ik kan me best voorstellen dat jij je dat niet kunt voorstellenquote:Op woensdag 2 februari 2005 14:10 schreef Parabola het volgende:
[..]
Weet je dat ik me dat laatste gewoon niet kan voorstellen?
Waarom zou het geroezemoes van mijn buren op enige wijze mijn lateralus-beleving verbeterenquote:Op woensdag 2 februari 2005 23:52 schreef search64 het volgende:
Misschien heb je behoefte aan betere afluisterapparatuur. Het is ofwel dat, ofwel een gebrek aan goede smaak (en zeg niet dat over smaak niet te twisten valt, is juist een van de weinige dingen waar wel over te twisten valt).
Huh? Wat heeft dat er mee te maken? Ik heb het over de kwaliteit, niet over hoe hard het kan? Ik snap je niet helemaal...quote:Op donderdag 3 februari 2005 00:12 schreef Laton het volgende:
[..]
Waarom zou het geroezemoes van mijn buren op enige wijze mijn lateralus-beleving verbeteren![]()
Ik maakte een loze grap over "Afluisterapparatuur" ...maar goed..ik heb hier een uitstekende stereo staan met uitstekende boxen en koptelefoon en toch werkt dat album niet helemaal..en ik heb net een appel gegeten en geconcludeerd dat ook mijn smaak nog steeds functioneerd.quote:Op donderdag 3 februari 2005 00:23 schreef search64 het volgende:
[..]
Huh? Wat heeft dat er mee te maken? Ik heb het over de kwaliteit, niet over hoe hard het kan? Ik snap je niet helemaal...
quote:Op donderdag 3 februari 2005 00:34 schreef search64 het volgende:
Nou ja, niet dus....
het ligt niet aan m'n apparatuur, of aan m'n smaak, dus dan zijn er nog 2 mogelijkheden: het ligt aan de band, of aan de nummers. Aan dat 1e ligt het ook niet, dus ligt het aan de nummers.quote:Op woensdag 2 februari 2005 23:52 schreef search64 het volgende:
Misschien heb je behoefte aan betere afluisterapparatuur. Het is ofwel dat, ofwel een gebrek aan goede smaak (en zeg niet dat over smaak niet te twisten valt, is juist een van de weinige dingen waar wel over te twisten valt).
Oef?quote:Op donderdag 3 februari 2005 08:12 schreef MuadDib het volgende:
Hier nog iemand met gebrek aan goede smaak
Ik vind juist op Aenima de spanning tussen het song-gerichte en meer complexere materiaal veel groter en daardoor is Aenima veel spannerder album dan Lateralus. Dat album is naar mijn mening teveel doorgeslagen naar het eindeloos uitspinnen van het materiaal; niet slecht, verre van dat, maar niet beter dan Aenima.
Hadden ze maar beter naar hun grote voorbeeld King Crimson moeten luisteren
op welk nummer staat dan Pink Floyd en Godspeed you black Emperor?quote:Op donderdag 3 februari 2005 10:15 schreef Parabola het volgende:
Als er toch iemand teveel doorgeslagen is naar het eindeloos uitspinnen van het materiaal, dan is King Crimson met alle respect goede tweede Dreamtheater met een eindeloos uitgesponnen stip op 1
quote:Op donderdag 3 februari 2005 10:44 schreef _Etter_ het volgende:
[..]
op welk nummer staat dan Pink Floyd en Godspeed you black Emperor?
je meent het!quote:Op woensdag 2 februari 2005 23:52 schreef search64 het volgende:
(en zeg niet dat over smaak niet te twisten valt, is juist een van de weinige dingen waar wel over te twisten valt).
Daar hebben we dan een flink meningsverschil overquote:Op donderdag 3 februari 2005 10:15 schreef Parabola het volgende:
Als er toch iemand teveel doorgeslagen is naar het eindeloos uitspinnen van het materiaal, dan is King Crimson met alle respect goede tweede Dreamtheater met een eindeloos uitgesponnen stip op 1
Ik wil vooral benadrukken dat ik Lateralus helemaal geen slecht album vind. Sterker nog, ik vind het een heel erg goed album, alleen vind ik Aenima gewoon net iets beter. Ik heb ook helemaal niks met het uitwerken van allerhande thema's maar ik houd er persoonlijk meer van als een album een goede mix is van "songs" en meer "experimenteel materiaal".quote:Lateralus is wel veel meer 1 concept, of je dat nou mooi vindt of niet, maar uitgesponnen zou ik dat toch zeker niet willen noemen. En dat spannender snap ik niet helemaal. Volgens mij zijn beide albums spannend, maar wel op een andere manier. Je zou kunnen zeggen dat de spanning op Lateralus wat dieper weggestopt zit.
Hoe komen ze er op? Gewoon een *heleboel* jammen. Al die jams op band zetten. Dan de beste, raarste en ingewikkeldste stukjes eruit halen. En van die beste stukjes de stukjes die bij elkaar passen achter elkaar zetten en door elkaar husselen net zo lang totdat het mooi gaat klinken. En dan gaat de zang er over heen. Natuurlijk moet de muziek weer wat door elkaar gehusseld worden om goed aan de zang aangepast te zijn. En dan worden er effecten toegevoegd op plekken waar het een beetje dun wordt. Daardoor kun je het nummer wat gelijkmatiger opbouwen (wat imo niet overal even goed gelukt is, overigens). En dan wordt er nog wat heen en weer geschoven met stereo en met de loudness van de verschillende tracks om het helemaal af te maken. Daarna gaat het op band en naar de CD perser.quote:Op woensdag 2 februari 2005 13:44 schreef sir_Tachyon het volgende:
Als je dan weer es muziek-technisch naar die rare maatsoorten kijkt (bij Lateralus bijv) dan denk Hoe komen ze erop? (ik heb weinig muziektheorie gehad ofzo dus waarschijnlijk ligt het daaraan).
Gitarist Adam Jones heeft wel eens gezegd dat hij de meeste tool-riffs languit op de bank voor de tv met een gitaar bedenkt. Gewoon liggen en lekker pingelen.quote:Op donderdag 10 februari 2005 16:45 schreef RetepV het volgende:
[..]
Hoe komen ze er op? Gewoon een *heleboel* jammen. Al die jams op band zetten. Dan de beste, raarste en ingewikkeldste stukjes eruit halen. En van die beste stukjes de stukjes die bij elkaar passen achter elkaar zetten en door elkaar husselen net zo lang totdat het mooi gaat klinken. En dan gaat de zang er over heen. Natuurlijk moet de muziek weer wat door elkaar gehusseld worden om goed aan de zang aangepast te zijn. En dan worden er effecten toegevoegd op plekken waar het een beetje dun wordt. Daardoor kun je het nummer wat gelijkmatiger opbouwen (wat imo niet overal even goed gelukt is, overigens). En dan wordt er nog wat heen en weer geschoven met stereo en met de loudness van de verschillende tracks om het helemaal af te maken. Daarna gaat het op band en naar de CD perser.
Ik weet zeker dat het zo gebeurt. Ik geloof nooit dat ze zulke ingewikkelde nummers zomaar uit hun mouw schudden. Het zijn gewoon mensen, geen Goden. Bij Tool gaat er alleen wat meer werk in zitten. Ik ken weinig CD's die zo zwaar geproduceerd zijn als die van Tool. Maar dat geeft niet, want ze zijn *zeker* niet overgeproduceerd
.
Mooie post, maar bovenstaande zinnetje gaat er bij mij echt niet in hoor.quote:Op donderdag 10 februari 2005 16:45 schreef RetepV het volgende:
Het zijn gewoon mensen, geen Goden.
Hehehe, zo doe ik het ook. Alleen neem ik het nooit op en ben ik een dag later al weer vergeten wat ik gespeeld heb en vooral HOE ik het speeldequote:Op donderdag 10 februari 2005 17:26 schreef Svyatagor het volgende:
Gitarist Adam Jones heeft wel eens gezegd dat hij de meeste tool-riffs languit op de bank voor de tv met een gitaar bedenkt. Gewoon liggen en lekker pingelen.![]()
Ik hoor naast de overdubs toch ook wel regelmatig synthesizer geluidjes (misschien gitaarsynthesizer) en geluidseffectjes. Tenzij ze er percussionisten bij hebben on-stage.quote:Overigens is het wel een principe van tool dat ze alle muziek die ze op CD zetten, ook in dezelfde bezetting live kunnen spelen. Je hoort dus nauwelijks (onmisbare) gitaaroverdubs, en weinig extra instrumenten. Toch klinkt het wel heel vol, juist live. Bijna beter dan op de plaat.
Daar hebben ze al heel lang wat op gevonden: de clicktrackquote:Ze hebben ook weinig last van het syndroom dat de meeste bands hebben, namelijk live alles veel sneller spelen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |