Omdat we niet al te offtopic willen gaan en de discussies in het centrale topic liever over de diverse TIFO-acties willen laten gaan, nu dus dit speciale topic voor gesprekken over de nieuw te maken website.
Tot nu toe hebben de volgende users aangegeven (op welke manier dan ook) te willen meewerken:
De topictitel zal later kunnen veranderen wanneer we een pakkende naam voor de website hebben gekozen!
Ik kan helaas niet coden :S
Wie gaat er trouwens de boel in elkaar zetten? Mijn kennis over internet is helaas zo goed als 0, dus dat wordt wat lastig.
quote:Ik zit nog minimaal 1 week thuis dus ik zal eens ff met php-kit gaan stoeien (op een lycos accountje, als 't bevalt kan er nog altijd een goeie hosting gezocht worden
Op vrijdag 6 februari 2004 21:22 schreef Cruoninga het volgende:
En om de modjes even gerust te stellen: Zodra de site staat zullen we er (misschien) een link op plaatsen naar Fok! VBLWie gaat er trouwens de boel in elkaar zetten? Mijn kennis over internet is helaas zo goed als 0, dus dat wordt wat lastig.
quote:Ik ga van het weekend alvast aan de slag! qua grafisch vormgeven. Wat is ga maken:
Op vrijdag 6 februari 2004 21:22 schreef Cruoninga het volgende:
En om de modjes even gerust te stellen: Zodra de site staat zullen we er (misschien) een link op plaatsen naar Fok! VBLWie gaat er trouwens de boel in elkaar zetten? Mijn kennis over internet is helaas zo goed als 0, dus dat wordt wat lastig.
- intropagina (voor een snelle laadtijd van de eerste pagina) (dmv een plaatje)
- lay-out van de site
Wanneer er vorderingen optreden zullen die zo spoedig mogelijk geplaatst worden!
Paar vragen voordat ik aan de slag ga:
- Wat gaat de naam worden?
- Heeft er iemand foto's kan namelijk niet zo van elke willekeurige site foto's rippen.
quote:Voor PSV kan ik mits er behoefte aan is uiteraard wel wat foto's en tekst verzorgen.
Op vrijdag 6 februari 2004 23:28 schreef sugarnieuws het volgende:[..]
Ik ga van het weekend alvast aan de slag! qua grafisch vormgeven. Wat is ga maken:
- intropagina (voor een snelle laadtijd van de eerste pagina) (dmv een plaatje)
- lay-out van de siteWanneer er vorderingen optreden zullen die zo spoedig mogelijk geplaatst worden!
Paar vragen voordat ik aan de slag ga:
- Wat gaat de naam worden?
- Heeft er iemand foto's kan namelijk niet zo van elke willekeurige site foto's rippen.
En de site moet vooral draaien om de foto-galerijen. Het belangrijkste van zo'n site, wat juist weg wordt gelaten op dutchtifo.
Een naam....
Dat oude forum heette Ultras Online. Misschien is dat wat?
Van www.trotsvanhetnoorden.nl/tifo.htm mogen alle foto's en teksten gebruikt worden.
quote:'Ultras Online' is inderdaad een goeie naam ervoor!
Op zaterdag 7 februari 2004 00:38 schreef Cruoninga het volgende:
Als er maar niet voor zo'n afstotelijke kleuren-combi wordt gekozen als oranje-grijs-zwart zoals op dutchtifoEn de site moet vooral draaien om de foto-galerijen. Het belangrijkste van zo'n site, wat juist weg wordt gelaten op dutchtifo.
Een naam....
Dat oude forum heette Ultras Online. Misschien is dat wat?Van www.trotsvanhetnoorden.nl/tifo.htm mogen alle foto's en teksten gebruikt worden.
Maar de kleuren ervoor, wat voor kleuren. Oranje ben ik zowiezo al geen voorstander van, vind dat het los moet staan dat belachelijke Nederlands elftal. Als ik ergens een hekel aan heb...
quote:Ok dan beginnen we met Ultras Online naamwijziging kan altijd nog veranderd worden. Oranje zal ik er uitlaten want dat ziet er gewoon weg niet uit
Op zaterdag 7 februari 2004 01:01 schreef DarkShine het volgende:[..]
'Ultras Online' is inderdaad een goeie naam ervoor!
Maar de kleuren ervoor, wat voor kleuren. Oranje ben ik zowiezo al geen voorstander van, vind dat het los moet staan dat belachelijke Nederlands elftal. Als ik ergens een hekel aan heb...
Bruikbare foto's kunnen gestuurd worden naar webmaster@sugarnieuws.nl of gewoon een link melden
quote:Een link met foto's heb ik je hierboven al gegeven. Als kleuren moet je gewoon iets nemen wat de foto's enzo er goed laat uit komen. Een of andere lichte neutrale tint ofzo.
Op zaterdag 7 februari 2004 09:43 schreef sugarnieuws het volgende:[..]
Ok dan beginnen we met Ultras Online naamwijziging kan altijd nog veranderd worden. Oranje zal ik er uitlaten want dat ziet er gewoon weg niet uit
Bruikbare foto's kunnen gestuurd worden naar webmaster@sugarnieuws.nl of gewoon een link melden
Een siteje maken in html is voor mij geen punt, maar (zoals DutchGooner het mij al mooi vertelde ) "laat die Joden maar het meeste werk doen, die denken toch dat ze overal het best in zijn"
. Ik wil eventueel best helpen met e.e.a. in elkaar zetten, maar aangezien er bij mijn club (helaas) amper TIFO-acties zijn, lijkt het me logisch dat ik niet al het werk op me neem!
PHP-scripts zijn denk ik nergens voor nodig voor een site als deze (ken ik overigens ook niet, als dat van belang is). Het gaat voornamelijk om de sfeerfoto's, dus html moet mijns inziens meer dan voldoende zijn.
Als hoofdkleuren voor de site zou ik iets 'neutraals' kiezen als blauw-wit-zwart o.i.d... Neutraal qua clubkleuren wordt het natuurlijk nooit, maar het moet niet te opvallend en rustig ogen. Uiteraard moeten de TIFO-foto's eruit springen, niet de layout!
Ik wil me wel beschikbaar stellen om e.e.a te doen met de foto's (knippen, bijsnijden, bewerken, enz.) als dat gewenst is. Laten we nu eerst eens af gaan spreken wat we willen en wie wat gaat doen, want iedereen wil wel helpen maar niemand heeft nog enig idee op welke manier!
Ik denk dat er eerst beter gepraat kan worden over de site inhoudelijk en dat er daadwerkelijk plannen zijn die daadwerkelijk worden gerealiseerd. Dan dat er eerst maanden over een naam word gedacht en de kleuren. Dat komt vanzelf wel...
Misschien is het handiger om dit allemaal op een appart/underground forum te bespreken dan hier. Scheelt Fok irritatie en zit er minder druk achter en allemaal pottekijkers die niks toe te voegen hebben
quote:
Op zaterdag 7 februari 2004 22:28 schreef Yeahinho het volgende:
maar (zoals DutchGooner het mij al mooi vertelde) "laat die Joden maar het meeste werk doen, die denken toch dat ze overal het best in zijn"
.
quote:Juist daarom lijkt het mij logisch dat je wel het meeste werk op je neemt
Op zaterdag 7 februari 2004 22:28 schreef Yeahinho het volgende:
Ik wil eventueel best helpen met e.e.a. in elkaar zetten, maar aangezien er bij mijn club (helaas) amper TIFO-acties zijn, lijkt het me logisch dat ik niet al het werk op me neem!
Yeahinho for Webmaster
quote:en ik weet beter...
Op zondag 8 februari 2004 02:04 schreef Cruoninga het volgende:[..]
Yeahinho for Webmaster
In de vorige post van super-mario verwoord hij het vrij aardig. We zullen eerst moeten weten wat volgens ons het doel van de site moet worden, en wat we er wel/niet op kwijt willen. Ik ben het alleen niet eens met zijn uiterlijk-uitspraak! Het gaat toch zeker om de inhoud, maar als een site een flut-layout heeft heb ik eerlijk gezegd al weinig zin meer om naar die inhoud te kijken....
Wat wordt er trouwens bedoeld met "Dan dat er eerst maanden over een naam word gedacht en de kleuren. Dat komt vanzelf wel..."? Wil je nou eerst een paar maanden over de naam en kleuren na gaan denken alvorens we verder gaan, of bedoel je dat we eerst eens verder moeten gaan werken en de genoemde dingen daarna nog kunnen invullen?
En dan tot slot: ik heb niet voor niks dit speciale topic geopend!!
Waarom weer op een ander forum hierover praten, als we er hier een perfect topic voor hebben?
Is het niet handiger om iedereen een specifieke taak te geven? Zoals jullie het nu doen schiet het inderdaad niet op.
En misschien is het handiger om wat schetsjes/opzetjes te maken voor je een beslissing neemt over de lay out.
Ga anders eens naar DIG met dit iniatief ... daar zitten genoeg lui die het leuk vinden om bijvoorbeeld een logo te maken
quote:We zullen inderdaad e.e.a. af moeten spreken, maar zolang we nog niet eens weten wát er precies allemaal op de site moet komen valt er ook niks af te spreken. Laat staan het maken van een opzet, al is dat in een volgend stadium natuurlijk wel een goed punt!
Op zondag 8 februari 2004 17:30 schreef Eilanden het volgende:
Ik wil er verder niets mee te maken hebben, maar ik volg wel met aandacht jullie groepje.Is het niet handiger om iedereen een specifieke taak te geven? Zoals jullie het nu doen schiet het inderdaad niet op. En misschien is het handiger om wat schetsjes/opzetjes te maken voor je een beslissing neemt over de lay out.
Conclusie: mensen, wat moet er allemaal op de site komen?? (en wat niet)
quote:*bescheiden zijn vinger in de lucht steekt*
Op zondag 8 februari 2004 17:30 schreef Eilanden het volgende:Ga anders eens naar DIG met dit iniatief ... daar zitten genoeg lui die het leuk vinden om bijvoorbeeld een logo te maken
http://home.wanadoo.nl/bas.bakker/Ultrasonline/ontwerp1.jpg
ontwerp: 1
resolutie: 1024 X 768
[Dit bericht is gewijzigd door sugarnieuws op 08-02-2004 18:56]
qua inhoudt wil ik wel meewerken.. wil wel wat type werk doen en ook voor wat foto's zorgen van mijn cluppie
(we doen nog niet goed mee met Tifo acties maar de eerste staat voor vrijdag al geplanned, en we zijn bezig meer acties te regelen wat al aardig lukt )
en wat kleuren betreft.. iets met zwart heeft wel wat.. als t idd maar geen oranje is ofzo
Ennuh.. hellmondunited, als je inhoud met dt blijft schrijven kun je dat stukjes schrijven wel vergeten!
Waar blijft de rest nou met hun mening over het 'wat moet erop'...
quote:zoals ik al eerder zei Hellmondunited je bent een dodo
Op zondag 8 februari 2004 19:04 schreef Yeahinho het volgende:
Voor de layout zou ondertekende kunnen zorgen, maar in sugarnieuws hebben we zo te zien ook al iemand die daar meer van weet. Opzetje ziet er aardig uit, maar voordat we hier over gaan discussieren lijkt het me zoals gezegd logischer om eerst te weten wat we er zoal op willen hebben, en aan welke eisen de site moet voldoen!Ennuh.. hellmondunited, als je inhoud met dt blijft schrijven kun je dat stukjes schrijven wel vergeten!
Waar blijft de rest nou met hun mening over het 'wat moet erop'...
uhmm wat we er op willen hebben.. in ieder geval dus de fotos van tifo acties.. een stukje per club over acties? (die er aan meedoen) iets met tips ofzo?
tja wat kun je nog meer..
http://home.wanadoo.nl/bas.bakker/Ultrasonline/ontwerp1.jpg
ontwerp: 1
resolutie: 1024 x 768
grootte: 270 kb
quote:das ist gans geil ja!
Op zondag 8 februari 2004 19:09 schreef sugarnieuws het volgende:
lettertype aangepast:http://home.wanadoo.nl/bas.bakker/Ultrasonline/ontwerp1.jpg
ontwerp: 1
resolutie: 1024 x 768
grootte: 270 kb
Hier zou ik mee beginnen. Beter een paar goed uitgewerkte onderdelen dan een heleboel afgeraffelden. Uitbreiden kan daarna altijd nog.
De voornaamste taken zijn dus het bij elkaar rapen van foto's en de bronnen uitzoeken enzo. Van elke club hebben we hier wel een afvaardiger die foto's kan leveren.
De enige vraag die over blijft is dus wie de webmaster moet. Ik val af aangezien ik geen sites kan maken. Foto's van Groningen kan ik bij elkaar zoeken en eventueel nog een stukje tekst erbij typen, maar dat laatste kan ook later.
Sugarnieuws> Wel geinige banner, maar ik zou Online ook met een hoofdletter schrijven. Tevens kan je beter maar 1 foto per club in je banner zetten. 1 van die 2 Ajax-foto's kan je volgens mij beter vervangen voor een exemplaar van Feyenoord ofzo. Het wordt een neutrale site.
quote:Hehe is goed! Keb trouwens ook 2 foto's van Groningen
Op zondag 8 februari 2004 19:51 schreef Cruoninga het volgende:
Sugarnieuws> Wel geinige banner, maar ik zou Online ook met een hoofdletter schrijven. Tevens kan je beter maar 1 foto per club in je banner zetten. 1 van die 2 Ajax-foto's kan je volgens mij beter vervangen voor een exemplaar van Feyenoord ofzo. Het wordt een neutrale site.
We moeten eerst even wat vaststellen! Wat een vereiste is van een concept voor een website!
Wat is precies het doel van de site:
- overzicht van nederlandse TIFO geven
- aansporen van andere supporters
- mensen in Ned. vertrouwt laten raken met TIFO
- acties van verschillende groepen / clubs
- of een combinatie van allen
D.m.v. van het antwoord kunnen de juiste informatiebehoeftes bepaald worden.
Gastenboek, tja ik weet niet of daaraan meteen begonnen moet worden. Misschien wel om kritiek te ontvangen maar er zal waarschijnlijk wel weer een discussie worden tussen personen wie nou de beste TIFO heeft ect. ect. (Levert natuurlijk wel weer veer hits op maar dat is niet het doel van de site!)
Ook van mij een layout-voorzetje: http://gallery.cybertarp.com/albums/userpics/12093/tifo_blauw.jpg
In de kolom aan de linkerkant zou dan zeg maar het submenu moeten komen, wanneer je op een menu-button in de top klikt. Ik moet nog wel een grote fakkel-foto zien te vinden die daar in de achtergrond zou kunnen staan, maar na uren zoeken heb ik nog altijd niets gevonden...
quote:Wat ik probeer te zeggen dat alle aandacht meer op de inhoud gericht moet worden dan op het uiterlijk van de site. Het boeid mij niet veel of er nou wel of geen leuk poppetje/plaatje of naampje staat met een leuk kleurtje. Het uiterlijk heeft wat mij betreft niet de meeste prioriteit.
Op zondag 8 februari 2004 17:25 schreef Yeahinho het volgende:In de vorige post van super-mario verwoord hij het vrij aardig. We zullen eerst moeten weten wat volgens ons het doel van de site moet worden, en wat we er wel/niet op kwijt willen. Ik ben het alleen niet eens met zijn uiterlijk-uitspraak! Het gaat toch zeker om de inhoud, maar als een site een flut-layout heeft heb ik eerlijk gezegd al weinig zin meer om naar die inhoud te kijken....
Wat wordt er trouwens bedoeld met "Dan dat er eerst maanden over een naam word gedacht en de kleuren. Dat komt vanzelf wel..."? Wil je nou eerst een paar maanden over de naam en kleuren na gaan denken alvorens we verder gaan, of bedoel je dat we eerst eens verder moeten gaan werken en de genoemde dingen daarna nog kunnen invullen?
Wat de site inhoudelijk betreft moet het gewoon simpel zijn zonder al te veel overbodige fratsen(wallpapers, msn skins en dat soort meuk (in mijn visie;) ) ). Ik wil op zondagavond/maandagavond gewoon op 1 site overzicht hebben van alle clubs en actie's van wat er het afgelopen weekend is gebeurt. Nu moet ik eerst 10 tallen site's afspeuren voor foto's.
Inhoud:
- Home (welkomstxt en uitleg wie de site is, doelstelling etc.)
- Nieuws (gewoon standaard)
- Clubs (elke club een pagina met daarin: standaard txt(wie hoe en wat), foto's en misschien een nieuwsgedeelte.
- Weekoverzicht (overzicht met foto's van het weekend. Evt. geschiedenis met links naar week 1, week 2, week 3 enz enz. )
- Media (hierin kranten artikelen over Tifo/Gruppa's en andere mediastukken)
- Links naar de directe Tifo site (dus niet 100000 links naar allerlei pagina's, alleen naar site's die Tifo-gerelateert zijn)
- Gastenboek/Forum (Ik ben tegen gastenboeken doordat deze meestal gekenmerkt worden door minderjarige pubertjes, met het iq van een vlaggenstok, met de meest kansloze opmerkingen/bedreigingen. Misschien is hiervoor iets te verzinnen? Daarom gaat mijn voorkeur uit naar een forum.
Zo.. nu eerst
quote:
Op zondag 8 februari 2004 18:34 schreef Yeahinho het volgende:*bescheiden zijn vinger in de lucht steekt*
quote:Daarom ben ik meer voorstander van PHP dan van html.
Op zondag 8 februari 2004 23:20 schreef super-mario het volgende:[..]
Wat ik probeer te zeggen dat alle aandacht meer op de inhoud gericht moet worden dan op het uiterlijk van de site. Het boeid mij niet veel of er nou wel of geen leuk poppetje/plaatje of naampje staat met een leuk kleurtje. Het uiterlijk heeft wat mij betreft niet de meeste prioriteit.
Wat de site inhoudelijk betreft moet het gewoon simpel zijn zonder al te veel overbodige fratsen(wallpapers, msn skins en dat soort meuk (in mijn visie;) ) ). Ik wil op zondagavond/maandagavond gewoon op 1 site overzicht hebben van alle clubs en actie's van wat er het afgelopen weekend is gebeurt. Nu moet ik eerst 10 tallen site's afspeuren voor foto's.Inhoud:
- Home (welkomstxt en uitleg wie de site is, doelstelling etc.)
- Nieuws (gewoon standaard)
- Clubs (elke club een pagina met daarin: standaard txt(wie hoe en wat), foto's en misschien een nieuwsgedeelte.
- Weekoverzicht (overzicht met foto's van het weekend. Evt. geschiedenis met links naar week 1, week 2, week 3 enz enz. )
- Media (hierin kranten artikelen over Tifo/Gruppa's en andere mediastukken)
- Links naar de directe Tifo site (dus niet 100000 links naar allerlei pagina's, alleen naar site's die Tifo-gerelateert zijn)
- Gastenboek/Forum (Ik ben tegen gastenboeken doordat deze meestal gekenmerkt worden door minderjarige pubertjes, met het iq van een vlaggenstok, met de meest kansloze opmerkingen/bedreigingen. Misschien is hiervoor iets te verzinnen? Daarom gaat mijn voorkeur uit naar een forum.
Zo.. nu eerst
Ik had al snel een vooorbeeldje van PHPNuke online gegooid. Daarin kun je iedereen bepaalde rechten geven om zo tot een goed geheel te komen (nieuws, foto's enz. enz.)
Nog een keer het voorbeeld
http://members.lycos.nl/nltifo/phpnuke/
quote:
Op maandag 9 februari 2004 00:22 schreef super-mario het volgende:
Ik geen idee wat of het verschil is, hoef dat ook niet echt te weten ook:P
quote:Gaat iemand anders vervelen
Op maandag 9 februari 2004 00:25 schreef DRAGON-RULEZ het volgende:
leuk forum maar ik meld me toch maar niet aan. als ie gelijk allerlei dingen op mijn pc wil installen.
quote:Dat nieuwsgedeelte bij de clubs apart is een goed idee. Maar dan moet de website zo geprogrammeerd worden dat er van iedere club 1 of 2 leden hun eigen clubpagina kunnen opdaten. Zo blijven die pagina's uptodate. Voor de rest kan ik me in de voorwaarden goed vinden met mijn medefokkers
Op zondag 8 februari 2004 23:20 schreef super-mario het volgende:[..]
Inhoud:- Home (welkomstxt en uitleg wie de site is, doelstelling etc.)
- Nieuws (gewoon standaard)
- Clubs (elke club een pagina met daarin: standaard txt(wie hoe en wat), foto's en misschien een nieuwsgedeelte.
- Weekoverzicht (overzicht met foto's van het weekend. Evt. geschiedenis met links naar week 1, week 2, week 3 enz enz. )
- Media (hierin kranten artikelen over Tifo/Gruppa's en andere mediastukken)
- Links naar de directe Tifo site (dus niet 100000 links naar allerlei pagina's, alleen naar site's die Tifo-gerelateert zijn)
- Gastenboek/Forum (Ik ben tegen gastenboeken doordat deze meestal gekenmerkt worden door minderjarige pubertjes, met het iq van een vlaggenstok, met de meest kansloze opmerkingen/bedreigingen. Misschien is hiervoor iets te verzinnen? Daarom gaat mijn voorkeur uit naar een forum.
quote:kickje
Op zondag 8 februari 2004 22:59 schreef Yeahinho het volgende:
Ik denk dat Cruoninga het perfect heeft verteld (ik wachtte ook min of meer op zijn visie). Het gaat voornamelijk om het laten zien van de actiefoto's van de diverse supportersgroepen.
Ook van mij een layout-voorzetje: http://gallery.cybertarp.com/albums/userpics/12093/tifo_blauw.jpg
In de kolom aan de linkerkant zou dan zeg maar het submenu moeten komen, wanneer je op een menu-button in de top klikt. Ik moet nog wel een grote fakkel-foto zien te vinden die daar in de achtergrond zou kunnen staan, maar na uren zoeken heb ik nog altijd niets gevonden...
die achtergrond met die fakkels ken ik ergens van
Wie gaat de site nu precies in elkaar zetten? Zet hier ff je mail adres neer en ik stuur je alle FCG-foto's die je kan gebruiken. Ik kan zo ook wat 410-exemplaren vragen aan wat van die gasten uit mijn lijst. Zelfde geldt voor de Friezen.
Tijd om knopen door te hakken?
Ik weet dat ik makkelijk praten heb aangezien ik die site niet zal maken, maar ik wou het initiatief toch even levend houden. Er sterft al teveel in zijn beginfase.
Wie gaat het maken?
Edit: Ik vind dit voorbeeld van Yeahinho goed http://gallery.cybertarp.com/albums/userpics/12093/tifo_blauw.jpg
Op home zet je gewoon 1 of 2 foto's en desnoods af en toe een nieuwsberichtje ofzo. Ik wil wel nieuwsberichtjes verzamelen en insturen.
History moet ff geschreven worden. Dat wil ik best doen, maar het bijelkaar schrapen van de bronnen wordt nog wel een karwei. Dat kan ook even wachten desnoods.
Gallary wordt hét onderdeel van de site. Van elke club een flinke lading foto's. Als ik ze bijelkaar moet zoeken dan hoor ik het wel.
Ga je dit online zetten Yeahinho?
Gastenboek en Contact is duidelijk natuurlijk.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |