quote:
Op dinsdag 2 maart 2004 15:33 schreef Tedda het volgende:Maar post eens wat recepten dan, des noods waar je een machine voor nodig hebt
![]()
Wat versta je trouwens onder een goeie vriezer. We hebben maar een klein ding.
Mijn moeder heeft wel een ijsmachine die ik ongetwijfeld zou mogen lenen, maar die bak van de machine moet in de vriezer voor je hem kunt gebruiken en ik neem aan dat dat bij elke machine het geval is? Om die reden zou ik eigenlijk even willen wachten met de aanschaf van een ijsmachine; ik zou die bak voor de machine standaard in de vriezer willen hebben liggen zodat je altijd ijs kunt maken en niet eerst hoeft te wachten tot die bak koud genoeg is.
Maar iig bedankt voor de tip!
als je niet minstens een 3 sterren vriezer hebt, als apart vriesvak met eigen deur dat minstens tot min18 vriest dan moet je niet aan een ijsmachine beginnen. In die ijsmachines die ik bedoel zit onderin een vrieselement, een rond ding, 20 cm doorsnee en 4-5 cm dik ongeveer,
Er zijn ook ijsmachines waar je het hele bakje in de vriezer legt, die zijn een stuk minder
Ik bedoel de Philips HR2305-6
of de Philips HR2304
http://www.h-e.nl/?SG=120 heeft ze.
deze hebben een goed vrieselement, maar de 1,2 liter is ietwat overdreven,
de Philips HR2303-1 kan je vergeten.
Je kan, als je een ijsmachine koopt beter wat meer uitgeven want anders is het een teleurstelling en weggegooit geld.
Belangrijk is het een goeie vriezer te hebben, moet echt flink koud zijn (minstens min 18, liefst meer) anders krijg je het koude element niet koud genoeg, kleine porties maken, en je ijsbeslag goed koelen.
Je koelelement moet minstens 24 uur in de vriezer liggen, de mijne ligt er standaart in.
Als je geen goede vriezer hebt, of een compromis ijsmachine met een klein koelelementje, dan is het ijsmaken een teleurstelling, dan doe je het een paar keer, en het apparaat verdwijnt met de joghurt machine achterin een keukenkastje.
Echter, als je een hardvriezende vriezer hebt, en een redelijk goeie ijsmachine, dan is zelf ijs maken heel leuk, en omdat je dan (natuurlijk) s zomers met lekkere verse aardbeien, of kersen, vruchtenijs maakt, of sinaasappel ijs, of vanille ijs, of chocolade ijs, dan kom je er achter hoe slecht de meeste kant en klaarijzen en ijssalons eigenlijk zijn.
Je wil dan alleen nog maar je eigen ijs.
Ik heb geen recepten bij de hand maar zal er eens een paar uitwerken, en dan posten, ik werk meestal op gevoel als ik ijs maak.
Het belangrijste bij ijs maken is dat je schoon werkt,
Om een goed cremig ijs te krijgen moet je de verhouding tussen vaste stof (vet, suikers, eiwit etc) en water goed hebben.
Teveel water en je ijs geeft kristallen, teveel vaste stof en het wordt pasta, teveel suiker en het bevriest slecht of slechts gedeeltelijk.
Zeldzaam lekker is aardbeien door de blender halen, suiker erbij, eventueel een stijfgeslagen eiwit voor de luchtigheid, en dat in de machine, dan heb je een aardbeienijs, daar doe je een moord voor.
vooral als je aarbeien uit eigen tuin hebt, die zo lekker smaken,
Alles direct opeten, nooit invriezen, altijd vers maken, dan zit de hygiene ook okay.
IJs is namelijk heel bederfelijk, de warenwet is niet voor niets daar zo streng op.
Ook heerlijk is wat slagroom stijf slaan, van die turkse yoghurt (uit die emmertjes) er door, wat honing, en dat in de ijsmachine. daar kan geen enkel yoghurt ijs tegenop!!