FOK!forum / The truth is in here and out there / iemand reikicursus gedaan?
stipdinsdag 2 maart 2004 @ 16:35
hoi allemaal,

reiki lijkt mij heel interessant en ik zou wel eens een cursus willen volgen. De cursussen zijn echter vrij duur en ik ben er nog niet helemaal van overtuigd of het wel iets oplevert of dat reiki eigenlijk wel 'bestaat'. Leer je echt energie gebruiken en heb je jezelf of anderen er wel eens mee geholpen?
Voordat ik er aan begin zou ik dan ook graag van mensen hun ervaringen horen en misschien tips over wat goede cursussen zijn in amsterdam.
Sakuradinsdag 2 maart 2004 @ 17:00
Reiki is iets wat idd echt bestaat, maar is niet zomaar iets wat je "voor de lol" doet.

Ik ken enkele Reiki masters, en de magnetiserende gave die zij hebben is echt wel behoorlijk heftig.

Informeer (en bedenk) je dus wel van te voren of jij je er echt voor wilt geven, en of je je echt wilt gaan verdiepen in jouw magnetiserende gave (die overigens iedereen in meer of mindere mate heeft)
stipdinsdag 2 maart 2004 @ 17:45
heb het eigenlijk niet zo serieus opgevat als hoe jij het nu brengt.
Ik neem toch aan dat je het stapje voor stapje leert, en wat ik heb begrepen is dat veel mensen na de eerste basiscursus niet verder leren maar gewoon een (beperkt) beter gebruik maken van hun energieen en kleine pijntjes weten te verlichten bij zichzelf en evt. anderen.
Dat kan toch ook neem ik aan, zonder gelijk voor het masterschap te gaan?

Is er iemand die zo'n basiscursus gedaan heeft? En wat doe je er nu mee?
ToTdinsdag 2 maart 2004 @ 19:01
Je kunt HEEL veel kanten op: Usui Reiki is de meest normale stap om te nemen. Veel meer dan 125 euro moet je niet betalen voor Reiki 1.
Meestal is het zo dat je blanco er naar toe gaat en in 2 dagdelen zowel uitgebreide uitleg krijgt als 4 inwijdingen. Later heb je meestal wel een terugkom avond waarbij je je ervaringen kunt uitwissellen. Ook kun je je master ten allen tijden bellen als je vragen hebt.

Sommige masters kiezen er trouwens voor dat je eerst zelf heel veel moet lezen en leren over Reiki voordat je de inwijding krijgt. Aan jou de keuze wat jij prettiger vindt.

Je kunt natuurlijk doorgaan met Usui Reiki, maar je kunt ook er voor kiezen om een andere stroming te volgen. (Die keuze kun je natuurlijk ook al meteen doen; het is geen verplichting om met Usui te beginnen.)

1 tip: combineer geen Reiki stromingen. Da's echt niet fijn! *Spreekt uit ervaring*

Laat je niet gek maken: elke stroming zegt wel dat die weer veel krachtiger is dan alle andere stromingen. Van Usui Reiki wordt aan de ene kant gezegd dat het net zo krachtig als de rest en dat het een compleet systeem is en dat ideaal is dat het zo eenvoudig is, maar aan de andere kant hoor je ook steeds vaker dat het zijn kracht flink aan het verliezen is omdat het steeds meer verwatert, omdat elke master het op zijn/haar eigen manier doet.

Tera Mai werkt met de zelfde kracht als Usui Reiki, maar ook met andere stralen. Hier zit een rtademark op, zodat elke master verplicht is de inwijdingen op een specifieke manier te doen, zodat het niet kan verwateren. Minpuntje: officieel mag je Tera Mai met echt absoluut niets combineren. Puur met Tera Mai werken en verder niets dus.

Ja en dan heb je nog stromingen als Karuna Ki (ik hoop dat ik het goed spel), die ook zeer krachtig zijn, en Tibetaanse Reiki (wat een combinatie is van verschillende zeer krachtige Reiki stromingen, maar voor sommige mensen is het te krachtig om mee te beginnen) en een Reiki-stroming in India die met vele duizenden symbolen werkt, wat volgens sommigen de originele Reiki is waarmee dr. Usui gewerkt heeft. Ook heb je Kundalini Reiki; daarmee begin je al met iets wat je bij andere vormen van Reiki pas veel later krijgt. Persoonlijk betwijfel ik of het wel zo goed is om direkt daarmee te beginnen.


Oefffff....flinke lap tekst!

[ Bericht 26% gewijzigd door ToT op 02-03-2004 19:13:49 ]
cyberbullwoensdag 3 maart 2004 @ 16:28
als aanvulling op ToT qua Reikistromingen.

rainbow reiki
karuna reiki
karuna ki reiki (ja die zijn verschillend)
innersun reiki
dr is zelfs een wicca-reiki die met de natuurelementen werkt
tibetaanse reiki
en veel meer en meer en meer, er zijn in totaal over de 125 verschillende reikivormen

ikzelf heb de volgende tot me beschikking:

Usui Master
Karuna Ki Master
Innersun Master
Violet fire / silver violet fire
Magnified Healing 1e fase workshop
Sacred Breath (sjamanisme)
Diverse goddess empowerments gehad.
Op het indalo aangesloten ( http://users.skynet.be/jeanvanhove/ )

Wat doe ik:

Behandel mensen met de diverse stromingen, verschilt per situatie
Doe cursus-dagen / weekenden / avonden...ook hier geldt weer verschilt per situatie
Doe 1 op 1 inwijdingen.
Doe afstandsinwijdingen vanaf de 2e graad... (zorg eerst maar voor een goede basis voor e jezelf gaat ontwikkelen)
Inwijden van mens en dier.

Dan spreekt de TS over woekerprijzen......

Behandelingen gaan bij mij van gratis tot max 20 euro
inwijdingen doe ik vanaf 50 euro (ook hier geld gratis is geen uitzondering)
Afstandsinwijdingen laat ik aan degene in kwestie over. Vaak zegt men wat over te maken maar blijft je rekening leeg. Als hier een dank je wel tege overstaat is dat geen probleem, een dank je wel kan meer doen dan hoeveel geld ter wereld ook!
In overleg met de cursist wordt het bedrag afgesproken voor de betreffende cursus.
De kosten houdt ik laag omdat het voor iedereeen beschikbaar moet zijn dus ook mensen die bv van de soos leven.

FF ter verduidelijking, de goddes empowerments, sacred breath en magnified healing zijn geen reikivormen. magnified healing is een op zich staande healingsmethode en de rest hoort bij sjamanisme

een goede beginsite voor reiki informatie vind je op: http://www.beginhiermetreiki.nl

liefs

Lauwrence
Geartsjuhdonderdag 4 maart 2004 @ 14:15
quote:
Op dinsdag 2 maart 2004 17:45 schreef stip het volgende:
heb het eigenlijk niet zo serieus opgevat als hoe jij het nu brengt.
Ik neem toch aan dat je het stapje voor stapje leert, en wat ik heb begrepen is dat veel mensen na de eerste basiscursus niet verder leren maar gewoon een (beperkt) beter gebruik maken van hun energieen en kleine pijntjes weten te verlichten bij zichzelf en evt. anderen.
Dat kan toch ook neem ik aan, zonder gelijk voor het masterschap te gaan?

Is er iemand die zo'n basiscursus gedaan heeft? En wat doe je er nu mee?
*meldt

Ik heb reiki 1 gedaan. Dat is denk ik de basiscursus die jij bedoeld. Je leert alleen de behandelingsmethoden echt stapje voor stapje. Het reiki zelf kan je al gebruiken na de inwijding. Ik kon wel doorgaan naar de volgende graad maar dat heb ik niet gedaan omdat ik gewoon weinig merkte van de energie die ik aan het gebruiken was. Dit hoeft bij jou trouwens niet zo te zijn. Mijn chakra's waren gewoon niet verstopt of geblokkeerd of iets dergelijks, dus ik gebruikte die energie altijd al. Veel anderen merken vaak wel een verschil. Bijkomende verandering is vaak dat je anderen beter kan aanvoelen. Negatieve en positieve energie is beter te onderscheiden.

Ik weet trouwens niet welke vorm van reiki ik heb gedaan. Heb echt geen flauw idee! Het was gewoon gezellig met mijn vriendinnen iets nieuws doen

Ik gebruik dat reiki niet echt veel meer. Alleen als ik bijvoorbeeld ergens last van heb, zoals hoofdpijn of kniepijn. Dan is het wel fijn dat je reiki kan gebruiken. Ook behandel ik wel eens iemand die ik ken maar dat stelt ook niet zoveel voor. Het is wel fijn dat je weet hoe je die energie moet gebruiken. Het komt je vast wel eens van pas. Verwacht echter geen wonderen hoor, het is gewoon een leuke ontspannende bezigheid.
stipdonderdag 4 maart 2004 @ 15:12
ben stuk wijzer geworden, dank jullie wel! Ga zeker binnenkort een cursus doen en laat dan nog wel weten hoe het gaat
ToTdonderdag 4 maart 2004 @ 17:42
Geartsjuh, jammer dat je er weinig van voelt en daardoor gekozen hebt om er (voorlopig nog?) niet mee door te gaan. Het is wel heel begrijpelijk hoor. Ik merkte het al meteen na de 1e inwijding van Reiki 1. Je moet je wel volledig ontspannen en je open stellen.
Ik denk dat jij Usui Reiki 1 hebt. Kijk eens op het certificaat en in het boekje wat je hebt meegekregen. (Die HEB je toch wel meegekregen he?)

Hee toppie Stip! Ik ben benieuwd!
Geartsjuhdonderdag 4 maart 2004 @ 19:45
Ik was volledig ontspannen en stond volledig open Dat is de reden waarom ik niks heb gemerkt: ik gebruikte altijd al reiki zonder dat ik het wist. Mijn hele leven al. Nu ik er achteraf op terug kijk begin ik pas echt te zien hoe vaak ik het al gebruikt heb zonder dat ik het door had. Vraagje aan jou daarover (aangezien jij hier blijkbaar veel van weet): heeft het voor mij dan nog wel nut om door te gaan naar reiki 2 en 3?

Speciaal voor jou even mijn certificaat en bijbehorende boekje opgezocht. Het is inderdaad Usui Reiki (Usui Shiki Ryoho Reiki), basiscursus reiki 1 vanuit de "Usui zienswijze van natuurlijk helen". Klinkt stoer he?

stip: hou ons op de hoogte! Ik ben benieuwd.
Shadow_Smilevrijdag 26 maart 2004 @ 20:08
* heb niet alle posts gelezen *
quote:
Op dinsdag 2 maart 2004 17:00 schreef Sakura het volgende:
Reiki is iets wat idd echt bestaat, maar is niet zomaar iets wat je "voor de lol" doet.

Ik ken enkele Reiki masters, en de magnetiserende gave die zij hebben is echt wel behoorlijk heftig.

Informeer (en bedenk) je dus wel van te voren of jij je er echt voor wilt geven, en of je je echt wilt gaan verdiepen in jouw magnetiserende gave (die overigens iedereen in meer of mindere mate heeft)
Hier ben ik het mee eens.

ik heb reiki 1 en 2

mijn fout is geweest dat ik ze te snel achter elkaar heb gehaad, en hier door geheel uitbalans werd getrokken. DIt was geen prettige ervaring !!!!

Ik heb reiki voormij zelf gedaan, en na de reiki 1 inweiding werd ik hyper actief, ik kon niet stil zitten. Maar stond wel steviger in mijn schoenen.

Na reiki 2 er 8 maanden er na gedaan te hebben, zijn een aantal dingen te snel gegaan voor mij, er kwamen ernergie banen vrij bij mij waar ik best veel moeite me had, omdat ik niet eens gewend was aan reiki 1. Onder tussen heb ik mee leren omgaan, en ben langzamer hand weer met beide benen op aarde.

Wat ik wil zeggen, denk er goed over na, een reiki meester is meestal dol happy en zal je alleen de leuke dingen vertellen om je maar over te halen. DIt is in mijn ogen verkeerd. Een reiki meester hoort je gewoon uit te leggen wat het is, en hoe je er mee om kan gaan. NOu zeg ik ook weer niet dat reiki slecht is, maar neem er de tijd voor !
ToTvrijdag 26 maart 2004 @ 20:16
Nou mijn beide Reiki masters (en veel anderen met wie ik er over gesproken heb) hebben me daadwerkelijk wel voor de mogelijke problemen gewaaarschuwd.

Balen dat het bij jou te snel gegaan is voor jouw gevoel. Fijn dat het ondertussen toch weer goed is gekomen.
neliz123vrijdag 26 maart 2004 @ 23:23
*meld zich ook =)

Maar uh, ToT? heb je misschien wat meer info over dat tibetaanse reiki? Klinkt wel stoer, al het goeie komt uit tibet.
ToTvrijdag 26 maart 2004 @ 23:47
LOL

Tibetaanse Reiki is een combinatie van 5 krachtige Reiki stromingen: Tera Mai, Kurana Ki en nog een paar andere. Ik neem aan dat Usui Reiki er ook bij zit. Mensen die dat volgen, kunnen ook meteen de symbolen van deze stromingen gebruiken, óók die van de neven-initiaties.
Hmmmm.....ik ken een master die een website heeft er over, alleen weet ik die site niet meer uit mijn hoofd en spreek ik haar helaas ook nooit meer. Ach ga anders even Google'n; misschien vind je zelf nog wel het één en ander!

Ikzelf heb na Usui Reiki 1 & 2 de overstap naar Tera Mai gemaakt, waarvan ik een poosje geleden mijn 2e inwijding en de Yod-initiatie heb mogen ontvangen. Misschien dat ik ooit in de toekomst wel Tibetaanse Reiki ga doen, maar dat zal dan in de verre toekomst zijn; ik wil gewoon rustig hierin groeien en niet te veel door elkaar heen gaan doen.
Schorpioenzaterdag 27 maart 2004 @ 00:08
Hoe onderscheid je de goede reikimasters van de slechte? En hoe kom je erachter welke reikistroming voor jou het meest geschikt is?
ToTzaterdag 27 maart 2004 @ 10:00
Goeie vraag!

Een goede Reikimaster heeft alle tijd voor je en probeert je niets op te dringen. Hij zal altijd de keuze aan jou laten. Neem het liefst een master die al enige jaren ervaring heeft en het liefst ook eentje die zich maar bij één Reiki stroming houdt. (Tera Mai mag bijvoorbeeld NERGENS mee gecombineerd worden: zie jezelf als een viool die op één soort muziek afgestemd wordt; daar moet je niet ineens andere muziek op gaan spelen.)
Vraag van te voren hoe die inwijding in elkaar steekt: met Usui Reiki heb je normaal 4 inwijdingen die over 2 dagen verspreid worden. Met Tibetaanse Reiki schijnt 1 inwijding al genoeg te zijn; deze is dan ook uiterst krachtig en zal daardoor ook een enorme impact op je hebben. Mensen die van zichzelf al erg gevoelig zin voor energiën doen er dan ook goed aan om eerst met Usui te beginnen, hoewel daar de meningen ook weer over verdeeld zijn. Kijk eens wat rond op het Internet over Reiki vormen en welke je het meeste aanspreekt. Laat je niet gek maken door uitspraken als: "Dit is 10X zo sterk als Usui Reiki!" en "Dit is 100X zo sterk als Usui Reiki!" Kijk wat jou aanspreekt. De neven-initiaties van Tera Mai spraken mij erg aan, en natuurlijk de verschillende stralen ervan en de effekten die ze op blokkades hebben.

Met Reiki kom je in een reinigingsperiode terecht; je lichaam en geest worden gereinigd van allerlei oude kwalen en trauma's. Sommige mensen zijn hartstikke lyrisch en gelukkig en energiek tijdens zo'n reiniging, terwijl anderen die oude trauma's weer herbeleven. Wees gerust: je krijgt NOOIT meer te verwerken dan dat je aankan!

De ene Reiki master wil dat je eerst alles uit een boek leert voordat hij/zij je inwijdt en zal je er ook vragen over stellen, terwijl de ander het je uitlegt tussen de inwijdingen door. Persoonlijk vind ik die 2e methode fijner: ik voel me nooit gemakkelijk als ik me moet "bewijzen". Dat is ook belangrijk: dat je je op je gemak voelt bij een master.

Een goede master staat ook na de inwijdingen graag voor je klaar als je vragen hebt. En een goede master heeft ook een terugkomavond waarop je je bevindingen kunt vertellen met je eventuele medecursisten. Een goede master respecteert het ook dat je eventueel het liefste in je eentje een inwijding wil krijgen, maar de voorkeur gaat eigenlijk wel altijd uit naar een groepje van pakweg 5 mensen.

Het is de keuze van de master om jou apart te nemen als je je inwijding krijgt waarbij je je ogen gesloten houdt, of dat ze het in het groepje doet en dat je je ogen open houdt. Dit zegt niets over hoe goed de master is, maar over zijn/haar houding er tegenover; openheid of respectvolle geheimhouding? Voor allebei is wel wat te zeggen. Misschien is je ogen dicht houden wel goed, aangezien je je dan beter kunt concentreren op wat je merkt.

De ene master wijdt je alleen in, de ander voelt ook of er dingen zijn waarmee je zit en zal daar over praten. Vaak zal het ook over je verleden gaan (en het klopt meestal echt haarfijn!). Je kunt natuurlijk van te voren aangeven wat je prettiger vindt; het wel te horen of niet.

De ene Reiki master zal een paar honderd euro per inwijding vragen, de ander vraagt bijvoorbeeld 119 euro per inwijding. Met veel masters valt ook te overleggen: als je duidelijjk kunt maken dat je amper een cent hebt, kan de prijs drastisch naar beneden en sommigen doen het zelfs gratis of in ruil voor een gunst.
sweetgirlyzaterdag 27 maart 2004 @ 13:46
Ik zag net dat Kundalini-reiki ertussen stond. Nou ben ik net even gaan zoeken en daar stond bij Reiki 1 en 2 dat oa je keel daarbij open gaat staan etc (dat komt mij dus allemaal zeer bekend voor). Naja, wat ik me dus af vroeg, kan je ook vanzelf Kundalini-reiki krijgen? Ik weet wel over spontane Kundalini ontwakeningen, maar is dit anders en/of wat is het verschil? En zoja, als dat kan, kan het zijn dat iemand..uhm, het (misschien perongeluk of misschien expres) heeft gegeven bij jou dmv sex , zou dat ook een vorm van inwijding kunnen zijn? En wat is precies Kundalini-reiki of tenminste wat houdt het in en is dat ook Tibetaans ofzo?

Zoja, dan heb ik dus gratis reiki 1+2 gehad .
ToTzaterdag 27 maart 2004 @ 14:18
HAHAHA! Geweldig....

*Uche!* Okee, komt-ie!

De Kundalini is een soort energiestroming die door je lichaam gaat. Deze is echt zeer krachtig en is nodig om anderen te kunnen inwijden voor zover ik begrepen heb. De kundalini kun je zelf opwekken of het kan met een inwijding gebeuren. Mensen die niet aan Reiki doen, kunnen het in het algemeen pas na 25 jaar aan yoga doen voor elkaar krijgen dat-ie op gang komt. In bepaalde Reiki boeken staat hoe je het ook op gang kunt laten komen, maar het wordt zeer, ZEER sterk afgeraden om dat te doen! Als je Kundalini op gang komt als je er nog niet aan toe bent, kan het ernstige gevolgen hebben; je energiebanen kunnen het misschien nog niet aan. Zonder die technieken die in die boeken staan, komt de Kundalini gewoon pas op gang als je er aan toe bent.

Zoals ik al zei kan het ook met een inwijding; dat gebeurt met Kundalini Reiki maar ook met andere vormen van Reiki, hoewel het daarbij pas later komt. Ik denk persoonlijk dat deze Kundalini's sterk van elkaar verschillen, omdat met Kundalini Reiki het blijkbaar niet zo erg is dat het al meteen op gang komt. Misschien is deze in het begin gewoon nog niet zo sterk en moet hij nog krachtiger worden of zo.
Zelfs met een bepaalde vorm van Tai Chi (Taijiwuxigong) kun je zelf direkt tijdelijk een Kundalini opwekken, maar ook deze is veel milder dan het echte werk.

Dat je keel open gaat staan betekent dat je keelchakra zich opent en je betr met andere nkunt communiceren. In het begin loop je wel het risico dat je dan ook echt ALLES er uit gooit en dat je veel te eerlijk bent en mensen kunt kwetsen of dingen gaat zeggen die je liever voor jezelf gehouden zou hebben.

Met sex kun je echt geen Kundalini-inwijding of zo krijgen hoor! Don't worry. Met sex krijg je sowieso wel een lekkere portie Reiki van de ander omdat-ie natuurlijk met zijn handen overal aan je zit. Heerlijjk toch? Natuurlijk als je er niets van moet hebben, komt de energie ook niet bij je binnen.
Een inwijding is echt heel anders: dar komen ook symbolen enzo bij aan te pas, maar het kan natuurlijk al wel zijn dat als je veel omgaat met iemand die Reiki heeft en hij raakt je veel aan, dat bij jou al diverse blokkades opgeheven zijn en dat er al misschien een klein beetje Reiki door je heen stroomt. Je kunt iets uitproberen als je wil: leg je handen op je hart of keel of buik. Visualiseer dat er een wit licht door je kruin naar binnen stroomt en door je handen weer naar buiten stroomt, naar de plek waar je handen op liggen. Voel je een tinteling in je handen en voeten, of misschien ook op andere plaatsen? Dan kan het zijn dat je al een beetje Reiki hebt. Ga dit trouwens alsjeblieft nog niet op anderen uitproberen.
The_Shiningzaterdag 27 maart 2004 @ 14:21
quote:
Op zaterdag 27 maart 2004 13:46 schreef sweetgirly het volgende:
Ik zag net dat Kundalini-reiki ertussen stond. Nou ben ik net even gaan zoeken en daar stond bij Reiki 1 en 2 dat oa je keel daarbij open gaat staan etc (dat komt mij dus allemaal zeer bekend voor). Naja, wat ik me dus af vroeg, kan je ook vanzelf Kundalini-reiki krijgen? Ik weet wel over spontane Kundalini ontwakeningen, maar is dit anders en/of wat is het verschil? En zoja, als dat kan, kan het zijn dat iemand..uhm, het (misschien perongeluk of misschien expres) heeft gegeven bij jou dmv sex , zou dat ook een vorm van inwijding kunnen zijn? En wat is precies Kundalini-reiki of tenminste wat houdt het in en is dat ook Tibetaans ofzo?

Zoja, dan heb ik dus gratis reiki 1+2 gehad .
Reiki is een systeem, ontdekt door Usui. Het is niet zo dat hij die al aanwezige energie zelf heeft gecreeërd, jij bent een mens net als hij dus waarom zou jij het niet op een andere manier kunnen ontdekken?

Als je een systeem bedenkt zoals reiki dan geef je als het ware een boek met oefeningen, een handvat die jij aan anderen kan geven (de inwijding) zodat iemand anders niet al die moeite hoeft te doen die jij ervoor hebt moeten doen (in het geval van Usui, die afgezonderd mediteerde op een berg en vastte e.d.). Daarna is er on.g 21 dagen reinigingsperiode, dat zou je kunnen zien als dat de ingewijde persoon het boek aan het lezen is (innerlijk).

en ja, kundalini activeren door sex is toch wel de meest geprefereerde wijze
het is ongedwongen en vrijwillig, beiden geef je iets aan elkaar en als je echt dat "samensmelten" gevoel ervaart dan kunnen er wel eens rare dingen gebeuren
sprokkelzaterdag 27 maart 2004 @ 15:25
Ik zou 't gewoon niet doen
sweetgirlyzaterdag 27 maart 2004 @ 15:25
quote:
Op zaterdag 27 maart 2004 14:18 schreef ToT het volgende:
HAHAHA! Geweldig....
Uhm tja
quote:
*Uche!* Okee, komt-ie!

De Kundalini is een soort energiestroming die door je lichaam gaat. Deze is echt zeer krachtig en is nodig om anderen te kunnen inwijden voor zover ik begrepen heb. De kundalini kun je zelf opwekken of het kan met een inwijding gebeuren. Mensen die niet aan Reiki doen, kunnen het in het algemeen pas na 25 jaar aan yoga doen voor elkaar krijgen dat-ie op gang komt. In bepaalde Reiki boeken staat hoe je het ook op gang kunt laten komen, maar het wordt zeer, ZEER sterk afgeraden om dat te doen! Als je Kundalini op gang komt als je er nog niet aan toe bent, kan het ernstige gevolgen hebben; je energiebanen kunnen het misschien nog niet aan. Zonder die technieken die in die boeken staan, komt de Kundalini gewoon pas op gang als je er aan toe bent.
Thanx voor je info!
Ik heb inderdaad gelezen dat je zoiets nooit of beter niet zelf kan proberen. Maar dat heb ik dus ook niet gedaan, wist niet eens wat het was . Gelukkig kreeg ik ook te horen (The_Shining oa en nog een vrouwelijke forumster, kom even niet op haar naam en jij dan ook in je laatste zin) dat als het vanzelf komt, het waarschijnlijk geen kwaad kan, ondanks dat het overweldigend blijft. Vind ik eigenlijk ergens ook wel logisch, aangezien je er dan misschien kennelijk klaar voor kan zijn en/of het aankan..zoiets.
quote:
Zoals ik al zei kan het ook met een inwijding; dat gebeurt met Kundalini Reiki maar ook met andere vormen van Reiki, hoewel het daarbij pas later komt. Ik denk persoonlijk dat deze Kundalini's sterk van elkaar verschillen, omdat met Kundalini Reiki het blijkbaar niet zo erg is dat het al meteen op gang komt. Misschien is deze in het begin gewoon nog niet zo sterk en moet hij nog krachtiger worden of zo.
Zelfs met een bepaalde vorm van Tai Chi (Taijiwuxigong) kun je zelf direkt tijdelijk een Kundalini opwekken, maar ook deze is veel milder dan het echte werk.
Ja, klinkt logisch ook, interessant hoor allemaal!
quote:
Dat je keel open gaat staan betekent dat je keelchakra zich opent en je betr met andere nkunt communiceren. In het begin loop je wel het risico dat je dan ook echt ALLES er uit gooit en dat je veel te eerlijk bent en mensen kunt kwetsen of dingen gaat zeggen die je liever voor jezelf gehouden zou hebben.
Tell me about it.
Stond er zelfs verbaasd over hoe dingen er zo uit floepte, alsof alles met elkaar in contact staat, en actie-reactie gelijk gebeurde. Dat was best raar voor mij, als best bescheiden iemand en soms beetje een binnenvetter, om op te merken.
quote:
Met sex kun je echt geen Kundalini-inwijding of zo krijgen hoor! Don't worry. Met sex krijg je sowieso wel een lekkere portie Reiki van de ander omdat-ie natuurlijk met zijn handen overal aan je zit. Heerlijjk toch? Natuurlijk als je er niets van moet hebben, komt de energie ook niet bij je binnen.
Oh ok .
Ik weet het zelf ook niet zeker, want ik had daarvoor al rare dingen en veel vage klachten. Van erge hoofdpijn t/m computers en lampjes die op tilt sloegen als ik in de buurt kwam. Maar misschien dat het wel als een soort (extra) trigger heeft gewerkt, want de energie stroomde toen ook rijkelijk alle kanten op..uhm ja . Maja, daar had ik daarvoor eigenlijk ook al last (nou ja last) van, al verhevigde het misschien wel wat. Al is dat ook wel logisch. Want inderdaad, als je 'samen' bezig bent met energie-uitwisseling (om het zo maar te noemen), dan knalt het helemaal de pan uit!
quote:

Een inwijding is echt heel anders: dar komen ook symbolen enzo bij aan te pas, maar het kan natuurlijk al wel zijn dat als je veel omgaat met iemand die Reiki heeft en hij raakt je veel aan, dat bij jou al diverse blokkades opgeheven zijn en dat er al misschien een klein beetje Reiki door je heen stroomt.
Nee, volgens mij heb ik idd geen symbolen gezien ofzo.
quote:
Je kunt iets uitproberen als je wil: leg je handen op je hart of keel of buik. Visualiseer dat er een wit licht door je kruin naar binnen stroomt en door je handen weer naar buiten stroomt, naar de plek waar je handen op liggen. Voel je een tinteling in je handen en voeten, of misschien ook op andere plaatsen? Dan kan het zijn dat je al een beetje Reiki hebt. Ga dit trouwens alsjeblieft nog niet op anderen uitproberen.
Uhm ja die kruin enzo komt me eigenlijk al bekend voor. Ik voelde het letterlijk en figuurlijk mijn hersenpan uitkomen, was ook een heel raar gevoel in mijn hoofd en daarboven, klinkt raar he . Ja, en die tintelingen had ik dus ook al, dat werd op een gegeven moment erger en erger. Ik legde dan ook vaak, automatisch eigenlijk, mijn hand(en) op mijn buik. Die tintelingen heb ik overal gevoeld, maar mijn handen waren het ergst en (bovenop) mijn kruin naderhand erg(er).
ToTzaterdag 27 maart 2004 @ 15:36
Nou nou nou, je doet alsof het een ramp is om die energie te voelen! Geniet er van joh!

Tja dat computers en lampen enzo op tilt slaan heb ik ook behoorlijk regelmatig, vooral als ik ineens een woede-uitbarsting krijg of zo als ik me ergens enorm over opwind.

Nee maar meid, een Reiki inwijding gaat echt heel anders hoor. Je zit op een stoel, de master tekent wat symbolen en doet er nog wat andere handelingen bij die ik verder niet ga vertellen op zo'n openbaar forum...beetje respect moet er blijven he!
Daarbij zal een master het ook nooit zonder jouw toestemming doen.

Maar zoals ik het van jou hoor zijn je Reiki kanalen al aardig open! Misschien is het interessant om een keer toch voor een inwijding te gaan? Dan wordt alles veel, veel, VEEL intenser! Ik ken iemand die net als jij van te voren ook al van alles voelde, en nu ze een inwijding heeft gehad, zweeft ze echt op een grote roze wolk, zo heerlijk dat alles is! Had ik ook bij mijn eerste 2 inwijdingen hoor. Met name na de eerste.
sweetgirlyzaterdag 27 maart 2004 @ 15:50
quote:
Op zaterdag 27 maart 2004 14:21 schreef The_Shining het volgende:

[..]

Reiki is een systeem, ontdekt door Usui. Het is niet zo dat hij die al aanwezige energie zelf heeft gecreeërd, jij bent een mens net als hij dus waarom zou jij het niet op een andere manier kunnen ontdekken?
Ja, inderdaad interessant.
Zit wat in, want energie is overal eigenlijk wel, hij wist kennelijk (precies) hoe en wat.
quote:
Als je een systeem bedenkt zoals reiki dan geef je als het ware een boek met oefeningen, een handvat die jij aan anderen kan geven (de inwijding) zodat iemand anders niet al die moeite hoeft te doen die jij ervoor hebt moeten doen (in het geval van Usui, die afgezonderd mediteerde op een berg en vastte e.d.). Daarna is er on.g 21 dagen reinigingsperiode, dat zou je kunnen zien als dat de ingewijde persoon het boek aan het lezen is (innerlijk).
Zo'n cursus is dan wel handig idd denk voor veel mensen, dan heb je een goede handleiding erbij. Voor mezelf weet ik eigenlijk niet wat beter is (geweest). Geloof er iig in, juist vanwege dat het andersom is gegaan misschien, eerst ervaren en dan lezen erover en ontdekken en was gratis nog ook
quote:
en ja, kundalini activeren door sex is toch wel de meest geprefereerde wijze
het is ongedwongen en vrijwillig, beiden geef je iets aan elkaar en als je echt dat "samensmelten" gevoel ervaart dan kunnen er wel eens rare dingen gebeuren
ja gebeurt dat dan meer? of word ik nou te nieuwsgierig, het gaat ook niet over strijken ofzo

Het zou dus toch daardoor meer geactiveerd kunnen zijn of die energie (slang) losgekomen in vol ornaat? Toch, ik weet het ook allemaal niet meer hoor, wat een onderwerp wordt het zo.
sweetgirlyzaterdag 27 maart 2004 @ 16:10
quote:
Op zaterdag 27 maart 2004 15:36 schreef ToT het volgende:
Nou nou nou, je doet alsof het een ramp is om die energie te voelen! Geniet er van joh!
Haha thanx, heb ook wel genoten ervan eigenlijk vaak, behalve als ik ging en moest slapen, dat lukte niet echt.
quote:
Tja dat computers en lampen enzo op tilt slaan heb ik ook behoorlijk regelmatig, vooral als ik ineens een woede-uitbarsting krijg of zo als ik me ergens enorm over opwind.
Ja maf, leek wel hyper-actief soms (van binnen) en de rest (electra) leek vrolijk mee te doen (naar buiten toe).
quote:
Nee maar meid, een Reiki inwijding gaat echt heel anders hoor. Je zit op een stoel, de master tekent wat symbolen en doet er nog wat andere handelingen bij die ik verder niet ga vertellen op zo'n openbaar forum...beetje respect moet er blijven he!
Daarbij zal een master het ook nooit zonder jouw toestemming doen.
Ah ok. Oh, dan heeft hij het waarschijnlijk niet bewust gedaan denk ik, anders had hij het wel gevraagd, toch denk ik. Naja, en daarbij hoeft het dus niet, maar ik zie er wel wat in, vanwege die energie dus enzo . Pff, ingewikkeld maak ik het weer voor mezelf mbt dat onderwerp.
quote:
Maar zoals ik het van jou hoor zijn je Reiki kanalen al aardig open! Misschien is het interessant om een keer toch voor een inwijding te gaan? Dan wordt alles veel, veel, VEEL intenser! Ik ken iemand die net als jij van te voren ook al van alles voelde, en nu ze een inwijding heeft gehad, zweeft ze echt op een grote roze wolk, zo heerlijk dat alles is! Had ik ook bij mijn eerste 2 inwijdingen hoor. Met name na de eerste.
Oh, ja idd dat is een idee. Daar zat ik dus ook aan te denken door dit topic. Zat net wat te grappen eigenlijk over dat 'gratis'. Alhoewel kost het natuurlijk wel weer wat helaas, mijn interesse is iig gewekt. Als ik het ga doen, denk ik dat ik dan na de vakantie ermee ga beginnen, aangezien ik het eerst nog erg druk ga krijgen en op mijn geld moet letten ook. Maar zal het wel goed zijn, als je al misschien wat van die rare dingen hebt gehad?

Voel me nu aardig weer wat met beide beentjes op de grond, en dat heeft lang geduurd eigenlijk. Al denk ik dat je dat zelf wel in de hand kan houden, althans misschien nu dan, toch? Ik zou er eigenlijk ook wel verder mee willen of tenminste leren hoe en wat enzo, maar dan wil ik mezelf niet (te) erg overweldigend voelen enzo, gewoon een goeie balans vinden erin. Al gebeurt dat misschien nu niet meer, naja ik weet niet hoe dat allemaal precies zit. Maar heb jij dan alleen inwijdingen gehad? Kan dat ook? Ik dacht dat je zo'n gehele cursus moest volgen, begreep ik eruit eigenlijk.

[ Bericht 1% gewijzigd door sweetgirly op 27-03-2004 16:17:24 ]
The_Shiningzaterdag 27 maart 2004 @ 16:18
quote:
Op zaterdag 27 maart 2004 15:50 schreef sweetgirly het volgende:
Het zou dus toch daardoor meer geactiveerd kunnen zijn of die energie (slang) losgekomen in vol ornaat? Toch, ik weet het ook allemaal niet meer hoor, wat een onderwerp wordt het zo.
als je kundalini spontaan actief wordt - dat gebeurt alleen als jij er klaar voor bent...

laat je vooral niet afschrikken door waarschuwingen van anderen, laat angst je vooral niet in de weg staan om iets moois te ontdekken. Die waarschuwingen zijn ergens wel terecht maar zijn m.i. vnl. bedoeld voor mensen die uit sensatie motieven kundalini geforceerd willen opwekken.

en ToT heeft helemaal gelijk; zou je nu een inwijding ontvangen wordt het nog leuker

jij danst nu je natural foxtrot met je kundalini, reiki inwijding leert je ook de wals, tango en ballet, wat jij wil

om weer geheel ontopic te komen.. ik heb zelf jan. 03 reiki 1 TeraMai/Seichem inwijding ontvangen, daarna nov. 03 (op de HC dag ) reiki 2.. bevalt me prima
ToTzaterdag 27 maart 2004 @ 16:29
Nou om eerlijk te zijn betwijfel ik echt dat de Kundalini nu al opgewekt is hoor. Het is inderdaad een "slang" die onderin je rug zit die naar boven komt bij een bepaalde techniek.

Ikzelf heb Usui Reiki 1 & 2 en Tera Mai Reiki & Seichem 1 & 2, waarbij ik ook een Yod-initiatie heb mogen ontvangen, en ik kan je wel vertellen dat bij mij de Kundalini nog echt niet opgewekt is hoor. Dat gaat echt niet zo makkelijk! Mijn master moest zelfs een klein beetje lachen toen ik daar over begon.

Een inwijding omvat ook een kleine cursus ja. Dat verschilt per master: de één geeft je een langere tijd van te voren uitgebreid les, de ander doet het tussen de inwijdingen door. Dat laatste gebeurt eigenlijk het meeste.


Wil je ECHT heel goede uitleg hebben van echte masters, dan kun je het beste naar bijvoorbeeld www.reikicentrum.nl of zo gaan.

En wat het geld betreft: als je er echt niet uit kunt komen met je Reiki master, weet je sowieso al dat het geen goede Reiki master is. Reiki draait niet om geld en er valt altijd wel een mouw aan te passen. (Okee beetje cru gezegd misschien. Het feit dat je een keuze moet maken tussen bijvoorbeeld een vakantie of Reiki is natuurlijk ook een mooie graadmeter van hoe gemotiveerd je bent. )

[ Bericht 10% gewijzigd door ToT op 27-03-2004 16:41:06 ]
sweetgirlyzaterdag 27 maart 2004 @ 16:47
quote:
Op zaterdag 27 maart 2004 16:18 schreef The_Shining het volgende:

[..]

als je kundalini spontaan actief wordt - dat gebeurt alleen als jij er klaar voor bent...

laat je vooral niet afschrikken door waarschuwingen van anderen, laat angst je vooral niet in de weg staan om iets moois te ontdekken. Die waarschuwingen zijn ergens wel terecht maar zijn m.i. vnl. bedoeld voor mensen die uit sensatie motieven kundalini geforceerd willen opwekken.

en ToT heeft helemaal gelijk; zou je nu een inwijding ontvangen wordt het nog leuker

jij danst nu je natural foxtrot met je kundalini, reiki inwijding leert je ook de wals, tango en ballet, wat jij wil

om weer geheel ontopic te komen.. ik heb zelf jan. 03 reiki 1 TeraMai/Seichem inwijding ontvangen, daarna nov. 03 (op de HC dag ) reiki 2.. bevalt me prima
Natural foxtrot, hoe kom je erop!

Nee precies, angst is een slechte graadmeter (uhm, of hoe zeggen ze dat ook alweer), raadgever, ja dat was het! Klinkt inderdaad aannemelijk, dat je dan meer leert hoe en wat (tango, ballet, mag jazzballet ook , etc). Tenminste neem aan dat dat ook wel duidelijk wordt bij een inwijding. En cool, van je inwijdingen!
Geartsjuhzaterdag 27 maart 2004 @ 16:50
Tipje voor sweetgirly:
Zo'n cursus is leuk om met wat vrienden en vriendinnen te doen. Fun gegarandeerd

Vooral als je op het laatst bomen staat te knuffelen en mensen die dan langs lopen je aankijken alsof je gek bent geworden..

Onze reikicursus was altijd meer een praatsessie. We hebben elkaar wel door moeilijke tijden gesleept en dat doen we nog steeds. Binnenkort hebben we geloof ik weer een reikidag.. alleen die reikimasters hebben het altijd zo druk
ToTzaterdag 27 maart 2004 @ 17:00
Je loopt dan alleen wel het risico dat er te veel geouwehoerd gaat worden en het is op zich wel belangrijk dat de juiste (meditatieve) sfeer er hangt om het zo effectief mogelijk te maken.

Maar ik kan me inderdaad wel voorstellen dat het echt geweldig is hoor!
Geartsjuhzaterdag 27 maart 2004 @ 17:08
Serieus reiki doen als je 16 bent? Nee ok er hing inderdaad niet altijd de goede meditatieve sfeer Maar als het moest waren we ook serieus hoor. Alleen als je zo'n cursus met vrienden doet is het intiemer en beter bespreekbaar. Geen taboes.

Trouwens was het extra leuk voor de mensen die we behandeld hebben: dankzij onze jeugdige reiki-energie voelden de behandelde mensen zich vaak weer jong, vrolijk en onbezorgd
sweetgirlyzaterdag 27 maart 2004 @ 17:30
quote:
Op zaterdag 27 maart 2004 16:29 schreef ToT het volgende:
Nou om eerlijk te zijn betwijfel ik echt dat de Kundalini nu al opgewekt is hoor. Het is inderdaad een "slang" die onderin je rug zit die naar boven komt bij een bepaalde techniek.
Ja dat kan . Ik ben zelfs bijna in staat om te zeggen dat het niet zo is geweest (bescheiden en misschien te persoonlijk/intiem, I don't know) of wat anders of lichte reiki ofzo. Maar aan de andere kant, was ik er zo overweldigd door, dat als dit lichte reiki is geweest, ik bijna niet zo willen weten wat kundalini dan is, bij wijze van. Die slang heb ik gevoeld, van top tot teen, ik ben door onwetendheid (en dingen die ervoor/gedurende/erna) bang geweest, angstig, maar ook van de energie supervrolijk, naja van alles.

Heb klachten gehad die achteraf als sneeuw voor de zon verdwenen, ik heb gevoeld hoe mijn lichaam zichzelf genas om het zo maar te zeggen. Chakra's had ik van gehoord en weleens wat over tegengekomen, toen ik echter daarna erover las, begreep ik het en wist dat het zo zat. En eigenlijk heb ik dan nog niet verteld over toen het bij mijn kruin aankwam. Want weet je, ik vind het soms best moeilijk om (persoonlijke) dingen te schrijven, die tever kunnen gaan. Het kan, omdat het misschien niet vaak voorkomt, het nog zweverig is, kennelijk kundalini wordt geassocieerd met heel wat, niet serieus genomen worden. Je moet je gaan bewijzen, en dat ligt niet in mijn aard. Als mensen het niet geloven, hoef ik mezelf daar niet voor te verontschuldigen of te overtuigen etc. 1. ben ik te eigenwijs voor, 2. dan niet, ik weet het.. zoiets .

Daarom vind ik het moeilijk. Het maakt mijzelf ook niet uit, het enige wat ik wou weten is wat het was en is en dat ik weet dat het is gebeurd. En nee dit hoeft niet bijzonder te klinken, het is ook niet bijzonder, maar voor mij was het bijzonder en dat ga ik niet ontkennen, wat het ook is of was. Zoiets. Voor de rest blijf ik alert en geïnteresseerd in alles.
quote:
Ikzelf heb Usui Reiki 1 & 2 en Tera Mai Reiki & Seichem 1 & 2, waarbij ik ook een Yod-initiatie heb mogen ontvangen, en ik kan je wel vertellen dat bij mij de Kundalini nog echt niet opgewekt is hoor. Dat gaat echt niet zo makkelijk! Mijn master moest zelfs een klein beetje lachen toen ik daar over begon.
Cool!
Naja, over makkelijk gesproken. Ik ben ook niet van mening dat het makkelijk hoeft te gaan, misschien ook wel zelfs, maar voor mezelf dus niet. Ik denk dat er heel wat moet afspelen, gebeuren voordat het zich ontwaakt misschien. En daarbij kan het ook gewoon een kwestie van loslaten zijn op een gegeven moment. Het is een (levens)instelling die je misschien gedurende je leven hebt (gehad) en daardoor jezelf onbewust daarnaartoe hebt geleid en je hebt de triggers (zoals sex misschien dus, hormonen zelfs denk ik).

Voor de rest makkelijk, gezien de klachten en fases waar ik, mocht het kundalini zijn, doorheen ben gegaan. Nee, dan is dat allesbehalve makkelijk (geweest), maar dat weet je (dan nog) niet, pas achteraf besef je dat.
quote:
Een inwijding omvat ook een kleine cursus ja. Dat verschilt per master: de één geeft je een langere tijd van te voren uitgebreid les, de ander doet het tussen de inwijdingen door. Dat laatste gebeurt eigenlijk het meeste.

Wil je ECHT heel goede uitleg hebben van echte masters, dan kun je het beste naar bijvoorbeeld www.reikicentrum.nl of zo gaan.
Thanx!
En ik merk dat ik dus wel erg eigenwijs ben en zo overkom, zal zelf tov daarvan wat sceptisch blijven, het moet goed voelen. Maja, das mijn eerlijkheid, hate me for it or not .
quote:
En wat het geld betreft: als je er echt niet uit kunt komen met je Reiki master, weet je sowieso al dat het geen goede Reiki master is. Reiki draait niet om geld en er valt altijd wel een mouw aan te passen. (Okee beetje cru gezegd misschien. Het feit dat je een keuze moet maken tussen bijvoorbeeld een vakantie of Reiki is natuurlijk ook een mooie graadmeter van hoe gemotiveerd je bent. )
Ja goeie, klinkt logisch. Vind dat ook, zal het iig in gedachten houden.

Hm ja, vakantie was maar waar. Ik moet een aantal maanden stage lopen en heb gewoon geen geld te makken meer. Echt nada, niks. Dus de kleinste dingetjes moet ik al in acht houden, helaas. En als ik werk, dan gaat het op aan de rekeningen . Maar, ik ben hier niet om te klagen, want ik vind het zelfs wel wat hebben, je wordt er creatief van iig. Het lijkt mij dus verstandiger als ik het doe of sowieso wat voor mezelf ontspannends doe (bepaalde sporten spreken mij ook aan), dat het (allemaal) na de vakantie wel komt, nu even doorbijten .

pfff en nu presteer ik het ook weer, om te laat te komen, hoe krijg ik het voor elkaar
ToTzaterdag 27 maart 2004 @ 18:06
Laten we er even van uit gaan dat het gewoon Reiki was wat door je heen stroomde!
Je kunt natuurlijk letterlijk wat je voelde op het forum zetten van die site die ik hier boven noemde, kijken wat de anderen er van zeggen. Om eerlijk te zijn weet ik niet zo heel veel van de Kundalini; er wordt niet heel erg openlijk over gesproken, waarschijnlijk uit angst dat sommige mensen te snel er zo enthousiast over worden dat ze het meteen willen opwekken. Ik moet zeggen dat ook ik dat enthousiasm in eerste instantie had en het lijkt me ook super als het vandaag of morgen bij mij op gang zou komen.
sweetgirlyzondag 28 maart 2004 @ 12:39
quote:
Op zaterdag 27 maart 2004 16:50 schreef Geartsjuh het volgende:
Tipje voor sweetgirly:
Zo'n cursus is leuk om met wat vrienden en vriendinnen te doen. Fun gegarandeerd
Haha ja, lijkt me ook leuk! Zal nog lachen worden dan, gezien sommigen het maar wat zweverig zullen vinden, al is dat misschien juist het middel dat mensen misschien inzien dat er meer kan zijn . Hoef ik zelf niets te zeggen sweetgirly houdt soms wijselijk haar mond.
quote:
Vooral als je op het laatst bomen staat te knuffelen en mensen die dan langs lopen je aankijken alsof je gek bent geworden..
Bomen knuffelen , zie het al voor me.

Mensen kunnen idd gauw raar opkijken .
Geweldig soms!
quote:
Onze reikicursus was altijd meer een praatsessie. We hebben elkaar wel door moeilijke tijden gesleept en dat doen we nog steeds. Binnenkort hebben we geloof ik weer een reikidag.. alleen die reikimasters hebben het altijd zo druk
Wat lief. Denk ook dat het inderdaad, las dat je pas 16 was toen je met reiki begon, met een groepje dan misschien nog wat versterkender kan werken. In de zin van dat je elkaar kan helpen, ervaringen uitwisselen ed en gewoon lol met elkaar hebt (een band schept).

Aan de ene kant vind ik het eigenlijk niet erg om zoiets alleen te doen, bijv. zo'n inwijding, ik doe wel meer dingen op eigen iniatief (ligt aan mijn sterrenbeeld denk ). Zie daar ook wel voordelen aan zitten, puur bezig met je zelf te ontdekken, zelfontplooiing etc, zodat ik in mijn omgeving er weer ben en/of gegroeid. Maar met iemand erbij lijkt me ook leuk en lachen, je bent toch allemaal bezig met je eigen ding, maar dan samen.
sweetgirlyzondag 28 maart 2004 @ 13:04
quote:
Op zaterdag 27 maart 2004 18:06 schreef ToT het volgende:
Laten we er even van uit gaan dat het gewoon Reiki was wat door je heen stroomde!
We? Naja, prima wat jij wilt .
quote:
Je kunt natuurlijk letterlijk wat je voelde op het forum zetten van die site die ik hier boven noemde, kijken wat de anderen er van zeggen.
Ja hoor tuurlijk
Ik dacht laat ik eens even op die site gaan kijken en dan vertellen wat ik voel. Nee dus, en sorry want ging pas na dit berichtje op die site kijken. En ben niet verder geweest dan de eerste pagina waar ik alleen wat over tintelende handen zag staan.

1. er zijn wel meer mensen met tintelende handen niet alleen reiki-beoefenaars
2. ik heb boven al meer dan genoeg gezegd, en als je het niet gelooft (qua ervaring dan) dan niet
3. vraag anders even meer aan je reiki-master over kundalini (je kruin-chakra ed) , is ook wel interessant.

En jeetje zeg, best een rare opmerking eigenlijk bij dit soort opmerkingen klapt sweetgirly haar deurtje dicht
quote:
Om eerlijk te zijn weet ik niet zo heel veel van de Kundalini..
nou, hoe kan je dan (ver)oordelen
quote:
er wordt niet heel erg openlijk over gesproken..
Nee, vind je het gek
quote:
waarschijnlijk uit angst dat sommige mensen te snel er zo enthousiast over worden dat ze het meteen willen opwekken.
Hm, mensen die kundalini (hebben) ervaren, willen het denk ik meestal juist wel kwijt en/of iig erachter komen hoe en wat. Over zoveel dingen kunnen mensen enthousiast worden, dan zou iedereen ook wel kunnen stoppen met praten over dronken worden, pilletjes slikken, naar de maan vliegen etc. Als mensen zo beïnvloedbaar zijn.. Nee dus, denk het niet (alleen). Voorzichtigheid is ten alle tijde geboden, maar ontkenning is niet goed (is mijn mening).
quote:
Ik moet zeggen dat ook ik dat enthousiasm in eerste instantie had
Tja enthousiasme, dat is maar één begrip (gevoel).
quote:
en het lijkt me ook super als het vandaag of morgen bij mij op gang zou komen.
Ik zal voor je duimen
ToTzondag 28 maart 2004 @ 14:04
Hmmmz.....lekker negatief allemaal. Dat ik het zou veroordelen en zo...prettig om te lezen.

Ik vind het best joh, als jij zegt dat het de kundalini was; 't is jouw feestje, jij zult het wel weten. Ik wilde alleen maar wat adviseren en je vertellen wat mij allemaal verteld is en wilde je adviseren contact op te nemen met mensen die er verstand van hebben zodat die je advies kunnen geven of zo. Maar ik vind het best....


Succes in je eventuele verdere ontdekkingstocht met Reiki.

[ Bericht 14% gewijzigd door ToT op 28-03-2004 14:15:30 ]
sweetgirlyzondag 28 maart 2004 @ 14:22
quote:
Op zondag 28 maart 2004 14:04 schreef ToT het volgende:
Hmmmz.....lekker negatief allemaal.

Ik vind het best joh, als jij zegt dat het de kundalini was; 't is jouw feestje. Ik wilde alleen maar wat adviseren en je vertellen wat mij allemaal verteld is.


Groetjes en succes in je eventuele verdere ontdekkingstocht met Reiki.
Nee, je draait het om. Jouw adviezen en informatie waardeer ik ook erg. Jij dacht dat het niet zo was, mijn mening en gevoel is dat het 'misschien' wel zou kunnen. Zoals ik al zei kan ik wel met je mee gaan lullen dan, maar dan zou ik oneerlijk zijn tov mezelf en dat doe ik dus niet (meer).

Aan labeltjes heb ik zelf trouwens een hekel aan en vooral als het alleen begint te gaan over 'waar of niet waar' (mbt kundalini bijvoorbeeld). Krijgt een begrip die intentie, dan is de discussie voor mij algauw overbodig, daar hou ik niet van. Daarbij vond ik jouw (laatste) opmerking alles behalve getuige van positivisme en je weet vast wel welke ik bedoel, het klonk zelfs beschuldigend. En judgmentday daar doe ik niet aan mee.

Jammer dat het zo moest lopen en het spijt mij dat je het zo hebt begrepen. Voor de rest neem ik niks terug, want in mijn opinie valt er niets terug te nemen.
ToTzondag 28 maart 2004 @ 14:33
1) Dat we er ff van uit gaan dat het Reiki was en niet de Kundalini: Dat is omdat zoals gezegd mensen die zelf geen Reiki hebben zo'n 25 jaar aan yoga moeten doen om het op gang te krijgen. Het is niet reëel om te denken dat het nu anders is. Maar mocht het wel zo zijn: toppie joh, hartstikke fijn voor je en ik hoop dan ook oprecht dat je er echt wat aan hebt.

2) Letterlijk op dat forum zetten wat je gevoeld hebt: Dan kunnen zij je vertellen wat het geweest is. Misschien zeggen ze dat het inderdaad de Kundalini was, dus dat jij blijkbaar iets hebt waardoor het makkelijker op gang kon komen, OF ze vertellen je dat het een reactie van je was op Reiki. Ik krijg hier een beetje een gevoel dat jij jouw eigen waarheid hebt en dat niemand er aan mag twijfelen. Ik vind het best hoor, ik wil alleen maar dat je zo goed mogelijk voorgelicht wordt van wat het precies is. Mocht jij WEL gelijk hebben, dan kunnen de mensen op dat forum je verder in adviseren in wat je er mee moet/kunt doen, want een Kundalini is echt niet niks. Kijk, ik begrijp je best hoor: bij mij moeten ze ook niet aankomen met dat Reiki eigenlijk wat anders zou zijn dan dat ik denk. (Dat het bijvoorbeeld psychisch zou zijn of wetenschappelijk verklaarbaar zou zijn enz.)

3) Die lekkere opmerking dat ik jou blijbaar veroordeel en dat jij het niet gek vindt dat mensen niet openlijjk over de Kundalini praten omdat blijkbaar monsters als ik of zo ze meteen gaan afkraken: alleen de Masters in mijn kennissenkring hebben de Kundalini op gang, en die praten er ook niet veel over, juist om het enthousiasme van anderen een beetje in te tomen, en ik vind het op zich wel een goed iets. Het maakt mij persoonlijk verder helemaal niets uit. Niemand in de Reiki wereld ontkent dat de Kundalini bestaat, maar iedereen is er wel voorzichtig mee. Als je er zonder goede begeleiding het gaat opwekken of er mee gaat experimenteren, dan kan het echt kwaad. Maar het is en blijft natuurlijk je eigen keuze wat je doet. Niemand legt je iets op, maar dat masters voorzichtig zijn met het informeren over de Kundalini voorkomt wel veel problemen, denk ik.


Doe met deze informatie wat je wil. Ik zit niet op een ruzie te wachten en wil ook absoluut geen wellus-nietus spelletje doen of dat de één excuses aan de ander moet geven of dat iemand wat moet terugnemen of whatever. Ik ken jou verder niet, ik heb verder niets met je te maken en wilde je alleen maar helpen. Fijn dat je dat waardeert, maar ik laat me niet zomaar afschilderen als iemand die anderen aanvalt omdat zij blijkbaar iets hebben wat ik niet heb of zo.

Aan de andere kant vermoed ik gewoon dat een goed bedoelde opmerking je gewoon in het verkeerde keelgat geschoten is en dat dat nu steeds meer aan het escaleren is tussen ons.

[ Bericht 4% gewijzigd door ToT op 28-03-2004 14:52:54 ]
sweetgirlyzondag 28 maart 2004 @ 15:55
quote:
Op zondag 28 maart 2004 14:33 schreef ToT het volgende:
1) Dat we er ff van uit gaan dat het Reiki was en niet de Kundalini: Dat is omdat zoals gezegd mensen die zelf geen Reiki hebben zo'n 25 jaar aan yoga moeten doen om het op gang te krijgen. Het is niet reëel om te denken dat het nu anders is. Maar mocht het wel zo zijn: toppie joh, hartstikke fijn voor je en ik hoop dan ook oprecht dat je er echt wat aan hebt.

2) Letterlijk op dat forum zetten wat je gevoeld hebt: Dan kunnen zij je vertellen wat het geweest is. Misschien zeggen ze dat het inderdaad de Kundalini was, dus dat jij blijkbaar iets hebt waardoor het makkelijker op gang kon komen, OF ze vertellen je dat het een reactie van je was op Reiki. Ik krijg hier een beetje een gevoel dat jij jouw eigen waarheid hebt en dat niemand er aan mag twijfelen. Ik vind het best hoor, ik wil alleen maar dat je zo goed mogelijk voorgelicht wordt van wat het precies is. Mocht jij WEL gelijk hebben, dan kunnen de mensen op dat forum je verder in adviseren in wat je er mee moet/kunt doen, want een Kundalini is echt niet niks. Kijk, ik begrijp je best hoor: bij mij moeten ze ook niet aankomen met dat Reiki eigenlijk wat anders zou zijn dan dat ik denk. (Dat het bijvoorbeeld psychisch zou zijn of wetenschappelijk verklaarbaar zou zijn enz.)

3) Die lekkere opmerking dat ik jou blijbaar veroordeel en dat jij het niet gek vindt dat mensen niet openlijjk over de Kundalini praten omdat blijkbaar monsters als ik of zo ze meteen gaan afkraken: alleen de Masters in mijn kennissenkring hebben de Kundalini op gang, en die praten er ook niet veel over, juist om het enthousiasme van anderen een beetje in te tomen, en ik vind het op zich wel een goed iets. Het maakt mij persoonlijk verder helemaal niets uit. Niemand in de Reiki wereld ontkent dat de Kundalini bestaat, maar iedereen is er wel voorzichtig mee. Als je er zonder goede begeleiding het gaat opwekken of er mee gaat experimenteren, dan kan het echt kwaad. Maar het is en blijft natuurlijk je eigen keuze wat je doet. Niemand legt je iets op, maar dat masters voorzichtig zijn met het informeren over de Kundalini voorkomt wel veel problemen, denk ik.

Doe met deze informatie wat je wil. Ik zit niet op een ruzie te wachten en wil ook absoluut geen wellus-nietus spelletje doen of dat de één excuses aan de ander moet geven of dat iemand wat moet terugnemen of whatever. Ik ken jou verder niet, ik heb verder niets met je te maken en wilde je alleen maar helpen. Fijn dat je dat waardeert, maar ik laat me niet zomaar afschilderen als iemand die anderen aanvalt omdat zij blijkbaar iets hebben wat ik niet heb of zo.
Bedankt voor je info!
Ja sorry, vond het toch wel interessant.
quote:
Aan de andere kant vermoed ik gewoon dat een goed bedoelde opmerking je gewoon in het verkeerde keelgat geschoten is en dat dat nu steeds meer aan het escaleren is tussen ons.
Klopt!

die bemoeizuchtige gidsen ook altijd ..grappie

Voor de rest zal ik er niet op in gaan, dan ben ik mezelf weer aan het verdedigen krijg ik het gevoel, schiet ook niet op, val ik in herhaling etc. Dat ligt aan mij en niet aan jou.

En hierbij ga ik dan toch lekker wél mijn excuses aanbieden: het spijt mij oprecht als ik je niet goed begrepen heb en ook ik vermoed van wel. Desalniettemin was u een waarde tegen (-of mede)stander in mijn strijd tegen het ongeloof .
ToTzondag 28 maart 2004 @ 16:02
LOL is al goed....

Wat bedoel je met die gidsen?
sweetgirlyzondag 28 maart 2004 @ 20:35
quote:
Op zondag 28 maart 2004 16:02 schreef ToT het volgende:
LOL is al goed....

Wat bedoel je met die gidsen?
Glücklig

Nou, het was eigenlijk een grapje, moest er opeens aan denken.
Schrijf en lees soms dingen weleens (erg) anders, dat ik later denk van 'uhm' ..zoiets.
Ik weet dat ik het zelf ben en ben me op zo'n moment ook wel bewust. Toch voelt het (ik) anders en dacht toen aan wat ik had gelezen erover, vandaar eigenlijk. Blame it on the quids .
ToTzondag 28 maart 2004 @ 20:46
Ja foei toch, stoute gidsen ook!

Maarre; ga je nog wat doen met Reiki of dat je meer inlichtingen gaat inwinnen, of laat je het eerst maar eventjes zo?
sweetgirlyzondag 28 maart 2004 @ 21:36
quote:
Op zondag 28 maart 2004 20:46 schreef ToT het volgende:
Ja foei toch, stoute gidsen ook!
Ja, naughty zijn ze soms
quote:
Maarre; ga je nog wat doen met Reiki of dat je meer inlichtingen gaat inwinnen, of laat je het eerst maar eventjes zo?
Ja, zekers!
Sowieso blijf ik dit topic goed volgen en oa die link die je gaf, ga ik nog beter bekijken. Weet niet wanneer ik het ga doen, maar het idee is er, sowieso qua interesse erg. Ik zie het ook weer als een soort groei misschien. Maar denk of wil dat ik eerst zelf nog even wat beter in mijn schoentjes sta, een veilige en zekere basis zeg maar. Zodat ik me daar iig niet druk over hoef te maken en al mijn aandacht erbij heb en kan hebben.
ToTzondag 28 maart 2004 @ 21:40
Precies, met beide beentjes op de grond staan is ten alle tijden zeer aan te raden! Ook als je al jaren met Reiki bezig bent.

Keep me (us) informed!
sweetgirlyzondag 28 maart 2004 @ 21:50
Vind ik ook! Motto van vandaag!

Zal ik doen! wat lief allemaal weer..sorry, moest ik even kwijt
Ondertussen heb ik misschien wel weer wat (meer) bijgeleerd etc.
En jij veel succes met je (verdere) reiki!
ToTzondag 28 maart 2004 @ 23:28
Thx!

Overigens, wat de kundalini betreft: er zijn meerdere dingen dat men Kundalini noemt he. Let er wel op aan wie je het vraagt. Zoals gezegd is de Reiki kundalini heel wat anders dan de Tai Chi Kundalini.

Nee maar met Reiki is het gewoon heel erg verstandig om het rustig aan te doen. Doe het stapje voor stapje. Er zijn cursussen waarmee je in een weekend van leek (om dat oneerbiedige woord maar te gebruiken) ineens een master kunt worden. Anderen kiezen er voor om alles er in een jaartje doorheen te stampen. Het verstandigste is om er gewoon een paar jaartjes over te doen. (Maar natuurlijk verschilt het per persoon.)
Als je in Japan kijkt, naar de echte officiële instanties van Reiki, dan doe je er al vele jaren over voordat je überhaupt maar aan Reiki 1 mag beginnen.

Overigens wordt ook gezegd dat de Reiki van tegenwoordig veel zwakker is dan dat het vroeger was, omdat elke master het op zijn eigen manier doet. Vroeger moest je ook allerlei uitgebreide tests en oefeningen doen bij je master, zoals een Reiki-veld langs een aantal blokken hout van de ene kant van de kamer naar de andere kant laten stromen enzo.
Om dit soort "verwatering" te voorkomen heeft bijvoorbeeld de oprichter van Tera Mai een trademark op Tera Mai gezet; niemand mag zomaar die naam gebruiken, je moet iemand exact op een bepaalde manier inwijden en je mag geen andere methodes bij Tera Mai gebruiken zonder toestemming (zoals andere Reiki-vormen of bijvoorbeeld iets met kristallen of kruiden of zo). Erg streng, erg stug en er zitten nog een paar haken en ogen aan als je nog verder wil groeien er in, maar het houdt het tenminste wel zuiver en sterk.
cyberbulldinsdag 30 maart 2004 @ 11:21
quote:
Om dit soort "verwatering" te voorkomen heeft bijvoorbeeld de oprichter van Tera Mai een trademark op Tera Mai gezet; niemand mag zomaar die naam gebruiken, je moet iemand exact op een bepaalde manier inwijden en je mag geen andere methodes bij Tera Mai gebruiken zonder toestemming (zoals andere Reiki-vormen of bijvoorbeeld iets met kristallen of kruiden of zo). Erg streng, erg stug en er zitten nog een paar haken en ogen aan als je nog verder wil groeien er in, maar het houdt het tenminste wel zuiver en sterk.
En dit stukje weerspeigelt nu net mijn beweegredenen beslist GEEN Tera-Mai (zonder TM) te gaan doen.

Ken masters die grote problemen hebben gehad omdat ze wel andere stromingen erbij deden enzo..

ToT misschien zegt de naam Jean je iets. vraag die maar naar zijn ervaringen met tera-mai mensen

Ikzelf gebruik diverse stromingen en gebruik ze naar tevredenheid, ik denk dat dit ook per persoon zal verschillen want ik las van ToT dat ie dat minder vond de diverse stromingen.

liefs

lauwrence
The_Shiningdinsdag 30 maart 2004 @ 11:47
quote:
Op zondag 28 maart 2004 23:28 schreef ToT het volgende:
Overigens, wat de kundalini betreft: er zijn meerdere dingen dat men Kundalini noemt he. Let er wel op aan wie je het vraagt. Zoals gezegd is de Reiki kundalini heel wat anders dan de Tai Chi Kundalini.
voor mij is "kundalini" activeren hetzelfde als jouw levensvonkje laten gloeien
mensen bij wie de kundalini zich manifesteerd zijn levenslustiger, jonger... een manier om die te stimuleren is gebruik maken van reiki, maar ook met meditaties kan dat, ik geloof zelfs dat als je je hele leven lang sport en daarnaast je geest ontwikkelt dat dat je kundalini kan activeren. De verschillende methodes hebben andere benamingen, het effect is hetzelfde (ieder mens heeft eenzelfde soort levensvonk).

anyway, over teramai en dat dat streng is. Als je dat gelooft werkt dat zo, ik ga er niet zo mee om. Ten eerste omdat de symbolen die Kathleen heeft doorgekregen ikzelf ook heb doorgekregen toen ik nog klein was. Nooit iets van begrepen, dat kwam later pas daarom koos ik TM. De belangrijkste inwijding die ik heb mogen ontvangen (gebeurde na mijn TM 1e graad) is van een "gids", die me fysiek aanraakte (een ervaring die ik nooit van mijn leven zal vergeten). Daarna heb ik een soort mixje gecreeërd van allerlei symbolen, met vnl. elementen uit de natuur godsdienst stromingen (ik ben nog altijd aan het leren ). Voor mij is TM een kennismaking, omgaan met verschillende energieeën, uiteindelijk is het allemaal hetzelfde "Universum".
ToTdinsdag 30 maart 2004 @ 12:22
Cyberbull, de naam Jean heb ik wel eens gehoord, maar echt veel zegt het me niet, sorry.

Mja of het nou aan de mix Usui & Tera Mai lag weet ik niet, maar ik voelde me wel extreem bagger sinds de TM inwijding. Kan natuurlijk ook door de reiniging komen, ik weet het niet.
Aangezien bepaalde mensen in de chat echt FURIEUS reageerden dat ik het gecombineerd had, leek het me toch het veiligste om te stoppen met Usui en me volledig op TM te richten.

Ikzelf weet er niet genoeg van af om te weten wat wel en wat niet gecombinerd kan worden, maar ik weet wel dat veel mensen er absoluut heel fel tegen zijn. Anderen zeggen weer: "Zolang het goed aanvoelt, waarom zou je het niet doen?"

Ik weet nog niet wat ik er allemaal van moet denken.
ToTwoensdag 31 maart 2004 @ 22:53
Terug te komen op Tibetaanse Reiki: de site van een goede master in deze stroming: http://home.wanadoo.nl/hotweb/
cyberbullwoensdag 31 maart 2004 @ 23:19
quote:
Op dinsdag 30 maart 2004 12:22 schreef ToT het volgende:

Mja of het nou aan de mix Usui & Tera Mai lag weet ik niet, maar ik voelde me wel extreem bagger sinds de TM inwijding. Kan natuurlijk ook door de reiniging komen, ik weet het niet.
aarding aarding aarding......het zou heel goed kunnen ToT......heb een cursist gehad die vrijwel niet te aarden was na een inwijding....is ook behoorlijk van slag geweest erna. Of inderdaad je reiniging....ben ook paar weekjes ziek geweest door een reiniging in januari...
quote:
Aangezien bepaalde mensen in de chat echt FURIEUS reageerden dat ik het gecombineerd had, leek het me toch het veiligste om te stoppen met Usui en me volledig op TM te richten.
Dat is dus wat ik bedoelde met dat gedoe met Tera-Mai.
quote:
Ikzelf weet er niet genoeg van af om te weten wat wel en wat niet gecombinerd kan worden, maar ik weet wel dat veel mensen er absoluut heel fel tegen zijn. Anderen zeggen weer: "Zolang het goed aanvoelt, waarom zou je het niet doen?"
ik doe met dat wat goed voelt. Je voelt wel hoe je lichaam zich eventueel voorbereid als je er bij stil gaat staan.....
quote:
Ik weet nog niet wat ik er allemaal van moet denken.
K heb er wel een aardig beeld over en dat is dat er gigantisch veel mogenlijk is, en er zeer veel maar dan ook zeer veel verschillende helende energieen / energievormen zijn dat kun je je niet voorstellen...Zo is bijvoorbeeld het Indalo ook zeer krachtig met meerdere energievormen.

Lauwrence
ToTdonderdag 1 april 2004 @ 07:32
Toppie joh!

Mja mijn probleem is gewoon dat ik TE VEEL denk.
Wat aarding betreft: van de één krijg ik te horen dat ik inderdaad niet genoeg geaard ben terwijl de ander weer zegt dat ik super goed geaard ben. Aangezien mijn voetjes regelmatig flink tintelen, zou ik denk en dat het wel goed zit.

Overigens voel ik voor de rest eigenlijk niet zo veel van Reiki; mijn handjes tintelen, mijn voetjes tintelen en soms voel ik andermans kwalen, maar het is niet dat ik er een fijn gevoel van krijg of zo. Van Yod merk ik eigenlijk helemaal niks, behalve dat ik echt kokend hete handen krijg. Vind ik echt jammer, het motiveert me niet echt om er uitgebreid mee bezig te gaan zijn.
qu63donderdag 1 april 2004 @ 10:35
quote:
Op donderdag 1 april 2004 07:32 schreef ToT het volgende:
Toppie joh!

Mja mijn probleem is gewoon dat ik TE VEEL denk.
Wat aarding betreft: van de één krijg ik te horen dat ik inderdaad niet genoeg geaard ben terwijl de ander weer zegt dat ik super goed geaard ben. Aangezien mijn voetjes regelmatig flink tintelen, zou ik denk en dat het wel goed zit.

Overigens voel ik voor de rest eigenlijk niet zo veel van Reiki; mijn handjes tintelen, mijn voetjes tintelen en soms voel ik andermans kwalen, maar het is niet dat ik er een fijn gevoel van krijg of zo. Van Yod merk ik eigenlijk helemaal niks, behalve dat ik echt kokend hete handen krijg. Vind ik echt jammer, het motiveert me niet echt om er uitgebreid mee bezig te gaan zijn.
kom eens op IRC, zitten meer reiki mensen bij, kunnen we daar verder over praten.. en dr ijn wel eens wat mensen met kwalen.. kunnen we online reiki doen!
ToTdonderdag 1 april 2004 @ 11:12
Is cool!

Mja ik heb nog nooit met irc gewerkt, moet ik eerst ff wat voor downloaden enzo.
qu63donderdag 1 april 2004 @ 12:12
quote:
Op donderdag 1 april 2004 11:12 schreef ToT het volgende:
Is cool!

Mja ik heb nog nooit met irc gewerkt, moet ik eerst ff wat voor downloaden enzo.
je leert t vanzelf.. dat doen we zelf nl ook! toch maar op msn toevoegen dan?/
neliz123donderdag 1 april 2004 @ 12:25
quote:
Op donderdag 1 april 2004 07:32 schreef ToT het volgende:
Mja mijn probleem is gewoon dat ik TE VEEL denk.
Wat aarding betreft: van de één krijg ik te horen dat ik inderdaad niet genoeg geaard ben terwijl de ander weer zegt dat ik super goed geaard ben. Aangezien mijn voetjes regelmatig flink tintelen, zou ik denk en dat het wel goed zit.
Ja man, das echt irri! Heb er de laatste tijd ook super veel last van... soms word ik gewoon gek van al dat gedenk. =P

Ik had wel een goeie aardings oefening gevonden op reikiforums.nl waar jij ook zit. ^_^
cyberbulldonderdag 1 april 2004 @ 12:55
Komt me op sommige momenten heel bekend voor, niet de motivatie te hebben ermee aan de slag te gaan.....waarom.....geen enkel idee...
ToTdonderdag 1 april 2004 @ 17:43
Qu63, ik check het eerst wel ff, komt goed, thx voor het aanbod in ieder geval!
Tof Neliz123, post je daar ook al?
-Trinity-donderdag 1 april 2004 @ 21:18
Ik heb Usui 1 sinds kort net me certificaatje ingelijst *trots* maar ik voel wel veel als ik bezig ben, ik 'moet' nu elke avond iig 1 kleine behandeling aan mezelf geven, ik doe het heel soms ook wel bij me vriend, maar soms voel ik ook rare dingen zoals pijn of alsof me hand een magneet is, en als ik dan vraag of hij daar pijn heeft is het "Nee, hoor." Dat is wel vaag Maar ik voel me wel beter na die inwijding. Mijn vriend is master maar mag nog niet inwijden maar zijn ouders wel, die hebben mij samen ingewijd en hij mocht erbij zijn. Alleen tijdens een inwijding werd ik opeens heel kort verkouden en kwamen er gevoelens naar boven van vroeger, het was niet fijn, maar daarna was het wel van "En nu is het er wel uit "
neliz123vrijdag 2 april 2004 @ 09:21
quote:
Op donderdag 1 april 2004 17:43 schreef ToT het volgende:
Qu63, ik check het eerst wel ff, komt goed, thx voor het aanbod in ieder geval!
Tof Neliz123, post je daar ook al?
Onder de naam Niels zit ik daaro, post alleen niet zo veel ^_^;
Bastardwoensdag 24 augustus 2005 @ 16:19
Ik weet niet waar het centrale topic naar toe is, maar dan schop ik 1 van de reiki topics wel omhoog.

Heb zelf Reiki 1 gedaan, heb een afspraak staan voor Reiki 2 initiatie, tot zover de vraag op de OP.

Wel een vraag die ik wil stellen aan mede reikibehandelaars wil stellen; Als je een hele koude hand krijgt bij de keelchakra, anders dat het vertrouwde warme hand. Dan kan dat duiden op een blokkade, maar in de trant van wat moet je denken? Intiuitie zegt mij dat het iets kan zijn wat diegene dwars zit en niet kan zeggen, stuk emotie wat niet verwerkt is (zoals je een prop in je keel kan hebben bij verdriet) ?

Nemen jullie overigs ook wel eens pijnklachten over tijdens een behandeling?
Enyaliuswoensdag 24 augustus 2005 @ 16:31
[Centraal] Reiki topic!

vraag en gij zult krijgen
ToTvrijdag 26 augustus 2005 @ 09:08
De tering, dat deze topic nog bestaat zeg!