door Annemiek Paping
Het aantal medelanders dat zich tot Nederlander laat naturaliseren, is de afgelopen vijf jaar scherp gedaald. erkregen in 1996 nog bijna 80.000 personen door naturalisatie onze nationaliteit, vorig jaar waren dat er minder dan 46.000.
Deze ontwikkeling is een direct gevolg van een aanpassing van de Nederlandse wet per 1 oktober 1997 waardoor men bij naturalisatie gedwongen wordt afstand te doen van de oorspronkelijke nationaliteit.
De nieuwe wetgeving heeft vergaande consequenties voor met name de Turkse bevolking in ons land. "Als ze zich tot Nederlander laten nationaliseren, verliezen ze hun Turkse nationaliteit", licht CBS-onderzoeker Ron Tas, die de wijzigingen van nationaliteit in kaart heeft gebracht, de ontwikkeling toe. "Hierdoor kunnen ze in hun geboorteland geen grond meer kopen of een huis bezitten. Het speelt ook een rol bij het erfrecht. Om deze zwaarwegende redenen ziet men er massaal van af".
Turken
Het gevolg ligt voor de hand. Het aantal Turken dat zich tot Nederlander liet naturaliseren, is tussen 1996 en 2000 teruggelopen van bijna 30.000 naar nog geen 4.000, zo blijkt uit recente CBS-cijfers.
Marokkanen
De strenge wetgeving is niet van toepassing op Marokkanen die het Nederlanderschap willen verwerven. "Anders dan voor de Turken is het voor deze bevolkingsgroep in de praktijk vrijwel onmogelijk de oorspronkelijke nationaliteit op te geven", vervolgt de CBS-onderzoeker.
Tussen 1990 en 1999 verkregen in totaal 99.000 Marokkanen de Nederlandse nationaliteit en jaarlijks komen daar tussen de 10.000 en 15.000 bij. Bijna de helft heeft een dubbele nationaliteit.
In 2000 kregen veel Irakezen (3.800), Iraniërs (2.600) en mensen uit het voormalige Joegoslavië (8.000) het Nederlanderschap.
De voornaamste redenen om te kiezen voor de Nederlandse nationaliteit zijn van rechtspositionele aard. De rechtspositie in het algemeen en de mogelijkheid om zonder visum door West-Europa te kunnen reizen worden daarbij als specifieke redenen genoemd.
In de jaren negentig was het aantal wijzigingen van nationaliteit 506.000 aanzienlijk hoger dan gedurende de voorgaande decennia. Enerzijds houdt dit verband met het feit dat niet-Nederlanders bij naturalisatie tot Nederlander tussen 1 januari 1992 en 1997 ervoor konden kiezen een dubbele nationaliteit aan te houden. Anderzijds is de jaarlijkse toename van het aantal immigranten van invloed op de omvang van het aantal naturalisaties.
Het Nederlanderschap kan worden verleend aan niet-Nederlanders die daarom verzoeken mits zij meerderjarig zijn. De verzoeker moet aan enkele voorwaarden voldoen. Zo moet hij tenminste vijf jaren (drie als hij getrouwd is of samenwoont met een Nederlander) onmiddellijk voorafgaand aan het verzoek in Nederland, de Nederlandse Antillen of Aruba hebben gewoond en als ingeburgerd worden beschouwd in deze samenleving.
© Telegraaf.nl
=======================================================
Merkwaardig, waarom Marokkanen voortrekken boven bijvoorbeeld Turken bij naturalisaties?? Het probleem ligt toch bij Marokko, wat afstand van de nationaliteit kennelijk bijna niet toestaat?
Maar een hier geboren kind van een niet genaturalisserde buitenlander die hier woont (dus eigenlijk nederlander is) die krijgt toch wel de Nederlandse nationaliteit dan of ook niet???
Verder valt op dat naturalisatie dus vooral een geld kwestie is, de reden dus dat Turken het niet meer zo vaak doen is omdat het ze geld kost. Een reden om het wel te doen zou ontlopen van de dienstplicht kunnen zijn, of de sterkere binding met Nederland (Europa).
Hoe zat het ook weer met stemmen? Een niet genaturaliseerde buitenlander heeft wel stemrecht bij gemeenteraadsverkiezingen, of helemaal niet?? Iemand die dat weet?
En ja.....De verzoeker moet aan enkele voorwaarden voldoen. [ .. ] en als ingeburgerd worden beschouwd in deze samenleving.
Hoe zouden ze dat bepalen, aan welke normen en waarden zouden ze dan moeten voldoen????
quote:Ik stel anders hele normale vragen onder het bericht.
Op dinsdag 24 juli 2001 19:04 schreef Larissa het volgende:
Ik wilde het niet gelijk eronder kwakken, maar zat het wel te denken. Typisch R@b die weer een bericht plaatst over buitenlanders. Zolang hij maar de kans krijgt af te geven op ze.
Dat jij die niet begrijpt kan ik niet helpen, vol vooroordelen zittende domme doos.
[Dit bericht is gewijzigd door R@b op 24-07-2001 19:08]
quote:Dan moet je terug je graf in kruipen waaruit je vandaan kwam om dit toch even te melden.
Op dinsdag 24 juli 2001 19:02 schreef Gravedigger het volgende:
Ik vroeg me al af wie dit bericht zou gaan plaatsen. En ja wel hoor.... Over normen en waarden zijn al zoveel topics volgeschreven dat het niet eens meer nut heeft om daarop te reageren. Dit riekt weer eens naar uitlokking tot een discussie in een bepoaalde richting. Zit ik echt niet op te wachten
quote:Ja waarin meestal beweerd werd dat die niet zouden bestaan.
Op dinsdag 24 juli 2001 19:02 schreef Gravedigger het volgende:Over normen en waarden zijn al zoveel topics volgeschreven
Uit dit artikel blijkt dus dat er wel degelijk normen en waarden bestaan waaraan men kan voldoen om als ingeburgerd te kunnnen worden beschouwd.
quote:Ja jij ja, Als je geen interesse in een onderwerp hebt of er niet op zit te wachten dan moet je het gewoon niet lezen, maar niet het topic proberen te vervuilen met een sneer richting de topic opener.
Op dinsdag 24 juli 2001 19:14 schreef Gravedigger het volgende:
Het zijn blijkbaar niet alleen "buitenlanders" die normen en waarden moeten leren.
Over fatsoensnormen gesproken.
quote:Lees ik nou iets anders dan er staat
Op dinsdag 24 juli 2001 19:14 schreef R@b het volgende:
Uit dit artikel blijkt dus dat er wel degelijk normen en waarden bestaan waaraan men kan voldoen om als ingeburgerd te kunnnen worden beschouwd.
er staat in het artikel dat men aan een aantal voorwaarden moet voldoen, die betrekking hebben op de duur van verblijf in Nederland en er staat dat men ingeburgerd moet zijn.
Dat laatste betekent dat men een inburgeringscursus moet hebben gevolgd.
Nergens, maar dan ook nergens staat in het artikel iets over normen en waarden.
Wat ik al zei op de frontpage: Er zijn nog genoeg mensen die genaturaliseerd zijn, zonder dat ze ingeburgerd zijn! Onder het inburgeren versta ik ook het voldoende beheersen van de Nederlandse taal! En iedereen weet dat een groot deel van hen dat niet kan!
quote:
Op dinsdag 24 juli 2001 19:22 schreef IndemnitY het volgende:
Sinds wanneer mag iemand geen discussie van de front-page doorvoeren naar het forum? Verzin zelf dan betere topics als je het beter weet! Of bang om je extreem-linkse overtuigingen weer te moeten opsommen?
Geen interesse in dit topic? Lees het dan niet, en reageer er niet op.
Tegen wie had je het hier
quote:R@b zegt dat men aan bepaalde normen en waarden kan voldoen, niet moet voldoen.
Op dinsdag 24 juli 2001 19:19 schreef golfer het volgende:[..]
Lees ik nou iets anders dan er staat
er staat in het artikel dat men aan een aantal voorwaarden moet voldoen, die betrekking hebben op de duur van verblijf in Nederland en er staat dat men ingeburgerd moet zijn.
Dat laatste betekent dat men een inburgeringscursus moet hebben gevolgd.
Nergens, maar dan ook nergens staat in het artikel iets over normen en waarden.
Deze moeten bv wel:
Voorwaarde: 5 jr in Nederl de Nederl.Antillen of Aruba woonachtig etc, in bezit van geldig paspoort, in bezit van geboortebewijs, in bezit van woonruimte, in bezit van verblijfsvergunning etc.
Norm: als ingeburgerd worden beschouwd (Nederlandse taal machtig, deelnemen aan het arbeidsproces etc.)
[Dit bericht is gewijzigd door Cosma-Shiva op 24-07-2001 20:04]
quote:Ik denk tegen jou. Ik heb mijn overtuigingen(links of rechts) nog NOOIT hier opgesomd. Is heel simpel te controleren.
Op dinsdag 24 juli 2001 19:28 schreef golfer het volgende:[..]
![]()
Tegen wie had je het hier
quote:Beter lezen Cosma-Shiva. Hier staat echt MOET voldoen.
Hoe zouden ze dat bepalen, aan welke normen en waarden zouden ze dan moeten voldoen????
quote:Ik doelde op deze.
Op dinsdag 24 juli 2001 19:14 schreef R@b het volgende:[..]
Uit dit artikel blijkt dus dat er wel degelijk normen en waarden bestaan waaraan men kan voldoen om als ingeburgerd te kunnnen worden beschouwd.
BTW, geen idee of jullie overtuigingen links of rechts zijn, boeit mij ook niet, maar het ging ff om het idee Laat R@b posten als hij wil...
quote:Lees ff terug. Deze uitspraak stond in het artikel. De uitspraak die ik aanhaal is van R@b. Naar mijn mening is er een heel groot vrerschil tuseen kunnen en moeten.
Op dinsdag 24 juli 2001 19:46 schreef Cosma-Shiva het volgende:[..]
Ik doelde op deze.
quote:Naar mijn mening ook, vandaar de quote die ik van R@b aanhaal uit zijn 3e posting op deze pagina.
Op dinsdag 24 juli 2001 20:10 schreef Gravedigger het volgende:[..]
Lees ff terug. Deze uitspraak stond in het artikel. De uitspraak die ik aanhaal is van R@b. Naar mijn mening is er een heel groot vrerschil tuseen kunnen en moeten.
Onder het artikel zegt R@B niet dat men moet voldoen aan bepaalde normen en waarden, hij vraagt zich af aan welke normen en waarden men zou moeten voldoen.
Voorts stelt hij in zijn derde posting dat hij uit het artikel meent te kunnen conluderen dat er blijkbaar bepaalde normen en waarden zijn waaraan men zou kunnen voldoen.
(letterlijk vraagt R@b dus "aan welke normen en waarden moeten zij dan voldoen?" en meent hij te kunnen concluderen dat men er blijkbaar bepaalde normen en waarden zijn waaraan men kan voldoen)
[Dit bericht is gewijzigd door Cosma-Shiva op 24-07-2001 20:22]
En dat alleen maar omdat R@b over normen en waarden begon en ik schreef dat er nergens in het oorspronkelijke artikel iets daarover staat, daar is slecht sprake van voorwaarden. hetgeen imo toch iets anders is dan normen en waarden.
quote:Dat schreef R@b dus niet om 19:14 uur.
Op dinsdag 24 juli 2001 19:14 schreef R@b het volgende:[..]
Uit dit artikel blijkt dus dat er wel degelijk normen en waarden bestaan waaraan men kan voldoen om als ingeburgerd te kunnnen worden beschouwd.
Nu maar weer on-topic.
quote:O ........
Op dinsdag 24 juli 2001 19:09 schreef R@b het volgende:[..]
Dat jij die niet begrijpt kan ik niet helpen, vol vooroordelen zittende domme doos.
quote:Ik pas ervoor om een heel topic over R@b te vullen, misschien dat R@b daar zin in heeft, ik vind het wel mooi geweest zo.
Op dinsdag 24 juli 2001 20:42 schreef WarriorNL het volgende:[..]
O ........
Wat heeft een doos hier mee te maken ......
Er wordt weer erg snel geoordeeld over mensen en al snel op de persoon gerichte kritiek gegeven.
Terwijl je ook had kunnen melden hoe je iets bedoeld had.
quote:I agree
Op dinsdag 24 juli 2001 20:44 schreef Cosma-Shiva het volgende:[..]
Ik pas ervoor om een heel topic over R@b te vullen, misschien dat R@b daar zin in heeft, ik vind het wel mooi geweest zo.
quote:Stukje uit de policy:
Op dinsdag 24 juli 2001 19:09 schreef R@b het volgende:[..]
Ik stel anders hele normale vragen onder het bericht.
Dat jij die niet begrijpt kan ik niet helpen, vol vooroordelen zittende domme doos.
quote:Het begint gewoon op te vallen hoe jij voornamelijk inspringt op topics die met buitenlanders te maken hebben. En ik ben blijkbaar niet de enige die dat opvalt.
denk aan je medefokker en wees niet onnodig kwetsend tegenover anderen
quote:Het is geen kwestie van voortrekken. De Marokkaanse regering staat het niet toe aan Marokkanen om de Marokkaanse nationaliteit op te geven. Daarom hoeven ze dit dus niet als ze nederlander willen worden.
Op dinsdag 24 juli 2001 18:56 schreef R@b het volgende:Merkwaardig, waarom Marokkanen voortrekken boven bijvoorbeeld Turken bij naturalisaties?? Het probleem ligt toch bij Marokko, wat afstand van de nationaliteit kennelijk bijna niet toestaat?
Maar een hier geboren kind van een niet genaturalisserde buitenlander die hier woont (dus eigenlijk nederlander is) die krijgt toch wel de Nederlandse nationaliteit dan of ook niet???
Een baby van twee niet-Nederlandse ouders krijgt in principe de nationaliteit van de ouders, tenzij de ouders bij de geboorte-aangifte kiezen voor de Nederlandse nationaliteit.
Nu weet ik alleen niet of ze dan, met die nieuwe wet, twee nationaliteiten bezitten of ook maar één.
Eigenlijk moeten baby's, waarvoor de ouders de Nederlandse nationaliteit kiezen, niet ook de Marokkaanse nationaliteit mogen krijgen. Ze zijn tenslotte geen Marokkaanse staatsburgers.
Als dit zo is, dan is het over een aantal jaren ook afgelopen met het huizenbezit in Marokko en hier een uitkering krijgen.
Het is een verhaaltje dat al jaren lang wordt verteld, ook door Turken onder elkaar, dat domweg niet waar is.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |