-------------------------------------------------------------------------------
ENKELE VAN HUN LAATSTE WOORDEN
JEZUS: "Vader, vergeef het hun, want zij weten niet wat zij doen." Lucas 23:34. (Dit zei hij toen hij aan het kruis stierf op Golgotha nadat hij verraden en op geen legitieme grond ter dood veroordeeld was).
MOHAMMED: Moge Allah de joden en christenen vervloeken want zij bouwden plaatsen van aanbidding nabij de graven van de profeten. (Mohammed werd jaren eerder vergiftigd en dit vergif had langzamerhand zijn gevolg. Hij zei dit toen hij stierf in de armen van zijn vrouw Aïsja). Boechari, deel 1, #427.
COMMENTAAR
Na beide mannen hun levens te hebben bestudeerd, vind ik dat de bovengenoemde vergelijking enkele van de grootste karakterverschillen weergeeft. Hij zijn hun sterfwoorden, woorden die het einde van hun levens zullen markeren. Christus vraagt God om zijn vijanden te vergeven, terwijl Mohammed een bittere vervloeking uitspreekt tegen degenen die zijn overtuiging van profeetschap verwierpen. Zou het niet gepaster voor Mohammed zijn om Allah te vragen de christenen en de joden op het rechte pad te leiden toen hij aan het sterven was?
------------------------------------------------------------------------------
SLAVERNIJ
JEZUS: Had geen slaven. Jezus leerde om anderen te behandelen als je zou willen dat zij jou behandelen. Jezus had geen slaven, en het is duidelijk uit zijn onderwijs dat hij geen slaven wilde hebben. Hij bevrijdde mensen, maakte hen niet tot slaaf. Niemand wil tot slaaf worden gemaakt tegen zijn wil.
Verder, schreef Paulus in 1 Timotheüs 1:8-10:
"Wij weten, dat de wet goed is, indien iemand haar wettig toepast, wel wetend, dat de wet niet gesteld is voor de rechtvaardige, maar voor wettelozen en tuchtelozen, voor goddelozen en zondaars, voor onverlaten en onheiligen, voor vadermoorders en moedermoorders en doodslagers, hoereerders, knapenschenders, zielverkopers [= slavendrijvers], leugenaars, meinedigen ...
Uit deze verzen, zien we dat het met dwang tot slaaf maken van mensen, en te handelen in slaven, tegen het christelijk onderwijs ingaan.
MOHAMMED: was een slavendrijver. Hij bezat en verkocht veel slaven, zowel mannelijke als vrouwelijke. Hij zei dat Allah hem en zijn moslimvolgelingen toestond om gemeenschap te hebben met hun vrouwelijke slaven wanneer de mannen dat wilden. Verwijzingen in de koran zijn: Soera 33:50, 52, 23:5, en 70:30. Slaven werden beschouwd als buit voor moslims wanner zij gevangen genomen werden in strooptochten, dus zijn zij moslimbezit. Mohammed voelde zich trots en keurde het tot slaaf maken van duizenden mensen goed.
De grote islamitische historicus Tabari schreef over Mohammeds seksuele omgang met zijn slaaf Marija: Hij had gemeenschap met haar dankzij het feit dat zij zijn bezit was. [Tabari, deel 39, pagina 194].
Mohammed maakte slaven van de mensen die hij overviel en bevocht. Het meest opmerkelijk waren de vrouwelijke en de kinderoverlevenden van Mohammeds slachtpartij van de 800 mannen (tieners en ouder) van de joodse stam Banoe Koeraiza, Soera 33:26. De Sirat Rasoelallah [5] de eerste biografie van Mohammed, geeft veel meer details. Kort na de slachtpartij van de joodse mannen schreef Ibn Ishaak op pagina 173:
"Die dag verdeelde de Profeet de eigendommen, de vrouwen en de zonen van de stam Koeraiza onder de moslims, en hij maakte de verdeling bekend van de paarden en de mannen en hield een vijfde deel achter. (Mohammed en zijn familie hadden één vijfde van de opbrengst van de oorlog). ... Sad ibn Zaid al-Ansari werd door de Profeet met krijgsgevangenen van Koeraiza naar de Nadjd gestuurd om ze te verkopen voor paarden en wagen.
Boechari beschrijft ook dat Mohammed veel slaven bezat - deel 5, # 541 & deel 7, # 344. Mohammed had Negroïde, Arabische, Egyptische, mannelijke, vrouwelijke, joodse, christelijke, en heidense Arabische slaven.
Mohammed stond ook toe dat slaven hard werden geslagen. Toen zijn vrouw werd onderzocht of zij wel of niet overspel had gepleegd, sloeg Mohammeds schoonzoon, Ali, brutaal Aisjas slaaf in nabijheid van Mohammed om er van te verzekeren dat zij de waarheid over Aisja vertelt. Hier is het citaat uit Ibn Ishaak Sirat Rasoellallah, vertaald als Het leven van Mohammed, door Wim Raven, (pagina 184):
"De Profeet riep dus Bariera om haar te ondervragen. Ali gaf haar een paar harde klappen en zei: Vertel de Profeet de waarheid!
Mohammed stopte Ali niet van het slaan van zijn slaaf.
Mohammed stond ook toe dat nieuw gevangen genomen vrouwelijke slaven gebruikt werden voor seks. Uit de hadieth van Sahieh Moeslim deel 2, #3371:
Aboe Sirma zei tot Aboe Saied al Choedri: "O Aboe Saied, hoorde je Allahs gezant spreken over al-azl (coïtus interruptus)?" Hij zei: "Ja", en voegde eraan toe: "We gingen weg met Allahs gezant op expeditie naar de Moestalik en namen enkele uitstekende Arabische vrouwen gevangen, en we begeerden hen want we leden aan de afwezigheid van onze vrouwen, (maar terzelfder tijd) begeerden we ook losgeld voor hen. Dus we besloten om seksuele gemeenschap met hen te hebben en azl na te leven( het terugtrekken van het mannelijke seksuele orgaan voor de uitstorting van sperma om conceptie te voorkomen). Maar we zeiden: Wij zijn een daad aan het doen waarbij Allahs gezant onder ons is, waarom vragen we hem niet? Dus we vroegen Allahs gezant en hij zei: Het maakt niet uit als je het niet doet, want iedere ziel die geboren moet worden voor de Dag van Opstanding zal geboren worden.
En deel 3, #3432:
Aboe Saied al Choedri deed verslag dat bij de slag van Hoenain Allahs gezant een leger naar Autaas zond en de vijand ontmoette en vocht met hen. Hen hebbende overwonnen en hen gevangen genomen, leken de Metgezellen van Allahs boodschapper af te zien van gemeenschap met gevangen genomen vrouwen omdat hun echtgenoten polytheïsten zijn. Toen zond Allah, de Verhevene, ten aanzien hiervan naar beneden: En getrouwde vrouwen, met uitzondering van haar, die gij bezit. (Soera 4:24), (dat wil zeggen zij zijn beschikbaar voor hen wanneer hun Idda (menstruatie) periode tot een einde was gekomen).
COMMENTAAR
Jezus onderwijs zou mensen beletten om met dwang mensen tot slaaf te nemen. En gelijk u wilt, dat u de mensen doen, doet u hun evenzo. " - Lucas 6:31. Daarentegen overvielen Mohammed en zijn soldaten veel mensen en dwongen hen tot slavernij. En hij ging nog verder, hij scheidde slavenfamilies door hen te verdelen tussen zijn soldaten en stond de mannen toe om de vrouwelijke slaven te verkrachten.
----------------------------------------------------------------------------
ZONDE
JEZUS: werd zondeloos geboren, Hij leefde een zondeloos leven. Jezus bekrachtigde zijn zondeloosheid:
Johannes 8:46 - "Wie van u overtuigt Mij van zonde? Als Ik waarheid spreek, waarom gelooft u Mij niet?"
Zie ook 2 Corinthiërs 5:21, 1 Johannes 3:5 en Hebreeën 4:15.
Van MOHAMMED: werd gezegd dat hij een zondaar is Soera 40:55
Heb geduld, voorzeker, Allah's belofte is waar. En vraag bescherming tegen uw zonde en eert uw Heer 's morgens en 's avonds met de lof die Hem toekomt.
Soera 48:1,2 - "Wij hebben u een klaarblijkelijke overwinning verleend. Zodat Allah u tegen uw voorafgaande en toekomstige (aan u toegeschrevene) zonden moge behoeden [i]
Mohammed bad ook om vergeving van zijn zonden, Boechari deel 9, #482:
"...O Allah! Vergeef mij de zonden die ik in het verleden deed of in de toekomst zal doen, en ook de zonden die ik in het verborgene of in het openbaar deed.
Verder erkende Mohammed zelfs het onrechtmatig beschadigen en vervloeken van mensen. Uit Sahieh Moeslim, deel 4, "Het boek van deugd en goede manieren, en toetreden de banden van verbondenheid, hoofdstuk MLXXV:
HIJ WAAROP ALLAHS APOSTEL EEN VERVLOEKING UITRIEP DIE HIJ EIGENLIJK NIET VERDIENDE, VOOR HEM ZAL HET EEN BRON VAN ONDERSCHEIDING EN GENADE ZIJN.
Hadieth #6287 - "Aboe Hoeraira deed verslag van Allah's Gezant zeggende:
"O Allah, Ik ben een menselijk wezen en voor ieder persoon onder de moslims waarop ik vervloeking werp of uitroep of zweepslagen geef, maak het een bron van reinheid en genade."
COMMENTAAR
Jezus was een zondeloos man de Zoon van God. Mohammed was een zelf uitgeroepen profeet een man in staat om te zondigen en fouten te begaan, die zowel goede als slechte eigenschappen heeft. Soms was hij vriendelijk, soms vervloekte hij veel mensen en deed hen kwaad. Hoeveel van hun natuur of karakter, werd onvermijdelijk vertaald in hun respectievelijke religie? Jezus was puur en zondeloos, Mohammed verklaarde dat hij tot 70.000 keer per dag om vergeving bad! Wie zou u liever volgen?
------------------------------------------------------------------------------
BESTRAFFEN VAN ZONDAARS DIE BEREID ZIJN ZICH TE BEKEREN
JEZUS
Uit Johannes 8:2-11:
En s morgens vroeg was Hij weer aanwezig in de tempel, en al het volk kwam tot Hem en Hij zette Zich neer en leerde hen. En de schriftgeleerden en de Farizeeën brachten een vrouw, op overspel betrapt, en zij stelden haar in het midden en zeiden tot Hem: Meester, deze vrouw is op heterdaad betrapt bij het plegen van overspel; en in de wet heeft Mozes ons bevolken zulken te stenigen; U dan, wat zegt U? En dit zeiden zij om Hem in verzoeking te brengen, opdat zij iets hadden om Hem aan te klagen.
Maar Jezus bukte neer en schreef met de vinger op de grond. Doch toen zij Hem bleven vragen, richtte Hij Zich op en zei tot hen: Wie van u zonder zonde is, werpe het eerst een steen naar haar. En weer bukte Hij neer en schreef op de grond.
En Jezus richtte Zich op en zie tot haar: Vrouw, waar zijn zij? Heeft niemand u veroordeeld? En zij zei: Niemand, Heer. En Jezus zei: Ook Ik veroordeel u niet. Ga heen, zondig van nu af niet meer!
MOHAMMED
Uit de hadieth van Aboe Dawoed, #4428:
"Boeraida zei: "Een vrouw van Ghamid kwam naar de Profeet en zei: Ik heb overspel gepleegd, Hij zei: Ga terug. Ze keerde terug en op de volgende dag kwam zij weer bij hem, en zei: Waarschijnlijk wilt u mij terugsturen zoals u deed met Maiz b. Malik. Ik zweer bij Allah, ik ben zwanger. Hij zei tot haar: Ga terug. Ze keerde toen terug en kwam tot hem de volgende dag. Hij zei tot haar: Ga terug totdat je het kind gebaard hebt. Ze keerde toen terug. Toen zij het kind gebaard had bracht ze het kind tot hem, en zei: Hier is hij! Ik heb het kind gebaard. Hij zei: Ga terug, en zoog hem totdat u hem gespeend heeft. Toen zij hem gespeend had, bracht zij hem naar hem met iets in zijn hand dat hij aan het eten was. De jongen werd aan één van de moslims gegeven en hij (de profeet) beval ten aanzien van haar. Dus een kuil werd voor haar gegraven, en hij gaf orders over haar en zij werd ter dood gestenigd. Khalid was één van degenen die stenen naar haar wierp. Hij gooide een steen naar haar. Toen een bloeddruppel op zijn wang viel, misbruikte hij haar. De profeet zei tot hem: Beheers u, Khalid. Bij Hem in Wiens hand mijn ziel is heeft zij dusdanig berouw getoond dat als iemand die onjuist een extra beproeving doet en zich in overeenkomstige mate daarvan moet bekeren, hij vergeven zou worden. Toen gaf hij orders over haar, bad voor haar en ze werd begraven.
COMMENTAAR
Hier is een sterk contrast te zien tussen de twee mannen. Toen Jezus de overspelige vrouw behandelde, veroordeelde hij haar niet. Hij gebood haar om heen te gaan en niet meer te zondigen. Hij gaf haar een kans tot verlossing. het innige voorbeeld van genade.
Hoeveel mensen zijn de verkeerde weg op gegaan, maar waren jaren later in staat om hun levens om te keren? Niet alleen dit, maar zijn in staat geweest om ook anderen te helpen hun levens om te keren? Jezus bood de vrouw deze kans aan. Onder de wet konden de joden de vrouw ter dood stenigen, maar Christus liefde en compassie was veel groter.
Mohammeds benadering was erg verschillend. Als eerste probeerde hij de overspelige vrouwen weg te zenden. Zij biechtte haar zonden aan hem op, maar hij weigerde naar haar te luisteren en de zaak te behandelen. In plaats daarvan vertelde hij haar terug te gaan. Dit gebeurde drie keer. Drie keer ontliep Mohammed het oplossen van deze situatie. Tenslotte, na de vrouw voortdurende opbiechting, werd Mohammed gedwongen haar te confronteren met haar zonde. Hij stond haar toe om te baren, te zuigen en dan het kind te spenen, dat 1 tot 3 jaar kon duren. Toen keerde zij terug en doodde Mohammed haar.
Deze vrouw biechtte niet alleen, maar zij toonde berouw. Zij was een goede moeder voor haar kind en zij was een verantwoordelijk lid van haar gemeenschap. Kon Mohammed haar vergeven zoals hij ook gedaan met andere zondaren? Mohammed nam veel anderen de zonden die zij begaan hadden niet kwalijk. Zelfs mensen die hun familieleden hadden gedood werden vergeven als zij getuigden dat hij een profeet van God was en dat er alleen één God was. Echter Mohammed was niet instaat om met compassie met de vrouw om te gaan. Hij kon niet langer kijken dan zijn neus lang was. Hij kon niet zien dat zij haar leven had omgekeerd, goed haar kind had opgevoed, en het goede aan het doen was. Mohammeds kortzichtigheid veroorzaakte haar dood.
Mohammed handelde zelfs niet volgens joodse wet. In de wet van Mozes moest de overspeler ter dood worden gestenigd. Mohammed deed dit niet, hij gaf de vrouw enkele jaren te leven. Zelfs als je rekening houdt met het respijt dat hij haar gaf om het kind te baren, wachtte Mohammed totdat de vrouw het kind gespeend had. Natuurlijk waren er andere vrouwen die het kind zouden kunnen opvoeden. Mohammed maakte het hemzelf makkelijk; hij maakte zijn eigen regels toen hij voortging.
-----------------------------------------------------------------------------
OORLOG BEHANDELING VAN VIJANDEN
JEZUS: in Lucas 9:54, 55 gaf Jezus zijn discipels een standje toen zij een plaats wilden vernietigen dat Hem verwierp. Ook, in Lucas 22:52, begonnen Jezus' discipels een gevecht tegen degenen die Jezus kwamen arresteren, Hij stopte hen, en genas een man die in het gevecht gewond was geraakt.
MOHAMMED: vertelde zijn volgelingen om agressief oorlog te voeren met niet-moslims: Soera 9:5, 29. Soera 9 was één van de laatste soeras door Mohammed gegeven. In het begin, toen Mohammeds groep zwak was, gebood hij zijn volgelingen om met de andere mensen samen te leven. Nadat de moslims krachtig geworden waren, gebood hij hen om de islam met dwang te verspreiden. Aboe Bakr, Oemar, en Oethmaan continueerden zijn oorlogen van agressie. Enkele van Mohammeds handelingen bevatten:
De slachting van ongeveer 800 joodse mannelijke gevangenen: (opgeschreven in Soera 33:26).
Hij gebood de executie van tien mensen toen hij Mekka innam. Drie van deze mensen waren slavenmeisjes die eerder om Mohammed gelachen hadden. Zie Het leven van Mohammed, paginas 551 en 552.
Hij viel de joodse stad Chaibar aan waar hij één van de joodse leiders gevangen nam en hem martelde om hem te dwingen te vertellen waar wat begraven geld was. Nadat de man weigerde te praten, en bijna dood was, gebood Mohammed dat zijn hoofd afgehakt moest worden. Zie het Het leven van Mohammed, pagina 515.
COMMENTAAR
Niemand zou Jezus kunnen voorstellen als iemand die de executie van slavenmeisjes gebood vanwege het bespotten van hem jaren eerder. Hij bracht een betere boodschap en een betere manier van leven. Niemand zou Jezus voor kunnen stellen als iemand die een man martelt om begraven geld te onthullen. Zijn leven kende geen hebzucht.
Mohammed zou een erg brutale man kunnen zijn. Is het doden van enkele slavenmeisjes voor het bespotten van hem gerechtvaardigd? Is het doden van hen daarom gerechtvaardigd? Is het redelijk? Schetst het martelen van een man om slechts geld te krijgen het type gedrag dat men zou moeten volgen, gehoorzamen, of imiteren?
------------------------------------------------------------------------------
VROUWEN & TROUWEN
JEZUS: was niet getrouwd. Hij genas vrouwen, vergaf vrouwen, en bemoedigde vrouwen. Het nieuwe testament leerde dat echtgenoten hun vrouwen moeten liefhebben en niet ruw met hen om moeten gaan: Kolossenzen 3:19, Efeziërs 5:25, dat mannen en vrouwen gelijk zijn in Christus Galaten 3:28, dat zij met respect behandeld moeten worden 1 Petrus 3:7.
MOHAMMED: gebood zijn mannelijke volgelingen om hun ongehoorzame vrouwen te slaan. Hij gaf mannen de rechten om hun vrouwen te slaan die persistent hen ongehoorzaamden.
Soera 4:34 "En degenen, van wie gij ongehoorzaamheid vreest, wijst haar terecht en laat haar in haar bedden alleen en tuchtigt haar." [ii]
Het bovengenoemde vers werd geopenbaard met het oog op een vrouw die bij Mohammed klaagde dat haar echtgenoot haar in het gezicht sloeg, wat nog steeds zichtbaar was. Eerst zei Mohammed tot haar: Maak het goed met hem, maar voegde toen toe: Wacht totdat ik erover nagedacht heb Later werd het bovengenoemde vers geopenbaard, en Mohammed voegde toe: Wij (Hij en de vrouw) wilde één ding, Allah wilde wat anders.
De hadieth zegt ook veel over vrouwen:
Mohammed zei dat vrouwen in het algemeen zo slecht zijn, dat zij de meerderheid van de mensen in de hel zullen uitmaken. Verdergaand met Boechari:
Deel 1, #301: "O vrouwen! Geef aalmoezen, want ik heb gezien dat de meerderheid van de bewoners van het Hellevuur jullie zijn. Zij vroegen: Waarom is dit zo, O Apostel van Allah? Hij antwoordde: Jullie vloeken frequent en zijn ondankbaar naar jullie echtgenoten.
Boechari deel 1, #28: "De Profeet zei: Mij werd het Hellevuur getoond en de meerderheid van zijn bewoners waren vrouwen die ondankbaar waren. Gevraagd werd: Geloven zij niet in Allah? (of zijn zij ondankbaar tot Allah?). Hij antwoordde: Zij zijn ondankbaar naar hun echtgenoten en zijn ondankbaar voor de gunsten en het goede aan hen gedaan...
Sahieh Moeslim zegt dat zij een minderheid in het Paradijs zijn:
Deel 4, #6600: "Imran Hoesain deed verslag dat Allahs gezant zei: Onder de bewoners van het Paradijs zullen de vrouwen een minderheid vormen.
Door deze twee hadieth tezamen te nemen zien we dat Mohammed zei dat vrouwen een minderheid in het Paradijs zijn, en de meerderheid in de hel. Daarom is het niet een statistische ratio vanwege de waarschijnlijkheid dat er meer vrouwen dan mannen zijn. Mohammed zag vrouwen als zondiger dan mannen. En de reden dat er meer vrouwen in de hel zijn is omdat de vrouwen ondankbaar waren naar hun echtgenoten!
Mohammed zei ook dat vrouwen minder intelligent zijn dan mannen:
Boechari, deel 1, #301:
"... Toen passeerde hij (Mohammed) de vrouwen en zei: O vrouwen, geef aalmoezen want ik heb gezien dat de meerderheid van de bewoners van het Hellevuur jullie zijn. Zij vroegen: Waarom is dat zo O gezant van Allah? Hij antwoordde: Jullie vloeken frequent en zijn ondankbaar naar jullie echtgenoten. Ik heb niemand gezien die meer tekort komt in intelligentie en religie dan jullie. Een voorzichtig gevoelig man zou enkelen van jullie weg kunnen leiden. De vrouwen vroegen: O gezant van Allah, wat komt tekort in onze intelligentie en religie? Hij zei: Is het bewijs van twee vrouwen niet gelijk aan het getuigenis van één man? Zij antwoordden bevestigend. Hij zei: Dit is de tekortkoming in hun intelligentie...
COMMENTAAR
Christus onderwijs laat zien dat vrouwen en mannen gelijk zijn vanuit Gods gezichtpunt. "Er is geen mannelijk of vrouwelijk in Christus. Sociaal gezien ging Christus met hen om volgens de genade van zijn Vader.
Mohammed positioneerde vrouwen tussen slaven en vrijen. Zelfs vandaag de dag worden vrouwen behandeld als tweede klas en beheerst door de mannen. Dit is vanwege de positie die Mohammed in zijn leringen aan hen gaf.
------------------------------------------------------------------------------
CHRISTUS' IDENTITEIT
JEZUS: zei dat Hij de Zoon van God was: Johannes 5:18-27, 10:36, Mattheüs 26:63, 64:
Hij zei tot hen: Maar u, wie zegt u, dat Ik ben? Simon Petrus antwoordde en zei: U bent de Christus, de Zoon van de levende God! Jezus zei: Gezegend bent u, Simon Barjona, want vlees en bloed heeft u dat niet geopenbaard, maar mijn Vader, die in de hemelen is. Mattheüs 16: 15-17
JEZUS IS HET WOORD VAN GOD
"Het Woord is vlees geworden en het heeft onder ons gewoond en wij hebben zijn heerlijkheid aanschouwd, een heerlijkheid als van de eniggeborene van de Vader, vol van genade en waarheid. Johannes 1:14
JEZUS ALS GOD
Christus Jezus die, in de gestalte Gods zijnde, het Gode gelijk zijn niet als een roof heeft geacht, maar Zichzelf ontledigd heeft, en de gestalte van een dienstknecht heeft aangenomen, en aan de mensen gelijk geworden is... Filippenzen 2:5-7
MOHAMMED: zei dat Jezus niet de Zoon van God was de koran maakt geen onderscheid tussen profeten, en Christus is niet meer dan een gezant:
Soera 5:75: "De Messias, de zoon van Maria was slechts een boodschapper; voorzeker, alle boodschappers vóór hem zijn heengegaan. En zijn moeder was een waarheidslievende vrouw.
De koran ontkent Christus goddelijke oorsprong:
Soera 43:59: "Hij (Jezus) is niets dan een dienaar wie Wij Onze gunst schonken en Wij stelden hem tot voorbeeld voor de kinderen van Israël.
Soera 3:59: "Voorzeker, het geval van Jezus is bij Allah hetzelfde als dat van Adam. Hij (Allah) schiep hem uit stof en zei: "Wees" en hij werd.
COMMENTAAR
Christus, als een groot profeet en leraar, leerde ook dat Hij de Zoon van God was, het Woord van God, de Messias, en God die mens geworden was. Mohammed ontkende dit. Of Jezus was de waarheid aan het vertellen, of hij was een leugenaar of gek. Beide mannen konden niet correct zijn aangaande Christus identiteit. Vergeet niet dat Mohammed uit de woestijn kwam, met openbaringen zon 600 jaar later. Hij had weinig idee waarover hij aan het spreken was. Hij sprak frequent de bijbel tegen waarvan hij overtuigd was dat die het woord van God was.
------------------------------------------------------------------------------
JEZUS WAS AANBIDDING WAARDIG
Een man aanbad Jezus, en Jezus permitteerde het, maar Jezus leerde dat alleen God aanbeden mocht worden in Mattheüs 4:10:
Toen zie Jezus tot hem: Ga weg, satan! Er staat immers geschreven: De Heer, uw God, zult u aanbidden en Hem alleen dienen.
Niettemin stond Jezus toe dat mensen hem aanbaden in Mattheüs 8:2:
"En zie, een melaatse kwam tot Hem en viel voor Hem neer, zeggende...
De bijbel beveelt ons om Jezus Christus te aanbidden:
opdat allen de Zoon eren gelijk zij de Vader eren. Wie de Zoon niet eert, eert ook de Vader niet, die Hem gezonden heeft. Johannes 5:23
" En Hem moeten alle engelen Gods huldigen." Hebreeën 1:5
... opdat in de naam van Jezus zich alle knie zou buigen van hen, die in de hemel en die op de aarde en die onder de aarde zijn, en alle tong zou belijden: Jezus Christus is Heer, tot eer van God, de Vader! Filippenzen 2:10, 11
MOHAMMED: JEZUS WAS AANBIDDING NIET WAARDIG
De koran zegt dat Jezus aanbidding niet waardig is:
Soera 43:81: "Indien de Barmhartige een zoon had, dan zou ik de eerste der aanbidders zijn.
COMMENTAAR
Alleen God heeft het recht om aanbeden te worden als goddelijk. Mensen hebben aanbidding ontvangen als aardse heersers, maar God gebood dat Hij alleen aanbeden mag worden. Jezus leerde dit, en ontving aanbidding. Mohammed wist niet wie Jezus was, en dus ontkende hij aanbidding van de Zoon van God.
------------------------------------------------------------------------------
GEBED
JEZUS: leerde zijn discipels om eenvoudig en uit het hart te bidden. God luistert naar het hart, niet naar de uiterlijke vorm:
Mattheüs: 6:5-13: "Maar u, wanneer u bidt, ga in uw binnenkamer, sluit uw deur en bid tot uw Vader in het verborgene; en uw Vader, die in het verborgene ziet, zal het u vergelden. En gebruikt bij uw bidden geen omhaal van woorden, zoals de heidenen; want zij menen door hun veelheid van woorden verhoord te zullen worden.
Jezus leerde dat waar gebed een uitdrukking was van relatie en communicatie met een hemelse Vader.
MOHAMMED: leerde geformaliseerde gebedsrituelen: (citaten zijn uit Boechari, deel 1)
488 - het passeren van een biddend persoon doet zijn gebed teniet.
489 - het is een zonde om iemand te passeren terwijl zij aan het bidden zijn.
660 - sta niet op uit het gebed voor de Imam, of God zal je gezicht in een apengezicht veranderen.
685 - als de gebedsrijen (van mannen) niet recht zijn, zal God de gezichten veranderen.
690 - als de gebedsrijen niet recht zijn, is het gebed niet goed.
717 - als je opkijkt tijdens het bidden, verlies je je gezichtsvermogen.
759 - als je de buigingen niet volmaakt verricht, zijn je gebeden niet geaccepteerd.
Deze mannen waren nogal verschillend. Beiden hebben hun stempels gezet op de wereld. Christenen volgen Christus, moslims volgen Mohammed. Beiden beweren uit God te zijn, maar hun leringen en handelingen spreken elkaar tegen. Alleen één kon waarlijk uit God zijn.
Jezus zei dat valse profeten zouden komen: Mattheüs 24:11 - "En vele valse profeten zullen opstaan en velen zullen zij verleiden." Is het mogelijk dat Mohammed in de categorie van valse profeten valt?
------------------------------------------------------------------------
BIBLIOGRAFIE
[1] Bijbelcitaten zijn uit de NBG-vertaling © 1951 Nederlands Bijbelgenootschap.
[2] Korancitaten zijn uit de Nederlandstalige interpretatie van de koran die op het web te vinden is.
[3] "Sahieh Al-Boechari" - "The Translation of the Meanings of Sahieh Al-Boechari", vertaald door Dr. M Khan, Kitab Bhavan, New Delhi, India.
[4] "Sahieh Muslim", vertaald in het Engels door A. Siddiqi, International Islamic Publishing House, Riyadh, Saudi Arabia.
[5] "Sirat Rasoelallah" vertaald als "Het leven van Mohammed" door Wim Raven, Bulaaq, Amsterdam.
[6] "The History of Tabari", SUNY, Albany, New York, USA.
[7] "Sunan of Aboe Dawoed", Al-Madina Publications, New Delhi, India
--------------------------------------------------------------------------------
Nederlandstalige versie
Voetnoten
[i] In andere vertalingen staat hier vergeeft.
[ii] In andere vertalingen staat hier en slaat haar.
Verantwoording
Laatste aanpassing: 26 April 2003
Dit artikel is met permissie overgenomen en vertaald. De originele titel luidt Jesus or Muhammad: a comparison
bron :
http://answering-islam.org.uk/Dutch/artikelen/WieisJezus/jezusofmohammedeenvergelijking.htm
==================================================
zie
quote:nu is het dus weer en open discussie geworden zoals ie ook bedoelt was....
Op dinsdag 17 februari 2004 21:44 schreef Schorpioen het volgende:
Deze topicreeks heeft zijn beste tijd gehad, en is bij deze afgelopen. Dit is geen manier om een topic te beginnen. Het vorige deel was al een teringzooi en dat gaat dit topic ook worden, met zo'n rampzalig begin.Degene die zich geroepen voelt een nieuw topic te openen met serie-potentie, mag dat doen, maar dan wel met een iets minder breed onderwerp dan het hele geloofsspectrum. En er wordt voortaan ook een enigszins fatsoenlijke startpost geeist, niet alleen in deel 1 maar ook voor volgende delen. Alleen een "hier verder" plus een link is niet meer voldoende.
Nadere mededelingen hierover volgen.
quote:
Op woensdag 18 februari 2004 13:52 schreef Flierp het volgende:
hoeveel mensen zullen dit hele verhaal gaan lezen ???
quote:Ok, in de eerste topic hierover (als dat de eerste was) had iemand zo ongeveer alles wat in de tekst hierboven staat ontkracht, waar vervolgens niet of nauwelijks meer op ingegaan werd.
Op woensdag 18 februari 2004 13:55 schreef Oversight het volgende:
Werd gesloten met een verwijzing naar een CENTRAAL topic.
Nu mag in het in het CENTRALE topic niet meer, en moet het weer DE-centraal...zie
[..]nu is het dus weer en open discussie geworden zoals ie ook bedoelt was....
Maargoed, het Christendom is geweldig, de Islam is verschrikkelijk, en Christen, Moslim of ongelovige, we gaan allemaal dood.
quote:
Op woensdag 18 februari 2004 13:58 schreef Ype het volgende:[..]
Ok, in de eerste topic hierover (als dat de eerste was) had iemand zo ongeveer alles wat in de tekst hierboven staat ontkracht
maar da´s nu voorbij.....
zullen we alle orginele reacties nog even terugzetten ?
quote:Nee joh, ik ben allang overtuigd. Geloven is achterlijk, gelovigen zijn achtergesteld, ongelovigen geloven in de wetenschap, God is de uitkomst voor emotioneel achtergestelen en iedereen gaat dood.
Op woensdag 18 februari 2004 14:01 schreef Oversight het volgende:[..]
vervelend he ?
als ze je topic ineens naar een centraal verhaal verplaatsen ?
maar da´s nu voorbij.....
zullen we alle orginele reacties nog even terugzetten ?
quote:
Op woensdag 18 februari 2004 13:53 schreef Posdnous het volgende:
Anders ga je geloofsteksten even letterlijk opvatten
lachwekkend letterlijke teksten die weinig voor interpretatie overlaten....
488 - het passeren van een biddend persoon doet zijn gebed teniet.
489 - het is een zonde om iemand te passeren terwijl zij aan het bidden zijn.
660 - sta niet op uit het gebed voor de Imam, of God zal je gezicht in een apengezicht veranderen.
685 - als de gebedsrijen (van mannen) niet recht zijn, zal God de gezichten veranderen.
686 - vrouwen zijn niet belangrijk....
690 - als de gebedsrijen niet recht zijn, is het gebed niet goed.
717 - als je opkijkt tijdens het bidden, verlies je je gezichtsvermogen.
759 - als je de buigingen niet volmaakt verricht, zijn je gebeden niet geaccepteerd.
maar dat moet je niet letterlijk zien ?
[Dit bericht is gewijzigd door Oversight op 18-02-2004 14:06]
quote:
Op woensdag 18 februari 2004 14:04 schreef Raketman het volgende:
Het blijft een inspirerende discussie...
quote:Als dat op christenen slaat, ja, doen!
Op woensdag 18 februari 2004 14:08 schreef contaminatie_man het volgende:
save the planet...kill yourself
quote:Dacht je dat tot nu toe elke Moslim zich volmaakt aan deze regels heeft gehouden? Ik gok dat die kans zo ongeveer nihil is. Toch zie ik verdacht weinig apengezichten, dus wat denk je zelf?
Op woensdag 18 februari 2004 14:03 schreef Oversight het volgende:[..]
lachwekkend letterlijke teksten die weinig voor interpretatie overlaten....
488 - het passeren van een biddend persoon doet zijn gebed teniet.
489 - het is een zonde om iemand te passeren terwijl zij aan het bidden zijn.
660 - sta niet op uit het gebed voor de Imam,
of God zal je gezicht in een apengezicht veranderen.
685 - als de gebedsrijen (van mannen) niet recht zijn, zal God de gezichten veranderen.
686 -vrouwen zijn niet belangrijk....
690 - als de gebedsrijen niet recht zijn, is het gebed niet goed.
717 - als je opkijkt tijdens het bidden,
verlies je je gezichtsvermogen.
759 - als je de buigingen niet volmaakt verricht, zijn je gebeden niet geaccepteerd.
maar dat moet je niet letterlijk zien ?
quote:
Op woensdag 18 februari 2004 14:07 schreef Graveland het volgende:
Mogen doodsverwensingen nog?
quote:
Op woensdag 18 februari 2004 14:09 schreef Ype het volgende:[..]
Debiele grappen over apengezichten mogen achterwege gelaten worden
hij heeft het zo geschreven toch ?
dan mogen wij er OOK om lachen !
quote:Blader es effe in wat geschiedenis boeken, en kijk dan wat de zogenaamde 'westerlingen' met kleine meisjes deden voordat je iets als pedo in je bek neemt.
Op woensdag 18 februari 2004 14:14 schreef Oversight het volgende:[..]
dan had de pedofeet Mohamet het maar niet in de koran moeten zetten......
hij heeft het zo geschreven toch ?
dan mogen wij er OOK om lachen !
quote:MOHAMMED: Moge Allah de joden en christenen vervloeken want zij bouwden plaatsen van aanbidding nabij de graven van de profeten.
Op woensdag 18 februari 2004 14:14 schreef Cloud-Leonheart het volgende:
de islam en christendom zijn geloofen van liefde.
Verwijzingen in de koran zijn: Soera 33:50, 52, 23:5, en 70:30. Slaven werden beschouwd als buit voor moslims wanner zij gevangen genomen werden in strooptochten, dus zijn zij moslimbezit. Mohammed voelde zich trots en keurde het tot slaaf maken van duizenden mensen goed.
Mohammed stond ook toe dat nieuw gevangen genomen vrouwelijke slaven gebruikt werden voor seks. Uit de hadieth van Sahieh Moeslim deel 2, #3371:
MOHAMMED: gebood zijn mannelijke volgelingen om hun ongehoorzame vrouwen te slaan. Hij gaf mannen de rechten om hun vrouwen te slaan die persistent hen ongehoorzaamden.
en ga zo maar door
quote:Je mag er best om lachen van me. Maar ik ben blij dat je het voor de rest met me eens bent, aangezien je de rest van mijn quote er maar uit hebt gehaald.
Op woensdag 18 februari 2004 14:14 schreef Oversight het volgende:[..]
dan had de pedofeet Mohamet het maar niet in de koran moeten zetten......
hij heeft het zo geschreven toch ?
dan mogen wij er OOK om lachen !
quote:PEDOFIEL MOHAMMED nam een 9 jarig meisje....
Op woensdag 18 februari 2004 14:18 schreef Cloud-Leonheart het volgende:[..]
Blader es effe in wat geschiedenis boeken, en kijk dan wat de zogenaamde 'westerlingen' met kleine meisjes deden voordat je iets als pedo in je bek neemt.
PEDOFIEL DUS !
en ik heb NERGENS gezegd dat er geen westerlingen zijn die hetzelfde verschrikkelijke feit pleegden....
ik vind het alleen raar dat de moslims een PEDOFIEL als profeet beschouwen...... dat zegt iets over hun.......
quote:Als je nou ook eens kon typen.
Op woensdag 18 februari 2004 14:12 schreef Oversight het volgende:[..]
tuuuurlijk.... ze staat immers op iedere bladzijde van de koran.
quote:Tijdsgeest.
Op woensdag 18 februari 2004 14:21 schreef Oversight het volgende:[..]
PEDOFIEL MOHAMMED nam een 9 jarig meisje....
PEDOFIEL DUS !
en ik heb NERGENS gezegd dat er geen westerlingen zijn die hetzelfde verschrikkelijke feit pleegden....
ik vind het alleen raar dat de moslims een PEDOFIEL als profeet beschouwen...... dat zegt iets over hun.......
quote:ik kan bezt wel tiepen
Op woensdag 18 februari 2004 14:21 schreef Graveland het volgende:[..]
Als je nou ook eens kon typen.
Wild gokje, je bent pro-israel en toevallig joods, correct?
en nee niet pro-isreal
en nee niet teovallig joods.
wel GOD
wel menselievend
wel gelovend in het GOEDE
alle isrealiers en palastijnen zijn een stelletje sukkels !
ze zijn buren en zullen het samen eens moeten worden.
en als ze elkaar willen afslachten vind ik dat ook best...
( schijn trouwens een reele optie te zijn volgens de koran ! )
quote:
Op woensdag 18 februari 2004 14:14 schreef Cloud-Leonheart het volgende:
Moge god de ts vergeven..
zou er dan toch een god bestaan ?
quote:Waar slaan deze nummers op? Meestal is dit toch meer in de vorm 4:88 o.i.d.
Op woensdag 18 februari 2004 14:03 schreef Oversight het volgende:
488, 489, 660, 685, 686, 690, 717, 759
quote:En dan:
Op woensdag 18 februari 2004 14:25 schreef Oversight het volgende:
wel gelovend in het GOEDE
quote:Liefhebbend zoals het een echte gelovige behoort!
alle isrealiers en palastijnen zijn een stelletje sukkels !en als ze elkaar willen afslachten vind ik dat ook best...
quote:Bij je eerste uitspraak zie ik geen bron bij staan.. en moslims hebben bij medina bij de graf van de profeet ook een moskee staan toch ..? moskee = plaats van aanbidding
Op woensdag 18 februari 2004 14:18 schreef Oversight het volgende:[..]
MOHAMMED: Moge Allah de joden en christenen vervloeken want zij bouwden plaatsen van aanbidding nabij de graven van de profeten.
Verwijzingen in de koran zijn: Soera 33:50, 52, 23:5, en 70:30. Slaven werden beschouwd als buit voor moslims wanner zij gevangen genomen werden in strooptochten, dus zijn zij moslimbezit. Mohammed voelde zich trots en keurde het tot slaaf maken van duizenden mensen goed.Mohammed stond ook toe dat nieuw gevangen genomen vrouwelijke slaven gebruikt werden voor seks. Uit de hadieth van Sahieh Moeslim deel 2, #3371:
MOHAMMED: gebood zijn mannelijke volgelingen om hun ongehoorzame vrouwen te slaan. Hij gaf mannen de rechten om hun vrouwen te slaan die persistent hen ongehoorzaamden.
en ga zo maar door
2e uitspraak,
lees de hele soera, kijk in welk situatie en in welk oorlog hij dit toestond. elk fokker zou die fuckers zo afgestraft hebben. die mensen onderdrukten en hadden zelf ook massaal slaven. laat ze dan maar ook zelf voelen hoe het is om slaaf te zijn.
3e uitspraak,
als je seks met iemand anders dan je vrouw heb krijg je de doodstraf in islam. en als je meerdere vrouwen heb dan moet je ze allemaal onderhouden, dus elk vrouw eigen huis/verblijfplaats en je moet ze allemaal eten geven en kleding, ook hoeven ze niet te werken enzo etc etc...
4e uitspraak,
je mag je vrouw pas slaan als ze vreemdgaat, als ze je hele familie uitelkaar drijft met roddels en leugens, en ga zo maar door..
je vrouw is je meest kostbaarste schat in deze wereld zei de profeet. behandel haar dus ook zo.. kan me niet voorstellen dat jij je meest kostbaarste in je leven beetje gaat meppen ofzo.
Zou je alsjeblieft willen ophouden met deze valse uitspraken, ik kan begrijpen dat je boos bent omdat je allemaal van die k*t extremisten op tv enzo ziet die onschuldige mensen pijn doen, en dat er mensen zijn die in de naam van de islam andere onderdrukken, vrouwen bijvoorbeeld.. maar toch vraag ik om je mening te herzien. grotendeels van de islamitische bevolking is beter geleerd en gemanierd.
ow en let goed op je bronnen, het is het best als je zelf effe naleest in de koran en de bijbehorende boeken wat er precies mee bedoeld word, en de HELE verhaal lezen, dus goed op letten in welk context wat staat geschreven.
vrede & liefde dude!
quote:een Christen dus..helaas mag ik geen doodsverwensingen doen
Op woensdag 18 februari 2004 14:25 schreef Oversight het volgende:[..]
ik kan bezt wel tiepen
en
nee niet pro-isreal
ennee niet teovallig joods.
wel GOD
wel menselievend
wel gelovend in het GOEDE
alle isrealiers en palastijnen zijn een stelletje sukkels !ze zijn buren en zullen het samen eens moeten worden.
en als ze elkaar willen afslachten vind ik dat ook best...
( schijn trouwens een reele optie te zijn volgens de koran ! )
quote:en nou even wakker worden...
Op woensdag 18 februari 2004 14:14 schreef Cloud-Leonheart het volgende:
Moge god de ts vergeven.. je vertalingen rammelen aan alle kanten, en je bronnen die mag je beter toelichten, de lijn van overleveringen bijvoorbeeld.. hoe betrouwbaar is deze ? je schrijft hier niet alles op, alleen halve verhalen. je beledigt beide religien met deze achterlijke topic.. geen van beide religien predikken haat, de islam en christendom zijn geloofen van liefde.
quote:klinkt allemaal mischien vreemd, maar ik geloof nog steeds dat alle mensen, dus ook christenen en moslims naast elkaar, vrij en in vrede kunnen leven. in nederland is er vrijheid van godsdienst in de grondwet toch opgenomen ? het moet vast kunnen als we er allemaal in geloven en het ook willen....
Op woensdag 18 februari 2004 14:39 schreef GewoneMan het volgende:[..]
en nou even wakker worden...
quote:Gelukkig is een contradictio in terminis niet strafbaar...
Op woensdag 18 februari 2004 14:25 schreef Oversight het volgende:[..]
ik kan bezt wel tiepen
en
nee niet pro-isreal
ennee niet teovallig joods.
wel GOD
wel menselievend
wel gelovend in het GOEDE
alle isrealiers en palastijnen zijn een stelletje sukkels !ze zijn buren en zullen het samen eens moeten worden.
en als ze elkaar willen afslachten vind ik dat ook best...
( schijn trouwens een reele optie te zijn volgens de koran ! )
quote:Dan is het blijkbaar voor veel moslims niet het meest kostbaarste, of ze hechten gewoon weinig aan kostbaar "bezit".
Op woensdag 18 februari 2004 14:34 schreef Cloud-Leonheart het volgende:3e uitspraak,
als je seks met iemand anders dan je vrouw heb krijg je de doodstraf in islam. en als je meerdere vrouwen heb dan moet je ze allemaal onderhouden, dus elk vrouw eigen huis/verblijfplaats en je moet ze allemaal eten geven en kleding, ook hoevenmogen ze niet te werken enzo etc etc...4e uitspraak,
je mag je vrouw pas slaan als ze vreemdgaat, als ze je hele familie uitelkaar drijft met roddels en leugens, en ga zo maar door..
je vrouw is je meest kostbaarste schat in deze wereld zei de profeet. behandel haar dus ook zo.. kan me niet voorstellen dat jij je meest kostbaarste in je leven beetje gaat meppen ofzo.
quote:Er zijn er heel veel ja, maar in hoeverre zijn dat nog moslims?
van de islamitische bevolking is beter geleerd en gemanierd.
quote:Een goede moslim is altijd beleefd tegen zijn medemens.
Op woensdag 18 februari 2004 14:54 schreef Mariel het volgende:[..]
Dan is het blijkbaar voor veel moslims niet het meest kostbaarste, of ze hechten gewoon weinig aan kostbaar "bezit".
[..]Er zijn er heel veel ja, maar in hoeverre zijn dat nog moslims?
Daarom kan ik respect opbrengen voor moslims
quote:Daar tegenover staat helaas..
Op woensdag 18 februari 2004 15:22 schreef Graveland het volgende:[..]
Een goede moslim is altijd beleefd tegen zijn medemens.
Een goede moslim is ijverig en werkt hard om zijn omgeving en zichzelf te verbeteren.Daarom kan ik respect opbrengen voor moslims
Een gemiddelde moslim is zelden beleefd tegen zijn niet-gelovige medemens.
Een gemiddelde moslim is ijverig en werkt hard om in zijn omgeving en zichzelf zijn geloof te propageren.
De Koran is hier ook niet duidelijk over (Kan net als de bijbel op verschillende manieren gelezen worden). Het hangt uiteindelijk van de mens af hoe zhij in het leven staat, en die mens kan al dan niet moslim zijn, al dan niet christen, of wat dan ook. Uiteindelijk geldt wel vaak dat de mensen die respect kunnen opbrengen voor anderen ongeacht hun afkomst in de breedste zin van het woord geen genoegen nemen met een bijbel of koran zoals deze is.
quote:Oh flikker toch op met dat domme gelul. Het is gewoon lachwekkend hypocriet hoe jij zo'n hekel aan christenen en joden hebt maar de allerergste vd 3, de moslims, vereert.
Op woensdag 18 februari 2004 15:22 schreef Graveland het volgende:[..]
Een goede moslim is altijd beleefd tegen zijn medemens.
Een goede moslim is ijverig en werkt hard om zijn omgeving en zichzelf te verbeteren.Daarom kan ik respect opbrengen voor moslims
Des te meer omdat je Germaanse culturen vereert. Nou dan heb ik mooi nieuws voor je: de grootste vijand heden ten dage van diezelfde Germaanse cultuur IS die islam en de 3e wereldoorlog zal gaan tussen het Westen en diezelfde Islam.
quote:Ik denk dat de ultieme vijand he Joods-Christelijke imperialisme is.
Op woensdag 18 februari 2004 15:28 schreef Robert_Jensen het volgende:[..]
Oh flikker toch op met dat domme gelul. Het is gewoon lachwekkend hypocriet hoe jij zo'n hekel aan christenen en joden hebt maar de allerergste vd 3, de moslims, vereert.
Des te meer omdat je Germaanse culturen vereert. Nou dan heb ik mooi nieuws voor je: de grootste vijand heden ten dage van diezelfde Germaanse cultuur IS die islam en de 3e wereldoorlog zal gaan tussen het Westen en diezelfde Islam.
quote:Vroeger, nu is de islam dat. Zij gaan 100% tegen jouw overtuigingen en visies in. Als je denkt dat de christenen dat deden, dan heb je de moslims nog niet bezig gezien.
Op woensdag 18 februari 2004 15:29 schreef Graveland het volgende:[..]
Ik denk dat de ultieme vijand he Joods-Christelijke imperialisme is.
Je maakt een hele, hele grote en capitale fout.
quote:Ben je zelf moslim? Je verwoordt heel goed wat het inhoudt om een moslim te zijn.
Op woensdag 18 februari 2004 15:22 schreef Graveland het volgende:[..]
Een goede moslim is altijd beleefd tegen zijn medemens.
Een goede moslim is ijverig en werkt hard om zijn omgeving en zichzelf te verbeteren.Daarom kan ik respect opbrengen voor moslims
quote:Nee, hij is een nazi. En omdat de Nazis in WOII goed samenwerkten denkt hij nu dat de moslims dus zijn vrienden zijn in zijn queste tegen het 'joods-christelijk-imperialisme'.
Op woensdag 18 februari 2004 15:37 schreef KirmiziBeyaz het volgende:[..]
Ben je zelf moslim? Je verwoordt heel goed wat het inhoudt om een moslim te zijn.
Wel typerend dat jij vindt dat zo iemand het moslim zijn goed verwoord . Of eigenlijk niet, want het verbaast me niet zoveel. Die 2 groeperingen waren altijd al 2 handen op 1 buik oa met hun jodenhaat.
quote:met zulke moslims heb ik geen enkel probleem, en eigenlijk met niemand die zich zo opstelt, moslim of niet
Op woensdag 18 februari 2004 15:37 schreef KirmiziBeyaz het volgende:[..]
Ben je zelf moslim? Je verwoordt heel goed wat het inhoudt om een moslim te zijn.
quote:ze zijn heel vergevend ingesteld
Op woensdag 18 februari 2004 14:21 schreef Oversight het volgende:ik vind het alleen raar dat de moslims een PEDOFIEL als profeet beschouwen...... dat zegt iets over hun.......
dat klopt als we als dogma aannemen dat een omgeving alleen beter kan worden wanneer deze hele omgeving islamitisch is en vooral blijft.
Vraag maar aan Kimbiz wat hij doet als zijn zusje zegt christ te willen worden en zelfs een Friese Kaaskop met klompen te willen trouwen
quote:Nee, ik ben zelf geen moslim
Op woensdag 18 februari 2004 15:37 schreef KirmiziBeyaz het volgende:[..]
Ben je zelf moslim? Je verwoordt heel goed wat het inhoudt om een moslim te zijn.
(symphatiseer ook)
quote:Ze is allang getrouwd en heeft een kind. En het zal een schok voor je zijn. Nee, ze draagt geen hoofddoek.
Op woensdag 18 februari 2004 15:55 schreef CANARIS het volgende:
Een goede moslim is ijverig en werkt hard om zijn omgeving en zichzelf te verbeterendat klopt als we als dogma aannemen dat een omgeving alleen beter kan worden wanneer deze hele omgeving islamitisch is en vooral blijft.
Vraag maar aan Kimbiz wat hij doet als zijn zusje zegt christ te willen worden en zelfs een Friese Kaaskop met klompen te willen trouwen
quote:Mooi, in feite heb je dan geen probleem met de meeste moslims. Degenen die zichzelf moslim noemen en toch van alles en nog wat uithalen laat ik even buiten beschouwing.
Op woensdag 18 februari 2004 15:52 schreef Viola_Holt het volgende:[..]
met zulke moslims heb ik geen enkel probleem, en eigenlijk met niemand die zich zo opstelt, moslim of niet
quote:Als je je serieus voor deze mooie religie interesseert, is het misschien beter als je niet te vaak op dit forum komt.
Op woensdag 18 februari 2004 16:14 schreef Graveland het volgende:[..]
Nee, ik ben zelf geen moslim
een goede vriend van me heeft zich bekeerd en ik interesseer me er in(symphatiseer ook)
quote:Ach, ik heb weinig last van geflame hiero, en het muziekforum heeft toch mijn hart
Op woensdag 18 februari 2004 16:29 schreef KirmiziBeyaz het volgende:[..]
Als je je serieus voor deze mooie religie interesseert, is het misschien beter als je niet te vaak op dit forum komt.
Dat, en ik ben onbevooroordeeld.
het leeuwendeel van de mensen die hier komen zijn toch maar de grauwe middenmoot der samenleving, niet interessant, dus
quote:Owjé, dan wordt de Islam met uitsterven bedreigd...
Op woensdag 18 februari 2004 16:28 schreef KirmiziBeyaz het volgende:[..]
Mooi, in feite heb je dan geen probleem met de meeste moslims. Degenen die zichzelf moslim noemen en toch van alles en nog wat uithalen laat ik even buiten beschouwing.
Het lijkt in ieder geval wel wel feit dát hij verdwijnt.
Wat zou de oorzaak zijn ?
quote:
Op woensdag 18 februari 2004 16:40 schreef Mirage het volgende:[..]
Owjé, dan wordt de Islam met uitsterven bedreigd...
Geen idee of het blijvend is. Soms verdwijnt een religie/ overtuiging enkele eeuwen en komt dan weer boven water.Het lijkt in ieder geval wel wel feit dát hij verdwijnt.
Wat zou de oorzaak zijn ?
quote:Tja, overlopers heb je overal. Een germaan die zich bekeerd tot de islam
Op woensdag 18 februari 2004 16:14 schreef Graveland het volgende:[..]
Nee, ik ben zelf geen moslim
een goede vriend van me heeft zich bekeerd en ik interesseer me er in(symphatiseer ook)
Laat Odin het maar niet horen .
Zit ik net te denken
" Die graveland, dat is me toch een interressante man. Een voorbeeldige wereldburger met duidelijke talenten zoals een genuanceerd articulatie vermogen en filosofisch inzicht. Wij moeten het met een cosmopoliet te doen hebben. Iemand die een lange weg achter zich heeft en nu als gearriveerd Omnigenie , ons in "demut" zijn weg verklaart"
HULDE
quote:ik niet, maar misschien homo's nog wel en andere groepen mensen waar Allah het niet zo mee op heeft.
Op woensdag 18 februari 2004 16:28 schreef KirmiziBeyaz het volgende:[..]
Mooi, in feite heb je dan geen probleem met de meeste moslims. Degenen die zichzelf moslim noemen en toch van alles en nog wat uithalen laat ik even buiten beschouwing.
[Dit bericht is gewijzigd door Cloud-Leonheart op 18-02-2004 17:00]
quote:Allah vindt alle Westerse vrouwen hoeren.
Op woensdag 18 februari 2004 16:55 schreef Viola_Holt het volgende:[..]
ik niet, maar misschien homo's nog wel en andere groepen mensen waar Allah het niet zo mee op heeft.
En Hans Teeuwen is het nog met hem eens ook.
quote:Het probleem is ook niet zozeer dat andere gropen problemen met de Moslims zouden hebben..
Op woensdag 18 februari 2004 16:55 schreef Viola_Holt het volgende:[..]
ik niet, maar misschien homo's nog wel en andere groepen mensen waar Allah het niet zo mee op heeft.
De Moslims hebben blijkbaar problemen met ieder andere groep dán Moslim..
We redeneren verkeerd.
quote:Je schijnt goed op de hoogte te zijn van wat Allah wilt. Goed van je.
Op woensdag 18 februari 2004 16:55 schreef Viola_Holt het volgende:[..]
ik niet, maar misschien homo's nog wel en andere groepen mensen waar Allah het niet zo mee op heeft.
einde quote
klopt in de Man ==> vrouw richting
Omgedraaid niet
Verder wel eel leuk betoog waar ik mij in kan vinden.
Vooral niet assimileren. Daar zit niemand op te wachten,. Een culturele Hutspot is net als het culinarische voorbeeld niet te vreten.
[Dit bericht is gewijzigd door CANARIS op 18-02-2004 17:03]
quote:
Op woensdag 18 februari 2004 17:00 schreef KirmiziBeyaz het volgende:[..]
Je schijnt goed op de hoogte te zijn van wat Allah wilt. Goed van je.
quote:haha dat is waar, omgekeerd niet. maar zoals de gewone wetten gemaakt door mensen
Op woensdag 18 februari 2004 17:02 schreef CANARIS het volgende:klopt in de Man ==> vrouw richting
Omgedraaid niet
quote:maar hij zegt ook dat alle moslimvrouwen hoeren zijn met een doek om hun kop
Op woensdag 18 februari 2004 16:58 schreef Mariel het volgende:En Hans Teeuwen is het nog met hem eens ook.
quote:niet zo zeer van wat Allah wil, want ik geloof niet in Allah. Hoogstens van de uitspraken over homo's op dit forum van een aantal moslims, maar misschien zijn dat dan de minder goede moslims zoals jij eerder aanstipte.
Op woensdag 18 februari 2004 17:00 schreef KirmiziBeyaz het volgende:[..]
Je schijnt goed op de hoogte te zijn van wat Allah wilt. Goed van je.
quote:Ik ben tot in het diepst van mijn ziel geroerd
Op woensdag 18 februari 2004 16:55 schreef CANARIS het volgende:
het leeuwendeel van de mensen die hier komen zijn toch maar de grauwe middenmoot der samenleving, niet interessant, dus
eine QuoteZit ik net te denken
" Die graveland, dat is me toch een interressante man. Een voorbeeldige wereldburger met duidelijke talenten zoals een genuanceerd articulatie vermogen en filosofisch inzicht. Wij moeten het met een cosmopoliet te doen hebben. Iemand die een lange weg achter zich heeft en nu als gearriveerd Omnigenie , ons in "demut" zijn weg verklaart"
HULDE
quote:
Op woensdag 18 februari 2004 13:55 schreef Oversight het volgende:
Werd gesloten met een verwijzing naar een CENTRAAL topic.
Nu mag in het in het CENTRALE topic niet meer, en moet het weer DE-centraal...
quote:Nee
Op woensdag 18 februari 2004 18:08 schreef thabit het volgende:
Staat er in de koran ook dat Pi gelijk is aan 3?
quote:De godsdienststichter Jezus (volgens de bijbel) was geen pedofiel en ook niet oversext zoals de godsdienststichter Mohammed
Op woensdag 18 februari 2004 13:54 schreef neo567 het volgende:
Het verschil tussen Jezus en Mohammed
quote:Al paste dat wel in de tijdsgeest (wat het niet is) dan had een alwetende "profeet" daar toch wel degelijk de gevolgen anno later moeten kunnen voorzien.
Op woensdag 18 februari 2004 14:24 schreef Ype het volgende:[Mohammed neukte een negenjarig meisje]
Tijdsgeest.
quote:"Hallo, ik ben Osama bin Laden en ik kom jou ongelovige dood maken".
Op woensdag 18 februari 2004 15:22 schreef Graveland het volgende:
Een goede moslim is altijd beleefd tegen zijn medemens.
Daarom kan ik respect opbrengen voor moslims
quote:Ha. Atheisten bestaan zeker niet. (als jij het verzet tegen de islam joods-christelijk imperialisme noemt)
Op woensdag 18 februari 2004 15:29 schreef Graveland het volgende:
Ik denk dat de ultieme vijand he Joods-Christelijke imperialisme is.
quote:Net als Pro_Jeex. De koran en de Mein Kampf vereerder.
Op woensdag 18 februari 2004 15:39 schreef Robert_Jensen het volgende:[over Graveland]
Nee, hij is een nazi. En omdat de Nazis in WOII goed samenwerkten denkt hij nu dat de moslims dus zijn vrienden zijn in zijn queste tegen het 'joods-christelijk-imperialisme'.
"Kanker hier op de koran, bijbel en op elkaar"
?
quote:
Op woensdag 18 februari 2004 19:27 schreef Raketman het volgende:
He, waarom openen we geen nieuwe topic onder de naam:"Kanker hier op de koran, bijbel en op elkaar"
?
quote:
Op woensdag 18 februari 2004 18:08 schreef thabit het volgende:
Staat er in de koran ook dat Pi gelijk is aan 3?
er staat wel dat iedereen die thabit heet, eigenlijk een verkapte huilie christen is, en wat we daarmee mogen doen van de PEDOfeet....
quote:
Op woensdag 18 februari 2004 16:40 schreef Mirage het volgende:[..]
Owjé, dan wordt de Islam met uitsterven bedreigd...
Geen idee of het blijvend is. Soms verdwijnt een religie/ overtuiging enkele eeuwen en komt dan weer boven water.Het lijkt in ieder geval wel wel feit dát hij verdwijnt.
Wat zou de oorzaak zijn ?
quote:je mail ophalen niet, of wel ?
Op woensdag 18 februari 2004 22:06 schreef Oversight het volgende:[..]
lijkt erop dat de integratie TOCH gelukt is......
quote:
Op woensdag 18 februari 2004 18:52 schreef Akkersloot het volgende:[..]
Al paste dat wel in de tijdsgeest (wat het niet is) dan had een alwetende "PEDOfeet" daar toch wel degelijk de gevolgen anno later moeten kunnen voorzien.
Allaaf had geljik moeten inzien dat 1 van zijn onderdanen het slechte pas opging, en hem moeten straffen...
maar dan was de koran nooit geschreven.....
denk dat allaaf een beetje Pedofilie maar voor lief nam,....
of hij lette even niet op,.... er zijn ook zoveel moslims om in de gaten te houden....
quote:
Op woensdag 18 februari 2004 22:07 schreef Mirage het volgende:[..]
je mail ophalen niet, of wel ?
staat allaaf erin ?
quote:Islam is snelst groeiende religie
Op woensdag 18 februari 2004 22:06 schreef Oversight het volgende:[..]
lijkt erop dat de integratie TOCH gelukt is......
quote:Iedereen begaat zonden, en profeet Mohammed ook. Hij was niet heilig, slechts een mens net zoals jij en ik. Moslims vereren hem dan ook niet, en ook dat staat allemaal in de Koran.
Op woensdag 18 februari 2004 18:49 schreef Akkersloot het volgende:[..]
De godsdienststichter Jezus (volgens de bijbel) was geen pedofiel en ook niet oversext zoals de godsdienststichter Mohammed
quote:Met 1 post al die zinnetjes van de kaart afgeveegd. Hoe voelt dat nou meneertje gristen-fundi? Akkersloot heeft een bloedhekel aan jouw soort wist je dat>?
Op woensdag 18 februari 2004 22:09 schreef Oversight het volgende:[..]
sterker nog,
Allaaf had geljik moeten inzien dat 1 van zijn onderdanen het slechte pas opging, en hem moeten straffen...
maar dan was de koran nooit geschreven.....
denk dat allaaf een beetje Pedofilie maar voor lief nam,....
of hij lette even niet op,.... er zijn ook zoveel moslims om in de gaten te houden....
quote:
Op woensdag 18 februari 2004 22:23 schreef Mutant01 het volgende:[..]
Met 1 post al die zinnetjes van de kaart afgeveegd. Hoe voelt dat nou meneertje gristen-fundi? Akkersloot heeft een bloedhekel aan jouw soort wist je dat>?
quote:De post ervoor!
Op woensdag 18 februari 2004 22:25 schreef Oversight het volgende:[..]
deze post ?
quote:
Op woensdag 18 februari 2004 22:23 schreef Mutant01 het volgende:[..]
Hoe voelt dat nou meneertje gristen-fundi?
en dan ga ik er voor het gemak vanuit dat je het tegen mij hebt....
quote:Veel moslims denken daar anders over hoor. Bijvoorbeeld, de mensen die aangifte gedaan hebben tegen Hirsi Ali nav haar uitspraken over Mohammed.
Op woensdag 18 februari 2004 22:22 schreef Mutant01 het volgende:[..]
Iedereen begaat zonden, en profeet Mohammed ook. Hij was niet heilig, slechts een mens net zoals jij en ik. Moslims vereren hem dan ook niet, en ook dat staat allemaal in de Koran.
quote:Hoe voelt het, dat jouw onzin van tafel wordt geveegd, en dat de Islam de snelst groeiende religie is.
Op woensdag 18 februari 2004 22:26 schreef Oversight het volgende:[..]
hoe voelt WAT nou ?
en dan ga ik er voor het gemak vanuit dat je het tegen mij hebt....
quote:Dat is omdat het ondanks dat hij niet heilig was, WEL een belangrijk persoon was een voorbeeldfiguur. Immers hij heeft geleerd van zijn zonden.. Aangifte doe je niet als de persoon alleen heilig is hoor.
Op woensdag 18 februari 2004 22:27 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:[..]
Veel moslims denken daar anders over hoor. Bijvoorbeeld, de mensen die aangifte gedaan hebben tegen Hirsi Ali nav haar uitspraken over Mohammed.
[Dit bericht is gewijzigd door Mutant01 op 18-02-2004 22:30]
quote:Iedereen begaat zonden, en profeet Mohammed ook.
Op woensdag 18 februari 2004 22:22 schreef Mutant01 het volgende:[..]
Iedereen begaat zonden, en profeet Mohammed ook. Hij was niet heilig, slechts een mens net zoals jij en ik. Moslims vereren hem dan ook niet, en ook dat staat allemaal in de Koran.
Hij was niet heilig, slechts een mens net zoals jij en ik. Weet ik, dat roep ik al jaren.....
Moslims vereren hem dan ook niet, en ook dat staat allemaal in de Koran.
bron ? dan kan ik er een paar moslims op wijzen ...
ZO !
heb jij even je reet afgeveegd, met een post van akkersloot !
quote:
Op woensdag 18 februari 2004 22:28 schreef Mutant01 het volgende:[..]
Hoe voelt het, dat jouw onzin van tafel wordt geveegd, en dat de Islam de snelst groeiende religie is.
Islam snelst groeiende religie ?
geloof je het zelf ?
quote:Niet iedereen krijgt visioenen, niet iedereen maakt allerlei wonderen achterelkaar mee. Hij is niet voor niets profeet genoemd.
Op woensdag 18 februari 2004 22:29 schreef Oversight het volgende:[..]
Iedereen begaat zonden, en profeet Mohammed ook.
helemaal mee eens,... maar niet iedereen wordt profeet genoemd
Hij was niet heilig, slechts een mens net zoals jij en ik.
Weet ik, dat roep ik al jaren.....
Moslims vereren hem dan ook niet, en ook dat staat allemaal in de Koran.
bron ? dan kan ik er een paar moslims op wijzen ...
ZO !
heb jij even je reet afgeveegd, met een post van akkersloot !
Verwijs de moslims die hem wel vereren naar de Koran, hij was slechts boodschapper en niet een God.
quote:Alleen als iemand vindt dat Mohammed heilig is zal hij 0,0 kritiek op hem dulden. Als hij slechts een belangrijk persoon, een voorbeeldfiguur was, moet het kunnen dat anderen zijn minder voorbeeldige kanten belichten. En feitelijk klopten de beweringen van Hirsi Ali allemaal.
Op woensdag 18 februari 2004 22:29 schreef Mutant01 het volgende:[..]
Dat is omdat het ondanks dat hij niet heilig was, WEL een belangrijk persoon was een voorbeeldfiguur. Immers hij heeft geleerd van zijn zonden.. Aangifte doe je niet als de persoon alleen heilig is hoor.
quote:Ja, ik geloof het zelf
Op woensdag 18 februari 2004 22:31 schreef Oversight het volgende:[..]
ik heb niet gezien dat er ook maar 1 van mijn argumenten van tafel werd geveegd....
Islam snelst groeiende religie ?
geloof je het zelf ?
quote:Hoe kan je controleren of iemand visioenen krijgt of niet? Ik kan ook vanalles beweren, maar dat maakt het nog niet waar.
Op woensdag 18 februari 2004 22:32 schreef Mutant01 het volgende:[..]
Niet iedereen krijgt visioenen,
quote:
Op woensdag 18 februari 2004 22:29 schreef Mutant01 het volgende:[..]
Dat is omdat het ondanks dat hij niet heilig was, WEL een belangrijk persoon was een voorbeeldfiguur. Immers hij heeft geleerd van zijn zonden.. Aangifte doe je niet als de persoon alleen heilig is hoor.
DAT kan alleen een moslim zijn geweest, en dan niet een erg slimme.....
quote:Aangezien je me (nog?) niet beantwoord hebt; kun je me vertellen waar de cijfers voor deze "letterlijke teksten" op slaan, en waar je deze teksten vandaan hebt? Ik zou dit graag even doorzien. Alvast bedankt
Op woensdag 18 februari 2004 14:03 schreef Oversight het volgende:[..]
lachwekkend letterlijke teksten die weinig voor interpretatie overlaten....
488 - het passeren van een biddend persoon doet zijn gebed teniet.
489 - het is een zonde om iemand te passeren terwijl zij aan het bidden zijn.
660 - sta niet op uit het gebed voor de Imam,
of God zal je gezicht in een apengezicht veranderen.
685 - als de gebedsrijen (van mannen) niet recht zijn, zal God de gezichten veranderen.
686 -vrouwen zijn niet belangrijk....
690 - als de gebedsrijen niet recht zijn, is het gebed niet goed.
717 - als je opkijkt tijdens het bidden,
verlies je je gezichtsvermogen.
759 - als je de buigingen niet volmaakt verricht, zijn je gebeden niet geaccepteerd.
maar dat moet je niet letterlijk zien ?
quote:
Op woensdag 18 februari 2004 22:33 schreef Mutant01 het volgende:[..]
Ja, ik geloof het zelf
Er is onderzoek naar gedaan, rond het jaar 2015 heeft het Christendom minder aanhangers dan de Islam.
Moslims van Nederland, WELKOM in Enschede !
quote:Het wordt opgevat als een belediging en dat was het imo ook. Hirsi Ali vertelt er niks omheen, bovendien is het helemaal niet feitelijk waar. Er was helemaal niets bekend over de leeftijd van dat meisje.
Op woensdag 18 februari 2004 22:32 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:[..]
Alleen als iemand vindt dat Mohammed heilig is zal hij 0,0 kritiek op hem dulden. Als hij slechts een belangrijk persoon, een voorbeeldfiguur was, moet het kunnen dat anderen zijn minder voorbeeldige kanten belichten. En feitelijk klopten de beweringen van Hirsi Ali allemaal.
quote:Waarom zou je je zorgen moeten gaan maken?
Op woensdag 18 februari 2004 22:34 schreef Oversight het volgende:[..]
owwwww NU GA IK ME ZORGEN MAKEN......
Moslims van Nederland, WELKOM in Enschede !
quote:
Op woensdag 18 februari 2004 22:34 schreef kLowJow het volgende:[..]
Aangezien je me (nog?) niet beantwoord hebt; kun je me vertellen waar de cijfers voor deze "letterlijke teksten" op slaan, en waar je deze teksten vandaan hebt? Ik zou dit graag even doorzien. Alvast bedankt
quote:
Op woensdag 18 februari 2004 13:50 schreef Oversight het volgende:
Jezus stichtte het christendom, Mohammed stichtte de islam. Deze zijn de twee grootste religies in de wereld met respectievelijk ongeveer 1,8 en 1,1 miljard zielen. Zonder twijfel hebben deze mannen de mensheid op een machtige manier beïnvloed. Als religieuze leiders hebben zij veel op te volgen principes neergezet.
Beide religies hebben veel gemeenschappelijk, maar verschillen zeer in andere aspecten. Hoe waren de karakters van de stichters? Hoe zijn zij met elkaar te vergelijken? Wat zegt de bijbel en de koran over Jezus? Wat vertellen hun leringen en handelingen hun volgelingen om te doen? Dit artikel beantwoordt deze vragen door enkele van hun handelingen en leringen te vergelijken en te contrasteren.-------------------------------------------------------------------------------
ENKELE VAN HUN LAATSTE WOORDEN
JEZUS: "Vader, vergeef het hun, want zij weten niet wat zij doen." Lucas 23:34. (Dit zei hij toen hij aan het kruis stierf op Golgotha nadat hij verraden en op geen legitieme grond ter dood veroordeeld was).
MOHAMMED: Moge Allah de joden en christenen vervloeken want zij bouwden plaatsen van aanbidding nabij de graven van de profeten. (Mohammed werd jaren eerder vergiftigd en dit vergif had langzamerhand zijn gevolg. Hij zei dit toen hij stierf in de armen van zijn vrouw Aïsja). Boechari, deel 1, #427.
COMMENTAAR
Na beide mannen hun levens te hebben bestudeerd, vind ik dat de bovengenoemde vergelijking enkele van de grootste karakterverschillen weergeeft. Hij zijn hun sterfwoorden, woorden die het einde van hun levens zullen markeren. Christus vraagt God om zijn vijanden te vergeven, terwijl Mohammed een bittere vervloeking uitspreekt tegen degenen die zijn overtuiging van profeetschap verwierpen. Zou het niet gepaster voor Mohammed zijn om Allah te vragen de christenen en de joden op het rechte pad te leiden toen hij aan het sterven was?
------------------------------------------------------------------------------
SLAVERNIJ
JEZUS: Had geen slaven. Jezus leerde om anderen te behandelen als je zou willen dat zij jou behandelen. Jezus had geen slaven, en het is duidelijk uit zijn onderwijs dat hij geen slaven wilde hebben. Hij bevrijdde mensen, maakte hen niet tot slaaf. Niemand wil tot slaaf worden gemaakt tegen zijn wil.
Verder, schreef Paulus in 1 Timotheüs 1:8-10:
"Wij weten, dat de wet goed is, indien iemand haar wettig toepast, wel wetend, dat de wet niet gesteld is voor de rechtvaardige, maar voor wettelozen en tuchtelozen, voor goddelozen en zondaars, voor onverlaten en onheiligen, voor vadermoorders en moedermoorders en doodslagers, hoereerders, knapenschenders, zielverkopers [= slavendrijvers], leugenaars, meinedigen ...
Uit deze verzen, zien we dat het met dwang tot slaaf maken van mensen, en te handelen in slaven, tegen het christelijk onderwijs ingaan.
MOHAMMED: was een slavendrijver. Hij bezat en verkocht veel slaven, zowel mannelijke als vrouwelijke. Hij zei dat Allah hem en zijn moslimvolgelingen toestond om gemeenschap te hebben met hun vrouwelijke slaven wanneer de mannen dat wilden. Verwijzingen in de koran zijn: Soera 33:50, 52, 23:5, en 70:30. Slaven werden beschouwd als buit voor moslims wanner zij gevangen genomen werden in strooptochten, dus zijn zij moslimbezit. Mohammed voelde zich trots en keurde het tot slaaf maken van duizenden mensen goed.
De grote islamitische historicus Tabari schreef over Mohammeds seksuele omgang met zijn slaaf Marija: Hij had gemeenschap met haar dankzij het feit dat zij zijn bezit was. [Tabari, deel 39, pagina 194].
Mohammed maakte slaven van de mensen die hij overviel en bevocht. Het meest opmerkelijk waren de vrouwelijke en de kinderoverlevenden van Mohammeds slachtpartij van de 800 mannen (tieners en ouder) van de joodse stam Banoe Koeraiza, Soera 33:26. De Sirat Rasoelallah [5] de eerste biografie van Mohammed, geeft veel meer details. Kort na de slachtpartij van de joodse mannen schreef Ibn Ishaak op pagina 173:
"Die dag verdeelde de Profeet de eigendommen, de vrouwen en de zonen van de stam Koeraiza onder de moslims, en hij maakte de verdeling bekend van de paarden en de mannen en hield een vijfde deel achter. (Mohammed en zijn familie hadden één vijfde van de opbrengst van de oorlog). ... Sad ibn Zaid al-Ansari werd door de Profeet met krijgsgevangenen van Koeraiza naar de Nadjd gestuurd om ze te verkopen voor paarden en wagen.
Boechari beschrijft ook dat Mohammed veel slaven bezat - deel 5, # 541 & deel 7, # 344. Mohammed had Negroïde, Arabische, Egyptische, mannelijke, vrouwelijke, joodse, christelijke, en heidense Arabische slaven.
Mohammed stond ook toe dat slaven hard werden geslagen. Toen zijn vrouw werd onderzocht of zij wel of niet overspel had gepleegd, sloeg Mohammeds schoonzoon, Ali, brutaal Aisjas slaaf in nabijheid van Mohammed om er van te verzekeren dat zij de waarheid over Aisja vertelt. Hier is het citaat uit Ibn Ishaak Sirat Rasoellallah, vertaald als Het leven van Mohammed, door Wim Raven, (pagina 184):
"De Profeet riep dus Bariera om haar te ondervragen. Ali gaf haar een paar harde klappen en zei: Vertel de Profeet de waarheid!
Mohammed stopte Ali niet van het slaan van zijn slaaf.
Mohammed stond ook toe dat nieuw gevangen genomen vrouwelijke slaven gebruikt werden voor seks. Uit de hadieth van Sahieh Moeslim deel 2, #3371:
Aboe Sirma zei tot Aboe Saied al Choedri: "O Aboe Saied, hoorde je Allahs gezant spreken over al-azl (coïtus interruptus)?" Hij zei: "Ja", en voegde eraan toe: "We gingen weg met Allahs gezant op expeditie naar de Moestalik en namen enkele uitstekende Arabische vrouwen gevangen, en we begeerden hen want we leden aan de afwezigheid van onze vrouwen, (maar terzelfder tijd) begeerden we ook losgeld voor hen. Dus we besloten om seksuele gemeenschap met hen te hebben en azl na te leven( het terugtrekken van het mannelijke seksuele orgaan voor de uitstorting van sperma om conceptie te voorkomen). Maar we zeiden: Wij zijn een daad aan het doen waarbij Allahs gezant onder ons is, waarom vragen we hem niet? Dus we vroegen Allahs gezant en hij zei: Het maakt niet uit als je het niet doet, want iedere ziel die geboren moet worden voor de Dag van Opstanding zal geboren worden.
En deel 3, #3432:
Aboe Saied al Choedri deed verslag dat bij de slag van Hoenain Allahs gezant een leger naar Autaas zond en de vijand ontmoette en vocht met hen. Hen hebbende overwonnen en hen gevangen genomen, leken de Metgezellen van Allahs boodschapper af te zien van gemeenschap met gevangen genomen vrouwen omdat hun echtgenoten polytheïsten zijn. Toen zond Allah, de Verhevene, ten aanzien hiervan naar beneden: En getrouwde vrouwen, met uitzondering van haar, die gij bezit. (Soera 4:24), (dat wil zeggen zij zijn beschikbaar voor hen wanneer hun Idda (menstruatie) periode tot een einde was gekomen).
COMMENTAAR
Jezus onderwijs zou mensen beletten om met dwang mensen tot slaaf te nemen. En gelijk u wilt, dat u de mensen doen, doet u hun evenzo. " - Lucas 6:31. Daarentegen overvielen Mohammed en zijn soldaten veel mensen en dwongen hen tot slavernij. En hij ging nog verder, hij scheidde slavenfamilies door hen te verdelen tussen zijn soldaten en stond de mannen toe om de vrouwelijke slaven te verkrachten.
----------------------------------------------------------------------------
ZONDE
JEZUS: werd zondeloos geboren, Hij leefde een zondeloos leven. Jezus bekrachtigde zijn zondeloosheid:
Johannes 8:46 - "Wie van u overtuigt Mij van zonde? Als Ik waarheid spreek, waarom gelooft u Mij niet?"
Zie ook 2 Corinthiërs 5:21, 1 Johannes 3:5 en Hebreeën 4:15.
Van MOHAMMED: werd gezegd dat hij een zondaar is Soera 40:55
Heb geduld, voorzeker, Allah's belofte is waar. En vraag bescherming tegen uw zonde en eert uw Heer 's morgens en 's avonds met de lof die Hem toekomt.
Soera 48:1,2 - "Wij hebben u een klaarblijkelijke overwinning verleend. Zodat Allah u tegen uw voorafgaande en toekomstige (aan u toegeschrevene) zonden moge behoeden [i]
Mohammed bad ook om vergeving van zijn zonden, Boechari deel 9, #482:
"...O Allah! Vergeef mij de zonden die ik in het verleden deed of in de toekomst zal doen, en ook de zonden die ik in het verborgene of in het openbaar deed.
Verder erkende Mohammed zelfs het onrechtmatig beschadigen en vervloeken van mensen. Uit Sahieh Moeslim, deel 4, "Het boek van deugd en goede manieren, en toetreden de banden van verbondenheid, hoofdstuk MLXXV:
HIJ WAAROP ALLAHS APOSTEL EEN VERVLOEKING UITRIEP DIE HIJ EIGENLIJK NIET VERDIENDE, VOOR HEM ZAL HET EEN BRON VAN ONDERSCHEIDING EN GENADE ZIJN.
Hadieth #6287 - "Aboe Hoeraira deed verslag van Allah's Gezant zeggende:
"O Allah, Ik ben een menselijk wezen en voor ieder persoon onder de moslims waarop ik vervloeking werp of uitroep of zweepslagen geef, maak het een bron van reinheid en genade."
COMMENTAAR
Jezus was een zondeloos man de Zoon van God. Mohammed was een zelf uitgeroepen profeet een man in staat om te zondigen en fouten te begaan, die zowel goede als slechte eigenschappen heeft. Soms was hij vriendelijk, soms vervloekte hij veel mensen en deed hen kwaad. Hoeveel van hun natuur of karakter, werd onvermijdelijk vertaald in hun respectievelijke religie? Jezus was puur en zondeloos, Mohammed verklaarde dat hij tot 70.000 keer per dag om vergeving bad! Wie zou u liever volgen?
------------------------------------------------------------------------------
BESTRAFFEN VAN ZONDAARS DIE BEREID ZIJN ZICH TE BEKEREN
JEZUS
Uit Johannes 8:2-11:
En s morgens vroeg was Hij weer aanwezig in de tempel, en al het volk kwam tot Hem en Hij zette Zich neer en leerde hen. En de schriftgeleerden en de Farizeeën brachten een vrouw, op overspel betrapt, en zij stelden haar in het midden en zeiden tot Hem: Meester, deze vrouw is op heterdaad betrapt bij het plegen van overspel; en in de wet heeft Mozes ons bevolken zulken te stenigen; U dan, wat zegt U? En dit zeiden zij om Hem in verzoeking te brengen, opdat zij iets hadden om Hem aan te klagen.
Maar Jezus bukte neer en schreef met de vinger op de grond. Doch toen zij Hem bleven vragen, richtte Hij Zich op en zei tot hen: Wie van u zonder zonde is, werpe het eerst een steen naar haar. En weer bukte Hij neer en schreef op de grond.
En Jezus richtte Zich op en zie tot haar: Vrouw, waar zijn zij? Heeft niemand u veroordeeld? En zij zei: Niemand, Heer. En Jezus zei: Ook Ik veroordeel u niet. Ga heen, zondig van nu af niet meer!
MOHAMMED
Uit de hadieth van Aboe Dawoed, #4428:
"Boeraida zei: "Een vrouw van Ghamid kwam naar de Profeet en zei: Ik heb overspel gepleegd, Hij zei: Ga terug. Ze keerde terug en op de volgende dag kwam zij weer bij hem, en zei: Waarschijnlijk wilt u mij terugsturen zoals u deed met Maiz b. Malik. Ik zweer bij Allah, ik ben zwanger. Hij zei tot haar: Ga terug. Ze keerde toen terug en kwam tot hem de volgende dag. Hij zei tot haar: Ga terug totdat je het kind gebaard hebt. Ze keerde toen terug. Toen zij het kind gebaard had bracht ze het kind tot hem, en zei: Hier is hij! Ik heb het kind gebaard. Hij zei: Ga terug, en zoog hem totdat u hem gespeend heeft. Toen zij hem gespeend had, bracht zij hem naar hem met iets in zijn hand dat hij aan het eten was. De jongen werd aan één van de moslims gegeven en hij (de profeet) beval ten aanzien van haar. Dus een kuil werd voor haar gegraven, en hij gaf orders over haar en zij werd ter dood gestenigd. Khalid was één van degenen die stenen naar haar wierp. Hij gooide een steen naar haar. Toen een bloeddruppel op zijn wang viel, misbruikte hij haar. De profeet zei tot hem: Beheers u, Khalid. Bij Hem in Wiens hand mijn ziel is heeft zij dusdanig berouw getoond dat als iemand die onjuist een extra beproeving doet en zich in overeenkomstige mate daarvan moet bekeren, hij vergeven zou worden. Toen gaf hij orders over haar, bad voor haar en ze werd begraven.
COMMENTAAR
Hier is een sterk contrast te zien tussen de twee mannen. Toen Jezus de overspelige vrouw behandelde, veroordeelde hij haar niet. Hij gebood haar om heen te gaan en niet meer te zondigen. Hij gaf haar een kans tot verlossing. het innige voorbeeld van genade.
Hoeveel mensen zijn de verkeerde weg op gegaan, maar waren jaren later in staat om hun levens om te keren? Niet alleen dit, maar zijn in staat geweest om ook anderen te helpen hun levens om te keren? Jezus bood de vrouw deze kans aan. Onder de wet konden de joden de vrouw ter dood stenigen, maar Christus liefde en compassie was veel groter.
Mohammeds benadering was erg verschillend. Als eerste probeerde hij de overspelige vrouwen weg te zenden. Zij biechtte haar zonden aan hem op, maar hij weigerde naar haar te luisteren en de zaak te behandelen. In plaats daarvan vertelde hij haar terug te gaan. Dit gebeurde drie keer. Drie keer ontliep Mohammed het oplossen van deze situatie. Tenslotte, na de vrouw voortdurende opbiechting, werd Mohammed gedwongen haar te confronteren met haar zonde. Hij stond haar toe om te baren, te zuigen en dan het kind te spenen, dat 1 tot 3 jaar kon duren. Toen keerde zij terug en doodde Mohammed haar.
Deze vrouw biechtte niet alleen, maar zij toonde berouw. Zij was een goede moeder voor haar kind en zij was een verantwoordelijk lid van haar gemeenschap. Kon Mohammed haar vergeven zoals hij ook gedaan met andere zondaren? Mohammed nam veel anderen de zonden die zij begaan hadden niet kwalijk. Zelfs mensen die hun familieleden hadden gedood werden vergeven als zij getuigden dat hij een profeet van God was en dat er alleen één God was. Echter Mohammed was niet instaat om met compassie met de vrouw om te gaan. Hij kon niet langer kijken dan zijn neus lang was. Hij kon niet zien dat zij haar leven had omgekeerd, goed haar kind had opgevoed, en het goede aan het doen was. Mohammeds kortzichtigheid veroorzaakte haar dood.
Mohammed handelde zelfs niet volgens joodse wet. In de wet van Mozes moest de overspeler ter dood worden gestenigd. Mohammed deed dit niet, hij gaf de vrouw enkele jaren te leven. Zelfs als je rekening houdt met het respijt dat hij haar gaf om het kind te baren, wachtte Mohammed totdat de vrouw het kind gespeend had. Natuurlijk waren er andere vrouwen die het kind zouden kunnen opvoeden. Mohammed maakte het hemzelf makkelijk; hij maakte zijn eigen regels toen hij voortging.
-----------------------------------------------------------------------------
OORLOG BEHANDELING VAN VIJANDEN
JEZUS: in Lucas 9:54, 55 gaf Jezus zijn discipels een standje toen zij een plaats wilden vernietigen dat Hem verwierp. Ook, in Lucas 22:52, begonnen Jezus' discipels een gevecht tegen degenen die Jezus kwamen arresteren, Hij stopte hen, en genas een man die in het gevecht gewond was geraakt.
MOHAMMED: vertelde zijn volgelingen om agressief oorlog te voeren met niet-moslims: Soera 9:5, 29. Soera 9 was één van de laatste soeras door Mohammed gegeven. In het begin, toen Mohammeds groep zwak was, gebood hij zijn volgelingen om met de andere mensen samen te leven. Nadat de moslims krachtig geworden waren, gebood hij hen om de islam met dwang te verspreiden. Aboe Bakr, Oemar, en Oethmaan continueerden zijn oorlogen van agressie. Enkele van Mohammeds handelingen bevatten:
De slachting van ongeveer 800 joodse mannelijke gevangenen: (opgeschreven in Soera 33:26).
Hij gebood de executie van tien mensen toen hij Mekka innam. Drie van deze mensen waren slavenmeisjes die eerder om Mohammed gelachen hadden. Zie Het leven van Mohammed, paginas 551 en 552.
Hij viel de joodse stad Chaibar aan waar hij één van de joodse leiders gevangen nam en hem martelde om hem te dwingen te vertellen waar wat begraven geld was. Nadat de man weigerde te praten, en bijna dood was, gebood Mohammed dat zijn hoofd afgehakt moest worden. Zie het Het leven van Mohammed, pagina 515.
COMMENTAAR
Niemand zou Jezus kunnen voorstellen als iemand die de executie van slavenmeisjes gebood vanwege het bespotten van hem jaren eerder. Hij bracht een betere boodschap en een betere manier van leven. Niemand zou Jezus voor kunnen stellen als iemand die een man martelt om begraven geld te onthullen. Zijn leven kende geen hebzucht.
Mohammed zou een erg brutale man kunnen zijn. Is het doden van enkele slavenmeisjes voor het bespotten van hem gerechtvaardigd? Is het doden van hen daarom gerechtvaardigd? Is het redelijk? Schetst het martelen van een man om slechts geld te krijgen het type gedrag dat men zou moeten volgen, gehoorzamen, of imiteren?
------------------------------------------------------------------------------
VROUWEN & TROUWEN
JEZUS: was niet getrouwd. Hij genas vrouwen, vergaf vrouwen, en bemoedigde vrouwen. Het nieuwe testament leerde dat echtgenoten hun vrouwen moeten liefhebben en niet ruw met hen om moeten gaan: Kolossenzen 3:19, Efeziërs 5:25, dat mannen en vrouwen gelijk zijn in Christus Galaten 3:28, dat zij met respect behandeld moeten worden 1 Petrus 3:7.
MOHAMMED: gebood zijn mannelijke volgelingen om hun ongehoorzame vrouwen te slaan. Hij gaf mannen de rechten om hun vrouwen te slaan die persistent hen ongehoorzaamden.
Soera 4:34 "En degenen, van wie gij ongehoorzaamheid vreest, wijst haar terecht en laat haar in haar bedden alleen en tuchtigt haar." [ii]
Het bovengenoemde vers werd geopenbaard met het oog op een vrouw die bij Mohammed klaagde dat haar echtgenoot haar in het gezicht sloeg, wat nog steeds zichtbaar was. Eerst zei Mohammed tot haar: Maak het goed met hem, maar voegde toen toe: Wacht totdat ik erover nagedacht heb Later werd het bovengenoemde vers geopenbaard, en Mohammed voegde toe: Wij (Hij en de vrouw) wilde één ding, Allah wilde wat anders.
De hadieth zegt ook veel over vrouwen:
Mohammed zei dat vrouwen in het algemeen zo slecht zijn, dat zij de meerderheid van de mensen in de hel zullen uitmaken. Verdergaand met Boechari:
Deel 1, #301: "O vrouwen! Geef aalmoezen, want ik heb gezien dat de meerderheid van de bewoners van het Hellevuur jullie zijn. Zij vroegen: Waarom is dit zo, O Apostel van Allah? Hij antwoordde: Jullie vloeken frequent en zijn ondankbaar naar jullie echtgenoten.
Boechari deel 1, #28: "De Profeet zei: Mij werd het Hellevuur getoond en de meerderheid van zijn bewoners waren vrouwen die ondankbaar waren. Gevraagd werd: Geloven zij niet in Allah? (of zijn zij ondankbaar tot Allah?). Hij antwoordde: Zij zijn ondankbaar naar hun echtgenoten en zijn ondankbaar voor de gunsten en het goede aan hen gedaan...
Sahieh Moeslim zegt dat zij een minderheid in het Paradijs zijn:
Deel 4, #6600: "Imran Hoesain deed verslag dat Allahs gezant zei: Onder de bewoners van het Paradijs zullen de vrouwen een minderheid vormen.
Door deze twee hadieth tezamen te nemen zien we dat Mohammed zei dat vrouwen een minderheid in het Paradijs zijn, en de meerderheid in de hel. Daarom is het niet een statistische ratio vanwege de waarschijnlijkheid dat er meer vrouwen dan mannen zijn. Mohammed zag vrouwen als zondiger dan mannen. En de reden dat er meer vrouwen in de hel zijn is omdat de vrouwen ondankbaar waren naar hun echtgenoten!
Mohammed zei ook dat vrouwen minder intelligent zijn dan mannen:
Boechari, deel 1, #301:
"... Toen passeerde hij (Mohammed) de vrouwen en zei: O vrouwen, geef aalmoezen want ik heb gezien dat de meerderheid van de bewoners van het Hellevuur jullie zijn. Zij vroegen: Waarom is dat zo O gezant van Allah? Hij antwoordde: Jullie vloeken frequent en zijn ondankbaar naar jullie echtgenoten. Ik heb niemand gezien die meer tekort komt in intelligentie en religie dan jullie. Een voorzichtig gevoelig man zou enkelen van jullie weg kunnen leiden. De vrouwen vroegen: O gezant van Allah, wat komt tekort in onze intelligentie en religie? Hij zei: Is het bewijs van twee vrouwen niet gelijk aan het getuigenis van één man? Zij antwoordden bevestigend. Hij zei: Dit is de tekortkoming in hun intelligentie...
COMMENTAAR
Christus onderwijs laat zien dat vrouwen en mannen gelijk zijn vanuit Gods gezichtpunt. "Er is geen mannelijk of vrouwelijk in Christus. Sociaal gezien ging Christus met hen om volgens de genade van zijn Vader.
Mohammed positioneerde vrouwen tussen slaven en vrijen. Zelfs vandaag de dag worden vrouwen behandeld als tweede klas en beheerst door de mannen. Dit is vanwege de positie die Mohammed in zijn leringen aan hen gaf.
------------------------------------------------------------------------------
CHRISTUS' IDENTITEIT
JEZUS: zei dat Hij de Zoon van God was: Johannes 5:18-27, 10:36, Mattheüs 26:63, 64:
Hij zei tot hen: Maar u, wie zegt u, dat Ik ben? Simon Petrus antwoordde en zei: U bent de Christus, de Zoon van de levende God! Jezus zei: Gezegend bent u, Simon Barjona, want vlees en bloed heeft u dat niet geopenbaard, maar mijn Vader, die in de hemelen is. Mattheüs 16: 15-17
JEZUS IS HET WOORD VAN GOD
"Het Woord is vlees geworden en het heeft onder ons gewoond en wij hebben zijn heerlijkheid aanschouwd, een heerlijkheid als van de eniggeborene van de Vader, vol van genade en waarheid. Johannes 1:14
JEZUS ALS GOD
Christus Jezus die, in de gestalte Gods zijnde, het Gode gelijk zijn niet als een roof heeft geacht, maar Zichzelf ontledigd heeft, en de gestalte van een dienstknecht heeft aangenomen, en aan de mensen gelijk geworden is... Filippenzen 2:5-7
MOHAMMED: zei dat Jezus niet de Zoon van God was de koran maakt geen onderscheid tussen profeten, en Christus is niet meer dan een gezant:
Soera 5:75: "De Messias, de zoon van Maria was slechts een boodschapper; voorzeker, alle boodschappers vóór hem zijn heengegaan. En zijn moeder was een waarheidslievende vrouw.
De koran ontkent Christus goddelijke oorsprong:
Soera 43:59: "Hij (Jezus) is niets dan een dienaar wie Wij Onze gunst schonken en Wij stelden hem tot voorbeeld voor de kinderen van Israël.
Soera 3:59: "Voorzeker, het geval van Jezus is bij Allah hetzelfde als dat van Adam. Hij (Allah) schiep hem uit stof en zei: "Wees" en hij werd.
COMMENTAAR
Christus, als een groot profeet en leraar, leerde ook dat Hij de Zoon van God was, het Woord van God, de Messias, en God die mens geworden was. Mohammed ontkende dit. Of Jezus was de waarheid aan het vertellen, of hij was een leugenaar of gek. Beide mannen konden niet correct zijn aangaande Christus identiteit. Vergeet niet dat Mohammed uit de woestijn kwam, met openbaringen zon 600 jaar later. Hij had weinig idee waarover hij aan het spreken was. Hij sprak frequent de bijbel tegen waarvan hij overtuigd was dat die het woord van God was.
------------------------------------------------------------------------------
JEZUS WAS AANBIDDING WAARDIG
Een man aanbad Jezus, en Jezus permitteerde het, maar Jezus leerde dat alleen God aanbeden mocht worden in Mattheüs 4:10:
Toen zie Jezus tot hem: Ga weg, satan! Er staat immers geschreven: De Heer, uw God, zult u aanbidden en Hem alleen dienen.
Niettemin stond Jezus toe dat mensen hem aanbaden in Mattheüs 8:2:
"En zie, een melaatse kwam tot Hem en viel voor Hem neer, zeggende...
De bijbel beveelt ons om Jezus Christus te aanbidden:
opdat allen de Zoon eren gelijk zij de Vader eren. Wie de Zoon niet eert, eert ook de Vader niet, die Hem gezonden heeft. Johannes 5:23
" En Hem moeten alle engelen Gods huldigen." Hebreeën 1:5
... opdat in de naam van Jezus zich alle knie zou buigen van hen, die in de hemel en die op de aarde en die onder de aarde zijn, en alle tong zou belijden: Jezus Christus is Heer, tot eer van God, de Vader! Filippenzen 2:10, 11
MOHAMMED: JEZUS WAS AANBIDDING NIET WAARDIG
De koran zegt dat Jezus aanbidding niet waardig is:
Soera 43:81: "Indien de Barmhartige een zoon had, dan zou ik de eerste der aanbidders zijn.
COMMENTAAR
Alleen God heeft het recht om aanbeden te worden als goddelijk. Mensen hebben aanbidding ontvangen als aardse heersers, maar God gebood dat Hij alleen aanbeden mag worden. Jezus leerde dit, en ontving aanbidding. Mohammed wist niet wie Jezus was, en dus ontkende hij aanbidding van de Zoon van God.
------------------------------------------------------------------------------
GEBED
JEZUS: leerde zijn discipels om eenvoudig en uit het hart te bidden. God luistert naar het hart, niet naar de uiterlijke vorm:
Mattheüs: 6:5-13: "Maar u, wanneer u bidt, ga in uw binnenkamer, sluit uw deur en bid tot uw Vader in het verborgene; en uw Vader, die in het verborgene ziet, zal het u vergelden. En gebruikt bij uw bidden geen omhaal van woorden, zoals de heidenen; want zij menen door hun veelheid van woorden verhoord te zullen worden.
Jezus leerde dat waar gebed een uitdrukking was van relatie en communicatie met een hemelse Vader.
MOHAMMED: leerde geformaliseerde gebedsrituelen: (citaten zijn uit Boechari, deel 1)
488 - het passeren van een biddend persoon doet zijn gebed teniet.
489 - het is een zonde om iemand te passeren terwijl zij aan het bidden zijn.
660 - sta niet op uit het gebed voor de Imam, of God zal je gezicht in een apengezicht veranderen.
685 - als de gebedsrijen (van mannen) niet recht zijn, zal God de gezichten veranderen.
690 - als de gebedsrijen niet recht zijn, is het gebed niet goed.
717 - als je opkijkt tijdens het bidden, verlies je je gezichtsvermogen.
759 - als je de buigingen niet volmaakt verricht, zijn je gebeden niet geaccepteerd.
Deze mannen waren nogal verschillend. Beiden hebben hun stempels gezet op de wereld. Christenen volgen Christus, moslims volgen Mohammed. Beiden beweren uit God te zijn, maar hun leringen en handelingen spreken elkaar tegen. Alleen één kon waarlijk uit God zijn.
Jezus zei dat valse profeten zouden komen: Mattheüs 24:11 - "En vele valse profeten zullen opstaan en velen zullen zij verleiden." Is het mogelijk dat Mohammed in de categorie van valse profeten valt?
------------------------------------------------------------------------
BIBLIOGRAFIE[1] Bijbelcitaten zijn uit de NBG-vertaling © 1951 Nederlands Bijbelgenootschap.
[2] Korancitaten zijn uit de Nederlandstalige interpretatie van de koran die op het web te vinden is.
[3] "Sahieh Al-Boechari" - "The Translation of the Meanings of Sahieh Al-Boechari", vertaald door Dr. M Khan, Kitab Bhavan, New Delhi, India.
[4] "Sahieh Muslim", vertaald in het Engels door A. Siddiqi, International Islamic Publishing House, Riyadh, Saudi Arabia.
[5] "Sirat Rasoelallah" vertaald als "Het leven van Mohammed" door Wim Raven, Bulaaq, Amsterdam.
[6] "The History of Tabari", SUNY, Albany, New York, USA.
[7] "Sunan of Aboe Dawoed", Al-Madina Publications, New Delhi, India
--------------------------------------------------------------------------------Nederlandstalige versie
Voetnoten
[i] In andere vertalingen staat hier vergeeft.
[ii] In andere vertalingen staat hier en slaat haar.
[b]Verantwoording
Laatste aanpassing: 26 April 2003
Dit artikel is met permissie overgenomen en vertaald. De originele titel luidt Jesus or Muhammad: a comparisonbron :
http://answering-islam.org.uk/Dutch/artikelen/WieisJezus/jezusofmohammedeenvergelijking.htm[/b]==================================================
[Dit bericht is gewijzigd door Oversight op 18-02-2004 22:39]
quote:Ik noem iemand die gemeenschap heeft met een 9-jarig meisje, of hij nou Mohammed heet of Jan, een pedo.
Op woensdag 18 februari 2004 22:35 schreef Mutant01 het volgende:[..]
Het wordt opgevat als een belediging en dat was het imo ook. Hirsi Ali vertelt er niks omheen, bovendien is het helemaal niet feitelijk waar. Er was helemaal niets bekend over de leeftijd van dat meisje.
"De Profeet is met mij getrouwd toen ik zes jaar oud was, en hij had gemeenschap met mij toen ik negen was."
Moeslim, Boek 16 traditie 69
Boechari, Boek 63 hoofdstuk 44
quote:Bron want volgens mij is er helemaal niet over de leeftijd gerept in de Koran.
Op woensdag 18 februari 2004 22:38 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:[..]
Ik noem iemand die gemeenschap heeft met een 9-jarig meisje, of hij nou Mohammed heet of Jan, een pedo.
"De Profeet is met mij getrouwd toen ik zes jaar oud was, en hij had gemeenschap met mij toen ik negen was."
Moeslim, Boek 16 traditie 69
Boechari, Boek 63 hoofdstuk 44
quote:
Op woensdag 18 februari 2004 22:39 schreef Mutant01 het volgende:
je zit hier werkelijk met een debiel te discussieren.
http://www.answering-christianity.com/jesus_mankind.htm
[Dit bericht is gewijzigd door Mutant01 op 18-02-2004 22:41]
quote:Volgens deze site:
Op woensdag 18 februari 2004 22:40 schreef Mutant01 het volgende:[..]
Bron want volgens mij is er helemaal niet over de leeftijd gerept in de Koran.
Moeslim, Boek 16 traditie 69
Boechari, Boek 63 hoofdstuk 44
quote:
Op woensdag 18 februari 2004 22:37 schreef Mutant01 het volgende:
Overigens Oversight, wil je bij de verzen die je plaatst ook even de BRONNEN NEERZETTEN
quote:Zal het morgen lezen. Slaap lekker.
Op woensdag 18 februari 2004 22:41 schreef Dora_van_Crizadak het volgende:[..]
Volgens deze site:
Moeslim, Boek 16 traditie 69
Boechari, Boek 63 hoofdstuk 44
quote:
Op woensdag 18 februari 2004 22:41 schreef Mutant01 het volgende:
Anyway, ik ga pitten, morgen vroeg op. En Oversight, nu je bron bekend is: AJUS! En je weet het het:http://www.answering-christianity.com/jesus_mankind.htm
quote:Voor mij misschien wel.. wat is er ineens met de volgende 'regel' gebeurd?
Op woensdag 18 februari 2004 22:42 schreef Oversight het volgende:[..]
moeilijk he ? LEZEN ?
quote:In je eerste post staat deze er wel bij.. hierboven niet meer
686 - vrouwen zijn niet belangrijk....
quote:Precies, net zo geloofwaardig als jouw bron dus. Anyway nu ga ik echt slapen!
Op woensdag 18 februari 2004 22:43 schreef Oversight het volgende:[..]
quote Please email me at
![]()
![]()
Osama Abdallah
![]()
![]()
quote:Op nummer 2 staat jomanda
Op woensdag 18 februari 2004 22:20 schreef Mutant01 het volgende:[..]
Islam is snelst groeiende religie
Nou nu MOET het wel wat goeds zijn
Waarom Mohammdinges geen PEDOfiel was ?
en waarom :
MOHAMMED: Moge Allah de joden en christenen vervloeken
MOHAMMED: was een slavendrijver. Hij bezat en verkocht veel slaven, zowel mannelijke als vrouwelijke. Hij zei dat Allah hem en zijn moslimvolgelingen toestond om gemeenschap te hebben met hun vrouwelijke slaven wanneer de mannen dat wilden. Verwijzingen in de koran zijn: Soera 33:50, 52, 23:5, en 70:30.
De grote islamitische historicus Tabari schreef over Mohammeds seksuele omgang met zijn slaaf Marija: Hij had gemeenschap met haar dankzij het feit dat zij zijn bezit was. [Tabari, deel 39, pagina 194].
De Sirat Rasoelallah [5] de eerste biografie van Mohammed, geeft veel meer details. Kort na de slachtpartij van de joodse mannen schreef Ibn Ishaak op pagina 173:
"Die dag verdeelde de Profeet de eigendommen, de vrouwen en de zonen van de stam Koeraiza onder de moslims, en hij maakte de verdeling bekend van de paarden en de mannen en hield een vijfde deel achter. (Mohammed en zijn familie hadden één vijfde van de opbrengst van de oorlog). ... Sad ibn Zaid al-Ansari werd door de Profeet met krijgsgevangenen van Koeraiza naar de Nadjd gestuurd om ze te verkopen voor paarden en wagen.
....om er maar een paar te noemen.... ?
quote:
Op woensdag 18 februari 2004 22:44 schreef kLowJow het volgende:[..]
Voor mij misschien wel.. wat is er ineens met de volgende 'regel' gebeurd?
[..]In je eerste post staat deze er wel bij.. hierboven niet meer
quote:Ik heb je 'bron' er even op nagelezen, maar blijkbaar is zelfs deze niet zo triest als jij.
Op woensdag 18 februari 2004 22:50 schreef Oversight het volgende:[..]
dan voeg je het toch even toe ?
Dat je in een discussie als deze zulke lage trucjes uit moet proberen te halen vind ik toch wel erg zielig. Veel plezier met je 'discussie' verder.
quote:een discussie als deze, werd door mij gepost...
Op woensdag 18 februari 2004 22:54 schreef kLowJow het volgende:[..]
Ik heb je 'bron' er even op nagelezen, maar blijkbaar is zelfs deze niet zo triest als jij.
Dat je in een discussie als deze zulke lage trucjes uit moet proberen te halen vind ik toch wel erg zielig. Veel plezier met je 'discussie' verder.
welke lage truukjes ?
een moslim laten inzien dat ie de geschriften van een PEDOFIEL als levenslessen tot zich neemt ?
quote:helaas moet ik hem hierin gelijk geven... hoop echter dat het meevalt... zowel cristendom als moslims gaat te hard, dat krijg je in een harder wordende maatschapij dan gaan de geestelijk zwakkere onderuit en klampen ze zich vast aan een hopeloos achterhaalt geloof om hun angst voor de dood weg te nemen...
Op woensdag 18 februari 2004 22:33 schreef Mutant01 het volgende:[..]
Ja, ik geloof het zelf
Er is onderzoek naar gedaan, rond het jaar 2015 heeft het Christendom minder aanhangers dan de Islam.
quote:lig helemaal dubbel maar fijn dat die pipo ziet wat hij is en er eerlijk voor uit komt
Op woensdag 18 februari 2004 22:40 schreef Oversight het volgende:[..]
inderdaad !
quote:http://www.answering-christianity.com/que3.htm
Op woensdag 18 februari 2004 22:43 schreef Oversight het volgende:[..]
quote Please email me at
![]()
![]()
Osama Abdallah
![]()
![]()
Nog meer interessant nieuws.
quote:
Op donderdag 19 februari 2004 06:06 schreef Ype het volgende:
Leuk haattopic trouwens.
quote:
Op woensdag 18 februari 2004 23:27 schreef GewoneMan het volgende:[..]
lig helemaal dubbel maar fijn dat die pipo ziet wat hij is en er eerlijk voor uit komt
quote:
Op donderdag 19 februari 2004 09:03 schreef Mariel het volgende:[..]
http://www.answering-christianity.com/que3.htm
Nog meer interessant nieuws.
quote:Kan je ook nog normaal Nederlands posten? Ik snap geen reet van wat je post. Ik postte namelijk een feit, geen mening of visie. Maar Oversight, je hebt je echt belachelijk gemaakt met die bron.
Op woensdag 18 februari 2004 23:27 schreef GewoneMan het volgende:[..]
lig helemaal dubbel maar fijn dat die pipo ziet wat hij is en er eerlijk voor uit komt
quote:Er is naast de Islamitische en Christelijke versie ook nog een Joodse versie van de site, kan je leuk alle religies bashen!
Op donderdag 19 februari 2004 12:26 schreef Oversight het volgende:[..]
je blijft lachen.....
quote:Ik begrijp nu wat je bedoelt, alleen zie JIJ volgens mij niet in DAT JIJ nu voor de gek wordt gehouden. Of ben je daadwerkelijk blind, als je nou eens de originele post van mij leest, en dan de quote verdraait door Oversight, dan zie je hoe laag Oversight eigenlijk is.
Op woensdag 18 februari 2004 23:27 schreef GewoneMan het volgende:[..]
lig helemaal dubbel maar fijn dat die pipo ziet wat hij is en er eerlijk voor uit komt
quote:nee nee die heb je gewijzigd!!! want ik heb de jouwe toevallig gelezen VOOR je hem wijzigde... foei je mag niet liegen van je god toch ???
Op donderdag 19 februari 2004 12:32 schreef Mutant01 het volgende:[..]
Ik begrijp nu wat je bedoelt, alleen zie JIJ volgens mij niet in DAT JIJ nu voor de gek wordt gehouden. Of ben je daadwerkelijk blind, als je nou eens de originele post van mij leest, en dan de quote verdraait door Oversight, dan zie je hoe laag Oversight eigenlijk is.
quote:Mijn beste ik ben zelf niet erg diep gelovig maar wat jij allemaal aan het doen bent staat nergens geschreven.
Op woensdag 18 februari 2004 14:18 schreef Oversight het volgende:[..]
MOHAMMED: Moge Allah de joden en christenen vervloeken want zij bouwden plaatsen van aanbidding nabij de graven van de profeten.
Verwijzingen in de koran zijn: Soera 33:50, 52, 23:5, en 70:30. Slaven werden beschouwd als buit voor moslims wanner zij gevangen genomen werden in strooptochten, dus zijn zij moslimbezit. Mohammed voelde zich trots en keurde het tot slaaf maken van duizenden mensen goed.Mohammed stond ook toe dat nieuw gevangen genomen vrouwelijke slaven gebruikt werden voor seks. Uit de hadieth van Sahieh Moeslim deel 2, #3371:
MOHAMMED: gebood zijn mannelijke volgelingen om hun ongehoorzame vrouwen te slaan. Hij gaf mannen de rechten om hun vrouwen te slaan die persistent hen ongehoorzaamden.
en ga zo maar door
quote:Uhm ik heb hem nooit gewijzigd, anders staat het er wel onder hoor. [gewijzigd door Mutant01 met een bepaald tijdstip]
Op donderdag 19 februari 2004 12:37 schreef GewoneMan het volgende:[..]
nee nee die heb je gewijzigd!!! want ik heb de jouwe toevallig gelezen VOOR je hem wijzigde... foei je mag niet liegen van je god toch ???
Triest.... ik snapte je in de eerste plaats al niet. Blijkbaar ben jij geen haar beter dan die leugenaar van een Oversight.
quote:je hebt gelijk je hebt het niet gewijzigd... ik denk dat ik het dan verkeerd gelezen heb was vanacht en oogjes vielen bijna dicht... anyway sorry
Op donderdag 19 februari 2004 13:00 schreef Mutant01 het volgende:[..]
Uhm ik heb hem nooit gewijzigd, anders staat het er wel onder hoor. [gewijzigd door Mutant01 met een bepaald tijdstip]
Triest.... ik snapte je in de eerste plaats al niet. Blijkbaar ben jij geen haar beter dan die leugenaar van een Oversight.
oversight heeft het dus gewijzigd ach big deal!
edit:
het stelt in ieder geval niks voor in vergelijking met de vreselijke dingen in de bijbel en koran
quote:1 het staat hier geschreven.
Op donderdag 19 februari 2004 12:39 schreef Carme het volgende:[..]
Mijn beste ik ben zelf niet erg diep gelovig maar wat jij allemaal aan het doen bent staat nergens geschreven.
12. Toen uw Heer aan de engelen openbaarde: "Ik ben met u; versterkt de gelovigen. Ik boezem ontzag in de harten der ongelovigen. Slaat daarom hun hoofd af en slaat alle toppen van hun vingers af."
* Vredelievend
17. Gij dooddet hen niet, doch God was het, Die hen doodde. En gij wierpt niet toen gij wierpt, maar God was het die wierp, opdat Hij de gelovigen een grote gunst van Zich mocht bewijzen. Voorzeker, God is Alhorend, Alwetend.
* Dat is makkelijk, je bent niet zelf verantwoordelijk !
73. De ongelovigen zijn vrienden van elkander. Als gij niet ingrijpt zal er onheil en grote wanorde in het land komen.
* Zo alwetend is hij dus niet. Alle ongelovigen vrienden van elkander ? Dan zou er dus maar één ! oorlog moeten zijn, Moslims tegen de rest van de wereld
De andere bloedbaden moeten we in het kader " blood brothers " zien ??
Het 60ste hoofdstuk van de Heilige Koran in het Nederlands. Geopenbaard na de Hidjrah.
1. O gij die gelooft, neemt Mijn vijanden en uw vijanden niet tot vrienden! Biedt gij hun vriendschap aan, hoewel zij de Waarheid die tot u is gekomen hebben verworpen en de boodschapper en uzelf verdrijven, omdat gij in God uw Heer gelooft? Indien gij optreedt om voor Mijn zaak te strijden en Mijn welbehagen te zoeken, zoudt gij hun dan in het geheim vriendschap betuigen? En Ik weet het beste wat gij verbergt en wat gij openbaar maakt. En wie van u zo handelt, is zeker van de rechte weg afgedwaald.
* hmmm weg intergratie als je niet eens vriendschap mag voelen voor de andersgelovigen.
13. O gij die gelooft, bevriendt u niet met een volk waarmee God vertoornd is; zij wanhopen aan het Hiernamaals zoals de ongelovigen wanhopen aan hen, die in de graven liggen.
quote:
Op donderdag 19 februari 2004 20:45 schreef SportsIllustrated het volgende:
Hoeveel overtuigender zou de aanklacht wel niet zijn als het hoofstuk waarin de nu geisoleerde zinnen zich bevinden, werd geciteerd, en niet slechts de zinnen zelf!
wel tegen bepaalde zinnen....
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |