Aan jouw mening te zien heb je geen recht van spreken als je je niet verdiept in wat kunst nu precies is, gelieve je voortaan bij dit soort topics afzijdig te houden, dank u..quote:Op zaterdag 3 april 2004 11:22 schreef Silmarwen het volgende:
Ik zie niet in waarom kunst gesubsidieerd zou moeten worden. Onzinnige geld verspilling.
Mensen die echt kunst willen maken doen dat ook zonder subsidies. En mensen die echt kunst willen zien doend at ook wel zonder subisidies. Kunst is nu niet echt een eerste levensbehoefte. Dit vind ik een prachtig voorbeeld van een te ver doorgetrokke verzorgingstaat.
Bovendien vind ik veel kunst te onzinnig voor woorden. Een wit vel met een rode stip. Kom op hey. Ik hou erg veel van kunst, heb zelfs een jaar lang een kunst opleiding gedaan, maar om het te subsidieren gaat mij echt te ver.
De laatste in elk geval niet. Kunst is een begrip en is derhalve moeilijk te omschrijven en zeker niet door een persoon te beoordelen of het kunst, danwel kitsch is. Voor de een is iets kunst en voor de ander rotzooi. De een biedt voor de mona lisa een knaak terwijl het Louvre de waarde schat op (onbetaalbaar, kortom een dik miljard). Het is voor de overhed lastig toe te zien hoe een kunstenaar presteert. Dit zullen ze helaas moeten doen met een ambtenaar inderdaad.quote:Op maandag 5 april 2004 13:08 schreef TheGreatDictator het volgende:
Maar wie kan er nu beter bepalen wat "kwalitatief" goede kunst is: het kunstminnend publiek of een ijverig subsidieambtenaartje op het ministerie?
Kom op zeg. Je geeft zelf al aan, de een vindt iets mooi, de ander niet. Kunst is dus per definitie subjectief. Maar waarom er dan kunstsubsidies moeten bestaan en een kunstenaar geen krantenwijk kan lopen om zijn inkomen aan te vullen is mij onduidelijk.quote:Op maandag 5 april 2004 13:34 schreef Elgigante het volgende:
De laatste in elk geval niet. Kunst is een begrip en is derhalve moeilijk te omschrijven en zeker niet door een persoon te beoordelen of het kunst, danwel kitsch is. Voor de een is iets kunst en voor de ander rotzooi. De een biedt voor de mona lisa een knaak terwijl het Louvre de waarde schat op (onbetaalbaar, kortom een dik miljard). Het is voor de overhed lastig toe te zien hoe een kunstenaar presteert. Dit zullen ze helaas moeten doen met een ambtenaar inderdaad.
Een kunstenaar heeft geen 8 tot 5 baan en is eigenlijk de ganse dag met zijn werk bezig. Het is verschrikkelijk moeilijk om te beoordelen of een kunstenaar genoeg arbeid levert, maar ik vind dit een vorm van werkgelegenheid en nu dus subsidie waar we niet NOG meer vanaf kunnen snoepen. Ze kunnen nu al nauwelijks rondkomen...quote:Op maandag 5 april 2004 13:56 schreef TheGreatDictator het volgende:
[..]
Kom op zeg. Je geeft zelf al aan, de een vindt iets mooi, de ander niet. Kunst is dus per definitie subjectief. Maar waarom er dan kunstsubsidies moeten bestaan en een kunstenaar geen krantenwijk kan lopen om zijn inkomen aan te vullen is mij onduidelijk.
Als kunst dus nu subjectief is, waarom moet iedereen dan gedwongen zijn geld af staan aan een ambtenaar die vervolgens op arbitraire gronden het geld gaat verdelen?
En ze kunnen nauwelijks rondkomen omdat er geen vraag is naar de hopen troep die ze maken.quote:Op maandag 5 april 2004 14:33 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Een kunstenaar heeft geen 8 tot 5 baan en is eigenlijk de ganse dag met zijn werk bezig. Het is verschrikkelijk moeilijk om te beoordelen of een kunstenaar genoeg arbeid levert, maar ik vind dit een vorm van werkgelegenheid en nu dus subsidie waar we niet NOG meer vanaf kunnen snoepen. Ze kunnen nu al nauwelijks rondkomen...
Zo, en uit welk buurtonderzoek blijkt dit ?quote:Op maandag 5 april 2004 15:00 schreef Refragmental het volgende:
[..]
En "de ganse dag"? Van 12 tot 3 misschien, meer ook niet.
Gewoon, logica.quote:Op maandag 5 april 2004 15:02 schreef Johan_de_With het volgende:
[..]
Zo, en uit welk buurtonderzoek blijkt dit ?
Nee, als dat jou eerder lijkt, dan ben ik overtuigd. Vooral omdat ik er zelf geen enkele ervaring mee heb.quote:Op maandag 5 april 2004 15:11 schreef Refragmental het volgende:
[..]
Gewoon, logica.
Veel van die troep die tevoorschijn wordt getoverd zit nog geen dag werk in.
Lijkt me eerder dat de gemiddelde "kunstenaar" pas om 12 uur uit z'n nest rolt, in z'n roes wat dingen inelkaar flanst en dan rond 3 uur echt wakker wordt.
8 tot 5Laat me niet lachen, kansloos!
Pffff, ja tuurlijk. Waarom is de gesubsidieerde kunstenaar nou zo anders dan Annie die in haar vrije tijd een cursus aquarelschilderen doet?quote:Op maandag 5 april 2004 14:33 schreef Elgigante het volgende:
Een kunstenaar heeft geen 8 tot 5 baan en is eigenlijk de ganse dag met zijn werk bezig. Het is verschrikkelijk moeilijk om te beoordelen of een kunstenaar genoeg arbeid levert, maar ik vind dit een vorm van werkgelegenheid en nu dus subsidie waar we niet NOG meer vanaf kunnen snoepen. Ze kunnen nu al nauwelijks rondkomen...
Wat een gelul!quote:Op maandag 5 april 2004 15:00 schreef Refragmental het volgende:
En ze kunnen nauwelijks rondkomen omdat er geen vraag is naar de hopen troep die ze maken.
En "de ganse dag"? Van 12 tot 3 misschien, meer ook niet.
Nee laat ze maar net zoals elke andere Nederlander echt werken voor hun centen.
Leg maar eens uit dan, waarom dit een cirkelredenering zou zijn. Het is namelijk gewoon simple economics, die voor elk produkt (ook voor kunst) op gaat. Basis, zegmaar. Zelfs m'n geestelijk gehandicapte nichtje van 8 snapt dit.quote:Op zondag 4 april 2004 20:29 schreef Johan_de_With het volgende:
Dit lijkt me ten eerste een cirkelredenering en ten tweede kloppen de onderdelen op zich mijns inziens ook niet. Ik weet niet of echte kunst zichzelf verkoopt en of kunst die niets opbrengt, rotzooi is.
Van Gogh verkocht ook vrijwel niks tijdens zijn leven, dus is zijn werk rotzooiquote:Op dinsdag 6 april 2004 16:20 schreef Lemmeb het volgende:
Kunst die niets opbrengt is per definitie rotzooi, net zoals een auto die niemand wil kopen ook gewoon rotzooi is. Marktwerking heet dat.
En dat weet jij omdatquote:En over dat vermeende 'harde werken' van de kunstenaar: sorry hoor, maar laat me toch niet lachen
Misschien snapt je geestelijk gehandicapte nichtje van acht ook dat je kunst niet met een auto kunt vergelijken. Of, voor de leek: appels met peren. Marktwerking heeft niets met de waarde van een kunstwerk te maken.quote:Op dinsdag 6 april 2004 16:20 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Leg maar eens uit dan, waarom dit een cirkelredenering zou zijn. Het is namelijk gewoon simple economics, die voor elk produkt (ook voor kunst) op gaat. Basis, zegmaar. Zelfs m'n geestelijk gehandicapte nichtje van 8 snapt dit.
Kunst die niets opbrengt is per definitie rotzooi, net zoals een auto die niemand wil kopen ook gewoon rotzooi is. Marktwerking heet dat.
En over dat vermeende 'harde werken' van de kunstenaar: sorry hoor, maar laat me toch niet lachen
En toch kunnen we van zijn werk 'genieten', dus wat is je punt?quote:Op dinsdag 6 april 2004 16:56 schreef APK het volgende:
Van Gogh verkocht ook vrijwel niks tijdens zijn leven, dus is zijn werk rotzooi
Omdat ik aardig wat kunstenaars persoonlijk ken.quote:En dat weet jij omdat
quote:Op dinsdag 6 april 2004 18:25 schreef Johan_de_With het volgende:
Maar het is wel weer van een heerlijke Jan Lul mentaliteit:
Dat krijgen ze dus ook na enige tijd niet meer.quote:Op dinsdag 6 april 2004 18:14 schreef thabit het volgende:
Maar de talentloze meuk die toch het grootste deel van de kunstenaars beslaat, daarvan zie ik niet waarom ze geld zouden moeten krijgen.
Ik ook, maar dat zijn dus blijkbaar niet van die werkschuwe losers waar jij mee omgaat.quote:Op dinsdag 6 april 2004 18:27 schreef Lemmeb het volgende:
Omdat ik aardig wat kunstenaars persoonlijk ken.
Getoetst op welke criteria?quote:Op dinsdag 6 april 2004 18:42 schreef APK het volgende:
[..]
Dat krijgen ze dus ook na enige tijd niet meer.
Het wordt regelmatig getoetst als ze weer een nieuwe aanvraag doen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |