01-10-2004
Vandaag de oplossing besteld voor het monteren van de gordels: Cusco 4 point rollbar with harnessbar. Vrijwel de enige, veilige optie om een 4-puntsgordel te monteren.
![]()
Op de foto is ie blauw, ik heb een zwarte besteld.
![]()
08-10-2004
Kofferklep is binnen, foto´s maak ik morgen. Dan ga ik ´m monteren.
Ook plaats ik eerst de originele gordels terug, zodat ie volgende week iig voor de APK kan. Eind deze maand staat de auto in Mechelen en het is de bedoeling dat ik de auto er heenrijd.
Nog iets leuks besteld:
![]()
Max Speed Motorsports Carbon Fiber Center Console.
15-10-2004
Vandaag APK-dag.....en uiteraard zonder problemen
Gisteravond de kofferklep definitief gemonteerd. Moest nog gaten boren voor montagepunten en aansluiting van derde remlicht.
Resultaat:
![]()
16-10-2004
Auto klaarmaken voor het rijden. D.w.z. nog wat kleine puntjes op de i.
Eerst spruitstuk gemonteerd, bleek een eenvoudig klusje te zijn. Aangezien de Toda nog een extra montagepunt voor een sensor heeft hebben we er gelijk nog eentje extra geplaatst.
![]()
![]()
![]()
![]()
Kentekenplaten moesten ook nog gemonteerd worden:
![]()
Daarna hebben we een stukkie gereden om de Air/fuel te controleren. Gelukkig niks mis mee, alleen zodra ie boost gaat draaien krijgt ie geen benzine genoeg en knijpt ´m af. Ik heb even wat research gedaan en het blijkt dat de A´PEXi niet het meest geschikte apparaat is i.c.m. de Vortech. Ik heb een soortgelijk verhaal gelezen en de auto liep ná verwijdering van de A´PEXi wél goed. Ik kan er gewoon mee rijden, maar dus niet gaan trappen. Maakt dus niks uit, want ik moet sowieso de eerste tijd rustig aan doen i.v.m. “inrijden”.
Nu is het verwijderen van dat ding een simpele oplossing, maar dan kun je helemáál niks meer afstellen en veilig stellen. Vandaar dat ik nu toch voor een standalone heb gekozen. Deze vervangt de originele Honda ECU én de Vortech computer. Na installatie kan de laptop geplugged worden en kan het afstellen beginnen. Arnout van
www.supras.nl gaat dit voor me doen. Afstellen van zo´n apparaat is een vak apart en gelukkig heeft hij die kennis.
![]()
Nog ff close-upje van kofferklep:
![]()
05-01-2005
Niet veel veranderingen, auto staat te overwinteren bij mijn Honda dealer
Rollbar is onderweg, zodra dat ding binnen is kunnen we in principe weer aan de slag. Dan gaan ook de stoelen erin en de Takata´s.
Verder wijzigingen:
End of story voor de Carbon Wing. Ik vind het kontje met de Carbon Trunk mooi genoeg en vind ´t toch zonde om daar zo´n apparaat op te plaatsen. Nu blijft ie mooi en clean.
Audio is ook nog een twijfelgevalletje. Nu we bezig zijn met de Skyline, loop ik er over te denken om met de S2k hetzelfde te doen (no audio). Maybe alleen een headunit en wat kleine, goede speakertjes.
AEM EMS is waarschijnlijk ook exit. Na installatie zal het Honda-karakter geheel verdwenen zijn en dat vind ik toch ook weer zonde. We gaan nu eerst de auto laten lopen op alleen de Vortech computer om te kijken wat de (A/F) waardes zijn. Als het goed is, laten we het zo.