abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 3 juli 2001 @ 02:25:44 #1
272 R@b
No-nonsens
pi_1132186
Staatssecretaris Adelmund van Onderwijs wil dat scholen actiever aandacht aan homoseksualiteit besteden dan nu gebeurt. Zo moet de voorlichting intensiever. Allochtone jongeren kunnen daarbij mogelijk een aparte doelgroep worden. Ook gaat de onderwijsinspectie elk jaar met nadruk rapporteren over het homobeleid en moet de onderwijstelefoon, voor leerlingen en leraren, kunnen inspelen op problemen met homoseksualiteit.

Adelmund zei dat maandag in de Tweede Kamer na kritiek van de meeste fracties, die vinden dat haar beleid op dat punt tekortschiet. Volgens hen is de laatste jaren de vijandigheid toegenomen, waardoor sommige docenten en leerlingen niet meer voor hun seksuele geaardheid durven uit te komen.

Uit onderzoek blijkt dat tweederde van de scholen geen oog heeft voor de homovijandigheid die de Kamer constateert. Nederland lijkt erg tolerant ten opzichte van seksuele minderheden, maar de werkelijkheid is minder fraai, vinden de regeringspartijen PvdA, VVD en D66 alsmede GroenLinks. Sinds 1996 heeft de VVD al gepleit voor beter toezicht door de onderwijsinspectie.

Volgens Adelmund is de laatste jaren wel veel in gang gezet om discriminatie tegen te gaan maar is er meer nodig om het homo-emancipatiebeleid concreter vorm te geven.

Klachten

Van de inspectie verwacht ze veel. "Ik wil alle klachten boven tafel, niet alleen die onder het Wetboek van Strafrecht vallen, maar ook lichtere zaken zoals intimidatie." Ze wil homoseksualiteit als thema bovendien aanhaken bij de brede campagne voor de veilige school.

Staatssecretaris Vliegenthart van Volksgezondheid, die het homobeleid coördineert, zal de komende vier jaar elk jaar 4 ton uittrekken voor een expertisecentrum. Aanvankelijk had ze 300.000 gulden in gedachten, maar met name de VVD vond dat te weinig. Het centrum zal als onafhankelijke organisatie het homobeleid volgen en kennis over homoseksualiteit vergaren en verspreiden.

Verder wil de Kamer dat nieuwkomers in Nederland tijdens inburgeringscursussen nadrukkelijk over homoseksualiteit worden geïnformeerd.

Volgens Vliegenthart gebeurt dat al maar ligt het accent op taal. "En het is niet reëel te denken dat mensen door de informatie anders gaan aankijken tegen homoseksualiteit."

Ook van de extra les over normen en waarden voor geestelijke nieuwkomers moet volgens haar niet teveel worden verwacht. Ze noemde de negatieve uitlatingen van de Marokkaanse imam El-Moumni in die zin positief dat die hebben geleid tot een brede afkeuring van zijn visie door de maatschappij en tot de gewenste dialoog.

© NU.nl
======================================================


''We zijn minstens 15 jaar terug in de tijd gegaan'', zei een leraar op het journaal. ''Vroeger kwamen we er voor uit dat we homo waren, maar dat durft bijna niemand meer''.

Een ding vind ik wel vreemd, vroeger waren de mensen toch ook niet zo homo vriendelijk, maar hoorde je toch nooit over gewelddadigheden op school, waar komt dat dan ineens vandaan??

Verder treurig om te zien Adelmund vanavond op tv in gesprek met Dittrich. Adelmund gaf toe tegen Dittrich dat het voor een groot deel allochtone leerlingen zijn die de intolerante sfeer aanwakkeren: ''U moet er maar
van uitgaan dat de homosexuele-emancipatie weer opnieuw kan beginnen.''

Wie was er ook weer verantwoordelijk voor het beleid? Tante ''huil'' Adelmund haarzelve toch??

R@b is inderdaad één van de verschrikkelijkste personen die ik ken.
pi_1133122
Klinkt goed........

Voorlichting is heel belangrijk.. want als men er niet over praat... blijft homofilie onbekent bij onze kinnekes... en wat onbekent is blijft voor veel mensen eng.

hoop dat het allemaal werkt wat ze van plan zijn...

Noot: Deze post is origineel en uniek. De kleine variaties in spelling en grammatica vergroten haar individueele karakter en schoonheid en kunnen in geen geval beschouwd worden als onvolmaaktheden of fouten.
pi_1133131
wat een gelul doe maar gewoon doe je al gek genoeg.
  FOK!-Schrikkelbaas dinsdag 3 juli 2001 @ 09:48:14 #4
1012 Doc
Loves C, M & R
pi_1133283
Post van Waspman in dubbel topic:
quote:
Kamer wil aanpak homovijandigheid op scholen
UTRECHT/ DEN HAAG. - De Tweede Kamer vindt dat de overheid onvoldoende aandacht heeft voor discriminatie van homoseksuelen in het onderwijs. Een meerderheid stelde maandag dat het beleid van staatssecretaris Adelmund (Onderwijs) daarin tekortschiet.

Uit onderzoek is gebleken dat tweederde van de scholen geen oog heeft voor de homovijandigheid die de Kamer constateert. Nederland lijkt erg tolerant ten opzichte van seksuele minderheden, maar de werkelijkheid is iets minder fraai, vinden de regeringspartijen PvdA, VVD en D66 alsmede GroenLinks. Volgens de partijen is de laatste jaren sprake van toegenomen vijandigheid, waardoor sommige docenten en leerlingen niet meer voor hun geaardheid durven uit te komen.

De Kamer vindt dat de Nederlandse overheid het gesprek met imams moet voortzetten. De Marokkaanse imam El-Moumni baarde eerder dit jaar opzien door discriminerende uitlatingen over homoseksuelen. De verplichte inburgeringscursussen voor imams moeten aandacht besteden aan de Nederlandse grondwet en het non-discriminatiebeleid, stelde het CDA.

VVD en D66 vinden dat er een al dan niet reizende permanente expositie over homoseksualiteit moet komen. Dat zou de acceptatie van homoseksualiteit kunnen verhogen. Bij de financiering ervan wordt gedacht te putten uit de zogeheten oorlogstegoeden.


quote:
waspman:
sterk plan... (maarja zoals altijd in de politiek zullen de plannen zover afgezwakt worden dat het niks meer voorsteld)
_______________________
OG X BC - Orange Goblin Beer Core: Straight Edge - 'til the bar opens
Liverpool - JFT 96 - Never forgotten
  dinsdag 3 juli 2001 @ 10:40:32 #5
11782 mad26
--==geen==--
pi_1133459
quote:
Op dinsdag 03 juli 2001 08:34 schreef Postduif het volgende:
wat een gelul doe maar gewoon doe je al gek genoeg.
Onwetendheid is de grootste oorzaak van intolerantie/non-acceptatie/agressie/racisme

Dus hoe meer voorlichting er is, hoe beter... En de houding 'doe maar gewoon, dan doe je al gek genoeg' is zó jaren 50! Absoluut niet van deze tijd...

Vu ja dé, the odd feeling nothing has ever happened before...
  dinsdag 3 juli 2001 @ 10:44:14 #6
631 GHaven
Dementerende borstenbetaster.
pi_1133473
Ik zoek nog een goeie leerschool.
Haalt gelijk bij rechter.
pi_1134001
waarom voor homo's????? homos zijn toch een misvorming, of niet????
[img]http://www.microsoft.com/windows/ie/images/img5fast.gif[/img]
pi_1134020
quote:
Op dinsdag 03 juli 2001 12:01 schreef mightyspawn het volgende:
waarom voor homo's????? homos zijn toch een misvorming, of niet????
wat ben je weer lekker irritant vanochtend, eerst al in het paardentopic. Je bent zeker een kloon van guana19.

get a life.

pi_1134098
En nou maar hopen dat ze het niet in biologie gaan behandelen.
  dinsdag 3 juli 2001 @ 13:26:41 #10
11782 mad26
--==geen==--
pi_1134455
quote:
Op dinsdag 03 juli 2001 12:01 schreef mightyspawn het volgende:
waarom voor homo's????? homos zijn toch een misvorming, of niet????
Ik zal je maar niet serieus nemen he?

(laat je 's lekker in je reet neuken, zou ik zeggen)

Vu ja dé, the odd feeling nothing has ever happened before...
  dinsdag 3 juli 2001 @ 15:22:43 #11
136 V.
Fuck you and your eyebrows
pi_1135086
quote:
Op dinsdag 03 juli 2001 12:01 schreef mightyspawn het volgende:
waarom voor homo's????? homos zijn toch een misvorming, of niet????
Jij hebt nodig wat voorlichting nodig...

[Gratis-Tip-van-Verbal mode]

Heel erg oppassen met dit soort teksten, mightymouse
Die zouden jouw verblijf op dit forum danig kunnen bekorten...

[Gratis-Tip-van-Verbal mode]

V.

Ja inderdaad, V. ja.
  dinsdag 3 juli 2001 @ 16:44:44 #12
6845 Ringo
als een rollende steen
pi_1135542
quote:
Op dinsdag 03 juli 2001 15:22 schreef Verbal het volgende:
Heel erg oppassen met dit soort teksten, mightymouse
Die zouden jouw verblijf op dit forum danig kunnen bekorten...
Waarom eigenlijk? Ik snap dat dreig-met-ban-gedoe niet zo goed.
He's simple, he's dumb, he's the pilot.
  dinsdag 3 juli 2001 @ 16:47:38 #13
136 V.
Fuck you and your eyebrows
pi_1135554
quote:
Op dinsdag 03 juli 2001 16:44 schreef Ringo het volgende:

[..]

Waarom eigenlijk? Ik snap dat dreig-met-ban-gedoe niet zo goed.


Omdat je het dan blijkbaar niet wilt snappen, want het is evident.

V.

Ja inderdaad, V. ja.
  dinsdag 3 juli 2001 @ 23:37:45 #14
1611 evert
Happiness is the Road!
pi_1138220
Het is natuurlijk te zot voor woorden en eigenlijk om je voor te schamen dat wij het zover hebben laten komen dat 'de klok eigenlijk 15 jaar is teruggedraaid'.

Dit impliceert dat er veel eerder opgetreden had moeten worden. Dus als er signalen zijn, niet pappen en nathouden maar ook voor dit soort zaken zero-tolerance beleid.

wat moet ik hier nu neerzetten?
pi_1138258
Goed idee, maar het zal wel iets worden van het vak Verzorging in klas 2, wat je dan een weekje behandelt. Een lachertje dus.
It is much easier to be critical than to be correct.
pi_1138274
quote:
Op dinsdag 03 juli 2001 23:43 schreef Meneer_Aart het volgende:
Goed idee, maar het zal wel iets worden van het vak Verzorging in klas 2, wat je dan een weekje behandelt. Een lachertje dus.
Pfft ja precies, groot gelul dus allemaal
  vrijdag 13 juli 2001 @ 03:52:48 #17
13644 freya99
98 staat niet
pi_1199333
Als vrouw met veel homo vrienden hoor ik niet graag dat een vriend van me zich pas durft outen als hij van zijn middelbaar af is . Nu durft hij het nog niet op zijn nieuwe school want hij studeert o.a. godsdienst aan een katholieke hogeschool.

Hij was bang dat zijn klasgenoten hem zouden uitlachen en hij gelijk over enkele figuren in mijn klas. Maar homo's slecht of onnatuurlijk vinden is vaak ene gevoel en ik weet niet of voorlichting daar veel aan veranderd. De mentaliteit van de ouders vaak wel.

En over de reacties ' Is het geen misvorming' en ' we zouden zo'n reacties moeten bannen' ---> niet doen want het is even rechts als homo's misvormd vinden.

Com an schnala
  vrijdag 13 juli 2001 @ 16:51:14 #18
3647 B.R.Oekhoest
Taalpotpourrist Berend Rinus
pi_1201935
quote:
Op vrijdag 13 juli 2001 03:52 schreef freya99 het volgende:


En over de reacties ' Is het geen misvorming' en ' we zouden zo'n reacties moeten bannen' ---> niet doen want het is even rechts als homo's misvormd vinden.


"Rechts" is synoniem aan "fout" begrijp ik? Dus alle VVD'ers zijn foute mensen?
Homo's misvormd vinden is een typisch geval van rechtse politiek volgens jou. Jaja. Effe kijken of ik het nog snap. Ik snap wel dat het behoorlijk verrot is als iemand homo's misvormd vindt, maar om dat nou over de hele (dus ook voornamelijk gematigde) rechterkant van het politieke spectrum te gaan spreiden vind ik eerlijk gezegd wat onzinnig. En bevestigt inderdaad wat X-Ray in een ander topic over veel mensen van behoorlijk linkse signatuur heeft gezegd.

PS Ik stem altijd PvdA

[Dit bericht is gewijzigd door B.R.Oekhoest op 13-07-2001 16:58]

De moraal zit in een crisis, niemand weet meer wat van wie is.
Mijn broer Tinus zeker niet; de minkukel neemt steeds ongevraagd bezit van mijn FOK!account. Beste vent wel verder, overigens: http://fotoboek.fok.nl/Tinus_O..
  vrijdag 13 juli 2001 @ 16:56:58 #19
12499 Hooghoudt
Spassig und überraschend
pi_1201953
Ah, dan stem je dus ook rechts.
Nicht ärgern, nur wundern!
  vrijdag 13 juli 2001 @ 20:48:56 #20
13644 freya99
98 staat niet
pi_1202797
Ach ach misverstanden !!!
Als ik rechts zeg bedoel ik altijd extreem rechts anders zeg ik gematigd rechts. Hier in België is dat nogal duidelijk want het cordon sanitair viseert maar 1 rechtse (jawel extreem rechtse ) partij. Dat cordon sanitair vind ik geen goede keuze maar omdat jullie geen idee hebben waarover zal ik niet uitleggen waarom.

Wat Hooghoudt schrijft beaam ik ook volledig. Extreem links en extreem rechts zijn hetzelfde op de politieke cirkel en daarom is de term links en rechts o.a. verouderd maar ja het is een gemakkelijkheidsoplossing.

Anyway. Pollitiek correct zijn dat beoog ik ook niet, ik wil correct zijn t.o.v. mijn eigen principes en als die zogenaamd politiek correct zijn dan is dat maar zo.

Com an schnala
  vrijdag 13 juli 2001 @ 20:53:37 #21
13644 freya99
98 staat niet
pi_1202820
Maar we hadden het toch eigenlijk over ''Meer aandacht voor homo's op school.''

Com an schnala
pi_1202920
altijd maar die homo's, wanneer komen de hetero's nou aan de beurt
  vrijdag 13 juli 2001 @ 23:00:07 #23
9566 Midioot
Gecertificeerd verslaafd
pi_1203380
quote:
Op dinsdag 03 juli 2001 10:40 schreef mad26 het volgende:
Onwetendheid is de grootste oorzaak van intolerantie/non-acceptatie/agressie/racisme
La maar zitten
Hevig kunne kwatsu is een gave
  zaterdag 14 juli 2001 @ 04:10:49 #24
13684 Deadre
Schijt aan jou
pi_1204479
quote:
Op vrijdag 13 juli 2001 21:11 schreef Duiveltja het volgende:
altijd maar die homo's, wanneer komen de hetero's nou aan de beurt
Helemaal gelijk, homos voelen zich nu oppermachtig !
Bah
Schijt aan iedereen
pi_1204736
quote:
Op zaterdag 14 juli 2001 04:10 schreef Deadre het volgende:
homos voelen zich nu oppermachtig !
Nou inderdaad!

"Hij lijkt 100% op de gemiddelde bear-pornoster" - Cairon
  maandag 16 juli 2001 @ 10:56:08 #26
10188 links234
Bill Cooper dude from hell
pi_1214506
quote:
Op dinsdag 03 juli 2001 23:37 schreef evert het volgende:
'de klok eigenlijk 15 jaar is teruggedraaid'.
Goh, terug naar de duistere middeleeuwen. O nee, de jaren 80. Nou ja, da's ongeveer hetzelfde.
Hell hath no fury like a hippo with a machine gun! | Pim Fortuyn was een kale nicht, en ontken dat maar eens! | Thorazine: More addictive than heroin, more fun than crack. | I'm more punk than you and i'll kick your ass!
  maandag 16 juli 2001 @ 20:10:27 #27
10188 links234
Bill Cooper dude from hell
pi_1218094
quote:
Op dinsdag 03 juli 2001 23:37 schreef evert het volgende:
Dit impliceert dat er veel eerder opgetreden had moeten worden. Dus als er signalen zijn, niet pappen en nathouden maar ook voor dit soort zaken zero-tolerance beleid.
In 15 jaar tijd? Dan kun je echt goed trends waarnemen. Maar goed, wat wil je doen? De leerlingen slaan als ze de meester "flikker" noemen? Of meteen van school sturen? Of ze schorsen en ze een opstel laten schrijven? (alsof dat helpt.)

Overigens: Als ik nu eens wil dat mijn kids niets leren over de perfide gewoonten van de sodomieten? We leven tenslotte in een heterosexueel land.

Hell hath no fury like a hippo with a machine gun! | Pim Fortuyn was een kale nicht, en ontken dat maar eens! | Thorazine: More addictive than heroin, more fun than crack. | I'm more punk than you and i'll kick your ass!
  maandag 16 juli 2001 @ 20:14:37 #28
8369 speknek
Another day another slay
pi_1218119
Dan geef je je kinderen een bekrompen opvoeding.
They told me all of my cages were mental, so I got wasted like all my potential.
  maandag 16 juli 2001 @ 21:23:58 #29
13644 freya99
98 staat niet
pi_1218506
links234 zei : We leven tenslotte in een heterosexueel land .

Ieder land heeft 10% homosexuelen en daarbij zijn er geen homohuwelijken in Nederland die door de wet van Nederland als geldig verklaard zijn ????

Com an schnala
pi_1218582
quote:
Op maandag 16 juli 2001 20:10 schreef links234 het volgende:
Overigens: Als ik nu eens wil dat mijn kids niets leren over de perfide gewoonten van de sodomieten? We leven tenslotte in een heterosexueel land.
Best wel zielig voor die kinderen.
Die moeten zich later in een maatschappij staande houden waar homosexualiteit wel degelijk een rol speelt.

Jouw kinderen mogen ook geen Pokemon kijken? Of slapen met hun handen onder de dekens?

"Hij lijkt 100% op de gemiddelde bear-pornoster" - Cairon
  maandag 16 juli 2001 @ 21:59:32 #31
1611 evert
Happiness is the Road!
pi_1218703
quote:
Op maandag 16 juli 2001 21:40 schreef Gellarboy het volgende:

[..]

Best wel zielig voor die kinderen.
Die moeten zich later in een maatschappij staande houden waar homosexualiteit wel degelijk een rol speelt.

Jouw kinderen mogen ook geen Pokemon kijken? Of slapen met hun handen onder de dekens?


Ach, op Links 234 kun je beter niet reageren. Die heb ik nog nooit op een inhoudelijke reactie kunnen betrappen.

En inderdaad Gellarboy, heel zielig voor die kinderen. Wij leren dat ze open moeten staan voor andere culturen maar mensen met een andere geaardheid is blijkbaar een probleem.

wat moet ik hier nu neerzetten?
  dinsdag 17 juli 2001 @ 00:50:49 #32
10188 links234
Bill Cooper dude from hell
pi_1219994
quote:
Op maandag 16 juli 2001 20:14 schreef speknek het volgende:
Dan geef je je kinderen een bekrompen opvoeding.
En als dat nou mijn keus is?
Hell hath no fury like a hippo with a machine gun! | Pim Fortuyn was een kale nicht, en ontken dat maar eens! | Thorazine: More addictive than heroin, more fun than crack. | I'm more punk than you and i'll kick your ass!
  dinsdag 17 juli 2001 @ 00:57:11 #33
8369 speknek
Another day another slay
pi_1220025
Dan is dat jouw keus.
Maar zolang ze onder de leerplicht vallen, mag je ze niet van onderwijs op school weigeren.
En dat lijkt me in dit geval een goede zaak.
They told me all of my cages were mental, so I got wasted like all my potential.
  dinsdag 17 juli 2001 @ 01:12:15 #34
10188 links234
Bill Cooper dude from hell
pi_1220089
quote:
Op dinsdag 17 juli 2001 00:57 schreef speknek het volgende:
Dan is dat jouw keus.
Maar zolang ze onder de leerplicht vallen, mag je ze niet van onderwijs op school weigeren.
En dat lijkt me in dit geval een goede zaak.
Homozaken horen misschien niet onder de leerplicht (ja, flauw, ik weet het) te vallen, moeten er dan niet gewoon homoscholen komen?
Hell hath no fury like a hippo with a machine gun! | Pim Fortuyn was een kale nicht, en ontken dat maar eens! | Thorazine: More addictive than heroin, more fun than crack. | I'm more punk than you and i'll kick your ass!
  dinsdag 17 juli 2001 @ 01:14:23 #35
8369 speknek
Another day another slay
pi_1220100
Omdat homo zijn een levensovertuiging is? Als er behoefte aan is, moet daar best een school voor kunnen komen.
Maar ach, er wordt op elke openbare school toch ook een beetje onderwezen in de verschillende godsdiensten (als algemene opvoeding). Kunnen ze ook best te kennen geven dat er homo's bestaan en dat die net zo normaal zijn als de rest.
They told me all of my cages were mental, so I got wasted like all my potential.
  dinsdag 17 juli 2001 @ 09:28:48 #36
11782 mad26
--==geen==--
pi_1220438
Homoscholen?! Te belachelijk voor woorden lijkt me...
Ten eerste komt een gemiddelde homo uit voor zijn geaardheid als-ie zo'n beetje van school af is, of in de laatste jaren.
Ten tweede gaat het natuurlijk om integratie en acceptatie, en als je alle homo's op één school doet, werkt dat natuurlijk niet.
Ten derde, hoe moet dat dan met de toiletten?
Vu ja dé, the odd feeling nothing has ever happened before...
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')