolang het maar snel ging over onverharde wegen...quote:Op vrijdag 7 mei 2004 00:46 schreef Piro het volgende:
[..]
Dat is helemaal leuk, wel een lillike kar.
Je hebt twin-turbo, en je hebt bi-turbo... Twin-turbo = een voor lage en een voor hoge toeren a la Nissan 300ZX, bi-turbo is voor elke cilinderbank een turbo, zoals een Audi RS6...quote:Op donderdag 6 mei 2004 23:37 schreef Youp het volgende:
[..]
ik durf het voor deze auto ook niet te zeggen... maar bijvoorbeeld een skyline met zn 6cilinder in lijn heeft ook 2 turbo's... en die zijn toch echtwel exact het zelfde
een supercharger kan ook geweldig klinken hoorquote:Op donderdag 6 mei 2004 23:47 schreef StefanP het volgende:
Turbo. Het neurotische gefluit van de turbine en de pssscht van de BOV zijn onvergetelijk!
Denk zelfs dat er ook een BOV opkan?quote:Op vrijdag 7 mei 2004 11:35 schreef seto het volgende:
[..]
een supercharger kan ook geweldig klinken hoor
Bijna goed...quote:Op zaterdag 8 mei 2004 10:34 schreef Sjoewe het volgende:
Een supercharger wordt namelijk aangedreven door de krukas, en heeft zodoende hetzelfde toerental als de motor, terwijl de door uitlaatgas aangedreven turbo dat niet is.
Zodoende onstaat er bij het schakelen overdruk omdat de turbo niet zosnel z'n toeren verliest het ding dient ervoor dat de turbo zijn druk niet verliest, en dat je dus niet steeds moet wachten tot de turbo op toeren is, en de over druk blaast 'ie af via de valve.
correct me if I'm wrong
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |