quote:Daar zul je als ouder van een kind niet blij van worden, mocht je je kinderen naar een priester sturen. Het zouden er zelfs nog veel meer zijn.
WASHINGTON (ANP) - Ruim 4000 Amerikaanse priesters hebben zich in de afgelopen vijftig jaar aan seksueel misbruik van kinderen schuldig gemaakt. Dat aantal is hoger dan tot nu toe werd aangenomen.Dat meldde de nieuwszender CNN dinsdag op basis van een nog niet gepubliceerd onderzoek in opdracht van de Amerikaanse bisschoppenconferentie. De studie meldt in totaal meer dan 11.000 gevallen van seksueel misbruik door priesters in de onderzochte periode. ,
,We willen begrijpen hoe zoiets kon gebeuren, om ons ervan te verzekeren dat het nooit meer gebeurt'', zei bisschop Wilton Gregory, voorzitter van de Amerikaanse bisschoppenconferentie.
Zero tolerance
Volgens de zelfhulporganisatie van slachtoffers van misbruik SNAP is het werkelijke aantal priesters dan in de fout is gegaan, hoger. De Rooms-Katholieke Kerk in de Verenigde Staten telt nu meer dan 44.000 priesters.
Onthullingen over gevallen van seksueel misbruik en over bisschoppen die pedofiele priesters de hand boven het hoofd hielden, stortten de Amerikaanse RK-Kerk enkele jaren geleden in een diepe crisis.
De bisschoppen besloten in 2002 in reactie daarop tot een 'zero-tolerancebeleid'. Dat houdt in dat priesters tegen wie geloofwaardige beschuldigingen van seksueel misbruik zijn ingebracht, meteen uit hun functie worden gezet.
Ik hoop dat het zero-tolerance beleid dat ze sinds 2002 schijnen te hanteren ook haar vruchten zal afwerpen.
Neemt niet weg dat je tegenwoordig moet oppassen waar je je kind naar toe stuurt.
ik wordt er eigenlijk niet warm of koud van, we hebben het over 11.000 gevallen en 4000 priesters in 50 jaar, enig idee hoe groot die gemeenschappen zijn???
opsluiten die gasten
quote:hoe moet ik nou weten wat jou kont doet. .
Op woensdag 18 februari 2004 14:02 schreef L.Denninger het volgende:
mijn kont, wat doe je ???
quote:Seen it..
Op woensdag 18 februari 2004 14:12 schreef Kip het volgende:
South Park 608 (3 Jul 02) Red Hot Catholic Lovehehe, die is leuk. moetje maar erges downloaden.
quote:niet bepaald tenzij al de huidige priesters 50 jaar in dienst zijn
Op woensdag 18 februari 2004 14:16 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
1 op de 11 priesters misbruikt kinderen. Ziekelijk.
Schadelijke zaak ook dit.
quote:Ik denk dat het aantal priesters in de VS de laatste 40 jaar behoorlijk is afgenomen, net zoals in Nederland.
Op woensdag 18 februari 2004 14:23 schreef sp3c het volgende:niet bepaald tenzij al de huidige priesters 50 jaar in dienst zijn
quote:Ik weet niet hoe het met de Katholieke Kerk in de VS gesteld is, maar de kerken zitten daar op zondag over het algemeen (in tegenstelling tot Nederland) nog vrij vol.
Op woensdag 18 februari 2004 14:41 schreef freako het volgende:
Tja, pedofielen zullen wel oververtegenwoordigd zijn in het beroep van priester, omdat je op die manier makkelijker bij kinderen komt.Schadelijke zaak ook dit.
[..]Ik denk dat het aantal priesters in de VS de laatste 40 jaar behoorlijk is afgenomen, net zoals in Nederland.
quote:Dat heeft op zich niet zo heel veel met het priesterschap te maken denk ik. De echte fanatiekelingen gaan toch wel. Je moet het ook maar willen.
Op woensdag 18 februari 2004 14:47 schreef kLowJow het volgende:[..]
Ik weet niet hoe het met de Katholieke Kerk in de VS gesteld is, maar de kerken zitten daar op zondag over het algemeen (in tegenstelling tot Nederland) nog vrij vol.
[Dit bericht is gewijzigd door Megumi op 18-02-2004 14:59]
quote:Ik bedoel alleen dat de VS op dit gebied niet echt met Nederland te vergelijken valt. En of je het hier over fanatiekelingen moet hebben...
Op woensdag 18 februari 2004 14:54 schreef freako het volgende:[..]
Dat heeft op zich niet zo heel veel met het priesterschap te maken denk ik. De echte fanatiekelingen gaan toch wel. Je moet het ook maar willen.
quote:Dat lijkt me nogal een verschil met Nederland, waar...
Polling data from the 2001 ARIS study, described below, indicate that:
81% of American adults identify themselves with a specific religion: 76.5% (159 million) of Americans identify themselves as Christian. This is a major slide from 86.2% in 1990. Identification with Christianity has suffered a loss of 9.7 percentage points in 11 years -- about 0.9 percentage points per year. This decline is identical to that observed in Canada between 1981 and 2001. If this trend continues, then by about the year 2042, non-Christians will outnumber the Christians in the U.S.
52% of Americans identified themselves as Protestant.
24.5% are Roman Catholic.
1.3% are Jewish.
0.5% are Muslim, followers of Islam.
quote:
In 2002 is bijna eenderde rooms-katholiek, 14 procent Nederlands Hervormd en 7 procent gereformeerd. Tot de overige kerkelijke gezindten, waaronder de islam, behoort ongeveer 8 procent van de bevolking. Zo'n 40 procent rekent zich niet tot een kerkelijke gezindte.
bovendien ben ik best benieuwd naar hoe hoog het aantal incidenten ligt in de afgelopen 50 jaar bij scholen , gezinnen, babysitters , scouting, tehuizen, vakantiekampen, etc. etc.
Om maar eens een vergelijking te kunnen maken of het percentueel bij de kerk nou zoveel verschilt met de rest van de samenleving..
Ik vermoed dat dan het percentage misbruik bij de kerk zelfs het laagst is..
maarja de media moet nou eenmaal de rooms katholieke kerk bashen voor hun verzet tegen de oorlogzucht van Sharon, Bush en Blair
quote:
Op woensdag 18 februari 2004 15:02 schreef Foo_niks het volgende:
Vindt je het gek jongetjes in jurken en zelf onthouding afzweren.
Dat gaat toch niet goed.
.
Maar goed, als alle priesters die zich schuldig hebben gemaakt aan seksueel misbruik uit hun ambt zouden worden gezet, zou er waarschijnlijk een nog groter tekort ontstaan. Daarom plaatst men dergelijke viespeuken het liefst over .
quote:1 op 11??
Op woensdag 18 februari 2004 14:16 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:
1 op de 11 priesters misbruikt kinderen. Ziekelijk.
Ik denk nog wel een stuk meer, 2 op 5 ofzo.
Die hele bende is zo corrupt en ziek als de pest, geldt voor bijna ieder geloof.
quote:Eerlijkheid gebied ons te zeggen dat de islam het beter geregeld heeft met de geestelijken, binnen de islam mogen deze geestelijken nl. wel trouwen en is celibatairschap uit den boze
Op donderdag 19 februari 2004 01:58 schreef Refragmental het volgende:[..]
1 op 11??
Ik denk nog wel een stuk meer, 2 op 5 ofzo.
Die hele bende is zo corrupt en ziek als de pest, geldt voor bijna ieder geloof.
quote:Mohammed was een pedofiel, en ik weet haast wel zeker dat er ook islamitische geestelijken zijn die hun machtspositie misbruiken om hun zieke fantasien te verwezenlijken. Hier in Nederland bijvoorbeeld om haat en geweld tegen het westen te prediken.
Op donderdag 19 februari 2004 02:05 schreef skunkator het volgende:[..]
Eerlijkheid gebied ons te zeggen dat de islam het beter geregeld heeft met de geestelijken, binnen de islam mogen deze geestelijken nl. wel trouwen en is celibatairschap uit den boze
In elk geloof komt dit voor.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |