abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zondag 8 februari 2004 @ 23:26:51 #1
52589 sjun
uit solidariteit
pi_17015870
Speciaal voor de liefhebbers een digitalisering in delen. Ik poot hier eerst het hele verhaal neer daarna zal ik daar teksten uitnemen en er op reageren. Wie een hekel heeft aan lange lappen tekst kan deze draad beter mijden of de hand op de scrollknop houden.

Deel 1

De rijkste partij van Nederland
De SP en het geld

Bron: Vrij Nederland 7 februari 2004 p.32-36

Volksvertegenwoordigers voor de SP dragen het grootste deel van hun bezoldiging af. Dat levert de partij een hoop geld op, maar de laatste tijd ook een hoop gedoe. De SP, opgericht uit protest tegen zakkenvullerij, wordt nu zelf geconfronteerd met `zakkenvullers:

Door Rudie Kagie

Plat wordt hij gebeld door vrienden en bekenden die menen dat hij zich zit te verkneukelen om het gedoe rond Ali Lastpak. Die verdomt het om tweederde van zijn inkomsten als kamerlid in de SP-kas te storten. De SP heeft haar reputatie voor een deel aan die af drachtregeling te danken, maar met lokale volksvertegenwoordigers kwam de partij er al eerder over in botsing. 'Eerlijk gezegd gun ik het Jan Marijnissen dat hij met dit probleem wordt opgezadeld. Begrijpt hij eindelijk eens hoe dat voelt; zegt voorzitter Peter van Ovost van de SP-afdelingen in Emmen .

In april vorig jaar beschouwde hij het als een persoonlijke afgang toen het niet lukte om de tweekoppige raadsfractie te weerhouden van een dramatische overstap naar Burgerbelangen Gemeente Emmen. De opzienbarende tournure van het duo had met geld te maken. Bij het invullen van het belastingformulier concludeerden de heren dat het toch wel erg zonde was om de vergoeding voor het raadswerk van € 1250,- plus het vaste onkostendouceurtje van € 140,- maandelijks op de centrale bankrekening van de partij te storten. Als employees van een sociale werkplaats had den ze het niet breed, dus die aanvulling op hun inkomen staken ze maar al te graag in eigen zak. Afdelingsvoorzitter Van Ovost werd door zowel de districtsleiding als hot landelijk SP-bestuur bekritiseerd omdat hij het zo ver had laten komen. De strekking van knorrig e-mailverkeer tussen Emmen, Groningen, Rotterdam en Oss was dat als de kandidaten beter zouden zijn voorbereid op hun functie en met meer zorg waren gekozen, het sociaal radicale geluid nog steeds zou klinken in de plaatselijke arena.

Maar misschien was de afdeling Emmen ook wel het slachtoffer geworden van haar eigen succes. Regels die je een klein clubje getrouwen nog op kunt leggen, zijn moeilijker te handhaven naarmate de club groter wordt. Na de voorlaatste raadsverkiezingen in 1998 was het in Emmen ook al misgegaan. De SP triomfeerde met vier zetels, maar werd gehalveerd toen twee dissidente raadsleden kort na hun beëdiging openlijk, maar vergeefs naar een wethouderspost hengelden. Dat was tegen de afspraak -de SP zou geen zitting nemen in bet college. Moe van alle heisa die daar over ontstond, wendde net dwarse tweetal zijn SP-zetels aan om verder te gaan met een eigen splinter: Socialisten '98. Bij de verkiezingen van 2002 keerde de gekortwiekte SP met twee man terug in de raad, maar nadat afdelingsvoorzitter annex fractieleider Geert Zondag naar Gelderland verhuisde, doemde binnen het jaar alweer een probleem op. De tweede op de lijst, Gerrit Mans, zag zich gebombardeerd tot leider van de fractie en bekreunde zich over bet vele werk dat op hem afkwam.

Opkomen voor de belangen van het volk is niet te combineren met particuliere verrijking

Hij kreeg gezel schap van nieuwkomer Broer Dokter, maar toen Mans zijn transfer naar Burgerbelangen aankondigde, had Dokter geen zin om de kar alleen te trekken. Ook hij vertrok naar Burgerbelangen en sindsdien zit de SP niet meer in de gemeenteraad van Emmen. 'Als zes jaar geleden dat gedonder niet was begonnen, hadden we daar nu misschien met acht man gezeten', piekert afdelingsvoorzitter Van Ovost hardop. `Op landelijk niveau heeft de partij zich verdubbeld, dus waarom had dat in Emmen niet gekund? Geld haalt net slechtste in de mens naar boven.'

Er waren betere kandidaten denkbaar geweest dan Mans en Dokter, maar die laatsten zaten nu eenmaal ruim in hun tijd en ze popelden om er tegenaan te gaan. Toen het erop aankwam, bleek dat hun handtekening onder de verklaring waarin ze instemden met de afdracht van hun raadsvergoeding juridisch van generlei waarde was. Van Ovost zal de gedroste tandem niet meer groeten op straat, maar hij moest erkennen dat Mans op zijn minst een punt had met zijn bezwaren tegen het spartaanse declaratiebeleid.

De gemeentelijke onkostenvergoeding voor SP-raadsleden gaat linea recta naar de partij, die ambtshalve gedane uitgaven vervolgens op basis van bonnetjes vergoedt. Daar gaat soms weken overheen. De armlastige Mans woont in Roswinkel, op zestien kilometer afstand van het gemeentehuis van Emmen. De benzine moest hij uit eigen zak voorschieten. Op het partijcongres in met vorig jaar diende Van Ovost een motie in om raadsleden voortaan een vast maandbedrag toe te kennen dat na aftrek van gemaakte kosten zou worden gerestitueerd. Zijn voorstel werd afgehamerd. Een maand later stelde Van Ovost de kwestie opnieuw aan de orde op de besloten partijraad in Amersfoort. De discussie verliep onaangenaam. De voorzitter van kieskring Emmen, een ooit bloeiende afdeling waar ze er volgens de partijleiding een zootje van hadden gemaakt, werd dringend verzocht zijn toon te matigen. Wat dacht hij wel niet?

Waarom zou voor fractiewerk wel worden betaald en voor folderen niet?

De afspraken waar elke gekozene zich aan te houden heeft, staan sinds 1974 duidelijk op papier. Opkomen voor de belangen van het volk is niet te combineren met particuliere verrijking. Punt uit. Wie aan politieke activiteiten een kleinigheid hoopt over te houden, is bij de SP aan bet verkeerde adres. Er zijn genoeg andere partijen die baantjesjagers van harte verwelkomen.

Een SP lid laat zich Ieiden door nobele principes. ledereen zet zich in naar vermogen, dus waarom zou voor uren die in het fractiewerk gaan zitten wel worden betaald en voor bet minstens zo tijdrovende rondbrengen van folders met? De uitverkorene die de SP in democratische organen mag vertegenwoordigen, meet plechtig beloven de vergoeding voor betoonde inspanning grotendeels (voor Tweede-Kamerleden) of in zijn geheel (voor Ieden van gemeenteraad en Provinciale Staten) aan de penningmeester over te maken.

'Weetik, weet ik', zegt Gerrit Mans. 'Maar het ging allemaal zo razendsnel. Op net laatste moment werden mij door de toenmalige fractievoorzitter twee formulieren in de hand gedrukt die ik snel even moest tekenen. Met de afdracht heb ik ingestemd. Op bet formulier voor de onkostenvergoeding vulde ik mijn eigen bankrekeningnummer in, maar dat werd doorgestreept en vervangen door het nummer van de partij.

Geleidelijk kreeg ik het idee dat .wat wij aan geld voor de partij opbrachten belangrijker was dan ons functioneren als raadslid. Dat begon me steeds meer dwars te zitten. De SP stuurde me een uitnodiging voor een bijeenkomst in de Jaarbeurs in Utrecht over de vakbond en de WAO. Na mijn aanmelding kreeg ik een brief waarin stond dat bij afwezigheid zonder voorafgaand bericht een boete van vijftig euro zou worden opgelegd. Mijn reiskosten naar Utrecht werden niet vergoed. Met andere woorden: Ik rende me rót voor die partij en daar moest ik nog geld op toeleggen ook. Op een gegeven moment was de maat vol:

De afdrachtregeling die zo wezenlijk is voor de SP en waar de partij groot mee is geworden, ligt ook elders onder vuur. In Heerenveen werd vorige week een SP-raadslid geschorst die tijdens vergaderingen nooit een mond open had gedaan en bovendien het presentatiegeld bovendien niet wilde afstaan aan de partij. Eveneens vorige week gaf de SP in Gelderland het statenlid Hans de Boer de bons. Ook hij wil niet meedoen aan de afdrachtregeling. Eerder stapte in Leeuwarden een raadslid uit de SP omdat de partij haar broodnodige abonnement op de Leeuwarder Courant niet wilde betalen. Een collega uit Tiel ging er financieel op vooruit door onmiddellijk na zijn installatie een transfer te maken naar de lijst van GroenLinks. In Zoetermeer blies een SP-raadslid roemloos de aftocht na de beschuldiging dat hij duizend gulden smeergeld had geïncasseerd voor zijn bemoeienis bij bet lospeuteren van een vergunning voor de bouw van een geitenhok. Waaruit eens te meer blijkt dat politiek mensenwerk is. De verlokking om het inkomensplaatje wat op te poetsen, blijkt in de praktijk soms weerbarstiger dan verheven idealen.

- wordt vervolgd -

Niets is dommer te censureren dan hetgeen men niet begrijpt.
pi_17016133
Heb je geen Word documentje ervan. Is wat makkelijker uit te printen.
pi_17016172
quote:
Op zondag 8 februari 2004 23:35 schreef DrWolffenstein het volgende:
Heb je geen Word documentje ervan. Is wat makkelijker uit te printen.
Leren ze in jouw ICT-opleiding niet copypasten?
Het is ongetwijfeld gemakkelijker in blinde onderwerping te leven dan aan je bevrijding te werken: ook de doden zijn beter aangepast aan de aarde dan de levenden
pi_17016194
quote:
Op zondag 8 februari 2004 23:36 schreef RichardQuest het volgende:

[..]

Leren ze in jouw ICT-opleiding niet copypasten?


Toch handiger als iemand anders het doet.
  † In Memoriam † zondag 8 februari 2004 @ 23:38:20 #5
45013 Aaahikwordgek
Maakt vrienden
pi_17016225
Sjun, heb je dat allemaal overgetypt?
Amusant verhaal. Ik ben wel benieuwd wat jij nu precies met de SP hebt?
Iconen verdwijnen, klonen verschijnen.
Dan ken jij de CDA aanhangers niet.
Fok = bruinhemdenforum, want smilies zijn kaal.
pi_17016264
quote:
Op zondag 8 februari 2004 23:38 schreef Aaahikwordgek het volgende:
Sjun, heb je dat allemaal overgetypt?
Amusant verhaal. Ik ben wel benieuwd wat jij nu precies met de SP hebt?
Kan sneller met een scanner en een OCR programma.
  zondag 8 februari 2004 @ 23:40:23 #7
78509 Harry_Sack
bidibidibidibidi
pi_17016287
quote:
Op zondag 8 februari 2004 23:37 schreef DrWolffenstein het volgende:

[..]

Toch handiger als iemand anders het doet.


Vinnik ook
Ingenieur in de ornithologische huisvesting <- Urbanus :P
Good ol' Buck : http://youtube.com/watch?v=VmxXIS2ot8w <- Fun
N.W.O : http://www.youtube.com/watch?v=WOeCpMwZo6o <- Pol
pi_17016347
quote:
Op zondag 8 februari 2004 23:37 schreef DrWolffenstein het volgende:

[..]

Toch handiger als iemand anders het doet.


pi_17016380
Werkschuw SP-volk hier
Het is ongetwijfeld gemakkelijker in blinde onderwerping te leven dan aan je bevrijding te werken: ook de doden zijn beter aangepast aan de aarde dan de levenden
  zondag 8 februari 2004 @ 23:45:40 #10
52589 sjun
uit solidariteit
pi_17016458
quote:
Op zondag 8 februari 2004 23:35 schreef DrWolffenstein het volgende:
Heb je geen Word documentje ervan. Is wat makkelijker uit te printen.
Ik ben nog bezig met overkloppen en plaats intussen gedeelten voor de liefhebbers. Zijn die gedeelten klaar dan zal ik gaan reageren op de geplaatste teksten. De bedoeling van deze draad is in ieder geval om via de constatering dat de suggestieve VN-kop de lading niet dekt te komen tot een beoordeling van door de SP opgelegde gedragsregels op hun merites. Dat betekent dus ook voor werking, bijwerking en controle. Tegelijkertijd kan een blik van buiten de SP zelf ook een stof tot nadenken bieden, gesteld dat ze daar open voor staan...
Niets is dommer te censureren dan hetgeen men niet begrijpt.
pi_17016692
Ze zijn helemaal niet de rijkste partij van Nederland dat is het CDA. Ze hebben alleen jaren terug een aantal panden gekocht die toevallig erg in waarde gestegen zijn waardoor hun kapitaal behoorlijk gegroeid is. BTW wat ik erg mis aan het artikel is het aantal CDA gebouwen; je gaat mij niet vertellen dat het CDA geen gebouwen bezit, of de PvdA. Dikke kans dat deze dan uiteindelijk toch rijker zijn dan SP...
pi_17016707
quote:
Op zondag 8 februari 2004 23:45 schreef sjun het volgende:

[..]

Ik ben nog bezig met overkloppen en plaats intussen gedeelten voor de liefhebbers. Zijn die gedeelten klaar dan zal ik gaan reageren op de geplaatste teksten. De bedoeling van deze draad is in ieder geval om via de constatering dat de suggestieve VN-kop de lading niet dekt te komen tot een beoordeling van door de SP opgelegde gedragsregels op hun merites. Dat betekent dus ook voor werking, bijwerking en controle. Tegelijkertijd kan een blik van buiten de SP zelf ook een stof tot nadenken bieden, gesteld dat ze daar open voor staan...


Ik denk echter, gezien de inhoud van de tekst, dat je daar niet al te veel op moet hopen.

tip: koop een scanner met een OCR programma

  zondag 8 februari 2004 @ 23:56:54 #13
25318 Kaalhei
under a dead Ohio sky
pi_17016805
Fraai topic Sjunneke. Ik zal het eens doorlezen als ik nuchter ben.

Deze post is tevens een terugvind-postje

[Dit bericht is gewijzigd door Kaalhei op 08-02-2004 23:57]

Ik sta hier voor de hemelpoort - Nergens is een god te zien - Volgens mij bestaat hij niet -
Onze leider zei doe niet zo dom - En vertel het de wereld nooit - Beneden staat de vodka klaar
  zondag 8 februari 2004 @ 23:57:04 #14
52589 sjun
uit solidariteit
pi_17016810
quote:
Op zondag 8 februari 2004 23:38 schreef Aaahikwordgek het volgende:
Sjun, heb je dat allemaal overgetypt?
Amusant verhaal. Ik ben wel benieuwd wat jij nu precies met de SP hebt?
Nee, ik heb een scanner gebruikt met helaas en bar slechte OCR en dat betekent nogal wat correctiewerk. Daarmee ben ik dus nu bezig.

Ik heb niets met de SP. Ik kan er slechts moeilijk bij dat mensen kritiekloos een leider volgen. Verder hoor je me nog wel eens de kritische beoordeling promoten. Door middel van deze draad krijgen SP-ers die meer in hun mars hebben dan het reproduceren van kretologie de uitgelezen kans om met kritisch weerwoord te komen op basis van argumenten.

Doen zij dit niet dan vrees ik dan mijn wat dik aangezette stukken over deze partij in het subforum POL meer waarheid bevatten dan ik wens. In dat geval bieden teksten als deze voldoende wils om ter repliek te gebruiken voor ieder die evenals ik de kretologie gebezigd door Jan Marijnissen en zijn rebellenclub wat moe wordt en besluit eens terug te gaan wijzen.

Niets is dommer te censureren dan hetgeen men niet begrijpt.
pi_17018154
Een zoveelste SP bash topic, leuk..

Mis trouwens de reactie van de SP in dit artikel, was niet onaardig geweest als deze hier ook op hadden kunnen reageren..

The people who created MIME not only should be convicted, they should be shot on the spot. (Linus Torvalds)
  maandag 9 februari 2004 @ 00:47:21 #16
52589 sjun
uit solidariteit
pi_17018221
quote:
Op maandag 9 februari 2004 00:43 schreef Siertuin het volgende:
Een zoveelste SP bash topic, leuk..

Mis trouwens de reactie van de SP in dit artikel, was niet onaardig geweest als deze hier ook op hadden kunnen reageren..


Je valt nu door de mand dat je het hele artikel niet gelezen hebt. Zometeen plaats ik een tweede gedeelte waarin zeer duidelijk reacties van de SP vermeld staan. Niet voor niets zette ik dan ook een vraagteken bij de draadtitel. Wat geduld betonen voordat je een etiketje doet uitgaan maakt je een betere ambassadeur van de partij, gesteld dat het partijkader graag genuanceerd en evenwichtig over wil komen.
Niets is dommer te censureren dan hetgeen men niet begrijpt.
  maandag 9 februari 2004 @ 00:52:43 #17
49768 Ype
Bijna een hype.
pi_17018305
quote:
Op zondag 8 februari 2004 23:57 schreef sjun het volgende:

[..]

Nee, ik heb een scanner gebruikt met helaas en bar slechte OCR en dat betekent nogal wat correctiewerk. Daarmee ben ik dus nu bezig.

Ik heb niets met de SP. Ik kan er slechts moeilijk bij dat mensen kritiekloos een leider volgen. Verder hoor je me nog wel eens de kritische beoordeling promoten. Door middel van deze draad krijgen SP-ers die meer in hun mars hebben dan het reproduceren van kretologie de uitgelezen kans om met kritisch weerwoord te komen op basis van argumenten.

Doen zij dit niet dan vrees ik dan mijn wat dik aangezette stukken over deze partij in het subforum POL meer waarheid bevatten dan ik wens. In dat geval bieden teksten als deze voldoende wils om ter repliek te gebruiken voor ieder die evenals ik de kretologie gebezigd door Jan Marijnissen en zijn rebellenclub wat moe wordt en besluit eens terug te gaan wijzen.


Kritiekloos, hoe verzin je het?
Tijdens de laatste partijbijeenkomst waar ook meneer Marijnissen bijwas, werden nogal wat kritische vragen gesteld door de SP-leden zelf. Ik weet niet waar je het vandaan hebt eigenlijk.
Leven kan leiden tot een langzame, pijnlijke dood...
Met dank aan ArmaniMania voor mijn fantastische icoon.
Mobster273: Life's a bitch, zo lang er maar bier bij staat vind ik het best :P
  maandag 9 februari 2004 @ 00:55:54 #18
49768 Ype
Bijna een hype.
pi_17018360
Nu we dat fabeltje dus even de wereld uit geholpen hebben kan deze ongetwijfeld weer op slot

Kritiekloos uiteraard.

Leven kan leiden tot een langzame, pijnlijke dood...
Met dank aan ArmaniMania voor mijn fantastische icoon.
Mobster273: Life's a bitch, zo lang er maar bier bij staat vind ik het best :P
pi_17018372
quote:
Op maandag 9 februari 2004 00:52 schreef Ype het volgende:

[..]

Kritiekloos, hoe verzin je het?
Tijdens de laatste partijbijeenkomst waar ook meneer Marijnissen bijwas, werden nogal wat kritische vragen gesteld door de SP-leden zelf. Ik weet niet waar je het vandaan hebt eigenlijk.


Sjun heeft het over de cultuur in de SP zelf. De partij(top) maakt zich schuldig aan ongekende zelfverrijking. Wie er wat van zegt word verwijderd. Dat een een paar dissidente SP'ers vragen stellen tijdens een partijbijeenkomst zegt vrij weinig tot niets.

Echter als de SP'ers zelf nu eens minder de leider napapagaaien en zelf op hun eigen socialistische visie en argumentatie het ongelijk van de andersdenken aan kunnen tonen, zou dat intelligenter staan.

  maandag 9 februari 2004 @ 00:58:49 #20
52589 sjun
uit solidariteit
pi_17018412
quote:
Op maandag 9 februari 2004 00:55 schreef Ype het volgende:
Nu we dat fabeltje dus even de wereld uit geholpen hebben kan deze ongetwijfeld weer op slot

Kritiekloos uiteraard.


Roepen om een slotje, is dat de transparante cultuur die de SP uitdraagt? Wat niet bevalt moet maar worden gesloten, wie niet bevalt moet maar worden buitengesloten...
Niets is dommer te censureren dan hetgeen men niet begrijpt.
  maandag 9 februari 2004 @ 01:00:10 #21
49768 Ype
Bijna een hype.
pi_17018434
quote:
Op maandag 9 februari 2004 00:56 schreef DrWolffenstein het volgende:

[..]

Sjun heeft het over de cultuur in de SP zelf. De partij(top) maakt zich schuldig aan ongekende zelfverrijking. Wie er wat van zegt word verwijderd. Dat een een paar dissidente SP'ers vragen stellen tijdens een partijbijeenkomst zegt vrij weinig tot niets.

Echter als de SP'ers zelf nu eens minder de leider napapagaaien en zelf op hun eigen socialistische visie en argumentatie het ongelijk van de andersdenken aan kunnen tonen, zou dat intelligenter staan.


Mwoa, ik ben per definitie niet op alle punten met de SP eens. Met die instelling ga ik in ieder geval ook naar zo'n bijeenkomst heen. Ik schijn daarin niet de enige te zijn.
En van wie er wat van zegt wordt verwijderd. Ja, wel, dat lijkt me vrij logisch. Het is geen wettelijke regel nee, maar het is een regel die uitgaat vanuit het ideologische van de partij. Dan lijkt het me logisch dat je, als je je daar niet aan houdt, verwijderd wordt. Maar dat ben ik.
Leven kan leiden tot een langzame, pijnlijke dood...
Met dank aan ArmaniMania voor mijn fantastische icoon.
Mobster273: Life's a bitch, zo lang er maar bier bij staat vind ik het best :P
  maandag 9 februari 2004 @ 01:00:50 #22
49768 Ype
Bijna een hype.
pi_17018446
quote:
Op maandag 9 februari 2004 00:58 schreef sjun het volgende:

[..]

Roepen om een slotje, is dat de transparante cultuur die de SP uitdraagt? Wat niet bevalt moet maar worden gesloten, wie niet bevalt moet maar worden buitengesloten...


Wij snappen elkaar
Leven kan leiden tot een langzame, pijnlijke dood...
Met dank aan ArmaniMania voor mijn fantastische icoon.
Mobster273: Life's a bitch, zo lang er maar bier bij staat vind ik het best :P
  maandag 9 februari 2004 @ 01:03:31 #23
52589 sjun
uit solidariteit
pi_17018481
quote:
Op maandag 9 februari 2004 00:52 schreef Ype het volgende:

[..]

Kritiekloos, hoe verzin je het?
Tijdens de laatste partijbijeenkomst waar ook meneer Marijnissen bijwas, werden nogal wat kritische vragen gesteld door de SP-leden zelf. Ik weet niet waar je het vandaan hebt eigenlijk.


Hoeveel kritische vragen werden er eens niet over de standaard anonieme centen maar over de actieve SP-politici gesteld? Hoeveel kritische vragen kregen de beleidsvoorstellen van Jan Marijnissen? Vragen over centen raken namelijk niet aan de leidinggevende en stellen diens macht niet in twijfel. Vaak worden deze slechts gesteld om het zelf, het eigen ego van de vragsteller te presenteren aan de omgeving van toehoorders... Als een verslag immers teveel onduidelijkheden over laat wordt de begroting afgekeurd en heeft het bestuur de eerste informele motie van wantrouwen te pakken. Binnen de SP is dat ondenkbaar.

Ik vraag daarom maar even door om aan een wat beter beeld te komen...

Niets is dommer te censureren dan hetgeen men niet begrijpt.
  maandag 9 februari 2004 @ 01:05:41 #24
52589 sjun
uit solidariteit
pi_17018506
quote:
Op maandag 9 februari 2004 01:00 schreef Ype het volgende:

[..]

Wij snappen elkaar


Begrijp ik hieruit dat SP en democratie niet samengaan?
Niets is dommer te censureren dan hetgeen men niet begrijpt.
  maandag 9 februari 2004 @ 01:06:16 #25
49768 Ype
Bijna een hype.
pi_17018512
quote:
Op maandag 9 februari 2004 01:03 schreef sjun het volgende:

[..]

Hoeveel kritische vragen werden er eens niet over de standaard anonieme centen maar over de actieve SP-politici gesteld? Hoeveel kritische vragen kregen de beleidsvoorstellen van Jan Marijnissen? Vragen over centen raken namelijk niet aan de leidinggevende en stellen diens macht niet in twijfel. Vaak worden deze slechts gesteld om het zelf, het eigen ego van de vragsteller te presenteren aan de omgeving van toehoorders... Als een verslag immers teveel onduidelijkheden over laat wordt de begroting afgekeurd en heeft het bestuur de eerste informele motie van wantrouwen te pakken. Binnen de SP is dat ondenkbaar.

Ik vraag daarom maar even door om aan een wat beter beeld te komen...


Centen zijn volgens de SP-ideologie natuurlijk al minder belangrijk als volgens jouw ideologie. Tevens denk ik dat je wel gelijkt hebt dat er veel SP-leden weinig idee hebben van wat er met het geld gebeurt.
Leven kan leiden tot een langzame, pijnlijke dood...
Met dank aan ArmaniMania voor mijn fantastische icoon.
Mobster273: Life's a bitch, zo lang er maar bier bij staat vind ik het best :P
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')