Aanslagen zouden werk al-Qaeda zijn
In een gestolen bestelwagen in de buurt van Madrid zijn ontstekingen en een band met Koran-teksten in de Arabische taal gevonden.
Islamitische terroristen
Vanuit het plaatsje waar de bus is gevonden, vertrokken de treinen waarin de aanslagen zijn gepleegd. Dat heeft de minister van Binnenlandse Zaken Acebes bekendgemaakt. Hij zei dat de Spaanse regering er rekening mee houdt dat islamitische terroristen achter de reeks aanslagen zaten.
al-Qaeda
Het Arabisch-talige dagblad al-Quda al-Arabi, dat in Londen is gevestigd, heeft een brief ontvangen waarin gezegd wordt dat al-Qaeda achter de aanslagen zit. Al-Qaeda zou ook achter een aanslag in Istanbul zitten, waarbij dinsdag 5 doden vielen. Volgens de brief zou er ook een aanslag op de VS worden voorbereid. Waar de brief vandaan komt, is nog niet duidelijk.
ETA
Bij een reeks bloedige aanslagen op stations in Madrid kwamen zeker 190 mensen om het leven. De regering zei eerder er zeker van te zijn dat de aanslagen het werk waren van de Baskische afscheidingsbeweging ETA.
Life is sweet – and getting even sweeter