Dat er dagelijkse de meest onzinnige trainingen en cursussen worden uitgevonden is niets nieuws maar om nu een cursus te gaan beginnen over emoties die hoog oplopen tijdens acties en "hoe je die zou kunnen voorkomen" lijkt mij zinloos.quote:Cursus voor onervaren actievoerders: hoe voorkom je een uitzetting?
Hoe voorkom je een uitzetting van asielzoekers? In Groningen gaat volgende week - speciaal voor onervaren actievoerders - rond deze vraag een speciale cursus van start.
De cursus, die georganiseerd wordt door verschillende maatschappelijke organisaties, is met name bestemd voor verontruste burgers die nog nooit actie hebben gevoerd.
Tijdens de training leren de deelnemers onder andere hoe je het beste een menselijk schild kunt vormen. Ook wordt er aandacht besteed aan juridische aspecten van het actievoeren. ,,Je passief verzetten mag. Maar zodra er sprake is van fysiek verzet ben je in feite strafbaar,” aldus een woordvoerder vrijdag. Onervaren actievoerders leren verder hoe ze het beste op de aanwezige politie kunnen reageren. Volgens de zegsman is het vooral belangrijk je niet te laten provoceren. ,,Mensen zullen ten tijde van een uitzetting zeer emotioneel zijn waardoor ze de neiging hebben zich af te reageren op de politie. Tijdens de cursus wordt verteld hoe dat te voorkomen is en hoe je een blokkade vreedzaam houdt.”
De initiatiefnemers, waaronder GroenLinks, Humanitas, SP en Van Harte Pardon, verwachten dat minimaal honderd mensen zullen deelnemen aan de gratis cursus. De training vindt plaats in Buurtcentrum Oranjewijk en begint om 13.00 uur. Behalve in Groningen zullen er ook in de provincies Drenthe en Friesland trainingen plaatsvinden.
Hopelijk heeft dit een gunstig effect, namelijk dat demos minder uit de hand gaan lopen. Maar de mensen die demo's uit de hand laten lopen, gaan niet zo snel naar zo'n cursus vrees ik...quote:Ook wordt er aandacht besteed aan juridische aspecten van het actievoeren. ,,Je passief verzetten mag. Maar zodra er sprake is van fysiek verzet ben je in feite strafbaar,” aldus een woordvoerder vrijdag. Onervaren actievoerders leren verder hoe ze het beste op de aanwezige politie kunnen reageren. Volgens de zegsman is het vooral belangrijk je niet te laten provoceren. ,,Mensen zullen ten tijde van een uitzetting zeer emotioneel zijn waardoor ze de neiging hebben zich af te reageren op de politie. Tijdens de cursus wordt verteld hoe dat te voorkomen is en hoe je een blokkade vreedzaam houdt
O jawel hoor die gaan er zeker heen, die geven namelijk dat soort workshops, zijn meestal van die in en in triest figuren zoals de internationale socialisten, hun opereren bijna nooit onder de zelfde naam meestal richten ze dan een sub clubje op onder de naam van: van harte pardon of keer het tij en dat soort dingen, klint heel onschuldig maar meestal is het het tegendeel. verbieden dat soort extreem links tuig.quote:Op vrijdag 23 april 2004 14:35 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Hopelijk heeft dit een gunstig effect, namelijk dat demos minder uit de hand gaan lopen. Maar de mensen die demo's uit de hand laten lopen, gaan niet zo snel naar zo'n cursus vrees ik...
Voor de rest is het wel grappig.
Ik zou demonstraties niet willen verbieden eigenlijk. De clubjes die de demo's organiseren kun je ook niets aanrekenen als er relschoppers zijn. Het extreem-linkse tuig dat daadwerkelijk herrie schopt moet wel hard aangepakt worden natuurlijk.quote:Op vrijdag 23 april 2004 15:00 schreef MasterG het volgende:
[..]
O jawel hoor die gaan er zeker heen, die geven namelijk dat soort workshops, zijn meestal van die in en in triest figuren zoals de internationale socialisten, hun opereren bijna nooit onder de zelfde naam meestal richten ze dan een sub clubje op onder de naam van: van harte pardon of keer het tij en dat soort dingen, klint heel onschuldig maar meestal is het het tegendeel. verbieden dat soort extreem links tuig.
Demonstreren is niet burgerlijke ongehoorzaamheid.quote:Op vrijdag 23 april 2004 15:24 schreef ExtraWaskracht het volgende:
Een topic over waar je informatie krijgt over hoe je je bezig kan houden met burgerlijke ongehoorzaamheid. Feestelijk
Demonstreren lijkt me geen burgerlijke ongehoorzaamheid. Het is goed dat de juridischs aspecten wat beter bekend worden.quote:Op vrijdag 23 april 2004 15:24 schreef ExtraWaskracht het volgende:
Een topic over waar je informatie krijgt over hoe je je bezig kan houden met burgerlijke ongehoorzaamheid. Feestelijk
Passief verzet in de zin van een menselijk schild vormen is volgens mij wel degelijk een vorm van burgerlijk verzet. Prima dat ze rellen voorkomen door er een ander sausje over te gooien hoor, maar ik zet toch mijn vraagtekens erbij.quote:Op vrijdag 23 april 2004 15:29 schreef Ype het volgende:
[..]
Demonstreren is niet burgerlijke ongehoorzaamheid.
Rellen wel en dat willen ze juist voorkomen.
Burgerlijk verzet is dan ook legaal.quote:Op vrijdag 23 april 2004 15:31 schreef ExtraWaskracht het volgende:
[..]
Passief verzet in de zin van een menselijk schild vormen is volgens mij wel degelijk een vorm van burgerlijk verzet.
Het is lachwekkend, goed of dom, maar ik zie eigenlijk niets negatiefs in dit plan.quote:Prima dat ze rellen voorkomen door er een ander sausje over te gooien hoor, maar ik zet toch mijn vraagtekens erbij.
Hoezo?quote:Op vrijdag 23 april 2004 15:36 schreef Xeus het volgende:
Niet echt democratisch imo van de SP en GL.
Als ze het niet via de SG op kunnen lossen gaan ze maar het beleid tegenwerken dat aangomen is door een meerderheid. I mean, als je de mensen die uitgezet worden wil helpen moet je ze maar geld sturen en ze helpen in hun eigen land.quote:Op vrijdag 23 april 2004 15:48 schreef Ype het volgende:
[..]
Hoezo?
In een democratie kun je prima op een partij stemmen waarbij dan achteraf blijkt dat ze een punt hebben waar je helemaal niet achter staat. Dan mag je je daar toch wel tegen verzetten? En al helemaal als je niet op de partij hebt gestemd die het punt wil doorvoeren.
Een beetje offtopic, maar wanneer kwalificeert iets als legaal burgerlijk verzet?quote:Op vrijdag 23 april 2004 15:38 schreef Sidekick het volgende:
Burgerlijk verzet is dan ook legaal.
Lijkt mij wel ontopic.quote:Op vrijdag 23 april 2004 15:59 schreef ExtraWaskracht het volgende:
[..]
Een beetje offtopic, maar wanneer kwalificeert iets als legaal burgerlijk verzet?
De vreemdelingenpolitie belemmeren haar taak uit te voeren zonder daarbij fysiek geweld te gebruiken, maar met het opwerpen van een menselijk schild, is dan dus illegaal.quote:Op vrijdag 23 april 2004 16:39 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Lijkt mij wel ontopic.
Ik denk dat de definitie is dat je je aan de wet moet houden. We hebben in NL vrijheid van meningsuiting en dus is kritiek op de regering is bijvoorbeeld legaal burgerlijk verzet. Met een groep mensen op straat kritiek uiten op de regering is hetzelfde
Een menselijk schild is toch gewoon in de weg zitten zonder lichamelijk verzet? Dat lijkt mij toch gewoon legaal?quote:Op vrijdag 23 april 2004 17:00 schreef ExtraWaskracht het volgende:
[..]
De vreemdelingenpolitie belemmeren haar taak uit te voeren zonder daarbij fysiek geweld te gebruiken, maar met het opwerpen van een menselijk schild, is dan dus illegaal.
Je mag toch ook niet een radarverklikker hebben in je auto?quote:Op vrijdag 23 april 2004 17:21 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Een menselijk schild is toch gewoon in de weg zitten zonder lichamelijk verzet? Dat lijkt mij toch gewoon legaal?
Nee, omdat je hiermee een overtreding kan verdoezelen.quote:Op vrijdag 23 april 2004 17:22 schreef ExtraWaskracht het volgende:
[..]
Je mag toch ook niet een radarverklikker hebben in je auto?
De illegaal is ook in overtreding. En met die radarverklikker kan je protesteren tegen het flits-beleid wat er gevoerd wordt in Nederland.quote:Op vrijdag 23 april 2004 17:32 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Nee, omdat je hiermee een overtreding kan verdoezelen.
Nee, dat is verboden. (logisch) Je belemmert hiermee het bevoegde gezag bij het uitvoeren van haar taak. Stel je voor zeg, dan zou ik theoretisch gezien voor een agent kunnen springen als hij een crimineel wil aanhouden/oppakken.quote:Op vrijdag 23 april 2004 17:21 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Een menselijk schild is toch gewoon in de weg zitten zonder lichamelijk verzet? Dat lijkt mij toch gewoon legaal?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |